~K Tk !N K I, A N li BUITENLAND. wet- In een vergadering van patroon-houwers is besloten tot de oprichting yan een plaatselijke vereeniging voor ongevallen-verzekering yan tuinarbeiders met. herzekering van langdurige ongevallen. Staande deze bijeenkomst traden 23 leden toe, die na eenige bespre king statuten en huishoudelijk reglement vaststelden. O. m. werd bepaald loontypen van 4 tot 10 en yan deze 70 bij eenig ongeval uit te keeren. De entree werd gesteld op 1 en de bijdrage op 1 van 100 gulden loon met geheele verrekening over elk boek jaar. laatste Heriplitcii. BE WERKXÖOZX-VERZKERING. Vanwege de S. D. A. P. en A. B. B. trad gister avond in Diligentia op de heer L. Hoejenbos van 's-Gravenhage ter bespreking van de werkloozenverze kering. De heer de Vries, als voorzitter van den A. B. B. opende de zeer slecht bezochte vergadering (on geveer een 30 personen waren tegenwoordig) waar onder we opmerkten de heeren mr. Boelmans ter Spill en Fortuin, resp. wethouder en lid van den raad dezer gemeente. De heer Hoejenbos begon zijn rede met de verkla ring dat hem uit een der hem toegezonden bladen was gebleken dat B. en W. de urgentie van het vraag stuk der werklooze verzekering nog niet inzagen. Spr. twijfelde aan de gronden waarop de meening van B. en W. berustte. Vanzelfsprekend noemde hij het dat bij groote werkloosheid de personen hun toevlucht moeten ne men tot instellingen van weldadigheid, hetgeen ten gevolge heeft dat op finantieel gebied van deze in stellingen zeer veel wordt gevraagd. Maar bovenal verslapt liet weerstandsvermogen op moreel en phy- sisch gebied van den arbeider en zijn vrouw. Spreker was van oordeel, dat bij de oplossing van het vraagstuk der werkloozenverzekering de vakver eenigingen, onverschillig van welke politieke of gods dienstige richting ook, in den arm moeten worden ge nomen, daar zij omtrent de' arbeiders alle verlangde inlichtingen kunnen geven en zooveel kunnen doen en verbeteren. Gelukkig wordt in vele plaatsen de urgentie der werkloozenverzekering erkend, doch te betreuren valt het, dat men de ongeorganiseerden z. g. billijkheids halve zelfs op den voorgrond plaatst. Spr. en zijn partij zijn er niet tegen dat de ongeop- ganiseerden in de hulp der werklooze verzekering worden opgenomen, doch men is er ten zeerste tegen dat dit moet gaan ten koste der georganiseerdea. Geen enkel stelsel heeft zooveel succes gehad als het Gentsche. Onmogelijk is het ook de ongeorgani seerden voldoende te steunen, deze komen, de practijk bewijst dat, zeker ten koste van het armbestuur. Ook hierterstede zullen de ongeorganiseerden wel het meest in aantal zijn. B. en W. in den Haag probeerden het met het Noorsche stelsel (vakvereenigingen moeten ongeorga niseerden tot ha.ar werkloozenfondsen toelaten), maar deze proef mislukte totaal. In Noorwegen zal dit systeem zeker beter werken, daar 90 der arbeiders aldaar georganiseerd zijn en hier zeker wel 70 niet. De vakvereenigingen kunnen de ongeorganiseerden niet controleeren en beadministreeren. In den Haag waren de werkloozenkassen spoedig uitgeput, hetgeen te wijten was aan het groot aantal ongeorganiseerden. B. en W. trachtten toen een beteren toestand in het leven te roepen, door de vakvereenigingen het recht te geven tot het- heffen van een hoogere contributie van ongeorganiseerden. Maar ook dit mislukte. De kassen der vereenigingen raakten uitgeput, het leden tal verminderde. Spreker gaf aan de aanwezige: raadsleden den raad geen voorbeeld te nemen aan het Haagsehe stelsel, maar alleen de vakvereenigingen te steunen, daar bij het Haagsehe stelsel toch ook de ongeorganiseerden niet voldoende worden