Bin t g h a ¥ïïT STADSNIEUWS." EEN OPENBARE SCHOOR OPOEHEVEN. 7 DE TOESTAND VAN II. M. DE KONINGIN. hoor! kwam ook dc regisseur. Hij vroeg veront schuldiging voor zijn artisten in jas en mantel. Het vns zoo verschrikkelijk tochtig op het tooneel. dat zij zich tegen kouvatten moesten vrijwaren. We kregen den indruk dat de dames en heeren al wat verkouden waren toen zij optraden! (N. Ct.) Door de stichting van eeue Christelijke school te Delfatrahuizen (Fr.) zal er op do openbare school geen leerling overblijven. De Gemeenteraad van Schoter- land heeft daarom in zijne gisteren gehouden verga dering besloten het hoofd dier school op zijn verzoek over te plaatsen naar Oudehorne. KORTE BERICHTEN. Te Finsterwolde (Gr.) is een dwergzager of ijs- duiker, een in noordelijk Europa thuis behoorende zwemvogel gevangen. Een 16-jarige jongen is te Leeuwarden onder een met cokes geladen wagen geraakt, met het gevolg, dat hij van de bekomen verwondingen is overleden. Het vierjarige zoontje van den tolgaarder te Rhoon, dat vermist werd, is uit een sloot nabij de ouderlijke woning levenloos opgehaald. Het tweejarig zoontje van een inwoner te Den Bommel is in een onbewaakt oogeublik te water ge raakt en verdronken. VERDRAAGZAAMHEID. Te Leeuwarden is er een godsdienstoefening gehou den, waarin een orthodox, een modern en een evange lisch predikant van verschillend kerkgenootschap heb ben gesproken. T. B. schrijft daarover in Vrijzinnig Christendom, dat de dienst volkomen aan de verwach ting heeft beantwoord. Er waren naar schatting on geveer 1100 menschen in de Groote kerk aanwezig, die ongetwijfeld van het samenzijn een zeer verhef- fenden indruk hebben meegenomen. Na een inleidend: woord van ds. Heesen behandelden de drie sprekers ieder een gedeelte van Ef. 4. :17. De orthodoxe spreker deed uitkomen, dat men het over den dogmatischen grondslag wel nooit met elkan der eens zou worden, maar dat men daarom elkaar wel kon waardeeren, en met vertrouwen in elkanders eer- Kjko overtuiging in menig opzicht kon samengaan. De moderne legde er nadruk op, dat ook verdraag zaamheid een beginsel is, en dat hij noch één der an dere sprekeTs daar zou staan, als verdraagzaamheid beteekende laksheid, een zekere onverschilligheid voor eigen beginselen. De evangelische verklaarde zich ontroerd bij de ge dachte, dat zulk een samenkomst mogelijk was. Ter wijl overal in den lande verdeeldheid heerscht, kwam men hier dan toch samen als kinderen van één Vader. Het zou er nu op aan komen, die eenheid te bewaren, en hij wees aan, wat daarvoor noodig was. Elke toesprank eindigde met een kort gebed. POGING TOT MOORD. Gisteren stonden voor de rechtbank te Haarlem te recht K. J. v. d. K.. J. A. v. d. K. en J. v. dl. K. Aan de beide eersten werd ten laste gelegd, dat zij op 5 November j.l. te Ben nebroek met het voornemen te za- men en opzettelijk den surveilleerenden gemeenteveld wachter Taeke Bosch van het leven te berooven, al thans hem opzettelijk zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, dezen veldwachter op een ijzeren hek hebben geduwd, waardoor hij half op zijn rug eu zijde over het hek kwam te hangen en hem vervolgens onder den uitroep: „slaat hem dood en maak hem af" met alle kracht, tegen het. lichaam hebben geslagen. Bosch heeft het behoud van zijn leven te danken aan het optreden van de heeren Simon Daniël Kohier cn Hendrik van der Eist, die tot zijn ontzet opdaag den. Subsidiair wordt dat tweetal ten laste gelegd mishandeling. Het drietal staat