DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. liiifïliT Ho. 269 Hopiüfd en dertiende (aergang. 1911 WOENSDAG 15 NOVEMBER. op Woensdag 22 November a.s. Nationale Militie. EKGELSCHË BRIEVEN. BINNENLAND. Dit nummer bestaat uit 2 bladen, Oproeping in werkeüjken dienst. ALKMAARSCHG DRANT De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR gelast, krachtens bekomen aanschrijving, den onder- staanden verlofganger, binnen deze gemeente in het register van verlofgangers der Nationale Militie^ in geschreven, om zich, ingevolge art. 109 der Militiewet 1901, 's nam. vóór 4 uur, bij zijn korps te vervoegen als volgt: 7e Regiment Infanterie, lichting 1911, garnizoen Amsterdam. 1 December 1911: MAARTEN LAMING. Yoor zooveel de milicien door ziekte of om eene andere reden niet tot den werkelijken dienst kan overgaan, wordt hij verzocht daarvan, vóór het tijd stip voor de opkomst bepaald, ter gemeente-secretarie mededeeliug te doen. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. Alkmaar, 14 Nov. 1911. LONDEN, 13 November. Verleden Donderdag is de nieuwe Lord Mayor dei- City van Londen in zijn ambt1 bevestigd, met al het ceremonieel dat daarbij sedert eeuwen gebruikt wordt. Hij is, oudergewoonte, in plechtigen, gedeeltelijk gecostumeerden, optocht' door de straten der stad ge trokken, gezeten in een karos, fraaier dan Assehepoes ze in haar wildste droomen heeft kunnen begeeren. Het is niet mijn plan over dien optocht te vertellen, doch wel even stil te staan bij één onderdeel van de geheele vertooning, omdat dit wat meer algemeene be tcekeuis heeft. De Lord Mayor is namelijk niet alleen het admi nistratief, doch ook het juridisch hoofd, de „Chief magistrate" der City: de eerste rechter-. In die hoeda nigheid stapt hij tegen den lunchtijd af aan de Rechtsgebouwen in het Strand, waar hij ontvangen wordt door den Opperrechter, den „Lord Chief Justice of England" en hem, den griffiers (sheriffs), wethou ders (aldermen), gildemeésters en andere grootwaar digheidsbekleeders der City, alsmede den afgetreden Lord Mayor elk bekleedt zijn ambt slechts één jaar een speech en daarna een lunch wordt aangeboden. Nu was de Opperrechter afwezig- en een van diens ambtgenooten nam dus de rechtsgeleerde „honneurs" waar. Daar ik nu af en toe in deze brieven een en ander over het rechtswezen en de rechtsbedeeling hjer te lande heb verteld, meen ik niet kwaad te doen door dat aan te vullen met hetgeen deze Engelsche rechter, Grantham, bij deze gelegenheid in herinnering bracht en dat verband) houdt met de door mij vroeger reeds besproken samenstelling van juries, waarin de regee- ring trouwens weldra wijzigingen zal brengen. De heer Grantham begon met er aan te herinneren, hoe in het begin van zijne carrière (hij is 'n heel eind in de zeventig speciale juries gekozen werden door schrapping („striking- a jury"). Als een zaak diende, riep de sheriff 48 personen op; elke partij, -eischer en beklaagde, schrapte 12 van de 48 namen uit; de over gebleven 24 gingen het Hof binnen en daar werden er 12 uitgekozen om recht te spreken. In de dagen van George IV (18201830) werd bij de wet bepaald, dat speciale juries (in tegenstelling dus van gewone, „Common" juries, moesten bestaan uit kooplieden, bankiers en particulieren, welke, wette lijk gerechtig-d waren tot den titel van „esquire (oorspronkelijk iemand, die in oorlogstijd voor zijn eigen paard en wapenrusting zorgde: men denke aan 't Fransche „écuyer.") Het bezwaar werd toen geopperd, dat alleen impor teurs en exporteurs als „kooplieden" konden to-egela ten worden, want dat men anders ook kooplieden in lompen en botten verkiesbaar moest achten. Het ge volg was, dat er veel te weinig' personen overbleven, die in de juries konden zitten en dit een ware corvée werd voor die weinigen. In 