STA II8NIEUWS. m< !2i% 1% 45.5iy2. proces.Hierin ligt de feitelijke belemmering der vrije concurrentie en ook de schennis van den rechts plicht. tot het spreken van de waarheid, gelijk pleiter breedvoerig uiteenzette. En „De Courant" als daagde heeft de onjuistheid van haar publicatie met 106.83, hetwelk verminderd wordt met voorge schoten kasgeld, zoodot 1 Januari 1911 in kas was ge- j Uit de door den penningmeester gegeven inlichtin- niet gen bleek, dat de schuld nog bedraagt 2500. ontkend. Pleiter handhaafde derhalve al zijn gestelde j Uit de verdere mededeelingen van den voorzitter conclusion. 1 bleek, dat de dijk veel was versterkt en dat er minder Mr. Giltay Vet, voor „De Courant" optredende, ver- water binnen de dijken behoeft te worden gebracht, dedigde de wijze, waarop gedaagde den concurrentie- Do heer Ohlen wenschte meerdere bekendheid, daar strijd gevoerd heeft. Taktiek was een maximale open- er door het publiek gevraagd wordt: „waar blijft het hartigheid. „De Echo" publiceerde ook cijfers: eerst geld?" daar men denkt: „de club heeft geen kosten, 26.000, toen 28.000 en later 30.000. Pleiter feliciteert doordat er geen winters zijn, terwijl er wel ontvang- den heeren met den bloei, al gaat het niet snel. De sten zijn", colporteurs van „De Echo" propageerden hun courant Deze meening geeft een minder gunstigen indruk vooral als speciaal Amsterdamsch orgaan, en zoo is I omtrent het beheer, al is dit volkomen ten onrechte. „De Courant het cijfer van de Amsterdamsch© oplage gaan publiceeren. „De Courant" liet de loopers van „De Echo" nagaan en kwam zoo tot het cijfer van 10.000. Pleiter bestreed nu breedvoerig den op dit door hem als onjuist erkende cijfer gebaseerden eisch. Geen atoom van belemmering' van de vrije mededin ging kan pleiter hierin zien. En het verspreiden van De voorzitter wees op de direct noodzakelijke uit gaven als huur van het land' 240, kosten van het recht om het land onder water te zetten 50, kosten van den overweg 40, daarbij komen nog de koste om het land onder' water te zetten e. d., terwijl hij er aan toevoegde dat de algemeene vergaderingen toe gankelijk zijn voor alle leden, die zich dan van den leugenachtige berichten kan „De Courant" niet wor- j stand der zaken persoonlijk kunnen overtuigen, den aangewreven, want dan zou dit orgaan bekend i Tot leden der commissie, belast met het nazien der geweest moeten zijn met- het juiste cijfer. Maar al: „De Echo" zoo spreekt van leugenachtige berichten, moet pleiter toch met nadruk wijzen op de publicatie van dit orgaan van zeven bijkantoren, terwijl het in de werkelijkheid geen enkele bezit. Een daad, welke in het orgaan van de directeuren afkeuring vond. Ten slotte werd betoogd, dat de gedaagde niets on rechtmatigs heeft gedaan en eischeres niet toelaat baar geacht moet worden in haar eisch om schadever goeding, omdat het effect te gering is. Het verbod van gelijksoortige handeling op verbeurte van de ge biechte boete zal de Rechtbank niet geven. De invor dering, gebaseerd op het abonnementen-aantal van gedaagde zou trouwens onuitvoerbaar blijken, wijl de- zo daarvan geen mededeeling zou doen. De Rechtbank zal 18 December a.s. vonnis wijzen. JUBILEUM MEVR. MANNBOUWMEESTER. Gisteravond had in den Stadsschouwburg te Am sterdam de jubileums-voorstelling plaats van mevrouw MannBouwmeester, die van velerlei zijden gehuldigd werd en een schat van bloemen ontving. Ter eere van dit 40-jarig jubileum werd haar o.a. namens de Amsterdamsche burgerij een ring aangebo den, welke zal genoemd worden den Theo Mann— Bouwmeester-ring en opdat deze ring ter voortduren de