tevens terecht voor het zich op dien 5en November 1911 met geweld verzetten met vereenigde kracht tegen bovengenoemden veldwachter en de onbezoldigde rijksveldwachters J. K. Grootveld en H. Broekhof. Die drie ambtenaren hebben zij op zettelijk geslagen, getrapt en geschopt en Bosch en Grootveld hebben daa'rbij verschillende verwondingen opgei oopen. Het O. M. eischte tegen KI. v. d. K. 3 jaar, tegen J. v. d. K. 1 jaar en tegen J. v. d. K. 1 maand gevange nisstraf. MOND- EN KLAUWZEER. Onder de runderen van den heer J. Blauboer te Anna Paulowna is mond- en klauwzeer uitgebroken. BRANDSTICHTING. Do Ilaarlemsoho Rechtbank heeft Van Seh. wegens het brandstichten in de jaren 1908 en. 1909 bij den landbouwer Van Wcelderen te Velsen en het bedrei gen met brandstichting van den aannemer Van Heyst veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf; de eisch was 6 jaar. HET DRAMA TE RIJSWIJK. Do op gisteren bepaalde uitspraak van de Hnagscho Rechtbank, in de zaak van de bewoonster van Rijs wijk, beklaagd haar echtgenoot van het leven te heb ben beroofd, is uitgesteld tot 8 Februari a.s. GESLOTEN WEGENS SCHOORSTEENVEGEN. Aan het Vader!wordt geschreven Op een van de dagen der vorige week moest ik aan het ministerie van koloniën zijn, maakte daarvoor de reis uit de pro vincie naar Den Haag en vervoegde mij in den na middag aan het departement. De concierge deelde mij echter mede, dat het ge bouw dien dag na twaalven gesloten was, wegens het vegen van de schoorsteenen. Ik vertrok, mijn vergeefsche reis betreurend, maar diep doordrongen van het besef, dat de Nederlandsche Staat voortreffelijk zorgt voor het trekken der koloniale schoorsteenen, doch tevens mijzelf afvragend, of alge- lieele sluiting wel strikt noodig was, en zoo ja, of dit dan niet evenals het niet doorgaan van de mi- nisterieele audiënties in de St.-Ct. kon worden ge publiceerd, b.v.„Wegens het vegen der schoorsteenen zullen de Regeeringsgebouwen morgen gesloten zijn." Het zou niet slecht staanin de 8t.-Ct. van Simpliccissimus n.l. UIT DE RIJP. Heden nacht brandde het woonhuis vau den heer P. DiL, staande aan de Beemsterdijk alhier tot den grond toe af. Alles was op beurspolis verzekerd. Wèl vervolgt het noodlot den heer Dil, daar dit, naar wij meenen, de achtste brand is, waarbij een aan genoemden heer behoorend perceel vernietigd is. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Heden werd door de Tuinbouwvereeniging „Groen- tencultuur" uitbesteed de levering van 1630 witte aardappelmandjes. Eenige inschrijver was den heer M. Hart. alhier, aan wien de levering word opgedra gen ft 37% cent per stuk. UIT HEILOO. Na gehouden proeflessen is uit een 6-tal sollicitan ten naar de betrekking van organist bij do Ned. Herv. kerk alhier door kerkvoogden als zoodanig benoemd de heer G. Timmer te Alkmaar, VROUWENRECHTEN OOK VROUWF.N- PLICHTEN? Men moge er al dan niet voorstander van zijn om aan onze meisjes het bekleeden van ambten; vroeger uitsluitend door mannen bekleed, toe te staan, aldus schrijft iemandi aan de N. R. Ct, een feit is het dat op bijna ieder gebied hoe langer zoo meer de vrouw als mededingster van den man optreedt; laat ik slechts noemen de betrekkingen aan post-, tele graaf-, telefoonkantoren, in apotheken, op handelskan toren en andere bureau's, op fabrieken, op medisch (arts, dentiste), wellicht spoedig ook op juridisch of theologisch terrein; in Parijs als koetsier op een fiacre of als chauffeur; nagenoeg de geheele zie kenverpleging is een door haar