Damrubriek. érn. wm. mm. STADSNIEUWS. B I K N E K L A K B Uü geschiedenis van Q-, li. en X, H AANVARING TUSSCHEN „DE ALKMAAR PACKET" EN „DE MARGARETHA." Vraag en aanbod. bruiloften, dooippartijen, begrafenissen, wedrennen, in genoemd worden. Bovendien bezaten deze drie „heeren" een speciale fabriek voor het vervaardigen van allerlei valsöhe papieren. In een hoek van de in richting zat een vroegere lithograaf, die bewonderens waardig mooi handteokeningen kou namaken; verder was er nog een graveur, die stempels namaakte. Sta pels papieren uit allo mogelijke landen lagen daar te wachten op een bewerking van deze heeren. De inrichting van de beruchte firma aldiis ein digt do schrijver bloeit nog. Het zal waarschijnlijk niet lang meer duren of ik zal met een uitnoodiging tot bijwoning van het zilveren jubileumsfeest vereerd worden. Aan de Dammers! Met dank voor de ontvangen oplossingen van bleem 167 van S. Homan. Stand: Zwart: 1. 6, 8, 10, 11, 12, 14, 17, 18, 19, 23, 25. Wit: 26, 28, 30, 31, 32, 33, 36, 42, 44, 49. 50. Wit speek: 1. 81—27 1. 25 84 2. 2621 2. 17 20 3. 3631 3. 26 48 4. 4943 4. 48 39 5. 27—22 5. 18 29 6. 44 2 6. 23 32 7. 2 26 en wint. pro- op- Van dit aardige probleem ontvingen wij goede lossingen van d© heeren: O. Clock, D. Gerling, J. Iloutkooper, J. K., F. J. K., W. Los, A. Klinkhamer, O. van Nieuwkuijk, N. Zee man te Alkmaar, J. Bakker te Broek op Langendijk en II. E. Lantinga te Haarlem. Van de beide vorige opgaven was nog een goede oplossing ingekomen van den heer F. J. K. te Alkmaar. Damdag Midden-Beemstecr. De groote slag, die 25 Februari op het dambord in het Hoerenhuis zal geleverd worden, belooft een reus achtig succes voor de ontwerpers en een grootsche propaganda voor het damspel to worden. De deelname uit Noord-Holland is zeer1 groot. Meer dan 100 dammers hebben zich reeds aangemeld, waar onder de al'lersterkste.n. Amsterdam heeft reeds over de 90 deelnemers, 't Lijdt dus geen twijfel of minstens 200 dammers zullen aan den kamp deelnemen. Indien er bijgeval damliefhebbers zijn die wel 's middags aan de tweede ronde willen deelnemen, doch 's morgens niet aanwetzig kunnen zijn, warden zij beleefd uitge- ncodigd dit te melden aan den heer J. de Haas, Graaf Florisstraat 15 II, Amsterdam, mek opgave van speel- sterkte, aangezien er ook eenige Amsterdammers zijn, die alleen 's middags kunnen spelen. Er wordt 's morgens om 10 uur begonnen. Be stuurders van vereenigingen worden uitgenoodigd, te zorgen vocht een plaatsvervanger, indien één der op gegeven spelers is verhinderd. Alle bestuurders ont vangen nader bericht van indeeling enz. Nadere me- dedeelingen zullen in de rubrieken worden medege deeld. VOOR DE JEUGD. Gaarne vestigen wij nogmaals de aandacht van damliefhebbers, ouders en opvoeders op deze bijlage ran het Tijdschrift van den Ned. Ilambond. Een gedeelte van hef eerste nummer laten wij hier volgen: „Men wint niet alleen door alle schijven van zijn tegenstander te slaan, maar ook wanneer men hem opsluit, zoodat hij niet meer schuiven kan. Hier is een aardig voorbeeld, waaruit je tevens leert, hoe je een oplossing moet opschrijven: s- HM-on Zwart had een dam gehaald) op 50, waarna wit 4011 speelde. Toen schoof zwart dam 50 op 28 om schijf 41 te winnen. (Stand diagram). Wit zet nu 4137. De zwarte dam slaat dan op 41 of 46. Op 41 volgt 3631, (zwart 26 37 en wit 47 36). Zwart slaat d-us 28 46. Wit daarna 3631, zwart 26 37, wit 4741. Zwart kan dan slechts 3742 spelen en wit sluit de zwarte dam op door 48 37. Oplossing woTdt opgeschreven als volgt: (uitgaan de van diagram) 1. 