DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN, Honderd en dertiende Jaargang. 1911 WOENSDAG 22 NOVEMBER. Drankwet. BINNENLAND. STADSNIEUWS. No 275 Stads-Apofheker, Dit nummer bestsst uit 2 bladen. LEDEN-VERGADERING VAN DEN NED. PROT. BOND. ALKMAARSCHE COURANT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter algemeens kennis dat bij hun college is ingekomen een verzoekschrift van J. HARSIS, aldaar, om verlof tot den verkoop van al coholhoudenden anderen dan sterken drank in het per ceel Keizerstraat C 22. Binnen twee weken na deze bekendmaking kunnen tegen het verleenen van het verlof schriftelijk bezwa ren worden ingediend. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. L. VAN DER, VEGT, lo. Secretaris. Alkmaar, den 21 November 1911. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alk maar roepen sollicitanten op naar de vaceerende be trekking van aan welke betrekking, benevens het genot van vrije woning en vuur, is verbonden eene jaarwedde van f 1350. Verplichte deelneming in het Gemeentelijk Pensioenfonds. Stukken (adres op zegel) in te zenden aan het Ge meentebestuur vóór of op 30 November a.s. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. L. VAN DER VEGT, lo. Secretaris. - ALKMAAR, 22 November. Er is al zooveel narigheid uit Tripolis gemeld, dat men blij is, wanneer men eindelijk eens iets leest, dat opgewekter van toon is. Eau diergelijk schrijven be vat de hedenmorgen ontvangen Morgenpost van zijn correspondent Eduard Mygind. Wij hadden, zoo begint hij, met z'n drieën besloten, het mocht kosten wat het wilde, eindelijk eens een echten slag mede te maken. Wij gingen dus naar den_ almachtigen directeur van het persbureau en vroe gen zeer bescheiden: „Mijnheer zeg u ons alstubelieft, waar de slag' is?" De almachtige haalde de schouders op en keurde ons geen antwoord waardig. Niet ontmoedigd wij zijn toch oorlog s-eor- respondenten en kennen geen vrees begaven wij ons naar den president van den pasopgerichten journalis tenkring' <en zeiden tot hem: „Mijnheer en welwillende collega, vertel ons, waar vandaag een slag is?" En de even vriendelijke als nauwgezette collega antwoordde en sprak met nadruk en geestdrift: „Een slag? Een slag'? O, overal! Rijdt maar naar de linies mijneheerem en U zult den slag overal zien woeden! Hoort ge niet de kanonnen bulderen en het snelvuurgeschut knetteren? O, we zullen vandaag een nieuwe, schitterende overwinning' behalen!" Wij dankten beleefd en bestegen onze strijdrossen om naar de bloedige worsteling te rijden. Inderdaad hoorden we geschutvuur in de verte en, juist toen we de poort uitreden begon ook een der pantserschepen in de haven eenige schoten over onze hoofden naar de palmen te zenden. Dit gaf zulk een eigenaardig ge- snor en bracht de- lucht zoo hevig in trilling, dat wij blij waren in onzen soldatentijd te hebben geleerd, dat alle schoten een gebogen lijn beschrijven, welke op grooten afstand vele meters hoog is. Aldus waren we ten minste zeker, dab we van dilen kant er het leven niet bij zouden inschieten. Moedig reden we verder. Na een kwartiertje bevonden we ons in de voorstad Dachela, welke van de eigenlijke stad door een groot markt- en excercitie-terrein gescheiden is cn waarop thans twee Italiaansche regimenten kam peeren. „Ja," zei nu de heer K., bijgenaamd de dikke, „waar moeten we nu den slag zoeken? Er denk hier links, dan komen we ook buiten de schietlinie der bommen." „Neen, ik ben voor rechts!" wierp de heer H„ bijge naamd de magere, tegen, „want rechts is de voor naamste stelling' der Italianen en het is daarom het waarschijnlijkst, dat we dan midden in het gewoel van den slag komen." Waarop ik sprak: „Ik ben voor de middellinie, dus rechtuit, immers daar