Kok-Banketbakker, - FNIDSÏÏN 82, - TE LEF. 74. BELEEFD AANBEVELEN!», JBÜITËJN L AND. ■m Nos. 10251 11655 en 14856 elk 1000. Nos. 5775 7467 9805 17500 en 17635 elk 200. Nos. 7350 8948 9598 12575 17644 en 18943 elk 100. Het Ieveii der vrouw. m 187% 695 338 486 42% 110% 716% De SINT NICOLAAS-STALiGB is vanaf heien van 273.10 van liet. vorige jaar. Uitgegeven 100.99, zoodat er een batig saldo is vani 396.605. Uit het verslag bleek, dat de noodzakelijke uitga ven der club, of er al of geen winter komt, ongeveer 100 bedragen. Tot bestuursleden werden herbenoemd! de heeren E. E. Stoel en G. Cloeck, die de benoeming aannamen, en in de plaats van den heer P. Westerbaan werd benoemd de heer D. Visser, die met den heer Dogge- naar op de door het bestuur ingediende aanbeveling stond. Medegedeeld' werd) dat B. en W. dezer Gemeente en het Bestuur van den polder Overdie toestemming hebben verleend het toezicht der ijsbanen aan de club op te dragen. Omtrent de wedstrijden en feesten stelde het Be stuur voor deze in denzelfden vorm te doen houden als verleden jaar was bepaald n.l. het Provinciaal kampi oenschap voor Noordhollamd' en 't schoonrijden voor dames en voor heeren, benevens eene wedstrijd in 't hardrijden op de korte baan. De heer Ooms legde aan de vergadering over een teekening der drie banen op die singel, resp. groot 200 M. van den Bergterbrug tot het Texelsche hek, 125 M. van de Bergerbrug tot de Kneppelbrug en 100 M. van de Kneppelbrug tot tegenover de woning van den heer v. Spall. Er werd nog geen beslissing genomen waar de cventueele wedstrijden zullen worden gehouden. Tenslotte bracht de heer Cock verslag uit van de vergadering van den Nedcrlandschen Sehaatsenrij- dersbond, hetgeen tot geene besprekingen aanleiding taf. EEK OPLICHTER. Onlangs maakten we melding van een oplichter, die hierterstede zijn tenten had opgeslagen en die na «enigen tijd1 hier te hebben vertoefd, de gemeente weer heeft verlaten. We voegden hieraan toe, dat de politie hem zocht. Heden vernamen we dat dit zoeken met gunstig re sultaat werd bekroond de gezochte werd aamgehou den te Breda. ZoodTa. we dit hoorden zijn we op nader informatie uitgegaan. Het bleek ons, dat de bedoelde persoon aan den Ko ningsweg no. 68 onder den naam „Gebr. de Vries" ©en handel in borstelwerk, edammerkaas, boter, ham, spek etc. had geopend. D. w. z. hij deed alsof, immers er was niets in het perceel. Wel deden „de gebroeders" bestellingen, maar kwamen deze per boot, dan werden ze onmiddellijk weer per trein naar elders gezonden en bracht de trein ze, dan gingen, ze per boot weer weg. De ma.n vertrok, maar liet de schulden voor de aan de gebroeders geleverde waren achter. Toevallig woont naast het bedoelde perceel mej. de wed. de Vries en die kreeg alle wissels op haar dak! De politie werd er in gemoeid en zij slaagde er in te weten te komen, dat er nu in Breda een dergelijk zwem delzaakje op touw gezet was. De gezochte bleek te zijn de beruchte flesschentrekker Albertus de Vries uit Amsterdam, die in tal van plaatsen van ons land o.a. Vlaardingen dergelijke zwendel-praktijken heeft uitgeoefend. Het1 zal nu voorloopig wel gedaan «tjn. ALKMAARSCHE PADVINDERS. Men verzoekt ons te melden, dat a.s. Zaterdagavond om 8 uur in „de Unie" de eerste installatie als leer ling-padvinder, waarop de jongelui zich reeds eenigen tijd hebben verheugd, zal plaats vinden. Belangstellen den worden uitgenoodigd hierbij tegenwoordig te zijn. Op dezen avond zal tevens een definitief bestuur worden gekozen en het huishoudelijk reglement der Alkmnarsehe padvinders-vereeniging „W. T. K." (Willen is kunnen) worden vastgesteld, terwijl na af loop een gezellig samenzijn zal volgen. Des middags zal onder