STADSNIEUWS. BUITEL L"AN~iü handelSdagsohool. GEMENGD KOOR „ZANGLUST". <,€t. 22Nov. afwijzend beschikt. "Een zevental leden hield daarop een bijeenkomst, waarin besloten werd de eerstvolgen de vergadering niet bij te wonen. Toen op gisteren deze vergadering uitgeschreven werd, kon deze niet doorgaan, wijl de Raad niet voltallig was. KORTE BERICHTEN. Te Kollum kreeg een boerin als kind een kalfje cadeau. Zij kon er niet toe komen het dier te verkoo- pen. 't. Werd 25 jaar en afgeleefd..Nu is het afge maakt en het cadaver begraven. Vooraf werd van het dier een photo als aandenken gemaakt, De politie te XJtreeht heeft twee zwervers gear resteerd, die, om onder dak te komen, aan een dame in de Maliebaan aldaar een dreigbrief hadden gezon- den. De Belgische regeering heeft uitgeleverd den kantoorbediende A. den H., die wordt verdacht zich ten nadeele vau de firma A. L., in den Oppert te Rot terdam aan verduistering' van gelden te hebben schul dig gemaakt In drie weken tijd zijn te Melissant twee geval len van hersenvliesruggemerg-ontsteking voorgeko men, beide met doodelijken afloop. De slachtoffers zijn jongedochters va.n 20 jaar. Naar de „Eeindliovensche Crt." meldt, heeft de landbouwer Van Vucht, uit Eden, gedetineerd onder vermoeden van moord, gepleegd op zijn 17-jarige dienstbode, zich in de gevangenis te 's-IIertogenboseh opgehangen. Vooraf had hij volledig bekend. Door H. AL's „Dolfijn" is gistermorgen nabij het Haaksvuurschip opgepikt en te Nieuwediep binnengv- braoht de bomschuit „Katwijk 50" met gebroken roer en verlies van 35 netten. De vangst bedroeg 6 last haring. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft J 10 gezonden voor den bouw van een nieuw weeshuis te Buiksloot. Zekere L., -uit, Appelscha, was door de mare chanssee uit Oosterwolde, als verdacht van diefstal, aangehouden en gevangen gezet in de kazerne. To< n men hem een verhoor wilde afnemen, bleek, dat de dief uit de cel was uitgebroken, Te Schoonedijke is gisteren, tengevolge van bloedvergiftiging, overLeden de werkman W. de D., die onder zijn werk een klein wondje aan dien pols gekre gen had, waardoor de vergiftiging ontstond. Door de duisternis misleid, is Dinsdagavond <ls bejaarde H. D. te Stiens in de dorpsvaart geraakt en verdronken. „WAAKT EN BIDT." Voor een goed bezette zaal in het gebouw „Waakt en Bidt" hield ds. G. Vunderink, pred. te Haarlem Dinsdag een beschouwing oveT Jeremia, den profeet van het isolement. Na opening met gezang en gebed begon spreker met een inleidend woord over Brand, Ibsen's held. In Brand aanschouwen we den man, die slechts weten wil van „alles of niets." Hij is niet tevreden met de offers zijner gemeente voor een nieuw bedehuis, hij wil haar mede hebben op den top van den berg, daar moet de nieuwe tempel gebouwd worden. Het eind is, dat Brand niet begrepen wordt, niet meer gewild is, gehaat en veracht. Zoo ook Jeremia, de man, die alleen gaat en alleen staat. Zijn profetische werkzaamheid omvat bijna een halve eeuw. Zelf verhaalt hij ons, dat de Heer hem riep; den waaraehtigen stralenkrans der Goddelijke roeping draagt hij. Met de woorden„Zie, Ik geef mijne woorden in uwen mond," vaardigt God hem af. Onder den vromen1 Koning Josia, een ster tusschon donkere wolken, treedt Jeremia 't eerst op. Deze vorst wil met zijn volk den Heer dienen en wordt daartoe te meer aangevuurd door de merkwaardige vondst van Mozes' wetboek in een dier hoeken des tem pels. Ook J-udu is onder den indruk hiervan, uitwendig komt er weer