buit e¥TXFïT STA lisnTëIjwX~ von Amsterdam voor do Leidsche studentenvereeni- ging voor sociale lezingen hield, terwijl in werkelijk heid niet hij, maar jhr. mr. van Fiseme optrad en deze niet over vrijhandel, maar over bescherming sprak? Een geval, dat de „Nieuwe Rott. Crt. toch zelf nog wel niet vergeten zal zijn, waar het nog maar twee maanden geleden en wel den 26en October pas gebeurde. Waarmee wij echter niet gezegd willen hebben, dat wij de door onzen correspondent begane vergissing niet ten zeerste betreuren. HANDIGE OPLICHTING. Het „Huisgezin" vertelt hoe een wagenbewoonster, die met haar woonwagen een paar uur te Stratum vertoefde, een slager aldaar in den nek wist te zien voor een smakelijk stukje vleesoh. Zij ging naar zijn winkel en verzocht hem een flink stuk vleesch af te wegen, wat geschiedde. De slager legde daarna dit stuk vleesch in den korf, die onze wagenbewoonster in haar voorschoot had geplaatst. Nu nog betalen en de zaak was gezond. Maar o wee! Onze wagenbewoonster had haar beurs vergeten. Even halen? Ja, maar dan je korf hier laten staan Goed! Onze wagenbewoonster plaatste haar korf in een hoek van den winkel en ging even haar beurs halen. Toen zij na enkele uren nog niet was teruggekeeerd, vond de slager het raadzaam het vleesch weer zoolang in de ijskast op te bergen. Hij neemt het korfje.Maar wat duivel, wat is dat ding licht Hij opent het en bemerkt tot zijn groote verbazing dat de bodem ontbreekt. Onze wngenbewoonster had het stuk vleesch natuur lijk in haar schoot meegedragen en zjil er wellicht kostelijk van hebben gesmuld1. UIT IIEER HUGO WAARD. Op initiatief van eenige ingezetenen in de kom de zer gemeente werd in het lokaal van den heer Pijper een vergadering gehouden van belangstellenden voor straatverlichting. Nadat eerst eenige mededeelingen zijn gedaan en er op gewezen is," dat de bestaande commissie slechts als voorloopigo oommissie kan worden beschouwd, wordt met algemeene stemmen besloten deze commissie nu te beschouwen als vaste commissie, welke met nog een tiental leden zal worden uitgebreid. Vervolgens werd van gedachten gewisseld over ver schillende verlichtingssystemen, waarbij ook ter spra ke kwam de mogelijke totstandkoming eener Electri- sche Centrale. Met het oog daarop werd aan de com missie in overweging gegeven, daarmee rekening te houden. Vóór 1 Mei zal de commissie zorgen de noodige ge gevens te hebben om tot een beslissing te kunnen ko men. UIT SINT PANCRAS. Vrijdag 5 Januari vergaderde de afdeeling Sint Pancras van den Bond voor Staatspensionneering met 18 van de 60 leden. De voorzitter gaf verslag van de laatst te Alkmaar gehouden vergadering ter oprichting eener federatie van nfdeelingen uit den omtrek. Met algemeene stemmen besloot men tot toetreding en het dagelijkseh bestuur af te vaardigen ter verga dering te. Alkmaar op 14 Januari a.s. Verder betuigde de vergadering hare instemming met de motie-Troelstra inzake Staatspensioen. Besloten werd in begin Maart een propaganda-uit- voering te organiseeren, waarvoor staande de bijeen komst 7 heeren en 1 dame medewerking toezegden. UTT BERGEN. Hedenmorgen stond een huisje aan den Kogendijk, bewoond door den fabrieksarbeider H. Vermeer, in lichte laaie. Nadat Vermeer hedenmorgen naar de fabriek gegaan was, ging zijne vrouw nog even naar bed, om spoedig daarna weer op te staan omdat de lamp, welke zij even te voren naar beneden gedraaid had, inwendig in brand geraakt was. De vrouw pakte dc lamp vast, doch liet deze, door de verbazende warm te, uit de handen vallen. Spoedig stond