S T A S N I E U w 8 (Gemeenteraad van Alkmaar. sterdam, is Vrijdagavond door de politie aangehouden en in bewaring gesteld. De directie der maatschappij miste sedert langen tijd herhaaldelijk koperdraad, zoo mede verschillende onderdeelen, benoodigd voor elec- trisehe installaties. Een tweetal rechercheurs van het bureau Pietershal mocht het gelukken, bij een opkoo- per een aantal onderdeelen terug te vinden en zoo doende op het spoor van de daders te komen. KERSTFEEST. Waren de drie feestdagen voor de kinderen aange naam zoowel als voor de groote menschen, voor de leerlingen der Zondagsschool „Laat de kinderen tot mij komen" had de tweede Kerstdag door de Kerst feestviering in de Groote Kerk een bijzondere aan trekkelijkheid. Reeds lang vóór de deuren waren geopend, stonden vele kleinen daar bibberend en huiverend, verlangend naar hetgeen daar binnen op hen stond te wachten als een zonnestraaltje in dezen vooral voor hen zoo donkeren tijd. Eindelijk mochten zij binnen komen Vol verrukking over den grooten, mooien boom die straks zou worden ontstoken, hunkerden zij er naar te weten te komen, wat er zat in de vele pakjes die in groote kasten waren opgeborgen. Eindelijk, toen de kerk geheel gevuld was, betrad ds. de Pree de preek stoel, waarna' de bijeenkomst werd geopend met het aingen van het eerste der zeven Kerstliederen, ge volgd door gebed. Ds. de Pree sprak daarna op recht kinderlijke wijze den kleinen toe, nadat zij gezongen hadden van „Stille nacht, heilige nacht". Omdter het zingen van een vol gend lied werd de Kerstboom aangestoken, waarna de heer F. II. Ringers, eerelid der Zondagsschool, vol deed aan de uitnoodigmg van het bestuur, om tot de kinderen een woord te spreken. Hij deed dit met de vertelling van de geschiedenis van Jan Draaijer, waaruit bleek, dat het een eerste plicht van ieder kind is zijn vader en zijn moeder te eeren. Toen was voor de kleinen er waren er ongeveer 900 het voor hen zoo lang verbeide oogenblik aange broken en werden zij verblijd met mooie en degelijke Kerstgeschenken, met chocolade en ander lekkers. Hoe blijde waren de kleinen, hoe dankbaar keken de ouders; in één woord: het Kerstfeest van de Zondags school „Laat de kinderen tot mij komen" is in alle op zichten geslaagd en heeft menig kinderhartje weer warm doen kloppen. Jan M., Uitgeest, wederspannigheid, 2 weken ge vangenisstraf. Jan B., Uitgeest, diefstal, 2 wek- n gevangenisstraf. Jacob B., Venhuizen, mishandeling, f 7 boete, subs. 7 dagen hechtenis. Jan B., Helder, verstoren eener openbare godsdienst oefening, f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Klaas M., Helder, als voren, 1 week gevangenisstraf. Klaas M. en Johan S., beiden te Helder, als voren, 2 weken gevangenisstraf. DE BIOSCOPEN. Dank zij de pakkende reclameplaten van het Electro Bioscope Theatre Union en dank zij ook zeker liet slechte weer, trokken er gisteravond heel wat men schen naar „de Harmonie", doch allen moesten worden teleurgesteld, daar een niet zoo spoedig te herstellen defect aan de machine het werken belette. Doordat de magneetontsteking defect raakte kon gisteravond de bioscoop voorstelling in de Harmonie niet doorgaan. Intusschen de zaak is nu weer in ordemen heeft een andere machine gehuurd en is daardoor in staat gesteld heden avond de openingsvoorstelling te geven. Doch geen nood, Alkmaar is groot en houdt er al twee bioscopen op na, hoorden we iemiand zeggen, dus dan maar naar de andere in „Diligentia." Zoo gezegd zoo gedaan, en in minder dan geen tijd was „Diligen tia" eivol, velen moesten nog buiten blijven en elders een heenlcomen zoeken. Vanmiddag vertoonde de vertegenwoordiger van de Pnionbioseope ons enkele films om te laten zien, dat