religie in Sion, een godsdienstige glans spreidt zich over allen en alles uit. Zal Jeremia zich ook verheugen, zal hij meejuicben in dien algemeenen jubel en alzoo het volk in slaap zingen? Neen, dat kan hij niet, omdat God hem de oogen te veel geopend heeft. Met grooten ernst dringt hij aan op innerlijke bekeeriing, wijst Juda op het vreeselijk lot, dat het noordelijk rijks Israël, onderging en smeekt dan -en het is Gods Woord, dat hij spreekt; „Keert weder, afkeerige kinders, Ik zal Uw afkeeringen genezen," opdat het volk toch eindelijk zegge: „Zie, hier zijn wij, wij komen tot U, want Gij zijt de Heer onze God." (Jer. 3:22). De profeet staat echter alleen. Niemand is 't met hem eens, men acht hem een spelbreker, iemand, die roet in 't eten werpt. „Ach," roept hij uit„Zij willen de breuken der dochter mijns volks op 't lichtst genezen. Men wil genezing, doch daar is verstoring." (Jer. 6:14). Een tweede greep uit dit levein, rijk aan smarten. Xebukndnezar, de geweldige veroveraar van Babel, nadert Jeruzalem. Allerlei kleine volken sidderen, Juda alleen niet. Het bouwt op Egypte. Valsche profeten zeggen„Uw God zal helpien." Doch een valsch vertrouwen is het. Daar treedt Jeremia weer naar voren, immer aandringend op bekeering, een man van ijzer, onverzettelijk, doch tegelijk teeder, met 't hart vol tranen, de profeet der contrasten, ge lijk iemand hem noemde. Eindelijk, het oordeel is gekomen. Het blijkt, dat Gods lankmoedigheid een maal ophoudt De schoone Davidsst'ad zal vallen. En Jeremia vermaant en smeekt: Werpt u neer voor Ne- bukadnezar, verzet u niet langer. Om de slavernij af te schilderen, maakt de profeet zich nu een houten1 juk, waarmee hij in Jeruzalem's straten rondloopt. Ilananja breekt dat juk i.n dein tempel aan stukken, waarop Jeremia antwoordt: „de Heer zal u een ijze ren juk opleggen." Hanauja sterft, de tempel wordt geplunderd, de stad verwoest, velen weggevoerd naar Babel. Doch zie, nu juist brengt de man, die zijn volk droeg op zijn hart, een boodschap des heils. ITet 33e hoofdstuk zijner voorspellingen is één lofzang der hope. Dit is echter het tragische in zijn figuur, dat hij altijd in botsing is met zijn omgeving. Toch blijft hij staande, want God had hem bekwaam gemaakt. Welke groote verzoekingen heeft hij weerstaan Koningen vroegen hem vaak om gunstiger Godsspra ken, maar hij bleef o.nverwrikbaar, -eein MAN in den volste-u zin des woord», die zich geheel had gegeven in den dienst des Heeren. Hoe beschamend aldus eindigde spreker voor vele christenen, die zoo weinig worstelen om een man of v r o u w te worden in Christus. Voor zulke menschen is Jeremia onbegrijpelijk- Mocht iets van Jeremia's ideaal het onze worden! Christenen moeten zien op Hem, die ook den weg alleen gegaan is, op Jezus Christus zelf, die in Getbsemané en op Golgo tha de pers alleen heeft getreden. Met het zingen van Ps. 66:2 eindigde Ds. Vunde rink zijn belangwekkende lezing. BENOEMING TIJDELIJK LEERAAR Voor de vervulling der betrekking van leeraar in de natunvwetensehappen, ook in verband met waren kennis, aan die Handelsdagschooi, noodig dooi- het aan Dr. L. M. van den Berg tegen 15 November 1.1. verleende eervol ontslag, heeft zich slechts een solli citant aangemeld, n.l. de heer D. A. Wittop Koning te Bloemendaal, thans werkzaam voor scheikundig en bacteriologisch onderzoek op het laboratorium te Haarlem, directeur de heer N. van der Sleen. Door den Inspecteur van het M. O., den heer Dr. P. Eockens, zoowel als door de Commissie