STADSNIEUWS. BUITENLAND VOLKSOPERACONCEKT. bonk in deze omgeving ook gewenscht zou zijn. In 't kort lichtte spr. toe hoe die banken werken, welk nut en voordeel ze afwerpen en in welk een toenemen- den bloei zij zich mogen verheugen. De meerderheid der vergadering echter was van meening, dat de be hoefte aan een dergelijk geld-inatituut hier niet zoo zeer bestond, zoodat bij meerderheid van stemmen werd besloten hierop niet in te gaan. Door den heer P. Kramer Cz. werd de vraag besproken of het niet wenschelijk is de afd. Schermeer om te zetten in een coöperatieve, opdat er wat meer leven eu actie van de af deeling zal uitgaan. Spr. wenachto geen pleidooi te geven voor coöperatie, maar alleen te willen weten of de vergadering zich met een dergelijk optreden zou kunnen vereenigen. Nadat door den voorzitter gelegenheid was gegeven om het voor en tegen te bespreken, werd in beginsel besloten het voorstel aan te houden om straks in eene daartoe opzettelijk belegde vergadering de zaak nader te bespreken, wellicht met overlegging der statuten van de Beomster die eveneens in een coöperatieve af- deeling is omgezet. Na rondvraag en dank aan de inleider® sloot de voorzitter de vergadering. FIT OITDORP. Do heer J. Hoek, secretaris en ontvanger der Ge meente Oudorp herdacht heden den dag waarop hij voor 40 jaar laatstgenoomdo betrekking aanvaardde. In bijna iedere woning van de Gemeente was de vlag uitgestoken, de Openbare Lagere School had vrij, kortom het was feest op Oudorp. In den tijd dat. de burgemeester en de raadsleden zich met hunne dames in een der schoollokalen had den vereenigd, werd de jubilaris met eehtgenoote en verdere familie van hunne woningen afgehaald. Om ruim elf uur had men zich in het door don heer J. Haakman aardig versierde schoollokaal vereenigd De burgemeester, de heer G. Bos Wz., nam het woord en sprak den jubilaris hartelijk toe. Hooggeachte jubilaris, wanneer we een blik werpen in hot notulenboek der Gemeente Oudorp, dan zien we dat den 3den Januari 1872 hier vacant waren de be- trekkingen van secretaris en ontvanger der Gemeente. Ik heb gezien dat. mijn onvergetelijke vader toen tot secretaris werd benoemd en U. geachte heer Hoek tot gemeente-ontvanger. We zien in dat boek verder, dat U den lödeni Februari van dat jaar werd beëedigd, zoodat het juist heden veertig jaar is geleden dat F deze betrekking aanvaardde. Daarom is het mij nu een zeer voreerendo taak als voorzitter van den Baad, als Hoofd der Gemeente, F hier het welkom toe te toepen. Moge deze dag voor de Gemeente een ge wichtige dag zijn, hij is een herinnering aan uwe 40- jarige werkzaamheid als ambtenaar dezer Gemeente, welke F, Fwe eehtgenoote en Fw kinderen tot eere strekt. Wij wenschen IT van harte daarmee geluk en hopen dat F, laten we maar zeggen 10 jaar, de betrekking nog zult mogen waarnemen met denzelfden lust en op gewektheid als tot nu toe. Namens al de ingezetenen is het mij aangenaam F dit cadeau (een porte manteau, uit het magazijn van don hr. Schoonhoven te Alkmaar) te mogen aanbieden, hopende dat F, wanneer F Fw huis verlaat of bin nentreedt, zult denken aan de belangstelling der inge zetenen dezer Gemeente in dit Fw feest en dat F dit cadeau nog lang, laten we maar weer zeggen, 10 jaar, in kracht en gezondheid zult mogen gebruiken. Geachte jubilaris. Namens de Gemeente en voor mij persoonlijk wensch ik F geluk met Fw jubileum. Hierna volgden van al de aanwezigen de persoonlij ke gel uk wenschen, waarna de heer Hoek het volgende antwoordde: Geachte burgemeester, ik dank F oprecht