B U 1 '1' K H L A Ai P. Door het lezen van de 5,Nieuwe Venlosche Courant." STADSNIEUWS. VOGELAVOND MET LICHTBEELDEN. herinneringsdagen. „TESSELSOHADE." Wij ontvingen een circulaire, onderteekend door de correspondente en de plaatsvervangende correspon dente voor W.-Frieslantd te Hoorn, waarin er op ge wezen wordt, ^dat bij het nieuw opgerichte correspon dentschap „West-Friesland" van de algemeene Neder- landsche Yrouwenvereeniging „Tesselschade" alle ge meenten behooren oostelijk en noordelijk van de lijn Winkel Hugowaard Schermerhorn Oosthuizen A adat in deze circulaire o. a. aangespoord) is om lid der vereeniging tc worden, met een jaarlijksche con tributie van 1.50, hetzij sympathie te betuigen door het zenden van een naamkaartje, wordt erin gemeld, dat bij genoegzame deelname een) cursus zal worden geopend in West-Friesland tot het verkrijgen van het diploma „kinderjuffrouw." Allo jonge dames, die hieromtrent iets naders wil len weten, kunnen op verzoek ingelicht worden door de dames J. A. KroonSneltjes, Correspondente voor W.-Friesland, Nieuws traat 18, Hoorn en E. S. van Khijn Ivarseboom, plaatsvervangend Correspondente, Gerritslaud 67, Hoorn. UIT STOUPETOREN. Donderdagavond gaf de Tooneelvereeniging „Auro ra alhier hare eerste uitvoering in dezen winter. Hoewel de vereeniging door uittreding van enkele werkende leden, eenige beste krachten verloren heeft, is_ de uitvoering, behoudens eenige kleine tekortko mingen, zeer goed' geslaagd, en vielen de 2 opgevoerde blijspelen zeer in den smaak. De hoofdrollen werden uitstekend vertolkt; haperingen werden wel eens waargenomen e-n veroorzaakt door neef Ronder, die niet rolvast was waardoor die vereischte vlugheid wel eens stokte. Jammer dat de moeite, die bestuur en werkende leden zich hebben getroost, zoo weinig wordt gewaar deerd; de opkomst van het publiek toch was zeer ge ring; ook zaj die in de gelegenheid waren gesteld de uitvoering gratis bij te wonen, hebben van die gele genheid geen gebruik gemaakt. Waarom niet? Aanstaanden Zondagavond, wanneer dezelfde stuk ken zullen worden opgevoerd, willen we hopen, dat de kolfbaan van Erak grootendeels gevuld zal zijn; zij die eens hartelijk willen lachen, verzuimen niet dc uitvoering bij te wonen. Op de vergadering van de IJsclub „Stompeto- ren, gehouden Vrijdag, 8 December, werd na opening der vergadering en vaststelling der notulen, rekening ged'aan door den penningmeester. Met inbegrip van het saldo van het vorige dienstjaar bedragen de ont vangsten 93.80, de uitgaven 17.04, zoodat het kas saldo bedraagt 76.76. De rekening werd goedge keurd. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Kramer, D. Doe.ts en II. Kokkes werden herkozen. Na eenige huishoudelijke besprekingen, sloot dc voorzitter de vergadering met den wensch, dat de ver eeniging dezen winter eens krachtdadig zal kunnen optreden. bleek dat na eenig overleg tegen eene verplaatsing mi ar den Limmerhoek geen onoverkomelijke hinderpa- len zouden blijken te bestaan. Sedert vernamen wij niets en zagen wij reeds enkele maanden eenige be- shssmg of praeadivies, tegemoet, waarom het bestuur dato 21 November j.l. zich nog eens tot B. en W. heeft, gericht en op een «enigszins spoedige behande ling aandrong. Op dat schrijven werd tot heden no»- niets vernomen. Meende ik het noodig omdat men onwillekeurig zqu kuunen denken dat- ons bestuur geen gevolg had gegeven aan den indertijd ook in Uw blad vermelde opdracht bovenstaande even te releveeren ik zal niet meer ruimte