BINNENLAND. STADSNIEUW^" ÜlT ÖÊlLOÖ. AGENDA. DONDERDAG. KEES DONKER WEER VEROORDEELD. zal er toenadering volgen, zal men nagaan wat er practisch valt tot stand te brengen. Aan gouden ber gen behoeft men niet dadelijk te gelooven, maar dat er vau de reeds verleden najaar voorspelde verbetering in de Engelsch-Duitsche betrekkingen thans iets zal komen, staat na bovenstaande verklaring wel vast. EERSTE KAMER. In de vergadering van gisteren werd voortgezet de behandeling van de suppletoiro oorlogsbegrooting, de vesting-begrooting en de oorlogsbegrooting 1912. Mi nister 0 o 1 ij ni ging na bespreking van het stelsel van eigen belieer bij de fourageering, over tot be schouwingen over het geval-Van der Breggen, het proefjaar voor vrijwilligers, de prestaties van de land- weer, de aanvulling vau den munitievoorraad en de moeilijkheden van het capitulantenstelsol. Don verdedigde <le minister zijn voorstallen tot tractementsverbeteriug der officieren. Hij besprak de hoofdstadstoelage en ontkende de terugwerkende kraclit. van zijn voorstellen. De minister lichtte ten slotte toe do bij de jongste manoeuvres genomen maat regelen en de goede resultaten dier manoeuvres. Na repliek van de heeren Van der Fel t z (L.), De Jong (L.) en Van Voorst tot Voorst (E. K.) en na dupliek van den minister wer den de drie wetsontwerpen zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De begrooting van Bui tenia ndsche Zaken werd zon der hoofdelijke stemming aangenomen, nadat de m i- n i s t e r een verklaring heeft afgelegd' nopens de weldra te verwachten oplossing van de moeilijkheden betreffende Timor. Daarna kwam de begrooting van Landbouw, Nijver beid en Handel aan de orde. De heer Z ij 1 m a L.) wees op sommige belan gen (ontginning, afwatering), die de Regeering zich nog behoort aan te trekken ter bevordering van de agrarische welvaart. Het versohaffen van grond aan landarbeiders is een stap in de goede richting. Spr betreurt het, dat het denkbeeld van ruilverkaveling nog niet rijp is voor wettelijke regeling. Spr. besprak de uitsluiting van vee van het Rundveestamboek op de Nat. Tentoonstelling voor Landbouw en. drong aan dat van rijkswege het denkbeeld, hetwelk de verfraai ïngscommissie opperde voor het herstel van het Haag se he Bosch, zal worden ondersteund. De heer Dojes (L.) behandelde de niet toelating van het bewuste vee op de genoemde tentoonstelling. De heer d'Aumale van Hardenbroek tA. R.) klaagde over verontreiniging van openbare wateren ook buiten de fabrieksdistricten. De heeT Michiels van Kesseniel (R. K.) besprak de regeling van de zuivelconsulent schappen, de positie en de werkzaamheden der zuivel- consulenten. De heer De Boer (L.) vroeg de Regeering meer aanraking te zoeken met de organisaties van den landbouw, opdat haar zorg den! landbouw meer ten goede kome. Spr. gaf zijn wenschen te kennen nopens het door de Regeering in acht te nemen subsidiestel sel. De Staat moet behalve voor goede bodemcultuur zorgen voor den welstand der plattelandsbevolking Hij wees op het groot belang van den bloei van het klein bedrijf op landbouwgebied. De toestand van de boerenbevolking wijst op een veronachtzaming van ha re belangen van Regeeringswege. Spr. wensehte geen dringend ingrijpen ter zake van het pachtstelsel. Ter wegneming van de gebreken daarvan is het juiste middel door den minister voorgesteld, n.L de af scha 1 - fing van grond aan landarbeiders. De heer Van der Feltz (L.) betoogde, dat voor het verbod van arbeid aan den werkman, neerge legd in de sociale wetten van dezen minister, geen rechtsgrond bestaat. De heer Van der K u n (R. K.) bestreed de theorie der ruilverkaveling en het denkbeeld om in1 het Haagsohe Bosch een bloementuin te maken. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel (de heer Talma) zei, dat de kwestie der water verontreiniging in overweging is. Alvorens alle zui- verconsulenten in rijks dienst te nemen, moet eerst de ervaring in een paar provincies worden afgewacht. Om het Haagsehe Bosch te herstellen is spoedige be planting noodig. De volgende week wórdt reeds be gonnen; de boomen zijn gekocht. Voor de oplossing van do ruilverkaveling is eerst noodig propaganda onder de boerenbevolking. Ten slotte bestreed de minister het betoog van ten heer v. cl. Feltz, dat de rechtsgrond ontbreekt tot verbieden in de soeiale wetten van het verrichten van arbeid. Het eigenlijke verbod van arbeid richt zich tot- hen, die arbeiders in de onderneming van een an der zijn. Van een algemeen verbod tot arbeiden weet d« minister niets. Na replieken werd de Landbouwbegrooting goedge keurd. Do vergadering werd tot heden 11 uur verdaagd. HULDEBLIJK Mr. VAN TIENHOVEN. Toen in December, namens leden en oudleden der Staten van Noord-Holland, aan den heer mr. G. van Tienhoven, bij zijn, aftreden als Commissaris der Ko ningin, een huldeblijk 'werd aangeboden, heeft de ge legenheid ontbroken, dat voor de. deelnemers ter be zichtiging te stellen. Met toestemming van den heer Van Tieuhoven zal het huldeblijk (een kader met aquarellen naar stads gezichten en Landschappen in deze provincie), van d hand van den schilder M. Hage, te. beginnen met Zon dag 18 dezer gedurende 8 dagen tentoongesteld zijn de Aula der Rijksacademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam, tegelijk met de ingezonden proefwerken van den Prix de Rome, in 1911 vervaardigd. Gemengd nieuws. PLAN 1913. In de tweede vergadering der Centrale Commissie voor Plan 1913, te Utrecht, gehouden, werd besloten, de volgende mededeeling openbaar te maken: „Het uitvoerend comité der Centrale Commissie voor Plan 1913, ontving den volgenden brief van hot bestuur der Camogie-stichting: „In de dagbladen is opgenomen een mededeeling van het uitvoerend comité van „Plan 1913," waarin voor de te maken reclame als hoofdaanleiding aange wezen wordt de opening van het Vredespaleis. „Met het oog hierop meent het bestuur der Carne- gie-stichting u te moeten doen opmerken, dat het, of schoon krachtig aansturende op een opening van het Vredespaleis in Augustus 1913, vooralsnog en waar schijnlijk nog gedurende geruimen tijd geen zekerheid daaromtrent kan geven eu dus allo verantwoordelijk heid dienaangaande, moet afwijzen."' „De Centrale Commissie begrijpt volkomen, dat thans nog geen zekerheid' is te geven omtrent het tijd stip der opening, daar op de voltooiing van een grootsch bouwwerk verschillende onberekenbare facto ren invloed' kunnen oefenen. Het beseft eeliter eveneens, dat, moet zij wachten op die zekerheid, er geen tijd meer zou ziju om nog iets bijzonders voor te bereiden voor het jaar, dat het Vredespaleis zal zien voltooien. „Zij meent dus te mogen vertrouwen, dat, waar het bestuur der Carnegie-stichting verklaart„krachtig aan te sturen op de opening van het Vredespaleis in Augustus 1913,'' het werkelijke tijdstip wel niet veel vei om té van het begroote zal verschillen. „En in dit vertrouwen vindt zij de aanleiding om een ieder op te wekken, er aan mede te werken, om Nederland in 1913 den vreemdeling zoo te toonen, dat deze getuigen moet: „dit land is de eer waard van te mogen bezitten het eerste monument der internati onale rechtspleging." Verder zullen de volgende vereenigingeu worden aangezocht, zich in de Centrale Commissie te doen rtegenwoordigen: Koninklijke Nederlandsche Land- bouwvoreeniging; Algemeen Nederlandsch Verbond; Nederlandsche