geholpen. Van alle kanten wordt in den Haag- er op aangedrongen, het Haagsehe stelsel af te schaffen en tot invoering- va.n het Gent sche over te gaan. Wil de Alkmaarsche raad de onge organiseerden steunen, goed, maiar laat men er vooral roor zorgen, dat de georganiseerden daardoor niet in het minst worden bemoeielijkt of benadeeld. De heer Uitenbosch merkte na een kleine pauze op dat uit.de geringe opkomst der arbeiders op deze voor hen zoo belangrijke vergadering zeer goed de conclu sie zou kunnen worden getrokken, dat het onderhavige onderwerp hier niet urgent is. Verder meende spr. dat indien den spr. meerdere gegevens waren verstrekt omtrent het behandelde punt, het geheel anders zou kunnen geweest zijn; nu was het meer een uiteenzetting van het voorstel van B. en W. Waren in de eerste bijlage alleen de vak vereenigingen genoemd, in de volgende was dit col lege daarop terug gekomen en wilde iedere vereeni- ging met een eigen werkloozen kas in de werkloozen verzekering opnemen. Verder wees spr. op de 'bezwaren die in het laatste voorstel lagen opgesloten, een persoon zou b.v. als lid van 3 of meer vereenigingen van de verzekering kun nen genieten, terwijl tooneel en gymnastiek en derge lijke vereenigingen zouden moeten worden erkend. Ten einde geen misverstand te verwekken meende spr, deze opmerking't.e moeten maken. De heer Hoejenbos 'erkende de door den heer Uitenbosch gedane opmerkingen, wees nog eens met nadruk op de bezwaren die er in het Haagsehe stelsel zijn gelegen, vooral ook in verband met de landelijke .organisatie. erde.r verklaarde hij dat men geen inlichtingen omtrent het Haagsehe stelsel moet inwinnen bij den Haagschen wethouder de heer de Wilde, omdat. deze in deze aangelegenheid zeer partijdig mag worden ge noemd. fDe vergadering werd daarna op de gebruikelijke wijze gesloten. HERBENOEMD. Bij kon. besluit is herbenoemd tot kant.onr.-plaatsv. in het kanton Alkmaar, mr. A. Prins, alhier. NIEUW LEVEN EN ORPHEUS. Men verzoekt ons alsnog te willen vermelden, dat de tenorpartij in den „Rose Pilgerfahrt" gezongen is door den heer N. Landman. VERBETERING BILJARTWEDSTRIJD. Gisteren is vermeld, dat in den biljartwedstrijd, Haarlem—Alkmaar de heeren K Willig en C. Per- quin lang ongeveer gelijk stonden, totdat eerstge noemde ^begon uit te loopen en 109 had toen zijn te genpartij op 87 stond. Niet de heer Perquin maakte toen echter de grootste serie (38) gelijk men uit het verslagje zou opmaken, doch de heer Willig, die de partij won. DONDERDAG. „Zang en Vriendschap, van 7%-9 uur, Harmonie. Kegelelüb „Onze Club," 8 uur, de Unie. Danscursus Th Groen Jr„ va* §—7 e* 1—10 uur Sociöteitszaal Harmonie. VRIJDAG. Concert der Ontzetvereeniging, Groote Kerk, 71 uur. u Zangvereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor „Ozpheus", repetitie voor heeren, 8 uur, Diligentia. TWEEDE KAMEE. In de zitting van gisteren werd de derde afdeeling (volksgezondheid en armwezen) van het begrootings- hoofdstuk Binnenlandsche Zaken voortgezet. De heer Schaper (S. D. A. P.) klaagde over de onvoldoende medische hulp in de Zuidelijke provin cies. Spr. drong aan op verbetering van de positie en van de opleiding van het veiplegingspersoneel. Hier bij worden de vakbonden miskend. Spr. wilde in de rijksinrichtingen den 10-urigen werkdag. De heer T e r L a a n (S. D. A. P.) vroeg subsidie tooi- ki'nderherstellings- en vacantiekolonies. De minister van Binnenlandsche Zaken (de heer Heemskerk) beantwoordde verschillende spre kers, waarna na re- en dupliek het algemeen debat ge sloten werd. De heer Duynstee (R. K.) besprak de bezetting- van de hoofdinspectie van de volksgezondheid in ver band met het ongewijzigd blijven van de Gezondheids- Na antwoord van den minister, die bij te lang uitblijven van herziening van de Gezondheidswet na dere plannen zal maken, sprak de heer Van F o- reest (V.