van u vergen door te wijzen op het al of niet dringende van deze zaak. De steeds in om vang toenemende veilingen bewijzen trots alle te genwerking, voldoende, niet alleen de levensvatbaar heid maar zeer zeker de te verwachten gestadige uit breiding. ooral thans, nu na de reorganisatie, waarover zooveel te doen is geweest en waardoor ge bleken is dat deze veiling zich een blijvend bestaan heeft verzekerd, wordt liet. hoog tijd! dat men ook eens aan deze zaak de aandacht wijdt en de tuinbouwer met langer behoeft te vragen: Zuster Anna, ziet ge nog niets komen? J. G. v. Voorzitter Tuinb.- hf°° hij,met de diev(rn iu aanraking door den Weleerw. Heer Ds. C. Met, hervormd ore- gekomen was, vertelde daarna van zijn eersten tocht dikant te Zaandam. P op het dievenpad' en voerde vervolgens verschillende 3 dieven in. Vooral GARDEREN. en Handelsvereeniging „Algemeen Belang." Laatste berichten. NED. HEIDE-MAATSCHAPPIJ. ZWOLLE, 9 Dec. Alhier is de Jvergadering der 6 Heide-Maatschappij gehouden. De heer Nenger- man, voorzitter der hoofdafdeeling van de Zoetwater- visscherp presideerde en stipte aan dat het afgeloopen jaar de Visscherijwet werd ingevoerd, voorloopier vol- deed ari cmorl 1pp n- r Zij goed. De strooperij heeft een Hinken knak gekregen. De samenwerking der visscherij-inspectie wordt op prjjs gesteld. De aanwezigheid van den heer de Veer, voorzitter der in- Vooral het verhaal van den sprekenden dief, die als kindi van vijf jaar centen uit het knipje van zijn moeder griste, die later herhaaldelijk stal, slechts om te stelen, die toch wel erg gevoelig- was, gelijk bleek uit eeu fragment, dat door dr. Jan Walch tot een gedicht was omgewerkt, tenslotte, naar hij be weerde onschuldig veroordeeld werd en toen tever geefs trachtte door simulatie liet harde gevangenisle ven veranderd te krijgen in een verblijf in een krank zinnigengesticht. Het vele gebruik van zakdoeken be* wees hoe zeer de spreker met deze ernst verscheidene aanwezigen pakte. Na de pauze trad het komische gedeelte op den voorgrond in verschillende verhalen over dievenvangers-avonturen, waarvan vooral de vermakelijke geschiedenis van het zakkammetje en die van een beraamde inbraak in een sigarenwinkel den lachlust opwekte. Een hartelijk applaus beloonde den spreker. De voorzitter, de hoor E. O. H. Chr. Bruins, zich aansluitende bij het slotwoord van. den spreker, dat het het nut van het algemeen kan zijn, dergelijke ver halen over dieven en dievenvangers eens te hooren, omdat men hierdoor dikwijls allicht tot een andere beoordeehng van „rechtzaken" en „gemengde berich ten komt, wenschte den heer Feith nog heel veel in teressante copie toe, welke zich leent voor nutslezin- gen. Mocht de heer Feith hier nog eens optreden dan zou, waar de eerste maal de bovenzaal van de Unie en de tweede maal de sooiëteitszaal van de Harmonie stampvol was, het bestuur zeker wel de groote zaal van de Harmonie beschikbaar moeten stellen, om alle belangstellenden een plaatsje te kunnen geven. Met den wensch dat dit nog eens zou geschieden, werd deze tweede bijeenkomst met dames van het dit seizoen gesloten.' BENOEMD. B. en W. hebben benoemd tot tweeden opziebter- hulpkeurmeester aan het gemeente-slachthuis den heer G. Pronk te Hoek van Holland. EERVOL ONTSLAG. Aan den heer P. van den Ende, eervol ontslagen di recteur dor gemeenterxeinigingr is door B. en W. pensioen toegekend, groot 831 'sjaars. ecu VOETBAL. De ontmoetingen tusschen Alcmaria en de Adel borsten kenmerkten zich steeds door bijzondere span ning. Wij betwijfelen dan ook niet of in den wed strijd van morgen zullen beide elftallen hun besten vorm laten zien. Er zal hard moeten gewerkt worden door onze stadgenooten 'om de hechte verdediging der Adelborsten te verschalken. Zij zal er echter b(j flinke inspanning wel in slagen, de overwinning te behalen. Holland moet morgen naar het sterke D. E. C. Er zal hard gewerkt moeten worden om tegenover die Amsterdammers een goed figuur te slaan. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. 2 X §37. W. J. Buning, woning Bierkade. 551. P. W. Leguit, architect, bureau Pieterstraat. 337*. Firma M. Meijer en Zoonmanufacturen, Langestraat. Nut UIT SCHERMERHORN. lot Dijkgraaf van het Heemraadschap „Mijzen" herbenoemd de heer R. Spaans te Avenhorn. 13 UIT OUDE NIEDORP. Donderdagavond hield het nut „Ons genoegen" in het lokaal van den heer A. Mijts een vergadering met dames. Na opening der vergadering en lezing der no tulen trad de voorzitter, de heer A. Wonder Pz. op met de lezing, getiteld 's Winters buiten, welke lezing met alle aandacht werd aangehoord, evenals de vol gende bijdragen, door verschillende heeren en dames ten beste gegeven „Haute Nouveauté", „De wonder dieren", „De Harembroek", „Wat kleine meisjes graag hebben „Brief aan een Milicien Infanterist en een antwoord daarop" en „Sermoen van Pater Brom." Ver der werd door een dame nog een stukje piano-muziek ten beste gegeven. Zuiderzee Visseherii- vereemgmg wordt gewaardeerd. De afgeloopen Zomer was ongunstig maar de werken der afdeeling waren bevredigend. Vertegenwoordigd waren 45 afdeelingen. De rekening sluit met een nadeelig saldo van f 10482 125 Zij werd goedgekeurd. Besloten werd met 93 tegen 74 stemmen bij de regeering aan te dringen op ver hooging van den prijs der vischacten. Het voorstel om den maat op Karper te verhoogen werd verworpen en aangenomen werd het voorstel van het Hoofdbestuur om niet aan te dringen op de verhooging van de maat van Snoek, Zeelt, Baars, Paling, Bresem en Bot. zijn por- geduchten UIT OUDORP. Men verzoekt ons te melden dat morgen alhier geen dienst is in de Ned. Herv. Kerk; de opgaaf in ons nummer van gisteren was foutief. In de vergadering van stemgerechtigde lidmaten zijn benoemd tot ouderling de heer O. Vader en tot diaken de heer P. Wijdenes Spaans. Dit was de eerste maal, dat de benoeming geschiedde door de stemge rechtigden. UIT EGMOND AAN ZEE. In de gisteravond gehouden vergadering van raad, waarvan we het verslag in ons nummer Maandag a.s. zullen opnemen, werd tot met algemeene stemmen benoemd de der Beij te Teije (Fr.) DE ITALIAANSOH-TURKSCHE OORLOG. Een Turksch bericht over den slag van 5 December zegt, dat de. Italianen 8 k 10 maal zoo sterk als de lurken waren. Des ondanks duurde het gevecht van den morgen tot den avond. De Italianen hadden meer dau 500 dooden. De Turken trokken in volkomen orde terug. DUITSCHLAND. De heeren von Kiderlen-Wach- ter en Cambon hebben na afloop van de moeielijke on derhandelingen elkaar portretten vereerd'. De heer v. Kiderlen-Wachter schreef onder tret. „Aan mijn beminnelijken vriend vijand." De heer Jules Cambon schreef: „Aan mijn geduch- tcn vriend' en beminnelijken vijand." Symboliek? ZEDE-BEELDEN UIT EEN HONGAARSCH DORP. Voor de rechtbank te Groszward'erner wordt een moordproces behandeld, dat een treurig daglicht op sommige toestanden werpt in die landstreken van Hongarije, waar de helft der bevolking lezen noch schrijven kan. Beklaagden zijn de boerenjongen