buitenland STADSNIEUWS. Verloren krachten, verloren betrekkingen. WIJZIGING REGLEMENT VAN ORDE VOOR DE VERGADERINGEN VAN DEN RAAD DEK GEMEENTE ALKMAAR. VERHURING VAN GROND ACHTER DE KALKOVENS. De angsten van een werkman. De Pink Pillen geven hem de gezondheid weer. Februari tot 31 December 1911. Omgezet waren tot eon totaal van 397511 K. G., ter vaarde van 21796.86. De behaalde winst werd! verdeeld! voor voor de leden en voor de reservekas. De heeren W. Keizer, K. Duif Cz. en A. Verduin werden gekozen tot plaatsvervangende bestuursleden. Hierna sluiting. UIT BERGEN. ln de gister alhier gehouden vergadering van den raad, waarin de heer Zwaan wegens ongesteldheid af wezig was, werd medegedeeld dat ingekomen was een schrijven van de Maatschappij tot Exploitatie van Waterleiding, waarin bericht werd dat de voorwaar den betreffende een recognitie van 500 bezwaarlijk wordt geacht en verzocht wordt, deze recognitie te be palen op 50. Do voorzitter gaf eenige inlichtingen omtrent deze aangelegenheid en wees er op dat het werk dia- maat schappij een werk van algemeen belang is, waarop de heer Masehmeijer opmerkte dat het hoofddoel der Maatschappij is geld maken. De heer Baltus vond de vraag van den raad billijk, welke meening door de andere heeren werd gedeeld, waarop besloten werd de recognitie van 500 te handhaven. De heer W. Blokker bedankte den Rand vior de verhooging zijner jaarwedde. Do commissie tot wering van schoolverzuim, zond een dankbetuiging voor de haar verleende toelage. Het jaarverslag dezer commissie werd daarna voor gelezen en voor kennisgeving aangenomen. De heer J. de Waard1 verzocht voot het plaatsi n der vuilnisbelt op het door hem gehuurde land, een resti tutie van 12. Dit verzoek werd zonder bespreking ingt willig 1. De heer C. Schouten verzocht ontslagen (e worden van de verplichting tot het hebben van im n voetpad over het door hem gehuurde land. Dit verzoek werd toegestaan onder bepaling dat adressant een bedrag van 25 in de Gemeentekas stort. De commissie van voorbereiding der stichting ener elactrische centrale in West-Friesland ver. acht den Raad nu een definitieve beslissing omtrent de toetre ding te nemen, onder mededeeling dat een Igemi >ne vergadering zal worden gehouden te Hoorn op 7 ïirt. Na eenige besprekingen werd besloten rat ie Ier lid persoonlijk over te laten of er al of niet v. a d ze nitnoodiging zal worden gebruik gemaakt. Het adres van Almelo omtrent de stichting vn hoogere burgerscholen voor buitengemeenten weru na vooriezing en eenige besprekingen aan B. i n W. io- zonden om bericht en raad. Nu werd ter tafel gebracht een adres van den 1 c-i D. Klomp c,s., onderteekend door 126 int «etei.'-n, om verbetering te brengen in den Bergerv eg. door de zen weg te bestraten. De voorzitter merkte op dat het verzoek gei otiverd is en dat B. en W. den slechten toestand van don ./eg betreuren. Door den voorgenomen aanlig i.m een tweeden buis voor de waterleiding en het niet aanwe zig zijn van genoeg puin, door een samen1 oop van om standigheden dus, is de weg in dien toesl .indl geraakt. Men is bereids bezig zooveel mogelijk verbetering aan te brengen. Spreker meende dat eene bestrating den financiëelen draagkracht der Gemeente to boven gaat. De beer Veenhuizen vond den weg in ulk een toe stand, dat verbetering hoog noodig is voor Bergt n, voor vreemdelingen en ingezetenen. In verband nut