J.B. Koster, CiiioÉ 1KREIJIH S El Langestraat 22, - Alkmaar, OPRUIMING MANTELS loipper PSI D VERTEN Tï nT~" WILLEM 1ste (Egmonder (Lunchroom. H. v. d. §ERG, HEEREN- en KIN DERKLEEDIN G, MANTELS sn STOFFEN. Op de nog voorhanden zijnde MANTELS en MANTEL-COSTUMES 'li 'i, li I Vraag en aanbod. St. Nieolaas Cadeaux. Borstplaat, Marsepein, Choco ladeletters, Doozen gevuld met Bonbons, enz, De ziekte kit u zwak. De Pink PiUeti maken u sterk. -Vry-,-:. |Verdr. Oord 117. Yerdr. Oord U7.| Laituböcks Tyrol Handschoenen voor Dames en H-ereo. Heden verseh verkrijgbaar Letterbanket, Boterletters, Har ten, Hammen, Boterspeculaas en Honing-taaitaai. VOORSTRAAT, EGMONDAAlsTZEE. Grootste Magazijnen van waarom hij vermeent, dat het aanvaarden van zijn verzoek niet alleen in 't belang van hem, maar ook terdege in het belang der gemeente is te achten. Art. 1 der zooeven genoemde instructie luidt: De gemeente-geneesheer woont in de kom der Gemeente). B. en W. meen'en gteen definitief voorstel te moe ten doen; zij betreuren het, dat een dergelijk schrijven is ingekomen. De heer Beets betreurt het dat Br. Melchior de ge meente gaat verlaten. Hij kan zich echter niet voor stellen Koedijk zonder geneesheer, al zijn de kosten bij inwilliging van het verzoek van dien ambten&ar dan ook wat minder. De heer Kramer zegt er sterk voor te zijn, dat er in de Gemeente een geneesheer is, in 't belang der ingezetenen. De heeren Jonker en Visser vereenigen zich even eens met de woorden van den heer Beets; h. i. moet alles gedaan worden om een gemeente-geneesheer te krijgen. De .voorzitter zeide dat sinds 1800 de Gemeente nooit zonder dokter is geweest. Een vraag is echter: zal een dokter alleen in déze gemeente een bestaan vinden. De heer Visser: „Dat zal de tijd! leer en." De voorzitter wees er op dat dr. Melchior zijne wo ning niet beschikbaar zal stellen, dtis wil de Gemeen te een geneesheer, dan zal zij voor een woning moe ten zorgen en zoo vroeg hij verder: „Wat wil d© Ge meente, een doctor benoemen op 1000, zonder vrije woning of op een nader te bepalen tractement, doch dan met vrije woning?" De door hem gestelde vraag: wil de Baad dr. Mel chior berichten dat hij de instructie handhaaft", werd bevestigend beantwoord! door al de heeren. De voorzitter vroef of daarin het ve-rleenen van ontslag is belichaamd. De heer d'e Geus: j,M. i. kunnen we het een ont slagaanvrage beschouwen, 't is toch definitief dat dr. Melchior naar St.. Pancrasi gaat. De voorzitter vraagt wat de heeren nu willen in verband met de jaarwedde. De heer Beets wil dit zoowel evenals de andere hee ren, in beraadi houden. Do voorzitter meende dat het niets zal geven met dr. Melchior in overleg te treden, deze meening werd door andere heeren gedeeld, daar in het schrijven over overleg niet in het minst is gesproken. De openbare vergadering werd1, nadat de voorzitter had medegedeeld! dat door B. en W. nog geen beslis- «ing was genomen omtrent de zandhokken, doch dat zij er voor zullen zorgen, dat de eventueel© gladde wegen met zand of zout zullen worden bestrooid, ge il ot #11. UIT DE EGMONDEN. Gisteravond' was er vergadering van het Departe ment „De drie Egmonden" der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, in de bovenzaal van den heer Jb. Halff. Als spreker voor dezen Nutsavond zou de heer Klinkenberg, Hoofd! der school te Graft, optreden. Nadat de voorzitter de aanwezige dames en heeren het welkom had toegeroepen en er op gewezen