DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Bouwterrein "advertentienT No 281 Honderd en dertiende Jaargang. 1911 WOENSDAG 29 NOVEMBER. STADSNIEUWS. O® ds*ie MusketieR»»» Deze Courant wordt eiken avond, behalve op Zon- en Feestdagenuitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f0,80; franco door het geheele Rijk fl,— Afzonderlijke nummers 3 Cents. Telefoonnummer 3. Prijs der gewone advertentiën Per regel f 0,10. Bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9. FBUIILX.EïTOM Wat men dient te weten. aan den Westerweg, Nassaulaan, NassaupleinEgmonderstraat Lamoraaletraat en Lindelaan. k. O. DEN BOESTERD. Toussaintatr. 0. mi W. 8 SCHILLING, ALKMAARSCHE COURANT mm—am ARRONDISSEMENTS-RECÏITBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 28 November 1911. MISHANDELING. Cornel is H., koopman te Hoorn, was ten laste ge legd, dat hij den 16en October te Zwaag' Johannes Breed had mishandeld1. De mishandelde, een landbouwer te Zwaag', vertelde, wat beklaagde, misdreven had. Bekl. die in een wo ning van getuige woonde, maar de huur niet betaalde, werd den 16en October door den deurwaarder uit de woning gezet- Nadat dit gebeurd was, begaf getuige zich met timmermansgereedschap naar d!e woning om de ramen dicht te spijkeren. Onderweg ontmoette hij beklaagde die blijkbaar wraak koesterde, en het getui ge lastig' maakte en hem ten slotte sloeg met een zaag. Beklaagde gaf een andere lezing- van het geval ea ontkende in elk geval geslagen te hebben. Pieter de Jong, landiman te Zwaag, was getuige ge weest van de schermutseling tusschen Breed en getui ge. Hij zag, dat beklaagde een zaag van de kar, waar mede Breed reed, greep; en Breed! daarmede een slag- toebracht. Even latex zag hij, dat de geslagene uit het hoofd bloedde. De Officier was van meening, dat beklaagde te veel van het geduld van Breed' gevergd' heeft, daarna joeg hij hem nog op kosten, omdat Breed den deurwaarder in -den arm moest nemen ent ten slotte mishandelde hij hem. Spr., die de geheele schuld bij beklaagde vond liggen, eischte tegen hem één maand gevangenisstraf. STROOPERIJ. Martinus Br. te Hoogkarspel was niet verschenen; hij had zich den 2en October aldaar schuldig gemaakt aan het zich wederrechtelijk toeëigenen van bagger, j Volgens de verklaringen van den getuige Cornells de Groot, ijksveldwachter te Andijk, behoorde de bagger aan het waterschap Drechterland. De eiseh luidde 5 boete subs1. 3 dagen hechtenis. BELEEDIGIN O. Lambertus W., smidsknecht te Alkmaar, had in den nacht van 14 op 15 October de agenten van politie Koster en de Boer beleedigd. Uit de verklaringen van genoemde agenten bleek, dat zij op genoemden avondl doior een anderen agent ter assistentie werdeni geroepen. Bij die gelegenheid voegde beklaagde hen! zulke lieflijke naampjes toe, dat zij zich zeer beleedigd achtten. Volgens de agenten was er niemand! anders in de buurt, tegen wie de be- leediging gericht kon zijn,, beklaagde beweerde, dat het tegen een vriendl(van hem was. De Officier, die beklaagde inderdaad schuldig acht te aan de beleediging, eischte tegen' hem 20 boete subs. 20 dagen hechtenis1. STROOPERIJ. Pieter K., landarbeider te Enkhuizen had zich te verantwoorden wegens, het baggeren zonder vergun ning uit de stadsgracht te Enkhuizen. De agent van politie uit Enkhuizen, Jan Swier, be trapte beklaagde op dit baggeren, waarmede hij 's mor gens om 5 uur bezig was. De Officier, die het overtuigend bewijs geleverd BMX ALEXANDRE DUMAS. 