s tTdstTTËïrwa BUITEN LAN O. sloten- t iliÉMtifg Woning van den Commissaris dei' Koningin is een bedrag noodig van 9500. Het gebouw wordt voor zien van een electirische verlichting en in verschillen de vertrekken en gangen van centrale verwarming. Met het oog op de stijgende salarissen en prijzen van levensbehoeften hebben de provisoren van bet krankzinnigengesticht te Zutphem verzocht de ver- pleegtesten te verhoogen met 15 per hoofd en per jaar. Gedeputeerden hebben geen bezwaar en stellen voor op 1 Jan. 1912 bet verpleeggeld te brengen op 335. Voorgesteld wordt om aan de Algemeene Win- keliersvereemigiing t© Amsterdam, ten behoeve barer lagere handelsschool voor 1912, een bijdrage te verlee- nen van 1535; aan de avoindhandelssehool te Huizen 200; aan den Prov. Bond van Geitemfokvereenigin- gen in Noord-Holland voor 1912 alsnog 500, en voor het houden van stalwedstrijden aan de Hollandsche Mij. voor Landbouw voor bet seizoen 1911/12 500. DE KONINGIN IN DE RESIDENTIE. H. M. de Koningin zal a.s. Vrijdag 1 December met den Staatsspoortrein van 4 uur 20 min. in de Residentie terugkeeren, teneinde er baar winterver blijf te houden. Gemengd nienws. LICHTERSCHIP GEZONKEN. De schipper van het in de Maashaven te Rotterdam liggende ijzeren liebterschip „Volharding II, T. van Molenhoek, werd hedennacht wakker doordat het wa ter zijn schip binnenstroomde. Hij had nog juist- den tijd zich, zonder iets mee te nemen, te redden. Eenige oogenblikkan later zonk het schip. De oorzaak van bet ongeval is onbekend. Gelukkig was de schipper alleen aan boord. DE HOEDENSPELD IN DE RAADSZAAL. Bij de behandeling van het ontwerp van een veror dening op de straatpolitie in de gemeente Enschedé, kwam art- 26 ter sprake: Het is verboden: zich op den weg bevindende een hoedenpen te bezi gen, tenzij de punt zoodanig gedekt is, dat ze onscha delijk is. De tijd der ouderwetsche „.keelbanden" is voorbij en toch moet het bloemen tuiltje, het vederbundeltje of de striklihtentooi op 't- vrouwenhoofd in evenwicht blij ven „de mode" dacht de hoedenspeld uit, maar doordat de dameshoedjes reuzenbollem met. breede ran den werden, nam eok de z.g. hoedenspeld naar verhou ding in lengte toe, de speld werd een speer en nog la ter een lans gelijk. Hiertegen meenden de vroede mannen in verzet te moeten komen en tradi die raad meedoogenloos op. Uit de discussie in den raad: De heer Tybof wil, dat de speld slechts 2 cM. buiten den hoed zal steken. De beer Menko wenscht niet, dlat de agenten van politie met een duimstok rondgaan om te meten boe ver de speld buiten den hoed; steekt. De heer Tyhof herinnert zich nog boe bij de behan deling der marktverordeniug de beer' Menko verklaar de met den maatstok te zijn rondgegaan om die ruim te voor de boerendeerns af te passen, die met boter en eieren in hun korfje ter markt kwamen. De heer dr. v. d. Horst getuigt, dat zijn collega, de oog-specialiteit te dezer stede, reeds enkele malen een geval heeft behandeld, waarbij de nijdige punt der hoedenspeld bij een ander een wond in 't oog heeft veroorzaakt en wijst er daarom me.t eenige voldoening op, dat er vernuftig uitgedachte beveiligers voor de scherpe punt der speld zijn te verkrijgen. Dit voorwerp van beveiliging vond dermate genade in de oogen der raadsleden, dat met 19 tegen1 3 stem men het voorstel des heeren Tyhof, dat de speld slechts 2 cM. buiten den hoedwand1 uit mag steken, werd verworpen. Zoodra dus de polit-ie-verordening van kracht zal zijn, dragen