herinnering moge strekken aan haar en hare kunst is door de Commissie verzocht, dat zij in tijds aan zal wijzen die Nederlandsche kunstzuster, die zij de waai'- digste acht dezen ring na haar te dragen, opdat dczo wederom en zoo telkens iedere -nieuwe verkrijgster na haar aan de beste in haar kunst als opvolgster den ring zal geven of nalaten. Ook ontving de jubilaresse o. a. een portret van Sarah Bernhardt met dezen gelukwenschj „Mes plus sincères felicitations." In een der zalen "van het American-Hotel hield de jubilaresse na afloop der voorstelling receptie. Eeni- ge honderden dames en heeren, voornamelijk uit de artistenwereld, kwamen mevrouw Mann hier begroe ten en gelukwenschen. Tot in den ochtend bleef men bijeen. UIT WINKEL. Door de vergadering van de Afd. Volksonderwijs zijn benoemd tot. bestuursleden de heeren G. Nobel, P. Schaap, P. Bart en A. de Ridder. Het 40 jarig bestaan zal feestelijk worden herdacht door het hou den van een voorstelling met lichtbeelden enz. voor de kinderen en een voordracht van den heer Selvel- der, voorzitter der vereeniging „Volksonderwijs", voor leden en geïntroduceerden. rekening van het loopende jaar, werden benoemd de heeren Mr. Bastert en E. E. Stoel. De aftredende leden van het bestuur, de heeren F W. van Straaten, A. J. Stikkel en P. C. J. Lissone; werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Alle le drie namen zij de benoeming aan. Bij de uitloting van een obligatie der aangegane geldleening werd No. 13 uit de bus getrokken. Namens het bestuur werd door den voorzitter nog medegedeeld, dat het buffet dit jaar met ingang- van 1 November is verpacht aan den heer Helsdingen Bergen voor den prijs van 15 tot het. maximum van 100, dat op de vergadering van den Ned. Schaatsen rijdersbond o. m. aan „de Quint" is toegezegd de wed strijd provinciaal concours kun-strijden. Bij de rondvraag vroeg de heer Mr. J. P. Bosman naar het nut van het bezoeken der vergadering van den Ned. Schaatsenrijders-bond, ook in verband met de financiën. De voorzitter meende, dat wanneer „de Quint" een maal de kinderschoenen is ontwassen en meer kracht heeft, zij meer in de groote schaatsenrijderswereld kan optreden en het z. i. ook moet doen. De vereeni ging blijft door hare aansluiting meer bekend, hetwelk wenschelijk en op zijn tijd nuttig is. Ook de heer Van Straaten was van meening, dat hij den Alg. Ned. Sehaatsenrijdersbondi goedvond, hoe wel hij de manier van optreden in de laatste vergade ring minder aangenaam achtte. Verder wees hij op het praetische bezwaar dat een lid eener aangesloten vereeniging niet. mag meedingen op wedstrijden, ge organiseerd door niet aangesloten clubs. De heer Ohlen vroeg of huisgenooten na 1 Decem ber 75 ets. betalen volgens- het huishoudelijk regle ment. Deze vraag werd bevestigend1 beantwoord. Hierna werd do slecht bezochte vergadering geslo ten. „KUNST ZIJ ONS DOEL." In de bovenzaal van de „Unie" werd gisteravond door bovengenoemd teekengf-nootschap een kunstavond met lichtbeelden gegeven voor kunstlievende leden en introducóe's. De voorzitter, de heer J. Cock, wees er in zijn ope ningswoord op, dat den laatsten tijd in de portefeuilles van verschillende kunstgenootschappen van welke portefeuilles „Kunst zij ons doel" ieder seizoen eenige kunstbeschouwingen houdt zooveel onrijpe kunst voorkomt, waardoor het genootschap had gemeend eens j van den gewonen weg te moeten afwijken en de kunst eens op ander gebied te moeten zoeken. De heer R. Roobol trad dientengevolge met zijn lichtbeelden over de beeldende kunst en de natuur in de oudheid op. Voor de pauze behandelde hij