BUIT F I. AN!». STADSNIEUWS." EEN TOONEELVEREENIGINO GEDAG VAARD. gevangeniswezen niets zal komen. i De minister zeide dat aan de reorganisatie van het gevangeniswezen vooraf dient te gaan het wetsontwerp nopens de behandeling der misdadige psychopathen. De Minister had1 geen tijd om meer te doen. Trouwens, ook de Kamer niet, die zelfs het wetsontwerp betreffende de psychopathen nog niet in de afdeelingen heeft onderzocht. De Minister zal zich daardoor echter niet laten weerhouden om het wetsontwerp tot reorganisatie van het gevangeniswezen te zijner tijd in te dienen. Bij do 8e afdeeling (kosten van het Rijkstucht- en .opvoedingswezen) behandelde de heer Troelstra (S.D.A.P.) het ontslag van den onderwijzer Schriel aan het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort.. De- minister zeide, dat de feiten niet in alle opzichten juist en volledig ziju medegedeeld. De minister meende in deze zaak volkomen correct te hebben gehandeld. Straf heeft de lieer Schriel verdiend en die straf wordt dus gehandhaafd. Daarna werd de verdere behandeling verdaagd tot Maandagavond. Naar de „Nederlander" verneemt, moet hij het Bureau van de Kamer het voornemen bestaan, voor te stellen, bij de behandeling van de begrooting van Waterstaat o. a. de; besprekingen over het spoorweg personeel tot nader te bepalen tijd uit te stellen. demengd nieuws. DE TREINBOTSING IN ZEELAND. Do justitie uit Middelburg is gisteren naar Krui- ningen vertrokken, tot het instellen van een onder zoek in verband met het spoorwegongeluk, dat daar Dinsdag plaats vond. •-» VERDUISTERING. De gewezen directeur der N. V. „Generale Orediet- bank," E. C. L. R. van Ellinckhuijzen, aangeklaagd wegens verduistering van ongeveer 5000, werd gis teren door de 5e kamer der Amsterdamsche rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 jaar; ge- ëiseht was gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden. VRIJGESPROKEN. De candidaat-notaris M. L. S„ aangeklaagd ter za ke, dat hij zijn oudLtante, mevrouw S., geboren B„ te Zeist, voor 350.000 aan effecten zou hebben bestolen, werd door de rechtbank te Utrecht op 13 Juli 1.1. vrij gesproken, op grond; dat beklaagde de erfgenaam was van zijn oudLtante. In hooger beroep heeft hij voor het Hof te Amster dam terecht gestaan. De adv.-gen., mr. De Josselin de Jong, had' 3 jaar gevangenisstraf geëischt. Het Hof bevestigde giste ren de uitspraak van de Utrechtsche rechtbank en sprak beklaagde vrij. SCHORSING VAN EEN RAADSLID. In de Dinsdag gehouden vergadering van den Raad der gemeente Bergen-op-Zoom kwam aan de orde het voorstel tot schorsing van het raadslid, den heer Adr. J. Juten. Mr. Hartog hield hierover een pleidooi van ruim een half uur, om de feiten te bewijzen, door hem ten laste gelegd De Raad; nam met, 12 tegen 3 stem men en eene onthouding, die van den heer Juten, het besluit tot handhaving van gemeld lid'. De heer Har tog zal zich thans tot Gedep. Staten wendten. DE KNOCHENDOKTER. De roem van den Knochendokter, die eiken Woens dag te Gronau zitting houdt; is wel ver doorgedron gen; tenminste eene Amerikaansche dame, uit den staat Michigan, waarschijnlijk door een Hollandsch blad ingelicht omtrent de bekwaamheden van dezen man, heeft hem per brief doen weten, dat ze voorne mens is de reis van Michigan naar Gronau te onder nemen, om zich onder zijne behandeling te stellen. UIT KOEDIJK. In de hedenmiddag gehouden raadsvergadering, waarvan we het verslag morgen zullen opnemen, werd na zeer breedvoerige besprekingen met algemeene stemmen besloten niet in te willigen het verzoek van Dr. Melehior, die berichtte dat hij medio 1912 deze gemeente zal verlaten om zich te St.