STADSNIEUWS, BIIITEML AJH». schut" tot behoudi der schoonheid van Nederland, vernam, dat uw Raad' het besluit heeft genomen, het opgaand geboomte aan de Westzijde van Zaandam, ten getale van verscheidene honderden stuks, te doen vellen. „Indien dit besluit werd uitgevoerd zou het eigen aardig schoon van Zaandam, hetwelk velen noopt die gemeente te bezoeken, een schade lijden, die pas na tientallen van jaren weder eenigszins zou kunnen zijn goedgemaakt. „Daarom verzoekt het Dagelijkseh Bestuur voor- nocTnd', met den meesten aandrang, slechts die boomen te doen vellen, welke onmogelijk behouden kunnen worden, en deze door jonge te vervangen. „Komt dan eindelijk de tijd, dat ook de overige moeten worden omgehakt, dan zijn de jonge boomen reeds zóó groot, dat men het verlies minder zal be merken, en de schoonheid geen ernstige schade onder vinden zal." UIT BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdagavond vergaderde in bet café „Marktzicht" alhier de vereeniging van eigenaren van motorbooten. De agenda bevatte o. a.: lo. Aankoop petroleum voor 1912. 2o. Onderlinge verzekering. Uit de ontvangen aanbiedingen bleek, dat geen en kele der groote firma's geneigd1 was om voor het ko mende jaar de benoodigde petroleum, pl. 3500 vaten, te contracteeren, aangezien zij hooger prijzen ver wachten; en wordt besloten alles in het werk te stellen om alsnog een contract met de een of andere firma af te sluiten. Ook werdl besloten om eene com missie te benoemen, die pogingen in 't werk zal stel len om de petroleum zelf uit Rusland te importeeren en werden als leden dezer commissie door de vergade ring benoemd de heeren H. J. Houtkooper te Broek op Langendijk en O. Dekker te Schagen. Bij acclama tie werd de secretaris der vereeniging, de heer J. Ploeg, aan deze commissie toegevoegd. In zake „Onderlinge Verzekering" werd door de eommissie, bestaande uit de heeren P. Kaan te Wie- ringen, O. Dekker te Schagen en H. J. Houtkooper alhier, der vergadering een ontwerp aangeboden, het geen aller instemming verwierf en getracht zal wor den op deze basis eenè onderlinge assurantie in 't leven te roepen. De heer J. Hoogland alhier nam de taak op zich om dte 84 leden der vereeniging tot deel name op te wekken en zoo noodig een en ander de toe te treden leden nader toe te lichten. Nadat do voorzitter, de heer G. Kramer te Zuid- •Schaiwoude, de beste wenschen had' uitgesproken voor het slagen van aankoop van petroleum en voor het ®oed succes der in het leven te roepen „Onderlinge Verzekering", werd de vergadering gesloten. Do Tuiubouwvereenigingcn van Broek op Lan gendijk, St. Paneras en Zuid-Scharwoude hebben door hunne samenwerking een goed resultaat bereikt. De door hun benoemde commissie, de heeren H. J. Hout kooper en S. Wagenaar, brachten Vrijdag een bezoek •an de directie dér II. IJ. S. M„ welke directie op hun verzoek beloofde zooveel mogelijk te zullen zorgen voor dicht materiaal en hunne aandacht te zullen schenken aan een mogelijke uitbreiding' der laad plaats. Nog werd door dezelfde heeren gevraagd om 's avonds 10 uur nog- een trein in te lasschen, tevens werd nog beweerdi dat de treinen uit de richting Am sterdam slecht correspondeeren op trein 4.30 van Alk- maai?Broek op Langendijk, en werd gevraagd als dit niet anders kon, om dan met hetzelfde kaartje door te mogen gaan tot Heerhugowaard'. Beide ver zoeken werden in ernstige overweging genomen. Zaterdag werd de Broeker veiling bezocht door den heer Hazeloop, rijks tuinbouwleeraar voor Noord- Holland, in gezelschap van den heter Vernieuwen, di recteur-generaal van landbouw te België, benevens een 3-tal andere heeren. Inlichtingen werden zoo noodig verstrekt door den voorzitter en den secretaris van „Groenteneultuur". Zeer werd de inrichting en werking door hen geprezen. Nadat