de kunst der oude Egyptenaren, na de pauze die dei- Grieken. Alvorens tot het vertoonen der lichtbeelden over te gaan, gaf de h. er Roobol een korte inleiding over de kunst welke hij ging vertoonen, waarna de verschil lende tempels, pyramiden, sphinxen, poorten, ruïnes, enz. van het oude Thebe en Memphis, beelden, vazen en beeldgroepen uit het oude Griekenland op het doek werden geprojecteerd. De lichtbeelden, die een zeer duidelijken indruk gaven van de kunst in de grijze oudheid, waren bijzonder scherp, zij ontlokten dan ook meermalen den aanwe zigen een dankbaar applaus, vooral toen de heer Roo bol eenige bijzonder fraaie natuurtafereelen een rooden schijn gaf, zoodat het leek of de luchten door de onder gaande zon gloeiendrood waren gekleurd. Eeveneens weerklonk een daverend applaus, door de zaal, toen de spreker bij het vertoonen van Venus van Milo wees op de bij uitstek schoone vormen van deze figuur in tegenstelling: met de latere door de alles-be- dervende mode van de corsetten verwrongen vrouwen figuren. Het geheel, dat met onverdeelde aandacht werd aanschouwd en aangehoord, werd met een hartelijk applaus aan den spreker betoond. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Voor Liefdadigheid naar Vermogen is ontvangen als extra bijdrage, van den heer N. N. 100 en Mej. F. 2.50. ALIvMAARSCHE KEGELBOND. Van 8 tot en met 12 November werd op de kegelba nen van „De Unie" het onderling concours gehouden van den Alkmaarschen Kegelbond. De uitslag was als volgt Korps wedstrijd: lei prijs- Z. E. K. Z. met 295 punten. 2e prijs Koekoek met 287 punten. 3e prijs De Unie met 281 punten. 4e prijs- Onze Club met 264 punten. In den Personeelen wedstrijd werden de 6 prijzen behaald met resp. 50, 49, 48, 48, 48 en 46 punten, de 3 serieprijzen met 131, 131 en 126. In den vrijen baanwedstrijd waren uitgeloofd 10 prijzen, welke gewonnen, werden op 54, 52, 51, 50, 49, 49, 49, 48, 48 en 48 punten. De stand van den wedstrijd om den wisselbeker, waarvan telkensi de club, die in den Korps wedstrijd den len prijs behaalt, houder wordt tot het volgend concours, is thans aldus: April 1909 De Club met 294 punten. Dec. 1909: De Club met 296 punten. April 1910: Z. E. K. Z. met 299 punten. Nov. 1910: De Unie met 296 punten. April 1911 De Club met 315 punten. Nov. 1911: Z. E. K. Z. met, 295 punten. Volgens het reglement wordt de beker definitief toegewezen aan de club, die driemaal achtereen, of viermaal in het geheel, houder is geworden. EVANG. LUTH. GEMEENTE. De groote kerkeraad der Ev. Luth. Gemeente al hier heeft beroepen tot. predikant de WelEerw. heer Ds. G. Munter, Ev. Luth. Pred. te Woerden. DE QUINT. Onder leiding van den heer Mr. van Tienhoven (de voorzitter, de heer J. F. Moens, was verhinderd) vergaderde gisteravond in „de Unie", de IJsvereeni- ging „de Quint." Uit het uitgebrachte jaarverslag bleek, dat de ver eeniging weinig- kon doen; dat het dalen van het ledental wordt toegeschreven aan vertrek of overlijden, dat verondersteld wordt dat het ledental bij een goeden winter weer normaal zal worden, zelfs stijgen; dat de dijk en de eigendommen van de club in goe den staat zijn. De rekening en verantwoording van den penning meester werd goedgekeurd. Hieruit bleek, dat de uite gaven 727.17 bedroegen; de kas is vooruitgegaan EEN JUBILEUM. Den 30sten November hoopt de heer J. van Rijn, opzichter bij den locomotief- en treindienst der Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij, den dag te herden ken, waarop hij vóór 25 jaar bij genoemde Maatschap pij in dienst trad. DE TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER J. TERWEIJ. Hedenmorgen had op de algemeene begraafplaats alhier de teraardebestelling plaats van den heer J. Terweij, in leven o.m. Hoofdagent der Maatschappij „de Tijdgeest." Nadat de kist in de groeve was neergelaten en een vijftal prachtige kranzen deze dekte, trad de heer H. N. L. Hoevenaar, Procuratiehouder der zooeven genoemde maatschappij naar voren, die zich, zoo zeide hij, verplicht achtte een woord van waardeering en hulde namens de maatschappij te spreken jegens den man die in zijn leven een wilskracht, uitte, welke tot werkkracht leidde, die werkte tot aan den laatsten snik. Steeds was de overledene een groote werkkracht der Maatschappij geweest, niets was hem te veel, ter wijl zijn samenwerken zich steeds door een aangena me» geest kenmerkte. Niet alleen verliezen zijne vrouw en kinderen in hem een trouwen man en een zorgzamen vader, doch de maatschappij „de Tijdgeest" een uitstekend ambtenaar, wiens werk bij die maat schappij lang in dankbare herinnering zal blijven en wiens plaats moeielijk zal zijn te vervullen. Hij ruste in vrede. De heer S. J. Steenbergen, Inspecteur van dezelfde Maatschappij, zeide dat hij den overledene in zijn wer ken bijzonder had leeren kennen. Spr. was er van overtuigd, dat de heer Terweij de maatschappij, wat de afdeeling Alkmaar en Omstreken betreft, van een kleine plant tot een sterken boom had gemaakt; zijn administratie was niet alleen steeds in orde, maar zoo keurig dat. zij velen tot voorbeeld zal kunnen strekken. Hij heeft gewerkt zoolang het dag was, en in de hoop dat dit werken vruchten zal mogen voortbrengen in de toekomst, gaf spr. de verzekering dat de overle dene nog lang bij de Maatschappij en hare inspectie zal voortleven. De Hoofdagent van de afdeeling Haarlem, de heer J. P. van Nieuwenhuyzen, herdacht in korte woorden de aangename samenwerking met zijn collega. De heer Lewijt bracht een woord van hulde en af scheid aan zijn te vroeg ontslapen vriend. Ds. Westra zeide, dat, waar zoovelen hadden ge sproken over den overledene bij zijn leven, hij een kort woord zou spreken over zijn lijden. Was de overledene groot geweest in zijn leven, niet minder groot was hij dit bij zijn lijden. Zijn lijden heeft hij met lankmoedigheid gedragen en vanaf zijn ziekbed stelde hij nog steeds' belang in zijn. werk, waarvoor hij leefde en gaf hij nog menig bewijs ran trouwe zorg jegens zijn© vrouw en kinde ren. Mogen zij er troost in vinden, dat zijn leven we*l gewaardeerd én velen tot voorbeeld zal mogen strekken, zoowel als dat hij is heengegaan naar hoo- gere gewesten, waar hij de zooveel verdiende rust zal vinden. De broeder van den overledene bedankte een ieder voor de betoonde belangstelling-, in 't bijzonder de heeren vertegenwoordigers van de maatschappij „de Tijdgeest," waarvan hij voor de zwaarbeproefde vrouw en kinderen bescheiden verwacht, dat hunne zooeven gesproken woorden, waarin zulk een edel" ge voel lag, niet alleen als woorden zullen hebben ge klonken, maar straks in edele daden van steun zullen worden omgezet. De eenvoudige doch droeve plechtigheid was hier mee nfgeloopen. AGENDA. DONDERDAG. Zangschool „Zanglust", uitvoering 8 uur, Harmonie. Ned. Protestantenbond afd. Alkmaar, lezing 8 uur bovenzaal café Central. Danscursus Th. Groen Jr„ van 5—7 e* 8—10 uur. Sociëteitszaal Harmonie. VRIJDAG. „Nieuw Leven" en „Orpheus", geen repetitie, zie Zondag. Zang- en Vriendschap, repetitie, 71/2—9 uur, Har monie. slang. met. de witte muis." De witte muis was- uitste kend, maar de slang miste al het listige en biologee- rende, dat men van haar verwachten mocht en dat door razen, tieren en