1870 werd toen bepaald, dat gezinshoofden, die 1200 in de belastingen beta len, ook verkiesbaar waren. Doch die zijn er, zelfs in Londen, niet buitengewoon veel en men kreeg-, lui, kroeghouders vooral, die men ook al weer liever niet had. Daar komt bij, dat de huishuren, althans, in de bui tenwijken, in de laatste 30, 40 jaren wel met 25 verminderd zijn en de sheriffs tal van jurieleden op roepen, die eigenlijk niet genoeg- belasting betalen, doch desniettemin maar op de lijst blijven staan. In de City is 't wat anders, daar dalen de huren niet en zijn bovendien zoo hoog, dat ze nog een massa zouden kunnen dalen, zonder de jurieleden onbevoegd te ma ken. Daarbuiten, in grooter Londen, zou elk jurielid elk jaar moeten dienst doen, als men zich aan de wet hield en die bepaling omtrent het bedrag der belasting niet. kalm negeerde. Een andere opmerkelijke zaak is, dat men bij de wet van 1870 ook bepaalde, dat jurieleden gehonoreerd zouden worden; doch dat schijnt tot zooveel haken en oog-en aanleiding te hebben gegeven, dat men deze be paling na één jaar weer ophief. Eene eigenaardigheid van de Engelsche samenle ving, die men ook bij de rechtsbedeeling* weer tegen komt, is de groote beteekenis- die hier te lande ge hecht wordt aan gewoonten en gebruiken. Liet sterkste komt dat wel uit in Schotland, waar een huwelijk bij voorbeeld wettig is, als de twee personen „gewoon" zijn geweest als man en vrouw met elkaar te leven en elkaar tegenover derden als echtelieden voor te doen. Ook in Engeland zelve hebben, vooral in handelsza ken, gewoonten en gebruiken groote beteekenis en het was voor deze speciale juries dikwijls zeer lastig om uit te maken wat nu wezenlijk een handelsgewoonte of handelsgebruik is* en wat niet. Hierin is veel verbete ring en vereenvoudiging gebracht door den beroem- I den Engelschen rechtsgeleerde, Lord Mansfield, die alle gewoonten en gebruiken, welke feitelijk kracht van wet hadden gekregen,'hetzij in den loop der jaren, hetzij door rechterlijke beslissingen, codificeerde. Schipbreukelingen, om nog even bij de rechtspraak tc blijven, worden niet door speciale juries behandeld, doch door hoven, die, in verschillende havensteden van Engeland gevestigd, in betrekking staan tot het mi nisterie van' Handel en Nijverheid: „the Board1 of Trade." Elk dezer hoven bestaat uit een gesalarieerd rechter met; twee assessors, die kennis van de scheep vaart hebben. Verder wordt er gewoon gepleit vóór tegen de eigenaren en officieren van het betrok- ken schip. Deze hoven hebben de bevoegdheid het pa- I tent van een gezagvoerder of officier op te schorten, als verzuim gepleegd is of men op eenigerlei wijze in de vervulling van zijn plichten is te kort geschoten. De examens, dit zij in 't voorbijgaan opgemerkt, voor het verkrijgen van zulke patenten, worden afge nomen door inspecteurs, die ditzelfde ministerie aan stelt en hetzelfde geldt voor de machinisten van stoombooten in de groote vaart. Ook spoorwegongelukken worden berecht door dit ministerie, dat daarvoor bepaalde inspecteurs heeft. Dit gaat nog weer buiten de juries om, want de in specteurs brengen hun verslag uit aan het ministerie, dat het later drukt voor de parlementsleden en aldus openbaar maakt. Als er dooden vallen heeft een tweede, hiervan onafhankelijke berechting plaats door den lijkschouwer en diens jury. Van scheepvaart gesproken blijkt weer: dat de con currentie tusschen reed-ers van stoom- tegen die van zeilschepen „in de wilde vaart" de laatsten dwingt steeds op nieuwe middelen bedacht te wezen, waardoor zij in staat worden gesteld) winst te blijven maken, ook al besommen ze lager vrachten. Zuinig en snel bou wen en varen staan natuurlijk hierbij boven aan en daarom worden steeds meer zeilschepen voorzien van machines door olie gedreven. Vooral