8 T A I) SKI EU W 8. kapitein-apotheker J. E. H. van Waegoningh moes' verzoeken de pandbrieven althans herkenbaar te nia- ken. De Bank stond den heer v. W. af 1 brief van J 1000 en 1 van 100, in portefeuille als proefmateriaal. Dat papier onderging dezelfde behandeling als de waarde volle effecten, uitgezonderd het rottingsproces. Na vele bewerkingen mocht het den apotheker gelukken, door eene oplossing van chloralhydraat onder bepaalde temporatuur, het pakje soepel to krijgen, waarna door formaline-oplossing de stevigheid verhoogd werd. Thans moest de klit uiteen. Warme baden en fijne mesjes werden daartoe aangewend, waarop de effecten een voor een gelicht werden met klevende glasplaten. Nog nat, werden de brieven ingegoten in een gelatine- opiossing op dezelfde wijze als droge platen gegoten worden in de photographie. Na baden in formaline konden deze bij vrij sterke wavmte gedroogd worden. De effecten zijn zoo beslist kenbaar geworden, dat de Zuider Hypotheekbank zonder bezwaar nieuwe pand brieven ervoor inwisselde. GEEN WARM AFSCHEID. Men schrijft aan de „Ned.": Wegens vertrek naar Edam, nam ds. II. II. Riepmn afscheid van de Ned. Gem. te Westzaan. Hoe het kerkelijk leven in deze streek is, sprak uit het vol gende ,.lk heb blijde en droeve dagen alhier doorleefd. liet godsdienstig leven in. de Gemeente is gelijk een stroovuur, dat bij mijn komst indertijd helder had opgevlamd, doch langzamerhand was verminderd, tot dat het was blijven stilstaan bij de getrouwen, die de godsdienst-oefeningen waren blijven bijwonen. Men hechtte hier te veel aan geld en genot, maar voor „het eene noodige" hadi men niets over. „Ik hoop dat mijn opvolger betere ervaringen mag opdoen. Voor hem, die meende zijn best te hebben gedaan, was het eene teleurstelling.'zoo weinig wnar- deering te hebben ondervonden". Spr. ontveinsde zich niet, dat hij hard was in zijn oordeel, doch hij hoopte dat ieder er winst mee zou doeu in de toekomst. UIT OUDORP. Zaterdag vergaderde dé gemeenteraad. Alle leden waren tegenwoordig. Voorzitter de bur gemeester. Bij de opening van de vergadering heette de voor zitter de leden hartelijk welkom in de eerste vergade ring van dit jaar en sprak den wensch uit, dat de be sluiten, die dit jaar zullen worden genomen, zullen leiden tot bloei der gemeente en tot heil der ingezete nen. Hij hoopte, dat door eendrachtige samenwer king de goede, verstandhouding onder de leden, zooals die tot heden steeds heeft bestaan, moge blijven voortduren. Hierna werden de notulen van de vorige vergade ring gelezen en onveranderd vastgesteld. Vervolgens werd mededeeling gedaan van eenige ingekomen stukken o.a. het jaarverslag over den toe stand! van hét onderwijs en het jaarverslag bedoeld bij art. 52 der woningwet, beide over 1911, verder van de toezending der goedgekeurde gemeentebegrooting over 1612. Alles werd1 voor kennisgeving aangenomen. In behandeling kwam een adres der afdeeling „Alkmaar Buitén" van het N. O. Genootschap met het verzoek de salarissen dei' onderwijzers in deze ge meente te herzien. Op voorstel van den voorzitter werd: besloten aan adressanten te. berichten, dat de behandeling dezer aangelegenheid is uitgesteld! tot aan de vaststelling der gemeentebegrooting voor 1913, welk voorstel door den heer de Jongh werd ondersteund. Op den brief van de Commissie van voorbereiding der stichting oener Eleetrische Centrale voor West- Friesland, waarbij dit gemeentebestuur wordt uitge- noodigd om eene vergadering bij te wonen, die ge houden zal worden te Hoorn op 7 Maart a.s., waarin zal worden aangedrongen op het nemen eener meer positieve beslissing door de betrokken gemeentebestu ren ten aanzien van de door Commissie voorgestelde