BUITENLAND STADSNIEUWS. Trekking van heden. 3e klasse. 2e lijst.' Nr. 19773 f 1500 ns. 8466 en 16003 elk f 1000 nos. 10086 en 14137 elk f 400 ns. 7124 f 200ns 4592, 6814, 8520, 9759 en 12182 elk f 100. DE landbouw-onderlinge. EEN VEREERENDE OPDRACHT. -- to vrouw" die, blijkens een advertentie in de dagbla den „de toekomst voorspellen kon." Deze „waarzegster," de zes-en-zestig-jarige vrouw P. is dezer dagen ter beschikking van de justitie ge steld. Zij had1 do dames verschillende sieraden en een vrij belangrijke som golds afhandig gemaakt, onder voor geven dat zij behoorde tot een Bond waarvan de Prins beschermheer was. De sieraden die teruggegeven zon den worden, waren door de „waarzegster" verpand. En wat het geldi aangaat, de vrouw hadl tegenover de dames steeds voorgegeven dat zij gouden tientjes noo- dig had die gelegd moesten worden op een „batterij," omdat anders niet vèr genoeg in de toekomst kon wor den gelezen. JACQUES DE BOER. Een nieuwtje dat alle tooneelliefhebbers ongetwij feld groote belangstelling zal inboezemen, is dat de tooneelspeler Jacques de Boer, die gedurende 15 jaren te VGravenhage de vertegenwoordiger was van Fon- ger's rijwielenzaak, een zoodanig heimwee heeft gekre gen naar „de planken" welke hij vroeger 32 jaren in komieke rollen had! betreden, dat hij besloten heeft, thans in zijn 63e levensjaar, om weder in het publiek op te treden. Dit zal geschieden zooals hij persoonlijk is ko men mededeelen in het najaar van 1912 als wan neer zijn contract met de firma Eongers geëindigd is. Hij stelt zi'ch voor aanvankelijk voordrachtavonden te geven en daarna tijdelijke engagementen aan te ne men bij verschillende toonetelgezelschappen. (N. Ct.) SPOORWEGDIEFSTAL. Begin December werd uit de goederenloods der Staatsspoor te Enschede een baal manufacturen, die naar Amsterdam moest verzonden worden, ter waarde van 125, vermist. Gisteren kwam de politie op het spoor van 't vermiste. In verband hiermede werden 2 personen hier te Enschede aangehouden, en het- bleek bij onderzoek, dat het gestolene voor luttele guldens was verkocht bij een koopman daar ter stede. In het laatste zag de politie heling en nam ook den kooper in arrest. Alle .drie worden ter beschikking gesteld van de justitie. Het gestolene was thans werkelijk te Amsterdam verkocht; maar uit andere handen en natuurlijk ook bij een anderen kooper. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE SCHAGEN. Gisteren hield te Schagen de Vereeniging van Oud- Leerlingen der Rijkslandbouwwinterschool te Schagen haar 21e algemeene vergadering onder leiding van den heer P. J. Eriks. Spreker bracht hulde en dank aan bet naar Sittard vertrokken eerelid, d'em heer De Gier, voor het vele, dat hij voor de vereeniging heeft gedaan. Uit het jaarverslag blijkt, dat de rekening sluit met een batig saldo van 62.89. De instelling „het station voor melkonderzoek" on dervond dit jaar de gevolgen van het heerschend mond- en klauwzeer. Uit de med'edeelmgen, omtrent het station voor tnelkonderzoek blijkt, dat het aantal aangeboden monsters zeer t-oeneemt, in het eerste kwartaal 1911 zelfs met 120 In het geheel werden aangeboden 8700 monsters melk over het tijdperk 1 Jan. tot 1 Dec. 1911. De beeren A. D. Groneman van Wieringerwaard en V. Kaam Kz. van Anna Paulowna werden gekozen tot bestuursleden. Vervolgens werd] door den heer G. Nobel rapport uitgebracht van de commissie tot bet instellen van een onderzoek, omtrent de wenschelijkheid