158) o- Felton, buiten zichzelf, bijna krankzinnig, bleef sprakeloos. Milady begreep, dat het aan haar verbleef, zich de gesteidheid van het oogenblik ten nutte te maken en ijlde naar de tafel, van welke zij het mes nam, dat Felton er op bad gelegd. „En met welk recht, wilt gij mij beletten mij het le ven te ontnemen?" vroeg zij. „Groote hemelriep Felton uit, het mes in hare hand ziende blinken. In dit oogenblik weergalmde een! spottend gelach in de gang. De baron, door het gerucht opmerkzaam ge maakt, stond in zijn kamerrok, met den degen onder den arm, voor da deur. „Hahariep hij, „nu zijn wij aan het laatste be drijf. Gij ziet het, Felton! Het drama heeft, 'al de voorstellingen vertoond welke ik u voorzegd heb, maar wees gerust, het bloed' zal niet vloeien." Milady begreep, dat zij verloren was, indien zij aan Felton niet een onmiddellijk en vreeselijk bewijs van haar moed gaf. „Gij bedriegt u, my lord, het bloed zal vloeien en moge dat bloed op het hoofd komen van degenen, die het doen stroomen." Felton slaakte een kreet en wierp zich op baar; het was te laat, milady had zich getroffen. Maar het mes had gelukkig,, wij moeten liever zeggen behendig, de stalen corsetbaleinen geraakt, die in dat tijdstip als een harnas de borst der vrouwen verdedigden. Het was schuin door haar kleed, dat het openreet, langs de ribben afgegleden. Het kleed van milady was des niettemin in een oogenblik met. bloed bevlekt. Milady was achterover gevallen en scheen bewusteloos. Felton ontrukte haar het mes. achtte, eischte 5 boete suhs. 3 dagen hechtenis te- j gen beklaagde, DIERENMISHANDELING. Jan M., werkman te Schagen, bevond zich den 14en October met- zijn hondenwagen op den openbaren weg te Helder. Toen er van den anderen kant een kar aankwam, waarvan de hond) schrok, gaf hij het dier volgens eigen verklaring slechts ééni schop. Het getui- genverhoor wees echter anders uit. Josephina Barbara Kersten», dienstbode te Helder, i hoorde den 14en October een vreeselijk gevloek en ge- j tier in de Langestraat aldaar. Zij ging eens kijken, i wat er aan de hand was en zag beklaagde zijn hond zoo -mishandelen, dat het dier lag te kermen van de j Ptin- Ook Grietje van Tol, huisvrouw van Simoni de Wijn te Helder was getuige geweest van de wijze, waarop beklaagde zijn hond mishandelde. Hij sloeg en trapte er maar op los. Wegens de gepleegde dierenmishandeling, die zeer j ergerlijk is geweest, zoo dat de menschen de tranen in 1 de oogen kwamen, werd door den Officier van Justitie tegen beklaagde 1 week gevangenisstraf geëischt, IN. HOOGER BEROEP. Jan M. N., veehouder te Berkhout, was door den kantonrechter te Hoorn vrijgesproken van het feit, dat hij den 15en Mei vee had vervoerd in 'een kring, die daarvoor gesloten was wegens het heerschen van mond- en klauwzeer. Het O. M. bij het kantongerecht te Hoorn was van dit vonnis in) hooger beroep gekomen, zoodat de zaak hedenmorgen opnieuw voor de nrrondissements-recht- bank werd behandeld. De Officier wees er op, dat beklaagde wel degelijk het verbod, dat toen uitgevaardigd] was, overtreden j had. De Officier was echter van meening dat het be- I sluit inzake het verbod! niet' was genomen door den j minister, wat in dit geval niet mocht, weshalve het j besluit dus al» niet-genomen beschouwd! moet worden en eischte tenslotte evenals de kantonrechter vrij spraak. Jacob Br., koopman te Barsingerhorn, was door den kantonrechter te Hoorn den 12en October veroordeeld tot G dagen hechtenis wegens het hebben van in on deugd elijken toestand' verkeerend' vleesch op zijn erf. Beklaagde zoowel als1 het O. M. waren van dit vonnis in hooger beroep gekomen. Opnieuw werd de za.ak hedenmorgen voor de arron dissementsrechtbank behandeld!. Het bleek, dat he- j klaagde in Augustus' op zijn erf een vat met vleesch had staan, dat zoo'n walgelijke geur verspreidde, dat de buren het niet konden uithouden. Maar ook bekl. i zelf had er last van, want als hij thuis was sloot hij het af; ging hij uit, dan zette hij het vat weer open. j De Officier eischte bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. BELEEDIGING. Maria J., de 38-jarige huisvrouw van J. L. S. te J Alkmaar, was ten laste gelegd!, dat zij in Juni 1.1. Wil- lem Frederik Romijn te Haarlem had) beleedigd! door. hem een briefkaart, te schrijven met een zeer beleed!