-Pancras te ves tigen, om tegen een verminderde jaarwedde benoemd te blijven als gemeente-geneesheer. DOOR DEN TREIN GEDOOD. De 82-jarige wed. Harms te Valthe, die haar doch ter zou bezoeken en daartoe langs de spoorlijn liep, is door een goederentrein overreden. Men vond' haar lijk vreeselijk verminkt. Hoewel de machinist alle moeite deed om den trein nog tot stilstand te krijgen, mocht het hem niet 'gelukken. EEN ZWERFSTER. Gisternacht werd aan die Vredenoordleade te Rotter dam zwervende aangetroffen een onbekend meisje, naar schatting 19 jaar, vermoedelijk niet wel hij het hoofd. Van haar zelve waren dan ook geen inlichtin gen to verkrijgen. Zij is gekleed in een blauw mantelpak met licht blauw kanten borstje, gele schoenen, een donker grij zen mantel en een wollen baret. In haar bezit werd gevonden een bonnetje van een Amsterdamsche melkinrichting, gedateerd 28/11/1911, zoodat zij waarschijnlijk uit Amsterdam afkomstig is. ENGELAND. De heer Asquith, de minister-presi dent, zou gisteravond) in verband! met een philantropi- sche organisatie op een bijeenkomst in de City spre ken, doch suffragettes hebben hem aanhoudend over schreeuwd. Ten slotte verliet de heer Asquith het gebouw, zonder er in geslaagd te zijn ook maar één zin te voleindigen. DUITSCIILAND. Keizer Wilhelm heeft na de scherpe kritiek in den Rijksdag en de demonstratieve houding van den kroonprins, den heer von Bethmann- Hollweg, die gisteren jarig was, een vaas vereerd met de keizerlijke handteekening. OOSTENRIJK. In hot Oostenrijksdie Huis van Afgevaardigden is het weer tot schandaal-scènes ge komen. De minister van justitie liet zich de uitdruk king „Duitsch Bohemen" ontvallen, waarop de Tsje chen zoo woedend werden, dat zij kabaial maakten om den minister het verderspreken te beletten. De Duit- schers gingen, om den minister staan, de Tsjechen duwden met alle kracht) dé Duitschers weg. De presi dent luidde, met de schel, zoo hard) hij kon. De minis ter sprak steeds door, d.w.z. hij dicteerde den steno grafen zijn redevoering verder. Toen de Tsjechen be merkten, dat hun lawaai op deze manier niets gaf, haalde een hunner een fluitje voor den dag en begon dit instrument zoo .schel' mogelijk te bespelen. Dit was het teeken voor de Tsjechen om handtastelijk te wor den. Tsjechen en Duitschers sloegen er duchtig op los. De zitting werd! geschorst. DE NIEUWE KARDINALEN. De Paus heeft gisteravond den nieuwen kardinalen, w. o. kardinaal v. Rossum, den kardinaalshoed' opge zet. De Paus hield een toespraak en zeide o.a.Ge liefde zonen van Engeland en Nederland, verheugt u er over, dat in het gezegende geluk van uw landgenoo- ton over uwe bekleeding met het purper zich het krachtige geloof heeft geuit, dat de katholieken be zielt. En ik evenals gij geven ons over aan de ons dierbare hoop, dat hun. voorbeeld alle anderen zal be ïnvloeden tot een gelukkigen terugkeer in den schoot der kerk. Antwoordende op een toespraak van kardinaal Eal- conio, heeft de Paus nog gezinspeeld op den toestand der kerk in Frankrijk en gezegd: Dit volk, dat het verbond met God verbroken heeft, zal tot zijn roeping terugkeeren. De Paus richtte bijzonder welwillende woorden tot de kardinalen uit Frankrijk, Engeland, Nederland en Amerika. ABDOEL HAMIDS SCHATTEN. De juweelen van den oud-sultan van Turkije Ab- doel Hamid worden thans te Parijs verkocht. Van 1 6 uur waren ze te bezichtigen op 60.000 werd het aantal personen geschat, dat de schatten, welke her innerden aan de wonderen van Duizend en 'een nacht in oogenschouw kwam nemen. Diamanten als vuisten moeten er bij zijn