leiding van den heer F. H. W. van Straaten in het Heiloërbosch een wedstrijd worden gehouden, waarvoor door het voorloopig bestuur eenige prijzen zullen worden uitgeloofd. Hierbij zullen de patrouil les en troepen definitief worden ingedeeld. CADETTENSCHOOL. Bij de gehouden aanbesteding voor de leveranties van de menage werden deze gegund' aan: G. Hekket liet Rund- en Varkensvleeseh. S. R. A. Gerritsen Plaggert de. Boter en Melk. Firma C. Keg de Kruidenierswaren. P. Eriks het Brood voor Ca detten. J. Gerdes het Brood voor personeel. C. J. Erkamp do Aardappelen en Groenten. J. B. Acker- man het Bier. A. Henneman de Kaas. G. H. Stok- tiir.ii de Eieren. EEN NIEUWE UTRECHTSCHE STUDENTEN- VF/REEN JGING. Gisteravond werd te Utrecht eeu zeer druk bezochte vergadering gehouden nn studenten onder leiding van den heer E. Janssen. Na een rede van dr. J. W. Wi- eberink alhier werd' besloten een algemeene studenten vereniging op te richten onder den naam „Unitas Studiosrum Rheno Trajecti.na." Aanvankelijk traden 256 dames- en heerenleden toe. Door afgevaardigden van verenigingen te Delft, Leiden en Amsterdam werden gelulcwensehen uitgesproken. Het clublokaal wordt Maandagavond geopend in hotel Noord-Bra bant. AGENDA. WOENSDAG. Bond van Nederl. Onderwijzers, afd. Alkmaar, openbare vergadering, 7Vè uur, „Central." Alkmaarsche Esperantisten-Vereniging Alkrnarin Stelo'V Burgerweeshuis, ingang Gasthuisstraat, 81/2 uur. Al km. St rijk-orkest, repetitie SVz uut, Nimvwe Doe len. Gymn.-Ver. „Turnlust," hoofdafd. mannen, 81fi 91/4, lokaal Rijks Hoogere Burgerschool. OPENB. VERMAKELIJKHEDEN. WOENSDAG. 8 uur, Harmonie, Gem. Koor en Zangschool „Zang lust", Operette Reepelsteeltje. ZANG EN VRIENDSCHAP. Het kinderkoor Zang en Vriendschap, onder leiding van den lieer G. C. van Gulik, gaf gisteravond in Diligentia een openbare uitvoering, waarbij Mej. Kil ty Blom haar welwillende medewerking verleende. 't Was een recht gezellige avond, waarop het zeer talrijke publiek, dank zij den goeden zang der kinde ren, liet keurige vioolspel en de niet minder goede begeleiding van den heer A. Kooger, ten zeerste heeft genoten. Het wanne applaus, dat na ieder nummer weerklonk, legde hiervan getuigenis af. De heer Van Gulik heeft met deze eerste uitvoering onder zijne leiding veel succes gehad. Een aardig hal was het slot van dezen avond, waar- 1 aan behalve door de kinderen ook nog door vele groo- teren werd deelgenomen. DE SCHEIMARKT. Op de heden gehouden scheimarkt waren aange voerd 819 stuks vee. De handel was vrij goed en vlug, terwijl de prijzen hoog waren. De markt was bezocht door betrekkelijk veel vreemde kooplui. De aanvoer op dezelfde markt van verleden jaar was 8&8, van 1909 1245 stuks. EEN KOE DOODGEVALLEN. Hedenmorgen viel op den Dijk een beste melkkoe van den Heer van Diepen in de Beemster onverwachts dood. De oorzaak is onbekend. Het Ibeest, geschat op een waarde van ongeveer 300 gulden, werd direct naar het slachthuis vervoerd. Trekking van Woensdag 22 November. Ie klas 3de lijst. No. 19795 2000. LAATSTE BERICHTEN. DE DIPHTHEBITUS TE ZANDVOORD HAARLEM, 22 Nov. De ambtenaar bij het O. M. bij het kantongerecht alhier heeft een vervolging in gesteld tegen de Zamdvoortsche doktoren Barenkamp en Gerke wegens het verzwijgen van diphterisgevallen voor hiet geneeskundig staatstoezicht, en boven is den arts Barenkamp ten laste gelegd, dat hij gevaar voor besmetting had doen ontstaan door het doen vervoeren in publieke vervoermiddelen van lijders naar Amster dam en Haarlem en het doen verzenden van niet-ont- smette kleedingstukken van lijders. VLIEGVEREENIGING FAILLIET. ROTTERDAM, 22 Nov. Tleden is het faillissement uitgesproken van die Rotterdamsehe Wiegvereeniging