van aan stelling van een veeteelt-consulent. De commissie acht de aanstelling zeer wenschelijk. Door den beer C. Pijper Cz. werd' de vraag ingeleid, of bij gebruik van reincultuur bij de Edammerkaas-be reiding meer melk noodig is voor 1 K.G. marktrijpe kaas, dan bij toevoeging van lange wei. Het zeer uitvoerige rapport eindigt met de conclu sie, dat bij een doelmatige kaasbereiding uit een zelf de hoeveelheid melk, zoowel bij gebruik van reincul tuur, lange wei of zooder toevoegsel steeds dezelfde hoeveelheid marktrijpe kans wordt verkregen. Door den lieer G. Bruin Kz. werd een inleiding ge houden over de lnndbouw-ongevallenverz-ekering. Spreker beveelt daarbij ten zeerste de toetreding tot do Noord'-Hollandsche Landbouwonderlinge aan. Door den heer P. Jz. Eriks werd een voordracht ge houden over het melken. Na nog eenige mededeelingen en besprekingen werd de druk bezochte vergadering door den voorzitter ge sloten. „DE ECIIO" CONTRA „DE COURANT." De le kamer der rechtbank te Amsterdam wees von nis in het civiel proces tusschen het dagblad „De Echo" als eischer en het dagblad' „De Courant" als gedaagde. De actie was ingesteld door „De Echo" ten einde vergoeding te eischen voor geleden schade, ondervon den door het bericht van „De Courant" als zou „De Echo" slechts 10.000 abo-nné's te Amsterdam hebben, terwijl het getal, volgens „De Echo" zelf, 14.097 be droeg. Mr. Bekker was voor „De Echo" opgetreden, terwijl mr. Biltay Vetb „De Courant" in rechten vertegen woordigde. Behalve bovengenoemde schadevergoeding* eischte „De Echo" intrekking van het bericht omtrent het aantal abonné's, benevens een verbod aan „De Cou rant," om in het vervolg dergelijke berichten te ver spreiden, op verbeurte van -een boete van 1 voor ieder exemplaar, waarin Zoodanig bericht mocht voor komen. De rechtbank verklaarde, overeenkomstig' de conclu sion van mr. Giltay Vet-h, in haar vonnis „De Echo" niet ontvankelijk in hare vordering en veroordeelde het blad in de kosten van het geding. De rechtbank huldigde bij dit vonnis- de heer-schendo leer van den H. R. omtrent d'e artikelen 1401 en 1402 B. W. "Volgens deze leer is- alleen daar een onrecht matige daadi in den zin d'er wet aanwezig, waar de gedaagde eigen rechtsplicht schendt of inbreuk maakt op iemand anders recht. De rechtbank overwoog, dat geen wettelijke bepaling bij verspreiding van berichten de verplichting oplegt in die berichten slechts de waarheid t© zeggen, en dat- aan eischer door geen wet het recht wordt verleend in- den concurrentie-strijd' te eischen, slechts met juiste middelen bestreden te wor den. Art. 1402 werd] door de rechtbank beschouwd als een aanvulling van art. 1401, zoodat ook voor „het verzuim" in dit art. genoemd', onrechtmatigheid ver- eischt wordt. In verband met bet- bovenvermelde werdl d;oor de rechtbank ook van de hand gewezen het verzoek van „De Echo," om „De Courant" te verbieden zich voortaan van het verspreiden van berichten als het bedoelde te onthouden. COURANTEN-OORLOG. Aan het Volk schrijft men over den courantenoor log te Amsterdam, waar twee van de dïie volksbladen den abonnementsprijs op de helft teruggebracht heb ben, dat het hier niet- een strijd1 op leven en dood geldt maar heel iets anders. Deze geheel© manoeuvre is eenvoudig een handels streek van de beide strijdende direkties. Toen Maandagmiddag 11 December „De Echo" met haar beantwoording der aantijgingen van „De Cou rant" verscheen, -en overal liet aanplakken