stad sTTk (j Ws. in, AD VERTEN TIEN. D.J. Levert Alkmaar. I* F ONDERWIJS I. PRINS Az., Oudegracht 285b. ïooy, als volgtIT. Punt, Alkmaar, 1490. P. de Groot, Purmerend 1537. Joh. Krilleiv Stompetoren 1595. K. Verwoei', Stompetoren 1624. Jb. v. d. Oapele, Schermerhorn 1685. Het- werk is aan eerstgenoemde gegund. In de vergadering van Schermeers Controle-sta tion, gehouden op 21 dezer, werden tot bestuursleden gekozen de heeren P. Kramer Cz., P. C. Hartog, D. de Boer, A. Met en P. 1ST. Groot de twee eerstgenoem- den respectievelijk tot voorzitter en secretaris-pen ningmeester. Uit de 36 sollicitanten vóór de betrekking van con troleur werd een drietal opgemaakt n.l. Mej. C. M. Brugman te Stompetoren, A. Brouwer te Apeldoorn en C. Visser van Oudendijk. Mej. Brugman en de heer Visser verkregen een gelijk aantal stemmen, waarna het lot besliste dat Visser benoemd werd tot controleur. Ka eenige huishoudelijke besprekingen werd de vergadering gesloten. UIT KOEDIJK. Kadat in de gistermiddag gehouden voltallige raadsvergadering was medegedeeld dat Gedeputeerde Staten de in de vorige vergadering genomen besluiten goedkeurden, stelden B. en W. aan den raad voor een definitief besluit te nemen omtrent den aankoop van het huis van den heer J. Peijs. B. en W. wilden dit perceel dan bestemmen tot doc- terswoning en daarom vragen zij naast d'en koopprijs van 3500 (met kosten 3750) een som van 2290 om het alszoodanig in te richten. De totale kosten zouden niet meer dan 6000 mogen bedragen, welk bedrag dient gevonden te wor den uit een leening tegen een rente van hoogstens 5 met een jaarlijksche aflossing van 200. Zonder noemenswaardige bespreking werd dit voor stel aangenomen. Daarna werd ter tafel gebracht een adres van 46 hoofden van gezinnen, wonende in het zuidelijk deel dezer gemeente. Zij verklaren in dit adres dat zij in hun maatschappelijk leven meer behooren tot de ge meente St.-Panjras dan tot Koedijk en vragen daar om het daarheen te willen leiden dat door een grens wijziging zij in werkelijkheid ook tot St.-Pancras gaan behooren. De voorzitter deelde mede dat in dat gedeelte 114 hoofden van gezinnen wonen, dat het adres slechts door 46 is onderteekend, en dat in 1902 een dergelijk verzoek ook niet was ingewilligd. Na eenige algemeene besprekingen werd het adres aan B. en W. gerenvoyeerd om nadere inlichtingen. De vergadering werd daarna gesloten. llM«wi'.»..wini ii I. UIT LIMMEN. Op den 20sten December gaf de Rederijkerskamer „Vooruit" in de zaal van mej. Wed. J. Visser haar late uitvoering. Opgevoerd werden hot tooneelstuk[ie „Verleden" en daarna het bekende1 kluchtspel „De kilometervrete." Beide stukken werden goed weergegeven, en dat het kluchtspel hier ook goed insloeg, bewees het hartelijk lachen dat er gedaan werd. „Kugelberg" kwam zeer zeker het leewenaandeel daarvan toe, echter allen werkten mede om het stuk tot zijn recht tc doen komen. Na afloop werd met •en gezellig bal besloten. UIT St.-PANCRAS. De IJsclub Sint-Pancras, afdeeling van den Ijs bond Hollands Noorderkwartier, vergaderde 21 De cember met 26 van de 143 leden ten buize van den heer H. Gerritsen. Na opening werden na lezing goedgekeurd de notu len en het jaarverslag, benevens de rekening en ver antwoording van den penningmeester. Er bleek een voordeelig saldo te zijn van 143.51 bij een ontvang'St van 173.73 en een uitgaaf van 31.52. De aftredende bestuursleden, de heeren A. Verduin, G. Boog Jnz. en D. Sluis werden herkozen en geko zen de heer P. Koedijk voor" de vacature-Ploeger. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergade ring op 29 December a.s. gaf geen aanleiding tot dis cussie. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger had het bestuur benoemd de heeren Jn. Groen en T. Engel. De art. 3, 4 en 7 van het reglement werden herzien en in overeenstemming gebracht met de statuten van den IJsbond. De contributie werd bepaald op minstens 0.25, het stemrecht beperkt tot leden boven 18 jaar en de afgevaardigde benoemd voor één jaar. Men besloot dit jaar geen contributie te heffen, doch zoo noodig wel in 't voorjaar van 1912. Goedgevonden werd onderscheidingsteekens voor de bestuursleden aan te schaffen, waarna do vergade- ring met dank aan de aanwezigen werd gesloten. GESLAAGD. Do heer D. J. de Jong alhier slaagde heden aan de universiteit te I' trecht voor het examen semi-apothe- ker. den tijd voorbij is waarin werd gemeend', dat de ban- I del alleen kan geleerd worden in en op de markt. Het onderwijs is slechts een voorbereiding van de taak die den handelsman later wacht. Deze vakopleiding moet geschieden op een handels school en niet op een kantoor, tenzij men zich voor neemt- klerk te worden eni steeds te willen blijven. Het ligt voor dte hand, dat een goed onderlegd jong- mensch meer kans op promotie en een zelfstandig be staan heeft dan een eenvoudige klerk. Het bandels- onderwijs is niet alleen gericht op den groothandel, doch kan ook van veel dienst zijn voor den kleinhande laar, die, go'ed onderlegd', meer kans heeft op vooruit gang bij ijver en energie dan de niet ontwikkelde. Wanneer men 'een goeden kijk beeft op het practi- sche leven, dan zal men moeten erkennen dat het on derwijs op een handelsschool ook nuttig kan zijn voor den landbouwer en den ambachtsman. Aan de hand van het onderwijs aan de Handels school alhier gaf spr. daarna een breedvoerige toelich ting van den aard en de methode: van onderwijs. Ten duidelijkste bleek daarbij, dat een ontwikkeling welke ten dienste kan zijn aan het practisch optreden van den leerling later in de maatschappij beoogd wordt. Niet alleen een ontwikkeling voor den handelsman, maar een algemeene ontwikkeling ligt hierbij ten grondslag. Verder besprak de heer Ve-rsteege de wenschelijk- heid van de totstandkoming van avondcursussen. De bezwaren daaraan verhonden zijn echter te on dervangen door de bereidwilligheid der patroons. Ten slotte vestigde hij de aandacht op de privaat lessen die de ontwikkeling van het jongmensch te veel 3tuurt in eene richting, waardoor nooit of zeer zelden bereikt wordt de ontwikkeling' waarnaar bij het han delsonderwijs wordt gestreefd. v _Met er nog eens o-p te wijzen, dat- het handelsonder wijs als vakonderwijs beschouwd moet worden en een algemeene ontwikkeling beoogt, welke verre te ver kiezen is boven een eenzijdige, eindigde spr. zijne re de. (Applaus). Nadat door den heer Lubbe een vraag omtrent de correspondentie der leerlingen onderling gesteld was, welke door den spr. werd beantwoord, sloot de voor zitter op de gebruikelijke wijze met een woord, van dank aan den spreker de vergadering. KERSTFEEST. Gisteravond werd in de