Eransche ree- ders passen dit stelsel toe en 't is nog maar weken ge leden, dat in Bordeaux een vijfmaster van 11.000 ton van stapel liep, die Diesel-machines als hulp krijgt. Hier in Engeland) is men nog niet zoo veelvuldig tot het gebruik van deze hulpmachines overgegaan; en daarom verdient het wel vermelding, dat een dergelijk schip in Nederland gebouwd is voor een firma in Liverpool, die het voornamelijk zal gebruiken voor de vaart tusschen havens in Newfoundland en Brazilië. Tot nu toe nam- die reis soms* 30 a 40 dagen in beslag; nu men niet meer alleen van windkracht en windrich ting afhangt, verwacht men, dat zij zoowat 10 dagen zal kosten. Een andere firma bij Newcastle a/d. Tyne, heeft een walvischvaarder van oliemotors laten voorzien, ten einde te beproeven of zij op die manier met voordeel naar het zuidelijk halfrond op de vangst kan worden uitgezonden. Ook deze proefneming wekt algemeene en groote belangstelling bij allen, die met de exploits tie van zeilschepen te maken hebben. te houden. Verzetten zij en de burgerlijke partijen zich daartegen, dan zal dit slechts ten goede komen aan de sociaal-democratie. Toen de heer Troelstra zijn rede geëindigd had, klonk van de gereserveerde tribune, waar o.a. eenige voorstanders- van vrouwenkiesrecht gezeten waren een luid applaus. De voorzitter deed daarom deze tribu ne ontruimen. Te 3 uur ging de Kamer in de afdeelingen. Heden om 11 uur voórtzetting van het kiesrecht debat. RUWE TAAL IN DIENST. De Minister van Oorlog, van verschillende zijden klachten bekomen hebbende over het bezigen van ruwe taal en vloeken in het leger, heeft de autoriteiten van de landmacht uitgenoodigd tegen die misbruiken met kracht op te treden en te doen optreden. Gemengd nieuws. EEN AVONDMAAL, DAT NIET DOORGING. Bij de Zondag in 't dorp Voorst in de Ned. Herv. Kerk gehouden godsdienstoefening, zou de predikant, ds. II. J. de Groot <3zn„ (orthodox), overgaan tot de doel. Op voorstel van B. en W. besloot de raad, dat bediening van het Avondmaal. Alles was voor de eene commissie benoemd zal worden, om deze zaak seaaar. Aan het hoofd van de voornaamste gemeen ten in Limburg, Maastricht, Venlo, Heerlen en eenige andere uitgezonderd, staan thans niet-Limburgers. We herinneren slechts aan Roea-mond, Vaals, Sittard, Weert, Maasbree enz. enz. Ook kleinere gemeenten als Klimmen en Valkenburg hebben een niet-Limbur- ger als burgemeester gekregen. De regeering heeft ongetwijfeld het belang- der gemeenten op het oog gehad, als zij een Limburger niet waardig keurde tot het burgemeesterschap van deze of gene gemeente, hoewel de bevolking over het algemeen liefst een pro- vinciegenoot, nog liever een stad- of dorpsgenoot, als burgemeester zag aangewezen. EEN VORSTELIJKE GIFT. In de gisteren gehouden vergadering- van den gemeen teraad van Hilversum, kwam in behandeling een schrijven van den heer B. W. Blijdenstein, waarin de ze ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum der Twentsche Bankvereeniging aan het Burgerlijk Arm bestuur van Hilversum een som van 50.000 aanbood^ als de helft der kosten voor een op te richten oude mannen- en vrouwenhuis, of voor een ander weldadig eerste tafel gereed, de predikant had het formulier gelezen, en de manlijke lidmaten zaten om den disck •geschaard. De aanwezige orthodoxe kerkraadsleden, waaronder twee ouderlingen, de heeren Bloemenwolk en Ten Broek, bleven echter op hunne plaatsen zitten. De predikant vroeg nu deze ouderlingen uitdrukke lijk, of zij niet aan het Avondmaal wenschten deel te nemen, waarop als antwoord volgde: „Neen!" Ds. De Groot verklaarde daarop met het Avondmaal on der deze omstandig-heden niet te kunnen aanvangen >1! sprak de verwachting uit, dat, nu eeu en ander voor het oog der gemeente had plaats gegrepen, deze ouderlingen