BUITENLAND* STADSNIEUWS. ff* W' m* de DE BURGEMEESTER VAN BUNSCHOTEN. VERPLAATST. r,et. 5 5 RH-- tprf- Spoorwegleeningen. fVs paar tot de groot© onbekenden! te behooren. Naspeu ringen van de justitie hadden tot nu toe geen resul taat. Een maand of vier terug deed een- Hamburgsche fa milie, ook na een kennismaking" met een Fransch echt paar te Wiesbaden, een' zelfde ervaring op. De N. Ct. schrijft: naar aanleiding van deze ontvoe ring, waaromtrent reeds geruimen tijd in den Ilaag geruchten liepeu, hebben we nogmaals informaties in gewonnen. Daarbij bleek, dat bij de politie alhier geen aangifte is gedaan, noch van een geval, dat dan de in het krantenbericht bedoelde familie zou betref fen, noch van een of ander gelijksoortig geval. En informaties inwinnende bij de familie, welke naam in de geruchten algemeen is aangewezen, kregen we de meest stellige tegenspraak. lieke Gemeente te IJselmuiden bij Kampen konden Zondagmorgen onverrichter zake huiswaarts gaan, daar de pastoor, de Z. E. heer Braam, dien morgen bij het uit bed stappen een been gebroken had. Op den Eersten Kerstdag kon de dienist weer voortgang heb ben, doordien een geestelijke van elders voor dat doel overgekomen was. UIT HEER HUGOWAARD. Bij de lierv. gem. alhier werden nog in het kies college gekozen de heeren C. Wonder, P. Smit Jbz,, D. Pijper en A. Koelemeij tot notabelen de heeren J. de Goede, C. Amels en C. Paschatot diakenen de heeren G. Dirkmaat en H. Koelemeij. UIT BROEK OP LANGENDIJK. De vanwege de Tuinbouwvereeniging „de West" te Koedijk gehouden inschrijving voor de leverantie van 1000 aardappel- en 100 koolmanden, werd het laagst ingeschreven door den heer M. Hart te Broek- op Langend ijk resp. voor 39 cent en een gulden, aan wien de levering werd opgedragen. WERKEN OP DEN TWEEDEN KERSTDAG. De vraag, of de tweede Kerstdag, nu deze als katho lieke feestdag is opgeheven, in den zin van de Zon dagswet nog behoort- tot de algemeen erkende Christe lijke feestdagen, zal aan den rechter worden voorge legd. De rijkspolitie heeft althans Dinsdag te Eind hoven en in den omtrek van die plaats vier processen- verbaal opgemaakt wegens het in 't openbaar verrich ten van arbeid op dien dag. UIT STOMPETOREN. De verpachting van het gras- en rietgewas van dijken en wegen om en in het waterschap de Scher- meer, gehouden op 27 dezer, heeft opgebracht f 16430 voor het gras en f 1094.50 voor het riet. Het vorige jaar was de opbrengst f 16358 en f 1120. UIT SINT PANKR AS. Gisteren werd ten overstaan van den notaris P. J. C. van Toornenburgh ten huize van den heer H. Ger ritsen verkocht het weiland genaamd „de Put" [onder de gemeente Koedijk, nabij de halte Sint Pancras groot 253 snees of 6 24.31 H.A. Kooper werd de heer T. Ruijs Jr. alhier voor f 46,50 per snees of f 11764,50. MOORD. Gistermorgen is het parket van Maastricht te Beek gekomen om een onderzoek in te stellen naar een vreeselijke misdaad, dezer dagen te Geverik, -gemeente Beek, gepleegd. Een bejaard, alleenwonend landbou wer, Pierre GeliSsen, is Dinsdagmorgen dood in zijn woning gevonden. Wonden en bloed aan het lichaam wezen er op, dat de man was vermoord. De dader had 'een gat in den leemen muur gemaakt en zich zoo toe gang tot de woning verschaft. Door hongerig geschreeuw van de varkens dachten de buren, dat Gelissen niet in staat was, zijn dieren te verzorgenzij drongen toen de woning binnen en von den het lijk. De moord schijnt een paar dagen geleden reeds te zijn gepleegd. Laden én