dat zij deze insinuaties beantwoordde met een daad, d.w.z. met de prijsverlaging van baar abonnementsgeld, toen was „De Echo" reeds verkocht aan een kombinatie, die samen met „De Coura-nt"-direktie het diüivelsche plan heeft opgevat, om door prijshalveering „Het Nieuws blad voor Nederland" te vernietigen en daarna van de heide overblijvende bladen een geheel te maken. Het „Nieuwsblad" wordt dus niet. door deze combina tie gekocht, maar weggedrongen. Deze combinatie, die thans „De Echo" in handen heeft, en waarin behalve Rotterdamsch, ook Roomseh kapitaal gestoken is, houdt dan ook de zaak loopende tot over eenige weken, als wanneer alles vereenigd onder één directie. Dezelfde combinatie exploiteert- voortaan ook „De Maandagochtendcourant", reden waarom de groote bladen zelfs in oorlogstijd) de Maandagochtend-edities hebben laten vervallen. Deze machinatie i-s het gevolg van wekenlange con ferenties en alle nu door dte „strijdende" partijen ge nomen maatregelen zijn besloten in gemeen overleg. Om het publiek echter bij dein neus te nemen en een minder eervollen dood van „De Echo" te voorkomen, werd dit middel beraamd, waarbij „De Courant" niet één, maar twee bladen tegelijk inpalmt. JEUGDIG SPOORWEGONGELUK. Een spoorwegongeluk is gisteren bij Odessa in Min- nesoha voorgevallen. Het tweede gedeelte van den overland expres-s- van den ChicagoMilwaukeeSt Paul-spoorweg stortte zich in het eerste gedeelte, dat op een sein had) gestopt. Er zijn 9 do oden en vele ernstig gewonden. lugezoudeu Stakken. ESPERANTO. De Nederlandsche Esperantisten-vereenigingLa Es- tonta etas Nia heeft Zondag haar algemeene vergade ring in Parkzicht te Amsterdam gehouden. Door wijziging der statuten zal deze vereeniging, na Koninklijke goedkeuring op deze verandering, ver anderd zijn in een federatie. Herkozen werd tot voorzitter de heer D. F. Romein te Drumpt; gekozen werden resp. tot penningmeesteres, secretaris en bibliothecaris mevr. Terwey-van Rees, de heeren J. van de Velde en van Brussel. Ten behoeve van de examens, die door deze ver eeniging worden afgenomen, werd een reglement vast gesteld. STAATSLOTERIJ. DE ITALIAANSCH-TURKSCHE OORLOG. De Arabieren moeten alweer een aanslag op Derna hebben gepleegd1, maar werden opnieuw teruggedre ven. De strijd' duurde eenige uren. Zij hebben ver der op twee Italiaanscbe torpedobooten, die in de buurt van Tripolis een verkenning ondernamen, ge schoten, waarbij één matroos werd gedood en één ge wond. Dit zijn de eenige oorlogsdaden, welke te vermelden vallen. Opmerkelijk is de volgende uitspraak der „Secoio": „Hoe patriottisch men ook zijn moge, als wij, Itali anen, niet ons zelf willen bedriegen, moeten wij er kennen dat voor Italië de Tripoli-affaire een droevige zaak is." FRANKRIJK. De m in i S' t or - p re si de n t heeft giste ren voor een min of meer vijandige Kamer een rede gehouden, welke handig en goed iin elkaar gezet was. Zijn vijanden haddien gehoopt, dat hij door de rede zijn positie verzwakken zou. Dit is. zeker niet het ge val geweest. Voor den afstandi van gebied haalde de heer Cailliaux precedenten aan; omtrent de open deur in Marokko betoogde hij, dat bij de modem© ver- keers-behoeften voor nieuwe koloniën de gesloten deur onmogelijk is. Uit een artikel van den oud-minister van marine, den heer Bellet an: „Is er ergens een zoo naïeve geest, dat hij gelooft, dat de Fransch-Duitselie overeenkomst een onderpand voor een duurzamen vrede zal zijn? Kan men niet