ligt het Turkscbe fort, dat het zaakje begonnen is, en daar kunnen we dan uitma ken, of we rechts of links zullen gaan, om den slag van heden meetemaken." De magere was het hiermede eens, zoodat den dik ke niets anders overbleef, dan zich hiernaar te schik ken. De slag was blijkbaar inderdaad ergens begon nen, immers we hoorden boven onze hoofden voortdu rend fluiten, snorren -en suizen en wel in beide rich tingen. „Waar is de slag?" vroegen we aan een voorpost, welke het zich op een kruisweg, beschermd door een hoogen cactusmuur, gemakkelijk gemaakt had. „O, ergens vooraan!" zeiden de mannen en keken ons'verbaasd en wantrouwend aan. „Pers?" Ja. „Wees maar voorzichtig," zeiden ze goedig, „vooraan wordt geschoten. Zeer intelligent was dit antwoord nu- niet precies en veel verder bracht het ons dan ook niet. We gin gen op het hardnekkige Turksche fort aan, dat zijn granaten tot in de stad zendt en door de heele Itali aansche vloot niet tot zwijgen gebracht en door het heele Italiaanschfe bezettingsleger niet bestormd) wor den kon. Wij komen bij andere voorposten. Vreed zaam zitten of staan die menschen bij elkaar, eenige officieren begroeten ons beleefd, vragen, vanwaar wij komen en waarheen wij gaan. „Wij willen in den slag." De beide jonge heeren lachen vroolijk. „In-dten- slag?" Die is goed! Dat zouden we ook wel willen! Hier is 't bar vervelend. We zijn hier al vele dagen, nu eens in de loopgraven, dan achter in de veldtent, hooren eiken morgen de kanonnen schieten en -eiken avond de geweren knetteren; dat- is nu onze slag. Veel schade wordt er niet aangericht." „Maar er schijnen toch tamelijk veel verwonden binnengebracht te worden," wagen we schuchter te zeggen." „Nu, er vallen natuurlijk velen, dank zij onze ma chine-geweren, doch het is maar hoogst zelden, dat wij de verliezen van de Arabieren kunnen vaststellen, .want zij zijn slechts een- of tweemaal vlak bij ons ge komen en wanneer ze ons op- grooten afstand aanvallen j en na een langdurig gevecht terugtrekken, mogen we j niet eens uit onze stellingen, om hen te vervolgen. O, het is bar vervelend! We hebben niet eens de satis factie te weten, of we succes hebben of niet." Wij vreesden, dat het met den slag niets gedaan zou zijn. Maar we wilden het nog niet opgeven. We gingen weer op marsch en bereikten de hoofdstel ling bij Boemeliana, waar een zandheuvel ons een overzicht biedt van de steppe, welke bedekt is met lij ken en cadavers van dieren en zich uitstrekt tot den verren heuvelrug, dien de vijand bezet houdt. Nauwelijks hebben we onze kijkers te voorschijn ge haald of er komt een majoor op ons af en maakt ons op hoog bevel er op opmerkzaam, dat het verboden is op den heuvel waarnemingen te do-en. Wij moeten dus naar beneden, maar hebben voldoenden tijd om te bemerken, dat men overal bezig is, de stellingen tc versterken, zoo 'goed, dat men aannemen moet, dat het de bedoeling van den opperbevelhebber is, hier langen tijd te vertoeven en een massa-aanval achter deze door prikkeldraad en dubbele loopgraven beschermde linie af te wachten (men weet dat de Italianen deze stelling sindsdien moesten ontruimen. Red.) De majoor maande ons tot voorzichtigheid aan en waarschuwde ous voor onze witte tropenhelmen, waar door men ons voor Arabieren zou kunnen houden, en nauwelijks had hij gesproken, of er suisden eenige granaten boven onze hoofden, van wie er een op 50 meters afstand vijf soldaten ernstig verwondde. En als op commando knalden plotseling de machine-ge weren. Heeft men een vijand gezien? Begint thans de slag Onze slag Twee minuten later is alles weer stil. Wij vertrekken cn komen bij onze jonge vrienden terug. „Nu, hoe is het met den slag?," vragen ze vroolijk lachend. Wij gaan