veroverd gebied1, en zoo zou ik verder kunnen gaan. Ik wil 'n vraag in overweging geven: waar door den militieplicht aan de jongelingschap van allerlei stand en ontwikkeling hoe langer hoe groote bezwaren voor hun carrière worden in den weg gelegd, is het daar nu nog billijk, dat do meisjes hiervan geheel worden vrijgesteld? Gelijke monniken gelijke kappen. Mijn antwoord zou daarop luiden: ik acht het in strijd met het wezen der vrouw om in de gelederen mede te strijden, doch ik zou het rechtvaardig achten, dat ook zij aan de militieloting deelnamen en dat een zeker aantal (eeni ge honderden jaarlijks of meer), door het lot daartoe aangewezen, verplicht werd; bij gebleken physieke ge schiktheid, een cursus van eenige maanden in ver bandleer en ziekenverpleging te volgen (ieder volgend jaar een herhalingscursus van een of meer weken) en dat deze meisjes gedurende een zeker aantal jaren als zoodanig op de rol werden geplaatst ter onmiddel lijke beschikking van de militaire overheid in geval van oorlog of van manoeuvres. Behalve uitsluitend voor verpleging, kan vrouwelijk personeel wellicht voor andere diensten worden aan gewezen, die meer op den weg van de vrouw dan van den man liggen, t. w. koken, de linnenkamer, verband- materiaal en dergelijke. EEN MISDAAD? Verleden week werd bij And ijk de landbouwer L. B. dood aan den kant van een sloot gevonden. Men dacht dat de ongelukkige, na in de sloot gerankt te zijn, met veel moeite er iu geslaagd was, weer op het droge te komen en daarna, uitgeput zijnde, was doodgevro ren. Het gerucht gaat nu echter, dat hier een mis daad in het spel is. Het slachtoffer bleek van zijn geld beroofd te zijn. Thans heeft met het lijk ter schouwing weer opgegraven. CAN Dl D A AT S V ERLOF. Naar „De Nederl" verneemt, hebben B. en W. van Den Haag een verlof van 10 dagen verleend aan den openbaren onderwijzer W. de Jong, candidaat. van de vrijzinnigen voor de Tweede Kamer in het district Hilversum, ten einde in dien tijd in het district voor de candidatuur te kunnen optreden. VERKOOP VAN HENGSTVEULENS. Te Bergen op Zoom heeft onder zeer groote belang stelling de verkoop plaats gehad van 8 hengsten van 's Rijks-hengstveulendepot. Ook zeer veel buitenlan ders waren ditmaal opgekomen. De prijzen waren zeer hoog, vooral van het koud- bloedras, die tot een tot heden ongekend hoogeu prijs werden verkocht. Zoo bracht Nepos, een goudschim- ruel, 0400 op; het minste bedroeg 1050, terwijl de totaal opbrengst was 23.790. ERNSTIGE VERDUISTERING. Naar het Ilbld. verneemt is gisternamiddag een klerk van een dor rijksontvangevskan toren te Amster dam aangehouden, verdacht van verduistering ten na- deele van het kantoor waarop hij werkzaam is. Op het- derde kantoor van de „ontvangers der re gistratie voor de Burgerlijke akten, tevens belast, met het zegel, werden sinds eenigen tijd vrij aanzienlijke hoeveelheden zegels gemist. Naar thans bleek, voor een totaal bedrag van ongeveer 2000. Als verdacht de gelden bij den verkoop der vermiste zegels ontvangen, niet te hebben verantwoord, is een zeven-en-twintig-jarige gehuwde klerk gisternamid dag in zijn woning overgebracht. De verdachte ont kent echter iets omtrent de vermissing der zegels, dan wel het ontbreken der voor de zegels ontvangen gelden tc kunnen meedeelen. Hij is voorloopig ter beschik king gehouden. KORTE BERICHTEN. Op den Breeden Hilledijk te Rotterdam heeft gisternamiddag de 8-jarige J. G., uit baldadigheid een hnndvatsel vau een wissel omgegooid, waardoor