inzien, dat de verplichtingen en do verantwoordelijk heid, die wij op ons genomen hebben, onuitputtelijke bron-nén zijn van periodieke Europeesche crises?" TURKIJE. De Kamer heeft, met 98 tegen 78 stemmen een motie aangenomen met de strekking den Senaat te vragen of de Sultan onmiddellijk den Groot-Vizier kan do-en aftreden tengevolge van de verwerping van een ministerieel© wet door (Je Kamer. De Kamer besloot Zaterdag de interpellatie over Albanië te behandelen. De zitting werd opgeheven temidden van een onbe schrijfelijk rumoer, veroorzaakt door eeu poging van den griffier om een stoel te werpen naar het hoofd van een afgevaardigd©. De aangekondigde vergadering van Kretenzers om tè protesteeren tegen de mogendheden, i-s doorge gaan. Zij werd in de kathedraal gehouden. Er waren duizenden ter vergadering gekomen. CHINA. Er wordt beweerd', dat, indien de Chinee- schie opstandelingen en de regeering gedurende den wapenstilstand niet- tot- een schikking zouden komen, verscheidene mogendheden geneigd zijn tusschenbeide te komen, zoo noodig gewapenderhand. De heer Rockefeller ontving een brief van de republikeinen in China om financieelen onderstand. Hij verklaarde zich bereid1 een deel van een leening op zich te nemen. Gemengde mededeelingen. NOODLOTTIGE VRIJAGE. Te Berlijn had een 23-jarig* smidsgezel zijn meisje bezocht. Daar het meisje geen huissleutel bezat- en de andere bewoners' uitgegaan waren, moest hij uit het venster klimmen. Hij gleed uit en viel in een ijzeren hek, met- het noodlottig gevolg, dat hij letterlijk opengespiest werd. In zorgelijken toestand werd' bij naar het ziekenhuis gebracht. MORPTIINE-DIEVEN. De politie van Brussel was door eenige apothekers verwittigd, dat sedert, een geruimeu tijd een paar mannen rondliepen om. morphine te stelen. Een hu rm-er kwam met. .een doktersrecept in den winkel en hi'eld hiermede eenigen tijd de aandacht van den apo theker gaandie. Iets later kwam nummer twee binnen en doende als een klant, die zijne beurt, afwacht, wist hij ongemerkt ee-ne flesch morphine te kapen. Daarop liepen zij snel weg en, eer de apotheker achter zijnen toog uit en op straat was, waren zij verre weg. Zaterdag echter werden zij verrast en slechts- een hunner kon wegloopen. Een onderzoek in zijn© wo ning gedaan, heeft- verscheidene flesschen doen ont dekken, die morphine hadden ingehouden. Ook waren zij, naar het. Hdibl. van Antwerpen meldt, in bezit, van d'en overfrak van eene-n geneesheer, dien zij gestolen had'den in het gasthuis van Schaarbeek. In dien frak stak het zakboekje, uit welk zij de blaad jes scheurden, waarop de geneeskundige voorschriften werden gezet-, met- welke zij dte apothekers fopten. AL WEER EEN ANDER. Verscheidene Parijsche bladen laten zich uit Flo rence melden, dat mevrouw Toselli besloten heeft een huwelijk aan te gaan met een zeer bekenden, jongen ingenieur uit genoemde stad. KERSTFEEST LEGER DES HELLS. Weer nadert het Kerstfeest! Velen zien met blijde verwachtingen deze dagen tegemoet. In duizende hui zen zal werkelijke feestvreugde gesmaakt worden. Ve len echter zien- de Kerstdagen met zorg* tegemoet Voor hen zullen het donkere, sombere dagen van koude en gebreklijden zijn. Ze hebben echter nog een stille hoop! Misschien zal het Leger dies Heils hen vóór het Kerstfeest, een mand, waarin eetwaren etc. voor de feestdagen, doen toekomen. Reeds kwamen vele brieven met- verzoek o-m hulp. Zullen wij dezen „voor kennisgeving aannemen" of