de inrichting thans inderdaad niets te wenschen over laat. En dientengevolge kunnen we verklaren', dat sl ides werkelijk in orde was, terwijl we op grond van het geen we zagen, de veronderstelling durven opnemen, dat. men vanavond een zeer fraaie voorstelling zal krijgen, welke alleszins waard is bezocht te worden. De heeren Harp en Strous hebben, uitgezonderd Za terdagavond, toen er weinig publiek was, steeds volle zalen gehad, hetgeen zeker wel als bewijs kan dienen, dat het gegevene steeds afwisselend is en voldoet en de tevredenheid der aanwezigen wegdraagt. Zoo was het ook in de afgeloopen feestdagen': het publiek heeft weer volop genoten. met met IN 'T MAASTRICHTSCH BIERHUIS. De heer Koopman in 't Maastrichtsch Bierhuis, had voor de feestdagen het hier ter stede bekende gezel schap „Duo Roseli" geëngageerd. Hij heeft daarmee zeker succes gehad, want steeds was de zaal goed bezet en het publiek heeft er geno ten door de aardige voordrachten, die de verschillende leden van'het clubje op zeer goede wijze ten beste g*a ven. Men vond in 't Bierhuis een goed en gezellig onderkomen, dat door het slechte weer velen ten stade kwam. ge- 't VERTELAVOND. Zaterdagmiddag zal de heer Chr. van Abkoude van Rotterdam, de bekende schrijver voor de jeugd in het gebouw Diligentia een vertelavond geven. Hij zal ver halen van Bob-zonder-zorg, Hein Stavast en de avon1 turen van Eddy en Freddy en na de pauze een „ver tooning van de gemoderniseerde Oud-Hol'landsche poppenkast" geven. Men herinnert zich dat de heer van Abkoud'e vel leden jaar voor dé kinderen, van abonné's onzer cou rant ook eenige vertelavonden heeft gehouden, welke bij de jeugd zeer in den smaak vielen. HET VRIJE TOONEEL. De mededeeling, dat Zoia zeer voldaan was, toen hij Op 'n Zondagavond de vertolking van zijn stuk ,,de erfgenamen van Rabourdin" bijwoonde, omdat het zulk een bijzonder lachsucces voor het publiek was, zal velen niet verwonderd hebben, toen zij Zondag- of Maandagavond, bovengenoemd stuk, door „het Vrije Tooneel" voor zeer goed bezette zalen in de Harmonie hebben zien opvoeren. Hoe viel dit kluchtspel in den smaak en er werd- ge lachen, zooals bij „het Vrije Tooneel" nog nooit is ge beurd. Van het begin tot het einde schaterde het pu bliek het uit, wat voor de spelers zoowel als voor het meer aandachtige publiek wel eens hinderlijk was, daar men soms niets kon verstaan en het spel op de bewegingen moest volgen. Dit succes moet wel in hoofdzaak worden toege schreven aan den zotten, recht, komischen inhoud doch een zeer groot deel komt daarvan ook toe aar het goede spel dat er door al de dames en heeren ge geven werd. Zooals altijd voldeed de een beter dan de ander, maar men gaf wat men kon geven. Vooral mag dit gezegd worden van Rabourdin en Champuzot (de heeren Loevens en Hoek) en van Charlotte en mevrouw Fiquel (de dames Portegies en Komen). Jammer was het voor het geheel en vooral kwam dit in het laatste bedrijf zoo uit, dat. de rollen door enkele personen niet beter gekend werden. Maar „het Vrije Tooneel'" heeft succes gehad heeft het publiek uitstekend vermaakt. TENTOONSTELLING AVES. De inschrijving der pluimveet'entoonstelling is thans gesloten en wel een bewijs dat hier de pluimvee- liefhebberij grooter wordt mot eene inschrijving welke haar nog nooit te beurt is gevallen, 825 inschrij vingen. Uitgeioofd is een fraaie collectie eereprijzen van 200 stuks, welke haar door verschillende personen hier ter stede en buiten deze plaats aangeboden werden. De hoofdprijzen voor de a.s: verloting zijn te bezich tigen. De eerste prijs, een compleet salon-ameuble ment in den kunsthandel van den heer Smit in de Langestraat, de tweede prij6, een compleet huiskamer-ameublement