van een juist passeerenden goederentrein een wagen is ontspoord. Aan dien wagen en aan den weg werd schade toegebracht. Sedert Maandagnacht zijn de korporaals v. d. E. en W., en de milicien W. uit hun garnizoen to Assen verdwenen. Een deel van hun militaire uitrusting is in de buurt van Emmen gevonden. Waarschijnlijk zijn de vluchtelingen naar het bui tenland gegaan. Om in de gevangenis te komen heeft zich gister- namiddag bij de politie te Culemborg een man aange meld, die zeide op 8 dezer kleedingstukken te hebben ontvreemd uit een logement te Meppel. Nadat de juistheid van deze mededeeling gebleken was, is de man gevankelijk naar Meppel vervoerd. Dinsdagnacht heeft de politie te Haarlem met zeer veel moeite een berucht persoon, de W., iu arrest genomen en in een cel aan het bureau opgesloten. Woensdagnacht was hij gevlogen, hoe begrijpt nie mand. 11. M. DE KONINGIN EN OPENLUCHT SAMENKMASTEN. Notaris S. J. van den Bergh, te 's Gravenhage heeft, volgens de West-Frieseho Kerkbode, zijn land goed „Oekenburg" te Loosduinen, beschikbaar gesteld voor een openlucht-samenkomst, van vrijzinnig-gods- dienstigen, op n.s. Hemelvaartsdag. Op een tot Hare Majesteit gericht verzoek, om tot dit doel het kroon domein „de Raaphorst" af te staan, was bij het Cen traal Comité voor Openlucht-Samenkomsten in Z.- Holl. een weigerend antwoord ingekomen. Het is ken merkend, dat „de Raaphorst" wel herhaalde malen, naar het Weekbl. voor Yrijz. Herv. meldt, beschikbaar werd gesteld voor orthodoxe zendingsfeesten. BELGlë. Luitenant de Lépinne, die door den soci- alistisehen afgevaardigde iu de Kamer, den heer Van- derveldo, bij do laatste Kongo-debatten genoemd was, is gisteren aan het parlementsgebouw verschenen om den heer Yandervelde een oorvijg te geven. De soci alistische afgevaardigde antwoordde met een vuist slag, waarop de boden tusschenbeide kwamen. De oft icier verklaarde, dat hij den heer Yandervelde nog wel eens zou weteu te vinden. DUITSCHLAND. De partijen in den nieuwen Rijksdag zullen de volgende, getalsterkte hebben (de cijfers tusschen haakjes geven de sterkte aan in den ouden Rijksdag) Welfen 5 (1) Conservatieven 43 (59) Vrije conservatieven 14 (25) Oeconomische vereeniging 10 (18) Anti-semieten 3 (3) Polen 18 (20) Centrum 93 (103) Beiersche boerenbond 3 (0) Na tiona al-liberalen 45 (51) Duitsche boerenbond 1 (0) Boiersch liberaal 1 (0) Vrijzinnigen 41 (49) Sociaal-democraten 110 (53) Elzassers en Lotharingers (8) Deneu 1 (1) Wilden 2 (6) Opmerkelijk is het, dat de koninklijke residentie Potsdam door de socialisten met groote meerderheid op de conservatieven veroverd is. Deze uitslag was echter te voorzien. In Spandau, de grootste stad van dit district, moet de deelneming van de kiezers 95 pet. hebben bedragen. Zoo fel is de strijd geweest, AMERIKA. Na eenige dagen van kalmte is de politieke strijd te Bahia ofmieuw uitgebroken. Bot singen kwamen in de straten voor. Gedurende den nacht en den dag. van gisteren werden de gebouwen van de aan de candidatuur van minister Scabra vijan dige bladen in brand gestoken en geplunderd. De toestand is eveneens ernstig te Fortaleza (Cea- ra.) 1 1 Gemengde meuedeelingen. REGENS IN ENGELAND. Aanhoudende slagregens hebben het dfll van de Theems, de speelgronden van Eton College en het slotpark en de renbaan van Windsor overstroomd, evenals de Theemsoevers tot Oxford. De Theems lijkt nabij Richmond een meer te zijn. Honderden buiten huizen zijn. door het water van de buitenwereld afge sloten. Er is