41—37 28 46 2. 36—31 26 37 3. 47—41 37—42 4. 48 37 en wint. Ter oplossing ditmaal een zeer mooi probleem den heer Vardou te Caen. Hieruit moge blijken genoemde heer een uitstekend problemist is. Probleem 168 van J. VARDOU, Caen. 1. 41—37 28 41 2. 36—31 26 37 3. 47 36 en wint van dat 'WtZ/. w. vZwt. Wm. Zwart: 2, 6, 7, 9. 11/16, 19, 20, 24, 35. Wit: 21, 22, 25, 27, 29, 32, 33, 42, 44, 45, 48, 50. Oplossingen vóór of op 8 Februari bureau van dit blad. TOOK I>K DAMES. KijbJeH in <te Modewereld. Terwijl we midden in den winter zitten en onze dik ste en warmste winterklceren dragen, zijn do mode huizen er reeds weer druk mee bezig zich af tc vragen wat er verwerkt moet worden voor het warmere jaar getijde. Wat de blouses betreft, die, als het zoelerc voorjaar is aangebroken, in de. mode zullen zijn. daar over zijn do nieuwste berichten reeds tot on9 doorge drongen. Hot hoofdmotief dat hierbij in aanmerking komt, is randen en nog eens randen; deze zijn zoo breed, dat zij zich over de helft der geheele stofbreed- te uitstrekken. Bij het knippen van de blouse gaat daardoor wel veel stof verloren waarvan 't natuur lijk gevolg is, dat deze blouses duurder zijn maar het effect, dat bereikt wordt, is inderdaad verrassend. Satijnranden echter overschrijden de breedte van 6 a 8 cM. niet, zij hebben een telkens afwisselend pa troon als punten, ruiten en ook wel jacquard-dessins voor de nieuwe shawlhlouses, dio evenals do kimono blouses „de'" mode zullen zijn, terwijl aan de over hemd-blouse eveneens een plaatsje wordt verleend in de zomermode. Wat de stoffen betreft, wollen batist, serge en pope- lino zoowel als wollen mousseline zijn veel vervaar digd, terwijl als garneering soutache en koord in aan merking komt. Ook groen-blauw Schotsch, zijde (messaline en foulard!) en velvet, van wélke laatste stoffen men aardige combinaties te zien zal krijgen, zullen veel godragen worden. Op 't. oogenblik evenwel zitten we nog midden in sneeuw en ijs en interesseeren we ons nog meer voor sport- en winterkleeding. Ook hier te lande hoe wel nog niet zooveel als in 't buitenland. hullen de dames en heeren zich op 't ijs in sport-costuum. 't Ts evenwel een verkeerd begrip van velen, dat een sport- costuum een opvallend eostuum moet zijn en men er schreeuwende kleuren voor moet gebruiken. Integen deel sportkleeding moet wel elegant en chic zijn, maar niet al te veel in 't oogloopend. Over 't. alge meen moet zij verbergen, dat men dikke otiderkleeding aan heeft, dikke handschoenen draagt, min of meer lompe schoenen aan de voeten heeft, dat de neuzen en wangen rood of blauw gekleurd zijn en dat de haren in wanorde hangen. Het is dus geen lichte tank, wel ke aan het sportcostuum gesteld wordt integendeel. Daairom moet het eenvoudig en gedistingeerd zijn. In de allereerste plaats komt er steeds nog voor in aan merking het voetvrije trotteurcostuum, waarbij men natuurlijk geen hoed met veeren, bladeren of bloemen versierd, draagt, maar een eenvoudige bonten of wol len muts. Ook lange bonten