STADSNIEUW S. Ook in den handel van huiskool gaal veel om en tot zeer hooge prijzen. Dezer dagen verkocht een bouwer alhier zijn voor raad huis- of dorschkool, groot 55000 stuks; een ander ruim 20000 stuks, welke 12.50 per 100 opbrachten. Roode kool, alle soorten tegelijk in voorkoop genomen gold 17. Mr. T. M. O. ASSER, STAATSRAAD, KRIJGT DEÏST NOBELPRIJS VOOR DEN VREDE. Gistermiddag is in een plechtige vergadering van de commissie voor den Nobel-prijs in het Nobel-insti- tuut te Christiania, waarbij vele leden van het Stor thing, leden van de regeering en van het diplomatieke korps, kunstenaars en geleerden aanwezig waren, me degedeeld, hoe dit jaar de prijs verdeeld is. Bij den aanvang der bijeenkomst heeft professor Stang ge sproken over den gemeenschappelijken arbeid der Noordsche staten om te komen tot één zelfde burger lijke wetgeving. Vervolgens deelde de heer Lövland, de voorzitter van de commissie voor den Nobel-prijs, mede, dat dit jaar de prijs voor den vrede verdeeld is tusschen den Nederlander, staatsraad Asser, te 's-Gra- venbage, en Alfred) Fried, te Weemen, redacteur der Friedenswarte. Voot beiden bedraagt de prijs onge veer 7000 kronen. Vervolgens schetste spreker wat Mr. Asser als voorzitter van vier internationale conferenties (1893, 1894, 1900, 1904) voor het internationale privaatrecht gedaan heeft. Daardoor is er grootere rechtszeker heid in het verkeer der volken. Mr. Asser's voorstel om een vaste commissie in te stellen tot voorberei ding van den arbeid der conferenties voor internatio naal privaatrecht is de grondlegging van een inter nationale organisatie, die zonder de bevoegdheid der staten te kreuken op wetgevend gebied wil bijdragen tot een internationale privaatrechtelijke codificatie in de toekomst. Het orkest van den Nutionalen Schouwburg luister de de plechtigheid' met. muziek op en bracht o. m. het Nederlandsehe volkslied ten gehoore. UIT EGMOND AAN ZEE. In de Vrijdagavond alhier gehouden voltallige ver gadering van den Raad werd na vaststelling der no tulen medegedeeld dat was ingekomen de maandelijk- sche en der driemaandelijksche staat der gasfabriek, dat de supletoire begrooting en het kohier van den hoofdelijken omslag zijn goedgekeurd, zoowel als het besluit tot ruiling van grond met den heer de Graaf en het aangaan eener geldleening. Tot onderwijzer met verplichte hoofdacte werd be noemd de heer van der Beij te Feije met algemeene stemmen, met de benoemde stonden op de voordracht de heeren Balvers en van Dijk onderwijzers alhier. Het uitbreidingsplan dat met eenige kleine onder geschikte opmerkingen is teruggekomen werd ter tafel gebracht. Ged. Stateu maakten behalve deze kleine opmer kingen bezwaar tegen het plan, daar zij meenden, dat het eigendomsrecht te veel wordt beperkt. B. en W. hadden nu een verordening ontworpen, waardoor zij meenden dat de bezwaren van Ged. St. zullen worden ondervangen. De Voorzitter gaf verschillende uitvoerige inlichtin gen omtrent het bouwverbod waaruit bleek dat als binnen twee maanden na het inzenden eener bouw- aanvrage geen raadsbesluit is genomen leidende tot onteigening ten algemeene nutte dat dan de aanvra ger voort kan gaan met bouwen, waartoe hij aanvrage bij B. en W. moet doen. De verordening van B. en W. werd daarna vast gesteld B. enW. legden den raad over een schetskaart van bet nieuwe ontwerp van het plan dat uitvoerig door den Voorzitter werd toegelicht, waarna besloten werd het andermaal aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten te onderwerpen. De Heer Swaan maakte nog eenige bemerkingen omtrent de ligging van het nieuwe bouwterrein, dat hij niet zoo bijzonder geschikt achtte voor den houw van