hun ontslag zouden indienen. AANRANDING. Een zekere Haghuis te Almelo keerde Zondagavond ongeveer 11 uur, van zijn meisje huiswaarts. Onver hoeds, zónder eenige aanleiding, werd hij door een persoon aangegrepen en met een zwaar voorwerp zoo danig op het hoofd geslagen, dat hij nog steeds in bewusteloozen toestand verkeert. De politie stelt een streng' onderzoek naar de(n) dader(s) in. met de raadslieden van den heer Blijdenstein te on derzoeken en daarna rapport uit te brengen. DIERENINST1NCT. Mej. de wed. R, te Zalt-Bommel had een kat, dit zij aan een familielid te Meteren zond. De voerman, die het vrachtje meekreeg, zette het mandje met de kat erin bij de schuur neer, zonder de familie te waar schuwen. Eerst acht dagen later werd de mand ge opend en poes, erg- vermagerd en verontwaardigd over het ongastvrije nieuwe tehuis te Meteren, vloog- het veld in. Na ruim vier weken kwam het dier in goe den welstand gelukkig het had zichzelf beter ge holpen clan de mensehen deden bij mej. R. te Zalt- Bommel terug. Men denkt, dat de poes haar weg over do spoorbrug genomen beeft om over de Waal te ko men. De veerman althans bad geen kat overgezet. JEUGDIGE BOEFJES. Te Dordrecht zijn aangehouden twee jongens uit Rotterdam, die in eerstgenoemde plaats trachtten fietsen te verkoopen, welke te Delfshaven waren ge huurd. TWEEDE KAMER. Gisteren was in de zitting van de Tweede Kamer aan de orde 't voorstel-Troelstra en zijn fractie tot het ontwerpen van eeu adres aan de Koningin, waarin wordt aangedrongen op voorstellen tot grondwetsher ziening met het oog op urgente uitbreiding van het kiesrecht Voor de publieke tribune stond een lange file be langstellenden, en ook voor de gereserveerde tribunes waren zeer veel liefhebbers. Beide tribunes zaten dan ook stampvol. Na de pauze herhaalde zich deze belangstelling; enkele plaatsen voor in de rij werden tegen behoorlij ken prijs verkocht. De voorsteller begon met er op te wijzen, dat de aanneming van het voorstel in de eerste plaats een Comm. van Redactie zal uoodig maken. Het doel is de adresbeweging- der S. D. A. P. in het Parlement te brengen. Spr. achtte voor het debat nu meer kans aanwezig op een onbevooroordeelde uitspraak der Ka mer dan bij de begrooting. De regeering kan zieli er nu buiten houden. Vervolgens beschreef spr. de jongste algemeene kiesrechtdemonstratie en betoogde, dat het op den weg der Volksvertegenwoordiging ligt zich bezig te houden met eeu wilsuiting van zulk een beteekenis. Bij de huidige politieke malaise is de arbeidersklasse geroepen om zich te doen gelden, nu de sociale wetgeving achtergesteld wordt. Bij deze malaise stak ook de vrouwenbeweging het hoofd op; één derde der hanclteekeningen onder het manifest was van vrouwen. Algemeen kiesrecht kan niet dadelijk de verslapping verhelpen, doch wel de so.ciale wetgeving vooruit hel pen. Spr. wees op den scheut, d.ien de sociale wet-ge ving kreeg- na de kiesrechtuitbreiding van 1896 als ge volg van de jongste grondwetsherziening. Verder zijn er ethische motieven voor uitgebreider kiesrecht. Hij herinnerde aan het politiek en economisch karakter Van 'de door de socialisten vqorgestane kiesrechtbewe ging, welke bovendien een cultuurbeweging i.s in ganasch Europa. Hij beschouwde de actie in het bui tenland en schetste dan de beweging hier te lande, welke niet kunstmatig opgewonden mag heeten, zooals hare tegenstanders beweerden. Hij besprak de te genwerking van de rechtsche organen tegen de peti tie. Van de verdere houding- der machthebbers zal het optreden der arbeiders afhangen. Minachting van de beweging kan tot massa-staking leiden. Een volkspetitionnement was noodig wegens de fou ten van- ons kiesstelsel en de houding der regeering Spr. somde de feilen van ons kiesrecht op en wees op de afkeuring, waaraan