voor Fw hartelijke woorden. Ik vraag mij echter af, hebt F mijn lof niet een paar octaven te hoog aangeslagen, want waarlijk, wanneer men in aanmerking neemt de steeds welwillend verleende medewerking van F, Bur gemeester, van de heeren Wethouders en Leden van den Raad, dan is het waarnemen der betrekking van Gemeente-ontvanger dezer Gemeente niet zoo moeie- lijk. Het zeer fraaie cadeau aanvaard ik gaarne, het is mij zeer aangenaam en ik geef F de verzekering dat dit geschenk mij steeds zal doen denken aan de be langstelling der Oemeentc, welke belangstelling mij dezen dag tot een onvergetelijken dag heeft gemaakt, maar dan uit ik tevens den wensch, dat de Gemeente Oudorp steeds in bloei en welvaart moge toenemen en dat het hare ingezetenen steeds wel zal mogen gaan nierna had tot 1 uur in den namiddag een druk bezochte receptie plaats, waarna het officiëele gedeeltf van het feest werd voortgezet met een collation, waar aan zeker nog menig woord zal zijn gesproken. FIT WINKEL. Voor plaatsing op de kiezerslijst 1912/1013 hebben zich niet minder dan 52 personen aangemeld, als loon- kiezer 33, als belnstingkiezer 4, als huiskiezer 2, als examenkiezer 2 en als inwonende zoons, werkzaam in heb bedrijf hunner ouders 11. Zorgen aan de kjnderen gedurende hun verblijf daar besteed. FIT SINT PANCRAS. 15 Februari vergaderd© de afdeeling St. Patterns van don Bond voor Staatspensioneering met 15 van de ruim 60 leden. De notulen werden goedgekeurd evenals de reke ning van den penningmeester. Ontvangen was een bedrag van 72.64V2, uitgegeven 69.231^, nlzoo in kas 3.41. De aftredende leden van het bestuur, de hecTen J. Verweel, voorzitter, en P. Hart, secretaris, werden herkozen en namen hunne benoeming aan. Tot. lid van het bestuur der Federatie te Alkmaar werd verkozen d© h©er <T. Verweel en tot afgevaar digde ter eerstkomend© vergadering dier Federatie de heer A. Hoogland. Eindelijk werd het salaris van den bode, den heer L. Hoogland, afdoend© geregeld, waarop deze zijn be sluit om te bedanken introk. ONTVOERING? De „Residentiebode" geeft de volgend© lezing van de aan den Loosduinsehen Weg afgespeelde historie: Terwijl 'n paar Broeders van Groenesteijn met de schoolkinderen op den Loosduinsehen Weg wandelden, stelde zich aan de Fahrenheitstraat een urbaintje op, waaruit eensklaps een heer en dame te voorschijn tra den. Terwijl de kinderen passeerden, werd een twee tal der kleinen fluks aangegrepen en in het- rijtuig gezet, waar nog een andere dame wachtte. Op het protest der Broeders vertelde een der dames, dat ze wel op^ die manier te werk moest gaan. Het waren haar kinderen, zei ze, en op een andere manier kon zij zo niet krijgen. Do X. Ct. meldt nog, dat de vader der kinderen sinds lang in Nieuw-York verblijf houdt en de ver blijfplaats der moeder tot heden ook bij de politie onbekend is. De koetsier, die met zijn Frbaine de behulpzame hand geboden heeft, kon daaromtrent geen aanwijzingen verschaffen. Te ongeveer half twee Woensdagmiddag hadden twee dames op het Buitenhof zijn rijtuig gehuurd en na de ontvoering, waaraan eenige bij de Fahrenheitstraat aanwezige mannen meehielpen, heeft- de koetsier haar naar het Westeinde gereden, tot even voorbij het Kortenbosch, waar het gezelschap te voet- verder ging. De moeder bracht des avonds de kleeren van het gesticht bij den broeder-overste terug en bedankte hem voor de goede KORTE BERICHTEN. Vermoedelijk door de duisternis misleid, geraak te gisteren te Amsterdam op den Amsteldijk bij „Meerhuizen" een man te water. Ilij werd in bewus- teloozen toestand opgehaald en naar het Binnengast huis gebracht, waar echter de dood geconstateerd moest worden. Een drie-jarig jongetje te Amsterdam, dat gis teren door het s)>eleu met lucifers in lwaud geraakte, en in het O.L.V.