arbeiders- of visscherswoningen. Deze bemerkingen werden door den Voorzitter weer legd door de verklaring dat er bij het dorp nog ander bouwterrein te verkrijgen is. Het ontwerp der verordening regelende de heffiing der hondenbelasting werd door den raad aangenomen. Volgens deze verordening bleek dat voor trekhonden 50 ets. moet worden betaald voor één hond door een houder, die dan vrijgesteld is van de belasting der anderen hem toebehoorende trekhondenvoor luxe honden moet f 2 belasting worden betaald, waakhon den zijn vrij. Ook de verordening regelende de invordering dezer belasting verwierf de goedkeuring van den raad. B. en W. stellen voor de jaarwedde der onderwij ze) s te wijzigen in dien zin dat de huurwaarde van de woning van het hoofd der school wordt bepaald op f 300. Dit voorstel werd zonder bespreking aangenomen. De gascommissie stelde voor van 1 Nov 1911 tot 1 Maart 1912 aan het personeel der gasfabriek per week een H.L. cokes te geven. B. en W. stellen voor dit voorstel aan te nemen. Dezelfde commissie adviseerde nog de overuren van den fitter Kamphuis te beloonen met 23 cents per uur of 3 cents boven het gewone loon. De heer de Graaf meende hen gratis cokes tot 1 April te verleenen. Na eenige besprekingen werden de voorstellen der gascommissie door den Raad aangenomen onder be paling dat de aangevraagde cokes moet zijn voor eigen gebruik. B. en W. stellen voor aan den veldwachter de Wit voor 1912 een toelage van f 25 te geven, bij het vast stellen der volgende begrooting kan dan weder worden gezien, dit voorstel werd aangenomen. De heer Gul maakte bemerkingen cp de vele feesten als bals e. a. die hier zijn, hjj achtte dit niet in 't belang der ingezetenen. De Voorzitter kan de bezwaren niet zoo inzien, de visschers zijn 's zomers niet thuis, en wa neer er geen ongeregeldheden bij voorkomen, vindt hij het dansen een onschuldig vermaak. De heer Zwaan vroeg of de bevoegdheid tot het geven van de toestemming alleen bij den burgemeester berust. De voorzitter„Ja". De heer Zwaan verwees naar de circulaire der zede lijkheidscommissie, hij betreurde dat de voorzitter deze meening niet was toegedaan. De voorzitter„Dit is een verschil van gevoelen ik herhaal, ik zie geen bezwaar in 't dansen, zat u op mijn plaats u zoudt het weigeren, maar nu zit ik hier en ik sta het toe". De heer Zwaan „En de zedelijkheidswet dan De heer Van Hall„En binnenkort houdt men ten paleize hofbals, mag dit ook ni-1 De heer Zwaan wees op het belang der kinderen wanneer het dansen wordt geweigerd. Na nog eenige besprekingen, sloot de voorzitter de discussie met te zeggen, dat wanneer de mensehen hier eens een gepast pretje willen hebben, hij het niet zal beletten. De heer Zwaan merkte op dat naar aanleiding van klachten omtrent de verlichting, de Directeur der gas fabriek hem had gezgd, dat de Burgemeester hem verboden had de lichten aan te steken. De Voorz. ze de, dat dit toen kwam doordat wel de lichte maan er was, doch de mist het zoo dönkef maakte. De Heer Zwaan vroeg of de Directeur dit niet kon regelen. De Voorzitter verwees naar de noodzakelijke zuinig heid en zeide dat het publiek zeer gauw gaat klagen als 't niets koet. Als de belasting verhoogd moet wor den dan mopperen ze ook. De Heer Zwaan verwees naar de verlichting in den zomer wanneer deze in 't geheel niet noodig is. De Voorzitter zeide dat dit was in 't belang dei- gemeente als hadplaats, hoewel hij de uitgaven daar voor wel eens betreurde, wanneer de ingezetenen meer belasting willen betalen, dan zal spr. zorgen, dat er steeds voldoende licht is. De openbare vergadering werd daarna gesloten ter behandeling van eenige reclames Hoofdelijken omslag in geheime