ze nog benevens de laadplaats een paar schuren met kool hadden be zichtigd, vertrokken de heeren per rijtuig het Noor kan in. UIT SCHERMERIIORN. In de Zondagavond gehouden vergadering van het „Witte Kruis" werd! besloten om aan ieder der leden to verstrekken een door het „Groene Kruis" uitgege ven geschrift „Eerste hulp bij ongelukken." Tot afgevaardigden naar dte. algemeens vei'gad'ering werden benoemd de heeren P. Alblas en R. de Boer, tot plaatsvervangende leden de heeren G. Moerbeek en II. J. Fried!. Op voorstel van het bestuur werd besloten de com missie van aankoop te> doen vervallen en de werk zaamheden dezer commissie op te dragen aan het be stuur. Door het bestuur werd medegedeeld', dat het in overeenstemming met het reglement, heeft besloten de functie van magazijnmeester niet meer te doen ver vuilen door den bode, maar deze post op te dragen aan een der bestuursleden, waarvoor zij hebben be noemd1 de heer Th. J. Westerhof. Na eene kleine aanvulling van het huishoudelijk reglement, werd besloten het bestaande reglement der vereeniging ongewijzigd góed te keuren. UIT GRAET. De landerijen der Ned. Herv. Kerk alhier, brachten bij publieke veiling 1199 op, tegen 1109 in 1907. VERDUISTERINGEN. Men meldt uit Enschede: Do verduisteringen, die door den bankbeambte Lu ther bij de Westdeutscbe Vereinsbank Ledeboer, Ter Horst Co. - een bijkantoor der Gronausche Bank to Miiuster in Westfalen -zijn gepleegd en die vol gens de laatste balans 44,707.68 mark zouden bedra gen, zijn gebleken belangrijk grooter te zijn. Bij nader onderzoek is gebleken, dat bovendien nog voor 300,000 mark hypothecaire inschrijvingen en di verse obligation te gelde zijn gemaakt, die dus mede verduisterd zijn en aldus nog als verlies op de eerst volgende balans geboekt moeten worden. HET HAAGSCHE BOSCH. Uit het antwoord van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel op het Kamervex'slag betref fende zijn begrooting De minister heeft opdracht gegeven om een rapport samen te stellen omtrent den toestand van het Haag- sche Bosch vóór den storm, den omvang der bescha digingen, de leeringen, die uit de ramp kunnen wor den getrokken, en de middelen, welke tot herstel zullen worden aangewend. In afwachting van de voltooing van dat rapport, hetwelk zal worden gepubliceerd, meent hij thans niet in bijzonderheden te moeten tre den aangaande de ramp, die het Bosch door den storm in den naeht van 30 September op 1 October jl. heeft getroffen. Het herstellingswerk zal zeer spoedig en krachtig worden ter hand genomen en er op zijn ge richt om het Bosch zijn oud karakter te doen behou den. Vergrooting van het Bosch door toevoeging van een te onteigenen ten noorden daarvan gelegen grond stuk, is daarvoor niet noodig en zou, naar het voor komt, ook niet wel uitvoerbaar zjjn, al ware het al leen uithoofde van de daaraan verbonden zeer hooge kosten. Omtrent de b: sproeiing van enkele wegen echter, die meer als gemeentelijke verkeerswegen dan als boschwegen kunneiï worden beschouwd, is overleg met de gemeente 's-Gravenhage gepleegd. Ditzelfde is geschied ten opzichte van het onderhond van don straatweg, loopende van den Bezuidenhoutsche- naar den Benoordenhoutscheweg, met uitzondering van een gedeelte dat tot den Leidschen straatweg behoort. Van den minister is niet te verwachten, dat hij on derhandelingen zal openen met het gemeentebestuur van 's-Gravenhage, ten einde het Bosch met zijn lus ten en lasten aan de gemeente over te dragen. DE DUURTE. Het hoofdbestuur van de onderofficiers-vereeniging Ons Belang heeft den minister van oorlog verzocht, aan gehuwde onderofficieren en minderen toe te staan, althans gedurende het eerste halfjaar van 1912, levens middelen uit de Rijks-magazijnen en vleesch van de aannemers te mogen ontvangen op den voet, als voor