stichting, werd besloten een Commissie van vier leden uit den Raad te benoemen tot bijwoning dier vergade ring, met bepaling, dat deze Commissie zich tot niets zal verbinden zonder nadere goedkeuring van den Raad. Hiertoe werden benoemd de hoeren burgemees ter en wethouders benevens de secretaris, terwijl de overige loden van den Raad werden uitgenoodigd die vergadering ook bij te wonen. De'heer de Jongh vestigde de aandacht van B. on W. op den slechten toestand van de toegangswegen dezer gemeente naar Alkmaar, vooral van de Bree- laan en Munnikeweg, voorzoover die onder Oudorp liggen en stelde voor de gemeente Alkmaar, die tot onderhoud verplicht is, te verzoeken daarin te voor zien. Aldus werd besloten. EEN ONTPLOFFING. Gisternacht werden de bewoners van de Wolven- straat eu omgeving te Amsterdam opgeschrikt door een geweldigen knal. Opgeschrikt door dit. ongewone geluid in het holst van den nacht, liepen velen hun woning uit om do oorzaak van dit geweld te zoeken. De ontploffing, want dat was het, bleek te hebben plaats gehad ten1 huize van een loodgieterspatroon al daar. Deze zat. 's nachts om kwart voor één nog te wer ken in zijn kantoor, een insteek boven den winkel, toen bij plots meende iets te hooren. Denkende, dat er iets viel in winkel of keidér, toog hij daar op on derzoek uit, doch vond niets. Juist, teen hij op zijn kantoor was teruggekeerd, had de ontploffing plaats. De slag was zóó hevig, dat zelfs de ruiten van het kantoortje verbrijzeld werden. De hevig verschrikte eigenaar ijlde naar beneden en bevond, dat het raam van dén kelder geheel stukgeslagen was. Tot aan den overkant der straat lagen de glasscherven. De inmid dels gewaarschuwde brandweer doorzocht alles, doch vond gelukkig geen spoor van brand. De oorzaak van deze ontploffing is nog onbekend. Begrijpelijkerwijze lokte dit voorval vele toeschouwers. De Maandagsche Courant deelt mede, dat de loodgieterspatrooD G. Oltmanns den 17en Februari een uit primitieve middelen vervaardigde bom onder een asphaltoven vond. Het was een stuk gaspijp van 2 d.M. lengte, aan den ijzeren sokkel, de sluiting op de schroefdraad, die, zooals bij gaswerk gebruikelijk is, met gemenied vlas was omwoeld. Over het stukje pijp waren breede ijzeren ringen geschoven, kleine af gesneden stukken van een gaspijp van grooter wijdte. De daardoor ontstane aan de eene zijde afgesloten buis was geheel gevuld met een grof soort, zeer ont plofbaar kruit. Aan 't andere einde was eveneens een sluitstuk aangeschroefd, waarin een gaatje was ge boord. Deze met primitieve middelen vervaardigde bom was gepakt in een krant, waarin eveneens een hoe veelheid kruit aanwezig was. Een geluk, dat dit gevaarlijke pakje niet onder den goeden oven was neergelegd. De oven, waaronder 't werd gevonden, wordt niet gebruikt. Zou het zijn neergelegd hij een wèl in gebruik zijnden oveu, het onheil voor hen, dio er mee werkten, zou niet te over zien zijn geweest. Na het voorgevallene bij den heer Hesseling en het feit, dat in den kelder van diens woning na de ont ploffing verwrongen stukken gaspijp zijn gevonden, wordt liet vermoeden gewekt, dat in het huis van den heer Hesseling Zaterdagnacht een projectie] is ge worpen van het maaksel, als thans in het bezit van den heer Oltmanns is. Blijkt dit vermoeden juist, dan zou het voorgeval lene in de Wolvenstraat een gewelddaad zijn, zooals in den economischen strijd hier te lande nog niet ge pleegd is, en die niet scherp genoeg kan worden af gekeurd. De politie zal het voorgevallene wel ernstig onder zoeken, zoodat, naar te hopen is, spoedig zal blijken, wie voor dergelijke wandaden verantwoordelijk moet worden gesteld. EEN HANDIGE DOMINO. Op een der jongste