de toekomst zal begrinding weinig meer baten, meen de spr. De heer Baltus verklaarde zich er ook voor, doch zou gaarne zien dat B. en W. eene begiooting maak ten. De heer Veenhuizen herhaalde zijn morning ea vond ©en straatweg het eenige middel om het isolement op te heffen. De heer Oldenburg wees op de uitbreiding van het vervoer, waarop de heer Veenhuizen repliceerde dat ook juist daarmee rekening moet worden gehouden. De voorzitter wees op den schuldenlast ten bedrage van 65.000, welke som vermeerderd zal worden met 23.400 voor de nieuwe begraafplaats. De hr. Baltus meende dat de te bestraten weg in aan leg en onderhoud niet zooveel meer zal kosten als de tegenwoordige weg. De voorzitter stelde voor het adres aan B. en W. te zenden, ten einde een uitvoerig rapport uit ie brengen. Ter tafel werd gebracht een adres van de bewoners ran de Karei de Groote Laan, om dozen weg te be straten. Ook dit verzoek werd in handen van B. en W. ge steld. De heer Baltus meende dat, de belangen hictvan niet zoo groot zijn als die van den Uergerweg. De heer Veenhuijsen zou gaarne dadelijk willen we ten hoe de Raad denkt over den Bergerweg, ti 'wijl ook erkend moet worden dat de Karei de Groote 1 .aan dringend verbetering eischt. De voorzitter zeide een groot voorstander van ver beteren te zijn, doch tevens te denken aan de f*nan- tiën. Do heer Baltus meendo dat er moeielijk iet^ to ma ken is van de Karei de Groote Laan. De heer Veenhuijsen bestreed deze meening, als men wil kan men den weg wel verbeteren. De voorzitter vroeg daarop, na eenige algemeen© discussies over den Karei de Groote Laan, of de heer Veenhuijsen hem een plan aan de hand wilde doen. De heer Baltus merkte op, dat. de discussie leerde dat de grindwegen meer de aandacht verdienen van den Raad, daar hun toestand' over 't algemeen veil te wenschon overlaat. Na eenige algemeene besprekingen werden beide adressen gesteld in handen van B. en W. om bericht. De voorzitter deelde mede, dat de begrooting voor de reiniging in 1912 aangaf een bedrag van 500, welk bedrag zeker wel niet voldoende zal zijn, waar om hij vroeg of de kosten der reiniging gevonden moe ten worden in het heffen eener belasting of in de ge wone ontvangsten. Voorgelezen werd een verordening der gemeente Helder, waar belasting wordt geheven van ieder per ceel en van iedere te ledigen put. Bij de besprekingen van B. en W. was de meaning geuit van iedere 10 huurwaarde 15 ets. belasting te heffen voor perceelen in een later aan te wijzen kom staande. Na zeer breedvoerige discussies besloot men in be ginsel tot. het ontworpen eener verordening volgens welke ieder ingezetene vrij zal worden gelaten om al of niet van de reiniging gebruik te maken. De rege ling van het werk zal men voorloopig laten zooals ze thans is. Er werd medegedeeld, dat de wegenverhuring ha 1 opgebracht 330.25. De heer Veenhuijsen vestigde de aandacht op den slechten toestand van den lijkwagen. De voorzitter beloofde een onderzoek en. voorzie ning toe. De heer Baltus vroeg inlichtingen omtrent' het oude huis van Vrasdonk. De voorzitter zeide. dat het zonde is het te sloo- pen, terwijl de finantiën een algeheele TostéurÉttie in den weg staan. De heer Leijen, gemeente-opzichter, had den jaad gegeven dramen, deuren en g co ten te herstellen. Algemeen erkende men den onooglijken toestand, alhoewel lien het daaraan bestede geld als wegge gooid