kasten bleken te zijn opengebroken. Aan de Pruisische grenzen bij Dinxperlo is een moordaanslag gepleegd op den jachtopziener Kappers. Deze had in de heerlijkheid Bredevoort vier stroopers ontdekt, Toen hij ze achtervolgde met twee hazen, welke ze gevangen hadden, vluchtten zij op Pruisisch grondgebied -en schoten op Kappers, welke gelukkig- niet ernstig werd gewond. Op Pruisisch gebied wilde een Pruisische commies hen! aanhouden, maar ook de ze werd mishandeld. Van de daders heeft mén één, zijnde een Hollander uit Beesd, gevangen genomen en naar Bocholt overgebracht. Hazen en geweren zijn in beslag genomen. een kwartetspel, tal van andere kinderspelletjes en kunstjes, grappige teekenvoorbeelden, verder muziek stukjes en raadsels met 100 prijzen. Men kan zich voorstellen, dat niet alle versjes in het bevattingsver mogen der kinderen leggen, maar dat ze er veel goeds uit kunnen leeren eu den kalender graag zullen bezit ten dat is buiten kijf! Ook van dezen kalender geeft- de firma een album uit. Vijf engelenkopjes door een zonnestraal belicht, die den engelenzang" „Eere zij God in den Hooge" aanhef fen, vormen de eenvoudige maar smaakvolle versie ring van een kinder-kalender, samengesteld door de voor. Uitgevers zijn -de Erven J. J. Tijl te Zwolle, van den Nedferl. Protestantenbond. De dames hebben eer van haar werk. 't Zijn geen vrome spreuken voor eiken dag, maar nu -eens een ernstig dan eens een vroom, ook wel ee.n vroolijk woord of vers. Er staan zelfs kunstjes en raadsels op, de aehterzij bevat ook menigmaal een mooi vers- of een spreuk. Bij sommige raadsels komen ook afbeeldingen voor. Uitgevers zijn de Erven J. J. Tijl te Zwlolle. Ter „gedachtenis aan de Zondags-school" heet een boekje, waarvan de tweede druk bij den Amsterdam sehen' uitgever L. «T. Veen verscheen, waarin na een portret van Jezus Christus een ernstig woord volgt. Het boekje bestaat verder uit gedenkbladen, stichte lijke en stichtende versjes en tevens gelegenheid tot het maken van aanteekeningen achter data. Bij Van Holkema W'arendorf verscheen' de Al manak „de Liefde Sticht", uitgegeven door de „Ver eeniging tot verspreiding van stichtelijke blaadjes". Achter eiken dag staat een spreuk, terwijl stichtelijke liedjes en verhaaltjes er toe meewerken om het ge stelde doel te bereiken. DE I I LLLO-KALENDER 1912 (Van den Berg'hs limited) geeft welverzorgde reproducties naar schil derijen van Jozef Israëls. Laatste Berichten. OVERREDEN.» Te 's-Gravenhage zijn Dinsdag twee menschen aan gereden. Op den Zuid-Buitensingeil werd een wande, kar door eigen onvoorzichtigheid doqr de electri-sclw tram aangereden. Bewusteloos werd hij naar het Ge meente-ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is thans redelijk. Des middags omstreeks twee uur wikle een fietsrij der den overweg van dé stoomtram dér H. S. M. bij d< Delftsche Laan passeeren, toen juist een tram kwam aanrijden. Niettegenstaande de seinwach-ter hem waarschuwde door met de vlag te zwaaien, reed de man door, omdat zijn vrouw, eveneens op d'e fiets, reeds de rails over was. Het achterwiel van de fiets werd door de machine gegrepen en de man hoogst •rnatig verwond. DIEFSTAL. Het is een telkens_ terugkeerend verschijnsel, dat heeren dieven en inbreker® rustdagen als die, welke thans weer achter ons liggen, in Amsterdam uitkie zen om hun slag te slaan, zegt de Tel. Meestal pro- fiteeren ze dan op hun manier van de pleizierreisjes, die bij dergelijke gelegenheden nogal eens worden