--gasthuis moest worden opgenomen, is aan de bekomen brandwonden overleden. Op het Haarlemmerplein te Amsterdam werd gisteravond een bejaard man door een tramwagen aangereden, waardoor hij aan hoofd en beenen ver wond geraakte. Hij is per rijwielbrancard naar het Binnengasthuis vervoerd en daar ter verpleging opge nomen. De officier van justitie te Amsterdam verzoekt te worden bekendgemaakt met de woon- of verblijf plaats van A. Knipper,- commissionair in effecten, laatst wonende te Amsterdam. Hij heeft zioh schuldig gemankt aan oplichting van 10.000. Woensdagmorgen voer een man van Driesum met een bootje door de trekvaart bij Murmerwoude. Plotseling zonk het bootje; de man sprong er uit, ge raakte onder het ijs en verdronk. De zaak tegen N. van Ekster (het bekende ver- giftigiugsgev-al in Haarlemmermeer), wordt op 13 en 14 Maart voor het gerechtshof te Amsterdam in hon ger beroep behandeld. Door de politie, die door haar buren van don noodlijdenden toestand op de hoogte was gebracht, is een bewoonster van de Hofstraat te Utrecht, die ern stig ziek en in zeer vervuilden staat werd aangetroof- fen, naar het gemeente-ziekenhuis overgebracht, waar de patiënte des nachts is overleden. De justitie te Winschoten ontving gisteren be richt, dat iemand te Oldenburg moord pleegde en geld stal en daarna over de Nederlandsche grens vluchtte. Die persoon is te Winschoten geziep en van daar naar Groningen vertrokken. In een tijdelijk onbewoonde villa te Kortenhoef zijn Zondag ontvreemd eenige oud Japansch porselei nen borden, kommen enz., voorts zilveren voorwerpen, waaronder 2 gedreven zilveren Friesche boerenjon gensbakjes, waarvan een met kraamkamer- en de an der met jachtvoorstelling. De totale waarde van het vermiste wordt geschat op pl. m. 1500, Iemand, dio onder politiegoleide naar Nijmegen werd gebracht, wist Dinsdagavond nabij hot station Bunde uit den sneltrein te springen. Sedert is de man niet meer gezien. Te Brouwenermond probeerde gisteren een jon gen een oud geweer, waarbij het. schot afging en hem doodelijk aan 't hoofd verwondde. Hij was onmiddel lijk een lijk. Voor hot vacante postje van badhuismeester van liet Volksbadhuis te Schiedam hadden zich 650 ii 700 liefhebbers aangemeld. Intusschen heeft de badhuis- meester zijn verzoek om ontslag weer ingetrokken. Een 20-jnrige dienstbode van een landbouwer te Diepenveen wilde water halen uit een bij het huis go- legen kolk. Daar zij wat lang weg bleef, ging men haar zoeken en vo-nd men haar drijvende in de ko'ik. 1 ermoedelijk was zij bij het bukken voorovergescho- ten. NOORD1IOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Den 19den Februari 1887 werd Noordliollandseh Landbouwcrediet opgericht, zoodat Maandag a. st. do- ze vennootschap 25 jaar zal hebben bestaan. 1 er herinnering aan dit jubileum is een fraai ge denkboek uitgegeven, waarin allereerst- wordt vermeld wie bij de oprichting als commissarissen, directeur cn leden van den Raad van Admissie zijn opgetreden cn wie als aandeelhouders in de vennootschap deelnamen. ervolgens wordt het tegenwoordige bestuur en de volledige organisatie vermeld. Dan zijn de fata van een kwart eeuw aan de beurt. Aangezien het moeielijk zou zijn een beknopt overzicht te geven' van hetgeen er in de 25 jaren van het bestaan der vennootschap is geschied, omdat dan op