en natuurlijk van het zuiverste water. Een dag der verkooping werd verkocht voor „slech's" 1,100.000 francs, maar de groote stukken komen nog aan de beurt. VERBETERING- De heer Van Buijsen heeft in dp raadsvergadering, sprekende over de achterlijke kinderen niet gezegd', dat de Duitsche statistieken leerden, dat dit 1 per mille was, gelijk meu uit het raadsverslag zou opma ken, maar 1.56, zoodat het aantal voor Alkmaar onge veer 31 zou bedragen. Niet volgens de schoolcommis sie maar volgens de hoofden der openbare scholen bedraagt het aantal achterlijke kinderen aldaar onge veer 28, terwijl' volgens opgaye der hoofden van bijzon dere scholen daar slechts 6 zouden zijn. Noch de eene noch de andere opgave leek den heer Van Buijsen juist, het getal op de bijzondere scholen zal z. i. wel meer, dat op de openbare wel' minder zijn. AGENDA. DONDERDAG. Kegelclub „Onre Club," 8 uur, de Unie. Danscursus Th. Groen Jr„ va* S—f e* 810 uur, Sociöteitezaal Harmonie. VRIJDAG. Schaak- en Damclub V. V. V. Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal Schoolatraat B 1. Jongene-afdeeling van 12 tot 10 jaar, van 67 uur. Dames Gymnastiek-vereeniging „Hygiea" oefening van 67 uur voor meisjes, van 78 voor jongens, van 89 voor Dames in het Öulden Vlies. Zangvereeniging „Nieuw Loven" met Mannenkoor „Orpheug", repetitie voor hoeren, 8 uur precies, Dili- gentia. BOND VAN ZUIVELFABRIEKEN IN NOORD HOLLAND. Bovengenoemde bond' hield gisteren in café Central alhier haar algemeene vergadering, De heer J. Best te Berkhout opende de vergadering met het gebruikelijke welkom aan de talrijk aanwezi gen. Spr. wees verder op den goeden toestand door de liooge prijzen, waarin de zuivelbereiding zich thans bevindt. Een breedvoerige omschrijving der boter- en kaas bereiding gevende, in vergelijking met die van vorige jaren, wees hij op het nut van het kaaseontrole-stati- on, waarna hij de vergadering opende, hopende dat de besprekingen ter bevordering mogen zijn van de belangen van de zuivelindustrie. De notulen werden daarna door den secretaris', den heer G. Nobel, voorgelezen en zonder bemerkingen vastgesteld. Medegedeeld werd': dat, omtrent de pogingen inge steld) om een verbetering in het kaasvervoer op de markt te Alkmaar te verkrijgen, het gevolg van het verzoek was dat alle Alkmaarsehe handelaren daqrmee instemming betuigden. Het resultaat van het ver zoek aan B. en W. van Alkmaar mag genoegzaam he kend heeten, en de vergadering kan nu reeds eeniger- mate een oordeel vellen over de practische waarde der instelling die door de gemeente Alkmaar ter voldoe ning aan het verzoek zoo spoedig mogelijk is opge richt. Alkmaar heeft wat aangaat do marktnoteering de zelfde regeling getroffen als Hoorn, Purmerend en Schagen. De proef, genomen te Iloogkarspel, met een teems, heeft goed voldaan, de teemsen te Jisp geprobeerd vol deden ook goed. Omtrent de bepalingen der arbeidswet heeft de ver- eeniging aan alle fabrieken inlithtingen verstrekt. Klachten over de inspectie kwamen sinds de laatste vergadering niet in. Door de vereeniging is instemming betuigd met de adressen contra de Tariefwet. De Amstel sod'araffinaderij deed gunstige aanbie dingen voor de levering van kalk, zeep, kalkpoeder. De genomen proeven daarmee voldeden goed. Het pasteuriseeren van de wei wordt om verschil lende redenen aanbevolen. Aan de fabrieken waren verschillende vragen gedaan; de antwoorden bewezen dat de opgedane ervaringen zeer verschilden op de vraag „keert het pasteuriseeren van de wei de verbrei ding der ziekte," zoodat daaromtrent nog geen conclu sie is te trekken. Uit door enkele personen gegeven inlichtingen j>leek, dat varkens; gevoerd) met gekookte wei, wel mond- en kla uwzeer kregen en die, welke met zuur wei werden gevoerd, die ziekte niet hebben gehad. De fabriek „Eensgezindheid)" te S t.