Si- pos, de vrouw van den vermoorden Roemeenschen wijngaardenier Filipar, de landbouwer Nagy eu de handelaar Molnar. Sipos, die met de vrouw van Fi lipar zeer intiem was, had met haar besloten haar .echtgenoot, uit den weg te ruimen en vermoordde hem I dientengevolge buiten op den weg. Het lijk werd naar een boschje gesleept en later met behulp van zijn zwager Molnar weggehaald. Met behulp van de vrouw werd het lijk naar den tuin van Filipar bracht en daar begraven. LOCAALSPOOR—DRAAIBRUG—TELEFOON. Onlangs wendde zich een ingezetene met een drie- euig verzoek tot den Kamer-afgevaardigde van dit district, jhr. mr. P. van Forces.t-, wiens tussckenkomst nj in e e eerste plaats inriep voor het verkrijgen van de exploitatie in den aanstaanden zomer van 't gedeel te locaalspoor Alkmaar (Koedijk) Schoorl. Verder om zoo dra mogelijk te verkrijgen de verbreeding en mo- derniseenng van de Eriesche draaibrug te Alkmaar, die nu al ,o of 75 jaar lang steeds op het oud-af wordt onderhouden en hersteld. Of het u bekend is, schreef hij, weet ik niet, maar toen in October j.l. voor de i verlichting van oud-Alkmaar een locomobiel over ge- noemde brug moest worden vervoerd, is dat na de noo- dige deliberaties en onder toezicht van ingenieur en opzichter geschied, na opstopping der twee draaiende brugstukken, en met behulp of na onderbrenging van een zolderschuit van den heer Visser. Behalve dat het waterverkeer hierbij eenige oogenbiikken werd ge stremd, hebben de meer of minder nodige voorzorgen toch nu duidelijk bewezen, dat dit verkeersmiddel eenig tusschen den Helder en Purmerend, toch zeker niet meer up to date is. Dit punt is gisteravond door den heer Foreest bij de behandeling van de waterstaatsbeg,rooting ter sprake gebracht. Hy deed daarbij uitkomen, dat die brug met voldoet aan de eischen, die men aan een goede brug- mag stellen, immers hij moest gesteund worden toen er een locomobiel over heen moest! Minister Regout zeide overweging toe. Eindelijk verzocht de ongenoemde ingezetene den heer an Eoreest er toe mede te werken om te ver mogen, dat de particuliere plaatselijke telefoon netten met- behoorlijke regeling van toezicht blijven bestaan, met m staatsexploitatie komen zoolang con cessionarissen aan hun verplichting voldoen waartoe alle exploitanten tot heden altijd hebben degewerkt en wemschen te blijven medewerken en in dien zulks absoluut onmogelijk mocht worden geacht dan ten minste te willen bevorderen dat exploitanten' zoodra mogelijk zekerheid hebben dat en wanneer zij ten algemeene nutte zullen worden. afgemaakt U 6J t(;ferl;woordlge onzekerheid werkt doodend op het bedrijf. 1 ver- ge- ïets me- BENOEMD. De heer W. Keesom, alhier, is benoemd tot leeraar in het vakteekenen aan de Ambachtsschool te Yenlo. Het bestuur van de afdeeling Alkmaar v. h. N. O. O. zal, in navolging van Amsterdam, hierterstede een Vogelavond met lichtbeelden houden. Als spreker zal optreden de bekende redacteur van het tijdschrift de Levende Natuur, de heer Jac. P. Thijsse uit Amster dam, die da belangstelling van het publiek in het na tuurleven in zoo hooge mate heeft gewekt. Zal men op deze wijze onderwijzers voor de vogelbe scherming winnen door hen de rol te leeren kennen, welke de vogels in de natuur spelen en bijzonderheden mede tc doelen uit het huiselijk leven der gevederde bosch-, hei- en strandbewoners, ook bij vele andere ingezetenen wil men liefde voor de vogels opwekken. Men heeft daarom op ruime schaal introducties spreid, waarvan ongetwijfeld