waarvoor te Alkmaar de heer Van Bussel heeft gevlo gen, gevestigd aan de Kruiskade. DE ITALIAANSCH-TURKSCHE OORLOG. Te Tripolis hebben kleine gevechten plaats gehad, en naar de Italianen beweren, leden de Arabieren ernstige verliezen. Vijf vliegtuigen wierpen bommen in liet kamp, dat in brand geraakte. Naar verder verluidt hebben de Turken op 6 K.M. afstand' van de stad een nederlaag geleden en zijn zij gevlucht met achterlating van tenten en munitie. Ook te Tabroek en Derna werd gevochten. Onder begrijpelijk voorbe houd wordt gemeld, dat een Italiaansch bataljon tij dens de overstrooming op 30 man na den dood ge vonden heeft. Bij de beschieting van Akaba, waartegen de Porte zal protesteeren bij de vredesconferentie-mogendhe- den, kwamen geen menschen om. De Italiaansche vloot schijnt nog meer in het schild te voeren. In Tur kije wil men scherpe maatregelen nemen tegen de Ita lianen in Turkije, als de Italianen weer een open stad mochten beschieten. Italië wil een buitengewoon crediet van 32.5 millioen gulden openen, om te voor zien in de uitgaven voor de expeditie naar Tripolis sedert het. begin der vijandelijkheden tot 30 Novem ber. TRIPOLIS OP DE PLANKEN. Te Konstantimopel wordt thans een patriotiseh tooneelspel „Tripolis" opgevoerd, dat avond aan avond het. publiek, voor het grootste gedeelte bestaan de uit officieren en manschappen tot geestdriftige betoogingen brengt. De held is een Turksch artil lerie-officier die ondanks zijn verloving met een Turksehe schoone een dochter van den Italiaanschen consul te Tripolis lief heeft. Zijn kameraden, die de Italianen niet vertrouwen, wijzen hem te vergeefs op zijn plicht. De Italianen rekenen op zijn verraad, of schoon bet Italiaansche meisje, Micaela haar vader en den verraderlijken gouverneur vain Tripolis verzekerd heeft dat Selim Bei een eerlijk man is. Bij het ver schijnen van dien gouverneur, Hassoena Pasja, op -de planken, begint het publiek te fluiten, terwijl de wei gering van het meisje, dat in Engeland werd .opge voerd, om haar beminde tot hoogverraad te bewegen, tot een betooging voor Engeland aanleiding geeft. De oorlog breekt uit. Het bombardement, van Tripo lis begint en Seiim Bei verdedigt met zeven artilleris ten een bolwerk. Een Italiaansch schot verwondt hem doodelijk. Micaela is nader gekomen en wil den ster venden een drank ter lafenis geven. Hij echter wijst haar af en neemt den drank uit de handen van zijn Turksch meisje, die eveneens verschenen is. Het slot woord spreekt Micaela tot het treurende Turksehe meisje: „Je bent gelukkig, daar het hart van den held van jou was. Lk echter behoor tot een gemeene natie." De schrijver van het stuk, dat beter moet. wezen dan een sensatie-stuk, is niet bekend. EEN ZEDEN-SCHANDAAL. Parijs heeft weer eein schandaal dit keer is het een afschuwelijk schandaal. Meer dan driehonderd kinderen, jongens en meisjes, zijn er de slachtoffers van geworden. De stumperds werden door menschen, die er hun praktijk van maakten zelfs door hun moe ders uitgeleverd. In de groote couranten verschenen advertenties als: „rococomeuhels te koop" of „mijn kostbare Rubens is te bezichten" en de ingewijden wisten dan wel wat ze aan de opgegeven adressen kon den vinden. Het is voorgekomen, dat- meisjes in wit te jurkjes, aan wie pas het vormsel was toegediend, door de moeders voor gemeene praktijken beschikbaar gesteld werden. De mannen, die hierbij betrokken zijn behooren tot de aanzienlijkste kringen. De voort vluchtige directeur van het radicale blad de Lan- terne had in de Revière een villa, waarheen hij de kin deren komen liet. Een klein meisje schreef va.n daar uit afschuwelijke bijzonderheden. De 35-jarige bemin de van dezen onverlaat Germ-aim© de