bij den heer Zut, Lut- tik-Oudorp, de derde prijs, een massief eiken schrijf tafel bij den heer Elzas in de Langestraat en de vier- de prijs, een rijwiel, bij den heer Uille, Ritsevoort. EV. LUTH. GEMEENTE. Tot Predikant bij de Ev. Luth. Gemeente alhier is beroepen de WelEtrw. heer Ds. H. Makkink, Ev. Luth Pred. te Breda. $91 ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK Simon K., Klaas R., Cornel is K.Hendrik D.,Rein- f en Daniël D., allen zwervend, landlooperij, ieder d dagen hechtenis en opzending naar een rijks werkinrichting voor den tijd van 2 jaar en 6 maanden. ilendncus B., zwervend, landlooperij, 3 dagen hech tenis en opzending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van 1 jaar en 6 maanden. Bartholomew Bernardus B., Helder, rij wiel verduis tering, 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. Cornells A., Heer-Hugowaard, bedreiging tegen het leven, 1 week gevangenissti af, t Gerrit de Gr., Limmen, diefstal, f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Karei V., Hoorn, wederspannigheid, 10 dag n ge vangenisstraf. Pieter S., Obdarn, diefstal, f 20 boete, subs. 12 dagen hechtenis. VOETBAL. 24 December. Alcmaria Victrix I A. F. C. I 41. 't Weer was den voetballers wederom niet goed zind op dezen eersten dag der drie Zondagen. Toch was er veel publiek bij bovemgenoemden wedstrijd. Natte weer had hen niet teruggehoudien. 't- Veld wa glad, doch wel bespeelbaar. Alcmaria telde drie invallers, twee in de half-linie en één op de linksbuitenplaats. A. F. O. telde zeven invallers, doch uit 't tweede elftal, dat in de reserve le klas speelt, 'n Waren allen lenige, vlugge spelers. De geheele wedstrijd had een aangenaam verloop. Jam mer dat 10 minuten voor tijd een hevige regenbui ver der spelen onmogelijk maakte, doch A. F. O. stemde er in toe, den wedstrijd te eindigen en erkende de Alk maarsche overwinning. Nu in 't kort 't verloop van den wedstrijd. A. F. C. trapte af en geruimen tijd ging het spel nu gelijk op, om beurten moesten de achterhoeden optre den, wat hun naar behooren afging. De linkervleugel der A. F. C-.ers was zeer gevaarlijk en van dien kant kwam dan ook de eerste goal. Een fraaie voorzet werd zeer mooi ingekopt. De Alkmaarsche linksbuiten wist echter kort daarop na heel wat heen en weer getrap, voor doel gelijk te maken. Een mooie kopbal van den middenvoor werd goed gehouden. Vlak voor rust nam Alcmaria de leiding door een keurig onhoudbaar schot van den middenvoor, na mooi samenspel met den links binnen. Na rust werd eerst door den rechtsbinnen een aller schoonste kans gemist, doch hij herstelde zijn fout door weldra kort achter elkaar twee mooie doelpunten te maken, daartoe in staat gesteld déor een tweetal fraaie voorzetten van den zeer snellen linksbuiten. Eenige mooie schoten van de A. F. O. voorhoede wer den door den keeper goed gestopt. De stand bleef 41 tot kort voor tijd De regenbui deed toen den wedstrijd eindigen. Alcmaria verdiende de overwin ning door het' zeer goede spel der voorhoede. Vooral de linksbinnen verrichtte fraai werk. Scheidsrechter Rauch verdient een bijzonder woord van lof voor zijn kranige leiding. Seriewedstrijden „Holland". Holland is nooit erg gelukkig in haar werken. In do eerste plaats was het weer een tegenslag. Ajax IV kwam een uur te laat-, waardoor de eerste wedstrijd niet door kon gaan. Zulke pech maakt het werk voor de regelingscommissie altijd uiterst moeielijk. De tweede wedstrijd, Purmersteijri ID. O. S. B. II kon onder leiding van den heer Melenbrink geluk kig doorg-aan. Purmersteijn wist den stand 10 in haar nadeel langzamerhand te veranderen) in 31 in haar voordeel, met welken uitslag zij zich in de tweede ronde plaatste. De