zitting. UIT DE EGMONDEN. Zaterdagavond gaf het gemengde koor „Zang en Vriendschap" van Velseroord, directeur de heer A. Abercrombie, een openbare uitvoering in de concert zaal van den heer Halff. Er werd een 7-tal aardige liederen ten gehoore ge bracht; bijzonder vielen in den smaak: „Als d' avond daalt," koor met soli van Panrdenkooper en „Harmo nie," koor van Karl Ham. Voor afwisseling was er uitstekend gezorgd, want tusschen de zangnummers werden voordrachten ten beste gegeven door dten heer K. Ebbeling van Velser oord, die door het publiek steeds met applaus werden begroet. Het was dan ook den heer Ebbeling wel toe vertrouwd. Er was echter niet veel publiek, waarschijnlijk is dit toe te schrijven aan hot feit dat men hier niet ge woon is op Zaterdag uit te gaan. We willen daarom hopen dat als „Zang en Vriendschap" nog eens een uitvoering zal geven, men een anderen avond kiezen zal, opdat een ieder er dan v-an kan profiteeren. Een geanimeerd bal hield alle aanwezigen tot zeer laat in den nacht bijeen. UIT DRIEHUIZEN. Vrijdagavond hield d'e vereeniging „Nut en Genoe gen" alhier hare 2e openbare vergadering in het lo kaal van den heer P. Hoogland. Een achttal zangers en zangeressen uit Alkmaar, n.l. de dames Hollen- berg, Smit en Peek en de heeren gebroeders Landman en van Vliet, brachten eenige liederen ten gehoore: door dubbel gemengd kwartet: „In Mei"; „de Linde boom", „daar is een lied", „Bruin Vogelijn", „Wan dellied", „Du hirte Israels"; door mannenkwnrtet: „Ahendstandchen" en „Zondagswijding, die alle uit nemend werdén uitgevoerd en zeer in den smaak van het talrijk publiek vielen. Door mej. Peek en de heeren H. J. Landman en van Vliet werd daarna de dramatische schets „Jean Ma rie" ten tooneele gebracht. Dit hoogst ernstige stuk je werd buitengewoon goed opgevoerd en verwierf eer: hartelijk applaus. Het gezelschap Landman e. a heeft ook hiermede een groot succes behaald. UIT BOVENKARSPEL. De heer J. L. Brinkerink alhier legde te Leiden met goed gevolg af het candidaats-examen ia de god geleerdheid, eerste gedeelte. UIT PURMEREND. Tot voorzitter van den polder de Baime Pui-merend, werd met algemeene stemmen gekozen dte heer M. de Groot te Purmerend. UIT HOORN. Voor het Kantongerecht alhier had zich te verant woorden Dr. B. alhier, beklaagd, dat hij niet binnen 3 dagen aangifte had gedaan van eenige gevallen van besmettelijke ziekte aan den hoofdinspecteur van de Volksgezondheid te Utrecht. Beklaagde had aangifte gedaan ter gemeente-secre tarie. Echter was het hem niet bekend, dat hij boven dien kennis moest geven aan het geneeskundig Staats toezicht. Bekl. is eerst 1% jaar te Hoorn gevestigd en in Ind'ië, yaar hij vroeger werkzaam was, was het voldoende als hij aan de plaatselijke autoriteiten ken nis gaf. Eisch 2 geldboeten van 1 subs. 1 dag hechtenis. In 't begin van dit jaar verloor iemand te Groo tebroek een bankbiljet van 10. Ondanks bekendma king bleef het weg. Thans beeft hij- het bedrag per brief met bet poststempel Hoorn terugontvangen. Ter gelegenheid van de muziekfeesten den lsten Pinksterdag te Noord-Scharwoude gehouden, raakte de heer Dorsman, hoofd der school aldaar, zijn gouden horloge kwijt. Thans is het hem teruggezonden door iemand, die in een begeleidend schrijven verzocht, het te willen aanvaarden zonder naar naam of woonplaats van den afzender t-e willen informeeren. Op uitnoodiging van de Hoornsche dam- en schaakclub, gaf de heer W. Vijn van Hoogwoud, gis terenavond te Hoorn een simultaan damséance. Van de 28 partijen won hij er 14. Remise 9, n.l. tegen de heeren: D. Eeken, Hoorn, K. Mafltel, Enkhuizen, C. Schimmel, Twisk, II. Weidema, Iloorn, J. Speets, Benningbroek, M. fietsen, i^waagdijk, J. de