alles in brand en niets is gespaard gebleven. De vrouw, spoedig bemerkende, dat aan blusschen niet te denken viel, greep haar kindje en zocht- een goed heenkomen. Ver zekering dekt, naar wij vernemen, de schade. UTT DE RIJP. Bij de Donderdag in Purmerend gehouden examens ter verkrijging van de diploma's voor militaire be kwaamheid en lichamelijke geoefendheid, slaagden van hen die den cursus alhier gevolgd hadden de hee ren Poel Jr. te Beemster. K. van Diepen, O. Roelofs en D. de Jongh, allen te Qraft. KOTE BERICHTEN. Het „Haarl. Dagbl." verneemt, dat de procureur- generaal bij 't gerechtshof te Amsterdam thans beslo ten heeft de zaak tegen den bakker Van Exter door te zetten. Ilefc is echter nog niet vastgesteld, dat ook de zaak tegen vrouw Hogenhout in hooger beroep zal behandeld worden. De zaak van Van Exter zal waarschijnlijk binnen eenige maanden te Amsterdam voorkomen. In de Boompjes te Rotterdam bestuurde gister middag de sleeperspatroon Schupper persoonlijk de paarden van zijn sleeperswagen, in verband met de staking onder de voerlieden. Eenige stakende slee pers sprongen op zijn wagen, waarop Schupper een re volverschot loste, het wapen wegwierp en daarna hard wegreed. Niemand' werd geraakt. Schupper is geen lid van de Patroonsvereeniging. De gemeente Watergraafsmeer is thans van de Zigeuners verlost. Gistermorgen ongeveer kwart over elf vertrokken zij in de richting Utrecht over Abcou de. Hun plan is nu te Utrecht hun paarden te ver- koopen en dan per trein zoo spoedig mogelijk Holland te verlaten. Ruim anderhalf jaar geleden vond bij den heer van Duinen te Velsen een belangrijke- bleombollendief- stal plaats. In verband daarmede had de arrestatie plaats van den welgestelden bloemist PL, ten wiens huize de bollen verborgen werden gevonden. Kort daarop werd deze echter weer in vrijheid gesteld, en tot veler verwondering vond geen vervolging plaats. De heer van Duinen wendde zich, na allerlei vergeef- sche pogingen, ten slotte tot den minister van justi tie, die nu bevel tot instructie heeft gegeven, met. het gevolg, dat tegen PI. rechtsingang is verleend en deze zaak binnenkort voor de rechtbank te Haarlem zal dienen. Laatste berichten. BRAND. HAARLEM. 6 Jan. Hedennacht is alhier brand uit gebroken in hotel „St. Jan", eigenaar de heer W. A. J. van de Kamp, raadslid van Haarlem. Alle personen konden zich redden, sommige over een plat. De ge- heele bovenverdieping is geheel uitgebrand. ANNA, LOUISA, GEERTRÜIDA BOSBOOM— TOUSSAINT. Levens- eü Karakterschets door Dr. Johs. Dyserinck. Men schrijft ons: Het zal 16 September van dit jaar juist een eeuw geleden zijn, dat Mevrouw Bosboom Toussaint te Alkmaar het levenslicht aanschouwde. Zóó zwak was zij, bij hare geboorte, dat zij zelfs niet de kracht had, haar eerste levenskreet te uiten, en zij in een badje van verwarmden Spaanschen wijn gelegd moest worden, om de levensgeesten op te wekken. En welk een persoonlijkheid' is uit die zwakke Truitje Toussaint opgegroeid! Hoe talloos velen heeft zij in vroeger jaren aan zich verplicht, door het genot dat het lezen harer werken verschafte! Zij zijn wat uit den tijd, die werken. Maar onze ouders hebben er menig heerlijk uur mee doorgebracht en sommige harer boeken worden nog veel gelezen. Het is allerminst onze bedoeling hier nader in te gaan op de waarde van mevrouw B.T. als schrijfster. Zij had ongetwijfeld haar fouten, maar gelijk O. Vosmaer in d'e Nederlandsche spectator van haar ge tuigde, zij was „een edele vrouw en begaafde kunste nares." En wij herdenken dit jaar het eeuwfeest" harer