-L.) zijn bezorgdheid uit over het gevaar van wateronttrekking aan den grond bij het streven naar een betere voorziening in de behoefte aan drink- wa.ter. Om watergebrek te verhelpen wil spr. van de zQutwaterplas, thans door de Zuiderzee gevormd, een zoetwaterpias. maken. De heer B o 1 s i u s (R.-K.) steunde den post voor de drh}kwaiel'voorzieninS uitgetrokken, doch kwam op tegen het al te zelfstandig optreden der staatscommis sie, voor dit belang ingesteld. De heer Dolk (U.-L.) wees op de yoordeelen der Haagsehe waterverkrijging en waraschuwde tegen af graving yan duin. De minister stelde zich tegenoveï den heer Bolsius ten aanzien van de werkzaamheid van de Staatscommissie voor de drinkwatervoorziening. De duinafgraying is het werk van Financiën ge weest. De Min. zal eens over overleg denken. De heer Schaiper twijfelde er aan, of de uitge trokken som voor subsidies ter bestrijding van tuber culose voldoende is. De sanatoria hebben nog veel noodig. De Reg. moet een aantal gratis-bedden ver plicht stellen. De heer Van Idsinga (O.-H.) wilde de subsl- dieering niej. afhankelijk maken van die vrije bedden. Spr. wilde voor de siibsidieverdeeling andere voor waarden dan de thans geldende. De heer J ipnink (U.-L.) prees- lijst sanatorium Hellendoorn, waar vrijp bedden zijn. De Minister zal de gemaakte opmerkingen nog eens overwegen, waf d.e jpvojeripg yan een andere y.er- ieeling van de subsidie betreft, Het betrekkelijk artikel werd na repliek van den heer schaper goedgekeurd. Na regeling ygn werkzaamheden werd de afdeeling hooger en middelbaar onderwijs aan de orde gesteld. Hierbij klaagt de heer De Visspr (C.-H.) over de gebrekkige ontwikkeling van ons onderwijs in Jiet algemeen, waarbij ij> .de behoeften van het praktische leven te traag wordt voorzien. Spr. critiseerde de schanddaad yan de L.eidstelm Stu denten en het daarbij gebleken zedelijk bederf, doch meent, dut na het optreden van den Senaat tegenover de studenten van yerdere maatregelen moet worden afgezien. De heer Kuyper (A.-R.) vroeg bij den bouw van een nieuw Departement van Binnenlandsche Zaken rekening te houden met de mogelijkheid van oprich ting van een nieuw Departement van Onderwijs. Voorts vroeg spr, een leerstoel voor de Slavische taal en bestrijdt hij de aanstelling van een zesden hopff- leeraar bij de theologische faculteit in Leiden. l5e hoogleeraar in het Grieksch-Oostersch Christendom moet komen bij de letterkundige faculteit. De heer Blum (A.-R.) bepleitte ook zijnerzijds op richting van een Departement van Onderwijs. In de avondvergadering- werd' het algemeen debat over de afdeeling Spoorwegen van de Waterstaats-be- grooting voortgezet. De heer Troelstra hervatte zijn Maandagavond onderbroken rede voort en vroeg o. a. nadere inlich tingen over de pensioenkwestie. Daarna kwamen verschillende districtsbelangen ter sprake, waarbij de heer V an Fur eest (V.-L.) wees op het gebrek aan wagens en bepleitte spoedige exploi tatie van de lijn Alkmaar-Bergen naar Schoorldam, Daarna was de Minister van Waterstaat aan het woord, doch de beraadslagingen werden ver daagd tot hedenochtend. DE WONING VAN DEN COMMISSARIS DER KONINGIN. Men meldt d.d. gisteren uit Haarlem: De commissaris der Koningin, mr. dr. W. F. van Leeuwen, heeft heden zijn ambtswoning alhier betrok ken. De woning is geheel gerestaureerd. Overal zijn nieuwe parketvloeren gelegd en in alle vertrekken is electrische verlichting aangebracht. In de