11 De Lange de Moraaz, Noordhollandsch Landbouwcrediet SAFELOKETTEN. Bouwterrein Ganzenveeren, LIEFDESOFFER GELD DAALDERS ALKMAAR-PACKET" Goedkoope A. W.VAN KLEEFF, Golden Thee. Golden Koffie. Golden Cacao. Pension gevraagd isunt Organist b(j de Ned Herv. Kerk. 2 Reparateurs en 2 Leerlingen Wie een F0N8ERS koopt, ontvangt waar voor zijn geld. VERKRIJGBAAR Beslist de besparendste. Organist - Bergen. sluiten verzekeringen tegen inbraak met en zonder diefstal. Vertegenwoordiger de Heer GEUS| Alkmaar. Herms. Coster Zoon, Nederlandsch- Anierikaansche Hypotheekbank. v.h. HERMs. COSTER Zn, J. H. WILLERS, Te koop aangebode i FEUILLETON. De Tarief wet beteekenti Dure Tijden in Aantocht* 3 dasgsche retours. Alkmaar Amsterdam v v. Ie KAJUIT 70 Cent. 2e 45 H. Bossert en Zoon, Gevestigd s Em mast raat 27, - Alkmaar. Alom verkrijgbaar. Vereenig>ng tot Verbetering van Volks huisvesting „Alkmaar". Zitkamer met Slaapkamer en geheel Pension. Rijwielvak, oen Kruideniersbediende De constructie dür FONGERS-rijwielen is eenvoudig en degelijk. Vorm en afmetingen zijn zoodanig, dat, mede door het gebruik van geichikt materiaal, een zeer groote soliditeit wordt verkregen, waaraan de FONGERS-rijwielen hun bekenden langen levensduur voor een groot deel te danken hebben Maatschappij „Mercurius",'Amsterdam. VOOUDAM Telel. no. 3, ALKMAAK. tegen den koers van 101 pCt - DA. WISSE LINK. - - aan den Westerweg, Nassaulaan, Natsauplein, Egmonderstraat, Lamoraalstraat en Lindelaan. A. O. DEN BOESTERD Touuaintstr Q (met of zonder borg) irr Bij de Oud-Hollandsche Voorschotbank, Prinsengracht 83b, Amsterdam, Telefoon 10397, vanaf f 50.tot elk bedrag, tegen 4'sjaars, met een aflossing vanaf f 5 per maand, zonder Levensverz. Vraagt toezending onzer voorwaarden met postz. voorantw.j^Men zij 'gewaarschuwd tegen geld- aanbiedingen zonder naam en adres. Met welke andere CACAO de verbruikers een proef nemen, de ervaring leert dat zij allen steeds terugkomen op I) .V V. Book- en Handelsdrukkerij v./li. gevestigd te UITHUIZEN (Prov. Groningen.) Geplaatst kapitaal f 2.£00.00<). Gestort kapitaal c.a. 1.5WW.OOO. reseives op 31 Dec. 1910 c.a. 1.200.000. uitstaande pandbrieven c.a. 2I.OOO.OOO. De Bank geeft 4lo p<Jt. pa ui brieven uit, groot ÏOOO.en f 500.met coupons per 1 Mei en 1 November, Te ALKMAAR ten kantore van de firma Vulpenhouders. VBoek- en H sndeladrukkerU Voordans C O, Teleloon no. 3, Alkmaar. Te bevragen bij Verdr.oord 117, Verdr.oord 117, achter de Vischmarkt. Groote keuze Groote keuze Heeren Overhemden, Dames Kouseu, Dassen, CorseUen, Nokken. 11 and se li oenen. Steeds het nieuwste. Steeds het nieuwste. door D. J. GOVERS, Schermerweg, Alkmaar. door RUDOLF STRATZ. 4?) —o Zij had een grooten Veldruiker geplukt, dien zij in haar hand droeg. Haar eenvoudig, wit kleedje wuifde tusschen de velden. Om haar hing die zoete, zware lucht van een zomeravond; uit het kras kwam een duizendvoudig getjilp en gezoem, overigens diepe stilte, en in haar was het slaperige welbehagen, van den tijd, waarin de zon het hoogst aan den hemel staat, de nachten het kortst en de dagen heet zijn. Zij dacht: „Eigenlijk slaap ik altijd! behalve 's nachts dan lig ik wakker en hoor de katten miauwen en de koeien in den stal aan hun ketting rukken, en soms hoor ik in den tuin de nachtegaal slaan maar over dag dan slaap ik met open oogen, bij het eten en drinken, met gaan of komen, met praten of zwijgen." Daarbij gevoelde zij ^ftiidelijk: „Dat ben ik niet! Ik zie daar mijzelf als een ander mensch, en ik zal wel oppassen, mijzelf wakker te maken! Daar is nog nooit iets goeds van