van Toe zicht en den Directeur der school wordt de genoemde sollicitant, blijkens hunne ingezonden adviezen, voor deze betrekking aanbevolen, terwijl de Minister van Binnenlandsche Zaken onder dagteekening van 17 November 1.1. No. 9020, afd. H. M. O. aan een voor dracht tot benoeming van de" sollicitant zijne goed keuring heeft gehecht. Onder mededeeling, dat de heer Wittop Koning be reids door het College met de waarneming der betrek king is belast, stellen B. en W. voor den cursus 1911— 1912 hem te benoemen tot leeraax. STADS-APOTHEEK. In de memorie van antwoord op het algemeen rap port der sectiën omtrent het onderzoek dér gemeente- begrooting voor 1912 deelden B. en W. op eene vraag der tweede sectie, of het geen overweging zou verdie nen', nu de betrekking van stads-apothker vacant is, in dien post verandering te brengen, mede, dat zij ter zake in correspondentie waren getreden met het be stuur van liet Stadsziekenhuis, als beheerders der stads-apotheek, ten eimdte zijn gevoelen te mogen ver nemen omtrent eene even tuitje opheffing van laatst genoemde inrichting. Intusschen kwam het B. en W. wen schel Ijk voor daarover ook het advies in te winnen van de stads-ge- nees- en de stads-hpelkundigen. Eenstemmig zijn dezen, zoowel als het bestuur van het Stadsziekenhuis, van oordeel, dat tot opheffing niet behoort te worden overgegaan. Volgens aller meening zou opheffing niet zijp in het belang' der goede uitoefening yan de geneeskundige armenprac- tijk, terwijl zij naar de meaning van het bestuur van het Ziekenhuis financieel der gemeente geen of al thans geen noemenswaardig voordeel zou geven. Onder deze omstandigheden komt het R- en W. voor, dat hef alle aanbeveling verdient den bestaanden toestand te bestendigen- Daarom deelen zij den Raad mede, diat er naar hun meenjng vooralsnog geene aanleiding bestaat voorstel len te doen Jot opheffing der stads-apotheek en t.ot regeling harer gevolgen. wm— iiimp. n—jiin „ZANG EN VRIENDSCHAP." Wegens gebrek aan plaatsruimte hebben wij ons verslag over het kinderkoor gisterenavond iets bekort. Daarom willen wij er thans nog- even op terugkomen. De zang der kleinen kwam vooral tot zijn fpcht in nummertjes van O. rap Rennes en Ph. Loots. Het liedje „Mooi gedaan" (Lh. L.) fpoest wegens langdu rig applaus gebisseerd worden. Een twaalftal der allerkleinsten zong' yap een „lief klein broertje" ep van „juffr. Snaterbek." Deze beide lieve versjes ver wierven ten zeerste de sympathie van het publiek. „Zang en Vriendschap" (afcL oudere meisjes) zong eerst een drietal nummers, waarvan het „Visschprs- lied" het meest tot zijn recht kwam. De „Jubelzang," na de pauze gezongen, was gen zeer moeilijk nummer van Loots, 't Genoot echter een goede uitvoering en het gedeelte voor klein koor bewees, dat er niet alleen goede alten, maar ook lieve sopraan-stemmen bij het koor waren. De nummers door allen samen gezongen, hadden vooral aan 't, slot veel applaus, waarvoor gedankt werd met een klein toegiftje „hef Liedje van den Berge- naar." Een aangename- afwisseling bracht bet vioolspel van Mej. Blom. „SieiHana" van Pergolese en „Aria" van Lotti, speelde zij heel goed. Mftftl mooier nog von den wij de beide nummers na de pauze, 't Menuet van Beethoven was 't schoonste yan den geheelen avond. Een warm applaus beloonde haar aan 't slot. 