ongehuwde onderofficieren is bepaald. DE POSTDIEFSTAL. Omtrent den diefstal uit een brief, gepleegd aan het postkantoor te Amsterdam, wordt nog gemeldt: Een hulpbesteller schijnt een brief te hebben ge opend, waarin zich een chèque bevond ter waarde van f 900i Deze chèque verzilverde hij bij een bankiers firma op het Singel. Zonder eenigen achterdocht te koesteren werd den man het geld uitbetaald. Sinds dien werd van den hulpbesteller niets meer gehoord. Hij is voortvluchtig. Men vermoedt dat hij naar het buitenland de wijk heeft genomen. BENOEMD. Bij Kon. Besluit zijn in de provincie Noordholland benoemd tot heemraad van het ambacht van West friesland, genaamd Geestmerambacht, A. Borst Az. te Oudkarspel, tot heemraad van het ambacht van West friesland, genaamd de Vier Noorderkoggen vanwege de Medemblikker Kogge, Y. Kay Jz. te Hauwert en vanwege de Hoogwouderkogge ff Reuzenaar te Opmeei'. VOLKS- EN SCHOOLBADEN. De internationale conferentie voor volks- en school- baden, zal in Augustus van het volgend jaar te Sche- veningen worden gehouden. Reeds hebben verschillende regeeringen hare adhaesie betuigd en verschillende groote buitenlandsche gemeen ten toezegging gedaan, dat zij zich door afgevaardig den zullen doen vertegenwoordigen. De conferentie zal met eene tentoonstelling van mo dellen, teekeningen, plattegronden van badinrichtingen, volksbaden, schoolbaden, fabrieksbaden, militaire ba- ben, rivier- en zeebaden, zwembassins etc. gepaard gaan. Reeds hebben een twintigtal buitenlandsche gemeentebesturen deelneming aan de tentoonstelling toegezegd. (Tijdschr. v. Soc. Hvg.) EEN,VROUW VERKOCHT VOOR TIEN GULDEN. Bij de civiele zitting van het kantongerecht te Haar lem deed zich een bijzonder geval voor. Er zou een vrouw beëedigd worden als voogdes, die met een koopman in alles samenleeft in echtenstaat. De beëediging kon niet doorgaanomdat er geen protest verklaring was overgelegd. De vrouw opponeerde daartegen zeer sterk. Het werd hoog tijd dat daaraan nu maar eens een eind kwam want haar man was zoo'n lievert. II y' haar voor f 10,verkocht aan een anderen leeglooper met 7 kinderen. Heb je zelf die f 10,— ontvangenvroeg de kan tonrechter. Wel neen, zei de stumpert, die f 10,hebben mijn man en zijn kameraden in drank omgezetmaar in ieder geval zou ik toch niet bij den ander zijn gegaan, want op stuk van zaken is hij nog slechter dan mijn eigen man. KORTE BERICHTEN. Voor eenigen tijd werd de heer W., onderwijzer aan de christelijke school te Balk (Fr.), uit zijn be trekking ontslagen wegens het moeten vervullen van militieplichten. In een buitengewone ledenvergadering is thans besloten dit besluit in te trekken, De heer W. had zich gewend tot den Raad van Beroep. Zaterdagavond is te Rotterdam aangehouden de kweekeling P. J. F. P. Hij wordt verdacht het jong- nnnsch te zijn, dat, voorgevende in den Haag te studeeren voor de middelbare acte Franschboekver- koopers in de Oost-Molenstraat en Zwart Jansstraat voor Fransche werken heeft opgelicht. Ten kantore van de expoditiefirma de V. Zoon, in de Reederijstraat te Rotterdam, is ingebroken.. Daar heeft men met een valschen sleutel de brandkast ge opend en daaruit ongeveer f 200,ontvreemd. De werkman J. V. is op de werf van de scheeps bouwmeesters Gebr. v. d. Rijken te Wispik doodge vallen. Hij laat een weduwe met vijf nog jeugdige kinderen achter. Een meisje dat gisteren spelend met lucifers in brand geraakte en ter verpleging naar het Academisch Ziekenhuis werd vervoerd is van nacht aan de ge volgen overleden. Terwijl hij de deur uit was zijn bij een slager aan de Lijnbaangracht te Amsterdam een groot aan tal zilveren lepels vorken en dessertgerei en souve nirs meegenomen. Ook de linnenkast werd openge broken. Behalve zilveren voorwerpen, verdwenen ook eenig geld, tot een bedrag