carnavalsavonden heeft een han dige en kwieke domino aardig zijn slag weten te slaan ten huize van een dei' deftigste familiën te 's-IIerto- genbosch. Terwijl de bewoners op bezoek waren bij familie en de meiden reeds te bed waren gegaan, is een verkleede, vermoedelijk met behulp van valsche sleutels, het huis binnengedrongen en heeft op zijn grootste gemak een onderzoek ingesteld naar de fi nanciën met een tact en behendigheid, alsof hij heer en meester van de woning ware geweest. Hij brak de secretaire van mijnheer en mevrouw open, ledigde den geldelijken inhoud men spreekt van samen ongeveer 5000 en verliet, zonder dat- iemand er erg in had, dat hier een dief op bezoek was, ongestoord' met zijn buit de woning. Wel moet men gezien hebben, dat. een domino de woning verliet, doch dat was natuurlijk absoluut niets opvallends, want met Carnaval komen uit nagenoeg alle Bossche woningen verkleed© menschen, bij de rijk sten zoowel als bij de armsten. En het ware zelfs niet te verwonderen geweest, dat de meiden of de huis knechts waren ze nog op geweest den gemasker de ongehinderd zijn gang hadden laten gaan. met. de gedachte, dat het een der familiegenooten zelf jyas, die zich op den laten avond nog even van wat geld kwam voorzien om nog een flesch te gaan kraken in de soos of elders. (Tijd.) EEN GRAPPENMAKER. De Hnngsche medewerker van de Zwolsche Courant schrijft Royaards begaf zich onlangs in groote haast naar den trein, en kwam in botsing met een Joodje, die in tegengestelde richting liep. „Wat duivel, lammeling, kun je niet beter uitkijken!" riep de acteur driftig. „God zegen je, meneer Royaards", gaf Mozes terug, zóó minzaam berustend, dat de kunstenaar, in een op welling van berouw, terug en hem op zijde liep i „Ik meende het zoo niet, vriend." „Ik ook niet, meneer Royaards," WEGENS NEGENUURS-SLUITING. Uit den Amsterdamsehen brief van de Leeuwarder Courant In het Panopticum treedt op het oogenblik een Fiansch dames-orchest op van werkelijke muzikale voortreffelijkheid. Natuurlijk is hetj programma steeds samengesteld' uit in hoofdzaak Fransche mu ziek. En daaronder dan weer de zoo algemeen gelief de ouverture van „Ln flüte enchantée" (op affiches nog maar steeds vertaald als „De Tooverfluit", ter wijl het „De betooverde fluit" i&oet zijn). De fran- Saises spreiden bij de uitvoering van dit nummer ei ken avond1 naast haar gratie, al haar muzikale vaar digheid ten toon. Hoe meer het tempo zich versnelt, hoe zekerder de streek der violisten, hoe krachtiger de aanslag der pianiste. Het is een waar kunstge not „I.iik vind) nu toch niet aardig van die meisjes dat ze zoo'n haast maken, ze gunmen zich de tijd niet dat ze ademhalen. Is dat nou een manier van afroffelen.... 't Is zeker voor het laatst van avond, dat ze spelen, 't Komt er nou toch niet meer op aan." Zoo spreekt, een nogal deftig doend, oud dametje tegen haar even ouden en even deftigen gemaal, die rustig aan een tafeltje, zitten. „Nee, vrouw", zegt hij. „Je l>egrijpt het niet goed! Ik zal je dat even uitleggen. Sedert eenige maan den" en doceerend brengt, hij den wijsvinger voor uit „bestaat hier de negenurige winkelsluiting. Ook dit lokaal moet om negen uur dicht. En daar het publiek dezelfde eischen is blijven stellen, dienen de muzikanten natuurlijk wat haast te maken.... Begrijp je?" „O, z. z.zóó antwoordde 't dametje, die inderdaad nu heelemaal meende te begrijpen. - STAKENDE HUISARBEIDERS. Te C Iron in gen is de staking geproclameerd in het coufeeticwerkersbedrijf. De eischen zijn: loonsver- hooging en collectief contract. De staking' omvat on geveer tweehonderd gezellen, in dienst bij de firma S. Muller <fc Co., dé firma wed, N. A. van Dam, de firma Gebr. Levie en de firma G. Levie. UIT DE RIJP. rijdag j.l. vergaderde de Raad. Aanwezig alle le den. Voorzitter de heer P. A. Ilomijn. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Een schrijven van de commissie tot wering van schoolverzuim, inhoudende de mededeeling, dat in haar laatste vergadering de hoeren P. A. Romijn en K. V ipkink resp. als voorz. en secr. werden herkozen; een verslag over 1911 dier commissie; een ontslagaan vrage van mej. Holle als lid der dameshandwerkcom- raissie, benevens een aantal minder belangrijke missi ven werden voor kennisgeving aangenomen. De mede deeling der herbenoeming van den heer Romijn als burgemeester onzer gemeente, deed1 den heer Rot van zijn zetel verrijzen om den voorzitter hartelijk geluk te wensehen. Tevens sprak hij den wensch uit, dat Z. Ed. Aehtb. in de komende 0 jaar, evenals dat in de afgeloopen 12 jaar het geval was, steeds krachten mocht vinden om zijn, vooral in de Rijp niet gemak kelijke taak van burgemeester te vervullen. De voor zitter dankte, om tegelijk zijn ingenomenheid te betui gen mot het feit, dat de heer Rot hem als wethouder ter zijde mag staan. Een schrijven van de commissie der Electr. Centra le, waarin vervat het verzoek hare vergadering op 7 Maart a.s. te bezoeken, werd voor kennisgeving aan genomen. Een aanvraag van do afd. de Rijp der vereeniging „Volksweerbaarheid." om 50 subsidie, teneinde het gratis gymnastiek-onderwijs, aan de schooljeugd niet te moeten opheffen werd, nadat verschillende heeren daarover het woord gevoerd hadden, met algemeene stemmen in gunstigen zin beantwoord. Meer tegenkanting vond' een request van de veree niging „Beemster" voor vakonderwijs, eveneens een aanvraag van 50 subsidie inhoudende, welke subsi die gegrond' werd op het feit dat 9 Rijpers haren cur sus bezoeken, terwijl tevens in herinnering werd ge bracht, dat dit jaar geen rijkssubsidie yerd verleend. De meerderheid van B. en W. stelde voor de aan gevraagde subsidie te verleenen. De heer Blokdijk was van oordeel, dat dezelfde ar gumenten, die verleden jaar tot verwerping der aan vrage leidden, nu nog van kracht zijn. De heer van Vloodorp bestreed deze meening op verschillende gronden en hield een warm betoog vóór j toekenning der aangevraagde som. Nadat nog de heer Roelofs voorgesteld had 25 te verleenen, werd het voorstel van B. en W. „verleening van J 50 subsidie" met de stemmen van de heeren Van Vloodorp, Iloedemaeker, Geerke en Rot vóór, die van de heeren Blokdijk, Roelofs en Verwer tegen, aangenomen. Een verzoek van B. en W. der gemeente Beemster, strekkende tot het beschikbaar stellen van de Rijper brandspuit bij eventueel voorkomende gelegenheden, werd ingewilligd. Het uurloon van 20 ct„ door B. en VV. voorgesteld, werd op verzoek van den heer Verwer op 25 ct. gebracht, terwijl d© schadevergoeding aan de gemeente 25 per keer zal bedragen. Thans kwam in behandeling een ingekomen schrij ven der Mij. tot Bev. v. N. alh. inhoudende: a. het verzoek een gecommitteerde te benoemen voor de op 24 dezer te houden vergadering; b. een ter goedkeu ring aangeboden balans en verlies en winstrekening over 1911; e. de mededeeling dat de haringvisseherij een winst van 9 opleverde, reden, waarom dir. pn comm. voorstellen dezen tak van Nijverheid te blijven exploiteeren en d. een oonoeptregl. ter peaisionneering van het gasfabriekspersoneel, met verzoek tot bekrach tiging daarvan. Op a was de uitslag, dat bij herstem ming de heer Iloedemaeker werd benoemd; b. werd op voorstel van B. en W. tot onveranderde goedkeuring beslotenbij punt c. werd meegegaan met dir. en com missarissen, maar punt d lokte een uitgebreide discus sie uit, welke voornamelijk gevoerd werd door den heer