wedstrijd Hollandll—Ajax IV werd met goed vinden der commissie alsnog gespeeld op de Krocht, waar Ajax IV met 21 won. oor de eerste afdeeling werden nog twee wedstrij den gespeeld. II. V. V. I uit Haarlem wist zeer mooi te winnen van D. O. S. B. I uit Amsterdam met 20. De wedstrijd Ajax II—Z. F. C. I werd uitgesteld tot 2e Kerstdag. Tot slot werd gespeeld Holland tegen W. F. C. I uit Wormerveer. Holland behaalde hier geen groote doch een welverdiende overwinning met 32. Dank zij de samenwerking kon het programma voor den eersten dag nog vrij voldoende afgewerkt worden. Maandag 25 December. Alcmaria Victrix—GoAbead. 50. Deze ontmoeting, met zooveel spanning tegemoet gezien, is schitterend door onze stadgenooten gewon nen. Alcmaria heeft stukken beter gespeeld, dan deze oostelijke eersteklassers, die door enkele invallers wel niet op volle kracht speelden, doch wier spel voor ons een besliste teleurstelling is geweest, Alcmaria en speciaal de voorhoede leverde zeer fraai spel. Zij was bijna niet van 't doel der tegenpartij te slaan en, met wat meer geluk had de uitslag- wel 8—0 kunnen zijn. Het weer was s morgens slecht en deed het ergste vreezen, doch tegen twee uur scheen zoo waar de zon erL, hield 't wder zich verder, behoudens een enkel buitje, vrij goed. Kwart over twee verscheen Go Ahead (deze naam beteekent „Vooruit maar,") in het veld en nadat de elftallen gekiekt waren, floot scheids rechter Kappenburg beginnen. Alcmaria nam direct het spel in handen en hield het gedurende de eerste helft. Steeds kwam de keurig spelende voorhoede te rug en een doelpunt kon dan ook niet uitblijven. Een voorzet van rechts werd door den middenvoor heel mooi over keepers handen in 't doel gekopt. Het Alcmaria-vijftal kwam steeds weer terug en enkele kansen gingen jammerlijk verloren. Een mooi schot van den middenvoor kwam tegen de lat, sprong in het veld terug en nu kreeg de linksbinnen dank zij de wei nige activiteit van den keeper den bal slechts voor 't intrappen. Alcmaria leidde met 20. Het -schitte rende spel der twee gebroeders in de voorhoede wekte steeds luid applaus van 't publiek. Zij verschaften de G.-A.-verdediging handen vol weik en voor rust maak te de middenvoor nog een derde doelpunt, zoodat met don stand 30 de pauze inging. G.-A. had in deze eerste helft geen enkele ernstige kans gehad. Na de pauze 't zelfde spel met G.-A. iets beter dan in de eerste helft. Kans van doelpunten kregen zij echter niet. Op 't laatst kwamen zij wel wat opzetten, doch de verdediging wist alle gevaar te voorkomen. 't Buitengewoon fraaie spel der Alkmaarsche voor hoede leverde nog twee doelpunten op. Een schot van den rechtsbuiten liet de keeper door zijn beenen net in den hoek van 't doel rollen, terwijl de rechtsbinnen nadat de keeper uitgeloopen was, den bal langs den verdediger heen in 't doel trapte. Enkele, mooie kansen gingen ook nu nog verloren. Eén doelpunt werd wegens buitenspel niet toegekend. Opmerkenswaard is het, dat de vele corners, die Alc maria te nemen kreeg, alle bijzonder mooi door den middenvoor werden genomen, doch geen enkel doel punt opleverden. Onder een regenbui kwam het einde met een 50 overwinning voor onze stadgenooten. Bij de gasten verrichtte de keeper goed werk, een enkele fout daargelaten. Ook de middenvoor Hollan der was goed. De andere bleven beneden de verwach tingen. Wat Alcmaria betreft memoreeren wij nogmaals het goede voorhoede-spel. Als wij dan linksbinnen en mid denvoor in 4 bijzonder noemen, d-oet dit aan het werk der anderen niets af. De twee invallers in de halfli- nie deden uitstekend hun1 best en verdienden hun plaats naast den bijzonder goeden centrehalf. Verde diging als gewoon, 't Ware te wenschen dat 't