- M aar ten s b r u g, stelde aan de vergadering voor een bouwcommissie to benoemen, welke van advies zal dienen bij den bouw van fabrieken. Gesteld in hand'en van het bestuur om bericht en raad. Het uitvoerend comité der tentoonstelling, in 1912 te Medemblik te houden, berichtte dat op die tentoon stelling een wedstrijd zal gehouden worden in wron- gelroerders, het verzoekt de deelname aan dezen wed strijd door den bond. Daartoe werd besloten. De fabrieken „Eensgezindheid" te Sint-Maartens brug, „Wijdenes" te Wijdenes e.n de „de Tijdgeest" te St.-Maarten werden als g*ewone leden aangenomen zoowel als de heer H. de Bruin te St.-Maartensbrug als buitengewoon. De afgevaardigden der fabrieken „Eureka" te Bin- nenwijzend, „Volharding" te Hem en „Volharding" te Hauwert, werden benoemd tot leden der financieele commissie, belast met het nazien der rekening 1911. Tot lid der commissie van aankoop werd benoemd de heer H. de Bruin te Sint-Maartensbrug. De heer J. Best Nz. te Berkhout bedankte als lid van de commissie voor de kaaskeuringen, waarna in diens plaats werd) benoemd de heer J. Wonder te Berkhout. De begrooting dienst 1912 werd vastgesteld met een bedrag in ontvangsten van 1280.50, in uitgaven van J 1375, uadeelig saldo 94.50, zonder eenige bespre kingen. Omtrent den aankoop van benoodigdheden werd door den secretaris medegedeeld), dat de leverantie van stremsel tot geen bemerkingen aanleiding- gaf, dit was ook het geval met die van salpeter en van zout waarover slechts éénmaal een klacht inkwam. De steenkool-levering ging niet zoo geregeld als vroeger, dit was dan meestal het gevolg van gebrek aan wagens. De proeven met Limburgsche kolen Vol deden goed. Ten slotte werd deelname aan den gemeenschappe- lijken aankoop aanbevolen. Opgave voor dezen aankoop kunnen nog deze week bij den secretaris worden ingezonden. De heer J. Best Nz. bracht daarna verslag uit om trent „de vakschool voor kaasmak-erg." Hieromtrent kunnen we verwijzen naar het verslag vau de vergade ring vau de vereeniging Holland's Noorderkwartier, voorkomende in ons nr. van 10 en 11 November 1.1, De heer Stapel bracht een woord' van dank aan hen, die de vakschool oprichtten en thans besturen; hij be val de populariteit der school ten zeerste aan, en stelde de vraag of de school niet zou kunnen worden Wat de zuivel-school te Bolsward' is. De voorzitter bedankte dén heer Stapel en beloofde dat de door den heer Stapel gestelde vrasag bij h'et be stuur steeds zal worden onder de oogen gezien. De heer D. Brander Tz. hesprak dfe bestrijding dp;- tuberculosa ondter het vep. Algemeen is men er van overtuigd dat de tuberculose onder het vee van in vloed is op de volksgezondheid^ Wat kunnen de fa brieken doen om de ziekte te verminderen? Deze vraag beantwoordde spr. met te verklaren dat bestrij ding gevonden wordt in het pasteuriseeren dei' melk en onderdeelen of door het niet verwerken yan melk van tuberculeus yee, liet pasteuriseeren der producten was aan te veel bezwaren verbonden vooral had' het quantum van de producten er veel onder te leiden, Gepasteuriseerde melk wordt door spr. niet zoo ge zond geacht als niet-gepasteuriseerde. Spr. meende dat het niet verwerken van besmette melk in de fabrieken, het beste middel der bestrijding is. Wenschelijk achtte spr. het; dat vee, waarvan de melk aan de fabriek wordt- geleverd, eerst wordt ge keurd, hetzij met of zonder financipelen steun van de