v. Vloodorp, van wien bleek, dat hij aan heeren raadsleden een nieuw, door hem vervaardigd concept reglement had laten toekomen. Dit reglement werd door genoemden heer artikelsgewijs en geheel verge leken met dat yap dir. gn comrn waarbij hij yersohil- lende tekortkomingen van het laatste reglement dui delijk deed uitkomen. lit de hjerop gevoerde beschouwingen bleek duide lijk, dat de meerderheid' der vergadering verschillende artikelen uit het reglement van den heer van Vloodorp en in zijn geheel dit reglement zelf verkoos boven dat, door dir. en comm. ingediend. Ten slotte werd beslo ten dir. en comm. te melden dat de Raad niet kon overgaan tot goedkeuring van hun reglement, dat de Rpad gaarne een nieuw concept-reglement zag, ver vaardigd in den vorm als het ingesloten optwerp yap het lid van Vloodorp en tevens dat het den Raad wonscholijk voorkwam het eventueel nieuw te ontwer pen reglement ter beoordeeling te zenden aan het Centraal Bureau voor Sociale Adviezen. Bij de rondvraag vestigde de heer Van Vloodorp de aandacht op de ontslagaanvrage van mej. Holle als lid der damescommissie voor "de handwerken. Spr. zag gaarne, dat B. en W„ mede met het oog op de groote ambitie dpzer dame, moeite deed haar van haar be sluit terug te brengen. Boyendien is tegenover haar door den heer Nnkken een fout begaan. Dit laatste werd door den voorzitter bestreden, en lokte een vrij langdurige gedachtenwisseling uit tus- schen deze en den heer Van Vloodorp, wplke laatste nog meedeelde, dat ook mevr. Nakken, naar haar echt genoot hem meedeelde, als lid der commissie zou be danken. De voorzitter beloofde den wenk van den heer van Vloodorp, ten opzichte van mej. Holle in gedachte te zullen houden, waarna de vergadering overging in ge heime zitting ter vaststelling van dein Hoofd, omslag. UIT ZUIDSCHARWOUDE. De WelEerw. Heer Ds. A. J. Reinders alhier heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte bereep naar Renesee. UIT HEILOO. Door de heeren Oor de Blij, violist, A. G. Mijnders, tenorzanger, en W. Snijders, organist, werd gisteren in de Ned. Herv. Kerk alhier een Concert gegeven, 't welk door een vrij talrijk publiek werd aangehoord en uitstekend heeft voldaan. Vooral het „Ave Maria" viel in hooge mate in den smaak. Het concert duurde van 3 tot ongeveer half vjjf. UIT BERGEN. Bij de heden gehouden aanbesteding door de archi tecten J. C. Leijen alhier en R. C. Mauve te Bcheve- ningen voor het bouwen van een zomerhuis voor den heer R. C. Mauve en een Postkantoor van den E. A. Heer J. van Reenen te Bergen aan Zee, werd inge schreven als volgt: Zomerhuis. P Dubbeld f 6298.B. A. Blom f 6535.-, C. M. Latum f6650, C. Nap f6690.—, W. Stroomer f 6800en J. A. Tuijnman f 6924. Postkantoor. C. Spruit f 3849.C. M. Latum f3899.—, B. A. Blom f3900.—, P. Dubbeld f4088.— C. Nap f 4290.W. Stroomer f 4300.en J. A. Tuijnman f 4540. KORTE BERICHTEN. Te Heerlen sproneen te Herzogenrath werkzaam zijnde fabrieksarbeidster, die aan het station abusie velijk niet was uitgestapt, uit den in volle vaart zijn- den trein. In bewusteloozen toestand werd zij naar het Ziekenhuis gebracht. Er is weinig hoop op herstel. Toen een echtpaar te Workum, na een begra fenis wilde gaan, ontdekte men, dat hun vierjarig zoontje in een sloot bij het huis verdronken was. Ter zake van smaadschrift heeft de heer H. Bakter, evangelist der vereeniging „De arme Friesche heide", bij de Justitie te Heerenveen, een aanklacnt ingediend tegen den uitgever der Drachtster Courant, den heer v. d. Valk, hoofd der Chr. school te Sur- liuisterveensterheide en den heer Vied, den secretaris der afdeeling van de S.D.A.P. te Houtighage. Een net gekleed persoon heeft bij den winkelier Van