bekende gouden zaal is dit op zeer vernuftige wijze moeten geschieden, wijl de bekende artistieke kristallen kroon niet mocht worden doorboord en aan wanden, noch plafond van electrische lampjes iets mocht te zien zijn. De provinciale ambtenaren hebben zich op meesterlijke wijze van hun taak gekweten. Vooral de gouden zaal is met de electrische verlichting verbluf fend mooi. De geheele woning is vorstelijk gemeubi leerd. ËicmeiiEd nieuws. WRAAK. Eenige studenten te Leiden hebben, in verband met het optreden van prof. De Groot tegen het groenwezen en het zenden van den gesloten brief aan de leden der Staten-Generaal, op de plaats, achter de sócieteit Minerva, een pop, die dezen hoogleeraar moest voor stellen. verbrand. HENRI DE VRIES CONTRA NöGGERATH. De heer Henri de Vries heeft appèl aangeteekend tegen het door het kantongerecht te Amsterdam uit gesproken vonnis inzake het verbreken vain een con tract met de firma Nöggerath. EEN EIGENAARDIGE QUAESTIE. De benoeming van den nieuwen gemeente-ontvan ger te Tegelen op 8 Deo. j.l. heeft een eigenaardigen nasleep. Ten gevolge van overlijden van den titularis werd de betrekking gedurende bijna een jaar waarge nomen door den ambtenaar ter secretarie, die daartoe indertijd is aangesteld krachtens een besluit van den Raad, waarin gezegd werd> dat de heer J. Bruijsten tijdelijk werd benoemd tot ontvanger der gemeente op een salaris van 750 's jaars. Deze benoeming is ge schied uit een voordracht van 2 personen van B. en W., een en ander geheel op de wijze, ook wat borg stelling en beëediging betreft, als is omschreven in het betrekkelijk art. der Gemeentewet. Op 8 Dec. nu heeft de Raad met meerderheid van stemmen tot ge meente-ontvanger benoemd den heer W. Kurstjens, particulier. Maar de heer Bruijsten denkt er niet aan zijn functie neer te leggen, tenzij de Gemeenteraad hem ontslag geeft bij een besluit met redenen om kleed en goed te keuren door Ged. Staten, zooals de Gemeentewet dit eischt. Of. Ged. Staten zulk een ontslag zullen goedkeuren is twijfelachtig. De benoeming van den tijdelijken ontvanger heeft geheel plaats gehad op de wijze als eene gewone benoeming en wel volgens de wet, terwijl volstaan had kunnen worden met eene eenvoudige aanwijzing door B. en W. volgens de instructie van den gemeente-ontvanger. DE LEIDSCHE ONTGROENING. Naar gemeld wordt is onjuist het bericht in een der bladen,volgens hetwelk het afgetreden collegium van het Leidsche Studentencorps en de vijf andere in het leatste' groenenschandaal betrokken studenten, regen Maandag 18 December voor de Haagsehe rechtbank zouden zijn gedaagd. Er wordt nog slechts een voorloopige instructie ge voegd. Van openbare behandeling op aanstaanden Maan dag kan diensvolgens nog geen sprake zijn. ONTSLAG. De Raad vain de gemeente Bussum heeft op voorstel van B. en W. mgt algemeene stemmen besloten den havenmeester, den heer Y. Banis uit zijn betrekking te ontslaan, zulks in verband met onregelmatigheden in 't beheer en 't bijhouden der registers. SCHILDERIJ GEWEIGERD. Zondag a.s. wordt .in het Stedelijk Museum te Am sterdam een tentoonstelling van Sint Lucas gehu'üuen, waarvoor ook de schilder Leo Gestel eenige doeken afstond, Op last van den heer C, G. 