Jong Sz., Enkhuizen, O. J. v. Kleieff" Grootebroek, N. Kat, Hoorn. Verloren 5, n.l. tegen de heeren: W. Mooij, Hoorn, H. Karsten, Z waag dijk, Jb. Wagenaar, Schellinkhout, D. de Vries, Enkhuizen, T. O. Mantel, Grootebroek. De partij duurde 5 uur. DE BURGER IJSCLUB. Zaterdagavond vergaderde in het café van mej. de Wed. Huchshorn de Burger IJsclub. Bij afwezigheid van den voorzitter, den heer Ver- gaaij, werd] de vergadering geleid door den heer J. Pels, vice-voorzitter, die den aanwezigen welkom heet te, dien den wensch uitsprak dat de besprekingen mochten leiden tot bet belang van de club, die door een goeden winter weer eens flink daadwerkelijk hoopt te kunnen optreden. Na vaststelling der notulen, voorgelezen door den secretaris, den heer J. Jonker, werd door deze het jaarverslag uitgebracht. Aan dit ontslag ontleenen we: dat door den zach- ten winter de voorgenomen wedstrijden niet hebben kunnen plaats vinden; de bedeeling geschiedde echter aan 355 personen (1% pond spek, 2 pond meel en 2 brooden). Met genoegen wordt er gewag- gemaakt van de her denking van het 20-jarig bestaan der club. Het leden tal klom ondanks het bedanken en het overlijden van enkele leden tot 355. Dit verslag werd onder applaus goedgekeurd. Na eenige besprekingen door den voorzitter en den heer Room over de wenschelijkbeid en noodzake lijkheid daartoe, meldden zich slechts 3 heeren als rij ders voor de eventueel® wedstrijden aan. Door deze geringe aanmelding werd' besloten bij komend ijs een spoedeischende algemeene vergadering- te beleggen, met bet doel meerdere rijders te verkrijgen. Men twij felt er niet aan of dit zal dan ook wel gebeuren. Mocht er geen ijs komen, dan besloot men, na ge geven toelichtingen van den voorzitter behalve de be- deeling, die in ieder geval doorgaat, een wedstrijd op rolschaatsen te houden; aooveel mogelijk zal deze wedstrijd plaats hebben vóór den katholieke Vasten.De voorzitter deelde mede1 dat door de duurte der levens middelen de uit te reiken porties zeer klein zullen zijn tenzij Bij de algemeene besprekingen werd de vraag ge steld of dames, echtgenooten of dochters van leden, niet bereid zouden gevonden worden gecostumeerd aan den wedstrijd deel te nemen. Algemeen veronderstelde men dat deze vraag', in dien de l'eden er wat moeite voor doen, gerust bevesti gend kan worden beantwoord, te meer daar men meende dat de dames evengoed het goede doel der club zullen willen steunen als> de heeren. Nadat verder eenige besprekingen werden gehouden over de hindernissen bij de wedstrijden, werden de heeren O. v. Maarieveld, P. de Munk, L. Room, J. Jansen, K. Molenaar, O. de Goede, D. Haasbroek en R. Zomerwijk als baancommissarissen benoemd, die allen de benoeming aannamen. De heer D. Haasbroek deelde mede, dat hij bereid is gratis' 4 electrische lichten op de baan te plaatsen, indien het bestuur voot de stellingen van 2 M. hoogte zorgde. Het daverend applaus dat op deze mededee- ling volgde, werd onderbroken door de mededeeling van den heer R, Zomerdijk, dat hij belangeloos voor die stellage zal zorgen. (Daverend applaus). Bij de rondvraag werd de vraag gesteld of aan de trouwe bezoekers der vergadering een gedeelte der vertering uit de kas der vereeniging kon worden be taald ter bevordering van een betere opkomst. De voorzitter wees op bet hoofddoel, ondersteuning- der armen, der club, zeide dat de leden dit zooveel mogelijk moeten betrachten en verklaarde daarom dat de inwilliging van het verzoek onmogelijk was. De vergadering werd daarna door den voorzitter gesloten, die daarbij wees op de aangename samenwer king die er ouder gewoonte dezen avond ook weer on der de leden had geheerscht. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters Verleenden in de maand November hulp aan 38 patiënten, waarvan 27 kosteloos. Zij brachten 418 bezoeken, waarvan 378 kosteloos. Vier maal werd laatste hulp aan overledenen ver leend. Twee maal werden H.H. Doctoren op 't spreekuur bijgestaan. VROUWENKIESRECHT. In de Ledenvergadering der Afd. Alkmaar van den Bond voor Vrouwenkiesrecht is het bestuur als volgt samengesteld Mej. A. Weber, Presidente, Me vrouw G. SchroderBoonaeker, Penningm., Mej. H. Zaadnoordijk, Mej. N. de Lange, Mevrouw A. Aukes Timmeis, Secre'BJtsse. EEN NIEUWE BOOT. Bij de Nederlandsehe Scheepsbouwmaatschappij Gebr. Goedkoop te Amsterdam is thans in aanbouw om den 15den Mei 1912 in dienst te worden gesteld een nieuwe boot van de N.V. Alkmaar Packet. Deze boot zal er een zijn met 3 dekken. Het derde dek on geveer zoo hoog als de schoorsteen der thans in dienst zijnde booten. De boot is 42 meter lang en 8 meter breed, en heeft ruimte voor 1400 passagiers. Een der gelijke boot, voortbewogen door 3 schroeven in wer king gebracht door 3 motoren is in ons land nog niet aanwezig. Dat de inrichting zeker wel niets te wen- scben zal overlaten daaraan behoeft wel met te wor den getwijfeld. „DE DAGERAAD." Zondagmorgen 11 nur vergaderde d'e afdeeling Alk maar van de vereeniging- „De Dageraad" in de tuin- zaal van de Harmonie. Dr. J'. Rutgers van 's-Gravenhag© besprak het on derwerp „Bouwmaterialen en Wereldbeschouwing." Spieker wees1 er op dat ons volk van huis uit een theologisch volk is en was van meening dat men om tot een zuivere wereldbeschouwing te komen, niet moest beginnen een theorie voorop te zetten. Daarna ging spreker het tot stand komen van ver schillende steensoorten na en kwam daarbij tot de slotsom, dat hoe harder de steensoort, hoe ouder ze is. Verschillende kiezelverbindingen werden in allerlei vorm besproken. Uitvoerig behandelde hij de vorming der aarde en de verschillende tijdperken en toonde aan dat ten al le tijde de grondslag van de aarde tot grondslag van bouwwerken is gebruikt.. De vorming der steensoorten wees er op dat de evolutie zich verder uitstrekte dan Darwins Evolutie leer. Deze laatste is er slechts de laatste bladzijde van. De verhouding van de aarde tot andere hemellicha men en het wordingsproces dier lichamen werd mede besproken. Evenals bij een huis vond men in de aardlagen ook de hardste materialen onderaan. Spreker achtte het een veel gemaakte fout om bij de aarde te spreken over een oppersten bouwmeester, daar de aarde, niet evenals een huis een kunstge wrocht is. Erkennende dat er nog veel op te-lossen bleef, verwierp spreker ten zeerste een verklaring- door het opwerpen van een nieuwe mysterie. Een dankbaar applaus van de nogal goed bezochte vergadering volgde op deze lezing. De heer A. II. Bijleveld wees er nog op dat veel wat de spreker in Zwitserland had waargenomen, ook in onze omgeving waargenomen kan worden, o.a. de vorming van de druipsteen in de duinen te Bergen bij het oude fort. De voorzitter, de heer R. Zomerdijk, sloot hierna onder dankzegging aan den spreker deze vergadering. VOETBAL. Alcmaria Victrix—Adelborsten. 