alle dames te Enschedé hoedemspeld-be- ▼eiligers. (N. Ot.) EEN DREIGBRIEE. Zaterdagmiddag ontving een juffrouw aan de Rijn kade te Arnhem een dreigbriefzij moest 25 betalen of haar huis zou iin brand worden gestoken. De politie werd verwittigd en toen de schrijver van dien brief, zekere S. uit Rotterdam, het geld kwam afhalen, werd hij gearresteerd- was dit met het oog op de veiligheid in de gemeente ongewenscht. De voorzitter deelde mede, dat het huis vau Brou wer aan de Wed. SchuurmaD verhuurd was, maar nog wel te koop was en wel voor 2400. Waar dit huis toch aan de eischen van den tegen- woordigen tijd niet kan voldoen, vond de voorzitter het ongewenscht om daarop in te gaan, temeer daar men met weinig geld meer een huis kan bouwen dat aan hoogere eischen voldoet. Wijzende op ervaringen in vroegere gevallen, waarschuwde de voorzitter er voor om niet in dezelfde fouten van 's raads voorgan gers te vervallen. De heer de Groot merkte nogmaals op, dat er toch wat moet gebeuren. De heer D. de Jong (weth.) was van meening, dat eigenbouw veel meer zal kosten en dacht dat het huis van Brouwer well voor 2000 te krijgen zou zijn. Ook verklaarde de heer de Jong dat een betaling van 50 per jaar door den veldwachter voor aflossing veel te weinig was. Het bouwen van een huis door de gemeente had zijn sympathie niet. Destijds was hij er bij het aanstellen van een veldwachter dan ook voor iemand te nemen, die reeds een pensioen had en dan zelf voor een woning had kunnen zorgen. De voorzitter deelde mede, dat het steeds in de bedoeling had gelegen om den veldwachter 100 per jaar te laten betalen. Het ze-lfbouwen is z. i. de beste oplossing, daar er in de toekolnst èn voor de brand spuit èn voor de ziekenbarak toch wat moet gebeuren. Men kan dan beter wat meer leenen en de twee oude leeningen, groot 72000, aflossen. Spr. dacht er niet aan ook eens wat meer uit te geven, maar de toestand alhier, kan niet vergeleken worden bij die in andere gemeenten. Toch is de financieele toestand1 niet zoo slecht. Iemand met een zeker vermogen betaalt in Heer-Hugowaard over de 82, terwijl daarvoor in Oterleek maar 28 betaald' behoeft te worden. De heer M. Couwenhoven vreesde dat bouwen niet mee zal vallen en was voor koopen, dan weet men hoe veel men betalen moet. De heer de Groot merkte op dat 2000 voor het huis van Brouwer nooit zoo erg kan tegenvallen. De voorzitter wees er op dat de echte Oterleeker geest nu weer geen parten moet spelen en waarschuw de ten zeerste tegen half werk. Met den grond1 mee komt het huis ten hoogste op 3000 wat toch niet zoo heel erg is e-n veel heter is dan iets koopen, wat later toch niet zal voldoen. De heeren Dekker en Couwenhoven wezen er op dat men meestal op de opgave niet af kan gaan. Dit was ook met het armenhuis het geval geweest Na verdere bespreking stelde de heer de Groot den Raad voor aan B. en W. op te dragen, in de eerstvol gende vergadering met" plannen te komen, opdat in het voorjaar in een woning van den veldwachter kan worden voorzien. Dit voorstel werd met vier tegen twee stemmen aan genomen. Tegen stemden de heeren de Jong en Cou wenhoven. De voorzitter zeide hierop te veronderstel len, dat de grond, welke men de vorige maal op het oog had, nog wel te koop zal zijn en deelde mede dat B. en ff. dit zullen onderzoeken. Hierna werd de ver- gadering na een woord van dank voor de opkomst door den voorzitter gesloten. UIT HEER HUGO WAARD. Aangezien Zondag 3 December wegens vacature t-ö Oudkarspel