't Was. welverdiend. Ëenige koornummers, een dubbel gemengd kwartet, en een duo voor sopraan en alt, met begeleiding van viool en klavier, ziehier wat het ee.rste gedeelte van het programma bevatte dat gisteravond voor een flink bezette zaal door „Zanglnst," directeur de heer J. F. de Haas, het publiek werd aangeboden. Van deze nummers slaagden het best de koren, die allen zonder instrumentale begeleiding waren, daarpa het duet. Het kwartet- kwam er niet al te best af; de zuiverheid was in dit nummer grootemdeels zoek. Va de pauze gaf de zangschool van de heer de Haas ecu herhaling van de kinderoperette van Mej. Joh. Vet, „Repelsteeltje." Evenals verleden week behaalde men er weer een groot succes mede. A. K. POSTZEGELVERZAMELAARS. De vereeniging van postzegelverzamelaars „West- Friesland" vergaderde gistermiddag in hotel „Do Toelast", onder leiding van haren voorzitter den heer Dr. van den Berg, uit Midwoud. Na opening en het doen van eenige mededeelingen werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene verga dering, a. s. Zondag te 's-Gravenhage te houden, ter tafel gebracht. Bij dé bespreking daarvan werd een laus gebroken voor afscheiding der afdeeling van de Iloofdvereeniging, op grond dat de contributie van het verplichte lidmaatschap der Iloofdvereeniging 6) veel te hoog werd geacht. Algemeen was men er van overtuigd, indien de af deeling een zelfstandige vereeniging werd, met een contributie van hoogstens 2, het ledental zeer zou toenemen en dat ze dan meer bevorderlijk zal zijn aan de verzamelingen. De- hooge kosten die het bestuur maakte, het weinig nuttige en practische dat de leden van het lidmaat schap genieten, deed het besluit nemen dat de afge vaardigden dit punt. op de a.s. algemeene vergadering' zullen te berde brengen met het recht mede te deelen, dat. indien de vereeniging niet geheel gereorganiseerd wordt, de meeste der leden van „West-Friesland" zul len bedanken. Uit een dergelijk schrijven van de afdeeling Utrecht bleek, dat men daar dezelfde meening was toegedaan. Medio December zullen de afgevaardigden in een dan andermaal te houden vergadering verslag van de ze -vergadering uitbrengen. Na eenige huishoudelijke besprekingen en een gra vis verloting werd de vergadering gesloten. DE N.-II. BOND TOT VEREDELING EN BE SCHERMING VAN DEN TREKHOND. Bovengenoemde bond vergaderde Dinsdagavond in liet lokaal van Mej. de Wed. Burgering. De voorzitter, de heer J. Brands, opende de verga •during met het gebruikelijke welkom, zich er in ver heugende dat de nieuwe vereeniging bij haar eerste vergadering zooveel belangstelling (27 leden waren te genwoordig) ten deel viel. Verder wijdde hij een woord van dankbare herinne ring aan den heer J. Terweij. Vervolgens wees spr. op den onlangs opgerichten of nog op te richten anti-trekhondenbond, welke zich op het standpunt stelt, dat de trekhond een nationale schande voor ons land moet heetem. Spr. hoopte dat het werken dezer afdeeling zal bewijzen dat de hond, mits goed1 gebruikt en verzorgd, wel ter dege als trekhond kan wordten gebruikt. Nadat, de notulen waren vastgesteld, werd het huis houdelijk reglement, zooals het door het bestuur was ontworpen, behoudens een paar kleine wijziging-en, met algemeene stemmen goedgekeurd. Tot lid van het Hoofdbestuur werd ter vervanging van den heer Schmalz te Schagen, die bedankt heeft, gekozen de heer J. van der Veen, notaris alhier, met 25 stemmen. Tot leden van het bestuur dezer afdeeling werden benoemd de door bet bestuur aanbevolen heeren Van Riesen en Klinkhamer, die de benoeming aannamen. De voorzitter wees op het vakblad „de gevleugelde Vrienden," waarin ook de belangen van den trekhond en van den