mishandelen onvoldoende werd vervangen. De heer Pierre Mols was voldoende af schuwwekkend en mej. Pine Bolder -een kanjer van een infame vrouw. Zeer te roemen valt de welver zorgde aankleeding. Jammer dat de zaal niet beter bezet was! Zullen er een volgend ja,ar abonnementsvoorstellin gen worden gegeven, dan dient het bezoek veel beter te worden! E. O. H. Chr. B. Kunsten en Wetenschappen. TWEEDE ABONNEMENTS-VOORSTELLING. Een der vele detective-verhalen van Conan Doyle heet „Te Adventure of the speckled band." Daar naar heeft de heer S. Bakhuizen van den Brink een spel in 3 bedrijven en 5 tafereelen gemaakt, de N. V. „het Tooneel" (directeur de heer W. Rooijaards) heeft- het aangenomen, de rollen goed bezet, voor een uitstekende monteering zorggedragen en Henri de Vries uitgenoodigd als gast den titelrol te vervullen. Over het stuk behoeven we niet veel te zeggen. De bewerker heeft natuurlijk heel wat „stukjes moeten inzetten" om het verhaal pasklaar te maken voor het tooneel. Wellicht, zou hij beter gedaan hebbeu met het geval iets minder „zwaar" te behandelen, het hij drie tafereelen in stede van 5 te laten, hetgeen met het oog op de lengte volstrekt geen bezwaar zou hebben opgeleverd het was bij half twaalf toen de schouw burg uitging. De inhoud komt hierop neer: Een jong meisje, pas verloofd, sterft in het hui9 van haar stiefvader plotseling onder buitengewoon vreemde omstandigheden. Die stiefvader is een dokter, die langen tijd in Engelsch-Indië is geweest, die een tropenkolder te pakken heeft en die een door en door gemeene kerel is. Hoewel zijn huishoudster en zijn vrouw op even geheimzinnige wijze om het leven zijn gekomen, kart men hem niets ten laste leggen. Nu zal om ook aan haar geld te komen de tweede stief dochter, twee jaar later, er ook aan moeten gelooven. Op welke wijze dit moet geschieden blijft voor den toeschouwer, die het verhaal niet kent, tot het laatst een VTaag. Wel weet men dat er een Hindoe-bediende, Oostersche muziek en slangen bij te pas komen, maar meer niet. He,t meisje roept, door bemiddeling van dr. Watson, de hulp van Sherlock Holmes in. Wij zien dezen model-detective aan het werk, bewonderen zijn vermommingskunst, zijn scherpzinnigheid, zijn ma nier om menschen en zaken te behandelen. Dan zien we hem op reis gaan met dievenlantaarn, loupe, motortje, gips voor afdrukken, pijp, tabak, re volver. In den laten avond zien we. hem nadat hij eerst als bediende bij den dokter in huis is weten te komen, teneinde gelegenheid te hebben de inrichting op te nemen en een gevaarlijken hond: te dooden in de donkere slaapkamer van het met den dood be dreigde meisje speuren. Hij zoekt en vindt, vindt een ledikant, dat vastgeschroefd is, een schellekoord, dat tot niets dient, een luikje, dat in verbinding staat met de slaapkamer van den wreeden dokter. En als die dokter het meisje te slapen waant, klinkt de muziek, gaat het luikje open en kronkelt een slang langs het schellekoord naar beneden. Ilolmea heeft dit echter vermoedt, slaat het beest terug. De slang richt zich op zijn meester, en optredend als wrekende engel der gerechtigheid doodt hij den onverlaat. Henri de Vries was Sherlock Holmes. Men weet dat deze kranige acteur, die reeds zooveel had gege ven -men denke slechts aan zijn krachtige „Geert" in Op Hoop van Zegen, aan het wonder van den Brand in den jongen Jan, in welk stuk van Heijer- mans hij op verbluffende wijze zeven rollen, vervulde, zóó, dat er geen zeven Nederlandsche tooneelspelers zijn aan te wijzen, welke met z'n allen het stuk zoo goed zouden kunnen spelen als hij alleen en die nog zooveel