et-en. Boven ons cirkelt snorrend een vliegmachine, welke, nauwelijks onder het bereik van het Turksche fort gekomen, onmiddellijk onder schot wordt genomen en na de eerste shrapnells gauw maakt dat-ie weg komt. Plotseling knalden ook eeni ge g'eweerschoten, een kogel sloeg vlak bij ons in. Wij trokken-ons terug achter een cactushaag. Van de schepen wordt bet tijdelijk gestaakte vuur weer voortgezet, want de Turken hebben- immers weer aangevallen, al betreft het ook maar eenige scho ten op een vliegmachine dus is de slag weer aan den g"ang! Na eenige minuten staken de Turken het vuur. „Ziet U, hebben wij het U niet gezegd?", sprak een Italiaansch collega, dien wij op den terugweg ont moetten, „wij hebben ze weer teruggeslagen, hun tuut tot zwijgen gebracht! Ja, zoodra onze schepen begin nen O, welk een prachtige, nie.uwe overwin ning 1" Dat was^mijn eerste slag op Tripolitaanschen bo dem. TWEEDE KAMER. In de zitting van gisteren werd de behandeling van do Indische begrooting- vervolgd door den heer Bos (V. D.), die Indië nog in geen jaren rijp acht voor een zelfstandige vertegenwoordiging. De locale en gewestelijke raden moeten in waarheid zelfbestuur kennen. "Hun belasting-kring moet verruimd. Geen subsidies voor die raden. Spr. drong aan op economi sche ontwikkeling in de eerste plaats door goed onder wijs. Voor staatsexploitatie, gelijk spr. deze wenscht met groote zelfstandigheid voor de bedrijfsleiders, ontbreken dikwijls de noodige deskundigen. Particu liere onderneming-én moeten behoorlijk in d!e lasten deelendan is er geen bezwaar, dat de Regeexing tot het verkrijgen van werkkrachten meewerkt-. Men 6cheppe door groote concessies geen monopo lies. Van overheidswege moet er een goede geologi sche dienst komen de schatten van den bodem te ex- ploreeren. Spr. wil de voorbereiding voor Indië aanwakkeren door beurzen voor onbemiddelden. Van vreemd kapi taal in Indië is spr. geen vijand, mits het zich aan ons gezag onderwerpt. Spr. wenschte uitstekend staatsonderwijs voor den inlander. Spr. heeft alle ach ting voor de zending en haar werk, doch waarschuwt tegen het stelsel van de kerk boven den staat. Dit is in strijd met liet Regeeringsreglement en kan leiden tot rustverstoring. Het Mohamedanisme is alleen door onderwijs te breken, doch spr. bedoelt neutraal onder wijs. Christelijke propaganda op de inlandsche scho len zou ongewenschte gevolgen hebben. De .heer H u g e n h o 11 z (S. D. A. P.) bestreed de meeningen, die enkele leden koesteren ten aanzien van de zending en den Islam. Een terugzinking dei- bevolking in het Hindoeïsme zou spr. uit staatkundig- oogpunt toejuichen. De bijzondere school zou niets goeds kunnen uitrichten tegen het Mohamedanisme, dat men bestrijden moet door rechtvaardig te bestu ren. Christelijke propaganda, uitgaande van ambte naren, is af te keuren als een uiting van zelotisme. De heer Thomson (U.-L.) laakte den anti-libe ralen toon, welke men aan de overzijde aansloeg' ten aanzien van het geloof van den inlander door het aanprijzen van middelen tegen de Mekka-tochten door christelijk onderwijs en christelijke ambtenaren-pro paganda. Spr. vreesde hiervan reactie. De minis ter moet waken tegen een Buitenzorgsche kerstenings- politiek. Hij vroeg een ministerieele verklaring, die rechtstreeksche geloofspropaganda en rechtstreekschen steun voor de zending uitsluit. Ten opzichte van de Chineezen moet men in Indië niet anders handelen dan men in Nederland te werk ging met de Jodem. Het ontwaken van China gebiedt zulk een politiek. Mon drijft de Chineezen niet uit Indië. Hun rechtspositie moet onverwijld verbeterd, vóórdat China ons dwingt. De heer De Visser (C. H.) wenschte in Indië religievrijheid naar twee kanten, voor den Islam