- genden inhoud!. Beklaagde bekende de briefkaart, waarvan de in houd zóó schandelijk is, dat hij niet weer te geven' is, „Zie, mylord", zeide hij op somberen toon, „ziedaar een vrouw, die in mijne bewaking was en die zich het leven ontneemt." „Wees gerust, Felton'", zeide lord de Winter, „zij is niet dood, de duivels sterven! zoo spoedig niet. Wees gerust en ga mij in mijn kamer wachten." „Maar, mylord. „Ga; ik beveel het u." Op het bevel van zijn superieur verwijderd© zich Felton, maar zich verwijderende, verborg hij het mes in rijn borst. Lord de Winter bepaalde zich er toe de vrouw te roepen, die milady bediende en toen deze was gekomen en- na haar de steeds in onmacht liggen de gevangene te hebben aanbevolen, liet hij haar al leen. Daar intusschen, alles wel beschouwd, de wonde, ondanks zijn meening, van een ernstigen aard kon zijn, zond hij onmiddellijk een man te paard, om den n a asl bij wonenden geneesheer te halen. XXVII. DE VLUCHT. Zooals lord de Winter had gedacht, was de verwon ding van milady volstrekt niet gevaarlijk; zoodra zij zich alleen met'de vrouw bevond', die de baron had doen roepen en die zich haastte haar te outkleeden, opende zij de oogen. Intusschen moest zij zwakte en smart veinzen. Dat was voor een tooneelspeelster als milaely niet. zeer moeilijk. Ook werd' de arme vrouw volkomen door mi- lady misleid, zoodat zij halsstarrig volhield gedurende den nacht te willen waken. De tegenwoordigheid van die vrouw belette milady echter niet te peinzen. Milady glimlachte op dat denkbeeld, want in Fel ton alleen was voortaan hare hoop gelegen; hij was het eenige middel tot hare bevrijding. Maar lord de Winter kon beginnen hem te wantrouwen en Felton thans zelf bewaken. Tegen vier' uur 's morgens kwam de geneesheer, maar sinds milady zich had gekwetst, was de wonde reeds gesloten. De geneesheer kon er dus noch de geschreven te hebben; den inhoud vond zij echter niet beleedigend. De President verklaarde zich' de oogen uit het hoofd geschaamd te zullen hebben, als hij zulke vieze, vuile nonsens, zulke Zeedijk-, Zandstraattaai, hadi geschre ven. Beklaagde bleef volhouden den inhoud! van de kaart niet beleedigend) te vinden. Willem Erederik Romijn, pakhuisknecht te Haar lem, deelde mede de bewuste' briefkaart, den 14en Juli te hebben ontvangen. Getuige deed oogenblikkelijk een klacht bij de politie. Getuige; had vroeger bij be klaagde in de buurt gewoond en dikwijls groot onge noegen met haar gehad. De Officier wees er op, dat deze getuige niet fair gehandeld heeft, daar bij eerst één of meer briefkaar ten geschreven had, die ook grof waren, maar waar de politie geen vat op had. Leonard George Muller, brievenbesteller te Haar lem, verklaarde de briefkaart aan het adres besteld te hebben. De Officier bracht in het midden, dat bekl. verba zend door Romijn is getergd. Zij moet echter wel opzettelijk beleedigd hebben. Tegen bekl. werd! 5 hoe- te subs. 5 dagen: hechtenis geëischt. BESCHADIGING. De 80-jarige Cornells S., zond'er béroep, te Yenhui zen, had zich te verantwoorden wegens' beschadiging van een hek. Beklaagde verklaarde, dat zijn erf grensde aan dat van Poen, den metselaar. Er is echter een stukje landl, dat volgen's Poen aan Poen behoort en volgens bekl. aan bekk behoort. Jannetje Michielse, huisvrouw van J. T. Muller te Venhuizen, woont in d'e woning van Poen. Zij zag, dat