art. 80 der Grondwet reeds van rechts en links blootgestaan heeft, zonder dat deze verkeerde grondslag opgeruimd) is. Het volk kan niet meer wachten. Van vrijzinnige concentratie voor alg. kiesrecht verwachtte spr. niets, wèi van samenwerking van de democratische elementen van rechts en links. Stemplicht is reactionair en van het vrouwenkiesrecht vreest spr. door hulp der vrijzinnigen een dameskies recht te zien groeien. Spreker betoogde, dat tegenover de hopelooze ver deeldheid der rechterzijde, door de sociaal-democraten EEN GOEDE VANGST. Een mooie arrestatie heeft de inspecteur van poli tie, C. A. O. Last, met behulp van den rechercheur J. van Kuyk, dezer dagen in den- Haag bewerkt. De heer H., schrijver op een der grootste notaris kantoren, nam nog wel eens des avonds, als hij op het bureau ging werken, zijn 19-jarigen zoon mee, om hem met schrijven te helpen. Deze, een veelbelovend jong- mensch, indertijd aan een der departementen al aan den dijk gezet wegens diefstal van een fiets -en thans werkzaam aan het hoofdbestuur der posterijen, zag nu kans kennis te nemen van den inhoudi van een testa ment, dat een vermogende weduwe bij den notaris had laten maken, en was daarop naar deze dame getrok ken met d-e boodschap of hij haar effecten eens mocht zien. Daar hij zich uitgaf als bediende van den nota ris en toonde geheel van haar zaken op de hoogte te zijn, maakte zij hiertegen geen bezwaar. Hij schreef toen zoogenaamd al haar papiertjes op een lijst, doch liet daarbij de gelegenheid niet onbenut om er een paar in zijn binnenzak te doen glijden. Bovendieni verdwenen er eenige dagen later een paar effecten uit een dossier dat op het notariskantoor ter verdee ling in berusting was. Een en ander kwam eigenlijk eerst uit, toen een vriend van het jongemensch een der gestolen papieren ter verzilvering aanbood. Dit was voor de recherche, die reeds in de quaestie ge moeid was, natuurlijk het sein om in te grijpen, 't Was trouwens juist het goede moment, want het ge lukte den heer Last d-en jongen II. Zondagavond aan het Hollandsche Spoorstation, terwijl deze op 't punt stond met een vrouw in de richting van Antwerpen te vertrekken. Een goede J 600 werd nog op hem ge vonden; de rest was reeds verbrast. Behalve den hoofdaanlegger en den vriend die het papier ter verzilvering had aangeboden, zitten nog een tweetal jongelui, die veel met beiden omgingen en in den laatsten tijd grof met geld hadden omgesprongen, thans eveneens achter slot en grendel. Een van hen, een zekere v. B„ woonde in bij de familie H. De ander d. B„ hield een rendez-vous in de Nieuwstraat. (N. Ct.) UIT DE ZIJPE. Van betrouwbare zijde vernemen wij, schrijft de N. R. Ct. dat liet thans vast staat, dat aan 't-Zand alhier binnenkort, de noodige installaties zullen verrijzen tot het opwekken van electriciteit voor straatverlichting en voor particulier gebruik. Het initiatief is uitgegaan van een commissie uit de ingezetenen van dat gedeelte der gemeente. OVERLEDEN. De bijna 60-jarige voerman H. Groenhuizen, wiens petroleum-tankwagen te Amersfoort werd aangereden door een sneltrein van de N. C. S., is- kort nadat hij in het ziekenhuis was aangekomen, overleden. GENOEG SOLLICITANTEN! Voor de betrekking van directrice van het Nieuwe Stadsweeshuis te Leeuwarden hebben zich niet minder dan 80 sollicitanten aangegeven. BURGEMEESTERS IN LIMBURG. Men schrijft aan „De Tijd": Met de benoeming van mr. IV. F. _W. Kolkman, zoon van minister Kolkman, tot burgemeester der ge meente Weert, is het; aantal „vreemde" burgemeesters weer met een vermeerderd. Mr. Kolkman, even dertig „DE ECHO" TEGEN „DE COURANT." De Amst. Maatschappij tot exploitatie van het dag blad „De Echo" heeft „De Courant" een proces aan gedaan, ten einde schadevergoeding te vorderen op grond van de