Groote kerk het Kerstfeest gevierd door de Zondagsschool van de afdeeling Alk maar van de Vereeniging van Vrijzinnige Hervorm den „Evangelische Unie." Een groot aantal kinderen en een niet minder groot aantal oudere belangstellen den hadden zich in de kerk verzameld, waar ter eere van het feest een prachtige, groote Kerstboom in schitterend gewaad prijkte. Nadat door alle aanwezigen het eerste vers van ge zang 229 was gezongen1, trad dr. lindeboom van Berk hout naar voren en legdte de kinderen de beteekenis van het Kerstfeest uit. Op eenvoudige wijze schetste hij hoe Jezus1 gevonden werd in het stallek© in Bethle hem en hoe hem tal' van geschenken werden gebracht, terwijl hij als den koning begroet werd. Daarna werd een aanvang gemaakt met het- zingen der Kerstliederen, welke onder leiding- van den heer Van Arnhem waren ingestudeerd en door den heer Tonneman begeleid werden. Ondertus'schen werd de Kerstboom aangestoken. Toen prijkte hij pas in feestgewaad. De kaarsjes straalden zoo vriendelijk en er waren er zoo veleen de sterren en ballen schitterden zóó vroolijk tusschen het donkere groen, dat het een lust was naar den hoorn te kijken. En toen toen kwam het met ongeduld verbeide Kerstverhaal. Met onverdeelde aandacht werd er weer geluisterd naar het verhaal dat dr. Lindeboom zoo aardig' vertelde. Wat leefden de kinderen mee met het kleine ongelukkige meisje en haar dapper broertje Pepi, die zoo zijn best deed om een Kerst boompje voor zijn zusje te verdienen, omdat zij niet kon gaan naar het Kerstfeest in de kerk, waar net zoo'n mooie Kerstboom prijkte als hier in de kerk. Nog een aantal Kerstliederen werd gezongen, een tractatie volgde en een gewichtig' oogenblik brak voor de kinderen aan. Het witte laken van de tafel, die de Kerstgeschenken verborg, werd1 opgelicht en wat daar al niet te kijken kwam! Voor ieder een mooi ge schenk, een boek, een fluit, een pop, van alles en nog' wat. Dat deze fraaiigheden zeer in den smaalc vielen laat zich begrijpen. Al heel gauw werd alles uitge pakt en ter bewondering getoond aan vriendjes en vriendinnetjes. Ten slotte werd nog het vierde vers van gezang 50 door de gemeente gezongen en zeer voldaan over dit mooie Kerstfeest gingen de kinderen en de ouderen huiswaarts. waarvan het recht' van alleen verkoop voor een be paald land duur moet worden gekocht en waarvan de stof een gebeeleu roman van een lijvig boekdeel of een drama van 10 a 12 tafereelen vult. Zulke films de- monstreeren in één uur, wat in een schouwburg 3 a 4 uur duurt en brengen bovendien alles in werkelijk heid, hebben mede groot succes door het urtbeeldings- vermogen van bijzonder begaafde artisten. Hij vertel de in het bijzonder van de Deensche kinematografische tooneelspeelster Asta Nielsen, die zonder woorden el ke gemoedsaandoening buitengewoon krachtig en pak kend weet weer te geven. Voor haar laatste engage ment tc Berlijn kreeg zij voor eenige maanden 80.000 mark honorarium! De bekende 5-jarige „bébó" van do Gaumont-film fabrieken krijgt 1000 francs per maand! Van de zooeven genoemde ster met haar expressief spel en gelaatsuitdrukking, haar groote mimische ta lenten zullen hier films worden vertoond. Maar ook overigens zal worden gezorgd zoo verzekerde de vertegenwoordiger - dat er iets moois en iets goeds zal worden gegeven, dat er een „wereldstadprogram ma" zal worden vertoond. AANBESTEDINGEN. De levering van 514000 stuks straatklinkers, waal- vorm, is door het Gemeentebestuur van Alkmaar op gedragen aan de N. V. Steenfabrieken voorheen Ter- wint en Arntz te Millingen voor 15 per 1000 stuks. Bij de op 21 dezer ten st-adhuize alhier door het Gemeentebestuur van Alkmaar gehouden aanbeste ding van Het bouwen van een Ijsfabriek op het terrein van bet Gemeente-slachthuis aldaar, met eenige bijkomende werken, werden 16 biljetten ingeleverd. Ingeschreven werd door P. Meijer voor 5981, Jn. en Jb. Smit to Helder voor 5930, J. Dorregeest voor 5879.90, F. Smit voor 5825, J. Oldenburg te Bergen voor 5596, firma Bruin en Burgering voor 5586 met voorbehoud, T. Krom te Uitgeest voor 5499, P. Voorman te Schagen voor 5450, van Dijk en Zoon voor 5391.75, L. C. Oudt voor 5390, C. M. van Latum voor 5274, R. Bot voor 5250, P. Dubbeld Cz. voor 5183, J. Ooms Pz. te Avenhorn voor 4936, R. Holman voor 4888 en O. P. Asjes voor 4881. Gegund aan den laags ten inschrijver. Voor zoover het tegendeel niet is aangegeven, wo nen de inschrijvers te Alkmaar. HANDELSONDERWIJS. De afdeeling Alkmaar van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Morcurius" hield Woensdagavond in „de Unie" een verg'adering, waar in de heer A. Versteege, Directeur der Handelsdag- school alhier het onderwerp „Handelsonderwijs" be handelde. De heer P. IRike betreurde bij de opening de zeer geringe opkomst. Do vraag „wat zal ik van mijn jongen maken?" is een zeer belangrijke vraag voor iedere generatie. Al te vaak komt het voor dat het eenmaal op jeug digen leeftijd voorgenomen geroep niet gekozen kan worden. Men weet den weg daartoe niet of mist- de gelegenheid om dien weg te leeren kennen. Hiermede op zijn onderwerp komende verklaarde spr. dat het handelsverkeer een goed handelsonderwijs noodig maakt. Denkbeeldige kennis geeft niets. Is men den tijd der veelweterij nog niet te boven, men begint meer en meer in te zien dat voor jongens en meisjes CURSUS VOOR VOLWASSENEN. Door de afd. Alkmaar van den Bond van Ned. On derwijzers is, mede op een daartoe strekkende aan vraag van den Alkmaarschen Bestuurdersbond een cursus voor volwassenen opgericht, die dezer dagen is aangevangen met pl. m. 50 deelnemers, allen behoo- rcncle tot de arbeidende klasse, en waaronder 4 dienst boden. De eerste lessen aan de drie groepen, waarin deze cursus is verdeeld, werden gegeven in de Tuin- zaal van de Harmonie, in afwachting van de beschik king van B. en W. op het verzoek om voor dit onder wijs drie verwarmde en verlichte schoollokalen ter be schikking te stellen. Nu dezer dagen het bericht werd ontvangen, dat het verzoek is ingewilligd, zullen voortaan de lessen des Maandags en Vrijdagsavonds van 8-10 uur gegeven worden in de 3e Gemeenteschool aan den Koningsweg. Een zestal leden der bondsafdeeling geven het on derwijs geheel belangeloos. BIOSCOPE IN DE HARMONIE. Wij kregen vanmiddag bezoek van een vertegen woordiger der Amsterdamsche bioscope Union, die mededeelde, dat er hier van1 d'en Tweeden Kerstdag af eenige voorstellingen in de Harmonie zullen wor den gegeven. Hij bleek weldra een bioscoop-enthou- I siast, die met ongebreidelde geestdrift sprak over de inderdaad geweldige industrie, welke door de bioscoop in het leven is geroepen en de nog