bij de Hervormde Gemeente alhier geen godsdienstoefening is, werd de verkiezing voor 18 (en niet 16, zooals eerst door ons werd gemeld) leden van het Kiescollege verdaagd tot 10 December, na de godsdienstoefeningen. Tevens moet dan gestemd wor den voor 4 Notabelen. Teneinde de zaak nog eens goed te onderzoeken, j werd de beslissing tot een volgende vergadering uit- gesteld. De Kennemer Electrioiteits-Maatschappij verzocht nog geen beslissing te nemen inzake het vraagstuk van gas- of electriciteits-verlichting, -aan welk ver zoek zal worden voldaan. De instructie, regelende de openstelling der secreta rie, werd in dien zin gewijzigd dat de secretarie in 't vervolg zal geopend zijn van 9 tot 12% uur en van 2 tot 4 uur, uitgezonderd des Zaterdags wanneer ze al leen open is van 9 tot 12 uur. De heer J. van Reenen verzocht den weg hij de Buiirt-jeslaan te mogen heharde-n op een breedte van 4V4 Meter. Na gegeven toelichtingen werd dit verzoek inge willigd, nadat de verzoeker toezegging had gedaan de weg met hoornen te zullen beplanten en er een paar- denpad in te zullen aanleggen. Omtrent den aankoop van de plaats van den heer Stuurman deelde de voorzitter mee dat van de plaats, groot 12 bunder in 't vierkant, heel wat is te maken, daar de ligging zeer goed is. De huurder, de heer Spiering, wilde voor het eindi* gen van het huurcontract, Dec. 1914, de. plaats niet verlaten, evenmin was hij bereid een bunder land af te staan. Verder deelde de voorzitter mede, dat een onderzoek op de begraafplaats aan het licht bracht, dat men daar nog eenige ruimte zou kunnen vinden, zoodat men zich tot Dec. 1914 zou kunnen redden. B. en W. meenen de mooie gelegenheid' om het huis van Stuurman te koopen, niet te moeten laten voor bijgaan en dep koop te aanvaarden met- den huur. De heer Baltus vond: dat de daaruit voor de gemeente voortspruitende onkosten ten laste van den he.er Stuurman moesten worden gebracht of dat men van een ander een veel kleiner stuk land van 3 H.A, moest koopen. De voorzitter wees op den veel hoogeren koopprijs en de minder gunstige ligging van die 3 bunder. De heer Baltus meende er zeker van te zijn, dat de heer Stuurman de zooeyen door hem genoemde voor waarden zal aanvaarden. De heeren Maschmeijer en Veenhuizen meenden maar in den door B. en W. voorgesteld-en zin te be sluiten. Hét voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen aangenomen. B. en W. stelden daarna voor een leening aan te gaan van j 2-3400 rentende 4 en een andere leenin_ van 2000 voor eventueel te maken onkosten, zooals kosten van overdracht en aanleg van een plantsoen langs den weg hij het aangekochte land. Zonder eenige bespreking werd dit voorstel aan genomen. Na gedane rondvraag, waarbij niemand iets had te berde te brengen, werd1 de openbare vergadering ge- Andreas van K. en Dirk L., Enkhuizen, diefstal, de le 1 maand, de 2e 1 week gevangenisstraf. Leendert K., zonder vaste woonplaats, huisvrede breuk, f 10 boete, subs 2 dagen hechtenis. Cornelis O., Castricum en Petrus B., Ileiloo, weder- spannigheid, de le 2 weken, de 2e 4 weken gevan genisstraf. Tinus van der V., Koedijk, mishandeling, 2 weken gevangenisstraf. WIELRIJDEN OP DE TRAMBAAN. D ior den slechten toestand van den straatweg door het Heiloosche Bosch kiezen wielrijders wij weten het bij ondervinding vaak de trambaan van den Tol tot den HeilooPr Wissel als fietspad. Het gevolg daarvan is echter, naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, dat een machinist soms plotseling een wielrijder voor zijne machine krijgt. Hier bestaat dus gevaarhet meest voor winke liersbedienden, slagersjongens enz., ook voor volwas sen wielrijders, die zich aan dezelfde overtreding schuldig makenn.l. overtreding v. artikel 9 van t spoor- en tramwegreglement. Het kon wel eens wezen, dat de Maatschappij een verhaal liet opmaken. Wie het aangaat, zij dus gewaarschuwd. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 26 tot 25 November zijn in het Badhuis van „Het Witte Kruis" genomen: 52 kuip baden, 71 regenbaden le klas, 122 regenbaden 2e klas, te zamen 245 baden. EEN SPOORWEGONGELUK. Hedenmorgen om 8 uur 3 liep de personentrein, die 7-2 uit Roosendaal naar Vliseingen vertrok, zonder vaart op een rangeerenden goederentrein, juist voor liet station KruiningenIrseke. De dikke mist en een ongeval aan het signaal schijnen de oorzaak te zjjn. De locomotief ligt links en een veewagen rechts van den weg. De dienst is geheel gestremd. Men is druk bezig met het vrijmaken van den weg. Een Antwerpssh eierhandelaar Impems werd ernstig gewond. De schade is vrjj aanzienlijk, enkele stuks vee werden gedosd. DIEFSTAL OP EEN RIJKSTELEGRAAF KANTOOR. In den laats ten tijd hebben verschillende diefstallen plaats gehad op het rijkstelegraafkantoor te Amster dam. De dames- en heeren-tólegrafisten misten her haaldelijk voorworpen en zelfs: geld welke zij in de kleedkamers achtergelaten hadden. Het is tot nog toe niet gelukt de Ou) dader(s) te vinden. STRANDING. Men meldt uit Hansweert: Op de Schelde ter hoogte van Frederick is de zee boot „Balaklava" gestrand. UIT OTERLEEK. Te twee uur vergaderde gisteren de Raad dezer Gemeente. Afwezig met kennisgeving de heer P. Va der. an Gedeputeerde Stateu was goedgekeurd terug ontvangen de rekening- over 1910, sluitende met een batig saldo van 1415.76. Een schrijven van de gezondheids-commissie, waar in medeg'edeeld werd, dat. de politie-verordening wat artikel 55b betreft, regelende de berging en het- ver voer van melk, om hare vaagheid waarschijnlijk door Gedeputeerde Staten niet zal worden goedgekeurd, waarom de commissio voorstelde, om wat de voor schriften voor lokaliteiten van melkverkoopers betreft art. 91b uit de verordening van Purmerend over te Dean en. De heer de Groot was van meening dat het nako men van die voorschriften haast onuitvoerbaar is. De. heer Dekker merkte op, dat wat in Purmerend noodig was, in Oterleek minder noodzakelijk is. De voorzitter las hierop dit art. nog" eens voor en wees er op dat de twee bezwarends-te voorschriften, n.l. het niet mogen behangen van het lokaal en het stofdicht- -maken van den zolder, feitelijk rechtvaardige eischen zijn. Hij veronderstelde verder dat de andere eischen n.l. voldoende frissehe lucht, het niet in verbinding staan met slaapvertrekken, urinoirs of stallen, eischen waren, waarover ieder het wel eens zal zijn. Na nog op het gevaar voor tuberculose te hebben gewezen, werd met algemeene stemmen besloten bedoeld artikel in te lasschen. Nog besloot men om het vervoer van alle melk in gesloten bussen verplichtend te stellen en de bepaling inzake besmettelijke ziekte bij melkleveranciers ook te doen gelden voor personeel en werklieden die koeien melken en in wier gezinnen een besmettelijke ziekte mocht heerschen. Do voorgestelde wijzigingen in de bouwverordening werden na eenige besprekingen1 tevens aangenomen, Do jaarlijksohe gratificatie van 20 aan den veld wachter werd wederom met- algemeene