verschillende gebeurtenissen niet het licht zou vallen, worden de feiten in chrono logische volgorde vermeld. Natuurlijk getuigt deze kroniek van grooten voor uitgang. Zij leert hoe in 1889 het kantoor der ven nootschap van den Koningsweg werd verplaatst naar den Voordam tegenover de Kaasmarkt, hoe in 1904 2 huizen naast het hoofdkantoor werden aangekocht en voorloopig een der perceel en bij het kantoor werd getrokken, hoe in 1910 het aangrenzende perceel bij het kantoor getrokken werd en de; hierdoor verkregen ruimte voor een groot deel werd ingenomen door een volgens de allerlaatste en hoogste cischen gebouwde kluis, waarin een aantal safeloketten werden ge plaatst. In de kroniek is voorts aangegeven, waar en wanneer er in verschillende gemeenten agentschappen werden gevestigd, m. a. w. hoe de vennootschap in de provinciën Noord'- en Zuid-Holland ingeburgerd is. In de opsomming komen vele personalia voor en daarbij wordt met warme waardeering en groote dank baarheid de nagedachtenis gehuldigd van de overle den personen, die door daad en raad de snelle ontwik keling van Xoordhollandsch Landbouwcrediet hebben bevorderd, dn die 25 jaar zijn er vele persoonlijke verliezen geleden. Zoo worden o.a. gememoreerd de lieer H. II. Momma BJzn., directeur der vennootschap, overleden den 4de.n October 1892, de heer W. Bos, voorzitter van den Raad van Admissie in Maart 1893, de Gedelegeerd-Commissaris, mr. A. P. de Lange, den 23sten Maart 1891. de heer S. de Jongh, voorzitter van den Raad van Admissie voor Noord-IIolland, den llen Febr. 1902, de heer C. Janssen Rzn., secretaris, den 12den October 1907. Na do kroniek geeft, een staat met cijfers een dui delijk beeld van den vooruitgang en den omvang van het bedrijf. Do loopendo crodieten onder ultimo December 1887 bedroegen 279.420, en ultimo December 1911 6.126.781.54, het deposito onder ultimo Dec. der ge noemde jaren: 148.238.43 en 1.621.949.711 2de re serve klom tot 227.537.92, het gestort kapitaal van 58.750 tot 2.000.000 (volgestort 4 Januari 1912), het dividend, in 1887 4 procent bedragend, is sinds 1900 steeds 6 procent. In 1906 werd een eerste storting in het Pensioen- en Ondersteuningsfonds van 1833.73 gedaan, terwijl door een zeer belangstel lend aandeelhouder daaraan 300 werd toegevoegd, ultimo December 1910 bedroeg dit fonds: 14.354.17® (bij het afdrukken van het gedenkboek was de balnn6 over 1911 nog in bewerking en liet verslag dus nog niet verschenen). Mot een -erie fraaie foto's van de ex- en interieurs der versehilletide gebouwen eindigt, het gedenkboek. Allereerst komt natuurlijk liet kloeke hoofdkantoor te Alkmaar, de directiekamer (men vindt, hierop de beide directeuren, de heeren J. F. Moens en mr. M. Moens), en verschillende afdeelingen, vervolgens het agent schap te Hoorn. Enkhuizen, Leiden, 's Graven ha ge, Delft en Rotterdam. Ook deze uitnemende afbeeldingen leggen getuige nis af van de groote ontwikkeling der vennootschap en de vertakkingen, welke achtereenvolgens in het le ven geroepen werden. Terecht veronderstelt de directie, dat door hen, die nauw aan de vennootschap zijn verbonden of die als het ware dagelijks met een der kanteren in aanraking komen, dit gedenkboek met belangstelling zal worde ontvangen. Zij toch in het hijzonder zullen zich ver heugen over den bloei van Noordhollaudsch Land bouwcrediet, welke hen thans op zoo treffende wijze onder de oogen wordt gebracht! Tenslotte zij vermeld, dat een der beambten reeds sinds do oprichting aan de vennootschap verbonden en daarbij thans nog werkzaam is. Het is