Exter, Hoofddorp (Haarlemmermeer) voor een dubbeltje sigaren gekocht en een valsclien rijksdaal der in betaling gegeven, welke hoofdzakelijk uit tin bleek te bestaan en vrij goed was nagemaakt. Het rondsahrift ontbrak echter. Dezer dagen werd een vrouw te St. Cedenroode plotseling zoo hevig ongesteld dat terstond genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Alle verschijn selen wezen er op, dat hier vermoedelijk vergiftiging had plaats gehad ten gevolge van het gebruik van gekookte varkensdarmen. In weerwil van al de zorgen waarmede de vrouw verpleegd werd, is zij reeds den volgenden dag na hevig ljjden bezweken. De rederijkerskamer „Augustinus" te Appelscha herdacht dezer dagen feestelijk haar 50-jarig bestaan. De zes oprichters zijn allen Dog in leven, vier er van vierden het jubilé mede. De oudste, de 92-jarige A. de Boer, hield nog een voordracht in het Friesch. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag drong een, tot nu toe onbekend, persoon in de woning van een alleenwonende te Made. Na hem mishandeld te hebben, o.m. werd hem een oor afgeslagen, doorsnuf felde de dief alle laden en kasten en nam mee wat waarde had. De justitie te Middelburg, vergezeld van een ge neesheer, is naar Biervliet vertrokken, tot het instellen van een gedeeltelijk onderzoek, in verband met een ongeluk, dat daar Woensdag plaats had en waarbij een vyfjarig kind door een paard is doodgetrapt. Te Pietersbierum (Fr.) heeft bij een winkelier een brutale inbraak plaats gehad. Toen de bewoners 's morgens opstonden, bleek het kabinet opengebroken te z(jn en de inhoud verward dooreen te liggen. Een gouden oorijzer, ruim f 200 aan geld, beuevens gouden en zilveren sieraden, waren verdwenen. Volgens de Belgische couranten is te Antwerpen een diamantbewerker gearresteerd, verdacht van den moord op den heer Davidson. Tot viermaal toe gaf hij een alibi op, dat onjuist werd bevonden. GROOTE DAMDAG TE MIDDEN-BEEMSTER. Dit evenement in de damwereld is gisteren een suc ces voor de ontwerpers en een grootsehe propaganda voor het mooie damspel geweest. 228 Dammers na men aan den strijd' deel. Procentsgewijze berekend behaalde Hoorn de meeste winstpunten en daardoor den eersten prijs (een prachtige medaille), 72^2 Zuidscharwoude was 6e met 50 aan winslp. en Oudkarspel 7e met 47 De eenige deelnemer uit Alkmaar speelde twee partijen remise tegen den sterk stee speler der Amsterd. Damclub „Door oefening Sterker', den nog jeugdigen Frans van Gelder. Laatste Berichten. DE KINDERMOORD TE BEEK. ARNHEM26 Febr. De officier van jusfitie heeft heden morgen gerequireerd rechtsingang met last tot instructie tegen J. A. Hartjes, arbeider te Beek, ter zake dat hij op of omstreeks 18 Febr. te Beek opzet telijk zijn zevenjarig dochtertje Maria Frederika van het leven heeft beroofd door voornoemd kind opzette-, lijk de keel dicht te knijpen en aldus te verworgen A. P. HEG f L™UW^RDEN26 pehr. Öp 62jarigen leeftijd is alhier overleden de heer A. P. Heg, sedert 1893 commissaris van politie te Leeuwarden. EEN AANGEHOUDING ROTTERDAM, 26 Febr. Alhier is gearresteerd de Belg JtL, chef der graanfactory der Antwerp. Grain- work t^ojGQp. te Kotterdam, verdacht van verduistering van 6000 K.G. tarwe van de lading uit het stoomschip „Kenlev bestemd voor Straatsburg. Een gedeelte was reeds verkocht aan een meelfabriek te Rotterdam, de rest geborgen. DE TOESTAND TE SOERABAJA. AMSTERDAM, 26 Febr. Uit Soerabaja wordt aan de Tel. geseind Er zijn in het geheel 800 Macaoörs gearresteerd, aan hen is een onderzoek der grieven toegezegd. De winkels zijn heden heropend. Er is thans ontspanning ingetreden. Het handelsverkeer herleefd doch zeer langzaam. DE AANSLAG IN DE WOLVENSTRAAT. AMSTERDAM, 