't Hooft, waar nemend conservator vain 't Stedelijk Museum, moest een der werken van dezen schilder voorstellende 'n staande naakt-figuur uit de expositie verwijderd worden, Onder de doeken die indertijd door de commissie voor de tentoonstelling van moderne kunst geweigerd werden kwamen ook eenige werken ttaa Gbet-M voor. NOORD-HOLLANDSCHE FRUITKWEEKERS-VEREENIGING. Onder voorzitterschap van den heer W. Kooiman Dz. van Bovenkarspel, hield de Noord-Hollandsche Fruitkweeker-Vereeniging gisteren te Hoorn -een al gemeene vergadering. Tot bestuurslid werd herkozen de hepr H. Koorn Jr. van Benningbroek. gesloten werd om toe te treden tot den Nederland- schen Tuinbouwraad, Vervolgens werd door den voorzitter ingeleid de vraag, of het gewenscht is, dat in liet belang yap de fruitteelt in Noord-Holland vastgesteld wordt een be perkt sortiment van goede appel- en peersoorten, 'waarvan de aanplant kan worden aanbevolen. Het bestuur stelt VOPf, dat de Noord-Hollandsche Fruitkweekers-Vereenigihg, óindat van bepaalde soor ten ihapf glechts een beperkte hoeveelheid kith wor den aangeboden, een ontwerp-sortiment zal samenstel len, aangevende die soorten, waarvan de teelt aanbe veling verdient, oro daarna te trachten tot samenwer king te komen met de Pomologisebe Vereeniging. Wordt dan tot resultaat bereikt, dat ook in Noord- Holland aan den handel groote hoeveelheden van een bepaalde soort knnnep worden aangeboden, dan zal dit den kweekers ten go'edë kornep, Besloten werd aan het bestuur volmacht te geven in deze de iioodige stappen te doen. UIT HOORN, Bij de heden gehouden herstemming voor twee leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Hoorn werden gekozen: in de vac. Van Erp de heer C. Visset' Bz, en in de vac. Ruyter de heer D. Jonkman. UIT St.-PANÜRAg. Tot leden yan het bestuur werden verkozen de hee ren Ja. Madderom, P. Gootje^, C, Kloosterboer, P. Groothuizen en Jn. Blom, tot leden van dpn Raad van Beroep de heeren Jn. Wagenaar en A. Ouèes, waaraan gjjllen worden toegevoegd 2 werklieden, ge kozen door de arbeiderg ajhier. Als voorzitter van dien Raad zal op uitnoodlging optrwdpp de heer J. Kroonenburg, burgemeester. De heer O. Booij Az, werd hierna benoemd tot secr et a ri s-bo ekhouder UIT OUDE-N1EDORP. De raad der gemeente Oude-Niedorp vergaderde gistermorgen. Tegenwoordig waren alle leden. Voor zitter de heer A. Wonder Pz., burgemeester. Na opening der vergadering en lezing der notulen deelde de voorzitter mede: dat de heer P. Agejiabt zijne benoeming tot lid van het bestuur van de Protestantsche axmvoogdij al hier h.eeft aangenomen: dat van Ged. Staten dezer provincie goedgekeurd zijn terug ontvangen: de reke ning dezer gemeente oyer 1910; het suppletoir kohier hondenbelasting 1911; het besluit overschrijving van een perceel land op naam van de banne Oudp Nie- doxp; het besluit tot. aankoop van een perceeltje grond voor de plaatsing van een nortoin welput; het gewijzigde besluit, tot afschrijving aandeelen N. W. Schuld. Besloten werd uit de poet onvoorziene uitgaven der begrooting dienst 1911, eenige uitgaven te doen tot een gezamenlijk bedrag van 102.93. Vervolgens werd vastgesteld een suppletoire be grooting dienst 1911 sluitende in ontvang en uitgaaf op 1187.29, ten behoeve van den aankoop der huizen te Niedorperverlaat. Ingekomen was een rapport van de tiendcommissie te 's-Gravenhage, waarin werd medegedeeld^ dat de gemeente voor pl.m. SV4 H.A. weiland 2.50 per jaar moest betalen. Na remige bespreking werd op voorstel van B. en W. goedgevonden hiermede genoegen te nemen. Ook was nog ingekomen een schrijven van den district-schoolopziener, waarin hij verzocht om een raadsbesluit dezer gemeente, bepalende den leeftijd waarop de kinderen tot de openbare school worden toegelaten; mocht er geen besluit zijn, zoo verzoekt hij dit te doen en dan naar Ged. Staten dezer pro vincie te zenden ter goedkeuring. Na eenige discussie werd o pyoorstel van B. en W. besloten, omdat liier geen bewaarscholen zijn, deze leeftijd te behouden op 5 jaar. De hoofden der scho len alhier hadden destijds dezen leeftijd willen zien bepaald op 6 jaar. De bouw- en woningverordening werd, nadat deze om advies en zonder aanmerkingen van de Gezond heids-commissie was teruggekomen, opnieuw onver anderd vastgesteld. GROOTE SCHEEPSRAMP. Over de stranding van het stoomschip Delhi wordt uit Gibraltar gemeld: Een aantal passagiers van de Delhi zijn bij kaap Spartel aan land' gebracht en be vinden zich op weg naar Tandzjer. 