geweldiger toe komst, welke voor deze industrie is weggelegd. Hij belegde onze heele redactie-vloer met reclameplaten, de een nog grooter en bonter dan de ander, zoodat we met- weemoedigen blik moesten staren naar onze dage- lijksche vrienden, de couranten, die zwart en klein als ze waren, zich schenen te schamen en bij hoopjes op elkaar schenen geklit- als bang voor den naderen den toekomst-vijand de bioscoop-courant. Toen het weer st.il en rustig was op het bureau en wij weer met die trouwe vrienden-van-den-dag' alleen waren, hebben wij hen weer door de redactie moed ingefluis terd. We hebben den Rotterdammer gewezen op zijn internationale vrienden naast hem, de buitenlandsche bladen, die toch ook al maar groeien, ondanks de dui zend en zooveel bioscope-theaters in hun geboorte stad. En We hebben ook onze „Alkmaarsche" een riem onder het hart gestoken en gezegd', dat zij niet bang voor dien toekomst-vij'and behoefde te zijn en gerust diens lof zou mogen verkondigen. En wij doen dat, door enkele der interessante gegevens mede te deeleu, welke de vertegenwoordiger der Union verschafte. Hij verteld© dan dat hij hier het nieuwst© wilde geven, iets dat in de andere steden nog niet „uitgedraaid" is, vooral z. g. a. duizendmeters- of monopoolfilms, PREDIKBEURTEN TE AT,KMA AR, 24, 25 en 26 December 1911. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Kloosterman. Ie Kerstdag, 10 uur, Ds. de Pree. Avond 6 uur, Ds. Vinke. 2e Kerstdag, 10 uur, Ds. Kloosterman. Kapel, 10 uur, Ds. Vinke. Avond 6 uur, Ds. Verwaal, Heidelb. Cat. Zond. 21. Ie Kerstdag, 10 uur Ds. Verwaal. Evangelische Unie. Ie Kerstdag, avond 7 uur, Ds. Zillinger Molenaar, van Dordrecht. 2e Kerstdag, 10 uur, Ds. de Pree. Evang.-Luth. Kerk, lOt/g uur, geen dienst. Ie Kerstdag. lOt/g Ds. J. L. F. de Meijere Joh. Czn., Evang. Luth. Pred. te Haarlem. Doopsgez. Kerk, 10U2 uur, geen dienst. Ie Kerstdag, 10l/2 uur, Ds. H. "VVestra. Rem.-Ger. Kerk, 10i/2 uur, Ds. A. van Wijk, herv. pred. van Zaandam. Ie Kerstdag, 10i/2 uur, ds. de Regt. Geref. Kerk, 10 uur en avond 6 uur, Prof. Geesink, van Amsterdam. Ie Kerstdag, 10 uur en avond 6 uur, dezelfde. 2e Kerstdag, 10 uur, godsdienstoefening. Hersteld Apostolische GemeenteToussaintstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, godsdienst oefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag 3 uur, vergadering van de Jongelingsvereeni- ging „Paulus." Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Kerst- prediking. Ie Kerstdag, geen dienst. 2e Kerstdag, avond 6>/2 uur, Kerstboom. Herv. Gem. te Egmond aan den Hoef, 10 uur, Ds. H. W. Bosch. Herv. Gem. te Stompetoren, 9]/2 uur, Ds. v. Heep. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, ds. F. W. J. v. d. Kieboom. le Kerstdag, 10 uur, ds. F. W. J. v. d. Kieboom, kerkkoor. Herv. Gem. te Schermerhorn, 9i/2 uur, Ds. Vorst man, te Driehuizen. Ger. Kerk, 0t/2 en U/2 uur, preekiezen. Herv. Gem., le Kerstdag, 9i/2 uur, Ds. Boseli te Graft. Ger. Kerk, 9l/2 uur, preekiezen. Nam. i/2 uur, Kerstfeestviering. VRIJDAG."" Schaak- en Damclub V. V. V. Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal Schoolstraat B 1. Jongens-afdeeling1 van 12 tot j.6 jaar, van 97 uur. Dames Gymnastiek-vereeniging „Hygiea" oefening van 6—7 uur voor meisjes, van 7—8 voor jongens, van 89 voor Dames in het Gulden Vlies. Vogelavond, 8 vur, Ha.imonie. Zangvereeniging „Nieuw Leven" met Mannenkoor „Orpheus", Repetitie voor het geheele Koor, 8 uur, gebouw Diligontia. Bond van Ned. Onderw., Cursus voor volwassenen, le en 2e groep 810 uur in de 3e Gemeenteschool aan den Koningsweg. Laatste berichtesi. p. 100 stuks, handel matig. STATION NOORDSCHARWOUDE, 21 Dec. Gele nep f 3.60 a 3.80, drielingen f 3,80 a 4, grove uien f 4.— a 4.20 per 50 Kgr., Roode kool le soort f 14,a 15,2e soort f 11a 12,50, kleinere f 4,— a 10,—, gele le soort f 13,— a 15,—, 2e soort f 11,— a 12,—, kleinere f 3,— a 9,—, F— Deensche witte f 14,a 16.—. 2e soort f 12,a 13, kleinere f 4,a 8,per 100, Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD Cornelis de Heer en Maria Koeman. Theunis Olgers, wedr. van Geertruida Faber en Petronella Keijsper. Simon Pels, wedr. van Jannetje Vet en Anna Maria de Groot. GEBOREN 21 Dec. Maria Anna, d. van Willem van de Neut en Anna Maria Timmer. Op den 2en Kerstdag van 12—1 uur gelegen heid tot het doen van aangiften van geboorten en overlijden. In BOEKHOTDEÜ en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon '429. AMSTERDAMSCHE BEURS, Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWOEEDIET. Voord am, O 11, Alkmaar. Ned. Staatsloeningen NEDERLAND. Werkcl. Schuld Koe» van 21D«t.£2De«. pCt. BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Iwang Dombr. Finano. en Industr. ondernemingen enz 3* 2* 5 5 5 4 4 4 4 6 4 4Vi pCt. 4 4* 4 div. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Gronderediit 99 Ned. HaDdelmaatsch ippij resc. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden 'j >i Winstbew. Westersuiker aand. A'dam Deli Langkat Idem. pref v A'dam Serdang Deli-Maatschappij Mcdan tabak N. Asahan tt Rotterdam Deli Senembali Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enim n Sumatra Palembang u Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. 'u P 0'~ T PV.ef- Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper 6y. Amer. Hide and Leather n Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels n Car and Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. n Common Marine Preferent r Marinebonds 'pCt. 4* Comm. Peru aand. div. Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Sp.-Mij Mij. tot expl. van Slaatsspoorw. T R ACT EMENT S VHRHO O GING VOOR OFFICIEREN. DEN HAAG, 22 December. De Tweede Kamer beeft heden verworpen met 57 tegen 8 stemmen het amendement-Ter Laan om niet toetestaan de voorge- stelde ti'aktementsvei'hoogin'g* voor officieren. GKVOSimS VOÜKWEKPEBf. Een zaklantaarn, een armband', eenige huissleutels, een hangslot, een zakmes, een hond, een horlogeket ting, een taschje, een beursje met geld, een broche, een rozenkrans, een bankbiljet, een portemonnaie met geld, een pet, een lampje, twee ceintuurs, een band van een sportkar, een gouden ring, een sigarettenko ker, een gouden medaillon, een fietsenrek, een boeze laar, een klomp, een paar wantjes, een leesboek, een sigarenpijpje, eenige zakdoeken, een duimstok, een mand, een bus, twee bontjes, een horloge en een pakje sajet. Alkmaar, 21 Dec. 1911. De Commissaris van Politie W. Th. VAN GRIETHUI J SEN. 106 19 3l7/„ 28* 667/8 29* 89* lu9iA 241/» 29 176 67, TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 22 December. Medegedeeld door het Koninklijk Ned'erland'sch