stemmen ver leend. Bij de rondvraag sprak de heer de Groot de Wen- «chelijkheid uit-, om een verandering te brengen in het wonen van den veldwachter buiten de gemeente z. i. UIT OUDE NIEDORP. De IJsclub „Oude INiedorp en Omstreken-'' verga derde alhier in het lokaal van den heer A. Mijts op Maandagavond; j.l. Tegenwoordig waren 13 leden. Nadat de voorzitter, de heer T. Rootjes, de verga dering geopend! had' en de notulen na lezing waren goedgekeurd, werd de -rekening van het nfgeloopen jaar onderzocht en goedgekeurd1 met een voordeelig saldo groot 257.13, ontvangen was 265.74 en uit gegeven 8.61. Tot bestuurslid! in de plaats van den heer H. B. Helleman, die moest aftreden en niet herkiesbaar was, werd benoemd de heer D. Kriller Hz. Den afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Amsterdam werdi vrij mandaat verleend. Besloten werd om dezen winter, ijs en weder die nende, voor paren een ringrijderij te organiseeren en voor kinderen een hardrijderij te houden met hinder nissen. Vervolgens werd nog goedgevonden alle leden te voorzien van een beknopte handleiding voor „eers-te hulp bij ongelukken". Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering met een woord van dank gesloten. In de hierop gehouden bestuursvergadering werd de heer M. Kooijman benoemd tot afgevaardigde en de lieer D. Kriller tot plaatsvervanger1. UIT HOORN. Op de gisteren alhier ge-houden scheimarkt waren aangevoerd 318 runderen, waarvan de prijzen waren als volgt Geklekoeien 160 a 240, melkkoeien 190 a 270, pinken 100 a 165, graskalverem 60 a 100. Handel tamelijk goed. ONDERZOEK NAAR AOHTER.T,T.TK"E RTlsnïR.RRN Wat er terechtgekomen is van list aan B, en W, door den Raad opgedragen onderzoek, in te stellen naar de vraag of de achterlijke kinderen, die bijzon dere scholen bezoeken, eventueel naar een voor hen bestemde school zouden worden gezonden, bleek ons heden. Een vader van een dergelijk kind, die ons ge heel eigener beweging kwam bezoeken, verzekerde ons dat zijn kind op de katholieke school hier ter stede gaat, dat hij nimmer iets van een onderzoek heeft gehoord, maar dat hij eventueel met dankbaar heid zijn kind op een voor dezulken bestemde open bare school zou zenden. „Men kan op los vermoên niets zekers bouwen". WAT KOMT ER? De af deeling Alkmaar van het Ned. Onderw. Ge nootschap zal Vrijdag 22 December „Een Vogelavond met lichtbeelden/' geven, waarbij de heer Jac. P. Thijssc, de bekende redacteur van „De Levende Na tuur' en lid van de "V ereeniging tot bescherming der vogels, als spreker zal optreden. AGENDA. DINSDAG. Dam- en sehaakolub, 8 uur, Voorwaart». Zangvereenigi-ng „Nieuw Leven" met mannenkoor „Orpheus, repetitie voor dames, 7% uur precies, hotel Proot. WOENSDAG. Dansclub Ak-mari», 8-—10 uur, societeitaaaal, Har monie. Bond van Nederl. Onderwijzers, afd. Alkmaar, openbare vergadering, 7"% uur, „Central." Alkmaarsche Esperantisten-Vereeniging „Alkmaria Stelo", Burgerweeshuis, ingang Gasthuisstraat, 8'/2 uur A 1km. Strijk-orkest, repetitie 8% uur. Nieuw» Doe- lea. t Gymn.-Ver. „Turulust," hoofdafd. mannen, 81/,— 9V4» lokaal Rijks Hoogere Burgerschool. Gymtnv.-Ver. „de Halter/' oefeningeavand 810 uur, leden van 16 jaar en ouder, Gulden Vlies, ingang Lindegracht, r Tooneelver. „Kunst en Vriendschap, 8 uur, bij Kolkman, Boterstraat. Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal Schoolstraat B I. Damesafdeeling 7%—8%. Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal Schoolstraat _B 1. Heeren-afdeeling 9%—10%. Alkm. Schietvereeniging „Nimrod", schietoefeniugen Diligentia, 81/g uur. DONDERDAG. Dan»cursus Th. Groen Jr„ va* 6 -7 ea «—10 uur. Societeitszaal Harmonie. Kegelclub „Onze Club," 8 uur, de Unie. VRIJDAG. Schaak- en Damclub V. V. V. Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal Schoolstraat B 1. Jongens-afdeeling van 12 tot 16 jaar, van 67 uur. Dames Gymnastiek-vereeniging „Hygiea" oefening uur ™or meisje», van 7—8 voor jongens, van 8—voor Dames in het «lulden Vlie», ZATERDAG: Mannenkoor „de VereenigdeZangers (Dir. d« h»»r W. Hespe), 8 uur, Diligentia. Gymn.-l #r. „de Halter,' 89 uur, adspir. van 12-— n u|lr voor van 10 jaap en oudar, Gulden Vlies," ingang Ein'degraoht. Gymn.-Yer. „Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal "ehoolstraat B 1. Meisjes-af deeling 45. Gymn.-Ver „Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal oeiioolstraat B I. Jongens-afdeeling van 6 tot 12 jaar van 56 uur. LAATSTE BE RICHTEN) UIT BERGEN. Zondagavond gaf de Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid in t- lokaal van -den heer C. Bruin alhier eene openbare uitvoering. Opgevoerd werd1: „Twee Ringen", tooneelspel in 3 bedrijven. Dit stuk werd op uitstekende wijze opgevoerd1 en kwam goed tot zijn recht, .Tammer dat ten gevolge van het sleohte weer de opkomst zoo gering was. Gewoonlijk is bij uitvoe ringen van deze vereenigingen een talrijk publiek aan wezig. *In de gisteravond alhier gehouden voltallige ver gadering van den Raad werd1 medegedeeld), dat was in gekomen een schrijven van1 H. Schotten, waarbij hij berichtte dat zijne onbewoonbaar verklaarde woning geheel is hersteld en daarom verzoekt de onbewoon- baarverklaring op te heffen. De voorzitter en de heer Baltus zeiden, dat de wo ning* er nu goed uitziet, waarna' het verzoek van Schotten wordt ingewilligd. Plet in de vorige vergadering aangehouden verzoek van Blokker, den doodgraver, werd andermaal ter ta fel gebracht. B. en W. stelden voor de jaarwedde met 50 te verhoogen. Na eenige besprekingen werd dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Mej. Posthumus bedankte voor de haar toegekende s ala ris verhooging. De Waterleiding-maatschappij verzocht toestem ming tot het leggen van een tweede buis, daar het waterverbruik te Alkmaar hej; leggen van die buis noodzakelijk maakt. Breedvoerige besprekingen hadden hierover plaats, in hoofdzaak verband houdende met de vraag welke vergoeding kunnen eu zullen we van de Maatschappij daarvoor vragen, voor de onvermijdelijke schade welke door dit werk aan de wegen wordt toegebracht. EEN GEVAARLIJKE BEWAARPLAATS VOOR GELD. De petroleumagent Stoltink en zijn vrouw in de tweede Tuindwarsstraat gingen Zondagmiddag uit. Gelijk, vreemd genoeg, bij velen te doen gebruikelijk is, stopten ze de in huis aanwezige geldswaarde in de kachel, welke natuurlijk uit was. Bij hun thuiskomst waren ze blijkbaar vergeten wat ze gedaan hadden, ze staken de kachel aan, en eerst toen ze een eigenaardi- geu reuk vernamen, schoot hun te binnen, dat ze be zig waren hun kapitaaltje in rook en asch om te zet ten. Onmiddellijk trachtten ze te redden wat nog te redden viel. Met de versmolten geldstukken zijn ze naar den rijksbetaalmeester gegaan, met het verbran de papiergeld naar het agentschap der Nederlandsche Bank. Zijn wij wel ingelicht, dan moet dit papiergeld er deplorabel hebben uitgezien. Waar, zooals boven reeds is gezegd, vaker het. geld in de kachel wordt gestopt in de hoop, dat. dieven, zoo