zullen we, vertrou wend op de hulp van onze vrienden, weer evenals vel leden en vorige jaren aan de armste gezinnen een Kerstmand uitdeelen? Ja, het Leger der Heils heeft tot dit laatste besloten en daarom wendt het zich tot alle vrienden der -armen om hulp. Een flink bedrag zal noodiig zijn, om onze plannen ten uitvoer te kun nen brengen. Hoe wij ons voorstellen, ten minste bet grootste gedeelte hiervan, bijeen te brengen? Door een nu al „oud" geworden, maar toch ook „beproefd" mid del: den ijzeren pot met den driepoot. We zullen er weer mee staan op verschillende punten der stad, en hopen zeer, dat ofschoon het -nieuwtje van dieze wijze van collecteeren. er af is, men er toch niet minder om geven zal. Het bedrag dat we noodig zullen hebben is, met, het oog op de duurdere prijzen van sommige levensmiddelen, vooral niet kleiner dan dat v-an vorige jaren, en de behoefte schijnt zelfs grooter. Loop daar om den pot niet voorbij, zonder Uw gave te hebben ge offerd. Gij helpt daarmede tot de verwezenlijking van een. schoon en grootseh opgezet plan, waarop gij aanspraak maakt op onze en der armen dankbaarheid. G. J. VEERENIIÜIS, Ensign. Eenige plaatselijke commissies der Landbouw On derlinge vergaderden Maandagmorgen in café Central alhi'er, welke door afwezigheid) van den heer de Boer geleid werd door den heer K. Kaan, die na een kort woord de vergadering opende. Daarna deed) de heer Maurik eenige algemeene me dedeelingen, waaraan we ontleenen: dat de stand1 op 31 December 1911 wat betreft het getal leden reden tot tevredenheid geeft, het bedraagt thans 8333 werk gevers, alleen in Noord-Holland 1990, in Friesland 1494. Het totaal loon is 12 millioen. Het getal ongevallen was in 1910 783, in 1911 be draagt dit ruim 1200, waarvan 51 een uitkeering van 2 maanden, 4 een blijvende rente en 11 gevallen met doodelijken afloop. Noord-Holland) had resp. 170, 1 en 2. Friesland) staat niet alleen bovenaan in 't loon maar ook in de onge vallen. In Alkmaar zijn voorgevallen 7 ongelukken bij 61 aangeslotenen, Schoorl telt 16 aangeslotenen. Scher mer 74, 60 in 1910, H.-Hugowaardi 40, Ursem 31, vorig jaar 14, Uitgeest 15. Mocht over bet algemeen de vooruitgang bevredigend heeten, spr. hoopte het a.s. jaar op meer. Minister Talma, had een onderzoek doen instellen naar de werking der L. O. door den heer Keulemans, een oud-militair. Deze had) bij dit onderzoek uitgela ten, dat de L. O. döor het aantal leden nog niet mag heeten de vertegenwoordigster van den Landbouw. De rapporteur stelde daarom de vraag: wat kunnen en zullen we nu nog doen om bet ledental te vermeer deren. Propaganda-vergaderingen hebben de ge- wenschte uitwerking niet, hetgeen ook gedacht werd van de schriftelijke propaganda door circulaires. De voorzitter meende dat het werken van iedere P. O. C. in eigen kring het- meest aanbevelenswaardig is. Bij de besprekingen omtrent de verplichting van uit betalen bij ongevallen, wees de heer Maurik op het rekbare in de wetsartikelen en op het feit dat deze moreele verplichting meer gevoeld wordt door den landbouwer dan door de industrie. Ook wees de heer Maurik op het nut vau werken in eigen kring en op het feit dat ongevallen de be-ste re clame voor de L. O. zijn, waarvan die met doodelijken afloop te Oosthuizen, Beemster en Watergang al-s voorbeeld werden aangehaald. De heer Swaag wees op het nut van plaatselijke ver gaderingen waarin op ruwe schets de gunstige wer king der L. O. zouden kunnen