26 Febr. In verband met den ver meenden aanslag in de AVolvenstraat, hebben de win kels van de loodgieterspatroonsvereeniging „Eensge zindheid politiebescherming gekregen, BRAND TE ENSCHEDE. ENSCHEDé, 26 Febr. Een hevige brand is lieden uitgebroken in de mand- en rietmeubelfabriek van de firma Brants en Zoon, Bij het afzenden van dit bericht stond het gebouw in vollen vlam. Het vuur dat met veel materieel wordt bestreden, vindt gretig voedsel in den grooten brand baren voorraad. Van de 10 waggons riet en van de nanstbijgelegen pereeelen is reeds een dubbel woon huis aangetast. CENSUUR IN TURKIJE, KONSTANTINOPEL, 26 Febr. Het orgaan der oppositie „de Ixdam" is verboden. EX-PRESIDENT ROOSEVELT WEER CANDIDAAT. NIEUW-YORK, 25 Febr. In antwoord op een vraag der westelijke gouverneurs of hij candidaat is voor de aanstaande presidentsverkiezing heeft Roosevelt een verklaring uitgevaardigd, waarin hij zegt: Ik zal de benoeming aanvaarden, zoo mij die wordt aangeboden en ik zal bjj dit besluit blijven, totdat de conventie zich over de candidatuur heeft uitgesproken. OP DE VOORDRACHT. Burgemeester en Wethouders van Den Haag heb ben op dé aanbevelingslijst voor de benoeming van een gymnastiekleeraar aan de H. B. S. met 3-jarigen cursus aldaar geplaats als No. 1 de beer F. J, W. Lambert, leeraar aan de H. B. S. alhier. 300 ONTVREEMD. Zaterdag is aangehouden de dienstbode van den landman D. P., te Bangert, wien een bedrag van ongeveer 300 ontvreemdt is. De verdachte, die naar Alkmaar vervoerd is, heeft een volledige bekentenis afgelegd. DE CINEMA AMERICAIN. Bovengenoemde bioscoop theater aan den Konings weg trekt iederen avond deze week veel bezoekers, ze ker wel een bewijs, dat het geprojecteerde en daarvan vooral hetgeen na de pauze wordt gegeven, de Passie spelen, hijzonder in den smaak vallen. Daar a.s. Woensdag het programma wordt veran derd, zal men indien men deze film nog wil zien, he den of morgenavond daarvan nog gebruik moeten ma ken. VOETBAL. Holland I speelde gisteren een wedstrijd buiten de competitie tegen Z. F. C. uit Zaandam, 't Was een aardige strijd, waarbij 't talrijke publiek zich wel ge amuseerd heeft. Er werden veel doelpunten gemaakt, terwijl de stand telkens gelijk was, 10, 11, 21, 22 enz. Toen de speeltijd verstreken was, had nog geen der beide partijen de overwinning behaald. De stand was toen 55. In de verlenging wist Holland de winnende goal te maken en daardoor met 65 een medaille te winnen. Er werd vrij goed gespeeld. De midden-voor van Z. E. C. viel op, door vlug en handig spel. Alcmaria II won in Hoorn met 31 van Sport II. Een verblijdend teéken! In Amsterdam trokken de Gouden Kruiswedstrijden veel belangstelling. A. F. C. won met 61 van R. A. P. Blauw-wit. won met 10 van D. E. C„ terwijl V. V. A. verloor van Volharding met 10. Het Ned. elftal, dat op 3 Maart een proefwedstrijd zal spePen tegen een Zwaluwenelftal is als volgt sa mengesteld: Göbel (doel), Bosschnrt en Heijning (achter). Kooij, de Korver en Hörburger (midden). Welcker, Serrière, Jan Vos, Francken en D. Kessler (voor). Misschien wordt na den proef wedstrijd nog een kleine verandering aangebracht. Op 10 Maart wordt gespeeld in Antwerpen tegen België. AGENDA. MAANDAG. Gymn.-vor. „Turnlust," mannen 874-91/i, lokaal R. H. B. S. Paardenmarkt. Aspiranten 7l/4&U, turnlokaal Schoolatraat. Gymn.-vereeniging „Kracht en Vlugheid," heeren- afd. va» O1/*10'/4. Teekenavond „Kunst zij ons doel", 7 uur, Nieuwe Doelen. Gymn.-Yer. „de Halter," oefeningsavond, 78 uur, adspir. van 912 jaar; 8—9 uur leden van 16 jaar «n ouder, „Gulden Vlies," ingang Lindegracht. Danscuraus Gebrg. Crefeld, 810.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2