ge boorte. Zal dit feit te Alkmaar onopgemerkt blijven? Reeds hoorden wij vage geruchten omtrent plannen die zouden bestaan voor het oprichten van een eenvou dig gedenkteeken of borstbeeld. De uitwerking dezer plannen gaarne aan anderen overlatend, heeft toch de afdeeling Alkmaar en Om streken van het Algem. Nederl. Verbond gemeend er toe te moeten medewerken dat in den aanvang van dit historische jaar nog eens het- volle licht zou vallen op de persoon van Alkmaar» groote burgeres. Enkele maanden geleden is hef boek verschenen, welks titel hierboven is afgedrukt. En Donderdag 11 Jan. a.s., des avonds om 8 uur, zal de schrijver in de bovenzaal van de Unie voor de leden van het A. N. V. een bespreking hierover komen houden, evenals hij dit, met groot succes, deed voor den Letterkundigen Kring te Leiden. Daarbij zullen tfevene oorspronkelijke handschriften worden tentoongesteld en tal van andere curiosa. Met liet oog op de bedoeling, in onze stad algemeen de belangstelling voor bet eeuwfeest van Mevrouw B.T. wat op te wekken, zullen echter ook niet-leden van het A. N. V. toegang kunnen verkrijgen tegen een vergoeding van 0.50. Kaarten zullen daartoe beschikbaar zijn bij de secretaresse, mevr. D. Bogaertde Stürler de Frienis- berg, Nassaulaan 26, en ook 's avonds aan de zaal. Moge een groote opkomst het bewijs zijn eener groo te belangstelling! VOETBAL. Morgen wacht de voetballiefhebbers op het terrein van Alcmaria een interessanten competitie-wedstrijd. Kampong uit Utrecht zal de gast zijn. Naar wij ver nemen zal Alcmaria waarschijnlijk met volledige half- linie en voorhoede uitkomen. Kampong is een uitste kend elftal, waarin uitnemende krachten voorkomen. De sterke verdediging met Kellit-z aan 't hoofd is bij de Alkmaarsche voetballers wel bekend. Ook de ge broeders Van der Velden zijn bekend' als centrehalf en rechtsbuiten. Als 't weer zich nu goed1 houdit, zonder regen vooral, kunnen de liefhebbers getuige zijn van een der span nendste competitie-wedstrijden die Alcmaria nog te spelen heeft. „Holland II" zal morgen spelen tegen de O. V. V. „Oostzaan". NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. 536 Ackerman, J. B., bierhandel, Cliamp. Pilz-fabr-, Baangracht. 552 Wijdeman, J. C. L., Schoenhandel, Magdalenen- straat. ARMENBUS. De inhoud der Armenbus, geplaatst iu het stadhuis bij het trouwen, beeft over 1911 bedragen 65.80, te gen 105 in 1910. AGENDA. ZATERDAG. Zang en Vriendschap, 71/i8V2 uut, Tuinzaal Har monie. Gymn.-Ver. „de Halter," 89 uur, adspir. van 12— 16 jaar; 910 Uur voor leden van 16 jaar en ouder „Gulden Vlies," ingang Lindegracht. Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal Schoolstraat B 1. Meisjes-afdeeling 45. Gymn.-Ver. „Kracht' en Vlugheid," Gymn.-lokaa! Schoolstraat B I. Jongens-afdeeling van 6 tot 12 jaar rau 56 uur. ZONDAG: Vrije Tooneel., verg. 7 uur, gebouw Voorwaarts. Zangevereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor Orpheus," repetitie voor heeren, 12 uur precies, ge bouw Diligentia. MAANDAG. Vereonigde Zangers, repetitie 73/4 uur, Diligeutia. Teekenavond „Kunst zij ons doel", 7 uur. Nieuw< Doelen. Gymn.-Ver. „de Halter," oefeningsavond, 78 uur adspir. van 912 jaar; 910 uur adspir. van 121<" jaar, „Gulden Vlies", ingang Lindegracht. Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid", Gymn.