worden aangehaald. De heer Met twijfelde aan het resultaat daarvan en stelde de vraag of het niet op den weg lag der L. O. de re geering- te verzoeken een ieder de verplichting van on dersteuning bij ongevallen op te leggen, gelijk als dit met de ziekteverzekering zal geschieden. Nadat de heer Maurik op het onpractische daarvan had gewezen, werd door een ander de vraag gesteld: zou een propaganda onder de -arbeiders geen resultaat hebben, welke propagnda met het oog op de verhou ding van arheiders en patroons wel wat gevaarlijk werd geacht. De heer D. Govers- stondl het houden van openbare vergaderingen voor, zooals door den heer Swaag voor gesteld en betreurde de laksheid der nog niet aange slotenen, zooals er nog- zooveel te Bergen, Heilo en zeker ook in -and-ere plaatsen gevonden worden. De heer Besse verwees naar de nog steeds niet ver vulde belofte van den Boerenbond, om ook een L. O. op te "richten; hij vermeende dat een propaganda- avond te Bergen wel ©enig resultaat zal hebben. Na verdere algemeene besprekingen over de ziekte verzekering en patroonsverzekering werdl aan iedere P. O. C. den aard der Propaganda overgelaten. De vergadering besprak daarna nog eenige punten van huishoudelijken aard zooals: Besprekingen' van de behandeling van een ongeval. Idem van de controle der kasboekjes, van de grenzen van het tegenwoordig gebied der P. O. C„ van de tegenwoordige vergoedingen der ta rissen, van het door Z. E. den min. v. Landbouw stelde onderzoek. Daarna werd zij op de gebruikelijke wijze door den voorzitter gesloten. secre- nige- ARRON D1SSEMENT S-RECHTB AN K Uitspraken van Dinsdag 19 December. Peter van der L„ Medemblik, diefstal, 2 weken ge vangenisstraf. Thijmen K., Hoorn, wederspannigheid, 2 weken ge vangenisstraf. Reindert T. eu Nicol-aas S„ Lutjebroek, mishande ling-, ieder 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Gerardus Johannes K., Westwoud, mishandeling, 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Heijme R„ Enkhuizen, overtreding eener plaatselij ke verordening, 6 boete subs. 1 dag hechtenis. Jan B„ Uitgeest, vernieling-, 2 weken gevangenis straf. Jan V., Urlc, dierenmishandeling, 1 Week gevange nisstraf. Adrianus L. en Auke EL, Medemblik, vernieling en mishandeling, de le 10 boete subs. 10 dagen hechte nis, de 2e 3 maanden gevangenisstraf. De heer D. de Boer, hoefsmid, wonende aan de Laat alhier, ontving van den burgemeester van Little Rock in Amerika, eigenaar van het beroemde renpaard Gil bert Bell, welk paard het record heeft van Amerika, opdracht om een stel alleininiumijzers te maken. Voor den heer de Boer, die de alhier weinig bekende kunst van allemmiumsmeden verstaat-, is deze opdkacht ze ker vereeren d. EEN NIEUWE ZAAK. De heer O. W. L. v. Tussenbroek Jr., Kok en Ban ketbakker, heeft in het perceel Hekelstraat 21, een banketbakkerij geopend. De zaak ziet er keurig uit, de uitstalling maakt den indruk dat de heer v. Tussen broek zijn vak uitstekend kent. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 11 tot 16 December zijn in het Badhuis van het Witte Kruis genomen 57 kuipbaden, 76 regenbaden le klas, 149 regenbaden 2e klas, te samen 282 baden. AGENDA. DINSDAG. Concert Percy Grainger, 71 /2 uur, Harmonie. Zangvereeniging Nieuw Leven met Mannenkoor Orpheus, repetitie voor dames, 7l/g uur precies hotel Proot. Dam- en s«haakelub, 8 uur, Voorwaarts. Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal Schoolstraat B I. Damesafdeeling 7Va8V2. Laatste Berichten. Jhr. Mr. VAN SWINDEREN. 