de heer W. van der Leek, wien in 1900 den titel werd verleend van chef van de comptabiliteit Mèt de vennootschap is dus Maandag ook dc heer Van der Leek jubilaris! HET ONGELFK AAN DEN OMVAL. Omtrent het ongeluk aan den Omval, waarvan we in ons nummer van gisteren melding maakten, kun nen we nu nog meedcclen, dat het betrof een meisje van nog geen drie jaar, dat aan deu overkant- van den weg spelende, door haar moeder werd geroepen, terwijl er eon kar aankwam. De berijder van den vrachtwa gen, hoewel zijn paard met alle macht inhoudende, teen hij zag welk ongeluk zou gebeuren, kon niet voorkomen dat het kind werd aangereden en daardoor zeer ernstig aan het hoofdje werd verwond. lievig bloedende werd de kleine, na voorloopig' door Dr. Degcnaar te zijn verbondeu, naar het gemeente lijk ziekenhuis vervoerd, VERGADERING VOLKSHFISVESTING. In een deel der opluug van heden stoat in een ad vertentie vermeld, dat de vereeniging voor Volkshuis vesting Vrijdag 22 Febr. zal vergaderen, dit moet zijn Vrijdag 23 Februari. BENOEMD. Bij Kon. besluit van 15 dezer is benoemd tot sub- stituuLofficier van justitie bij de arrondissements rechtbank te Groningen, mr. J. L. Steenlack, thans ambtenaar van het openbaar ministeriq bjj de kanton gerechten in het arrondissement Alkmaar, ter stand plaats Alkmaar. (Reeds in een deel onzer vorige editie vermeld). TIMMERMAN-GEMEENTEWERKEN. Tot vast timmerman bij de gemeentewerken is be noemd de Heer J. Helleman alhier. BEVESTIGING KERKERAADSLEDEN. Op 3 Maart a.s. v.m. 10 uur, in de Groote Kerk, zal de bevestiging der nieuw-gekozen Kerkeraadsleden plaats hebben door Ds'. De Pree. Van harte hopen we, aldus schrijft men aan de West-Friesehe Kerkbode, dat de onstichtelijke toonee- len, zooals die te Dordrecht zich afspeelden, hier geen herhaling vinden. Veel moeite en opoffering heeft de strijd aan de Vrijzinnigen hier gekost, maar ruimschoots zullen deze worden beloond, wanneer binnen niet al te langen tijd het Vrijzinnig element ook de inwendige belangen der kerk in handen heeft. De heer Cor de Blij zal hier bjj genoegzame deel neming Zondag 25 Febr. in de groote zaal der Har monie een Volksopera concert geven, met medewer king van mevr. M. Polm Liscaljet, sopraan, vroeger verbonden aan de Ned. Opera te Amsterdam, de heeren Anton J. Mijnders, tenor, vroeger aan de Fransche Opera te Brussel, en William Kempens, pianist, oud dirigent van de Kaiserl. Hofoper te Warschau. Het gezelschap vormt te zamen een variété-nummer, dat zoowel in binnen- als buitenland met veel succes is opgetreden èn blijkens de recensies, èn blijkens getui genissen van impressario's. Het concert zal besloten worden door een bal. PREDIKBEFRTEN TE ALKMAAR. 18 Februari 1912. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Kloosterman. Kapel, 10 uur, Ds. Vinke. Avond 6 uur, Ds. Verwaal, Ileidelb. Cat. Zond. 26. Woensdagavond 71/2 uur, Ds. Kloosterman. Evang.-Luth. Kerk, 10!/2 uur, geen dienst. Doopsgea. Kerk, 101/2 uur, geen dienst. Rem.-Ger. Kerk, 10'/2 uur, dr. A. H. Haentjes, rem. pred. te Haarlem. Hersteld Apostolische GemeenteToussaintstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, godsdienst oefening. Geref. Kerk, 10 uur en avond 6 uur, Ds. Osinga, van Nieuw-Weerdinge. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van 81/, tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereemging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 6% tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag 3 uur, vergadering van de Jongelingsvereeni- ging „Paulus." Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Herv. Gem. te Heiloo, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatie-lokaal te Heiloo, 10 uur, Ds. A. J. Montijn van Haarlem. Herv. Gem. te Stompetoren, 9!/2 uur, geen dienst. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, ds. F. W. J. v. cl. Kieboom. AGENDA. VRIJDAG: Gymn.-vereeniging „Kracht en Vlugheid," jongens, le afd. van 67 uur. Zangvereeniging „Nieuw Leven" met mannankoor Orpheus, repetitie voor het geheele koor, 8 uur Café Central. Schaak- en Damclub V. V. V. Dames Gymnastiek-vereeniging „Hygiea" oefening van 6—7 uur voor meisjes, van 7—8 voor jongens van 89 voor Dames in het Gulden Vlies. Gymn.-ver. „Turnlust," aspiranten 71/i8V4, turn- lokaal Schoolstraat. ZATERDAG. Gymn.-vereeniging „Kracht on Vlugheid," meiajes afd. van 45 uur, jongens 2e afd. van 56 uur. Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal Schoolstraat B 1. Meisjes-afdeeling 45. Gymn.-Ver. „de Halter," 8—9 uur, adspir. van 12— 16 jaar; 9—10 uur voor leden van 16 jaar en ouder, „Gulden Vlies," ingang Lindegracht. ZONDAG: „Het Vrije Tooneel," uitvoering, lokaal Harmonie, 'a avonds 8 uur. ITALIAANSCII-TFRKSCHE OORLOG. ^Generaal Caneva is Woensdagavond uit Rome naar Napels vertrokken, waar hij zich naar Tripolis zal inschepen. Men spreekt volgens een telegram uit Rome ook van lastgevingen, welke aan den bevelheb ber verstrekt zijn om een algemeene voorwaartsche be weging van de Italiaansehe troepen in Tripolis te on dernemen. I it lripolis zelt wordt medegedeeld, dat in militai re kringep aldaar de overtuiging heerseht, dat men na den terugkeer vau den bevelhebber tot de bezetting van Zanzoer zal overgaan. DUITSCHLAND. De rijkskanselier heeft gisteren in den rijksdag verklaard, dat de Engelsche minister van oorlog Haldane gedurende zijn verblijf te Berlijn, weliswaar zonder machtiging om bindende afspraken te maken, maar toch in opdracht van het Engelsche kabinet, met de üuitsehe regeering quaes ties heeft besproken, die de belangen van beide landen raken, teneinde oen grondslag te verkrijgen voor vertrouwe lijker betrekkingen. (Toejuichingen). „Die gedachtenwisseling, door ons van harte toege juicht, heeft plaats gehad in herhaalde uitvoerige ge sprekken en zal later worden voortgezet." De heer Junck (nationaal-liberaal) verklaarde: ..Ook ons zou het aangenaam zijn, als een betere ver houding tot Engeland- tot stand! kwant. Al zal ons de Marokkogeschiedenis lang blijven heugen, het doet ons toch genoegen, dat er eenige ontspanning merk baar is. ij hopen, dat do onderhandelingen met En geland een gunstig resultaat opleveren." Volgens de „Tagliche Rundsehau," die in deze aan gelegenheden zeer goed geïnformeerd blijkt te zijn, heeft de Rijkskanselier met den heer Haldane de prin- oipieele quaestles besproken in groote trekken. En le gatierand \on Stumm werd opgedragen, bijzonderhe den te bespreken. Dit besprokene met den heer Hal dane wordt thans door den heer Von Stumm opge schreven. Ditzelfde zal de heer Haldane doen, en deze beide schrifturen zullen den grondslag vormen voor do verdere gedachtenwisselingen, die nog deze maand officieel in Londen beginnen zullen en afwisselend ge voerd ztillen worden in Londen en in Berlijn, Daar de koning van Engeland dit voorjaar in Ber lijn "komt, zal er gelegenheid zijn, dat de beide vorsten nog van gedachten wisselen over dit onderwerp. Doch liet werk zal eerst bekroond worden, tijdens bot tegen bezoek van dep keizer aan Londen. Nu reeds kan ver klaard worden, dat het volgende bezoek van den kei zer in Engeland