uitgegaan, noch voor mij, noch voor mijn omgeving...." En toch was zij er benieuwd naar, hoelang die droomtoestand als gevolg van uitputting wel duren zou, en zij dacht: „Het is toch wel gemakkelijk, als men zijn ziel maar aan een spijker hangt en in de zoele lucht met een blauwen hemel en vogelgetjilp uit wandelen kan gaan. Maar eens worden de woolken grauw, de vogels trekken naar het Zuiden, de dagen worden koud het Leven het onverbiddelijke Leven keert terug...." liet heerenhuis van Neetzow, welks donkere gang zij nu betrad, was stil en leeg. Wèl vol van herinner ringen, maar levende mejisehen waren er weinig meer. De deuren der kamers, die de jonge vrouw in de lange gang voorbijkwam, waren alle voor goed gesloten. Wie BLOOKER'S Van AI.KM* *H 8.10— 2.36, 6.— uur Van AMSTERDAM 6.30. 0.80, 2.15, 4.—, ii Alleen op Zondag. 6 nur tn ver schillende modellen en Armbanden, Broches, Colliers, Kettingen, Slulerspelden, lloedspelden, prijzen Klugeu, bij Lederwaren, IlUIGfiBOUWEKSTRAAT. daar woonden hadden reeds laixg een ander thuis ge vonden, in de wereld daarbuiten-. of onder de groe ne zoden. Hier in deze kamers hadden de grootouders gewoond. Vera had uit haar jonge jaren nog een flauwe herinnering van hen tfcvee heel oude mensch- jes, die kort na elkaar waren gestorven. Men had Ve ra's jongste zusje, die slechtsi zes jaar oud gewordeu was, hier over dezen drempel naar het graf gedragen, en ruim een jaar geleden Vera's moeder. Daar waren de kamers, waar de drie broers met hun gouverneur gewoond hadden hoe dikwijls had1 zij met hem, een tanigen, Westfajalschien theoloog, en de jongens, als kind in den tuin geskoedd daar was de kamer van haar zuster Anna, eer het lot haar naar de Rus sische grenzen voerde alles' weg verspreid naar alle hoeken van de wereld! Evenals hier ging het op zctovele landgoederen, dat het huis met regelmatige tuaschenpoozen gevuld of leeg was bij het gaan en Ikoman der generaties. Maar hier zou het misschien well lee®: blijven en zou zij. Ve ra, alleen over zijn. Zij zag zichzelf reeds door dc uitgestorven kamera looipeu, oudi en vervallen met grijs haar en een paar katten, achter haar, zoo'n soort fa miliestuk. Zij lachte, alleen bij de gedachte, terwijl zij zich verkleedde voor het souper. Zoo zou het ook ai goed zijn. Voorloopng w#s alles op de wereld haar on verschillig. Ilaar vader gaf geen antwoord, toen zij zich met een: „Goeden avond, papa!" tegenover hem aan tafel zette. De geheele maaltijd Verliep onder diep stilzwij gen. Zoo ging het iederen dag, sinds zij thuisgeko men was. Zij was er reeds acn gewend. Zij dacht alleen: „Papa. heeft gelijk. Den geheelen dag vloekt hij buiten op h.et veld! Dan is het geen kunst, 's avonds te Icunnen zwijgen!" „M aar ik als ïk niet. eens met de huishoudster over rookworst en kalkoeafokkerij praatte, dan werd ik de beste trappistI" Naast den ouden Von Vogt lagen twee brieven. Die had hij al meegjebraeht, maar Jas ze onder het eten nog eens over, wat geheel tegen zijn gewoonte was, en na tafel aogt feens, waarna Rij ze haar schijnbaar OOGARTS, Spreekuur alle werkdagen ran 2 -3 nar. Omtrent het op billijke en gemakkelijke voorwaar den verstrekken van worden gaarne volledige inlichtingen verschaft door eene oude, gunstig bekende firma. Geen kosten vooruit, geen korting op de leening en behandeling discreet. Brieven fr. lett. W. I. 750, Alg. Adv.