's-GRAVENHAGE, 19 Dec. De Vice-President van den Raad! van State, de heer Jhr. Mr. Van Swindleren, is hedenmiddag overleden. HET WITTE KRUIS. AMSTERDAM, 19 Dec, In de heden gehouden al gemeene vergadering van het Witte Kruis, werd in zake den aankoop van grond voor een sanatorium na breedvoerige discussies met 121 tegen 39 stemmen aangenomen de motie van de afdeeling West-Fries land, waarin de vergadering aan het Hoofdbestuur de opdracht geeft deze aangelegenheid nader te regelen, De beide op den beschrijvingsbrief voorkomende voor stellen dezen bouw betreffende vervielen daardoor. De begrootingen van den ontsmettingsoven te Alk maar, van Heideheuvel en Vechthoeve werden goed gekeurd, evenals de begrooting voor de vereeniging ten bedrage van f 61218.76. De heer Zwart die niet meer te bewegen was een hernieuwd mandaat als lid van het Hoofdbestuur te aauvaarden, werd onder applaus tot lid van verdien sten benoemd. EEN DUITSCHE PRINS GEBOREN. BERLIJN, 19 Dec. De kroonprinses is hedenvoor middag ten een ure voorspoedig bevallen van een ge zonden zoon. AMSTERDAMSCHE BEUEA Opgave van het NOOEDHOLLANDSCH LANDBOUWOREDIET. jSLoers van Staatsleeningen NEDERLAND. Ned. Warkel. Schuld l'.Ot, 3% 2% BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening pgt. 5 Brazilië Eunding 5 Mexico binnenl. 5 Japan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 1894 6e Bm. 4 Iwang Dombr. 41/1 Financ. en Industiondernemingen enz Nationale Hypotheek Bark pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet 4% 4 div. Ned. Handelmaatsch ippij resc. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden "Winstbew. Westersuiker aand. A'dam Deli Langkat Idem. pref A'dam Serdang Bindjey Üeh Batavia Deli-Maatschappij Medan tabak N. Asahan Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak j Ketahoen Gew. pref. Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper Gy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry a Amerik. Stoomv.-Mij, Common Marine Preferent Marinebonds pCt. 4% Comm. Peru aand. div. Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Sp.-Mij Mij. tot expl. van Si aatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA, Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv, en R. Gr. Cert. Aand.div. Eric Kansas City South. t> pref, Miss K. Texas C. v. New-fork and Ontarie Norfolk Western C. v. Rock island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert, v. Wabash gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 pCt. 4 Fremieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. f 100 3 Gemeente-cred. 3 BELG1E. Antwerpen 1887 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 3 OOSTENRIJK. Staatsieening 1860 5 RUSLAND 1864 5 18Dee. 19Dee. P2V* 92H/* 6'J*a 69% 9916/if 104% 04i* 47V. 47 V4 89»/. 91»/* 911»/* 88 89% 89 V« 90% '00V. 87% 877/g 97V. 97Vs '00 100 loot/. 100% 97 1S4 If 4 114% '67% 167 lt2.60 L32.5J 187% 711 710 371% Wl% 441*/, 441% 46% 113% '13»/, 745 729 494 4 *4 2(9 -37% 19 5U0 499 145 546% 27 225 2*7% 286 H7% 445V, 61 lr0% 203% 203 166 65 81 79% 76% 64 54 8 86 560 560 45 44% 61% 64% 22 2i% 2 i 26 707/* 69 55V. 65% 177 177 4% 17*;. 167/s 66 06% 11% 11% 48% 45% 81% 81% 92 v. 92% 106 106% 106% 106% 221/s 2i6/s 92V. 32% £9 29 65% 65% 3u»/g 6Ü 89% 40% ,09% 26% 25% 1;4 29»/, 29% 176% 175 7 64% 183 00% 88% 1087/, 1087/g tOis/u 88% 88% 118% 183% 18U

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2