een vër-strekkonde politieke beteeke- nis zal hebben. De Britsche rogecring wil nu reeds bewijzen geven van dc verandering in haar stemming jegens Duitsch- land. In het voorjaar zal een Engelsch eskader de Duitsche havens bezoeken. Oil IXA. Een officieel telegram van Nanking, ge- dagteekend 14 Febr., deelt mede, dat dr. Sun Yat Sen, de president der republiek en het kabinet bij de repu- blikeinsche Nhtionale Vergadering hun ontslag heb ben ingediend en de verkiezing van Joean Sji Kai tot president van de republiek hebben aanbevolen. De verkiezing van den nieuwen president zou giste- ren plaats hebben. Laatste Berlcliten. ITALIë EN TURKIJE. IvOXSI ANTIXOPEL. 15 Febr. De commandant der Turksch© troepen in Tripolitanie, Nesched Bey, is tot brigade-generaal benoemd. BRAND. SCHIEDAM, 15 Febr. In den afgeloopen nacht is de fabriek van asbest- on kurkisoleermiddelen en kurkvuurmakers van de Nederl. Eternit- en Isoleer- maatschappij, staande aan de Bakkerstraat alhier door onbekende oorzaak geheel uitgebrand. DOODGEVALLEN. J OILANNESTIIAL, 15 Febr. De gisteren gevallen vliegenier Schmidt is hedenmorgen aan de gevolgen van zijn wonden overleden. Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD. 15 Febr. .Tan Kuijper en Trijntje ten Bruggencate. Piet de Lange alhier, en Jantje Ebink te Steenwijk. Adriaan Gerard Cloos en Alida van der Linden, beide te 's Hage, laatstge noemde onlangs alhier. GEBOREN. 16 Feb. Anthonius, z. v. Johan Herman Hessing en Antonia Dekker. Theodora Hendrika, d. v. Jolle de Vries en Jannetje Muusze OVERLEDEN. 15 Febr. Simon Cornelis Verduin 26 jaar. SCHEI? MERIIORN (Januari). Getrouwd: Hendrik Schaap en Aaltje Put. Overleden: Aaltje Groot, wed. Pieter van de Cappelle, 73 j. HARENKARSPEL. (Jan.) Getrouwd. Cornelis Spil en Johanna Borst, wed. van Cornelis Limmen. Cornelis Tijsen en Aagje Renooij. Gehore n:_ Trijntje, d. van Jacob Vis en Antje Mienis. Alida, d. van Cornelis Bakker en Anna Tesselaar. Cornelia Johanna, d. van Jan Bruin en Veronica Beers. Petrus Nicolaas, z. van Willem van Schagen en Aagje Appelman. Petrus, z. van Wilhelmus Mooij en Antje Theresia Zuiker. Geer- truida, d. van Cornelis Noordstrand en Margaretha Hurkmans. Maria Margaretha, d. van Pieter Blom en Maartje Blokdijk. Overleden: Antje Korver, wed. van Jan Spaans, 64 jaar. KOEDIJK (Januari). Getrou wd: Matthijs Wortel, wednr. van Grietje Jonker, en Antje de Groot. Geboren: Nicolaas Theodorus, z. van Theodorus de Wit en van Guurtje Groot. UITSLAG VEILING van de fabrieksgebouwen, werk- en bergplaatsen eu erven te Alkmaar aan de Lindegracht nos. 16, 14, 12 en 10 van de firma G. Terhaak en Zoon, gehouden 15 lebruari 1912, ten overstaan van den notaris P. J. C. van Toornenburgh te Alkmaar. I. Het fabrieksgebouw groot 6 aren 23 centiaren met steeg, no. 16, strijkgeld H. Crouwel Jr., Amsterdam, f 10600.—. II. Het fabrieksgebouw groot 2 aren 84 centiaren met steeg, no. 14, strijkgeld F. H. Ringers, Alkmaar, f 6275.-. III. Het pakhuis met bovenverdieping, ingericht als kantoor, nos. 12 en 10, groot 83 centiaren, strijkgeld S. Halma, Alkmaar, f 2280. Afslag en combinatiën met de machinerieën en ver deren inventaris Donderdag 22 Februari 1912, des avends 6 uur, in het Hotel „De Nachtegaal" te Alk maar. Ingezonden Stukken. KLASSENVERPLEGING IN HET STEDELIJK ZIEKENHUIS. Geachte Redactie Ds. de Regt is m. i. wel wat luchtig over de zaak heengestapt. Mijn hoofdbezwaar tegen het adres van den inzen der was dat] daarin het optreden der gemeentelijke

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2