ge maakt. Zoo ook thans weer. De bewoners van het bo venhuis Bilderdijkstraat 130 namen de Kerstdagen te baat om familieleden buiten de stad te gaan opzoe ken. Bij hun terugkeer' in de eigen woning bleek al spoedig, dat ongenoode gasten zich gedurende de af wezigheid van den rechtmatigen eigenaar toegang- hadden weten te verschaffen en niet met ledige han den waren- heengegaan. Eemig tafelzilver en andere voorwerpen van waarde worden vermist. Klaarblijkelijk hebben de onwelkome bezoekers ook naar contanten gezocht, doch de heer des huizes had de vrijheid genomen, al wat hij aan geld thuis had, bij zich te steken toen hij -op reis ging. Sporen van braak werden niet geconstateerd. Waar schijnlijk wisten de langvingers zich door opensluiting toegang te verschaffen. IN VERVUILDEN TOESTAND. In een woning in de Goudsbloemstraat te Am-ster dam woonden tot voor kort twee vrouwen (zusters) ei een man, bejaarde lieden al. Zij Idbfden er in een toestand van onbeschrijflijke vervuiling. Dezer dage! stierf een der vrouwen, kort daarna de man en om streeks demzelfden tijd overleed ook een buurvrouw Geruchten deden de ronde, dat vergiftiging de doods oorzaak was. Buren vonden in de woning een fl-esch. nog gedeeltelijk gevuld met jenever het was bekend' dat het gezin zich aan sterken drank te buiten ging -en' brachten de sterfgevallen' in verhand met hei gebruik van dezen jenever, die -dan, zoo meende men vergiftige bestanddeel en zou bevat hebben. Dinsdag morgen werd ook de vrouw, die nog in de woning ach tergebleven was, ziek. Geneeskundige dienst en' poli tie werden van de zaak in kennis gesteld. De vrouv werd naar het gasthuis overgebracht, de politie stelde een onderzoek in, met het resultaat, dat naar alk waarschijnlijkheid hier niet aan vergiftiging moet ge dacht worden. Vast staat- dat het overlijden- der buut vrouw geenerlei verband houdt met de andere sterfge vallen, welke laatste dan een gevolg zouden geweest zijn van vervuiling, uitputting en drankmisbruik. UIT ZUTD-SCHARWOUDE. Dinsdag werd te Krommenie eene kolfwedst-rijd ge houden. De prijzen welke bestonden uit- fraaie kunst voorwerpen werden behaald door: lste prijs K. Kroon, Oudkarspel, met 138 punten 2d-e prijs K. Booi te Krommenie met 133 punten, 3de prijs C. Wagenaar, Zuid-Seharwoude met 129 punten. De serieprijs M. Schots, Krommenie met 53 punten. Bij de_ gehouden damwedstrijd in het lokaal van den heer Kist to Zuid-Scharwoucl© tusschen 10 dam mers van den Helder en 10 van Zuid-Scharwoude, bleef de stand remise. Helder en Zuid>-Scharwoude maakten gelijke punten. UIT WINKEL. Bij de 25 December j.l. gehouden herstemming zijn tot leden van het Kiescollege van de Ned. Herv. Ge meente gekozen de heeren A. Slooves Pz., A. Egmo-nd en G. Molenaar. Beroepen naar de Gemeente Renesse en Noord- welle (Zeeland) Ds. B. Nieuwburg te Winkel. GEEN KERKDIENST. Te Warmond1 heeft zich het geval voorgedaan, dat op den Eersten Kerstdag noch de predikant die den ochtenddienst, noch de predikant die den avond- kerkdienst zou houden kwam opdagen. Voor den och tenddienst was ds. Pop, pred. te Sprang, en voor den j avonddienst de. Hoedemaker van Doesburg aangekon digd. Teen dan ook voor de tweede maal de gemeen tenaren teleurgesteld werden en reeds velen huis waarts keerden, hield het- hoofd van de School met den Bijbel een Bijbellezing. De talrijke kerkgangers van de Roomseh-Katho- i KORTE BERICHTEN. Hier en daar in de bloembollenstreek bloeien sneeuwklokjes reeds. De Vastenavondzotjes zoo heeten de sneeuwklokjes ook wel in bloei vóór Kerstmis! 