houder kunnen worden besproken en beval inteekening op dit blad1, waarvan de prijs slechts J 1 bedraagt, ten zeerste aan, Hierna had de verloting plaats van jonge honden. De voorzitter deelde mede, dat deze verloting alleen geschiedt om het ras te verbeteren en de goede ras- bloedhonden zooveel mogelijk onder het publiek te brengen. De winnaar van een hond kan den hond in ontvangst nemen onder verschillende bepalingen, zoo als het niet gebruiken als trekhond binnen een jaar enz. T)e honden werden gewonnen door de heeren J. Ven- nik te Oudojrp, J. Burgering te Alkmaar, J. Egtber- gen te Alkmaar, J. Schermerhom te Alkmaar, J. Brands te Alkmaar en N. Trompetter te St.-Pancras. PADVINDERSSCIÏOENEN, in het schoenenmagazijn vap den lmpr Feijen, Pay- glop, zijn, naar men ons verzocht te melden, schoenen verkrijgbaar, welke den naam Padvindersschoenen heb ben gekregen en niet slechts uitmunten door nette afwerking en soliditeit, maar ook doordat ze het loopen gemakkelijk maken en geen vocht doorlaten. Boven dien is het voor velen sfellig een aanbeveling, dat dit schoeisel binnenlandsch fabrikaat is- CADETTENSCHOOL. De wasch van de goederen van de Cadettenschool is voor 1912 gegund aan 0. Dekker, eerste Berger wasch-, strijk- en glansinrichting, gevestigd te Bei gen (N.-H.). VEERTIG JAAR IN DIENSTBETREKKING. Mej. T. Zwart, alhier herdenkt den 25sten dezer, den dag waarop zij voor veertig jaar als huishoudster bij den heer S. Klein alhier in dienst trad. AGENDA. DONDERDAG. Danscursus Th. Groen Jr„ van 67 ea B--10 uur. Öociöteitszaal Harmonie. Kegelclub „Onze Club," 8 uur, de Unie. VRIJDAG. Schaak- en Damclub V. V. V. Gymm-Ver. „Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal Schoolstraat B 1. <jongtens-afdeeling van 12 tot 16 jaar, van 6—7 uur. Dames Gymnastiek-vereeniging „Hygiea" oefening van 67 uur yoor meisjes, van 7—8 voor jongens, yan 8—9 voor Dames in het Hulden Vlies, Vet'.. Vreemdelingenverkeer, Alkmaar, '8 uur, Toe last-, „Nieuw Leven" en Orpheus," repetitie voor het geheele koor, 8 uur precies, café Central. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 23 November. Ie Klasse. 4e Lijst. No. 1438, 5000. DE ITALIAANSCH-TURKSOHË OORLOG. Naar de aanwijzingen van een kabelballon heeft de gepantserde kruiser Carlo Alberto Amroes gebombar deerd. Een gedeelte van den vijand trok zich terug naar Ben Saïd, een ander gedeelte 'naar Bou Scafa, Daarop beschoot het oorlogsschip B-en Saïd, waarop de vijand zich geheel naar Bou Scafa terugtrok. De Carlo Alberto heeft tot in den nacht het zeer doel treffende vuur op den terugtrekkenden vijand gericht, Het schijnt, zoo wordt uit Rome gemeld, dat het geheele leger van Turken en Arabieren zich op den te rugtocht bevindt. ENGELAND. Niet minder dan 220 kiesrecht- vrouwen, dje dé- politie gehinderd' en schade aange richt hadden, moesten gisteren voor de politierechters verschijnen. De meeste vrouwen kregen boete, enke len gevangenisstraf, OOSTENRIJK. Bij de beraadslaging over de stij ging van den vleeschprijs beeft de Kamer met 259 te gen 183 stemmen een motie aangenomen, waarin de regeering verzocht wordt, maatregelen te nemen, di,e van dringende noodzakelijkheid genoemd worden, tpn einde een beperkten invoer van vleesch te verzekeren uit Argentinië _en de Balkamstaten. Zij had verwor pen een motie, waarin de regeering verzocht werd een onbep-erkten invoer van vleesch uit Argentinië toe te staan, zonder met Hongarije te onderhandelen, ZUID-AFRIKA. Het congres der nationale partij