Vereeniging voor I.ocaaLspoorwegen en Tramwegen; Vereeniging voor Stoonyaartbelangen Koninklijke Nederlandsche Zeil- eu Roeivereeniging Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart. Mededeeling werd gedaan, dat do opwekking van liet oeutraal-comité om te onderzoeken, of in 1913 plaatselijk iets ware op touw te zetten, dat kenmer kend is voor de streek en in bijzondeer mate belang wekkend voor vreemdelingen, algemeen weerklank heeft gevonden. In 17 plaatsen van ons land is Teeds iets in voorbereiding, terwijl in eeniige groote steden ,lan eene tentoonstelling zal worden gehouden. Bovendien werd voor 7 internationale congressen in 1913 Nederland reeds aangewezen. De centrale commissie geeft de plaatselijke comité'* in overweging bij de keuze van de soort van tentoon stelling zich zooveel mogelijk te houden aan het plaatselijk karakter en er vootbI naar te streven, dat het gehalte van het tentoongestelde zoodanig zij, het aanzien van ons land er door wordt verhoogd. De sub-commissie voor de huisvesting pleegt over leg met den Ilotelhoudprsbond over middelen ter ver- betering van de hotels. Do sub-commissie der buitenlandsche reclame bracht erslng uit van de bij haar ingekomen namen en ont werpen eener reclame-plaat. Het denkbeeld vau een der ontwerpen vond algemeen bijval, over de uit ve ring zal echter nog nader overleg noodig zijn. De sub-commissie voor reclame voor handel en nij- rheidi deed eenigo nieuwe denkbeelden aan de ban' dit doel te bevorderen. Aan het uitvoerend comt- zal prae-adVies worden gevraagd, De volgende bijeenkomst werd vastgesteld op 16 Maart te Utrecht. Na afloop der vergadering vereenigde de voorzitter, jhr. C. F. van de Poll, de leden der commissie aan een maaltijd in Hotel des Pays-Bus, welke werd vereerd met de tegenwoordigheid van Zijne Excellentie den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel en het hoofd van af deeling Handel. Zijne Excellentie nam deze gelegenheid te baat om zijn ingenomenheid met plan 1913 uit te spreken en de centrale commissie de verzekering te geven, dat zij op den steun der regeering zal kunnen rekenen. LEESTAFELS VAN DE STATIONS. Met het oog op de zeer vde aanvragen die inkomen hij de directie der Staatsspoor tot het kosteloos neer leggen van stationslectuur en ook omdat vele lectuur niet. bevorderlijk is toUhet keurig uitzien der leesta fels, mag voortaan alleen die lectuur op de tafel.» worden toegelaten, die door de directie goedgekeurd 5. Dit aantal is zeer beperkt. „JACOB KWAST" NAAR AMERIKA? De zangvereeniging „Jacob Kwast te Wognum ont ving van een impresario te Holland in den staat Mi chigan in Noord,-Amerika de uitnoodiging tot een tournée door de middenstaten van Noord-Amerika. Of de uitnoodiging werd' aangenomen, is nog niet be kend. „JE GELD OF JE LEVEN." Op den rijksweg tusschen Enschedé en Hengelo werd een voerman der grossiersfirma wed. G., te En schedé, door een onbekend persoon, die op den wagen sprong, aangehouden met do bedreiging: „je geld of je leven!" De voerman gaf den aanrander met een ijzeren wagensleutel zulk een hevigen slag op het hoofd, dat hij luid kermende van den wagen viel, waarop de voerman de zweep over de paarden legde er, verder reed. De politie stelt een onderzoek in. DE „AANSLAG" OP HET DÜITSCHE GEZANTSCHAP. De man, die Maandag eenige vensterruiten van het Duitsehe gezantschap te 's-Gravenhage vernielde, heet Dempers en is een te Potchefstroom in Transvaal gi boren vroeger beambte der Nederlnndseh-Zuid-Afri- kaansehe spoorwegmaatschappij. Hij is 37 jaar oud. Hij verloor zijne "betrekking door den Boerenoorlog en was sedert dien tijd malende. Den laatsten nacht bracht hij door in hot asyl vau