Meteorologisch Instituut te De Bilt, Geldig tot den avond van 23 December. OVERZICHT. in het gebied van. de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 769.1 te Perpignan. De laagste stand van den barometer 739.0 te Sey- disfjord. VERWACHTING. Toenemende tot krachtige of stormachtige zuide lijke tot zuidwestelijken wind, betrokken tot zwaar be- wolkt, waarschijnlijk regen, zelfde temperatuur. Deli spoorweg AMERIKA, Atch. Top, Cert. v. Convert pCt. Denv. en R. Gr. Cert. Aand.div. Eric Kansas City South. pref. Miss K. Texas C. v. New-ïork and Ontarie Norfolk Western O. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Raiiway Union l'acific cert, v. Wabash gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1886 pCt. 4 Premie leeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. f 100 3 108 107»/]g Genieente-ered. BELG1E. Antwerpen 1887 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. idom OOSTENRIJK. Staatsieening 1860 RUSLAND 1864 Mededeelingen. De Amerikaansch© markt bewoog' zich heden ongeveeT op de koersen van gisteren, enke le soorten iets lager; de handel wae niet groot. Olie waarden pjrijshoudendv met halmen handel. Notee ring Koninklijke 445V2—7x/2 slot 446. Noteering Ge consolideerde 285—6% slot 286. Mijnen iets beter. Tabakken op hoogere prijzen. Culturen beter. Rubbers stil. 3 3 4 3 5 6 SB*/» 69* 99 Wg 041/, 47* BOS/» 90* 88* 901/. 1 Of s/u 88* 97* 100 100* 97 88*/« 114* 167* 182 186 716 170 410 4<* GS* 721 494* 238 19 496 545 228 2851/4 445Vg 161 202* 64* 771. 78*. 56 88 567 46 661/m 21* 26 697/8 66* 181 4* 187, 66* 11* 4674 81* 92 227 iOÖ 106* ais/s 32* 2«»/» 65* 29 v. 8tS/8 i09* 26 Vie 1.3* 29* 176 6* 183 881/, 108 i0Jis/M 8«s/s 123 1187* 163* 480 92* 69* 47* 87* 90 lOO'/u 87* 97*, H8* 167* 132 373 448 45 114* 147 502 248* S99* 549 «22 2*6 446 160* 202 166* 78* 76 66 89 536 66V» 2l* 23 69»/, 66* 181 47/, 18»/, 66* H* 46 92 Mts rktberichten. ALKMAAR22 Dec. Kaas. Kleine volvette met rijksmerk fkleine fabriekskaas f 37.—, kleine boerenkaas f 37,—. commissie f 88.—, middelbare f 36.50. Aangevoerd 203 stapels, wegende 110920 Kilogram, waaronder KG. volvette kleine f Handel stug. ALKMAAR, 22 Dec. Heden werden ter graanmarkt aangevoerd 515 H.L. Tarwe f 6,70 a 7,70, rogge f 6.75 a f 6.85 gerst f 6.60 a f 0.gerst chev. f 7.25 a i 0, haver f 4,a f 4,80, bruine boonen f 17, a 19, paarde id. f 8.60 a f 0.citroenid. f 16,50 a 19,—, duiven id. f a f—witte id. f a f rood mosterdzaad f a f geel id. f a f 0,karwijzaad faf blauwmaanzaad f a erwten groene f 13,a grauwe f 24,— a vale f—af— Afslag vereeniging BEEMSTER. PURMEREND en Omstreken. Op de afslagmarkt werd verhandeld 21 Dec. Spruitjes f 1,75 a 2,30 per zak, boeren kool f 0.26 a 0,29 p, mand, bloemkool f 7,— a 10,- Heden overleed, na een langdurig smartelijk lyden, in Eudokia te Rotterdam, mijne innig geliefde Echt- genoote Mevrouw C. Pk. I,. II. VAM DER MOST—BITTER, in den ouderdom van ruim 62 jaren. J. VAN DER MOST. Schiedam, 18 December 1911. Lange Nieuwstraat 65. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden af gewacht. Op verzoek van de overledene geen bloemen. Geboren: WILLEMINA GERRITDINA, dochter van JOH. DE GRAAF—KOK en van G. DE GRAAF. Batang-Toroe (Sumatra) 16 Dec. 1911. Rijke keuze Kerstgeschenken.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2