en voor liet Christendom. Nooit mag echter cultuur gaan boven religie. De heer De Stuers (R. K.) besprak opnieuw ons optreden in Atjeh en betoogde, dat nog steeds ons pacificatiestelsel tot wreedheden leidt. Spreker wenschte liet bestuur in Atjeh in handen van burgerlijke ambtenaren te stellen, waarvan hij meer bezadigdheid en kalmte verwachtte. De Kamer ging- daarna over tot het trekken der af- d-eelingen, waarna de vergadering werd verdaagd tot heden half elf. a i Si i H' Dan is d© minister aan het woord. PRINS HENDRIK BEMOEILIJKT OP JACHT. Bij de Donderdag' te Beemte-Broekland gehouden drijfjacht zijn Prins Hendrik en zijne genoodig'den op zeer onheusclie eu laakbare wijze belemmerd. Aan het jachtterrein van het Kroondomein grenst in het Noorden een terrein, waarvan het jachtrecht berust j bij een groot-grondbezitter te Vaarsen. Een tijd vóór de Prins met zijne jachtgezellen deze grens had be- reikt, waren hier een twintigtal arbeiders, met spa- den gewapend, op post gezet, om als do tijd daar was, met hun werk( te beginnen. Dit bestond in het doelloos gooien met plaggen, aarde, enz. tussehen de jagers door. De grondbezitter plaatste- zich in eigen persoon met geladen geweer, achter verschillende hee ren van het jachtgezelschap, natuurlijk op zijn terrein, om eiken haas, die daarop aangeschoten terecht kwam, in te palmen. Nadat dit incident was afge^ loopen, begaven de Prins en gevolg zich naar de veld tent, waar het dejeuner wachtte. Op dezen weg wer den zij nog een eindweegs uitgeleide gedaan door de arbeiders, die het jachtgezelschap fluitende en zin gende op den voet volgde. Het behoeft zeker geen betoog, dat Z. K. II. en zij ne genoodigden ten hoogste verontwaardigd waren over dergelijke behandeling. (Tel.) (■lemeugd nieuws. GEEN ANTI-TUBERCULOSE-MIDDEL. Wij vernemen, dat de proefbehandeiingen, welke dr. L. O. Kersberg-ten te Haarlem genomen heeft, met het van zekere zijde met zooveel oplief aangekondigde an- i i - tub er eu lo sern i ddel Dioradin van den Hongaarschen dr. von Szendeffy, thans geheel gestaakt zijn. De re sultaten met dit middel bereikt zijn absoluut nihil te noemen. (T e 1.) Gelder, die bedankt heeft, G. de Jong, vacature D. Huyser van Reenen die vertrokken is, D. Pluyser van Roenen Cz„ vacature- D. Koster, die benoemd is tot ouderling C. Sckermerhorn. Tot ouderling is be noemd D. Koster en tot diaken J. Slooten. UIT ZELFVERDEDIGING? Het twintigjarig meisje uit Plavelte, dat de vorige week in verband met de ernstige verwonding van haar stiefvader A. van L. gevankelijk naar Assen werd vervoerd, is, na aldaar door den rechtercommis saris te zijn gehoord, weer in vrijheid gesteld en naar Havelte teruggekeerd. STRIJD IN D EKERK. Men schrijft uit Middelburg: De strijd in de Ned. Herv. Kerk, die in September hij de verkiezing van het kiescollege reeds op zoo dui delijke wijze tot uiting kwam, is Maandag voortgezet bij de verkiezing van vier notabelen. Aan de beurt van aftreding waren twee behoorende tot de confes- sioneele en twee behoorende tot de ethische richting. Door personen behoorende tot de laatstgenoemde en de moderne richtingen waren twee tegencandidaten gesteld, beide behoorende tot de ethische richting. Herkozen werden alle aftredenden, de ethische perso nen met respectievelijk 104 en 102 stemmen, de eon- fessioneele ieder met 75 stemmen; de tegencandida ten verkregen respectievelijk 30 -en 29 stemmen. UIT IIEER-HUGOWAARD. Ook hier zal eindelijk bij de Hervormde Gemeente het kiescollege worden samengesteld. Zondag, 2 Dec., zal de stemming' hiervoor worden gehouden, waarbij 16 lidmaten zullen worden gekozen. UIT OUDE-NIEDORP. Do brood- en koekbakkerij van den beer Jb. Stiel tjes alhier, Dinsdagavond door Notaris de