het Leger des Heil-. Hij zegt, volkomen to weten wat hij deed en door zijn daad te protesteeren tegen het feit, dat de Duitsehe keizer ini den Boerenoorlog zijn interventie niet heeft aangeboden. Een onderzoek van een geneesheer bracht aan 't licht, dat Dempers niet krankzinnig Is. Hij leeft gescheiden van zijn vrouw en kinderen, die tegenwoordig nog in Zuid-Afrika leven. Dempers word gevangen genomen wegens het met voorbedach ten rade een aanslag plegen op den vertegenwoordiger van ren vreemde mogendheid bij het Nederlandseho hof. de statuten eu het huishoudelijk reglement goodge veel overlast vrijwaart Het bedoelde certificaat houdt i -. _i "1_T_ J .Ja ,11i_i_ r i 'li.... .i tt IIOOGE BELASTINGEN IN DEN HAAG. Men begint zich te 's-Graven!hage, naar van daar aan De Stand, geschreven wordt, ten deele ook in of- fieieele kringen, ernstig ongerust te maken over de belangrijke stijging, die de belasting ondergaat, daar deze de gegoede ingezetenen naar elders drijft. In korten tijd ziju niet minder dan zes rijke familiën uit de stad weggetrokken, naar mag worden aangenomen ten gevolge der belastingstijging. Verwacht wordt, dat de exodus zal aanhouden, ja toenemen, daar door allerlei maatregelen de belasting nog wel sterker stij ging zal gaan vertoonen dan thans. DE BRAND AAN DE IJKADE. De Nederlandsche. filmfabriek van den heer F. A. Nöggerath heeft gisterenavond reeds in het Bioscoon- Theater in de Reguliersbrcestraat en in „Flora" tt Amsterdam een uitgebreide, uitnemend geslaagde film vertoond van den brand in loods E aan de IJkade. UIT EGMOND AAN ZEE. In een mooie duinvallei te Egmond aan Zee zullen badgasten en passanten in het komende seizoen een ongemeen schoon schouwspel kunnen genieten. De Egmondsche Tentoonstelling zal, om geheel in overeenstemming tc wezen met het prachtige duin landschap en de wijde zee, geheel onderdak gebracht worden in een aantal zware, linnen tenten van diverse afmetingen. Deze tenten zullen feestelijk versierd worden met vlaggen, vaandels en baldakijns, terwijl alle suppoosten, beambten alsook de bedienden van exposanten en vermakelijkheden in middel-eeuwsche dracht gekleed zullen zijn. Op een aangrenzend hoog duin zal een zeer groote, ronde, antiek ingerichte veldheerstent verrijzen, waar. wie de held van Sint-Quentin en Grévelingen, graaf Lamoraal van Egmond, voorstelt, zijn zetel zal hebben. De meeste aandacht zal gewijd worden aan het Reddingswezen en het Comité hoopt door alge- meene medewerking deze afdeeling tot een hoogst in teressante te maken. In de 13 Februari gehouden vergadering, die door den eere-voorzitter, den burge meester van Egmond aan Zee, werd bijgewoond, zijn keurd; is besloten rechtspersoonlijkheid aan te vra- gen, is de acte van het garantie-fonds geteekend en zijn de werkzaamheden onder de verschillende sub comité'» verdeeld. Om een gedeelte van de onkosten' te bestrijden wordt, behoudens koninklijke goedkeuring, een groote verloting gehouden, waarvan de trekking in de maand September 1912 zal geschieden, ten overstaan van no taris Mr. A. P. II. de Lange te Alkmaar. De hoofd prijzen zullen een waarde hebben van ongeveer 12000 en 4000 gulden. De vergadering was zeer geanimeerd en de mede werking van autoriteiten en burgers algemeeu. Het is te verwachten, dat de reeds duidelijk merkbare vooruitgang en opbloei van Egmond door do expositie een stoot ten goede zal krijgen, die het weldra tot een badplaats van beteekenis zal maken. UIT BROEK OP LANOENDIJK. De Commissie van Beheer der Broek er markt is over 1912 samengesteld als volgt voorzitter de lieer A- Slot, burgemeester van Broek op Langendijk j.l. Secretaris de heer S. Zeeman te Zuid-Scharwoude; Penningmeester de heer D. Wagenaar, gem.