ze mochten komen, het daar niet zullen vinden on langs kwam een dergelijk geval te. Heilo voor, waarbij de eigenaar de verloren gegane biljetten van de Ned. Bank vergoed kreeg moge het' bovenstaande tot waarschuwing strekken voor degenen, die deze ge vaarlijke gewoonte volgen! VACATURE ALGEMEENE REKENKAMER. s-GRAVENHAGE, 28 November. Bij de eerste stemming werd heden door de Tweede Kamer ?als no. 1 geplaatst van het drietaldat de Koningin voor de benoeming tot lid van de algemeene rekenkamer wordt aangeboden, de heer C. F. Rechlien Morra secretaris van dat college. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van heden. Franciscus Arnoldus Gr. de V., zonder vaste woon plaats, diefstal, 3 maanden gevangenisstraf. Jacob P., Burgervlotbrug, diefstal, f 5 boete, subs. 5 dagen hechteais. Rienk H,, Medemblik, mishandeling, 2 maanden ge vangenisstraf. Jaeob H., Broek op Langendijk, strooperij, f 5 boete subs. 8 dagen hechtenis. Maarten Emanuel van der N. en Arie H., Helder, mishandeling, de le 1 maand, de 2e 2 weken gevan genisstraf. Geertje K., Hoorn, onverzorgd achterlaten van hare kinderen, 6 weken gevangenisstraf. Jacob de B. Avenhorn, strooperjj, f 5 boete, «ubs. I 3 dagen hechtenis. DE IT ALIA AN SCH-TURKSCHE OORLOG. De Italianen hebben hun Oostelijke front bij Tripo lis een eind1 vooruitgebrachf wat ook tijd werd, Het heet, dat er bij deze gelegenheid hevig gevochten is. s Ochtends om 6 uur begon bij mooi weer de voor- waartsche^beweging onder leiding van generaal Cane- va. Om 7 uur opende de vijandelijke artillerie uit haar stellingen het vuur. Toen begon de Turksche in fanterie te schieten en werd op haar beurt beschoten door de artillerie, terwijl de Italiaansche infanterie overging tot den aanval op het,fort Me.ssi, vanwaaruit de Turksche infanterie schoot. De Italiaansche troepen aan het Oostelijke front drongen met moeite vooruit en moesten de eene ver sterking na de andere, huis voor huis, aan de Arabie ren ontworstelen. De laatsten hadden zich weer in de palmen verborgen of achter hindernissen van allerlei aard verschanst. Een huis, dat den grenadiers in den weg stond, moest men in de lucht laten vliegen, zoo verbitterd was de tegenstand, dien de verdedigers bo den. De Turken zeggen niets van deze nederlaag. Uit Turkschen bron wordt alleen gemeld:, dat de Italianen 200 man hebben verloren gedurende de aanvallen van de laatste 14 dagen tegen Derna, Als het maar niet g*aat met deze Italiaansche over winning als met het riviertje, dat. plotseling buiten de oevers was getreden en achterna bleek door de Tur ken handig door de stad te zijn geleid Wat deze zin beteekent zegt de correspondent van het Tageblatt aldus: „Oorlog, cholera, duurte, overstrooming er ont breekt niet veel meer aan het klassieke getal der ze ven plagen. Van den oorlog spreekt thans de brief is gedateerd van 17 November niemand meer, het gesprek gaat algemeen over de overstrooming. Zooals voor kort het Italiaansche bezettingsleger door de Turksch-Arabische troepen ingesloten en belegerd werd', zoo wordt thans de stad Tripolis door het water ingesloten. Uitvoerig schetst dr. Krause de gevolgen van deze overstrooming. Wat de Dardanellen betreft Italië zal het na, de voorgestelde neutraliteitsvev- klaring wel laten tot een blokkade over te gaan. NIEUWE KARDINALEN. De Paus hield: gister, naar Reuter meldt, een con- «istori# voor de benoeming van nieuwe Kardinalen. lp

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2