geld beschouwde. De voorzitter stelde voor om een oproeping te doen van kunstliefhebbers, die genegen zullen zijn het huisje te restaureeren, want vóór dezen zomer moet het huisje öf opgeknapt zijn of afgebroken. Men besloot met 4 tegen 2 stemmen dit voorstel aan te nemen. De vergadering werd daarna gesloten. SMAADSCHRIFT. Bij den Hoogen Raad is gisteren conclusie genomen in de zauk van: lo. A. G. A. V., redacteur van „Het Anker" te Helder, door het hof te Amsterdam, met vernietiging van het vrijsprekend' vonnis der rechtbank te Alk maar, veroordeeld tot 300 boete of 30 dagen hechte nis, wegens smaadschrift, aangedaan aan een ambte naar tei zake van de rechtmatige uitoefening zijner bedienii g. Hij had in zijn blad1 van 12 November 1910 ee artikel doen opnemen, waardoor de eer en goede raam werd aangerand van W. F. Stark, officier van gezondheid le klasse bij de Koninklijke Neder- landsche Marine. Adv.-gen. mr. Ledeboer achtte de cassatiemiddelen tegen deze uitspraak aangevoerd, ongegrond en con clude Tde tot verwerping. Uirspraak 18 Maart. FLINKE GIFT. Ten huize van prof. Bouwman, te Kampen, is, zoo meldt de Zw. Ct., dezer dagen door iemand die onbe kend wenscht te blijven, een enveloppe achtergelaten inhoudende drie biljetten van duizend gulden met be stemming voor de theologische school aldaar. KORTE BERICHTEN. Te Haarlem is Zaterdag ingebroken bij de firma Morens aan het Zuidev-Buitenspaarne. Men heeft alles overhoop gehaald en getracht de brandkast te forceeren. Wat vermist wordt staat nog niet vast. De justitie stelt een onderzoek in naar de ad ministratie van den vorigen boekhouder van het Bur gerlijk Armbestuur in de gemeente Sehoterland. De vorige week werden Zondag Ln een tijdelijk onbewoonde villa te Kortenhoef ontvreemd eenige oude Japansche porseleinen borden, kommen, enz., voorts zilveren Friesche boerenjongensbakj.es, enz., totaal voor een waarde van pl. m. 1500. Thans zijn in verband met de-ze diefstallen twee personen gear resteerd als verdacht van den diefstal te hebben ge pleegd, en een als verdacht van heling. Vanwege de justitie is een onderzoek gelast naar Je oorzaak van het overlijden van een schuitenvoerder te Foxhol. BEGROOTING GEMEENTESLACHTHUIS VOOR 1912. De ontvangsten worden geraamd op 25380.50, het. nadeelig saldo op 397.47 (dit kan worden bestreden uit het voordeelig saldo van het exploitatiejaar 1908, waarvan tin ns' nog over is 2719.355). De post „ontvangsten wegens slachtgelden" is in verband met de schommelingen, waaraan het aantal en de soort der te slachten dieren onderhevig zijn ïuoeieliik te begrooten. Het aantal vette kalveren en schapen neemt jaarlijks af, het aantal nuchtere kalveren stijgt, het getal runderen blijf vrij wel sta- tionnair en het getal paarden en varkens is soms sterk afwisselend. De opbrengst van de stalgelden wordt ieder jaar minder. De weegloonen en de keur- loonin van ingevoerd vleesch stijgen ieder jaar. Het bedrag voer' ste/i'iseeren van vleesch en vet is veel hooger geraamd, wijl door een vereeniging van slagers een proef is genomen met het voor gemeenschappelijke rekening laten smelten van het door de leden weke lijks overgehouden vet, welke proef dusdanig is ge slaagd, dat dit bedrijf zal worden voortgezet. Herbestrating van het terrein wordt dringend noo dig geacht. Er is een volkomen geslaagde proef ge nomen met het veranderen van de ramen boven de