Boer pu bliek geveild, is gekocht door den lieer Jb. Eijma te Petten, voor de som van 4000. UIT SCHERMERHORN. In de vergadering' van de IJsvereeniging „Scher- merhorn" werden benoemd tot voorzitter, secretaris en penningmeester de heeren J. Helder, T. J. Natzijl en E. Voermans. Als lid van het bondsbestuur en afgevaardigde ter algemeene vergadering werd gekozen de heer T. J. Natzijl; als plaatsvervangend) lid en -afgevaardigde de heer J. Helder. EEN NIEUW STUDENTENBLAD. Verschenen is het eerste nummer van Alma Mater, veertiendaagsch blad tex behartiging van Algemeen Nederlandsche Studentenbelangen. De hoofdredactie bestaat uit de heeren Joh. W. Groot Enzerink, Ned. Herv. predikant te Leeuwarden; dr. C. van Schot horst, leeraar in Den Haag en dr. J. W. Wicherink, arts alhier. Het blad heeft plaatselijke studentenre dacties te Utrecht, Delft en Wageningen. Het blad wenscht, dat „het studentenleven aan onze universiteiten bevrijd rake van noodlottig-©opvattingen en misbruiken, van verruwing en verwildering, van de vooral onder jonge menschen zoo verfoeilijke z.g. ont- groeningsmos, van standsgedoe en geldprotserij." UIT BROEK OP LANGENDIJK. Door 't overlijden van den heer II. d© Graaf, is de oudste inwoner, geboren te Broek op Langendijk,heen- j gegaan in den ouderdom van 88 jaar. Dat de prijzen der groenten hoog, en de aanvoer 5 enorm is blijkt hieruit: dat in de maand Oct. voor niet minder dan 500.000 aan de Broeker veiling is om gezet. UIT HOORN. Door het bestuur der ambachtsschool is tot direc teur der op te richten ambachtsschool beinocmd de heer C. Ovaa, leeraar aan de Ambachtsschool te ITar- lingen. Op de voordracht stonden mede de heeren B. Helle man te Vlaarding'en en J. W. J. Cock te Schiedam. De school zal gebouwd worden aan het Keern, even voorbij den Berkhouterweg. Gisteren werd aan de waag een rund gewogen met het kolossale gewicht van 818 K.G. Alhier zal in Januari het Weihnachtsoratorium van Bach worden opgevoerd. De artistieke leiding van de tableaux berust in handen van den kunstschil der Frans Vos te Haarlem. De eleetr. verlichting wordt geleverd door de firma Stöpler te Utrecht. Het muzikale gedeelte staat onder leiding van den heer G. Hop, dir. der Stedelijke Muziekschool. Als solisten zullen meewerken mevr. Kerkmeyer Bakker, Hoorn, alt, mevr. SlagterVeerman, Wog- num, sopr. en de heeren Nelissen, Amsterdam, bariton on Wout van Son, 's Bosch, tenor. UIT STOMPETOREN. Als leden van het Kiescollege bij de Ned. Herv. Gemeente alhier zijn herkozen de heeren A. Bood, K. Spaan «n E. Posch, »n is gekozen in plaats van J. UIT SCHOORL. Door het Polderbestuur van den Aagtdorperpolder is voor de betrekking' van machine-drijver in dien pol der de volgende voordracht opgemaakt: J. Blom, K. Bijl, Knaap, J. Vet en P. Klant. KORTE BERICHTEN. Te Hoornsterzwaag (Fr.)i beviel Maandag- een arbeidersvrouw van 3 welgeschapen kinderen, 2 meis jes en 1 jongen. De ouders zijn 16 jaar getrouwd en hun echt werd gezegend met- 16 spruiten. Een hotelhouder te Nijmegen heeft een bod ge daan op het gemeenteterrein aan den Vijgendam, te Amsterdam, tussehen Rokin en Nes. Zijn bedoeling- is, op dat terrein een groot hotel en café-restaurant te zetten. In het academisch ziekenhuis te Groningen is overleden de werkman J. B. van Hoogezand, die on langs te Martenshoek onder een schip op een scheeps helling geraakte. Een weduwe met vier kinderen blijft onverzorgd achter. Gisternacht is er door onbekende oorzaak brand uitgebroken in het hotel Boschlust, te Zeist. De drie verdiepingen van het groote hoofdgebouw zijn geheel uitgebrand. De aanzienlijke schade wordt door verze kering1 gedekt. Naar het huis van bewaring te Arnhem is over gebracht zekere J. W. te Lobith, die met