te Bloemfontein, dat bijgewoond door vele Engelsche afgevaardigden, niet-Leden der partij, uit alle provin cies, is gesloten, na op voorstel van den heer Botha, daarbij ondersteund door dén heer Steyn, besloten te hebben tot de oprichting van een nieuwe partij, ge noemd de Zuid-Afrikaansche Partij, als welker doel de heer Bot-ha de vorming van een Zuid-Afrikaansch volk aangaf door de nationale vereeniging der blanke rassen. Minister Hertzog zeide, naar aanleiding van een aankondiging van den heer Botha, dat de onderwijs wet in Oranjerivierkolonie, die de Hollandsche taal begunstigt, gewijzigd zou worden, dat ook met dezen stap bedoeld was het groote doel te bevorderen, dat men voor had met de vorming van een Zuid-Afri kaansch volk. De stap was niet gemakkelijk geweest, doch men was ertoe overgegaan, omdat men dé over tuiging- had, dat de welvaart van Zuid-Afrika afhan kelijk was, noch van het Hollandsche, noch van het Engelsche ras, doch van de harmonische samenwer king van beide, Het congres heeft ook besloten tot ontbinding yan de Hollandsche bonden. Botha's en Hertzog's redevoeringen werden met groote geestdrift, in 't bijzonder onder de Engelsche afgevaardigden, ontvangen. PERZIë. Naar verluidt heeft Perzië op raad van Engeland erin toegestemd, om aan de eischen van het ultimatum van Rusland te voldoen. LAATSTE BERICHTEN. INDISCH TELEGRAM. DEN HAAG, 23 Nov. Een regeeringstelegram meldt dat bij de uitbarsting van de Smi-roe, welke den 15en dezer plaats had, een vrij hevige zandaschregen viel, vooral Loemadjang heeft geteisterd De inland- sche woningen zijn ingestort, de bevolking is gedeel telijk gevlucht, het veldgewas gedeeltelijk vernield. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. DE MILITIE-WET. DEN HAAG, 23 November. In de Tweede Kamer werd beden de Militiewet aangenomen met 53 tegen 34 stemmen. MONACH1STISOH COMPLOT IN PORTUGAL. VIGO, 23 November. Een monarchistisch complot is ontdekt te Chaves. Alle onderofficieren van het garnizoen hadden een samenzwering gesmeed, om de officieren te vermoorden, als de monarchistische ben den zouden verschijnen. De onderofficieren zouden dan het commando over het. g'arnizoen op zich geno men hebben. SAMENZWERING IN MEXICO. NEW-YORK, 23 Nov. Een telegram uit Mexico meldt, dat Madero door zijn geheime politie bericht ontvangen heeft, dat een verbond gevormd is tusselien Reyes, Zapata en Gomez met het doel de regeering van Madero omver te werpen. Marktberichten. STATION NOORDSCHARWOUDE, 22 Nov. Gele nep f 3.70 a 3.80, drielingen f 3,70 a 3,90, grove uien f 3.80 a 4.10 per 50 Kgr,, Roode kool le soort f 15,a 16,—, 2e soort f 12,50 a 14,kleinere f 3,50 a 10, gele le soort f 12,50 a 13,50, 2e soort f 10,a 11,50, kleinere f 3,— a 9,par 1QG, Afslagvereeniging BEEMSTER, PIIRMEREND en Omstreken. Op de afaiagmarkt werd verhandeld 22 Nov. Spruitjes f 1,50 a 2,40 per zak, boeren kool f 0.18 a 0,33 p. mand, bloemkool f 9,— a 10,30 p, 100 stuks, handel matig. HOORN 2» Nov, Klote kaas f 40,—, commissie f 41.-, middelbare f 40.fabriekskaas f 40.Aan gevoerd 99 stapels, wegende 29250 K.G. Vlug. SOHAGEN23 Nov. Aangevoerd 3 paarden f 80 a 150,—, stieren en ossen f af 4 stieren f 140 a 185, 30 magere geldekoeien f 130 a 170, 75 vette id. f 180 a 400, 20 kalfkoeien f 180 a 260. 40 vaarzen f 105 a 240, 0pinken f 10 gras kalveren f 40 a 70. 30 nucht. id. f 11 a 19, —0 lam meren 1 a magere schapen f a 610 yefte id f 24.a 32.50, 470 overh. f 13 a 30, 15 magere yarkens f 16 a 20, 54 vette id. 50 a 54 ct. per kilo, 90 biggen f 8.0 a 14, 125 konijnen f 0,50 a 1.