beklaagde op den 18en' October een plank van het hek aftrok. Dirk Koelman, veehouder te Yenhulzen en Klaas Poen, metselaar te Yenhuizen, gaven aan de hand' van een kadastrale kaart' verschillende inlichtingen omtrent het bewuste land. De Officier wees er op, dat bekl. al meermalen Poen lastig is gevallen over het stuk land!, zoo verniel de hij o.a. het hek, een feit waarvoor hij thans terecht stond en waarvoor hij 10 boete subs. 10 dagen hech tenis tegen zich hoorde eischen. POGING TOT OMKOOPTNG. Bertus Cornells P., visschergknechf te Texel had den gemeente-veldwachter Dirk Bruin aldaar den 24en Sept. 1 aangeboden, indien hij geen proces-ver haal tegen hem opmaakte, daar hij bij donker zonder licht reed per fiets. Dirk Bruin verklaarde, dat. bekl. een half uur na zonsondergang zonder licht reed' per fiets, waarom hij proces-verbaal wilde opmaken. Beklaagde bood hem evenwel 1 als1 hij het stil wild© houden. Geëischt werd tegen beklaagde 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. BEDREIGING TEGËN TTET LEVEN. Cornells A., landbouwer te Heer-Hugowaard was ton laste gelegd, dat hij den llen September tegen den landbouwer Volkers aldaar had) gezegd: Te zult geen uur meer leven, door mijn hand zal je vallen. Volkers, die bang was geworden door deze bedreiging, had een klacht ingediend en thans werd tegen bekl. 1 week gevangenisstraf geëischt, Ingezonden Mededeellngen. richting, noch de diepte van peilen; hij erkende alleen aan den pols van milady, dat de wond niet belangrijk was. Des morgens zond' milady, onder het voorwendsel niet geslapen en rust noodig te hebben, de vrouw weg, die bij haar had gewaakt. Er bleef haar de hoop nog over, dat Felton, op het uur van het ontbijt, zou komen; maar Felton kwam niet. Had hare vrees zich verwezenlijkt? Zou Felton, door den baron gewantrouwd', haar in1 het beslissend oogenblik ontbreken Er bleef haar slechts één dag meer over. Lord de Winter had) hare ontscheping op den drie- ëutwintigsten aangekondigd en men was reeds op den ochtend van den tweeëntwintigsten. Nogmaals bleef zij nog geduldig tot aan het uur van het middagmaal wachten. Hoewel zij des mor gens niet had) gegeten, werd het maal echter op' het g'ewone uur binnengebracht; milady bespeurde toen met schrik, dat de uniform der soldaten, die haar be waakten, was veranderd. Toen waagde zij te vragen wat er van Felton Was geworden. Men zeide, dat Felton een uur geleden te paard was vertrokken. Zij vroeg, of de baron nog al tijd in het kasteel was; de soldaat antwoordde ja en dat hij bevel had hem te waarschuwen, indien de ge vangene hem wenschte te spreken. Milady antwoord de, dat zij voor het oogenblik zich te zwak gevoelde en hare eenige begeerte was alleen te blijven. De sol daat vertrok, na de tafel gedekt te hebben'. Felton was verwijderd geworden, de zeesoldaten wa ren door andere vervangen, men wantrouwde Felton. Dat was d'e laatste slag, dien men aan de gevangene toebracht. Alleen gebleven, stond zij op. Dat bed, waarop zij uit voorzichtigheid bleef liggen, teneinde men haar zwaar gekwetst mocht wanen, brandde haar als een gloeiende rooster. Zij wierp een blik op d'e deur. De baron had op de getraliede opening er van een plank doen spijkeren; hij vreesde zeker, dat door middel der opening het j baar mocht gelukken, door een of ander duivelseh De nieren gelegen ter hoogte van het smalle ge deelte van den rug, zijn onontbeerlijke levensorganen, doordat zij uw bloed! rein en zuiver houden en er alle onzuiverheden als urinezuur enz. uit filtreeren. Wan neer de nieren verstopt zijn; blijven de onzuiverheden in het lichaam achter en worden zij met het bloed naar allo deelen van het gestel gevoerd en zult gij spoedig slechte