mantels kunnen zeer goed dienst doen; bont geniet het voorrecht zoowel op het ijs als in de balzaal op zijn plaats te zijn. Het spreekt echter wel van zelf, dat de bontmantel, die als sport- mantel gebruikt wordt, niet het model van een fnntas- tischen avondmantel mag hebben. Een nouveauté, die den vorigen winter in de mode kwam is bet van wol gehaakte of gebreide eostuum, bestaande uit een kort manteltje en een voetvrijen rok. Het is practisch en niet onaardig, vooral corpu lente dames staat het veel beter dan de lange gebreid'1 mantel die al zoovele jaren gedrageai is. Ook gebrei de mantels welke van binnen een andere, afstekende kleur hebben en van zeer bijzondere, kostbare wol wor den vervaardigd, behooren tot de nieuwste winter- draeht INGEKOMEN PERSONEN: A. Altema, bankwerker, n.h., Verdironkenoord 45a. P. de Vries, gev.-bewaarder, n.h., Zuiderhoutlaan 11. A. W. van Kleeff, off. van gezondheid, e.l., Emmastr. 27. N. II. Verdam, elect- techn. ingenieur, Langestr. 82. J. Wietzes, slager, r.c., Kin'heimstraat 31. J. Korver, arbeider, r. c., St.-Annastraat 21. H. Conijn, dienstbode, o. r., Verdironkenoord 52. J. W. Terstee- ge, banketbakker, r. c., Verl. Landstraat 42. C. C. G. Korving, winkeljuffrouw, r. c., Houttil 42. II. Fron- cik, bankwerker, n.h., Achterweg 29a. J. Stammes, schilder, n. h., Scharloo 7. G. M. A. Coppens, zonder, r. e., Verdronkenoord 92. J. C. van Zwanenburg, kell- ner, n. h., 2de Kabelstraat 7. Ch. E. J. Verhaaff, bouwk. opzichter, r. c., Geestersingel 6. S. Pels, paar- denslager, m. h., Voormeer 23. J. van Ilaneghem, pakhuisknecht, n.h., Stationstraat 78. C. Brouwer, leer. Duitsoh, n.h., Vier Staten 1. A. Blokker, dienstbode, n.h., Oudegracht 168. L. de Valk, ko perslager, n.h., Snaarmanslaan 16. J. II. van der Steen, onderwijzer, r. c., Varnebrock 22. O. M. Rus tenburg, slager, r. c., Langestraat 32. T. Klaver, zon der, r. c., Overdiestrnat. 12. F. W. Fritz, beambte R. O. Gest., r. c., Snaarmanslaan 70. II. van den Berse- laar, metselaar, r. c., Woonkeet. Ambachtsschool. VERTROKKEN PERSONEN: Af. Bloothoofd, dienstbode, r.c., Westdijk 9, Aker sloot. H. de Jong, huishoudster, n.h., Paijglop 7, Den Helder. F. J. F. II. van Ruijven, banketbakker, n.h., Ritsevoort 28, Amersfoort. II. J. Elzinga, winkelbe diende, r.c., Snaarmanslaan 104, den Ilaag. A. Smo- renborg, zonder, r.c., Verl. Landstraat 16, Haarlem. B. Th. Fetineman, zonder, n.h., Strafgevangenis Amster dam. L. Hartman, zonder, n.h., Luttikoudorp 66, Am sterdam. G. Vrijer, voerman, d.g., Pieterstraat 20a, Oudkarspel. W. Ansingh, zonder, Rem., Emmastraat 23, Voorschoten. A. van der Linden, dienstbode, r. c., Hofstraat 6 den Ilaag, A. Konijn, dienstbode Kanaalkade 28, Zes Gehuchten. Th. M. van Iersel, huishoudster, r. c., Langestraat 6, Utrecht. G. van den Ende, kinderjuffrouw, n.h., Varnebrock 13, Rot terdam. II. Huisman, dienstbode r.c., Verdronkenoord 10, Amsterdanii D. Spanjaard, grocntenhandelaar, n.h., Fnidsen 76, Z.-Scharwoude. P. Breek, ass. ma chinist, n.h., God. Baansloot. 