—, 80 kippen f 0.40 a 1.25, 40 eenden f 0.50 a 0.75 0 ganzen f OF— a 0,—, zwanen f 0.a 0.500 kg. boter f 1,30 a f 1-50, 200 kg. kaas f 0.70 a 0.80, 300 kipeieren f 8.a 9. p. 100, eendeieren f 0. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Nov. Heden aan gevoerd en besteed 2800 Reuzen bloemkool le soort f 7,30 a 11, 3500, 2e soort idem f 3,a 3,20, 63000 roode Jkolen f 7.a 16 50, 22900 witte kolen f9. a 17.80, 49500 gele kool f 6.— a 14.50, 0— bos wortelen f 0,a 0,per 100 bos, 263 baal wortelen f 1,70 a 1 85, bieten f a per 100, 205 baal uien f 2.80 a 4.10, per l/2 H.L.rammenas f 0. AMSTERDAMSCHE BEUR& Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWGREDIET. Koer» van Staatsleeningen NEDERLAND. N»<1, Wwkel. Schuld p»t. 3% 8% BUITEN LAN» Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. J apan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope Consol 1906 1894 Se Km. Iwang Dombr. Finano. en Industr. ondernemingen en* Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet 4% 4 Ned. Handelmaatschappij rese. div. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. aand, 5 5 5 4 4 4 4 5 4 41* Westersuiker A'dam Delf b hangkat, Idem. pref. A'dam Serdang Bindjey Deb Batavfc Deli-Maatschappij Medan tabak N. Asahan Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. 6ert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enipi Sumatra Palembang Perlak Petroleum- Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. pref. Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper fiy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik. Stoooiv.-Mij. Common Marine Preferent Marinebonds p0t. 41^ Comm. Peru aand. div. Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Sp.-Mij Mij, tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA, Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand.div, Eric Kansas City South. »i pref, Miss K. Texas C. v. New-York and Ontarie Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific eert, v, Wabash gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND, Wladikawkas 1886 pCt. 4 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd.flOO 3 Gemeente-cred. 3 BELG1E. Antwerpen 1887 21* HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 3 OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 6 RUSLAND 1864 5 23 pv. 95 92'* 69»* 69% 986* 105 48 89 921* 92% 89 89 901* 90 100L, 101% 881* 88'* 96»* 96 V, 100 100 1001* 1(0% 971* 185 114% 14% 168 167% 131 180.50 187% 695 365 387 484 485 42% 114% 111% 716% 431 "81 284% 235 38% 18% 485 487 580 581 214 211% 239 449% H6 1671* 168 205% 165% 166 85 S3 85% uu 68 69% 111 112 570 65 54 64% 61% 22 32»/, 95% 25% 64% 63% 65% 558/1» 178 4% 4* t 6 36»* 65»* 65»* 1 6/U 11% 44 4% 82 82 93 230 1061* 106 24i* 321/u 291* 65»* 8113/m 39i* 1101* 271* U2 30S/), 17«* HVs 1831* 8c#/u 1071* 101 i/i, 89 121'* 1091* 1621* 458 1071* 106'* 247, 2iVs 65% 31'* 401* 27% 112 8(6/18 173 11 886/18 Koers van het geld. Prolongatie 3T/8 pCt. Mededeelingen. De Amerikaansche markt, in aan merking genomen de hoogeré prijzen van New-York viel heden hier ter beurze bepaald tegen; verschillende soorten waren in reactie. Oliewaarden flauwer met kalmer handel. Noteering Koninklijke 4444461/2 slot 445. Noteerimg' Geconsolideerde 288291 slot 289. Tabakken gaven weinig nieuws; de handel was gering. Mijnen op vorige prijzen. Culturen onveran derd. Rubbers zwak.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2