belangrijke schade aangericht. De Theems blijft wassen. SPIONNAGE. De Deutsche „Tageszeitung" bevat het volgende' verhaalGisteravond vertoefde een infanterie-offi- cier gedurende een half uur iu de loods van den mili tairen spoorweg van Berlijn naar Jüterborg. De offi cier, die er door zijn donkere gelaatskleur als een vreemdeling uitzag, vroeg den schildwacht van de loods naar verschillende dienstzaken, las enkele stuk ken, die hij vond, door en vroeg op nadrukkelijke wijze waar gedurende den nacht de lastgevingen van de militaire overheid betreffende den militairen spoor wegdienst bewaard werden. De officier vertrok langs een landweg in de rich ting van Jütenborg. Gelijk met hem verliet de schildL wacht de loods. Toen hij na 3 uur terugkwam, vond hij de loods opengebroken. Uit alles bleek, dat men de stukken doorsnuffeld had. Eerst nu maakte de schildwacht melding. Zonder twijfel heeft men hier met een buitenlandschen spion in Duitsche uniform te doen. Naar aan het „Berliner TagebLatt' uit Warschau wordt geseind, zijn de kapitein van den Duitschen ge- ncralen staf von Stünzer en de Duitscher Steiner, door den krijgsraad wegens spionnage resp. tot 3 en 2 jaren vestingstraf veroordeeld, EEN AARDBEVING. Het eiland' Zante, aldus wordt heden uit Athene geseind aan de „Vossische Zeitimg", is gisteren ge teisterd door een hevige en langdurige aardbeving. Yele huizen in de steden en dorpen zijn in puin ge vallen. Do gevangenis en de vesting werden gedeel telijk beschadigd. liet aantal slachtoffers schijnt, de hevigheid van de aardbeving in aanmerking genomen, betrekkelijk gering te zijn. De bewoners kampeeren onder den blooten liemel. Uit andere eilanden in de Ionische Zee en van de kuststreken kwamen eveneens berichten van aardbevingen. EEN ONTPLOFFING IN NOORD-CHINA. In Oud'-Soeïdiln had in een kruitmagazijn een ont ploffing plaats. Ongeveer honderd' huizen moeten vernield en vele personen gedood of gewond zijn. Nader wordt- gemeld, dat de kruitkelder door den bevelhebber der keizerlijke troepen, Tsehin-Tai, aan de revolutionnairen afhandig was gemaakt en vervol gens werd opgeblazen. liet heet, dat Tschin-Tai zelf bij de ontploffing om het leven is gekomen, Koeldscha is rustig. Op do gebouwen der nieuwe regeering waaien de vlaggen der revolutionnairen. KöPENIC'K HERLEEFD. Uit Insbrüek wordt, het volgende geseind: Gisteravond werd hier een allerbrutaalste en toch geraffineerde postdiefstal gepleegd'. Tegen den avond vervoegde zich een man van ongeveer 25 jaar in de uniform van postbeambte bij de stallen der posterijen Hij bestelde daar, in opdracht van het postkantoor, een postrijtuig met twee paarden bespannen tot het inzamelen van de avondbostollingen bij de verschillen de hulppostkantoren. Zonder eenige achterdocht werd hom een wagen met postiljon gegeven. Hij reed daar mede naar het stationspostkantoor, waar de valsche postbeambte verklaarde, dat hij aangesteld was door de postautoriteiten te Meran, en van den hoofdcontro- lcur de opdracht had gekregen de brieven in Insbrüek te vergaren. De man liet nu naar twee verschillende bijkantoren rijden-, nam de brieven mede en bracht de ze naar het stationspostkantoor. Hij zeide daar een lijst te hebben liggen op postkantoor no. 7. Hij ging daar te voet heen, nam onderweg een handkar mede, die voor een koffiehuis stond. Op het postkantoor no. 7 liet hij zich de avondpost geven, daar hij wist, dat hierbij de geldpost was. Zon der eenig argwaan te koesteren gaf men hem de post zakken met de aangeteekende brieven mede, waarin voor een waarde van ongeveer 20.000 kronen zat. De valsche brievenbesteller verdween. Vanochtend vond men iu de nabijheid van de spoorlijn drie leege post zakken. Dc directeur der posterijen te Insbrüek is overtuigd, dat dc dief iemand moet zijn die volkomen op de hoog te is van de toestanden der posterijen. De man, die hem de uniform geleend heeft, is gevangen genomen. VERPACIIT ING KERM1STERREIN, Uitslag verpachting kermisterrein voor 1912. 