70 passagiers en 231 leden der beqianning bevinden zich nog aan boord van de Delhi. TREINROOF. Op den spoorweg tusscben Warschau en Weenen is een trein door 18 bandieten overvallen. Eenige van hen waren reeds in d-eai trein en brachten dezen onder weg met de noodrem tot staan. Toen kwamen de an deren toegeloopen en wisten de passagiers, treinperso neel en zelfs de politie in bedwang te houden. Zij f roofden uit Verschillende geldkistjes 20.000 roebel- niemand werd gedeed. Het geheele voorval duurde nauwelijks 20 minuten. De daders zijn spoorloos ver dwenen. AMERIKA EN RUSLAND. Het Huis van Afgevaardigden heeft met '300 stem men tegen 1 de motie-Sulzer aangenomen, strekkende tot onmiddellijke opzegging van het verdrag van 1832 tusschen Rusland en de Vereenigde Staten, wegens de weigering van Rusland om Amerikaansche passen, dia. aan Joden zijn uitgereikt, te erkennen, Ingezonden stnkkeu, KERKCONCERT ONTZET-YERËeNIGING, Geachte Redacted j - ZÜ'J mij zeer verplichten, met onderstaande rege len hedenavond een plaatsje in uw blad te willen in ruimen. Op 1 rijdag 15 Dec. e. k. zal van wege de Vereerd „Alkmaars Ontzet", zooals dit op verschillende wijzen, door advertenties, berichten en aanplakbiljet ten aangekondigd werd, nogmaals een concert in de Groote Kerk gegeven worden, hetwelk een gedeelte lijke herhaling van het vorige op 9 October zal zijn, en waarvoor dezer dagen door eenige bereidwillige be langstellenden, overal in de stad inteekenlijsten aan geboden. werden, Het is van aïgomeene bekendheid, dat het bestuur der Ontzetvereeniging zich voorgesteld heeft, dat deze uitvoering mede een krachtig middel zou mogen zijn tot opheffing van den grooten schuldenlast, die de vereeniging thans drukt. Zal men in zijn verwach tingen niet teleurgesteld worden? Hebben zeer vele ingezetenen, hetzij leden of niet-leden der ver eeniging; reeds bHjk van belangstelling gegeven, door grootere of kleinere bijdragen toe te zeggen? Heeft mén m. a. w. met de inteekenlijsten veel succes ge had en zijn de verschillende lijsten meer dan vol ge- teekend? Ben ik goed ingelicht, dan ia de oogst nog zeer gering en schijnen véle st-adgenpoten dus niet ti' kunnen instemmen met dezen getroffen maatregel, die toch geenszins te kort kan doen aan de eer en de waardigheid der vereeniging. Het is daarom te hopen, dat vele honderden alsnog van meentng mog-ep veranderen pp zich nog yan toe gangskaarten zullen voorzien, om op deze wijze te kunnen medewerken aan den bloei en den vooruit gang dpr Ontzet-Vereeniging, die met alle recht aan spraak mag maken pp dp sympathie, niet alleen yan Alkmaars ingezetenen, doch van allen, die het wei meenen met de Geschiedenis van ons Vaderland. De toegangsprijs, die op slechts 50 cents bepaald is, behoeft voor zeer velen geen reden te zijn, om zich aan medewerking in dezen te onttrekken. Bovendien belooft het afwisselende programma een zeer genot- vollen avond. Behalve het gemengde koor zullen nipt minder dan vier solisten, allen zeer wel bekend, hun gewaardeerde medewerking verle-enen, MejBetsy Vos, concertzangeres te Leiden, zal enkele gewijde liederen zingen, evenals de hier zoo gunstig békende bariton Anton Brands uit Rot terdam, die tevens de solo-partij in „Herontwaking", zal ypryullen. Het meesterlijke, artistieke orgelspel van dén heer Louis Robert, uit Haarlem, alsook het beschaafde, gevoelvolle en toch ook krachtige alt viool-spel van onzen stadgenoot, den heer J. II. O u s- hoorn, staa.n ook in Alkmaar, te hoog, dan dat het Unodig 'op ziin. hierop thans nog de aandacht te ves tigen.' Eu dit alles zal men kunnen genieten voor het ge ringe bedrag- van 50 cent; inderdaad, zulke schoone gelegenheden zijn, althans in Alkmaar, niet voor het grijpen! Moge deze enkele woorden nog zeer vele kunstlief hebbers opwekken, om morgenavond het kerkconcert te gaan bijwonen, om hiermede hun steun te verleenen aan de sympathieke vereeniging „Alkmaars Ontzet". Alkmaar, 14 Dec. 1911. Q,, lid van de Ontzet-Vereeniging. CORRESPONDENTIE. Wij ontvingen vanmorgen een ingezonden stuk van den heer O. met het verzoek, dit hedenavond nog in de courant op te nemen. Ter wille van het doel ep omdat het zijn beteekenis verloren zou hebben, wan neer htt hedenavond niet werd opgenomen, hebben we aan dit verzoek voldaan. Intusschen dit is een uitzondering. Wij kunnen er niet voor instaan, dat een ingezonden stuk. 's ochtends ontvangen, in het nummer van denzelfden dag wordt geplaatst. Door het stuk van den hger O. op te nemen, begaan we bijv. een onbillijkheid tegenover een ander inzender, wiens stuk reeds sinds Maandag op de zetterij ligt. POGING TOT ZE IFMOORH ROTTERDAM, 14 Dec. Toen gisteravond de Pa- rijsche trein het station D. P. binnenreed, wierp de lampenist P. zich eenklaps voor dep trein. J\fen dacht dat hij vermorseld was, doch onder de machine uit gehaald, bleek dat hij slechts een hoofdwond en kneu zingen had bekopieii. Per brancard is hij naar het ziekenhuis vervoerd. INBRAAK. ROTTERDAM, 14 Dec. Hedennacht is ingebroken in een kantoor van den Caoutchoec en Guttapercha handelsvennootschap Krantz en Co. aan de Leuvehaven. De brandkast is aan de achterzijde opengescheurd. Vijfhonderd gulden wordt vermist. lttABHTBKBICHTESr7 STATION" N(X)RDSCHARWOUDE, 13 De«ü Gele nep f 3.70 a 3 80, drielingen f 3,70 a 3,90, grove uien f 4.a 4.20 per 50 Kgr,, Roode kool le soort f 14,— a 16,—, 2e soort fll,a 13,kleinere f 4,50 a 10,50, gele le soort f 12,— a 14,50, 2e soort ,f 10,a 11,50, kleinere f 3,50 a 9,50 per 100, BROEK OP LANGENDIJK. 14 Deo. 4800 Reuzen bloemkool le soort f 4,50 a 10,—, 0— 2e soort idem f 0,— a 0,—, 46500 roode kolen f 7.a 16.90, 40800 gele kolen f6.- a 14.40, 9200 witte kool f7.a 14.70, 0bos wortelen f 0,a 0.per 100 bos, 22 baal wortelen f 1,a 0, 0 bieten f a per 100, 678 baal uien f 8.70 a 4.20, per l/2 H.L. SCHAGEN14 Dec. Aangevoerd 6paarden f 70 a 175,—, stieren en ossen f af 6 stieren f 100 a 475, j,5 magere geldekoeien f 140 a 180, 45 vette id. f 200 a 430, 10 kalfkoeien f 180 a 240. 5 vaarzen f 100 a 160, 0— pinken f 0 gras kalveren f a 20 nucht. id. f 11 a 19, —0 lam meren f a magere schapen f a SaO vette id f 24.a 30.50, 2640 overh. f 14 a 20,50, magere varkens f a 50 vette id. 49 a54ct. per kilo, 52 biggen f 8.50 all, 100konijnen f 0.50 a 1.75, 150 kippen f 0.50 a 1.60, 50 eenden f 0.50 a 0.80, ganzen f 0.a 0.—, zwanen f 0.— a 0.—, 6 0 kg. boter f 1.30 a f 1.40, 200 kg. kaas f 0.70 a Ü.8Ö, 600 kipeieren f 6.— a 7.— per 100, eendeieren f 0— HOORN 14 Dec. Kleine kaas f 39,50, commissie f 38.—, middelbare f fabriekskaas f39..Aan gevoerd 82 stapels, wegende 25170 K.G. Vlug. Al'slsgvereeniging BEEMSTER, PURMEREND en Omstreken. Op de afslagmarkt werd verhandeld 13 Dec. Spruitjes f 1,80 a 2,70 per zak, boeren kool f 0.30 a 0,86 p. mand, bloemkool f 6,a 9, p. 100 stuks, handel zeer vlug.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2