elftal, misschien met nog een enkele verbetering, zoo- bleef en altijd zoo speelde. En waarom ook zou dat niet kunnen? Wij hopen, dat Alcmaria het steeds aan groeiend getal voetballiefhebbers, nog dikwijls op zulk goed spel zal vergasten. Dinsdag 26 December. In- de eerste plaats werden op dezen tweeden Kerst dag de seriewedstrijden van Holland voortgezet. Ge speeld werdén de volgende wedstrijden: Aj-axIIZ.F.C. 20. Een ruwe wedstrijd. Ajax IV—Purmersteijn I. Door de laatsten 10 gewonnen. H. B. S. H. V. V. II door de Haarlemmers 5-1 gewonnen. Het eerste elftal der Haarlemmers verloor echter van Ajax II met 10. Z. I. G. II H. F. C. 1 (den Helder). De Helder - schen verloren met 40. Als laatste wedstrijd werd gespeeld HollandD. O. S. B. I(zonder rust wegens de invallende duisternis). D. O. S. B. nam^de leiding, -waarna Holland gelijk maakte uit een vrijen schop op de goal. (De Amsterd. keeper had 4 passen met den bal geloopen). 't Werd daarna een spannende strijd om de leiding. Onder groot gejuich wist Holland het tweede en winnende punt te maken. A. s. Zondag worden deze serie-wed strijden beëindigd. Een Alcmaria-combinatie (tweede elftal) speelde tegen V. V. V. uit Amsterdam en won met 41. Zitting ran Woensdag »7 Dec. 1»11. Voorzitter de burgemeester G. RIPPING. Secretaris de heer O. D. Donath. Tegenwoordig 16 leden. Afwezig de heeren Glin- derman, van der Feen de Lille en van Buijsen. De notulen worden goedgekeurd. Aan de vergadering wordt medegedeeld: dat is ingekomen een apostille d.d. 6 December 1.1. No. 35 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde 1ste suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1911; Voor kennisgeving aangenomen, b. nisvoren, een schrijven d.d. 9 December 1.1. van den heer P. Langeberg, houdende dankbetuiging voor zijne benoeming tot leeraar aan de Burgeravond school en de Avondschool voor handwerkslieden Alsvoren. alsvoren, een adres d.d. 12 December 1.1. van Mej. M. K-huis, houd'enclfe het verzoek om ontslag uit hare betrekking van onderwijzeres aan de 3de* Ge meenteschool, met ingang van 15 Februari a.s.; Eervol verleend met ingang van genoemden datum, alsvoren, het proces-verbaal van verificatie der ge meentekas op 11 December 1.1.; In kas was f 14204,99. Voor kennisgeving aangenomen, alsvoren, een adres d.d. 18 December 1.1. van de Woningmaatschappij „Alkmaar," houdende het verzoek om verlenging van den termijn, binnen welken haar bouwterrein tusschen Geestersingel en Spoorwegstation moet zijn voltooid; Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. f. alsvoren, een adres d.d. 23 December 1.1. van de-n A at. Bond van handels- en kantoorbedienden Mercurius, houdende het verzoek om den gemeen telijken steun bij werkloosheid mede uit te strek ken tot de leden van handels- en kantoorbedienden- ha ndelsreizigersvereenigingen. Te behandelen bij punt 6 der agenda. g. een dankbetuiging der Alkmaarsche Politieveroeni- „Met en voor elkaar" voor de verhooging der jaarwedden. Voor kennisgeving aangenomen. Een adres van den Alkmaarschen Telefoon- en Bestel dienst om verlenging van de concessie voor het heb ben van een spoor op gemeentegrond langs de Kanaalkade. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. BENOEMINGEN VAN RAADSCOMMISSIES ENZ. De heer Boelmans ter Spill merkt op, dat op het oogenblik door de benoeming- van den heer Zaadnoordijk tot wethouder er in de commissie van financiën twee leden van het dagolijksch bestuur zit ting hebben en verzoekt thans voor een herbenoeming die commissie niet meer in aanmerking te komen. De heer de Wit deelt mede, dat de heer Glin derman voor een herbenoeming in de commissie voor de belastingzaken en in die voor het slachthuis niet meer in aanmerking wenscht te komen. Wegens ambtsbezigheden is de heer Glinderman verhinderd de vergadering bij te wonen. Benoemd worden: lo. vier leden der commissie voor het ontwerpen van verordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd, waarvan de burgemeester voorzitter is. Her benoemd de hoeren N. Glinderman, Mr. A. Dorbeck, Feen de Lille, J. de Lange C.Jz. trekking tot het beheer en onderhoud van de wandel wegen, de beplanting van straten, wegen en pleinen der gemeente. Herbenoemd de heeren G. T. M. van den Bosch, G. de Groot Jz., N. Glinderman. Tot voor zitter is door B. en W. aangewezen de heer Boelmains ter Spill. 6o. twee leden dér commissie van bijstand voor de gemeentelijke gasfabriek. Herbenoemd de heeren J. de Lange C.Jz., O. van Buijsen. Tot voorzitter is door B. en W. aangewezen de burgemeester. 7o. drie leden der commissie van bijstand voor het gemeente-slachthuis. Herbenoemd de heer D. A. Lui- ting en D. J. Govers. Benoemd de heer A. F. Thom- sen. Tot voorzitter is door B. en W. aangewezen de heer J. de Wit. 8o. drie leden der commissie van bijstand voor liet gemeentelijk pensioenfonds en ongevaltenfonds. Her benoemd de heeren N. Glindérman, J. de Lange C.Jz. en C. van Buijsen. Tot voorzitter is door B. en W. aangewezen de heer Boelmans ter Spill. 9o. twee leden der commissie van bijstand in het beheer van den gemeentereinigi ngsdiens tHerbe noemd de heeren D. J. Govers en H. P. Ibink Meien- brink. Tot voorzitter is door B. en W. aangewezen de heer C. G. Zaadnoordijk. BENOEMINGEN. B. en W. noodigen dén Raad o. a. uit om over te gaan tot de benoeming van een voorzitter van het scheidsgerecht, bedoeld in art. 25 der verordening, Gemeenteblad No. 351, we gens het overlijden van den heer 0. Bosman, tot ulti mo December 1916. Benoemd de heer Mr. W. Stap. Een plaatsvervangend voorzitter van het bovenbe doelde scheidsgerecht, tot ultimo December 1916, voor hét geval dé heer Mr. W. Stap tot voorzitter wordt benoemd. Benoemd de heer Mr. P. A. Offers. Een lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens pes riodieke aftreding van den heer P. de Lange P.Bz. Herbenoemd de heer P. de Lange P.Bz. Een lid van het burgerlijk armbestuur, tot ultimo December 1914, wegens het overlijden van den heer Mr. IV. F. A. Verhoeff. (Zie art. 1 der verordening, regelende de benoeming van leden der gemeentelijke instellingen van liefdadigheid, Gemeenteblad No. 27 van 1890). Benoemd de heer P. A. de Lange, een regent van het sfcads-ziekenhuis. Herbenoemd de heer G. G. Vonk. een lid van de commissie van toezicht over het ste delijk muziekkorps. Herbenoemd de heer Mr. J. L. Steenlack. een lid der commissie van toezicht op het lager on derwijs, (periodieke aftreding). Herbenoemd de heer Mr. P. A. Offers. Een lidi der commissie van toezicht op het lager on derwijs tot ultimo December 1918, wegens het overlij den van den heer Mr. W. F. A. Verhoeff. (Zie art. 1 der verordening op de samenstelling enz. dezer com missie, Gemeenteblad no. 230). Benoemd de heer W. E. Stoel Jr. Een lid der dames-commissie van bijstand voor het toezicht op het onderwijs in dé handwerken op de la gere scholen, tot 31 December 1918, wegens periodie ke aftreding als zoodanig van Mej. M. W. Arbeiter, die niet meer voor eene herbenoeming in aanmerking wenscht te komen. (Zie art. 6 der verordening op de samenstelling en inrichting der PI. Commissie van toezicht L. O., Gemeenteblad No. 230.) Benoemd Mevr. II. WiersumAldershoff. een lid der commissie van toezicht op het middel baar onderwijs. Herbenoemd de heer Th. van Spall, een lid van het college van curatoren van het gym nasium. Herbenoemd de heer Mr. F. II. G. van der Hoeven, een lid der commissie van toezicht