had, dat er na dezen eersten Nutsavond] nog een reeks van gezellige avonden zullen volgen, gaf hij het woord aan den spreker. De heer Klinkenberg heeft een viertal voordrachten ten gehoore gebracht, welke zeer in den smaak van de aanwezigen vielen, waarna d© voorzitter den spreker bedankte namens het Departement, voor zijn genot vollen avond. Tevens spoorde hij de aanwezigen aan om op een volgende lezing weder aanwezig te zijn en de thuisgeblevenen mede te nemen. In het lokaal van den heer P. de Graaf werd gis teravond een lichtbeeldenavond gegeven door den Bij bel-colporteur Snel, uit Alkmaar. Er was tamelijk veel publiek en er werden vale pla ten vertoond, die op uitstekende wijze door den heer Snel werden vertolkt. UIT HEER HUGO WAARD. Donderdagavond werd ten huize van den heer W. Meerehoer een ledenvergadering der Tuinbouwveree- niging „Nieuw Leven" gehouden, in hoofdzaak ter be spreking van het. «poorplan station Noordscharwoude tot aan de Wuijversloot. De voorzitter deelde mede, de Poldervergadering te hebben bijgewoond en geeft een kort resumé van het daar verhandelde, vooral met- betrekking tot de; vaar water-kwestie. Hierna gaf hij verslag van de verga deringen te Noord-Scharwoude gehouden, betreffende het spoorplan en deed: imededeeling- van een schrijven uit Dirkshoru, van het bestuur der Tuinbouwvereeni- ging „Samenwerking", welk bestuur niet is ingegaan op het verzoek om een ledenvergadering uit te schrij ven. De heer Kliffen en anderen achtten deze handel wijze van het bestuur van „Samenwerking" niet cor rect, eerstgenoemde is van oordeel, dat ook te Haren karspel vele voorstanders van het stichten eener cen trale markt voor het Noorden zijn. Aanvankelijk worden door enkele personen bezwaren geopperd om mee te werken tot de stichting eener ge meenschappelijke. markt aan de Wuijversloot. Naar hunne meening moet de laadplaats aan deze zijde van den ringdijk komen, zullen de leden van „Nieuw Le ven" er van kunnen profiteeren. Deze bezwaren werden echter behoorlijk weerlegd en de vele voordeelen opgesomd! van een gemeenschappe lijke markt.. Niet alleen zullen de ter markt aange voerde producten beter van de hand gedaan, doch ook de winterproducten zullen dan aan de gemeenschap pelijke laadplaats kunnen worden geladen. Door sommigen wordt het afgekeurd, dat zoovele le den der vereeniging- hunne prodticten op de Rroeker markt preseuteeren. Anderen voeren daartegen aan, dat bij de geringe hoeveelheid1 vroege kool een flinke aanvoer niet te verkrijgen was, terwijl juist de buiten gewone prijzen aanleiding gaven tot den trek naar de groote markt. Indien de Noordervereenigingen flink samenwerken, kan een tweede groote markt tot bloei komen, terwijl de Broeker markt daardoor zoodanig zal worden ontlast, dat ook daar een geregelde gang van zaken mogelijk wordt. Bij de algemeene besprekingen bleek men over tuigd te zijn van de noodzakelijkheid! intijds maatrege len te nemen om te voorkomen, dat de markt detr ver eeniging per slot van rekening aan verval van krach ten zou wegkwijnen. Met het oog op de uitbreidings plannen te Broek op Langendijk achtte men het ge- wenscht de zaak krachtig aan te pakken en met be kwamen spoed. Bij de daarna gehouden stemming bleek, dat men zich algemeen vóór het. plan verklaarde. Vervolgens kwam ter sprake het gebrek aan ge schikt materieel voor de verzending van de producten. Besloten werd dat een commissie uit het bestuur zich tot. den