21. Tea aanschouwe van veel publiek en onder be gunstiging- van vrij goed voetbalweer, heeft Alcmaria gisteren een welverdiende overwinning behaald op de Adelborsten. Precies om twee uur liet de scheidsrechter beginnen. De Adelborsten telden eenige invallers, terwijl bij Alcmaria één der oudere leden het doel verdedigde. Anders gewone opstelling. De eerste helft van den) wedstrijd kenmerkte zich door g:root overwicht van Alcmaria. Ware er in deze helft voor doel beter en vooral bedachtzamer gewerkt Alcmaria had beslist ©en 3 of 40 voorsprong gehad. Nu was met rust de stand slechts 10 in 't voordeel van Alcmaria. Alcmaria speelde eerst met wind mee, geregeld op de helft der Adelborsten. Enkele prachtkansen voor doel gingen jammerlijk verloren. Linksbuiten en centrehalf verwisselden van plaats. Eindelijk geluk te het Alcmaria de leiding te nemen. Een schot van den linksbinnen, werd door een) der backs nog even aangeraakt, veranderde daardoor van richting en be landde buiten bereik van den keeper in 't doel.' Hoe veel mooie kansen Alcmaria ook verder voor doel kreeg, het mocht haar niet gelukken de leiding te ver- grooten. De schoten gingou naast of over, of werden gestopt door den keeper, die echter slecht en gevaar lijk wegwerkte. De Alcmaria-keeper kreeg in de eerste helft slechts een enkelen bal te bewerken. Enkele doorbraken der Adelborsten waren gevaar lijk. Eenmaal ontsnapte 't Alcmaria doel als door wonder aan een doorboring. Enkele corners werden in deze helft zeer slecht, genomen. Met den stand 1—0 brak' de rust aan, In de tweede helft ging 't spel gelijker op, met Alcmaria iets in de meerderheid, 't Duurde toch nog vrij lang-, voor de tweede goal kwam. Na goed samen spel van middenvoor en linksbinnen, wist de laatste ten tweeden male het net te vinden. De Adelborsten trapten weer- af. Ze hielden dapper vol en drongen Alcmaria iets terug. Er volgde een mooie doorbraak, verdediging- miste en de middenvoor der Adelborsten maakte met een onhoudbaar schot een tegenpunt.. Hierna kwam het spel op lager peil te staan. Voor al van Alcmaria. Opstelling werd gewijzigd, met vier halfs gespeeld, enz. De Adelborsten werden gevaarlijk en bezorgden d'e verdediging onzer stadgenooten zeer veel werk. Elk oogenblik verwachtte men den gelijk maker. Zoover kwam 't echter niet. Enkele voorhoe de-spelers van Alcmaria probeerden nog wel op hun centjeeen doelpunt te maken, doch dat gelukte hun ook niet. De rechtsbinnen was er éénmaal bijna in geslaagd. Jammer dat zijn schot iets t© hoog was. Meer en meer naderde het einde, nog enkele pogin gen werden gedaan, doch zonder succes. Toen de scheidsrechter eindigen blies, liad Alcmaria met 24 gewonnen. Bij de Adelborsten herkenden wij in den linksach- terspeler den oud-D.F.C. en Bozuwa. Deze back le verde uitstekend werk en stond' ver boven zijn partner, die nog al eens miste. Over 't geheel was het spel der Adelborsten meer verdedigend dan aanvallen. De vleugelspelers kwamen niet erg uit. Bij Alcmaria' werd wel met pit gespeeld Vooral in de eerste helft zette de voorhoede uitstekend door, doch 't bleef voor doel nog steeds bij 't oude. De plaatsvervanger centrehalf verrichtte soms heel goed werk. Zijn koppen was zeer verdienstelijk. De voor hoede scheen alle heil te verwachten van de linkerzij de De rechtervleugel bleef in de tweede helft, toen men zonder linksbuiten speelde bijna geheel werke loos. De invaller doelverdediger bewerkte alles met de beenen. 't Gelukte goed, doch 't is soms gevaarlijk. Intussehen alle lof voor de bereidwilligheid waarmee, en de wijze waarop, hij zijn taak verrichte. Scheids rechter goed. Wij hopen, dat de volgende week in Amsterdam tegen Volharding weer vurig door de Alc- maria-spelers om de overwinning zal worden gestre den. D. E. C.—HOLLAND 14—0. Holland) heeft gisteren naar Amsterdam weer een wanhopige reis gemaakt. Men toog naar het sterke D. L. C. met 9 spelers, waaronder twee uit 't derde elftal. Commentaar verder overbodig. Na 20 minuten was de stand reeds 90. 'tWas hopeloos werk. De keeper geraakte geheel ontmoedigd, verliet 't doel en ook 't veld en met A. Koster in 't doel werd met 8 man verder gespeeld. Weldra kwam nog, een negende man opdagen en hiermee werd de strijd voortgezet, ten overmaat van ramp kon de linkshalf wegens een onge val slechts half werk verrichten. Einduitslag 140. Voor Holland een ongelukkige Zondag. 