van ongeveer f 30 en een para pluis. Zaterdag werd van een schuit die in de Lange- gracht te Leiden lag in een onbeheerd oogenblik een groote baal katoen ontvi'eemd ter waarde van onge- vee.i f g0 en toebehoorend aan de firma Clos en Leem bruggen. Vrijdagavond werd door eenige personen bij de Ger. Kerk te Wildervank gevonden een couvertin houdende pandbrieven en aandeelen van gemeente- geldleeningente zamen een waarde vertegenwoardi- gende van f 9400. De vinders stelden bovenstaande stukken in handen der politie. De eigenaar van de stukken meldde zioh nog in den nacht bij de politie aan. DE AMBACHTSSCHOOL. Aangenaam is het ons van het bestuur der Am bachtsschool de mededeeling te mogten ontvangen, dat de aannemingssom voor de nieuwe ambachtsschool naar de gewijzigde plannen 217.000 bedraagt en dat het. stellig op een misverstand moet berusten, dat de- de som geheim zou worden gehoudten. Wij brengen hierbij nog even in herinnering, dat de laagste inschrijving 247.500 bedroeg. SINT NICOLAAS IN DE ALGEMEENE BEWAARSCHOOL. Sint Nicolaas hield zijn belofte en bracht vanmor gen een bezoek aan- de laagste klassen van de Bewaar school in de Doelenstraat. Om half tien deed hij zijn intrede, hartelijk verwelkomd door het gezang van de kleine kleuters, die in de g-ang waren opgesteld. Wat keken ze met open mondjes en half angstig- half blije gezichtjes naar den mooien Sinterklaas, dien zij wel ixi prentenboeken hadden afgebeeld' gezien, maar die nog nooit zoo in hun midden was geweest. De angst wa» echter gauw overwonnen van een enkele maar moesten de traantjes gedroogd worden en de blijd schap nam hand over hand toe, zoodat ze 't- op 't laatst wat heerlijk vonden, dat ze zingen en spelen mochten voor den goeden man, die zooveel had' meegebracht in groote doozen en kisten, die de zwarte knecht wat was hij dik geworden sinds1 Vrijdagavond! hielp torsen. In twee afdeelingten werd het feest gevierd, nu eens was de eene in het speellokaal, dan weer de andere. Op alleraardigste wijze werden de speelliedjes weer vertoond' en gezongen, bewonderd door den ou den grijzen man en - door d!e moeders, die ook geno ten van het feest van de kleintjes. En wat was Sint Nicolaas weer royaal! Pakjes cho colade, speculaas, groote taai-poppen, van alles had hij meegebracht en deelde hij, trouw geholpen door zwarten Jan, aan de kindertjes, die o zoo dankbaar waren, uit. Maar ze deden ook hun best om Sint Ni colaas te laten zien, wat ze van die juffrouwen op de school geleerd! hadden. Dapper werd er gezongen van „het Sneeuwfeest", van de vogeltjes die het nest uit vliegen en de bedroefde moedertjes achter laten, van een dansje, dat ze met elkaar maakten; te veel om op te noemen. Wat huppelden de kleuters leuk met elkaar in '.t rond, handje aan handjeMaar wat straalde er een vreugde uit die lieve, kinderlijke ge zichtjes, toen ten slotte na al het lekkers de goede Sint hun nog vertelde, dat hij ook speelgoed had mee gebracht. Eerst keek de milde gever echter eens in 't dikke boek, „waar alles in staat", of er geen stoute kindertjes bij waren. Gelukkig geen één! Toen be gon de uitdeeling van de verschillende geschenken, waamajr gretig de handjes werden1 uitgestrekt. En daar kwam weer wat te vooi-schijn! Voor de meisjes een doos, wa'arin een snoeperig poppetje met een rose, blauw of wit jurkje aan, een beeldig hoedje op en een paar fijne schoentjes aan. En de- jongens werden weer blij gemaakt met- een harlekijn, die zoo 'grappig kon springen, dat het een lust was om er naar te kijken. Met heele lieve stemmetjes riepen ze Sint Nicolaas een bedankje toe en een aardig blond ventje was zoo in vervoering, dat hij vol vuur uitriep: „Dank je wel Sinterklaas voor de mooie „bioscope!" Bovendien had de Sint nog een drietal mooie hoed jes meegebracht, hem door een firma hier in de stad geschonken. Een tweetal zusjes kregen ieder een rood hoedje, dat hen allerliefst stond en een ander klem blondje werd bet groene hoedje opgezet. Maar eindelijk was1 de pret gedaan! Allen zongen ze Sint Nicolaas nog een afscheidslied toe en deze be loofde, als de kindertjes het heele jaar zoet waren, den volgenden winter weer te zullen terugkomen. EEN POSTDUIF. Bij den Heer Volkers, Ramen 10, alhier is aan komen vliegen een postduif met ringnummer pdV 1911 -- 69. VOETBAL. HollandAmstel. 