slachthalien en den verbindingsgang. De commissie tot de belastingzaken enz. stelt voor le begrooting goed te keuren. In den Raad van 31 Januari 1.1. heeft Mr. Dorbeck voorgesteld aan art. 24 van het Reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad een nieuwe ali nea toe te voegen van den volgenden inhoud1: „Onverhinderd! het in de vorige alinea bepaalde heeft evenwel ieder lid het recht om aan het einde van iedere vergadering eene of meerdere eenvoudige me- dedeeliDgen of verzoeken rakende de belangen der gemeente te richten tot den Voorzitter of tot Burge meester en Wethouders." Daarop dienende van bericht en raad spreken B. en W. als hun meening uit, dat dit voorstel niet kan wor den aangenomen. Intusschen is het. hun in geenendeele te doen om het vragenrecht van den Raad ook maar in eenig op zicht. aan banden te leggen. Integendeel verklaren zij dat vragen en mededeelingen, (in vragenden vorm) welke ten doel hebben het gemeentebelang te bevorde ren en die kunnen worden geacht in den Raad' thuis te behooren, hun steeds zeer aangenaam zullen zijn. Slechts voor het misbruik dat vroeger, onder het be staan van de zoogenaamde rondvraag, is gemaakt en zoo gemakkelijk gemaakt kon worden, dient gewaakt. Zij stellen ten slotte voor artikel 24 als volgt te wijzigen Indien een lid overeenkomstig art. 183 der Ge meentewet inlichtingen van Burgemeester en Wet houders verlangt, heeft hij tot bet doen der vragen verlof van den Raad noodig. De vragen moeten vóóraf duidelijk schriftelijk ge formuleerd worden aangekondigd. Desgewenscht kan, indien Burgemeester en Wet houders daartegen geen bezwaar hebben, met monde linge formuleering genoegen worden genomen. Wordt het verlof door den Raad gegeven, dan ver leent de Voorzitter het woord om de vragen te doen en deze zoo noodig nader toe te lichten. De Burgemeester of een der Wethouders geeft da delijk of desverkiezende in eeue volgende vergadering de verlangde inlichtingen. SITPPLETOIRE BEGROOTING VAN HET BUR GERWEESHUIS, DIENST 1911. Voorgesteld wordt een suppletoire begrooting vast te stellen in ontvang en uitgaaf op 11864.37, het batig saldo der rekening dienst 1910, teneinde dit be drag over te schrijven op den dienst 1911 en voor be legging te bestemmen. BEGROOTING VAN HET BURGERWEESHUIS DIENST 1912. Deze begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van 9025 tegen 10575 over 1911. Het aantal tot het huis behoorende weezen bedraagt thans 26. Onder de buitengewone ontvangsten komt voor het. eerst niet meer voor een hedTag als aflossing der ge meente Alkmaar zijnde de laatste aflossing ad 1000 ontvangen in 1911. Het bestuur wil trachten, ondanks de stijging van de prijzen die levensmiddelen en de daarmede gepaard de prijzen der levensmiddelen en de daarmede gepaard nig mogelijk de inrichting te beheeren en te beproe ven met eigen middelen, dus zonder hulp van buiten, rond te komen. De commissie heeft tegen de voorgestelde bedragen geen bezwaar. B. en W. stellen voor aan den heer W. F. Stoel Jr., handelende onder de firnia W. F. Stoel en Zoon te berichten, dat de Raad voor den tijd' van 10 jaar met recht van stilzwijgende verlenging tegen 50 per jaar en onder zekere voorwaarden aan adressant wil ver huren een stuk grond achter zijn schelpkalkfabriek aan den Omval, dat het niet wenschelijk wordt geacht dezen grond aan adressant af te staan noch te ver huren met recht van koop. INLIJVING MILITIE. De inlijving van de voor den dienst bij de militie aangewezen lotelingen, die Ln het tijdvak van 1 tot 15 Maart a.s. ter volledige oefening moeten worden ingelijfd zal geschieden als volgt: Te HELDER, in het „Casino-gebouw." VRIJDAG 1 MAART 1912, des voorm. 