voor het Nederlandsche tooneel beloofde, het vaderlandsche plankenland heeft verlaten om in het buitenland, veel geld en roem te verwerven. Men weet verder, dat Falkland hem een hartstochtelijk Henri, keer terug" heeft toegeroepen, en dat Henri er de voorkeur aan gaf in het buitenland te blijven -de positie van den Nederlaudschen tooneelspeler is in geen enkel opzicht bijzonder schitterend! Een heel enkel keertje komt hij nog wel eens in het vaderland terug- en vindt dan onmiddellijk engage menten. Zoo ook nu. Slechtsi kort is hij in het land begin Januari gaat hij alweer naar Engeland maar de heer Royaards liet hem gaarne gastrollen ver- uilen. Om meer dan één reden is een rol als die van Sherlock Holmes1 voor hem als geschreven. In de eerste plaats omdat zij hem gelegenheid biedt meer dan een ander er een Engelschen tint aan te geven soms was het. gisteravond wel wat al te Engelsch, im mers wij spreken gelukkig duidelijker en meer gearti culeerd dan de menschen van over de zee. Ten twee de, omdat hij over de handigheid, over „de leukheid" wij weten heusch geen beter woord beschikt om deze eigenaardige figuur te spelen. En ten derde, omdat hij in staat is eenige staaltjes van vermom- mings- en typeeringskunst te geven, welke men zelden zoo goed te- zien krijgt. Was die kleine roodharige be diende. met zijn spraakgebrek -dat de herinnering aan het. kruideniertje van den „Jongen Jan" verleven digde werkelijk die rijzige, resoluut-sprekende Sher lock, en. was die oude, dikke werkman weer precies dezelfde als alle twee, zal menigeen zich achterna ver baasd nog eens afgevraagd hebben. Terecht, werd hij bij open doek toegejuicht en het daverend handgeklap, dat op spannende oogenblikken volg-de, bewees, evenals allerlei uitroepen, dat men meeleefde met. de handeling. Jammer dat zijn vriend dr. Watson zoo veel bij Sherlock afstak. Het is zeker een boogstmoeielijke taak om naast en met een Henri de Vries te moeten spelen, maar de heer Rienk Brou wer toonde daartoe al heelemaal niet in staat te zijn het is een raadsel, dat een man als de heer Roy aards een dergelijke bezetting van een rol duldt. Wat er van een onbeteekenend rolletje te maken is, toonden weer de heeren Van der Horst en Meyer van Beem, en mevr. RanucciBeekman in ha,ar broek- rol. Heel goed beter dan wij hem ooit zagen de heer Lobor terwijl het jongemeisje in mej. Marie Holtrop een even lieftallige als talentvolle vertolkster nd. De heer Daan van Ollefen had vele goede oogenblikken, al hinderde ook hier nog wel eens zijn klagelijk geluid en zijn lijmerig spreken. Er geheel naast stond hij.... in het tooneeltje met den heer! van Beem, door hem aangekondigd als 't spel van „de l Burgerlijke Stand. GETROUWD. 16 Nov. Pieter Vennik en Neeltje Zwagerman. Levie Roet en Marianne Spier. Dirk Waal, wednr. van Dieuwertje Bakker en Jentien Ent. UITSLAG VEILING, den 14den November 1911 gehouden bij opbod ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden notaris Mr. A. P. H. de Lange, van de Boerenplaats genaamd „Henriettes-Hof, gelegen aan den Vennewatersweg in de gemeente Heiloo, en wel: 1. Huis, schuur en erf, 21 A. 60 eA. Str. B. Stroo ker 1515. 2. Weiland, 31 A. 40 eA. Str. S. Gaus 640. 3. Tuin, 39 A. 40 cA. Str. O. Schermer 825. 4. Weiland, 92 A. Str. S. Pluimgraaff 2025. 5. Bouwland, 1.03.70 H.A. Str. S. Pluimgraaff 820. 6. Bouwland, 64 A. 50 cA. Str. D. de Raat 300. 7. Bouwland, 53 A. 90 cA. Str. Jb. Sengers: 300. 8. Bouwland, 1.16.80 H.A. Str. C. Bakker Pz. 500. 9. Bouwland; 35 A. 90 cA. Str. O. de Waard Jz. 220. 10. Weiland, 1.90.20 H.A- Str. D. de Raat 1147.50. 