publicatie, onlangs op ruime schaal door „De Courant" te Amsterdam verspreid, waarin, onder het opschrift: „Eenige cijfers ter vergelijking," het aantal abonnés van „De Courant" werd opgegeven naast het aantal abonnés van het „Handelsblad," „De Telegraaf," „Het Nieuwsblad voor Nederland," en „De Echo." De grief van. „De Echo" is, dat in die publicatie het aantal harer te Amsterdam wonende abonnés is opgegeven als 10.000, terwijl dit moest, zijn 14.097. De zaak diende gisteren voor de Rechtbank te Am sterdam. Mr. Bekker, optredende voor „De Echo" nam ter stond' conclusiën welke strekten: lo. dat de Rechtbank de onjuiste vermelding in de publicatie van het aantal harer Amsterdamsche abonnés zou verklaren voor on rechtmatig, en „De Courant" zou worden veroordeeld de nader op te maken schade, daardoor geleden, aan „De Echo" te vergoeden, en 2o. dat de Rechtbank, „De Courant" zou bevelen zich voortaan van handelin gen als die publicatie te onthouden op .verbeurte eener boete van een gulden per exemplaar van het door haar uitgegeven blad of ander drukwerk, waarin de publi catie mocht worden opgenomen. Door mr. Giltay Veth werd namens de gedaagde naaml. venn. „De Courant" geconcludeerd, dat „De Echo" op grond der bestaande jurisprudentie niet- ontvankelijk zou worden verklaard in bare vordering om do bedoelde publicatie te hooren bestempelen als een onrechtmatige daad welke tot schadevergoeding verplicht, terwijl hij tevens ontkende, dat inderdaad schade aan „De Echo" kon zijn toegebracht, omdat het verschil tusschen het totaal-cijfer van de abonnés van „de Courant," zijnde 110.000, en dat van die van „De Echo," zijnde 30.000, daartoe te groot is. Hij betwistte voorts, dat een rechterlijk bevel tot staking der publicatie door de Rechtbank: zou kunnen worden verleend, alsook, dat de gedaagde, bij overtre ding van zoodanig bevel, tot betaling eener boete zou kunnen worden verwezen, omdat die boete geen steun zou vinden in de wet. De pleidooien in deze zaak werden bepaald op he den. HOOGE ONDERSCHEIDING. De Naaimachines der Singer Maatschappij hebben ook op de Wereld-Tentoonstelling te Turijn wederom de hoogste onderscheiding, t. w. twee „Grand Prix", behaald. UIT BROEK OP LANGENDIJK. De nieuwbenoemde onderwijzeres aan de openbar® school alhier, mej. A. Koch, komt 1 December in be trekking. De tegenwoordige titularis, mej. Deelder, verlaat Woensdag, 15 November, het onderwijs, on zal tot 1 December vervangen worden door mej. O. C. Blom van Alkmaar. UIT HOORN. Gisteren is het eerste nummer verschenen van „Vrije Vroomheid", Vrijzinnig Christelijk Maandblad voor Hoorn en Omstreken, onder redactie van Ds. A. Klaver, Remonstr. Pred. te Hoorn en met medewer king van Ds. A. S. Carpentier Ailing, Em. Ned. Herv. Pred. te VGravenhage en Ds. Cramer van Baumgar- ten, Ned. Herv. Pred. en Ds. Uyterdijk, Doopsgez. Predikant te Hoorn. jaren, geboren te Arnhem, is te Leiden 6 Juli van het versterking van de machtspositie der arbeiders zal I vorig jaar gepromoveerd e.n is- voorts reserve-luitenant worden gesteld. Hij vroeg de regeering, met de der cavalerie. Na zijn promotie bekwaamde hij zich machtsverhoudingen, dis in het. volk laven, rekening] in de gemeente-administratie ter secretarie van Was UIT OUDE-NIEDORP. De boerenwoning- met 3.84.20 U.A. weiland, liggen de aan den Laanderweg in deze gemeente, eigendom van J. Haringbuizen te H. H. Waard, Dinsdag door notaris Do Boer geveild, heeft totaal aan verschillen de koopera opgebracht de som van 11.154.75. De huismanswoning met schuur, erf, wei- en bouwland, samen groot 4.80.90 H.A., liggendo in den Leijerpolder, eigendom van den heer G. Liefhebber al hier, Dinsdagavond publiek door notaris Mr. C. P. Donker geveild, is opgehouden og 7476.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 1