9% ure, de manschappen, behoorende tot de gemeenten Akersloet, Alkmaar, Anna-Paulowna, Barsingerhorn, Bergen, Broek op Langendijk, Callantsoog, Egmond aan Zee, Egmond-binnen, Harenkarspel, Heerhugowaard, Hei- loo, Helder, Koedijk, Limmen, St.-Maarten, Noord- Scharwoude, Oude-Niedorp, Oudkarspel, Oudorp, St.- Pancras, Schngen, Sehoorl en Petten, Texel, Warmen- huizen, Wieringen, Zuid-Scharwoude en Zijpe. Te HOORN, in het lokaal „het Park." DINSDAG 12 MAART 1912, des voorm. ten 10" ure, de manschappen, behoorende tot de gemeenten Andijk, Avenhorn, Beemster, Berkhout, Blokker, Bo venkarspel, Edam, Enkhuizen, Graft, Grootebroek, Hensbroek, Hoogljarspel, Hoogwoud, Hoorn, Jisp, Jisp en Wijde-Wormer, Kwndijk, Medemblik, Mid- woud, Nibbixwoud, Nieuwe-Niedorp, Obdam, Oosthui- zen, Opperdoes, Oudendijk en Beets, Purmerend, de Rijp, Sehermerhorn, Spanbroek, Spanbroek en Op meer, Sijbekarspel, Terschelling, Urk, Ursem, Venhui zen, Vlieland, Wervershoof, Westwoud, Winkel, Wog- num, Wormer, Wijdenes en Schellinkhout, Wijdewor- mer. Zuid- en Noord-Schermer en Zwaag. BURGER IJSCLUB. Men verzoekt ons als aanvulling van het verslag van den feestavond der Burger IJsclub te melden, dat de verschillende prijzen niet door de prijswinners persoonlijk werden aanvaard, doch dat zij ter beschik king eerden gesteld van door hen aan te wijzen be hoeftige personen. VOORDRACHTENAVOND PIERRE C. BOS. De heer Bos, die op zijn tournée door ons land, ook onze stad bezocht, gaf gisteravond in de Sociëteitszaal van de „Harmonie" een voordrachtenavond. Slechts weinig menschen waren opgekomen om van dezen avond te genieten meer dan 80 personen waren er uiet in de zaal maar toch werkte de heer Bos zijn programma af met een toewijding, alsof hij voor een volle zaal optrad, ja, hij voegde er zelfs nog eenige nummers aan toe. Als nummer 1 was op het programma geplaatst „Novembernacht" van mevrouw Snijder van Wisse- kerke, een zeer somber drama, waarin de declamator 5 personen had na te bootsen, wat hem echter met ziju klankrijke stem niet moeielijk viel. Daarop volgde de „Boerenklompjesdans" van Rol de Memt, een humoristisch stukje, dat de lachlust opwekte. Aan het Duitscne deel van het programma, dat bestond uit een zevental pittige liedjes „Voa Miidchen und Frauen" en „Belsazer" van Heinrich Heine, voegde de heer Bos een tweetal fijne Duitsche gedichtjes toe; „Schlagende Herzen" van Bierbaum en „Sehlaflied ftir mein Bilbclien" van Richard Dehmel, waarvan vooral het laatste voortreffelijk werd weergegeven. Het allermeest kon ons echter het Fransclie deel van het programma bekoren, de wijze waarop de overbekende fragmenten uit Rostand's Cyrano de Ber gerac „Sonnet du Duel" en „Ce sont les Cadets de Gascogne" werden weergegeven bewees, dat de heer Bos over een groote zeggingskracht te beschikker^ heeft, niet minder getuigde hiervan „Aux pieds du Christ" van Paul Verlaine. Na de pauze trad het vermakelijke element me rop den voorgrond, „Le francais tel qu' on le parle 1' ang- laise" van George Auriot, een wel wat ondeugend stukje, gaf meermalen aanleiding tot een gullen