38, Hongkong. J. Jonker, arbeider, n.h., Westdijk 12, Oterleek. P. van Til, boe renknecht, r.c., Westdijk 9, Oudorp. S. J. Zonderhuis, boerenknecht, r.c., Egmondermeer 4, Warmenlmizen. Verkortingen: n.h. =3 Nederl. Hervormd, r.k. Roomsch Katholiek, d.g. Doopsgezind, l.d.h. Leger des Heils. gcref. Gereformeerd, rem. Re- inonstrant8ch. h.l. =r Hersteld Luthersch. e.l. Evan gel. Luthersch. n.i. Nederlandsch Israëlitisch, w.h. Waalsch Hervormd, c. g. christelijk gerefor cneerd, (v. g. vrije gemeente) (lemeiiKil Nieuws PISUISSE EN BLOKZIJL. De Nederlandsche chansonniers Louis Pisuiss© en Alax Blokzijl, die onlangs te Londen zijn opgetreden, hebben dezer dagen hun liederen laten hoeren op een der kunstavonden ten paleize te Boekarest voor H. Al. Koningin Elisabeth van Roemenië. De Koningin liet de heeren driemaal aan 't- woord komen en toonde zich zoo ingenomen met hun kunst, dat de avond een uur over den voorgeschreven tijd eindigde. Onmiddellijk daarop volgde een uitnoodi ging voor een tweeden avond ten paleize. Den volgenden avond traden, ten huize van den Nederlandschen gezant, onze landgenooten met even groot succes op voor den Roemeenschen kroonprins en de kroonprinses, het hof en het corps diplomatique. UIT DE TOONEELWERELD. Do auteur Verheyen stelde te Amsterdam gisteren een actie in tegen do naamlooze vennootschap ..Het Tooneel," directeur Royaards, tot betaling van 625, zijnde vijf maanden salaris loopende tot 1 Mei. De heer Verheyen was 1 Dec. geëngageerd, doch reeds den 20sten December weer ontslagen. Van dat ont slag wordt door hem de volgende lezing gegeven Nadat de heer Royaards hem herhaaldelijk had ge slagen en eenige malen tegen den grond had gewor pen, voegde hij hem de woorden toe: „Nou ga je mijn deur uit en je zet er nooit weer een voet in." Den volgenden dag werden de rollen die de heer Verheyen in zijn bezit had, teruggehaald. Het verweer van den beer Royaards komt hieTop neer, dat de heer Verheyen contractbreuk gepleegd had doordien hij weigerde deel te nemen aan een re petitie. Volgens den heer Verheyen bestond de weigering hierin, dat hij, nadat de heer Royaards hem geduren de een repetitie meer dan een half uur, zonder dat daarvoor reden bestond, geknield had laten liggen, op stond en uitriep: „Nou heb ik genoeg van al dat ge- schoolmeester." De kantonrechter zal 16 Februari a.s. in deze zaak uitspraak doen. De Ilooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep, ingesteld tegen het arrest van het hof te Amsterdam, waarbij dit had beslist, dat ter zake van een aanvaring tussohen de Alkmaar Packet en de Margaretha,de eerste, veroordeeld om de schade van de Margaretha te betalen, ook de rente ad 6 moest betalen over de schadeposten, zullen van den dag af, waarop de Alar- garetha bij dagvaarding vorderde schadevergoeding op te maken bij staat. De Ilooge Raad overwoog, dat art. 534 W. v. K. in geval van schuld aan den schipper van het aanvarende sohip de vergoeding oplegt van de geheele schade aan het schip en de goederen toegebracht. De intressen van als vergoeding verschuldigde geldsommen zijn niet „verwijderde schadelijke gevolgen," zooals de Alkmaar Packet beweerde, maar integendeel, zij vor men de vergoeding voor rechtstreeks geleden schade door liet niet ter beschikking hebben van vermogens- deelen en reeds het. enkel tijdsverloop tusschen het toebrengen van de schade en de vergoeding daarvan kan de oorspronkelijk toegebrachte schade worden ver groot. Derhalve had het hof terecht beslist, dat in tressen van reeds vóór de dagvaarding betaalde bedra gen, aangewend