-lokaa' Schoolstraat B 1. Ileeren-afdeeling 9*/4ÏO1/*. Danscursus Gebrs. Crefeld, 810. DINSDAG. Zangvereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor „Orpheus," repetitie voor dames, 7V2 uur precies, ho- tel Proof. Ingezonden Stukken. Alkmaar, 6 Januari 1912. Aan de Redactie van de Alkmaarsche Courant, alhier. In plaats van ridderlijk te bekennen, dat ge zeer partijdig zijt opgetreden, door het bericht van Dins dag j.l. onder Stadsnieuws op te nemen, daar ge w i s t, dat de heer Jb. Cloeck alle mogelijke moeite deed en nog doet, om onze Maatschappij afbreuk te doen, komt gij met een in drie redenen vervat verweer te voorschijn, die juist Uwe partijdigheid om lijnen. Gij schrijft: „Het bericht zelve is inderdaad afkomstig van den heer Cloeck, die familielid van den heer Muys, en bovendien zeer intiem met deze is." Is dit Uwe verdediging, dat ge niet partijdig zoudt zijn geweest? Ik vind! haar zeer zwak: hadt gij mij verzocht, gronden voor mijne bewering aan te voeren, dan had ik juist deze redenen opgesomd, aangevuld met nóg eene, dat de heer Jb. Cloeck voorzitter is van de Onderlinge 1911, welke reden gij zeker over het hoofd hebt gezien Gij weidt uit over mijne aanhaling in zake het plaat sen van advertenties. Ik heb willen betoogen, dat het een technische fout is van een Redactie, om den een te bevoorrechten boven den ander in het voeren van een strijd, waarin die Redactie niets te maken heeft: ik besteedde geld namens onze Maatschappij voor het. maken van reclame, gij neemt van de tegen partij onder verdekten vorm nog wel, een Stadsbericht op, dat, zooals ik reeds zeide, bezijden de waarheid was. U begrijpt niet goed), dat ik de veronderstelling maakte, dat de heer Muys nu ook nog wel als deelne mer in onze Maatschappij zou kunnen bedanken; ik wil echter trachten U deze mogelijkheid duidelijk te maken. Gij verbreekt het logisch verband van onze polemiek: de heer Muys zou niet in het oorspronkelij ke Stadsbericht aanleiding kunnen vinden om te be- danken als deelnemer in de Onderlinge van 1890, doch in mijn betoog van gisteren, waarin ik mij door Uw partijdig optreden genoodzaakt zag, een particulier gesprek te releveeren, wat den heer Muys niet anders dan onaangenaam kan zijn. Ik memoreer, geachte Redacteur, dat gij door Uw partijdig optreden, n.l. door het opnemen van bewust bericht onder Stadsnieuws èn den heer Muys, èn Uw blad, èn mij een slechten dienst hebt bewezen. Hoogachtend, J. BOSSERT, Directeur der Onderlinge Glasassurnntie van 1890. [Een ridderlijke bekentenis van zeer partijdig optre den had de heer Bossert van ons verwacht Och, kom! Wij zijn gaarne bereid een fout te erkennen, maar dan dienen we eerst overtuigd te zijn, dat de fout is gemaakt. En nu is in de onderhavige kwestie in geen geval sprake van partijdigheid. Wij hebben in dezen geen belangen op een onbillijke wijze tegen beter we ten in voorgestaan. En wij zouden hiertoe ook geen enkele reden hebben. Hoogstens kan men ons verwij ten, een onvoorzichtigheid te hebben begaan, toen we ons neerlegden bij 't antwoord van den beer Cloeck op onze vraag, of we nog even naar net bericht zouden informeeren bij den heer Muijs, dat hij voor de juist heid instond. Een onvoorzichtigheid welke door de omstandigheden verklaarbaar wordt. Gegeven de nauwe bloedverwantschap en de nauwe relatie tus- schen de heeren. Cloeck en Muijs was er voor ons geen reden na onze uitdrukkelijke navraag aan den heer Cloeck, aan de juistheid van het bericht te twijfelen. Is he tberieht nu juist of niet? Staat het bedanken van den heer Muijs voor het eerelidmaatschap der maatschappij in verband met het zenden der aange- teekende brieven? De heer Muijs kan hierop het ant woord geven. Hij kan precies vertellen hoe de vork in den steel zit. En wij noodigen