voor de handels- dagschool. Herbenoemd de heer A. E. Thomsem. een regent en een regentes van het burgerweeshuis. Herbenoemd de heer A. C. de Regt en Mevr. A. E. PronkHaasbroek. Daarna worden getrokken de verschillende secties van den raad. De eerste sectie, waarvan de burgemeester voorzit ter is bestaat uit de heeren) Den Boesterd, Dorbeck, Van der Feen de Lille en Govers. De tweede sectie, waarvan de heer de Wit voorzit ter is, bestaat uit de heeren Wanna, Fortuin, Ringers en Leguit. De derde sectie, waarvan de heer Boelmans ter Spil] voorzitter is, bestaat uit de heeren Thomsen, de Lan ge, Meienbrink en Van den Bosch. De vierde sectie, waarvan de heer Zaadnoordijk voorzitter is, bestaat uit de heeren Luiting, van Buij sen, de Groot en Glinderman. ROOIEN VAN BOOMEN. B. en W. stellen den raad' voor: a. de hoornen aan den Ke nn emers tra a t weg tot aan de Emmastraat te doen rooien en van de opbrengst ter plaatse nieuwe jonge boomen te doen planten; een 10-tal boomen in de Emmastraat tusschen het Ziekenhuis en den Kemmemstraatweg te doen rooien eoi^ eenige jongere boompjes, staande aldaar voor beplanting elders te gebruiken. De heer Van den Bosch betoogt de wensehelijkheid van het maken van een trottoir van tegels in d'e Em mastraat zooals thans aan den Kennemerstraatweg wordt gemaakt. Het voorstel wordt goedgekeurd. URINOIRS BIJ HET WAAGGEBOUW. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten: b. Mr. B. van der 2o. vijf leden der commissie tot de belastingzaken eemge andere onderwerpen van financieelen aard. J Ier benoemd de heeren J. de Lange C.Jz., H. J. E. vVanina, C. G. Zaadnoordijk. Benoemd de heeren Ihomsen en Fortuin. 3o. een voorzitter der sub 2o bedoelde Herbenoemd de heer J. de Lange C.Jz. 4o. drie leden der commissie van bijstand voor de publieke werken. Herbenoemd de heerenG. de Groot Jz., G. T. M. van den Bosch, P. N. Leguit, Tot voor zitter is door B. en W. aangewezen: de Burgemeester, oo. drie leden der commissie van bijstand in be- comuiissie. a. over te gaan tot het doen maken van een drietal urinoirs aan die Oostzijde van het Ilulpwaagge- bouw, waarvan de kosten zijn geraamd op 431 b. Burgemeester en Wethouders te machtigen deu post onder volgnummer 92 der gemeen te-begrooting voor 1911 te overschrijden met 91, zijnde het ver schil tusschen het geraamde cijfer ad 431 en het aanvankelijk uitgetrokken bedrag ad 340. De heer Meienbrink wenscht hierbij even stil te staan (een stem: dat zal wel meer gebeuren) en be toogt de wensch'ëlijkheid van een tweeden uitgang. De voorzitter merkt op, dat het juist de be doeling is de menschen er met drieën in te laten. Wanneer er drie inzijn- dan zal toch altijd de derde langs de anderen moeten heengaan, dus geeft een tweede uitgang voor dat bezwaar niet. De heer Meienbrink houdt echter vol, dat indien er geen twee uitgangen zijn er gedrang kan ontstaan, wanneer er meer personen in zijn en dat kan aanleiding geven tot zakkenrollerij. Hij stelt daarom voor een tweede uitgang te maken. Dit voorstel wordt door verschillende heeren onder steund. De heer Van den Bosch zegt, dat ook het bezwaar van den heer Meienbrink geldt, dat men niet zien kan d!at er van de inrichting gebruik wordt ge maakt, Mogelijk kan men het muurtje verlagen. De voorzitter acht dit laatste niet wenscho- hjk. Het voorstel Melenbrink wordt met gen verworpen. De heer Ringers vraagt nog of het niet wen- sehelijk is dat er boven dit urinoir een lantaarn wordt aangebracht. Ook voor andere dier inrichtingen zou spreker verlichting aanbevelen. De voorzitter wijst er op, dat het de bedoe ling is de lantaarns zooveel mogelijk in de nabijheid 14 stemmen te-

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2