een anderen Hollander te Mülheim a/d. Roer een derden Neder lander, zekeren v. II., heeft doodgestoken en daarna naar ons land was gevlucht. Dezer dagen kwam een auto uit Aken te Vaals voor het grenskantoor en moest gevisiteerd worden. De drie inzittenden sloegen op d'e vlucht en lieten bun auto in den steek, waaronder een vaatje met cir ca 200 L. spiritus bleek aangebracht te zijn. De reizi gers hebben zich nog niet om hun auto aangemeld. - In een tuin te Oostelbecrs zijn twee monster-me loenen (eetbare) gekweekt, waarvan de eene 84 pond weegt en de andere het indrukwekkende gewicht haalt van 102 pond. Men meldt aan d© „Tijd", dat te Rotterdam een Roomsche bioscoop „Innocentius" is ingericht. Ook te Heerlen is reeds eenige maanden een dergelijke bi oscope in werking. Te Tiel vechten tegenwoordig als gevolg van de groote manoeuvres de leerlingen van verschil lende scholen, gewapend met dikke stokken, tegen el kaar, waarbij sommige ernstige wonden oploopen. Veertien dagen geleden werd uit het Stedelijk Museum te Amsterdam een klein schilderijtje, Bilder- tiijk voorstellende, gestolen. Het werd verkocht in de Spiegelstraat, waar het ontdekt werd, toen het in de étalage stond. Van den dief heeft men nog geen spoor gevonden. Afd. Alkmaar, op 21 November. In deze vergadering werd door den secretaris het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat in het af- geloopen jaar 4 lezingen waren gehouden, d'e Hervor mingsdag was herdacht en, een Kerstfeest gevierd. Mededeeling werd gedaan, dat een schrijven was ont vangen van heeren kerkvoogden der Ned. Herv. kerk, waarbij werd kennis gegeven van het feit, dat het kerkgebouw niet beschikbaar werd gesteld voor een hier te houden algemeene vergadering van den Ned. Prot. Bond (in zijn geheel), dit bericht verwekte zichtbaar ontstemming, terwijl er op gewezen werd, dat destijds kerkvoogden dei' Ned. Herv. kerk te Gro ningen, ofschoon all'en. orthodox, wel de Martini-kerk aldaar voor zulk een doeleinde hackten afgestaan. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten bedroegen 342.371A, de uitgaven 297.351/2, zoodat er een batig saldo was te constatee- ren van 45.02. Besloten werd propaganda te maken met het boekje: „Het werk van den Nederlandschen Protestantenbond." Bekend gemaakt werd, dat op 4 en 11 December a.s. zal optreden prof. H. IJ. Groenewegen van Leiden, met het onderwerp: „Onsterfelijkheid," tegen entree voor nict-leden (a 50 ets. voor beide avonden), terwijl de leden, ieder met één huisgenoot, gratis toegang hebben. DE ALKMAARSCHE IJSCLUB. Gisteravond vergaderde de Alkmaarsche IJsclub in het hotel „de Nachtegaal." Nadat de voorzitter, de heer Lutterot, de vergade ring, welke buiten de leden van het, bestuur door slechts 3 gewone leden was bezocht, op de gebruikelij ke wijze had geopend, werd door den secretaris, den heer Wigman, het jaarverslag uitgebracht, waaraan we ontleenen dat de IJsclub daadwerkelijk weinig of niets heeft kunnen doen, hetwelk alleen het voordeel opleverde, dat de finantiën der club er goed voor staan en haar eventueel in staat stellen een komenden winter waardig' te ontvanagen. Verder deelde het verslag mede, dat de baanopzich- ter, de heer Verraij, ontslag heeft gevraagd wegens gezondheidsredenen, welk ontslag- hem op de meest eervolle wijze was verleend. Het verslag, dat zondter eenige bespreking werd aangenomen, eindigde met den wensch dat Thialf dit seizoen zijn scepter eens flink zal doen zwaaien, opdat er ruimschoots van het ijsvermaak kan worden geno ten. Uit het daarna door den penningmeester, den heer Cloeck uitgebracht verslag der finantiën bleek dat ontvangen was 497.60, waaronder een batig saldo

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 1