hem uit, de zaak thans eens open en bloot te leggen, precies te zeggen waarop het nu eigenlijk staat. Uit zijn antwoord zal dan moeten blijken, vrelke gevolgen de plaatsing van het berichtje heeft gehad. Wij hopen dan ook dat de heer Muijs thans zal spreken. Eerst dan kan blijken of het bericht bezij den de waarheid was. Eerst dan ook kan nader inge gaan worden op de argumentatie van den heer Bos sert, Intusschen behoeven we stellig niet te verze keren, dat van het bevoorrechten van den een boven den ander geen sprake is. Red. Alkm. Ct.] DE ITALIAANSCH-TURKSCHE OORLOG. Uit Tripolis wordt d.d. Vrijdag geseind: Volstrekte rust heerscht er te Tripolis, Aïn-Zara, Tadzjoera en Homs. Het heet dat de gewezeu Italiaansche minister de Marinis zeer belangwekkende berichten medegedeeld heeft, die hij uit Konstantinopel ontvangen heeft. Volgens deze kau de vrede niet ver meer af zijn. Ver moedelijk zouden de onderhandelingen met een wapen stilstand beginnen en tot het voorjaar zou de oorlog in geen geval meer duren. In dit opzicht is het van beteekenis, dat den Turkscheu bladen te kennen ge geven is, dat zij de Italianen niet meer moeten aan vallen en de openbare meening op het sluiten van een vrede moeten voorbereiden. De geheele beambtenwe reld zou een vrede met vreugde begroeten, uit vrees voor een financieele catastrophe, die natuurlijk in de eerste plaats de staatsambtenaren zou treffen. De National Zeitung verneemt over den stand van de vredesonderhandelingen het volgende: De groote mogendheden hebben eenigen tijd geleden onderhan delingen geopend, om zich met tastbare voorstellen tot Turkije te wenden. Deze onderhandelingen dragen nog geheel en al een voorloopig karakter en hebben in de eerste plaats ten doel een formule te vinden, die het de Porte mogelijk maakt, rekening te houden met het voldongea feit, zonder den Sultan te nopen zich in het openbaar te moeten verootmoedigen. Van vre desonderhandelingen tusschen de beide oorlogvoerende mogendheden kan geen sprake zijn. De Tribuna geeft de volgende opvatting van de vre- deskansen weer: De militaire toestand der Turken in Tripolitanië is onhoudbaar; de Balkanvolken rukken ongeduldig aan hun boeien, de kassen zijn uitgeput en niemand wil meer een penning leenen. Onder derge lijke omstandigheden moest de vrede eigenlijk niet ver meer zijn. Italië kan wachten; het heeft de voor waarden, waarop het bereid is, de wapens neer te leggen, ondubbelzinnig aangegeven. Het zal stand vastig daarbij blijven. De Turken eu. hun, den vrede willende raadgevers weten het: daaraan is niets te veranderen. DU1TSCHLAND. Volgens de Deutsche Tageszei- tung verwacht men, dat de verkiezingen in bijna ge heel Duitschlandi den 22en Januari zullen plaats vin den. TURKIJE. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat het, niettegenstaande de gebeurtenissen in de Kamer, in de stad rustig is. Alleen trekken versterkte pa trouilles door de stad. AMERIKA. President Taft heeft een proclama tie geteekend, waar Nieuw-Mexico als 47e staat in de Unie wordt opgenomen. Uemeugde mededeelingen. SOLDATEN MISHANDELINGEN. Voor den krijgsraad van de eerste divisie te Miin- cben heeft gisteren een kapitein wegens soldatenmis- handeling terechtgestaan. Er werd bewezen, dat de kapitein sedert eenige jaren soldaten, als zij bij de oefening op den grond lagen, op de schenen en han den getrapt en met het plat van de sabel geslagen heeft. Dikwijls stak hij met de punt van zijn sabel naar de soldaten, wat soms verwondingen tengevolge had. Een officier van gezondheid had hem