Courcelle is ge arresteerd. Een afgevaardigde en een schatrijk fabri kant zijn ook bij dit schandaal betrokken. De laatste, Allard, gaf zich zelf bij de politie aan. Ook Flachon, de courantenmam, moet desgelijks hebben gedaan. Tal van arrestaties hebben er plaats door de zedenpolitie, die goedgeorganiseerde agenturen op het spoor geko men is. Natuurlijk wordt dit schandaal voor de politiek ge bruikt. Men schuift de schuld op rekening van de radicale ministers, die de.n deur bij de politie maar handhaafden. De radicalen zijn woest er over, dat de minister president Caillaux het. geval niet in den doofpot wist te stoppen, deze moet echter verklaard hebben, dat de poli tie-prefect Lépine, die steeds in de Lan terne werd uitgescholden, het schandaal heeft ontdekt. Kunsten en Wetenschappen. TOONKUNST. [Daar onze gewone verslaggever gisteravond de uit voering niet. kon bijwonen, plaatsen we het volgende verslag, ons van welwillende zijde op verzoek ver trekt. Red.] Gisteravond gaf de afdeeling Alkmaar van de Maatschappij ter bevordering der Toonkunst haar eerste uitvoering in dit seizoen, 't Was een gevari eerde avond, waarop behalve het koo>r, ook het orchest e.n de solisten zich om beurten deden hooren. Het koor, onder de zeer correcte leiding van den heer J. H. Oushoorn, voerde uit„Christoforus", vain J. Rheinberger. Het werkje is ons zeer medegevallen, want waar we over 't algemeen de muziek (ten min ste zijn klavier- en orgelwerken) van Rheinberger nog al streng en droog vindein, daar was dit koorwerk ons bepaald een verrassing 't Is melodieus en aangenaam voor bet gehoor en al is 't voor de uitvoerenden hier en daar lang niet gemakkelijk, toch zal het met ge noegen zijn gezongen. Het. begon met een wel wat lange inleiding, ge schreven voor klavier vierhandig en uitmuntend voor gedragen door de dames Oort en Ohmstede. Daarna zong het koor zeer goed het eerste koor, dat zich later in dit werk nog eenige malen herhaalt. Zeer trof ons het mooie crescendo in den regel: „und Weil er so gewaltsam" en later in het volgende koor: Hast du tin irdisch Ileimathlamd?" Een ander koor: „So wa-n- dert er van binnen", zoo voortreffelijk en zuiver be goninen, werd later minder mooi en was zelfs bij „Und horch, des Satans Name" wat ruw en onzuiver, wat zich echter spoedig weer herstelde. Ook het daarop volgende dameskoor werd mooi gezongen; alleen is 't jammer, dat men nog niet voldoende beseft-, dat men onmogelijk alle intenties van den directeur kan weer geven, als men zoo star in zijn muziek staat te kijken, waardoor ook hier de sopranen even ongelijk waren. ITet klankgehalte vain het koor in 't woord „Liebe" tusschen de sopraan-solo doorgezongen, was prachtig. Het mannenkoor kweet zich zoo goéd! mogelijk van zijn taak, doch was in het- eerste koortje „O, Held", wat onzuiver, later werd dit veel beter. Het melodieuse slotkoor werd uitstekend gezongen; evenzoo het lastige gedeelte in 3/4 maat geschreven even voor het slotkoor, werd goed uitgevoerd, ondanks de vreemde maatiindeeling. Jammer dat de alten hier even te laag eindigden. Wat was het ons een genot te luisteren naar het ar tistieke pianospel van mej. Oort in de tusschenspclen, zooals bijv. even voor het „HoF über" van de sopraan; en dë begeleiding der liederen was al even keurig. Mevrouw Reballio, de hier reeds bekende sopraan, zong met toewijding en gloed haar partijen in „Chris toforus"; mooi was haar mezza-voce in „Hol' über". Toch bekoorde zij veel meer in d'e liederen van Brahms „An die Nachtigall" em „Feldeinsamkeit." Welk een voordracht, wat- een wereld van muzikali teit en gevoel gaf zij. De heer Philippeau, ook al geen onbekende, zong de tenorpartij in het koorwerk en een