tot herstel van toegebrachte nadeel, als onmiddellijk en recht-strecksch gevolg van de aan varing deel uitmaken van de schade. DE VOS ONTVLUCHT. Uit Parijs wordt nog gemeld): Alarius ;le Vos is te Havre gesignaleerd; hij zou geld van een daar wonenden broer gevraagd hebben en daarna weer verdwenen zijn. De chef van de recherche, die eischte, dat Marius wegens ontvluchting in Frankrijk zou gestraft wor den, heeft volgens de Petit Parisien dat dwaalstand- punt verlaten. Eveneens zou, volgens de Petit Parisien, Maurits niet strafbaar zijn voor de hulp, die liij zijn broer bij diens ontvluchting heeft verleend. Het hof van cas satie heeft aangenomen, dat hulp bij ontvluchting van gevangenen niet strafbaar is, zoo dezen volgens buitengewoon bevel zich in hechtenis bevinden. Alari us toch zat gevangen, omdat zijn verzoek om uitleve ring was ingekomen voor in Nederland gepleegde fei ten. Voor Maurits blijft dus alleen over de kwestie van zijn verzot tegen de politie bij zijn inhechtenisne ming. AANRANDING. Toen j.I. Woensdagavond ee.ne te Epe in betrekking zijnde kinderjuffrouw zich per fiets naar Hattem be gaf. werd zij. nabij het dorp Heerde plotseling door een manspersoon aangegrepen, die haar vroeg lioe laat het was. Zij zeide geen horloge bij zich te hebben, waarop een tweede persoon te voorschijn sprong, die haar geld of haar leven eischte. In haar angst gaf zij haa.r portemonnaie een geschenk ter waarde van 14 met een inhoud' van pl.m. 10. Geheel ontdaan kwam zij te Hattem aan, waar van het ge beurde bij de politie kennis werd gegeven. Den vol genden dag werden terstond alle pogingen in het werk gesteld de aanranders op te sporen en mocht het der gemeente- en rijkspolitie te Epe, in samenwerking met den gemeenteveldwachter te Hattem, gelukken, de daders in handen te krijgen. Het bleken mannen te zijn die zich tijdelijk met een woonwagen tusschen de dorpen Epe en Heerde ophielden. STROOPERSLIED. Sedert een tiental jaren bestaat in ons land een stroopers-vereeniging, die behoorlijk geconstitueerd is, doch waaraan, om bepaalde redenen, de Koninklijke goedkeuring ontbreekt. Zelfs bezitten zij een bonds lied, waarvan de inhoud als volgt luidt: Wij zijn de stroepers van) don Bond! Vereenigd door één doel. Zoo zwerven wij het jachtveld rond, Door sloot en beek en poel. Patrijzen, hazen en konijnen, Wij zweren u den dood): Al waxen het ook wilde zwijnen, Wij schieten alles dood. De landman mest do haasjes vet-, Hij voert patrijs en snip, Dat lijkt de groote heeren net: Die zijn er in een wip. Als 't. jachtseizoen is aangebroken, Vertrappen zij den oogst, Alaar daar wordt nimmer van gesproken, Wie roemt die jachtwet 't hoogst? Komt stroopers uit het landschap. Schaart u bij onzen Bond, Hij is u allen toch bekend: De zaak is kerngezond. De. jachtwet uit de Middeleeuwen Aloet gauw de wereld uit, Dat zullen wij het land doorschreeuwen. Geen jager die ons stuit. AIOORDZAAK HAARLEAIAIERAIEER. Door prof. Korteweg is de kogel waarmede de moor denaar H. Wiering zichzelf in het hoofd heeft gescho ten verwijderd en do patiënt bevindt zich nu naar om standigheden vrijwel. Er is nog wel kans op levens behoud, doch vermoedt wordt dat hij zijn geheele le ven abnormaal, misschien zelfs blind zal blijven. HARDE LES. Donderdagmiddag werd' het zoontje