lach, evenals „Mennisten-vrijage" van J. J. Starter. „Scheeps praat" van Huygens vlocht de spreker tusschen de nummers na de pauze in. Tot slot het altijd-succes- hebbende „Ayondje bij juffrouw Pieterse" van Mul- tatuli. Een hartelijk applaus viel dep declamator, die zich onvermoeid toonde, na ieder nummer ten deel en on getwijfeld zullen de weinigen die dezen avond be zochten de verschillende inrichtingen van onder, wijs -waren slechts door twee leerlingen vertegen woordigd yoid$3n huiswaarts zyn gekeerd. ARRONDISSEMENTS-EEpHTBANK te ALKMAAR. Uitspraken van heden. Willem Sch., landlooperij, 12 dagen hechtenis en jaar opzending naar een rijkswerkinrichting. Adrianus Antonius de W. en Cornelia Jacobus J., beleediging, f 10 boete, subg. 10 dagen hechtenis. Jacobus D., Wervershoof, vernieling, f 15 boete, snbs. 15 dagen hechtenis. Wilhelmus Antonius V., Grootebroek, verduistering, vrijgesproken. Abraham OAmsterdam, overtreding visscherij. wet, f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. BADHUIS „WITTE KRUIS." In de week van 12 tot 17 Februari zijn in het bad huis van „bet Witte Kruis" genomen 66 kuipbaden, 79 regenbaden le klas en 142 regenbadeu 2e klas, te zamen 287 baden. AGENDA. DINSDAG. Dam- en sohaakclub, 8 uur, Voorwaarts. S. D. A. P., leden-vergadering, 8% uur, in „Voor waarts." WOENSDAG. Zangvereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor Orpheus," repetitie voor dames, 7V% uur precies, café „Gentral." Kinderkoor, van 4V2-6 uur, Harmonie. „Zang en Vriendschap, van 7Vk9 uur, Harmonie. Laatste berichten. MOORD. 's-HERTOGENBOSCH, 20 Febr. Te middernacht ontstond er bjj de Kolberstraat alhier, tusschen een troep dronken ongemaskerde personen een hevige vechtpartij. Men sloeg met stokken waardoor een zekere Pullen viel, toen werd hem met een mes een steek in het hart toegebracht. Voorbijkomende verkleeden zagen hem liggen, doch hielden hem voor dronken. Een politieagent tilde hem op en ontdekte dat hij doodgebloed was. Verschillende personen werden gearresteerd, doch weder vrijgelaten. De orgeldraaier Heesbeen, die naar men zegt zou bekend hebben, is in arrest gehouden. Bij dezelfde vechtpartij kreeg een zekere van G. een stoek onder den linkerschouder. OVERREDEN. '3 HERTOGENBOSCH, 26 Febr. Te Vucht is gis teren een voerman van zijn kar gevallen en overreden. Hij werd zwaar gewond. SPANJE. In de senaatszitting van Zaterdag liet Canalejas alle revolutionare gebeurtenissen in Spanje de revue passeeren en zeide, dat de eeuwige crisissen in de regeering en andere onverklaarbare gebeurtenis sen bewezen, dat de constitutie een schim is, de re geering een mythe, het parlement een ziekeljjk lichaam en dat de meening van het publiek van de straat het meeste gewicht in de schaal legt. De oorzaak daarvan was volgens de senator niets anders dan het prijs geven der autoriteit, wat het mi- nisterie-Canalejas door de tegemoet-komingen aan de revolutionairen had bevorderd PERZIE. Mohammed Ali, de ex-sjah, moet aan den Russischen eonsul te Asterabad, wegens zyn te gering pensioen, verklaard hebben, dat het volk hem (Mohammed) algemeen als rechtmatig verst zou wil len zien terugkeeren Hij zeide den strijd te zullen voortzetten en bij het aanbreken van den zomer weer naar Teheran terug te zullen keeren. CHINA. Er is een manifest verschenen, waarin wordt medegedeeld, dat China de westersche jaartel ling zal aannemen. Het