drietal liederen, waarvan het „Daar ginder over de heide" ons het bes te beviel. Zijn geluid is wat duin, maar overigens zuiver en zeer hoog; indien hij dë liederen, vooral ook „St-a.nees" wat. meer genuanceerd had, zouden deze ze ker beteren indruk hebben gemaakt. De lieer v. d. Stap, dien1 we nog onlangs hoorden in des heeren Oushoom's cantate „ILerontwaking", zong heel mooi de baritoin-partij en ook een drietal liederen. .Zijn. voordracht der liederen van Brahms en Hugo de "Wolff viel tie roemen en niet bet minst die van het reeds bekende „Yoriiber" van den heer Oushoorn. Toch lijkt, het- ons, dat zoo de beer v. d. S. hoog moet zingen, hij zich te veel moet inspannen, waardoor de toon iets te laag wordt ingezet, maar direct, dank zij zijn muzikaal gehoor, tot de juiste hoogte wordt op gedreven. Het örchest gaf twee mooi© liederen van Svendsen; beide wei-den goed en bescheiden gespeeld; de cello's konden o. i. in 't midden van het tweede lied wel wat minder bescheiden zijn opgetredenzij toch hadden daar juist de melodie. Evenzoo genoat de Naehtmusik van iieuberger's, een zeer goede vertolking, 't Is .dan ook aardige mu ziek; alleen bet laatste presto is te gerekt, 't Werd correct voorgedragen, al konden de eerste violen iu hun positiespel wel wat voorzichtiger zijn. Resumeerende, kunnen we constateeren, dat de avond zeer goed geslaagd en de heer Oushoorn hierop met voldoening kan terugzien. S. Ingezo den IHededeellng^n, Het tegen ten de kende leven der vrouw is dikwijls een lange strijd dat voortdurend afgemat gevoel die uitput rugpijn en zenuwhoofdpijn die terneerdruk- pijnen, die haar huiselijke bezigheden tot een zwaren last maken. Vele vrouwen zijn ertoe geneigd om dergelijke kwa len toe te schrijven aan haar vrouwelijk gestel.] waar aan dikwijls zware eischen gesteld worden. Doch juist in dergelijke tijden wordt er veel gevergd van een paar der belangrijkste organen van het lichaam de nieren, de zuiveraars van het bloed. En wanneer zich later verschijnselen als de bovengenoemde ver- toonen, wordt er gewoonlijk niet aan gedacht of de nieren ook aangedaan zouden kunnen zijn. Wanneer de nieren zwak of ziek geworden zijn, worden de onzuiverheden en schadelijke stoffen niet uit het bloed gefiltreerd, ep het zijn deze onzuiver heden, die de oorzaak ervan zjjn, dat gij u zoo ver moeid, afgemat en terneergeslagen gevoelt. Zij ver oorzaken urinekwalen, graveel, waterzucht en rheuma- tiek zij maken dat gij last krijgt van hoofdpijn en rugpijn, en dat gij zoo prikkelbaar en moedeloos wordt. Daarom, wanneer gij op een dergelijke wijze lijdt, maakt u dan niet bezorgd over ingebeelde kwalen, doch komt uw nieren te hulp met Foster's Rugpijn Nieren Pillen, de standaardmedicijn voor de nieren en blaas. Hoedt u echter voor namaak. De echte Foster's RugPÜn Nieren Pillen, kenbaar aan de liandteekening van James Foster op het etiket, zijn te Alkmaar ver krijgbaar bij de heeren Nierop Slothouber, Lange- straat 83. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. Marktberichten. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Nov. Heden aan gevoerd en besteed 13000 Reuzen bloemkool le soort f 6,a 11,50, 2000 2e soort idem f 2,80 a 3,80, 180000 roode kolen f 7.a 16.90, 20000 witte kolen f 10. - a 22.10, 45000 gele kool f 6.50 a 15.10, 0bos wortelen f 0,a 0.per 100 bos, 300 baal wortelen f 1,40 a 1 90, bieten f a per 100, 210 baal uien f 3.70 a 4.20, per l/2 H.L. rammenas f 0. STATION NOORDSCHARWOUDE, 21 Nov. Gele nep f 3.70 a 3.90, drielingen f 3,80 a 4,—, grove uien f 3.70 a 4.per 50 Kgr., Roode kool le soort f 14,50 a 16,2e soort f 12,a 14,.kleinere f 4,a 10, gele le soort f 11,50 a 12,50, 2e soort f 10,a 11,kleinere f 3,a 9,per 100. BOVENKARSPEL, 20 Nov. Aardapp. blauwe f 2,70 a 2,90, Bloemkool le soort f 11,a 13.2e soort f 6,50 a 8,Roode kool f 0,a Witte kool f 0.