van een arbei der te Dcetinehem door zijn vriendje spelenderwijze op het ijs gegooid met het gevolg, dat de kleine be wusteloos bleef liggen en, naar later bleek, een her senschudding had bekomen. Het vriendje, de gevol gen van zijn daad ziende, wist niet beter te doen, dan pardoes in het water te springen, waaruit hij slechts met de grootste moeite werd gered. Het gegooide kind rnaqkt het thans redelijk wel. IN DE VAL GELOOPEN. Op wel een zeer eigenaardige wijze werd' dezer da gen door den inspecteur van politie te Sittard eene dievegge gearresteerd. Deze inspecteur kroeg n.l. 23 Januari bericht uit Aken, dat aldaar eene dienstbode, zich noemende An na Engelen, wier vader mijnwerker was en te Sittard zou wonen, uit haar dienst, was vertrokken met mede neming van kleedingstukken en andere zaken, toebe- hoorende aan haar meesteressen. Al spoedig bleek de politie, dat opgegeven naam en adres valsch was. Er rezen vermoedens tegen een 18-jarige jonge dochter, die reeds meermalen voor het plegen van zulke feiten zoowel hier te lande als in Duitschland, met den straf rechter had kennis gemaakt. Het toeval was den inspecteur bij de opsporing der vermoedelijke dievegge gunstig, want voor dienstza ken in Maastricht vertoevend, zag hij zich op een gegeven oogenblik opeens in tegenwoordigheid der dienstmeid eri wel in de vestibule van het.gerechts gebouw, alwaar zij zich in gezelschap bevond van den veldwachter uit Kerkrade, in afwachting dat zij voor den officier van justitie zou worden geleid wegens poging tot oplichting aldaar gepleegd. Het vermoeden van den inspecteur bleek al spoedig waar, want al de te Aken gestolen voorwerpen worden nog in haar bezit gevonden. Na een verboor te heb ben ondergaan, werd zij in arrest gesteld. („L. K.") Ingezonden Knikken. Mijnheer de Redacteur, In verband met- bet in Uw blad voorkomend verslag van de beraadslaging van den Raad inzake den bouw van een nieuwe Schapenbrug, verzoek ik U beleefd een paar opmerkingen betreffende dit onderwerp to willen opnemen. Op het Waagplein zal een ophaalbrug met ijzeren bovenbouw altijd misplaatst zijn, hoe ook de vorm daarvan wordt gekozen, omdat hier iedere ijzereon- strnctie misplaatst is. In een modern stadsdeel zal een ijzeren ophaalbrug misschien een beter effect maken dan een houten, maar op het oude Waagplein zal een houtconstructie zeker meer in harmonie zijn met de omgeving dan eene van ijzer. Dat een ijzeren brug in den vorm van een houten kan worden gebouwd, is natuurlijk volkomen waar, maar men heeft dan een imitatie gemaakt, waardoor alleen een zéér oppervlakkig beschouwer wordt bedro-* gen, omdat wel de vorm maar niet het materiaal het zelfde is. Imitatie in deze dingen is altijd uit den booze. In genoemde Raadsvergadering merkte do voorzitter op dat ingenieurs, om advies gevraagd, ver klaarden dat houten ophaalbruggen tegenwoordig niet meer worden gebouwd. Ik neem de vrijheid' op te merken dat dit min of meer bezijden de waarheid is; ze worden wel degelijk gebouwd. Alaar al was het waar, dan is dit toch nooit een reden om er in dit ge val, uit aesthetische overwegingen een te maken. De houten ophaalbrug is absoluut geen verouderde constructie; technisch leveTt ze geen overwegende be zwaren op, zelfs al is de overspanning belangrijk groo- ter dan