wel een dankbaar bruik zal worden gemaakt. Deze vogelavond heeft Vrijdag 22 December in de groote zaal van de Harmonie plaats, UITSLAG VEILING. De verkoop bij opbod van de boerenplaats van den beer P. Tromp te Harenkarspel door den notaris mr. A. P. II. de Lange alhier heeft opgebracht 58996.50. Maandag zullen wij dezen verkoop gespecifieerd opnemen. Mejuff. P. J. Seroo, wonende" Melderslo A. A7 te Horst, bij Venlo, was gedurende langen tijd lijdende. Zij ging bijna niet uit, daar haar gezondheidstoestand haar dat verhinderde: zij bracht haar tijd door met vrouwelijk handwerk en besteedde iederen dag eeni- gen tijd aan het lezen van haar krant. Het is in haar krant dat zij de aanwijzing van het middel heeft gevonden go den van onderwijzer heer van Men begroef het echter niet diep en een troep hon den scneurde het lijk uit elkaar, waardoor de misdaad ontdekt werd. By de behandeling van de zaak een andere misdaad van het verliefde licht gebracht. DE ZEDELIJKHEIDS WET. Gister zijn door de politie bij een tweede boekhandelaar in de Doelestraat hier ter stede slag genomen een achttal boeken, welke waren stakl. De politie vermoedt dat met deze uitstalling overtreding- van de zedelijkheids wet is begaan. hands in be- uitge- een Ingezonden Mnu ken Kamer ver ter wordt - vermoed i n g vanwege DE GROENTEVEILING. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het verslag* van de van Koophandel in uw nummer van Maandag ,cl- te zult willen toestaan, waarvoor mijn beleefden dank. te zult. willen toestaan, waarvoor mijn beleefde dank In die vergadering zoo las ik bracht de hec G. Bosman Gz. bij de rondvraag de groentemarkt sprake. Omdat in het. verslag verder gesproken over het- plaats innemen in de Hekelstraat ik, dat bedoeld1 wordt de groente-v onze vereeniging gehouden. Met genoegen vernam ik dat de Kamer besloot zich tot B. en W. te wenden, doch evenzeer verwonderde mij zulks. Immers tot. mijne verbazing schijnt dit ad- viseerend lichaam nog niet. bekend te zijn met. het door ons aan den Paad gericht adres, tenminste blijkt dat het gevoelen van de Kamer hierop nog niet is gevraagd) (of is het verslag soms niet. geheel volle dig?). In Juni 1910 drong ons bestuur er bij B, en W. reeds op aan ter plaatse meer ruimte voor de veilin gen te verkrijgen en gaven wij eenige middelen daar toe han de hand, waaraan naar het oordeel van B. en W. niet. kon worden voldaan. Nadat eerder reeds in de vereeniging en herhaaldelijk stemmen tot verplaat sing van de veiling naar een meer ruimte biedend terrein waren opgegaan, werd in eene op 18 Januari 1911 gehouden ledenvergadering aan ons bestuur op gedragen stappen te doen tot eene verplaatsing zoo mogelijk naar den Limmerhoek. Over de gehouden besprekingen van ons bestuur met B. en W. wensch ik hier weinig te zeggen, alleen tc vermelden, dat ons in overweging werd gegeven ons tot- den Raad te wenden, gelijk wij dit. voorjaar de den, onder toevoeging van een memorie van toelich ting, waarin wij eene door ons gewenschte inrichting van het terrein enz. omschreven. De Raad stelde ons adres daarop in handen van B. en W. om bericht, en raad en het schijnt, dat dit aan de aandacht, van de Kamer van Koophandel is gaan. In uw Raadsoverzicht van die in dit voorjaar ge houden Raadsvergadering verwonderde u zich, mijn- heer de redacteur, dat het bestuur zich ter dezer zake geworden!a et Zal U nu duideU'k mA^S zi?r k°rt daar°T ha<Men wij een onderhoud m-t den Directeur der Gemeentewerken, waaruit ons is nog - paar