— a gele kool f 0,a 0,p. 100 stuks, bieten f 14.a 16.per 1000 stuks, uien f 2.10 a 2.30 per i/2 H.L. TE LEG P.AEISCH WEERBERICHT. 22 November. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlancbeh Meteorologisch Instituut te De Bilt, (Geldig- tot den avond van 23 November.) O V E R Z J O II T. In het gebied van de waarneming i# de hoogste be kende stand van den barometer 765.4 te llorta. De laagste stand' van d'e.n barometer 741.3 te Biar ritz. VERWACHTING. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, des ochtends nevelig, later toenemende bewolking, weinig of geen regen, nachtvorst, zelfde temperatuur overdag. Neerslag te Alkmaar, 22 Nov., 10.4 m.M. KORT OVERZICHT VAN DE WEERSGESTELD HEID. Ook hedenochtend werd slechts de prognose ontvan gen; de opgaven ontbreken, zoodat van den toestand niets kan worden meegedeeld. M. Burgerlijke Stand. Getrouwd: 22 Nov. Maarten van Holden en Maria Catharina Arnold in a de Wit. Geboren: 21 Nov. Johannes Adrianus» z. v. Cornells Denneman en Aagje Tol. AMSTERDAMSCHE BEUE& Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUW CREDIET, Voorde.m, O 11, Alkmaar. Koer# van Staatsleeninges NEDERLAND. Ned. Warkel. Schuld BUITENLAN». Bulgarije Tab&ksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Jhn. Iwang Dombr. 21Nov. 22Yov uöt. 31/, 8% 5 6 5 4 4 4 4 5 4 4% Financ. en Industr. ondernemingen enz pCt. 4 41/, 4 div. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Grondcrediet i, Ned. Handelmaatschappij resc. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker aand. A'dam Deli Langkat Idem. pref. A'dam Serdang Bindjey Dei Batavia Deli-Maatschappij Medan tabak N. Asahan Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. pref. Redjang Lebong Great Gobar Amalgamated Copper 0y. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Marinebonds pCt. 41/. Comm. Peru a&nd. div. Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Sp.-Mij Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA, Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand.div. Erie Kansas City South. ,i j, pref. Miss K. Texas C. v. New-Xork and Ontario Norfolk Western O. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert, v. Wabash gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 pCt. 4 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. flOO 3 Gemeente-cred. 3 BELG1E. Antwerpen 1887 21f, HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 3 OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 5 RUSLAND 1804 8 Koers van het geld. Prolongatie 33/4 pCt. Mededeeliingen. Amerikaansche waarden vast met hoogere prijzen, speciaal voor Amalgamated Copper. Oliewaai-d'en aanvankelijk flauw geopend, liepen latei- op om op bijna d© hoogste koersen te sluiten. Notee ring- Koninklijke 443450 slot- 449V2. Noteering- Ge consolideerde 288292 slot 291]/2. Tabakken circa vorige koersen. Mijnen beter voor Great Cobar en Redjang Lebong. Overige soorten lager. Culturen in zakkend-, Rubber* *w*k. 98 ii/is 69% 98% 105 48 89 92% 89 80 10n% 88% 96 V, 100 10% 971/, 185 115% 168 235% 18% «85% 531 214 289 445 168% 204% 165 84% 88 75% 118 566 63 62% 22 25% 63% 54% 176 •JS/j, 16 65% li 44% 828 93 £30 107 Vm 106 24% 82% 23% 66% 31% 40 110% 27 Vi. 112% 29% 172% 50% 188% 88% 107%, 101% 89% 121% 0i% 162% 456 95% 69% 92% 59 90% 100i/4 88% 93% 100 1001/, 114% 365 484 114% 484 £34% 18% 486 580 231% 449% 157% 205% 165% 85 111 670 f5 64% 64% 65% 4% 16* 65% 1 6/l* 44 82 1ÜG% 24% 32i /m 29% Cö% 8118/m 39% 27% 1)2 30% 374% 11% 88% 107% 1011/1* 89 109%

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2