-ontvan- ger te Broek op Langendijk; Leden de heeren 0. Brinkman, burgemeester van Noord-Scharwoudo en J. Hoogland van Broek op Langendijk, vertegenwoor diger van „De Koophandel, de heeren A- Glas en C, Slot van Broek op Langendijk, P. Gootjes van St.- Pancras, 0. Winder van Oudkarspel, J. Slot van Ha- renkarspel en J. Keeman van Koedijk. De heer W. Jz. Dirkmaat, bouwkundige alhier, werd opgedragen de tokening te maken voor een nieuw veilinggebouw te Warmenhuizen. Gisterenavond gaf het fanfarekorps „Eensgezind heid" alhier in het- lokaal van den heer T. Helder op- der leiding van den heer Soomer, eene uitvoering voor kunstlievende leden en genoodigden, die alleszins vol deed. Het voortdurend applaus van de in ruime mate opgekomenpn bewees, dat de vorderingen, onder de kundige leiding van hun Directeur, zeer op prijs wer den gesteld'. Het bleek dat de stukken met ijver en lust ingestudeerd waren. Ook de voordrachten door dame» en heeren en het kluchtspel „Gesmokkeld' vielen zeer in den smaak. Een gezellig bal besloot deze goed geslaagde uitvoering. UIT HOORN. Gisteravond werd te Hoorn een zeer druk bezochte vergadering gehouden, belegd door de afdeeling Hoorn van Volksonderwijs en waarin het voorloopig comité tot de oprichting van een openbare leeszaal rapport uitbracht van den stand van zaken. Door het Comité, dat zijn mandaat ter beschikking der vergadering stelde, werd medegedeeld, dat 112 sympathie-betuigingen zijn ontvangen. Het aantal con- tribueerenden bedraagt 93, die geteekend hebben voor een gezamenlijke jaarlijksche contributie van f 175. Voor de stichtiv gskosten is ruim f 300 geteekend, ter wijl ook velschillende boeken zijn toegezegd. Het Comité oordeelt deze cijfers niet bemoedigend. De Voorzitter stelt de vraag, of men met deze cijfers voor oogen, tot stichting der vereeniging, tot oprich ting eener leeszaal wenscht over te gaan. Uit de vergadering, die deze vraag ontkennend be autwoordt, wordt van verschillende zijden betoogd, dat aan het comité de fout kleefde, dat de arbeiders zijn uitgesloten gebleven en dat daarom de toegezegde steun zoo gering is. Wordt het comité uitgebreid en worden ook enkele arbeiders daarin opgenomen, dan zullen zjj en de vakvereenigingen zeker steun gaan verleenen. Het resultaat der besprekingen was, dat het voor- loopige comité, waarvan enkele bedankten, werd uit gebreid van 9 tot 15 en dat daarin nu ook eenige ar beiders en vrouwen zitting hebben. Dit nieuwe Comité zal los van volksonderwijs staan. UIT LIMMEN. De heer P. P. Bruijsten, ambtenaar ter secretarie te Duizel (N.-Br.), zal alhier van 13 Februari—1 Mei a s. als zoodanig werkzaam zijn. SPOORWEGONGELUK. De trein Amsterdam—Parijs, die gisteren te Brussel te 12.44 aankwam, is op een stootblok geloopen. Acht reizigers werden gewond, van wie 7 de reis konden voortzetten. Een Nederlandsche dame moest te Brussel blijven. De „Tndépendance beige" vertelt, dat de acht gewonde reizigers aan het hoofd werden gekneusd en aan de stationsapotheek door twee geneeslieeren werden ge holpen. De Hollandsche dame, die het ernstigst was gewond werd op haar verzoek vervoerd naar een familielid te Brussel. De machinist had blijkbaar voldoende geremd, maar de wielen gleden op de natte rails. DE PALEIS-RAADHUIS-QUAESTIE. In dé gisteren te Amsterdam gehouden Raadzitting werd met 23 tegen 19 stemmen aangenomen het voor stel-Vliegen c.s„ waarbij B. en W. worden uitgenoo- digd zich tot den Minis: er van Binnenlandsche Zaken te wenden met de vraag te willen bevorderen, dat het Koninklijk Paleis op den Dam weder ter beschik king der gemeente worde gesteld. 