afgevaardigde der Tweede Kamer zal wenden met. het vei'zoek, de zaak aldaar ter sprake te brengen. Bij de rondvraag werdi door den heer P. D. Rezel- man te Anna Paulowna en den heer H. Koster te Wieringerwaard ter sprake gebracht een uitspraak van liet scheidsgerecht, aan den Langendijk. Breed voerig wordt over deze zaak gediscusseerd', met het gevolg, dat. het. bestuur haar ter sprake zal brengen in de te houden vergadering van besturen der Tuin- bouwvereenigingen. Nog wordt besloten aan de bestellers van zilver- uienzaad een circulaire te zenden, waarin de benoem de commissie zal mcdedeelen op welke voorwaarden dit zaad zal kunnen worden geleverd. Algemeen spreekt, de vergadering zich uit voor de aanvoer en levering der zilveruien in halve balen. Aan het bestuur wordt opgedragen de noodige stappen daartoe te doen, alsmede om dit product van een ver- eenigingsstempel te voorzien. Na bespreking van nog enkele speciaal huishoudelij ke zaken, wordt de vergadering door den voorzitter ge sloten. UIT HENSBROEK. Gisteravond heeft de afdl HensbroekObdam van den Bondl voor St'aatspens. haar eerste jaarvergade ring gehouden. Aanwezig 16 leden. Uit het jaarverslag van den secretaris Kroon ver melden we, dat de afcL thans 74 leden telt, dat drie propaganda-avonden zijn gehouden en dat de afd. zich heeft aangesloten bij de FederatieEnkliuizen. De rekening van den penningmeester Blauw werd goedgekeurd met een nadeelig saldo van 5.52. Tot bestuursleden zijn herkozen de heeren A. Kroon en J. Kolder en gekozen (vae. Blauw en Schrooder) de heeren A. Gunder en TI. de Jong. Besloten is een propaganda-avond te organiseeren te Hensbroek, als spreker zal worden uitgenood! gd ds. Van Veen te Dokkum, tevens zal dan een tooneelstuk- je worden opgevoerd. Verder zal getracht worden in Februari een derge lijke vergadering te houden in Obdam met behulp van een spreker en de zangvereeniging aldaar. Als bode werd! aangesteld! d© heer Kluft. Hierna sluiting door den voorzitter Jac. Groot. UIT DE RIJP. In de Donderdag alhier gehouden voltallige verga dering van den Raadi werden de notulen gelezen en met een tweetlal, door de heeren v. Vloodorp en Hoe demaeker verlangde wijzigingen, goedgekeurd. Op een ingekomen mondeling verzoek om, ten be hoeve van het voorbereidend militair onderricht van gemeentewege een halter aan te schaffen, werd guns tig beschikt, echter met dien verstande, dat eerst bij de gymnastiekvereeniging' „Bat-o" zal getracht wor den, zulk een halter te verkrijgen. Mede was ingekomen een schrijven van mej. Holle Kassen, Waarin deze, in haar qualiteit van lid) der hand'werkcommissie, haar oordeel ten beste gaf over het desbetreffende onderwijs van mej. Postma. Zij achtte dit, vooral in den aanvang van haar lid zijn der commissie, onvoldoende, doch langzamerhand1 be gon mej. P. meer lust te toonen in haar werk, zag heter toe op de materialen, en vestigde bij het laatste bezoek der comm. zelfs den indlruk, veel ten goede te zijn veranderd, redenen waarom mej. Holle haar zeker de geschiktheid toekent, de handwerken bij het herha- ling'sonderwijs te leiden. Persoonlijk betuigde mej. Holle haar ernstige mis noegdheid) over het feit, dat zij bij het opmaken van bet nieuwe leerplan en het stellen van. het rapport, geheel genegeerd was. Zij verzocht, mede in verband' hiermee, een 3e lid! in de damescommissie. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen, waarna de voorzitter overging tot het lezen van het verslag der vergadering van B. en W. als schoolcom missie, bijgewoond door mej. Postma en de heeren Nakken en van Vloodorp, en ten doel hebbend, de in de vorige raadsvergadering ter sprake gebracht inti mi dei tsquaestie op te lossen. Uit dit rapport bleek: le. dat de heer Nakken de, in de vorige raadsver gadering geuite meening vian den heer v. Vloodorp, als zou hij hebben gelogen, ten sterkste bestreed, waarna de heer v. Vloodorp zijn beschuldiging geheel introk; 2e. dat mej. Postma, na erkend! te hebben, dat de heer Nakken haar steeds welwillend behandelde, toe gaf niet dadelijk, doch pas later den indruk kreeg van te worden geïntimideerd en 3e. dat mej. Postma de door den heer v, Vloodorp gestelde vraag: „Kunt gij uw nietbenoeming thans begrijpen en billijken?" bevestigend beantwoordde, zoodat de heer van Vloodorp de intimidatie niet aan wezig achtte, terwijl de heer Rot het betreurde, dat de heer Nakken, onverdiend in zulk een ongunstig daglicht was geplaatst. De heer v. Vloodorp besprak dit rapport uitvoerig, bevestigde de daarin vervatte conclusies en wenschte thans openbaar den heer Nakken geheel te rehabilitee- ren, mede door een schrijven, waarin de Raad hem zijn vertrouwen schenkt. Dit laatste werd! met algemeene stemmen besloten. Thans betoogde de heer v. Vloodorp, dat dioor deze zaak wederom gebleken is, hoe slecht d'e wethouders voor liun taak berekend zijn. Spr. constateerde, waar zij toch gehouden zijn de zaken welke ter sprake ge bracht worden grondig te kennen, een verregaande pl icht-s verzaking'. •De voorzitter vereenigde zich in geenen deele met deze conclusie. Hij noemde de zaak een onderdeel, dat de aandacht licht ontsnapte, met welke meening zich de wethouder Blokdijk volkomen vereenigde. Deze zaak is z. i. bovendien verbazend opgeblazen. De heer v. Vloodorp beschouwde één der wethou ders, den heer Blokdijk, als een ernstig man. In deze zaak bleef hem de houding der wethouders echter zeer nonchalant voorkomen. Spr. hoopte voortaan bij der gelijke benoemingen op meer opmerkzaamheid bij B. en W. De voorz., van meening zijnde, diat een mensch nooit te oud is om te leeren, nam deze bemerking ter harte. Van zich zelf is spr. overtuigd), de belangen van liet Rijper onderwijs steeds zooveel en zoo goed! mogelijk te behartigen. Na eene vrij langdurige discussie stelde de voorzit ter voor de debatten te sluiten. De heer Rot was hier voor, doch wenschte naar aanleiding van het rapport het Hoofd der School en den voorzitter zijn betuiging- van oprecht vertrouwen te schenken. Steed's) was hij overtuigd van het goede recht dezer beide heeren, on danks de in de vorige vergadering op hen geworpen blaam. Deze woorden deden den heer Hoedemaeker van zijn voornemen, om 't woord' niet in deze openbare verga dering te voeren, afzien. Hij betoogde uitvoerig, dat voor hem nog steeds öf d'e voorzitter öf de heer Nak ken onwaarheid heeft gesproken. De voorzitter verklaarde voor de laatste maal uit drukkelijk de waarheid te hebben gesproken, en wenschte den heer Hoedemaeker verder niet te be antwoorden. Deze verklaring inspireerde den heer van Vloodorp tot een vrij ingewikkeld betoog, waaruit blijken moest, dat ook de heer Hoedemaeker geheel ter goeder trouw handeldé, welk betoog den voorzitter en den heer Hoe demaeker weer andere meeningen ontlokte en die mee ningen weer andere enz, enz. totdat dit onverkwikke lijk debat als een nachtkaars uitging. De heer van