regeering. Het bestuur stelt voor dat de bond het verzoek daartoe tot de regeering richt en het chynische vee overneemt. De heer Avis vroeg inlichtingen omtrent de uit voerbaarheid in verband met de fabrieken en de ver scheidenheid harer leveranciers. De heer Brander meende de proef te kunnen ne men met het vee der vaste leveranciers. De heer Schouten vondl bezwaren, met het oog op de kosten die aan dè keuring zijn verbonden. Op deze bemerking gaf de heer Brander inlichtin gen, waaruit- bleek dat het in zijn bedoeling lag spe- -ciaal met de keuring belaste veeartsen te doen aan stellen. Bij de daarop gevolgde algempene besprekingen uitte men de bezwaren aan het aannemen van het voorstel verbonden, waarop de voorsteller repliceerde. Het voorstel van den heer Brander zal nog eens in ernstige overweging worden genomen. Omtrent het centrifugeeren van de wei en gewone ontrooming deelde de heer Dr. Scheij na genomen proeven aan de fabrieken te Iloogkarspel en Ouden dijk mede, dat het raadzaam wordt geacht de proeven in andere tijden van het ja^r fp herhaler;, daar men nu nog tot geer. conclusie is, gekomen. De vergadering besloot hierop in te gaan en de proeven te doen herhalen. Omtrent de kaasproef methode Nobel, Rijksland- bouwleeraar te Schagen, werd! medegedeeld) dat proe ven genomen waren te Schagen en te Midldelie. Do conclusies waren te Schagen, bij het herhalen van de proef in 1911 lg niet voortgegaan met het toepassen der methode Nobel. To Middelie werd besloten om niet voort te gaan tot voortzetting vnn de proef. Te Ursem, waar een paar jaar geleden ook proeven met de methode-Nobel waren genomen, berichtte men dat verondersteld) wordt, dat de bewuste methode in iedere fabriek met gunstige resultaten kan worden toegepast. Het werd daar evenwel goed geacht om in een gedeelte van het jaar wat zuursel1 aan de melk toe te voegen, om het rijp worden te bevorderen. Te Assendelft werd in 1910 de methode toegepast, doch in 1911 niet meer. Omtrent de controle-weegtoestellen werd gerappor teerd, dat deze controle als zeer nuttig kan worden beschouwd, waarvan in het rapport vele voorbeelden, gesteund! op genomen proeven, worden genoemd. Het bestuur belooft de controle te continueeren, zoo moge lijk op bascule en andere weegtoestellen, uit te brei den. Do vergadering kan zich hiermede vereenigen. Omtrent de assurantie van de zuivelfabrieken te gen brandschade werd gerapporteerd!, dat slechts 9 fabrieken zich bereid verklaarden tot verzekering op de door het bestuur voorgestelde voorwaarden. Het bestuur betreurt deze geringe toezegging en hoopt op meerdere deelname, daar dit z.L in 't belang der fabrieken is zoowel als van den Bond, die als agent van de Maatschappij „de Nederlanden van 1?45" is opgetreden. De heer Schouten verklaarde namens zijne fabriek op de door de Maatschappij de Nederlanden aangebo den voorwaarden in te gaan. De heer Met wees op de bezwaren aan het optreden van den Bond als agent dier Maatschappij, welke z. i. wel eens kleingeestig optreedt; verbonden. De heer Bosman, vertegenwoordiger dier Maat schappij, weerlegde de door den vorigen spreker geop perde bezwaren en beval de Maatschappij ten zeerste aan. De vergadering keurde de houding van het bestuur in deze goed, waarna' de heer Bosman nog eenige in lichtingen verstrekte omtrent de eventueele te sluiten verzekeringen. De voorzitter wees er daarna op, dat de fabrieken bij eindiging hunner thans loopende polissen zich bij het bestuur kunnen aanmelden, die dan tijdig voor de verdtere regeling zal zorgdragen. Omtrent de den 29sten Maart tot den 8sten April te Glasgow gehouden