11. Bouwland, 0.04.20 H.A. Str. D. de Raat 2612.50. 12. Bouwland, 73 A. 10 cA. Str. D. de Raat 505. 13. Bouwland, 91 A. 50 eA. Str. B. Strooker 700. 14. Bouwland, 99 A. 50 cA. Str. D. de Raat 500. 15. Bouwland, 1.19.30 H.A. Str. D. de Raat 645. 16. Bouwland, 86 A. 30 cA. Str. B. Strooker 805. 17. Bouwland, 50 A. 99, cA. Str. S. Pluimgraaff 600. IS. Bouwland, 70 A. 35 cA. Str. Jb. Reik 875. 19. Weiland, 4.12.40 II.A. Str. S. PluimgTaaff 3046.87%. 20. Weiland, 3.41.20 II.A. Str. C. Bakker Pz. 2920. 21. Weiland, 4.74.50 H.A. Str. Th. Broers 7706.25. 22. Weiland, 2.80.00 H.A. Str. J. Apeldoorn 3607.50. 23. Weiland, 2.95.70 H.A. Str. C. Pepping Dz. 3500. 2-1. Weiland, 1.57.70 LI.A. Str. C. Schermer 1762.50. Te zamen 38078.12V2. De afslag en combinatiën blijven bepaald op Dins dag den 21 November 1911, des morgens 10 uur, in het koffiehuis de Rustende Jager te Heiloo. AMSTERDAMSCHE BiEUB.8, Opgave van het. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWOREDIET. Voor<Lam, O 11, Alkmaar. Koers van Staatsleeningen NEDERLAND. Ned. Werkal. Schuld »St. 3% i v 2% BUITENLAN». Bulgarije Tabaksleening p#t. 5 Brazilië Funding 5 Mexico binnenl. 5 Japan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 1894 6e Em. 4 Iwang Dombr. 41/, Finano. en Industr. ondernemingen enz Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet 4% n n a 4 Ned. Handelmaatschappij resc, div. Barge en Moorman Cultunr Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker aand. A'dam Deli Langkat - Idem. pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli-Maatschappij Medan tabak N. Asahan Rotterdam Deli Senembali Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Gert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. Pr<* Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper fty. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry u Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Marinehonds Comm. Peru Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Sp.-Mij Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg VMERIKA, Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand.div. Eric Kansas City South. a a pref. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontarie Norfolk Western C. v. Roek Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. Wabash gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 Premieleeningen, NEDERLAND. Stad Amsterd. f 100 Gemeente-cred. BELG1E. Antwerpen 1887 RONGARIJE, Hongaarsche Hyp. Idem OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 HUSLAND 1864 ISNov. 16>'ot. 931/, I 93 Vf 891/i 69 Vg 98 iht 104SA 48 927/a 92i/g 90V* 300% pCt. 4% aand. div. v. pCt. 4 3 3 2% 4 3 5 5 97 997/8 97% 384% 114% 165 128% 187% 695 865 483% 42% 112% 718% 486% 238 18% 4r6 584 219 8 "6% 464 159% £07 171% 86% 81% 68% 118 575 45% 69% 23 36 62 63Vs 176 4% 15% 85% 117/lS 44 82s/m 93 230 107% 10S 25 32 »/u £9% 66 32% 40 1087/, 277/j, 111% 29% 170 11% 188% 887/, 107% 87% 121% 109% 162% 456 8 104% 89% OO-.'i 100% 881% 100 100% 115 367 130% 861% 486 43 118 '85% 231% 18% 484% E88% 29S* 457 159% 167% 69% 135 572 46?/, 59 22% 61 Vs 58 15% 65% 11% 92% 108% 24% 32% 23% 651% 317/g 39% 109 27% 112% 29% 170% 11% 107% Ex-div. Koers van het g-eld. Prolongatie 41/, pOt. Er bestond heden op de Oliemarkt veel belangstel ling voor Geconsolideerde, die ex claim verhandeld werden, de stemming was flauw. Noteering- claims 630 tot 632.50. Nieuwe aandeelen 2751/279. In Koninklijke ging minder om. Amerika iets luier ge stemd. Tabakken eerder iets vaster. Mijnen onveran derd. Culturen op vorige prijzen.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2