't-Is ech ter onverantwoordelijk met zulk -een zwak elftal den sterks ten tegensta nader te gaan bezoeken. De seriewedstrijden, uitgeschreven door Hol land, zullen plaats hebben 24, 26 en 31 Dec. Er zijn twee afd. In elke afd'. 4 prijzen. In de eerste afd. zijn de deelnemers Ajax II (Amst.), Z. F. C. 1 (Zaandam), D. O. S. B. (Amst.), II. V. V. I (Haarlem), Holland I, W. F. C. I (Wormerveer.) In de tweede afd. dingen mee Holland II, Ajax III, PiiTOierstein I, D. O. S. B. II, Z. F. C. II, H. F. C. (Helder), II. B. S. (Helder), H. V. V. II (Haarlem). U. V. V. speelde gisteren tegen Hercules gelijk 33, na driemaal de leiding gehad te hebben. R. A. P-Victoria 1-1. Ajax speelde op eigen terrein te gen D. F. C. Gelijk 3—3. BIOSCOPE DILIGENTIA. De beide bioscoop-voorstellingen, welke in Diligen- tia Zaterdag en Zondag zijn gehouden, werden door ëen vrij talrijk publiek bijgewoond. Ook nu weer was zorg gedragen voor een afwisselend programma. Er was een mooie natuur-opname, een wetenschappelijke film over x-stralen, vele grappige vertooningen ook, waaronder de meloenen-geschiedenis tot uitbundige lachsalvo's aanleiding gaf. Prachtig gekleurd was de film „de betooverd© fluit". Het drama „slachtof fers van den alcohol", dat ongeveer een uur duurde, pakte het meerendeel der bezoekers. De ondernemers doen werkelijk hun best ©lek wat wils en wat goeds te geven. Voortaan zullen niet 's Zaterdags en 's Zondags maar 's Zondags en 's Maandags de voorstellingen plaats hebben. AGENDA. MAANDAG Teekenavond „Kunst zij ons doel", 7 uur, Nieuwe Doelen. „Nieuw Leven en Orpheus", slotrepetitie, 71/2 uur precies, tuinzaal Harmenie. Bond voor Vrouwenkiesrecht, volkslezing, 8 uur „Diligentia." Afd. Alkmaar, Protestantenbond. Lezing Professor Groenewegen, 73'4 uur, „Harmonie." Gymn.-Ver. „de Halter," oefeningsavond, 78 uur, adspir. van 9-12 jaar; 9—10 uur adspir. van. 1216 jaar, „Gulden Vlies", ingang Lindegracht Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid", Gymn.-lokaal Schoolstraat B 1. Heeren-afdeeling 91/i10l/4. Danseursus Gebrs. Crefeld, 810. DINSDAG. Dam- en schaakclub, 8 uur, Voorwaarts. Openbare uitvoering van Nieuw Leven en Orpheus, 8 uur, Harmonie. WOENSDAG. S. D. A. P. en A. B. B. Lezing' van den heer L. Hoejenbos, 8 uur, Diligentia. Alkmaarsciie Esperantisten-Vereeniging „Alkmaria Stelo", Burgerweeshuis, ingang Gasthuisstraat, 8>/2 uur Alkm. Strijk-orkest, repetitie 8x/2 uur, Ni «uwe Doe len. Gymnv.-Ver. „de Halter," oefeningsavond 810 uur, leden van 16 jaar en ouder, Gulden Vlies, ingang Lindegracht Dansclub Alcmaria, 810 uur, societeitssaal, Har monie. Gymn.-Var. „Turnlust," lioofdafd. mannen, 81/i 91/lokaal Rijks Hoogere Burgerschool. Tooneelver. „Kunst eu Vriendschap, 8 uur, bij Kolkman, Boterstraat. Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid," Gymn.-loksa! Schoolstraat B I. Damesafdeeling 7ya8x/2. Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal Schoolstraat B 1. Heeren-afdeeling 9^2lOVa. Alkm. Schietvereeniging „Nimrod", schietoefeningen Diligentia, 8l/2 uur. Hullebroeck-avond van de Alkmaarsche Courant, 8 uur, Harmonie. Scherpschutters-Vereeniging, schietoefeningen, 8 uur, Nieuwe Doelen. DONDERDAG. Kegelalub „Onee Club," 8 uur, de Unta. Danseursus Th. Groen Jr„ vam i—f en 8—10 uur SociBteitssaal Harmonie. VRIJDAG. Schaak- en Damclub V. V. V. Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal Schoolstraat B 1. Jongens-afdeeling van 12 tot 16 jaar, van 07 uur.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2