Vloodorp verdedigde de geloofwaardig heid van mej. Postma nog tegenover den heer Roelofs, welke zijn twijfel over haar waarheidsliefde uitsprak. Eerstgenoemde achtte echter ook haar volkomen ter goeder trouw en adviseerde ten slotte B. en W. om over het verzoek van mej. Holle, benoeming van een 3e commissielid, gunstig te beslissen. Nadat de voorzitter dit toegezegd' had, werd de vergadering gesloten. Na een ernstige ziekte, is het wel zeldzaam de zie ken zich spoedig te zien herstellen. De meesten, hoe wel genezen, blijven slepend, hernemen hunne krach ten niet, vinden hun eetlust niet terug. De herstel ling duurt heel lang en dat is zeer gevaarlijk, want in dien toestand! van zwakte is de zieke aan een weder instorten of aan een nieuwe ziekte blootgesteld. Het is dus van belang dat de zieke daartegen handele en men moet deze tegenwerking begunstigen indien de zieke het niet uit zichzelf d'oet. Men kan die tegen werking begunstigen door een geneesmiddel dat liet bloed nieuw leven schenkt en het zenuwstelsel krach tig maakt, en de Pink Pillen zijn het- beste der genees middelen van dien aard. Zie hier wat ten dien aanzien ons geschreven wordt door Mejuffr. D. Schuuring, geb. Mies, wonende Kas- donk K. No. 5, té Roosendaal: Mejujf. D. Schuuring. „Ten gevolge van een zware ziekte wasi ik in een ernstigen toestand van zwakte en van afmatting ge bleven. Die zwakte strekte zich niet alleen over mijne leden uit, maar over al mijne organen en het scheen onmogelijk dat zij hunpe goede werking van vroeger hernamen. Mijn eetlust was niet teruggekomen, mijn spijsvertering had! slecht plaats, mijn hoofd was bij de minste inspanning van den geest vermoeid. Ik sliep weinig. Naar den raad van verscheidene personen heb ik de Pink Pillen genomen en onmiddellijk is mijn gezondheidstoestand verbeterd. Ik ben met de behan deling der Pink Pillen doorgegaan, en het heeft niet lang geduurd of ik heb een zeer goede gezondheid weergevonden." De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 de doos en a 9,de 6 doozen aan het Generaal-Depöt der Pink Pillen, van Eeghenlaan 22-huis, te Amsterdam, bij Nierop én Slothouber te Alkmaar en in alle goede apotheken en drogisterijen. VOOR RAMEN, Kybj«N in de modewereld. Hoewel de winter volgens den kalender nog begin nen moet en men nauwelijks weet, welke kleuren dit seizoen ons als „modekleuren" gebracht heeft, houdt de mode-industrie zich thans reeds met de belangrijke vraag- bezig, -welke kleuren in het a.s-, voorjaar de voor keur zullen genieten. Geheel te onpas komt dit ech ter niet, daar men in dezen tijd! zich dikwijls een cos- tuum, mantel of mantelpakje aanschaft, dat men ook in het voorjaar dragen wil. Wie dus zijn keuze nog doen moet, houde er rekening mee, dat volgens de meening der Parijsche mode-aangevers in de eerste plaats blauw in aanmerking zal komen en wel voor rokken en blouses, zoowel als voor costumes en speci aal in donkere tinten, terwijl voor garneeringen, hoe- dengarneeringen, enz. lichtere nüances zullen gekozen worden. Verder worden als moderne kleuren voor voorjaars-costumes beschouwd biscuitbruin, geelbruin, champagne-kleur, bruine nuances en bronskieuren, en bruin in roodachtige tinten eveneens een vooi-na- men rol zal spelen en wel voornamelijk in combinatie met blauw. Ten slotte wordt ook nog groen, n.l. reseda-groen en zeegroen genoemd', terwijl wit en zwart-wit niet min der in de mode zal zijn. Op 't oogenblik geldt het