van de Spekbrug. Voorts moet ik, die zelf civiel ingenieur ben, tot mijn spijt opmerken dat het in het algemeen beter is in kwesties betreffende het behoud van ons oude ste denschoon advies te vragen, behalve natuurlijk van Heemschut, van een bouwkundig ingenieur, bekwaam architect of van iemand die van dit onderwerp een speciale studie heeft gemankt, dan van een civiel in genieur, die zich uit den aard der zaak meer met tech nische vraagstukken bezig houdt. Ten slotte merk ik op, dat waar men het Waagplein op zijn mooist ziet staande achter de Schapenbrug, het uiterlijk van deze brug, die men dan op den voorgrond ziet vóór het Waaggebouw, van overwegend belang is voor de impressie die het geheele plein maakt. Hopende dat het bovenstaande er toe zal bijdragen om te voorkomen dat een van de origineelste stadsge zichten van Holland min of meer ontsierd wordt, dank ik U mijnheer de Redacteur voor de plaatsruim te. Hoogachtend, J. N. VERMANDE. Van 16 regels 85 Cents, bij vooruitbetaling. J B. L. SIMONAlkmaar. Steenhouwerij K o" n i n g s w e g 46. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. TE KOOPMeubelen, Stoelen en Spiegels in ver schillende stjjlen, Kamermeubelen, ook solied Stof- feerwerk te leveren. Aanbevelend, Firma P. J. C. NIEROP. Alkmaar. Fnidsen 113. Langestraat 58. ^ette DAGDIENSTBODE gevraagd in klein gezin. Te bevragen bureau v. d. Alkmaarsche Courant. ^Jafé-Restaurant „De Burg." Een van het beste en fijnste buitenlandsch bier. Aanbevelend, Ch. DIRKEN. e jHAZEBROEK, Luttik Oudorp No. 30, beveelt zich beleefd aan tot het maken van Costuums. TE KOOP 1 Haan. Een Kippenhok met 5 Kippen en 1 Te bevragen Noorderkade 69. II.H. KAPPERS. Gevr. tegen 1 Maart een BE- 11 DIENDE. Adres JAN BAART Azn., Tempeliersstraat 63, Haarlem_ T'E HUUR: Flink Pakhuis met Erf in het Vijvertje, f 1.60 per week. Te bevragen bij W. HOOIJER. T'E KOOP: Een flinke Melkzaak, handel in Boter, Kaas en Eieren. Franco brieven onder letter P 227, Bureau dezer Couiant. EVn nog sleehts 8 dagen gebruikte Godin Kachel TE KOOP voor billijken prijs. Adres NICO v. VUURE, Zaadmarkt. T'E KOOP een halfjaar oude COLLTEHOND met witte kraag bij R ZOMERDIJK, Korte Nieuwe- sloot. T'E KOOP GEVRAAGD een gebruikt Huisorgel met kuiezwellen. Aanbiedingen met opgaaf van prijs aan het bureau van dit blad onder letter S 227. 'j'E KOOP GEVRAAGD een Papegaaien-kooi. Aan hetzelfde adres TE KOOP eeu klein Fornuis, in zeer goeden staat. Adres Bureau dezer courant. IJ et MEUBELMAGAZIJN, Kooltuin 9, heeft nog 26 verschillende houten Ledikanten in alle kleuren met hooge en lage zijden, Keukentafels vanaf f 0.90, enz., enz., welke opgeruimd worden, bijna voor niets, alleen voor reclame, dus wie nu een koopje wil heb ben, haast zich. UEVERWIJKSCHE "bÜSGROENTEN. Uitgewogen Snijboonen, Spercieboonen en Doperwten 10 ct. de 6 ons, Spinazie 12 ct., bussen van 2 pond 82VS ct., bussen van 1 pond 20 et. GhOENTEN UIT HET VAT. Snijboonen 18 ct.. Spercieboonen 16 ct. en echte Mainzar Zuurkool, 10 ct. par pond. Aanbevelend, G. W. v. d. POL, Schoutenstraat. door STEPHEN LEACOCK. Ik kan niet verwachten, dat iemand de geschiedenis, die ik wil vertellen, gelooft; want, wanneer ik haar doorlees, geloof ik haar zelf niet. En toch gaat zij

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 6