tentoonstelling werd geconclu deerd, dat een dergelijke tentoonstelling een uitste kende gelegenheid is om het Hollandsch product naar voren te brengen, waarbij meer het algemeen Neder- landsch landbouwbelang boven het belang van perso nen of vereenigingen op den voorgrond moet treden. Een herhaling der deelname aan dusdanige tentoon stelling is aan t-e bevelen, mits dan met finantieelen Rijkssteun. Nadat was gebleken dat- bij de rondVraag niemand iets had te vragen en d'e heer P. Stapel Sz. te Berk hout den voorzitter bedankt had1 voor het vele goede dat hij voor den Bond had! gedaan, hopende dat hij nog vele jaren zijn krachten aan den dezen zal kun nen en willen verleenen, sloot de voorzitter onder dankzegging voor deze woorden op de gebruikelijke wijze de vergadering. Gedurende de vergadering had in bovengenoemd café een keuring plaats van kaas; vervaardigd op de aangesloten fabrieken, welke bij de leden zeer veel be langstelling trok. van liet feit dat de heer J. van Rijn, opzichter bij den locomotief- en treindienst den dag herdenkt waarop hij vóór 25 jaar in dienst der H. IJ. S. M. trad Van ochtend werd de jubilaris ten zijnen kantore verwelkomd door zijn chef, den heer M. H. Rovers, Ingenieur der Tractie, die hem onder hartelijke be woordingen namens' de Directie de gebruikelijke enve loppe met oorkonde overhandigde. Ten huize van den jubilaris werd hem door een commissie bij monde van den heer J. Fekamp uit Amsterdam namens zijn chefs en groot aantal ambte naren een eikenhouten buffet met een album, bevat tende de namen der deelnemers en teekeningen van de verschillende standplaatsen van den jubilaris, aan geboden, Daarna bood de heer Mulder namens een groot aan tal machinisten en andere beambten den jubilaris nog een eetservies en een eikenhouten theetafel aan, even eens met een album bevattende de namen der deelne mers. De jubilaris hield ten zijnen huize repepHe, die druk bezocht werd. EVANGELISCH LUTHERSCHE GEMEENTE. Ds, G. Munter te Woerden heeft voor het op hem uitgebrachte beroep naar de Evang. Luth. Gem. al hier bedankt. RECTIFICATIE. Men verzoekt ons' te melden Om misverstand! te voorkomen, bericht het afdee- lingsbestuur van den Ned'. Protestantenbond) alhier, dat in het verslag van de ledenvergadering, 21 Oct. 1.1. gehouden, als data voor d'e lezingen van prof. dr. H. IJ. Groenewegen werden genoemd: 4 en 11 December; dit moet zijn 11 en 18 December a.s. EEN JUBILEUM. Heden woeieu van het station en andere gebouwen Her H. TJ. S. M. alhier He vlaggen ter gelegenheid BIOSCOPE MODERNE. Zaterdag en Zondag a.s. zullen in Diligentia 's avonds om 8 uur voorstellingen worden gegeven door de Bioscope moderne, directie de heeren Harp en Strous, Teyens zal Zaterdagmiddag' om 2 uur een familie- en^indervoorstelling worden gegeven. Het programma zal zeer varieerend zijn en alle films zijn van de firma Pathé frères. O. a. zullen op het doek worden vertoond gekleurde reis-filmsdra ma's als „gevaarlijke flirt," Willem Teil," „Aïda"; ko mische voorstellingen als „Een mijnheer, die het ge heugen verloven heeft," „de droom van Nick Winter," enz. LAATSTE BERICHTEN^ BEGRAFENIS JOII. ENSCHEDé. HAARLEM, 30 November. Hedenmiddag' werd het stoffelijk overschot van mr. Joh. Enschedé ter aarde besteld. O. a. werd aan de groeve gesproken door prof. Kraus, voorzitter der Maatschappij de Nijver heid, de heereu Most van Speyk, vice-voorz. Kamer yan Koophandel, ,1Hudig, lid der commissie voor de handelspolitiek, Breda Kleynenberg, namens dè Ka mer van Arbeid, J. van Gerder namens het personeel. DELFT, 30 Nov. De bestuursleden van de tooneel- vereeniging „Multatuli" zijn gedagvaard voor den kantonrechter, omdat zij tegen het verbod) van het hoqfd' der politie „Allerzielen" heeft opgevoerd. Dit gebeurde, onder den naam van „Naastenliefde." Ingezonden Stukken. EEN GEVAARLIJKE BEWAARPLAATS VOOR GELD. Mijnheer de Redacteur! Gaarne had ik onderstaand in uw veelgelezen blad opgenomen. In de courant van 28 dezer las ik een be richt met opschrift: Een gevaarlijke bewaarplaats voor geld. Hetgeen daar onder staat is van begin tot eind' onwaarheid. Zondagmorgen ben ik met mijn vrouw naar Am sterdam gegaan en 's avonds laat thuis gekomen. Het geld was niet. in de kachel, maar op de binnenpot geplaatst. Maandagmorgen legde wel mijn vrouw de kachel aan, maar dacht op heden niet aan den trom mel, totdat zij een lakluchfc rook te 8.15. De heer Dok, agent va,n politie, kwam net thuis en deze heeft alles gezien. Als u nu weer iemand) op onderzoek uitzendt, laat hij het dan beter doen, daar die per soon wel bij mij aan de deur is geweest, doch door mijn vrouw is ten antwoord gestaan, welke niets heeft verteld. Nu kan ik mij dan ook niet begrijpen, daar zoo'u reporter geen inlichtingen heeft, dat u maar zoo klakkeloos iets in de courant laat zetten wat kant noch wal raakt. t U mijnheer de Red. dank zeggend voor de verleende plaatsruimte en de reporter op zijn hart drukkend wanneer hij weer iets in de Courant wil plaatsen, be ter ingelicht te moeten zijn of het heelemaal niet to plaatsen, verblijf ik Hoogachtend, W. J. STOLTINK. Vertegenwoordiger (geen petroleum-agent) der Maatschappij tot Detailverkoop van petroleum Ho Automaat. [Het adresboek van Alkmaar, dat door ons werd geraadpleegd', vermeldt achter den naam van den heer Stoltink petroleumagent. De inzender kan het ons dus niet euvel duiden, dat wij hem niet vertegenwoor diger enz. noemden. Niet slechts ten opzichte van den titel, maar ook van do zaak zelf hebben we getracht ons zoo goed mogelijk op de hoogte te stellen. Een verslaggever zonden we naar de woning van den inzender, wiens vrouw zich evenwel niet bereid toonde inlichtingen te verschaffen. Van andere zijde kregen we toen infor maties. De inzender noemt het daarnaar gemaakte bericht van az onwaarheid). Wij begrijpen zijn voorstelling* met name wat die binnenpot betreft niet al te best. maar hierin komen onze inlichtingen en de mededeelingen van den inzender overeen, dat et' geld geborgen is op een plaats waar dit niet hoort, en dat er dientengevolge geldswaarde is verloren ge gaan wat de hoofdzaak is. Red. Alkm. Ct.] Marktberichten "STATION NOORDSCHARWOUDE, 29 Nov. Gele nep f 3.70 a 3.80, drielingen] f 3,80 a 4, grove uien f 4.— a 4.20 per 50 Kgr., Roode kool la soort f 13,50 a 14,50, 2e soort f 10,50 a 12,50, kleinere f 3,-— a 9, - gele le soort f 11,— a 12,—, 2e soort f 9,50 a 10,50, kleinere f 3,a 8,50 per 100. BOVENKA RSPEL, 28 Nov. Aardapp. blauwe f2,70 a 2,85, Bloemkool le soort f 11,00 a 15.00, 2e soort f 6,50 a 9,50, Roode kool f 0,a Witte kool f 0.— a gele kool f 0,— a 0,— p. 100 stuks, bieten f 12.a 15.per 1000 stuks, uien f 2.20 a 2.30 per l/2 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Nov. Heden aan gevoerd en besteed 1800 Reuzen bloemkool le soort f 8,a 13,60, 2e soort idem f 0,a 0,93000 roode kolen f 7.a 17.10, 8400 witte kolen f 7. a 16.50, 54200 gele kool f 6.a 13.0bos wortelen f 0,a per 100 bos, 306 baal wortelen f 1,50 a 1,85, 0 bieten f a per 100, 625 baal uien f 4.10 a 4.40, per l/2 H.L. Afslagvereeniging BEEMSTER, PURMEREND en Omstreken. Op de afslagmarkt werd verhandeld 29 Nov. Spruitjes f 1,60 a 2,20 per zak, boeren-

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2