in Parijs voor zeer chic om een baret te dragen, een baret die 't doet er niet toe aan welk vak ontleend is en die met evenveel zwier gedragen wordt als de studenten dat doen maar ze zijn niet zoo eenvoudig van uiterlijk als de modellen waarnaar ze vervaardigd! worden. Ze wor den gegarneerd en versierd op de meest luxueuse wij ze, met linten, veeren, bont, fluweel enz. naar de smaak van de modiste en daaraan ontbreekt het de Parijsche modistes niet. Telkens vinden zij opnieuw iets uit, dat flatteert en succes heeft. Wat de hoeden betreft, maken op het oogenblik alle modisten hetzij ze tot den eersten of vierden rang behooren bij-na uitsluitend! hooge modellen met smalle randen, die dan nog gekroond! worden door om- hoogstaande veeren of aigret-te-garnituren. Desniet tegenstaande kunnen veel dames maar niet scheiden van de breede modellen met platten bol. Zeer modern zijn hoeden van brocaatzijde, versierd met bontga-rneering, het effect dezer combinatie is buitengewoon fraai. Het bespannen van hoeden met stoffen is tevens zeer nieuw en effectvol. „Bespan nen" kan men het eigenlijk niet noemen, want zware stofplooien breiden zich over de lioedoppervlakte uit. Ook deze hoeden worden veelal met bont gegarneerd. a.s. 7 et. p. 100 KG. HOUTTIL 57. Telef. 200. Van 15 regels 25 Cents, bij vooruitbetaling. jJ B. L. SIMON, Alkmaar. Steenhouwerij Ko ningsweg 46. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. 'J'B KOOPMeubelen, Stoelen en Spiegels in alia stijlen, zoowel nieuw als antiek. Ook solied Stof- feerwerk te leveren. Alkmaar. Langestraat B 58. Firma P. J. en C. NIEROP. Oroote VULKACHEL te koop, JONKER en RUH. Te bevragen lij IJSPEERT, Ritsevoort. (Jevraagd een WASCH- en WERKVROUW, voor Zaterdags. Adres A. G. BLAAUW, ZilverstaatS \roor de St. NICOLAAS. Groote voorraad Padvinders van TAAI en SPECULAAS. Aanbevelend, J. v. d. POL, Lindelaan E 2. TJ kunt geen beter St. Nieolaas-Cadeau'geven dan eeö fijne opgemaakte FRUITMAND en dan is het adres bij JAC. WITTEBROOD, Payglop 12, Telef. 117. Jïet Bestuur van de Tuinbouw- en Handelsvereni ging „Algemeen Belang" vraagt PRIJSOPGAVE voor het deskundig nazien der administratie van de veiling over 1911. I-Jet Meubelmagazijn KOOLTUIN 9 levert Machine- tafeltjes vanaf f 2-Spiegels voor f 0.15, Keu kentafeltjes f 1.Huiskamertafels f3 Kinder stoelen f 0.45 enz enz. Het is uw voordeel aan dit adres te koopea. Ijle koop een prachtige zoo goed als nieuwe GRAMO EOON met 10 dubbel bespeelbare groote platen nieuwste nummers, en een zoo gsed als nieuwe HON DENK AR, geheel compleet met tuigen en oliekleed Te zien en te hooren STUAPTSTRAAT No 44, Alkmaar Oü CENT. In de Schapen- en Varkensslachterij. 28 CENT. Dagelijks dik vet Schaponvleesch 28 cent, Variensvleesch magere lappen en carbonade 35 Cent, door egen en vette lappen 32l/2 cent per 5 on*. Beleefd aanbevelend Gebroeders BISKANTER, Laat No. 65, filiaal No. 67. Ruime keuze Glacé. Gevoerd Glacé. Peau de Suède. Castor. Wildleder. Nappa. Vimario. Waschbaar leder) Goldin. (waschbaar Peau de Suède.) O e#3 o Tricot. Zijden. Gevoerd Tricot. Imit. Wildleder. Imit. Wildleder (gevoerd). Gebreide Bont Auto ZAKDOEKEN, ROKKEN, SHAWLS, ONT-I BIJT TAFELLAKENS met VINGERDOEKJESI HEEREN SHAWLS, ZAKDOEKEN, SLOB-J KOUSEN (effen en fantasie). HEEREN OVER HEMDEN (Rock fa<?OD), HEEREN DASSEN (steeds de laatste Nouveauté's.) Tevens ruime keuze in Aanbevelend,

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 6