jaar 1912 zal het eerste jaar der republiek zijn. Joean Sji Kai heeft een verklaring opgesteld, waarin hij den mogendheden zijn verkiezing tot president mededeelt en verzoekt dat zij de republiek zullen erkennen. Het is echter onwaarschijnlijk, dat dit zal geschie den, voordat een kabinet is benoemd. DE GEHEIMZINNIGE MOORD TE BERLIJN. In de geheimzinnige misdaad in de Oude Jaeobs- straat te Berlijn, waaraan voor eenigen tijd de juwe lier Schulze, zijn vrouw en een 18-jarige dochter ten offer zyn gevallen, schijnt eenig licht te zullen komen. Te Zittau is n.l. een oud-student in hechtenis genomen, in wiens bezit talrijke gouden voorwerpen, horloges en ringen gevonden zjjn, welke hij in Zittau verkoo- pen wilde en welke uit den juwelierswinkel van den vermoorde afkomstig moeten zijn. De gearresteerde heeft in zijn cel een poging tot zelfmoord gedaan. Hij heet Trenliler, is reeds vaak gestraft en had in den tijd van den moord voor een paar dagen zijn vroonplaats verlaten. De heer S. Ph. Langeveld, werkman aan de Hol* landsche Spoorweg-Maatschappij, Prins Hendrikkade 55/8, 's-Gravenhage, schreef ons De heer S. Ph. LANGEVELD. „Gedurende twee jaren leed ik aan bloedarmoede en had mij bovendien te beklagen over aanhoudende zwakte, pijnen in den rug, onophoudelijke hoofdpijnen, ik leed somwijlen zoo erg, dat ik niet naar mijn werk kon gaan. Daar de ingenomen geneesmiddelen mijn gezondheidstoestand niet verbeterd hadden, verzwakte Ik iederen dag meer en ik was niet zonder angst voor mijn toekomst. Men had zooveel goeds gezegd van de werkdadigheid der Pink Pillen, dat ik besloot er ge bruik van te maken en ik stelde mijn laatste hoop op die pillen. De verlossing heeft niet op zich laten wachten. Ik ben met die weldadige behandeling door gegaan en tegenwoordig ben ik geheel en al hersteld." Indien gij een goede betrekking hebt, zorg dan die niet te verliezen om yedenen van ziekte. De Pink Pillen zullen u voor dat doel heïpen, indien gjj ze bij Let minste teeken van zwakte te hulp roept, zij zuilen niet nalaten u te helpen en te herstellen. Zonder dat gij uw werk behoeft te verlaten, zullen zij u krachten geven, uw eetlust ontwikkelen en uw spijsvertering bevorderen. Zij zullen u een rustigen en herstellenden slaap geven. Zoo zult gjj iederen dag kalm en ver kwikt op uw werk komen. Zij zullen uw zenuwstelsel versterken, het verbruik van uw overwerkte zenuwen herstellen. Het werk zal u gemakkelijk vallen en zonder eenige mo/ite zult gij veel kunnen doen. Uwe geschiktheid zal de aandacht van uwe patroons op u trekken en gij zult een be vordering bereiken die gij dan grootendeels aan uwe goede gezondheid te danken hebt. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f 9.per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, van Eegheniaan 22 Amsterdam Nierop en Slothouber, Langestraat, Alkmaar. CORRESPONDENTIE. Abonné. Een stuk, waarvan de schrijver ous onbe kend is, nemen we nimmer op. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur. Gaarne wenschte ik nog een klein plaatsje in uw blad, ter beantwoording van de R. K. Verbruiks-Ver eeniging „Ons Doel". „Ons Doel" vraagt mij: „Hoe komt u er aan; dat de Kath. Coöp. staat onder bescherming van het hoog ste gezag?" Door mij is geschreven dat „Ons Doel" staat onder bescherming van „Hoogerhnnd", waarmede ik wilde

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2