aangeklaagd. De soldaten hadden dit niet gedurfd. Hij kreeg 42 dagen kamerarrest. SPOORWEG-ONGELUKKEN. De Temps verneemt uit Rome, dat twee treinen bij Rocca San Casciano (prov. Florence) in botsing zijn gekomen met het gevolg, dat er 5 dooden en 17 gewon den waren. Aan het station Austerlitz is een trein op een loco motief geloopen. Er zijn 53 gewonden. EEN AVONTUURLIJK HUWELIJK. De Gaulois vertelt het volgende van den heer Wil liam Harrison, een milliardair uit New-York, een der meest bekende personen uit de groote wereld! aldaar, die een schilderijenverzameling bezit van onschatbare waarde. Op zekeren dag dwaalde hij door een volkswijk, zoe kende naar een nieuw doek, toen hij plotseling in een étalage een portret bemerkte van een jonge naaister, met prachtige blonde haren en van zoo'n voortreffe lijke schoonheid, dat de heer Harrison getroffen bleef staan. Hij trad den winkel binnen, legde een hand vol goudstukken neer voor den verbaasden koopman en zeide tot hem: „O, tracht het origineel van dit meesterwerk te vinden, ik heb er alles voor over Na veel zoeken bleek het dat een schilder uit Bos ton het meisje geschilderd had op een boerderij aan de oevers van de Ontario, waar zij zich voor Jen oogst verhuurd lind. Harrison liet zich niet uit het veld slaan en slaagdo er dan ook in, na lang zoeken het jonge meisje te vin den in een korenveld. Hij nam haar mee en dit een voudige landelijke meisje werd een der schoonste sie raden van de groote wereld te New-York. ZELFMOORD VAN EEN MILLIARDAIR. Het is dezen keer niet eens uit Amerika, maar uit China, dat er een ongelooflijk bericht komt en wel betreffende den zelfmoord. En men pleegt dit jaar in China onder de élite veel zelfmoord uit wanhoop. Zij hebben echter een voornaam middel uitgedacht om een einde aan hun leven te maken en nemen daar- voor doodgewoon een groote hoeveelheid goudpoeder in. Verzekerd word't. dat de dood dan niet lang op zich laat wachten. Op deze manier heeft Tuan-Tang, de onderkoning van Seschouen eveneens een einde aan zijn leven gemaakt, DE HALSKETTING VAN DE KONINGIN WEDUWE VAN SIAM. Door de geheime politie is te Londen een chic ge kleed Indiër aangehouden, die er van verdacht wordt een halsketting van de koningin-weduwe van Siarn ge stolen te hebben. De Koningin had n.l. een paarlen- ketting besteld, die 200.000 kostte. Het werd in ■een kast van een der booten van de Noord-duitsche Lloyd vervoerd. Toen men echter bij aankomst het étui uit de kast nam, bleek het, dat de ketting er uit verdwenen was. Naar alle kanten werd een scherp on derzoek ingesteld om den schuldige op te sporen, Daarbij viel de aandacht op iemand, die vroeger aan het hof te Siam was geweest, later in Singapore is gaan wonen, aanvankelijk een eenvoudig leven leidde, maar zich den laatsten tijd jeer veel uitgaven veroor loofde. Hij werd bespied en het bleek, dat hij eenige kostbare paarlen verkocht had. Deze werden opge spoord en inderdaad behoorden zij tot den vermisten halsketting. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter algemeene kennis, dat zij bij be sluit, yan heden onder voorwaarden vergunning heb ben verleend aan J. J. DE VRIES aldaar, tot het oprichten van een bewaarplaats1 voor spiritus iu het perceel Overdiestraat, wijk F. No. 33a, Burgemeester en Wethouders voornoemd, G- RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Alkmaar, 4 Januari 1912. TELEGRAFISCH WEERÜRlÖHT) 6 Januari. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsck Meteorologisch Instituut te De Bilt, Geldig tot den avond van 7 Januari. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van don barometer 766.0 te Horta. De laagste stand van den barometer 735.1 te Va' lentia. VERWACHTING. Stormachtige tot krachtige zuid-westelijke tot wes telijken wind, betrokken, met regen, later tijdelijk op klarend, zelfde temperatuur. Neerslag te Alkmaar 6 Januari 1912, 3.7 m.M. Uitslag Veiling. gehouden door Notaris M. GOUVERNE, op 4 Januari 1912, van perceelen te ALKMAAR. A. De "Woonhuizen aan den Omval, kadaster sectie G, nummers 343, groot 60 cent., strijkg. C. Mooij f 550.— 344, groot 108 cent., A. Verberne 405.— 345, groot 100 cent., dezelfde 305. 365a, groot 90 cent., C Schouten 301.— 365b, grcot 127 cent,., .TJW. Boersen 705. 367, groot 122 cent., dezelfde 850. B. Het tuinhuis met schuur en erf, aan de Korenlaan, sectie E, no. 2503, groot 116 cent., strijkg. A. W. Bierman 1125.— de tuingrond, voor en naast het vorige, sectie E, no. 2502, groot 30 aren 93 cent. Strijkg. dezelfde. C. Het huis en erf, Heul n/z„ A no. 30, groot 186 cent., strijkg. Jurr. Hazes 1420. D. Het huis en erf, Clarissenbuurt. A no. 5, groot 62 cent., strijkg. W. J. Boersen 1515. E. De Heerenhuizen, Spoorstraat, Ns. 52, groot 134 cent., strijkg. A. v. Diepen Dz. 4015. 54, 134 C. v. d. Meer 4020. 56, 132 dezelfde 4020.— 58, 120 dezelfde 4000. Combinatiën en eindtoewijzing zullen plaats hebben op Donderdag 11 Januari 1912, des avonds ten 6 ure, in het koffiehuis „Het Gulden Vlies" van den Heer W MOOIJ, aan de Koorstraat. Marktberichten. ALKMAAR, 6 Jan. Aangevoerd 3 paarden f 70 k 200, 0 veulens f 0 k 0, 1 koeien en ossen f 200 a —0, vette kalveren f a per ned. pond f 0.a 0.—, 21 nuchtere kalveren f 8 k 20, 0 ezels f 0 k 0, 35 magere schapen f 14.a 20.0 vette id. f 0 a 0, lammerena vette var kens, per ned. pond a ct., 40 magere id. f 13 a 25, 22 biggen f 9.— k 13.—, 11 bokken en geiten f 4 k 6, 0— kleine bokjes f 0.a f 0.boter, per 1/2 ned. pond, hoogste prijs f 0.80 middelprijs f 0.75, laagste prijs f 0.70 aangevoerd 2948 kop, kipeieren f 5.50 k 6.eendeneieren f 0. Afslagvereeniging BEEMSTER. PURMEREND en Omstreken. Op de afslagmarkt werd verhandeld 5 Jan. Spruitjes f 1,80 a 3,per zak, boeren kool f 0.21 a 0,36 p. mand, bloemkool f 5,a 11,70 p. 100 stuks, handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Jan. 14600 Reuzen bloemkool le soort f 5,a 7,60, 02e soort idem f 0,a 0,28400 roode kolen f 6.— a 12 50, 19800 gele kolen f 6.— a 14.10, 2200 witte kool f 4.a 7.baal wortelen f 0. 0.246 baal uien f 4,40 a 4.80 per baal. bieten f a 100 stuks. 8 baal schorseneeren f 8.30 per 50 kilo. STATION NOORDSCHARWOUDE, 5 Jan. Gele nep f 0.a 0.—, drielingen f 4,a 4,20, grove uien f 4.40 a 4.70 per 50 Kgr., Roode kool le soort f 15,a 16,2e soort f 13,a 14,kleinere f 5,a 11,gele le soort f 14,a 15;2e soort f 11,a 13,kleinere f 3,a 9,50, Deensche witte f 11,a 13.2e soort f 9 a 10,kleinere f 3,a 8,50 per 100. HOORN, 5 Jan. Aangevoerd 0 vette varkens f 0. a 0.per Kg., 168 vette schapen f 18.a 25. Lammeren f 16 a 20, Handel matig. HOORN, 6 Jan. Tarwe f 7.75 k f 8.25, rogge a 0.k gerst f 5.75 k f 6 75 haver f 4.50 a f 5. witte erwten f k f groene dito f 14.k f 17.grauwe f 20.k f 23.50 vale f 20.k f 23.50 bruine boonen f 18.k f 18.50 karweizaad f 14.50 k f 15. mosterdzaad f 24.— k k f 24.75, 15 paarden f 110 k f 290, koeien f0 k f 010 schapen f 16.k 23.lammeren f 0.k 0 kalveren f k f 0var kens f 0.k f zeugen f k f 80 biggen f 7.k f 13.kippen f 0 k f 0— f kipeieren f 5.50 k f 6.eendeieren f 0.k f 0 840 kop boter 825 k 85.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2