1. Wafelkraam, Steenenbrug. toegewezen aan de wed. G. C. van der Zee te 's-Gravenhage, voor 172.12%. 2. Poffertjeskraam. Nieuwesloot, aan J. Dekkers te Rotterdam, voor 2013. Draaimolen, Nieuwesloot, aan de wed. J. L. Gailjard te Amster dam, voor 35.12; 4. Draaimolen, Laat, aan C. Schoenmaker te Alkmaar, voor 155.75; 5. Lueht- sehommel, Paardenmarkt, aan F. J. Vermolen te Am sterdam, voor 501; 6. kinematograaf of bioscope. Paardenmarkt, aan II. Hommerson te Amsterdam, voor 1150.50; 7. Cake-walk, Paardenmarkt, aan A. C. Wegkamp te Apeldoorn, voor 250; 8. Toboggan, Paardenmarkt, aan J. Kunkels te Roermond voor 225. 9. Palingstallen: a. op de Nieuwesloot bij de poffertjeskraam aan W. Portegijs alhier voor 15; b. op het Hof bij café Central aan B. Smit alhier voor 17.15; c. Hoek Achterstraat en Magdaleneustraat aan W. Smit alhier voor 22.05; d. Kleine kaasmarkt bij de bakkerij aan J. Smit Jr. alhier voor 60.50; e. Kleine kaasmarkt bij het Waaggebouw aan J. Ilabich, alhier, voor 35.50; f. Hoek Langestraat en Mient aan M. Zonderhuis, alhier, voor 42.50; g. Laat bij de Boterstraat, nan J. J. Kolter te Zwolle voor 15.10; h. Laat bij het Payglop aan dezelfde voor 15.10; i. Laat bij de R. K. kerk aan H. Kalter te Kampen voor 26.26; j. Laat bij de Krebbesteeg aan Br. Visser te Kampen voor 28.19; k. Laat bij de Schoutenstraat aan J. Smit Jr., alhier, voor 50; 1. op de Paardenmarkt aan K. Warnar Jr. te Kampen voor 17.50. VAST BIOSCOPE-THEATER. Naar wij vernemen, is door bemiddeling van den makelaar Quax en Zoon alhier een flink perceel in de Langestraat aangekocht, waarin een modern ingericht vast bioscoop-theater zal worden gevestigd. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 28 Januari 1912, Groote Kerk, jO Uur, Ds. Viuke, Kapel, 10 uur, Ds. Verwaal. Avond 6 uur, Ds. de Pree. Ileidelb. Cat. Zond, 23. Woensdagavond 7!/2 uur, Ds. Vinke. Evang.-Luth. Kerk, 10l/2 uur, Ds. A. van Wyk, herv. pred. te Zaandam. Doopsgez. Kerk, 10l/2 uur, Ds. H. Westra. Rem.-Öer. Kerk, lÓi/2 uur, dr. J. A. Beijerman, rem. pred. te Amsterdam. Geref. Kerk, 10 uur en avond 6 uur, de heer Im- peta, cand. te Katwijk Hersteld Apostolische GemeenteToussaintstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, godsdienst oefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine saai Harmonie, 5 uur. Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van 8*/i tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 5% tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo theus", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Consistorie Gerof. Kerk, Oudegraoht D 83. Zondag middag 3 uur, vergadering van de Jongelingsvereeni- ging „Paulus." Uit de omgeving. Ilerv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. llerv. Gem. te Heiloo, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatie-lokaal te Heiloo, 10 uur, Ds. H. P. de Pree van Alkmaar. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, ds. F. W. J. v. d. Kieboom. Herv. Gem. te Stompetoren, 9i/2 uur, Da. Heep. Herv. Gem. te Schermerhorn, 9l/2 uur, Dg. van Meurs te Oterleek, Ger. Kerk, 9t/2 uur, Ds. Mulder, te Broek op Lan- gedijk (bediening H. Avondmaal. Nam. D/2 uur, dezelfde. (Dankzegging). EEN TREFFEND GEVAL. Terwijl de werkman de Vries van Dirkshorn Woens dag aan een heipaal hakte, kwam onverwachts zijn kindje in de nabijheid. Een ondeelbaar oogenblik stond de vader tusschen de keuze zijn kind te raken of zichzelf te hakken. Even daarna had hij zich zelf met de bijl hoogst ernstig in den enkel getroffen. Men vervoerde hem onmiddellijk naar het St.-Elisabeth- gesticht alhier, zonder hem zelfs t© voren te verbin den. Natuurlijk had er tijdens het transport groot bloedverlies plaats, maar dank zij de geneeskundige hulp en de verpleging hoopt men dat de patiënt spoe dig zal zijn hersteld. AGENDA. VRIJDAG: Zangvereeniging Nieuw Leven mei Mannenkoor Or pheus, repetitie voor neeven, 8 uur precies, gebouw Diligentia. Gymn.-vereeniging „Kraalt en Vlugheid," jongens, lo afd. van 6—7 uur. Schaak- en Damclub V. V. V. Dames Gymnastiek-vereeniging „Hygiea" oefening van 6—7 uur voor meisjes, van 7—8 voor jongens van 8—9 voor Dames in het Gulden Vlies. ,,'t Vrije Tooneel," repetitie, avonds 8 uur, ge bouw „Voorwaarts." ZATERDAG. Die Wiener Dumenkapelle, uitv. 8 uur, Harmonie. Gymn.-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjos afd. van 45 uur, jongens 2e afd. van 5—6 uur. Gymn.-Ver. „Kracht, en Vlugheid," Gymn.-lokr.al Schoolstraat B 1. Meisjes-afdeeling 45. Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD: 25 Jan. Cornelis Maria Schoenmaker, wedn. van Wil- helmina van Westerop en Catharina Bijwuart. Simon Johannes Antonius Keesom en Geer- truida Maria IJprua. Hubert Willem Luijs- terburg en Helena Francisca Ouwens. Fre- derik Gijsbertus Hijman en W'ilhelmina Kuyt. Sijmon Hooijboer, wedn. van Trijntje Smit en Elizabt-th Ursula vau Dijk. Nicolaas Johannes de Boer en Hendrika Helena Groot. OVERLEDEN 26 Jan. Sjouke Zalm, wed. Johannes Godjjn, 88 jaar. Cornelia Maria Pukkel, gehuwd met Karei Ackerman, 65 jaar. Laatste Berichten. 's GRAVENHAGE, 26 Januari. (Officieel tele gram). Daar de toestand van II. M. de Koningin ge heel bevredigend is, zullen geen bulletins meer worden uitgegeven. TREIN-ON TSPORING. AMSTERDAM, 26 Jan. Te Winschoten ontspoorde gisteren te ruim 10 uur bij het rangeeren de locomo tief van den laatsten loeaal-trein naar Groningen. De lijn werd versperd; er werd onmiddellijk hulp uit Ow ning en en Nieuweschans ontboden. Dc reizigers naar Groningen hadden ruim 2 uur vertraging; hedenmorgen was de lijn weer vrij. Marktberichten. ALKMAAR26 Jan. Kaas. Kleine volvette met rjjksmerk fkleine fabriekskaas f 36.50, kleine boerenkaas f 85,commissie f 37.middelbare f 36 50. Aangevoerd 175 stapels, wegende 97993 Kilogram, waaronder KG. volvette kleine f Handel vlug. ALKMAAR, 26 Jan. Heden werden ter graanmarkt aangevoerd 176 ILL. Tarwe f 7,75 a 0,rogge f 0.a f 0.gerst f 0,a f 0.gerst chev. f 7.a i 0,haver f 4,30 a f 5, -bruine boonen f 14,a 17,625, paarde id. f 0,a f 0.citroenid. f a duiven id. f a fwitte id. f a f rood mosterdzaad f a f geel id. f a f 0,kanvijzaad faf—,- fclauwmaanzaad f a erwten groene f 23,a grauwe f 22,50 a vale f a f BROEK OP LANGENDIJK. 26 Jan. Reuzen bloemkool le soort f 0,a 0,— 02e soort idorn f 0,a 0,roode kolen f 7 90 a 20.—,gele kolen f 6.60 a 18. witte kool f 8.50 a 17.50, baal wortelen f 0,— a 0,270 baal uien f 3,70 a 4.30 per baal. 0

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2