2DE KERSTDAG EEN ALGEMEENE FEESTDAG'? Gisteren werd vor-r het kantongerecht te Eindhoven b?handeld de overtreding van de Zondagswet op den 2den Kerstdag. Gehoord werd prof. J. Casteleijns, van het Seminarie te Haaren, als deskundige. De ambte naar van het O. M. vroeg ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak over 14 dagen. EEN ONTVOERING. Gistermiddag werden aan den Loosduinschen weg bjj de Fahrenheitstraat in den Ilarg door drie perso nen met een rijtuig 3 jongens uit de rij der wande lende halfweezen van het li. K. gesticht „Groenestein gegrepen en in het rijtuig getild, dat daarop in vlie genden ren verdween. De begeleidende broeders waren zóó geschrokken, dut zij er niets aan konden doen om de ontvoering te belettenzij staakten hun wandeling en keerden naar het gesticht terug. in, dat de gelukkige bezitter de Vo» niet is, al zou men het ook denken. De chauffeur tuft nu gerust door den lande en kijkt onvervaard eiken diender in de oogen, zoo deze hem aanziet voor zijn veelgezoch- ten dubbelganger. Heerlijk om in deze dagen, nu men hem overal meent te bespeuren, met de Stukken in de hand te kunnen bewijzen, de Vos niet te zijn! KORTE BERICHTEN. Op de veemarkt te Rotterdam werd een veekoop man uit Strijcn een portefeuille, inhoudende 635 ian bankpapier, ontrold. Een heer te Haarlem viel Zaterdag op het ter rein dei' cavaleriekazerne aldaar van zijn fiets, cn is zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, in het gasthuis overleden. Te Dirkshorn is een 4-jarig zoontje van een in woner te water geraakt en verdronken. De vader van het behekste kind te Heercmven is van opinie veranderd. Hij heeft de medicamenten van den duivelbanner weggeworpen eu een geneesheer bij de patiënte laten komen, Do navolgende bekendmaking is te Meppel en omliggende gemeenten aangeplakt, „De burgemeester van Nijeveen belooft 200 aan dengene, die aanwijzing kan geven in zake de brand stichting der hoeve van J. Mulder te Kolderveonsche- bovenboer, gem. Nijeveen, alsmede omtrent de dreig brieven aan het adres van Harm Mulder en J. Kok, directeur der Zuivelfabriek te Kolderveen, onder r >ar waarde, dat eene gerechtelijke veroordeeling van den schuldige volgt." In de ïurfstraat te Zutphen is gistermiddag een driejarig meisje tegen het achterwiel van een zwaar beladen korenwagen geloopen. Het wiel ging het arme wicht over den hals, zoodat de dood dadelijk intrad, Een vierjarige jongen te Culemborg, die Maan dagmiddag het ongeluk had! onder een mallejan, be vracht men boomen, te geraken, waardoor het ernstig aan een been gekwetst werd, is aan de gevolgen over leden, Een zeven en zestig jarige vrouw te Bovenkars- pel werd gisteren door haar man bij zijn thuiskomst verkoold in de kamer gevonden. Het vermoeden be staat dat zij door het vuur van de stoof in brand is geraakt. De buren hadden van dit ongeluk niets be merkt. ONDERSCHEIDING. Op de den 6en en 7en Februari 1.1. te Rotterdam ge houden vakwedstTijden voor banketbakkerij en kokerij werd door de algemeene jury eene eerediploma toe gekend aan den heer G. W. v. d. Veen alhier voor zij ne specialiteits-artikelen, ingezonden buiten mede dinging. THE CINEMA AMERICAIN. Het bioscoop-theater aan den Koningsweg gaf gis teravond de eerste openbare voorstelling. Den gehee- len avond was er tamelijk veel publiek, dat zich blij kens het applaus uitstekend vermaakte. De projecties waren dan ook zeer goed. Een uit legging zooals de l^er Benno die gisteren gaf, zal ze ker door de aanwezigen op prijs worden gesteld. EEN CONCERT. Den 2Ssten Februari zal mevr. L. J. Boesveld Mees ters mezzy sopraan met medewerking van mej. Nelly Boesveld (piano), P. van Dillen (Bariton) en Ph. Koster (viool) een concert geven in de