aan het ^en jaar geleden brachten Sipos en zyn geliefde de vrouw van den welgestelden boer Nagy door middel van vergif om het leven, waarvoor -Nagy hun J 100 gaf. Het lijk werd) opgehangen, en men dacht, dat de vrouw zich had) opgehangen Nagy ontkent hiervan iets te weten, de anderen hebben be- VAN CARUSO GESTORVEN. DE ONTDEKKER De man, die de stem van Caruso ontdekte,"was^de opera-zanger Eduard Missiano. Vjjf jaar geleden trof Caruso zijn ouden weldoener in Napels in zeer be narde omstandigheden aan. Hij verschatte hem een engagement aan de opera te Nieuw-York, waar hij tot zijn dood bleef. Missiano nam eergisteravond deel'aan een groot feest waar hij plotseling onwel wer.l en binnen 5 minuten stierf. Caruso was door zijn dood zeer ontdaan. J AGENDA, ZATERDAt}: Gymn.-V.r. „de Halter," 8-9 uur, adspir. van 12- n ur; "710„UUr Voor leden vatl 10 iaar en oudsr, „Gulden Vlies, tngang Lindegracht. Gymn.-Ver „Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal Schoolstraat B 1. Meisjes-afdeeling 45 Oymn -Ver. Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal öohoolstraat B 1. Jongens-afdeeliug van1 6 tot 12 jaar van 56 uur. Bioscope Moderne, 8 uur, „Diligentia ZONDaO. Burger IJsclub, alg. verg., 8y2 uur, wed. Huchshorn. Zangvereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor Orpheus, repetitie voor het geheele koor, des avonds 6% uur precies, groote zaal Harmonie. Bioscope Moderne, 8 uur, „Diligentia." „De Dageraad", openbare vergadering. ÏOU, Turnzaal, „Harmonie." '3 moest Pillen. Seroo algemeene aan pijnen uur, alle TWEEDE HTHLEBROECK-AVOND. Gelijk te voorzien was waren vanmorgen reeds kaarten voor den tweeden Hullebroeck-avond geno men, zoowel die voor de stads- als die voor de buiten- abonnes, zoodat er geen enkele plaats meer beschik- baar 19. MAANDAG: Teekenavond „Kunst zij ons dosl" Doelen. Bond voor Vrouwenlriomwte- volkslezing, 8 uur;, 7 uur, Nieuwe voor Vrouwenkiesrecht, „Diligentia." Afd. Alkmaar, Protestantenbond. Lezing Professor Groenewegen, 73/^ uur, „Harmonie." en en zien ver voor GEMEENTELIJKE GRONDAANKOOP. De gemeente is behoudens goedkeuring van den Raad or t 16.930 (zonder de onkosten) eigenares gewor den van de huismanswoning, erf, bouwterreiu en wei land, groot 4.03.90 H.A., aan de Noorderkade nabij de Spoorbrug en begrensd door de Spoorbaan, ernendmn den heer H. Bakker van Spoorbaan, eigendom Czn. In de advertentie was gezega, dat deze plaats bijzonder geschikt was voor iabr leks terrein. nnf«™tdia|* lnlSf;hi'in ee,n aanwijzing zijn voor de ver onderstelling, dat daar later verlichtingsfabrieken (gas fabriek en gemeentelijke electrische centrale) zullen verrijzen r 't NUT. Gisteravond trad precies te acht uur dus met af schaffing van t Alkmaarseh kwartiertje, dat wel ont- I tot een half eens uur aangroeit. voor het departement Alkmaar van de Maatschappij tut Nut van 't Alge meen in de stampvolle sociëteitszaal van de Harmonie op de heer jhr. Jan Eeith van Amsterdam. De spreker gaf verschillende verhalen over dieven en dievenvangers, welke hij in zijn kwaliteit van jour nalist heeft geschreven. Hij deed dat op boeiende wyze, zoodat ook zij, die deze verhalen wel kenden met genoegen naar hem konden luisteren. Allereerst ST. NICOLAAS VOOR ST. VINCENTIUS. St. Nicolaas komt eerst Donderdag een bezoek bren gen aan de kinderen van de St. Vincentius-vereeniging die daarvoor dan in het lokaal van den heer W. Mooih t Vergulden Vlies zullen samenkomen. loen de oude Bisschop deze week hier was, heeft