02. Holland heeft ons gisteren, vooral wat het spel der voorhoede betreft, beslist teleurgesteld. Wij hadden meer verwacht. Waarom wordt de opstelling van het elftal ook bijna bij iederen wedstrijd, en zelfs onder het spelen geregeld veranderd Zoo krijgt men nooit een geheel waar combinatie in zit. En juist die com binatie ontbreekt geheel. Telkens verwondert het ons tevens, dat men den middenvoor handhaaft. Het wil ons voorkomen, dat de club spelers heeft, die op deze plaats bepaald beter zouden voldoen. Holland miste gisteren den linkshalf, één harer beste spelers. De linksbuiten moest nu linkshalf en de invaller op den linkervleugel. Deze invaller, een speler, die voor 't eerst voor Holland uitkwam, lijkt ons voor de club geen aanwinst. Wel is hij stevig gebouwd en weet hij van zijn kracht gebruik te maken maar dat is lang niet voldoende bij het voetbalspel. Enkele spelers deden gisteren uitstekend werk, doch zij konden helaas het geheel niet redden. De aan voerder verrichtte eerst als centrehalf, doch nog meer later als bach zijn taak uitstekend, linkshalf heel goed (de aangewezen linksbuiten). De keeper van Holland gaat aanmerkelijk vooruit Hij speelt veil kalmer en weet daardoor dikwijls te redden. De beide goals die Amstel maakte, waren niet te houden. Komen wij thans nog even tot het verloop van den wedstrijd. Precies twee uur liet de seheidsrechter beginnen. Amstel, dat den toss verloren had, trapte af en liet zich dadelijk kennen als een vlug, pittig elftal, dat van combineeren en plaatsen een juist begrip beeft. Holland werd teruggedrongen, soms zelfs ingesloten. Na mooi samenspel der rechterwing, verschafte de mid denvoor van Amstel aan zijn club de leiding, door den goed voorgeplaatsten bal, van korten afstand, kei hard in 't doel te schoppen. Kort daarop vergrootte zij haar leiding tot 2 —0. De voorhoede van Holland treuzelde geweldig. De middenvoor speelde akelig laksch en de vlugge Atx. stelluidjes waren er dan ook steeds bij om hem den bal te ontnemen. De rechter vleugel van Amstel weerde zich geducht en gaf de Alkmaarsche verdediging veel werk. Een drietal cor ners hadden geen gesultaat. Het publiek had zoo gaarne een tegenpuntje gezien, doch Holland kwam geen enkele maal gevaarlijk voor het doel. Weldra rust. Na de pauze was het spel van Amstel iets minder, van Holland iets beter, maar de beide verdedigingen bleven de baas. Aan beide zijden werd door de doel wachters eenige schoten goed gekeerd. Geen der par tijen wist het meer tot doelpunten te brengen en toen de scheidsrechtei', die zeer goed voldeed, tijd floot, had Amstel welverdiend met 20 gewonnen, Ofschoon 't nog geen ideaal voetbalweer was, toonde (t publiek toch vrij veel belangstelling. Wij hopen, dat Holland zijn beste spel a.s. Zondag zal vertoonen in Amsterdam tegen D E. C. Blauw-witten, dat wordt oppassen. Alcmaria II moest het tegen W. F. C. I op het terrein aan de Zandersloot eveneens met 20 afleg gen. HerculesAlcmaria Victrix 40. 