Harmonie. De concertgeefster trad, uaav men ons mededeelt, even als de andere medewei kenden, herhaalde! ijk met suc ces op. KUNSTAVOND—PIERRE O. BOS. De heer Pierre C. Bos zal hier Maandag 19 Febru ari in de Harmonie een voordrachtenavond ge ven. De heer Bos is officier geweest, heeft een flinke plaats in de handelswereld bekleed, maar is declama tor geworden, omdat het voordragen hem een roeping geleek. Jaren lang heeft hij gestudeerd, o.a. te Pa rijs, en blijkens de ons toegezonden beoordeelingen van Nederlandsche en Indische bladen, met zeer veel suc ces. Mon noemt hem een ernstig, bescheiden kunste naar, een uitstekend declamator met een talent, dat zich evenzeer voor het dramatische als voor het meer komische leent. Men prijst zijn modulatiaf orgaan, dat ernstige en schalksche accenten weet weer te ge- v-n. Men verklaart steeds onder den indruk te zijn gekomen van zijn kunst. Hieruit blijkt voldoende, dat wij een mooien kunstavond te wachten hebben. ERNSTIG ONGELUK. Gistermiddag om half vier moet bij den Omval een kind van een jaar of zes door een vrachtwagen zijn overreden en in deerniswekkender- toestand zijn opge nomen en naar het ziekenhuis gebracht. HIJ IS DE VOS NIET! Reeds vóór de Parijsche uitbreekgesebiedenis werd Marius de Vos in alle oorden van ons land' met lof- felijken ijver gezocht en meende men hem nu en dan gevonden te hebben. Zoo werd op een goeden dag te 's-Hertogenboseh de chauffeur van een bekend Noord-Brabantsch fabri kant met auto en al aangehouden) op grond van 's mans sprekende gelijkenis met het signalement van den vluchteling uit Scheveningen. Spoedig werd de chauffeur na de geruststellende verzekering van zijn patroon, die bij de in hechtenisneming van zijn wa geumenner niet tegenwoordig was geweest, weer los gelaten. Maar do zeldzame overeenkomst van het ui terlijk yan den onschuldigeu auto-bestuurder met gelaatstrekken van den ontsnapten euveldader heb ben de autoriteiten er reeds toen toe gebracht om den chauffeur dadelijk te voorzien van een uitdrukkelijke verklaring, die door hare negatie den houder tegen j „Zang en Vriendschap, van 7V29 uur, Harmonie. ,,'t Vrije Tooneel," repetitie, 's avonds i uur, ge bouw „Voorwaarts." Kegelclub „Onze Club," 8 uur, de Unie. VRIJDAG: Gymn.-vereeniging vKracht en Vlugheid," jongens, le afd. van 67 uur. Zangvereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor Orpheus, repetitie voor het geheele koor, 8 uur Cafe, Central. Schaak- en Damclub V. V. V. Dames Gymnastiek-vereeniging „Hygiea" oefening van 67 uur voor meisjes, van 78 voor jongens van 89 voor Dames in het Gulden Vlies. Gymn.-ver. „Turnlust," aspiranten 71/48V4, turn- lokaal Schoolstraat. ZATERDAG. Gymn.-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meiajes- afd. van 45 uur, jongens 2e afd. van 5—6 uur. Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal Schoolstraat B 1. Meisjes-afdeeling 45. Laatste Berichten. ROTTERDAM, 15 Febr. Het O. M. bij de Rottcr- damsche rechtbank eischte heden tien jaar tegen den beruchten in- en uitbreker Kees Donker, die te 's-Hertogenbosch uitbrak, doch later te Rotterdam weer werd gearresteerd bij een inbraak in een bak kerswinkel, waarbij zelfs op de politie geschoten werd, voor welk feit hij thans terechtstond. De aandrang van het. publiek was zóó groot, dat de politie met sabel en stok de binnenplaats van het gerechtsgebouw moest ontruimen. CORRESPONDENTIE. D. B. Wij kunnen uw stukje niet plaatsen. Bnrgerlfjbe 8tau<S. GEBOREN. 13 Febr. Wilhelmina, d. v. Hendrik Janus Gerritsen en Helena Joanna Maria van Wezel. 14 Febr. Petrus Adrian us, z. v. Cornells Hes en Cor nelia Groot.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2