hij in het gobouw aan het Luttik Oudorp zijne ver rassingen reeds op geslagen. Van morgen mochten wij die bezichtigen, het publiek heeft daartoe de ge- legenheid morgen, Zondagmiddag van 1 tot 4 uur. Lr wat is er veel suikergoed, marsepein, vruchten en speelgoed. Al die kleintjes maken een heele groote verzameling, maar ook vele varkentjes maken een dunne spoeling, en dan denken we vooral aan de col lectie kleeren, welke, - de Sint heeft zich hierbij zeker vergist veel kleiner is dan verleden jaar. Wanneer er ingezetenen zijn, die de vergissing willen helpen herstellen dcor kleedingstukken, zeker de meest bruikbare en nuttige geschenken voor velen der St. Vincentiuskinderen in te zenden, zal dit stellig den Sint, die hier niet vóór Donderdag a.s. komt, een groot genoegen doen en zeker niet minder de vereeni ging, die zich zooveel moeite doet om dat 400 tal kleinen een prettigen middag te bezorgen. EVANO. LUTHERSCHE GEMEENTE t v®rz<fk ^melden we, dat de Dienst in de Ev. Luth. Kerk op morgen, Zondag zal worden vervuld Meju fj'r. P. J. „Ik was aangetast, schrijft zij, door zwakte; ik leed) ook veel aan hoofdpijnen, in den rug* en aan steken in de zijde. Mijn ademhaling was benauwd en ik kon geen werk verrichten dat eenigszins moeielijk was; Bovendien deed) mijn maag mij veel lijden, mijn spijsvertering was moeielijk, zoo dat ik slechts enkele lichte spijzen kon eten, en ik had geen voordeel van mijn voedsel. Bt had reeds heel wat middelen1 beproefd, maar ik had slechts geringe ver- beteringen in mijn toestand' waargenomen en die ver beteringen waren slechts tijdelijk. Ik las iederen dag* myn krant, de „Nieuwe Venlosche Courant,," en daar ik ziek was, stelde ik levendig belang in de brieven van erkentelijkheid afkomstig van zieken die door de 4 ink I illen genezen waren. Ik las onder anderen ve le mededeelingen van personen die dezelfde verschijn selen als ik ondervonden hadden, en ik begon te den- ken dat de Pink Pillen mij ook wel konden genezen. Ik beb toen eenige doosjes Pink Pillen gekocht en ben de behandeling, die zoo eenvoudig* is, gaan volgen. In Weinig tijd gevoelde ik mij beter, zeer verlicht steiker. Ik ben met do behandeling voortgegaan heb de voldoening gehad al mijne kwalen te dwijnen. De Pink Pillen hebben mij uitstekendi gene- pe-nj rv?!31' denken dat ik er toe gekomen ben de Pink Pillen te nemen ten gevolge van het lezen der getuigschriften in de krant, geef ik u de machtiging myn brief te publiceeren." Do P' n,k pdlen zijn verkrijgbaar a 1.75 de doos en a 9 d'e 6 doozen aan het Generaal-Depot der Pink Pillen, van Eeghen,laan 22-huis, te Amsterdam, bij -Nierop en felothouber te Alkmaar en in alle goede apotheken en drogisterijen. Maandag 10 December 1804. De Fransche roman- foZT gene Sue te Parijs geboren. Hij overleed, in 1847. 1896 De chemicus Alfred Nobel, de stichter van den Nobelprijs en uitvinder van het dynamiet te kan Remo overleden. Hij was in 1833 geboren. Po dichter Alfred de Musset te Parijs ge boren. Hy overleed in 1857. 1.843. Robert Koch, de man van de bacteriolo gie, te Ivlansthal geboren. Hij overleed in 1910. 1849. De Zweedsche schrijfster van de Eeuw van het kind", Ellen Key te Sundsholm geboren Ken kernwoord: „Het nieuwe zedelijkheidsbegrip komt voort hoop, dat het menschengeslacht geschikt is steeds hoogere volkomenheid op te klimmen Woensdag 13 December 1797. Heinrieh Heine te Uüsseldorf geboren. Hij overleed' in 1856. uit. do om tot

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2