'tls een merkwaardig slot van het merk waardige jaar 1911. Te Oud-e-Pekela is een' zoon van den landbouwer Schuring, toen hij van een feest kwam, in het kanaal geraakt en verdronken. Eersten Kerstnacht is te Spankeren op den spoor weg ArnhemZutphen het vreeselijk verminkte lijk gevonden van- een 84-jarigen arbeider, wonende op de Dierensche heide. Vermoedelijk is hij de® avonds aan het dwalen geraakt en door den- la-atsten trein. Dieren naar Zutphen overreden. In de duinen te Bloem endaal is geschoten op de veldwachters R. d© J. en O. H. Als vermoedelijke da der is opgespoord J. A. K., wonende te Haarlem, die echter ontkent in de duimen te zijn geweest. Te Winschoten is de veedrijver J. P. gestikt in een hooibult gevonden. Een tweejarig kindje te Leerdam, i» in een onbe waakt oogenblik voorover in een kuip met kok-end wa ter gevallen. Het kind' was van het hoofd tot de knieën met brandwonden overdekt. Men vreest het ergste. Maandagochtend omstreeks half twaalf is het schip Disponibel, schipper II. va-n E-lburg, uit Brumen, in de doorvaart van de schipbrug te Doesburg vastge raakt. De brug kon zoodoende niet meer worden dichtgedraaid. De passage was hierdoor gestremd. De passagiers moesten met roeibootjes wo-rden overgezet Ten stadhuize te Amsterdam is aanbesteed het afbreken van de ruïne der Parkschouwburg. Hoogste inschrijver was de heer A. Oosterwijk te Rotterdam voor 3760. Een jongen, die bij gelegenheid van den brand, die Zaterdagavond in de Rozenstraat te Amsterdam woedde, een lok haar had afgeknipt van-een 15-jarig meisje, dat naar dien brand stond te kijken, is aange houden. Op alle reisbureau'» van de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij zullen van 1 Januari af bor den aanwezig zijn, waarop aangegeven zullen worden de dagelijksehe weerberichten betreffende den dienst Hoek van HollandHarwich en wel de stand van den wind, de zee, benevens de verwachting van het weer. I o Buitenpost viel het dochtertje van den her bergier Pama in de trekvaart. De vader sprong zijn kind na, doch verdween direct in de diepte. Het kind werd door een schipper gered. B. en W. van Amersfoort zullen den Raad dezer gemeente voorstellen, van de beslissing van Gedepu teerde Staten van Utrecht, waarbij goedkeuring werd onthouden aan den aankoop van het landgoed Nim- merdor, in hooger beroep te gaan bij de Kroon. Het lid van de Iweede Kanier, de heer Vliegen heeft aan minister Talma een schriftelijke vraag ge daan omtrent de gevolgen voor de leden van het zie kenfonds der staatsmijnen in Limburg, ontstaan uit de staking van de doktoren, uitgeschreven door de af deeling Zuid-Limburg van den Geneeskundigen Kring. Men vermoedt, dat zich te Amsterdam ophouden de vermoedelijke daders van den aanslag op den Pa-rij schen banklooper Gaby, die op klaarlichten dag werd neergeschoten en beroofd van 125.000 francs. De „tuberculose-bloem," gewoonlijk „Juliana- bloem" genoemd, zal voortaan „Emma-bloem" heeten en 21 April verkocht worden den dag waarop in 1879 H. M. haar officieelen intocht in de hoofdstad' deed KALENDERS. De Zwolsche firma la Rivière en Voorhoeve zond ons, evenals verleden jaar, ter aankondiging, ©enige kalenders. Allereerst weer „Neerlandia". Het schild is dit maal vervaardigd- naar een schilderij van den kunst schilder Gabriël en vertoont in fijne, zachte lichtdruk- tinten een1 echt Hollandsch landschap met molen. Het blok bevat