't Was geen gelukkige dag voor de Alkmaai-sche voetballers. Onze tweede klassers leden tegen Hercu les een gevoelige nederlaag, 40 is niet. weinig. Be geer speelde tot korti voor rust bij Hercules mee. Toen was de stand al 40. Na de rust speelde een invaller in zijn plaats. Enkele spelers van Alcmaria waren in 't geheel niet op dreef gisteren. De Utrechtsche half back linie speeldte weer schitterend. Wij hopen dat deze nederlaag Alcmaria niet zal ontmoedigen, doeh dat zij de volgendte week zal toonen, dat zij haar goe de plaats op d'e ranglijst beslist verdient. Volharding, won in den Helder met 32 van de Adelborsten. U. V. V. wist na groote inspanning met 21 van Victoria te winnen en Kampong sloeg" R. A. P. met 52. In dte eerste klasse kwam 't eerste lichtpunt voor Ajax. Zij won met' 10 van Velocitas in Bi'eda. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. Vergadering, op 28 November te Alkmaar geboud'erfe Alle leden zijn tegenwoordig', behalve de heer P. J. Boom. De directeur der gemeentewerken, die zich welwil lend bereid heeft verklaard aan den wensch der Ka mer te voldoen om eenige inlichtingen te verschaffen beti'effende een opgemaakt plan tot vernieuwing van de Schapenbrug, komt ter vergadering' en. geeft nade re toelichtingen beti'effende het ontworpen plan. De bezwaren en voordeelen om de nieuwe brug wat meer zuidelijk of wat méér noordelijker te bouwen, dan de bestaande, worden uitvoerig besproken, evenals de moeilijkheden voor liet verkeer'tijdens, den bouw on in verband daarmede de wensehelijkheid! om een hulpbrug' te plaatsen ingeval de niéuwe brug op dezelfde plaats komt als thans. Nadat alle toelichting- is gegeven en alle vragen van d'e aanwezigen zijn beantwoord, wordt door den voorzitter aan den directeur dank betuigd voor diens inlichtingen en medewerking en verlaat deze de ver gadering. Daarop wordt de gewone vergadering ge opend, de notulen gelezen, goedgekeurd en geteekend en vervolgens dte ingekomen stukken behandeld: lo. Een missive van B. en W. met bijgevoegde tee- kening en adres van ingezetenen betreffende het ont worpen plan tot vernieuwing van de Schapenbrug, waaromtrent het advies dter Kamer wordt gevraagd. Na breede discussie en overleg wordt besloten om te adviséeren, de nieuwe brug niet, zooals in het ont werp is aangegeven, meer noordelijk te doen bouwen dan thans, maar die op dezelfde plaats te doen ma ken, voornamelijk omdat het verkeer anders meer naar het midden va.n het Waagplein zou worden ver plaatst en dit op den. duur al t'e groote belemmeringen zou veroorzaken bij dte markten, terwijl daartegen niet opweegt h,et voordeel, dat het verkeer kan doorgaan gedurende den korten tijd, voor het maken van de brug benoodigd. Hierbij is ook ter sprake gekomen, dat wagens en voertuigen, die komen van den Dijk, maar vooral die komen van den Voordam, moeilijkheid ondervinden, doordat de brug tusschen Dijk en Pieterstraat zeer hoog is en de oprit van den Voordam af door de krom ming zeer lastig is. Daarom wordt besloten tevens in overweging te geven voorstellen te doen 'tot verlaging van de Dijkbrug, die zonder bezwaar voor het verkeer te water voor voldoende verlaging vatbaar is. 2o. Een missive van het bureau voor handelsinlich tingen te 's-Gravenhage, houdende verzoek om mede deeling van een adres eener Zandgraverij in den om trek van Alkmaar. De gevraagde inlichting' zal wor den verstrekt en de burgemeesters van Bergen en Schoorl opgegeven. 3o. Een adres van de Kamer van Koophandel te Zutphen, gericht aan d'en directeur-generaal der pos terijen en telegrafie, houdende gemotiveerd verzoek om de .telegraafkantoren1 in de gemeenten van 10000 inwoners en daarboven dtes Zondagsavonds van 7 tot 8 uur open te stellen, met verzoek dit voorstel te on dersteunen. Alle ledten achten dit ook gewenscht, vooral omdat de openstelling van enkele kantoren toeh niet veel helpt, als weer andere niet-onbelangrijke plaatsen gesloten zijn. Met al gem eene stemmen wordt besloten dit adres te ondersteunen. De overige stukken, verslagen, bekendmakingen en- zoovoorts zullen worden rondgezonden. Bij de