hartswerking', duizeligheid', en voort durende hoofdpijn kunnen opmerken. Zij zullen zich trachteru to verzamelen in de holle plaatsen van het lichaam en daardoor zwellingen onder de oogen, in de polsen of enkels veroorzaken. Het urinezuur kristal liseert zich in de spieren en gewrichten en veroorzaakt rheumatielc, lenden- en heupjieht, enz. De onzuiverhe den kunnen zich ook ophoopen in de urinewegen en nierzand), niergruis, niersteen of verschrikkelijke uri- nekwalen veroorzaken. Hoe de ziekte optreedt hangt natuurlijk af van het gestel van den patiënt, daar ge woonlijk het eerst de zwakste punten aangetast zullen worden. Het zal ons echter duidelijk zijn van welk belang het is zorg te dragen voor een gegeregelde werking der nieren en der blaas; die de door de nieren afge scheiden onzuiverheden afvoert. Zwakke of zieke nie ren kunnen niet uit zichzelf gezond! worden. Het is noodig dat hun van buiten af hulp wordt geboden door een speciaal nieren-geneesmiddel. Voor dit doel is niets beters bekend) dan Foster's Rugpijn Nieren Pil len. Zij reinigen de nieren van de belemmerende on zuiverheden, zij herstellen de ontstoken of verwoeste weefsels en doordat zij uw ziekte in haar oorsprong aangrijpen, geven zij volkomen en blijvende genezing. Teneinde u voor namaak te behoeden dient gij er op te letten, dat op elke doos de handteekening van Ja mes Foster moet voorkomen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Alkmaar verkrijgbaar bij de heeren Nierop Sloihouber, Langestraat 83. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor één, of 10 voor zes doozen. Te bevragen bij Diploma N. T. V. GEESTERSINGEL E 32. beveelt zich aan tot het geven van PIANO-ONDERWIJS. middel hare bewakers te verleiden; Milady glimlachte van blijdschap, zij kon zich dus aan hare gewaarwor dingen 'overgeven zonder bespied te worden. Zij door liep de kamer met de drift eener dolzinnige, of van een opgesloten tijger in een ijzeren kooi. Inderdaad, indien het mes in haar bezit was gebleven, zou zij er nu niet aan gedacht hebben zichzelve het leven te ontnemen, maar den barojr te vermoorden. Te zes uur trad lord de Winter binnen, van het hoofd tot de voeten gewapend. Die man, dien milady tot hiertoe slechts als 'm beschaafd en beleefd edel man had beschouwd', was een bewonderenswaardig ci pier geworden. Hij scheen alles te voorzien, te raden, te voorkomen. Een enkele blik op miladty geworpen, maakte hem hetgeen in hare ziel omging, hekend. „Goed", zeide hij, „maar gij zult mij vandaag nog niet vermoorden, gij hebt geen wapens meer en bui tendien, ik ben op mijne hoede. Gij zijt begonnen mijn armen Felton te bederven, hij ondergaat reeds uw helschen invloed; maar ik wil hem redden, hij zal u niet meer zien. Alles is geëindigd, zo'ek uw kleeren bijeen, morgen vertrekt gij.. Ik had de inscheping op den vierentwintigsten bepaald; maar ik heb geoor deeld, dat hoe eer de zaak een einde neemt, hoe ze kerder. Morgen! tegen den middag zal ik in het bezit zijn van het bevel uwer ballingschap, door Bucking ham onderteekend. Indien gij slechts, aan wien het ook zij, een enkel woord durft zeggen alvorens op het schip te zijn, dan heeft mijn sergeant bet bevel u voor den kop te schieten'. Indien gij, op hef schip zijnde, één enkel woord durft spreken alvorens de kapitein u zulks heeft veroorloofd; zal de kapitein u over boord doen werpen, dat is reeds besteld. Tot weerziens; zie daar wat ik u heden te zeggen had. Morgen zie ik u weder om u vaarwel te zeggen." Hierna vertrok de baron. Milady had deze dreigende taal tot het einde aan gehoord, met den glimlach der verachting op de lip pen, maar met de woede in het hart. (Werdi vewrolgd).

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 5