weer 366 „kiekjes" en bovendien een nieu we serie van gekleurde kaarten. Jammer, dat de uit geefster ook dit. jaar nog niet het o,og heeft laten1 val len op het schoon van Alkmaar en omgeving Jammer is het, dat de kalender in vereenvoudig© spelling is geschreven. Een- album voor de kiekjes is afzonderlijk te verkrij gen, zoodat hierdoor de kalender een blijvende waarde verkrijgt. Wij kunnen ons voorstellen, dat landgenooten in den vreemde dezen, kalender gaarne tot een d-agelijk- schen vriend maken! Zeer practisch en. tevens net uitgevoerd -is de Elf Provinciën, het blauwe schildje met de elf ver gulde wapens doet ook nu weer prettig aan. Dit jaar komen er in dezen kalender 8 gekleurde platen van Indie voor. Ook nu weer is op elk weekblad voldoen de ruimte gelaten voor aanteekeningen, verjaardagen etc. Werkelijk een practisch sieraad voor d-e huis kamer! Zeer veel zorg -is ook nu weer besteed aan den kin- der-kalend-er een aantrekkelijk schildje, lieve prent jes en vele aardige versjes op de blokjes, daartusschen LTRECHT, 28 December. De heer L. van Duyn, burgemeester der gemeente Bunschoten, die terecht stond wegens oplichting- en verduistering, is door de Utrechtsche rechtbank hedenmiddag vrijgesproken DE MOORD TE BEEK. BEEK, 28 Dec. De Justitie uit Maastricht arri veerde gisteren tot het doen van het sectie-onderzoek in verband met den moord op [den 70-jarigen Gelissen. De schedel schijnt met een bijl geklotfd te zijn. Het Jijk is begraven, aanhoudingen hadden nog niet plaats. In de woning Van den vermoorde is nog een Bedrag van f 100 gevonden. DE TTALIAANSCH-TURKSCHE OORLOG. De Turksche minister van oorlog heeft bekend ge maakt, dat de Turken den 22en na een gevecht van 12 uur, tot in de Italiaansche versterkingen te To- broek zijn doorgedrongen. Zij hebben zich van een mitrailleuse en talrijke geweren meester gemaakt VERGIFTIGING OP GROOTE SCHAAL, In het tehuis voor dakloozen in de Vogelstrasse te Berlijn werden een aantal dakloozen plotseling ziek onder verschijnselen van vergiftiging. De oorzaak der vergiftiging kon niet worden vastgesteld, maar het schijnt dat zij het gevolg is van het gebruik van bok kings, die een der verpleegden in het tehuis had mede gebracht. Er zijn 36 personen overleden en ongeveer 70 door de vergiftiging aangetast. PANIEK IN EEN BIOSCOOP-THEATER. Den tweeden Kerstdag is er een paniek uitgebroken in een kinematograaftheater in het oosten van Berl jjn. Een eigenaardig geraas en daaropvolgend geroep van „brand" deden een paniek uitbreken waarbij 200 per sonen, meest kindei en, naar den uitgang drongen. Het personeel wilde het electrisch licht uitschakelen, doch de geleiding was doorgebrand. De menschen bleven naar den uitgang dringen, en sloegen met stokken en parapluies op elkaar in. Brandweer en politie moes ten aanrukken om de orde te herstellen. Een jongetje van 6 jaar en een meisje van 10 zijn doodgedrukt7 kinderen en 1 vrouw ernstig gewond Het begin van brand werd spoedig gebluscht. De operateur werd gearresteerd. avond in de Harmonie Kaar eerste voorstelling. Was de verwachting hoog gespannen, ten d-eele is ze bevredigd! tevens, jammer was het dat de projecties niet rustiger eu minder vermoeiend voor 't oog waren. Ze waren anders zeer duidelijk en scherp, terwijl do inhoud genoeg reden gaf te genieten, hetzij door de ernst, hetzij door de luim die er in lag opgesloten. De duidelijke en nette explicatie die er van de belangrijk ste films werd gegeven-, droeg er veel toe bij het pu bliek tevreden te doen zijn, vooral was dit het geval met het doek dat weergaf Romeinsche zeden, artisten liefde, een film van 11 M. e. a. Wanneer de directie het bewegen of schitteren wat kan verminderen, hetgeen zoo men o-ns mededeel de, heden zal gebeuren, dan is dezen- avond zeker eeu beter bezette maar vooral beter betalende zaal dan gisteravond te verwachten. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 18 tot 23 December zijn in het bad huis van „het Witte Kruis" genomen: 81 kuipbaden-, 97 regenbaden le klas enj 168 regenbaden 2e klas, te zamen 346 baden. EEN RECLAME KINDER-TIJDSCHRIFT. Wij ontvingen eenige nummers van „De solist," tijdschrift voor de jeugd. Hoewel dit veertiendaagsch kinderblad door Jurge-n's Margarine-fabrieken gratis verkrijgbaar is gesteld voor de verbruikers van de So lo-Margarine en dus als reclame is bedoeld, treedt dit karakter geenszins storend op de-n voorgrond. Reeds de plaat op het omslagbl-ad, door v. Geldrop geteekend, trekt aan. Maar ook de tekst en de plaatjes zijn al leraardigst. Zoo'n nummer wordt geopend door een solistenpraatje, een gezellig babbeltje der dingen van den dag, dan volgen allerlei verhaaltjes, versjes, we tenswaardigheden, raadsels- en efndelijk komt een wel gevulde gezellige „brievenbus." Prentjes zijn er tusschen den tekst geplaatst, die echt naar den smaak der kleine lezers en lezeressen moeten zijn. Ongetwijfeld verschaft „de Solist" in tal van huis gezinnen groote vreugde. DONDERDAG. Kegelelub „Onze Club," 8 uur, de Urite. Danscursus Th. Groen Jr„ van 5—7 en 8—10 uur Sociëteitszaal Harmonie. VRIJDAG: Zan-g-vereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor Orpheus,repetitie voor heeren, 8 uur, gebouw Di~ ligentia. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van ket NOORDHOLLANDSCH LANDBOÜWOREDIET. Voordam, O 11, Alkmaar, BENOEMD. Door de commissie tot bestrijding- der tuberculose te Alkmaar is met ingang van 1- Januari 1912 zuster W. G. van der Weel© benoemd tot opzickteres van de ligtenten. De heer P. J. Leeri-nk, commies der posterijen en te legrafie 2e klasse is verplaatst van het postkantoor alhier naar het telegraafkantoor te Amsterdam. VEREENIGINGTOT STEUN AAN LUPÜS- LIJDERS. De algemeene vergadering, welke gisteren door bo vengenoemde vereeniging" in een der zalen van de Unie" werd gehouden, was slechts bezocht door den voorzitter, den secretaris en den penningmeester. Na opening dezer vergadering, welke op de gebrui kelijke wijze plaats had, werden de notulen door den secretaris, de heer dr. G. Blokhui-s-, voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. Uit het daarna door den secretaris uitgebrachte jaarverslag antieenen we, dat bij den aanvang van het jaar 4 patiënten werden verpleegd en than-s 3. De vereeniging telt 72 eontribueeren-de leden; dit getal is conform dat van verleden jaar. 2 patiënten werden door bemiddeling der vereeniging genezen door de behandeling van Pro-ff. Mendes da Costa. '"it bet verslag van den- penningmeester omtrent de finantiën bleek dat de bezittingen der vereeniging thans nog bedragen 656.98, uitgegeven was in 't ge heel j 561.05, waarvan alleen voor de behandeling- der patiënten 552.45. I-n kas was thans 134.23. Deze verslagen werden door de vergadering ond-er dankzegging aan de rapporteurs goedgekeurd. Do heer dr. Straver werd met algemeene stemmen herbenoemd tot lid van het- bestuur. Hij verklaarde echter niet -langer de functie van penningmeester