rondvraag maakt de beer O. Bosman Gz. de opmerking, dat het hem opnieuw gebleken is, hie on geschikt de plaats is, waar de groentenmarkt wordt gehouden. Er is daar veel te weinig ruimte, zoodat op drukke dagen de markt zich zelfs heeft uitgebreid tot in de Hekelstraat. Hij stelt voor om bij schrijven aan B. ein W. hierop to wijzen en in overweging te ge ven een beter terrein voor de groentenmarkt te be stemmen. Na bespreking wordt dit voorstel goedgekeurd. Daarna wordt de vergadering gesloten. DE BIOSCOPE MODERNE. Dank zij de omstandigheid dat het Alkmaarsche pu bliek over het algemeen van een goede bioscoopvoor stelling houdt, hadden de heeren Harp en Strous met hunne uitvoeringen op Zaterdag', maar bovenal Zon dag, weer aardig volle zalen. De voorstellingen boden van alles wat ernst, luim, wetenschappelijke en natuurtafereelen wisselden el kander af en de uitvoering van het geprojecteerde was_ evenals de vorige maal zeer goed. Het publiek heett blijkens het applaus zich geanimeerd,en zal bij eeii herhaling der vertooningen zeker als een goede reclame voor de ondernemers dienen. GEARRESTEERD. Naar we vernemen heeft dte politie de hand gelegd op een tweetal personen, verdacht van diefstal van eenige losse goederen en op een ander die steenen schijnt gestolen te hebben. AGENDA. MAANDAG Gymn.-Ver. „de Halter," oefeningsavond, 78 uur, adspir. van 9—12 jaar; 0—10 uur adepir. van 12—16 jaar, „Gulden Vlies", ingang Lindegracht Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid", Gymn.-lokaal Schoolstraat B 1. Heeren-afdeeling 91/1101/4. Danscursus Gebrs. Crefeld, 810. Teekenavond „Kunst zij ons doel", 7 uur, Nieuwe Doelen. DINSDAG. Dam- en sehaakelub, 8 uur, Voorwaarts. WOENSDAG. Zangvereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor „Orpheue," repetitie voor dames, 7Va uur precies, hotel Proot. Mannenkoor „de Vereenigde Zangers (Dir. de keer YVHeepe), 8 uur, Diligentia. PERZIË. Als een staaltje van opgewondenheid welke in het rijk heerscht, kan het volgende telegram van het Tageblatt uit Teheran dienen: Een Perzisch rijk koopman, Mahomed Achim, werd Zaterdagnacht in zijn huis overvallen en zwaar gewond. Hij was vroeger een der geldschieters der constitutionalisten maar koos later de partij van Rusland en nam van Russische zijde geld aan. Verdere offers van den volks haat zullen volgen. De rijken durven hun huizen niet verlaten. Geruchten gaandat een groot aantal aan zienlijke personen vermoord werden. Met beslistheid wordt beweerd, dat prins Ferman Ferma gisteren te Kirvin om het leven gebracht werd. De stemming onder de Jong-Perzen is zeer opgewonden en de agitatie voor gewapend verzet tegen Rusland breidt zich meer en meer uit. Het ministerie heeft zijn arbeid wederom hervat. Het denkt den staat van beleg af te kondigen. RUSLAND. In eene politieke vergadering, waarin de creme der monarchistische vereenigingen, tal van leden van den rijksraad en de Doema aanwezig waren, critiseerde de reactionnaire politicus zeer fel de poli tiek van den vermoorden minister-president. De heer Stolypin, zoo betoogde de spreker, was een kortzichtig politie-creatuur, die de rechtsche organisaties door geld trachtte om te koopen om ze in miscrediet te brengen. Een stormachtig applaus volgde op deze voordracht, maar toen de spreker de zaal verliet kwam de afgevaardigde Markow op hem af en vroeg waarom hij zulke dingen toch zeide, dat was schaamteloos. Beide heeren gingen weldra door vuistslagen hun ar gumenten kracht bij zetten. Eindelijk werden ze ge scheiden, waarop een elegant gekleede dame der hoog ste aristocratie den heer Markow onder het roepen van „weg met de vrienden van Stolypin" een paar geduchte oorvegen gaf. Dit voorval moet teekenend zijn voor de politieke stemming.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2