te willen waarnemen, waarom de vergadering met alge meene -stemmen tot penningmeester benoemde den heer A. J. Stikkel. De voorzitter bedankte den heer Straver voor rlc door hem als penningmeester aan -de vereeniging be wezen diensten en hoopte dat hij ha-ar nog vele jaren door zijn deskundig advies als gewoon bestuurslid van dienst zal kunnen- zijn. Bij de sluiting der vergadering wees de voorzitter op het nuttige werk van- de vereeniging, waardoor twee patiënten als geheel genezen van de behande ling door proff. Mendes da Costa werden ontslagen. Hij hoopte dat de vereeniging door -den verderen fi- nantieelen steun der ingezeten-en in staat zal zijn» zoo noodig op denzelfden voet voort te kunnen gaan. DE BIOSCOPE-VOORSTELLTNG IN HARMONIE. Het Elëotr. Bioscope-Théatre l'Union gaf gister- Staatsleemngen NEDERLAND, Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl, Japan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope t Con sol 1906 1894 6e Bm. Iwang Dombr. Koer» van 27De#.2SDac. ptt, 3 2% 6 4 4 4 4 5 4 4% Financ. en Industr. ondernemingen enz pCt. 4 4% 4 div. Nationale Hypotheek Bark Noordhollandsch Grondcrediet 'I M Ned. Handelmaatsch ippjj reso. Barge eu Moorman n Cultuur Vorstenlanden J Winetb»w. Westersuiker aand. A'dam Deli Langkat l Idem. pref A'dam Serdang Deli-Maatschappij Medan tabak N. Asahan Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang t) Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. Redjang Lebong Great Cobar M |f Amalgamated Copper 6y. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry 'u Amerik. Stoomv.-Mij, Common Marine Preferent Marinebonds pGt. 41^ Comm. Peru aand. div. Preferent n Holl. IJz. Sp.-Mij Mij. tot expl. van Staatsapoorw. Deli spoorweg AMERIKA, Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand.div. Eric Kansas City South. pref, h Miss K. Texas C. v. New-1'ork and Ontarie Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wabash gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 pCt, 4 Premie teenmgen, NEDERLAND. Stad Amsterd. f 100 Gemeente-cred. BE LG1E. Antwerpen 1887 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. Idem OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 RUSLAND 1864 S 3 2^ 4 3 5 5 69V8 99is/u 104iA 471/, 905/s 961lu 88 89V. 10(»/m 88 97V. 937/, 1001/. 97 I88t/. U5i/. Wih 182 135 725 y,5 415 45 1147/, 760 öuö 2371^ 19 507 552 22UU 281 445 H2 208 88 568 461/4 66V, 21 25V. 791/, 655. 181 DS/U 19V, 66-/8 111/4 48 SU/4 92 227 /Ooi/4 i05i/s 19 3l'A 66 29»/, B9v. -09 v. 24i/4 11* 29 176 7 183 öBi/i 108 IÜIB/k hc'/n 123 11»% IbdlZ 480 93 691/4 08% 47% 88 89% 100 881/4 1S8% 116% 1671/4 138 135 730 375 444 48% 114% 762 507 241 519 555 i20% 230% 444 161 202% '62% 787/, 75 58 90 566 46 66% 21% 26 6911/18 55 58/* 217/* 67V, 11* 46% 80% 227 6% 105 V, 20% 3116/14 Si87/8 66 29% 89* 24% i3 28% 174* 6V, 107«A Koers van het geld. Prolongatie 5V8 pCt. Mededeeli-ngen. De Amerikaansche markt was vast gestemd, voor preferente Marine. Oliewaarden, iets aangeboden. Tabakken wederom vast, speciaal voor Rotterdam Deli, Deli Mij. en Senembah. Mijnen on veranderd. I-n Culturen ging niets om. Marktberichten. STATION NOORDSCHARWOUDE, 27 Dec. Gele nep f 3.40 a 3.60, drielingen f 3,50 a 3,80, grove uien f 3.80 a 4.— per 50 Kgr., Roode kool le soort f 13,— a 15,—, 2e soort f 11,a 12,—kleinere 1 4, a 10, gele le soort f 14,a 15,2e soort f 11, a 12,50, kleinere f 3,50 a 9,Deensohe

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2