-Bur. A. DE LA MAR Azn., Amsterdam. onverschillig over de tafel toeschoof. Zenuwachtig trilde zijn oud-rimpelig, door weer en wind gebruind gelaat, terwijl hij behoedzaam een sigaret aanstak. Zij begreep, dat zij die brieven lezen moest. Zij herkende de hand van haar twee broers, Ewald en Dietloff en zóó, dat zy naar de brieven greep, rees het juiste ver moeden: Schulden. schulden. alle drie. in Bonn en Hannover! Ewald schreef ook uit naam van den anderen ulaan. De jongelui waren overeengekomen, het gelijktijdig aan hun vader te schrijven, opdat zijn toorn zich over hun drieën zou verdeelen. Anders zou het spreek woord gelden„De laatste wordt door den hond ge beten!" Zij hadden tot nu toe heel solide geleefd, maar hadden nu alle éénzelfde verontschuldiging: den schatrijken aanstaanden zwager, die hun herhaaldelijk goedig gezegd had: „Jongens het komt bij mij niet op een paar gulden aan! ik doe jullie graag een pleiziertje!" en deze was nu plotseling van het tooneel verdwenen. Vera was de schuld van alles! Welk christenmensch kon nu ook vermoeden, dat zij in haar bruidskleed nog alles zou laten afspringen. Terwijl zij dit las, had Otto von Vogt den opzichter en den houtvester laten komen en zeide tot den eerste: „Ja, Bennemann, voor vandaag heb ik niets meer te zeggen, dan dat een ieder morgen vroeg op zijn post dient te wezen! Vanmorgen was het al bijna halfvier! De kerels moeten al maaien, als zij hun zei sen in de morgenschemering nog ternauwernood kun nen zien. Ik zal er morgen zelf bij zijn. Wij moeten ons dit jaar ontzettend inspannen.. Goeden nacht!" Toen wendde hij zich tot den houtvester, kauwde op zijn grijze snor en zeide op zeldzaam drogen toon: „Ja, Krause, tot nu toe heb ik steeds gedacht, dat het nog wel gaan zou. Maar er helpt niets aan: ons Mon niksbosch moet er aan gelooven!. Het Monniksbosch was de glorie van het goed. Het bestond uit vijftig- tot honderdjarige pijnboomeu, waaronder van geslacht op geslacht de Von Vogts ge wandeld hadden. De oude Von Vogt sprak opgewon den den houtvester tegen, hoewel deze geen woord had geuit, maar alleen verschrikt ineengekrompen was: De Bonnen en zakjei bewaart men voor nuttige en luxe artikelen. Het Bestuur maakt bekend, dat door de algemeens vergadering van 23 Febr., j 1. het dividend over het boekjaar 1911 is vastgesteld op 4 en dat de coupons betaalbaar zijn gesteld op Ding,lag, Woenadag, Donderdag 27, 28, 26 Februari a.g., tusschen 6-5 nur, ten kantore van den Heer V. S. OHM STEDE, Dijk, Alkmaar. Het Bestuur. te HEILOO of LIMMEN, met Zit-en Slaapkamer. Brieven aan het bureau van dit blad onder lett. K 230. om direct in dienst te treden, extern. N.V. Firma GEBRs. BRUGMAN, Fnidsen 121. ONDERWIJZERES vraagt Brieven met volledige inlichtingen en prijsopgave onder letter H 230 bureau Alk. Courant. Er knnnen direct geplaatst worden bij W. KERKMEER, Ritsevoort. GEVRAAGD of aankomend Leerli> g door Wed. M. F. BEU- DEKEB. Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente te Bergen (N.-H.) roepen gollieitanten op naar. de be trekking vau Zij, die lust en geschiktheid bezitten, om bovenge noemde betrekking te vervullen, gelieven zich voor 10 Maart 1012 aan te melden bij den Heer J. SWA AG, President Kerkvoogd te Bergen, die bereid is nadere inlichtingen te verstrekken. „Nee nee beste Krause dat begrijp je niet! Ik heb daar ginds drie bengels! En ik heb. Hij wierp een somberen blik naar Vera's plaats. Zij had echter bij zijn eerste woorden de kamer verlaten en kwam eerst terug, toen de houtvester reeds vertrok ken was. Zij had een witte enveloppe in haar hand, legde deze voor haar vader neer en zeide: „Neem toch die vier duizend mark, papa! Daarom heb ik juist nog vóór mijn vertrek uit Berlijn mijn sieraden ver kocht, omdat u door mij zoo groote uitgaven hebt ge had! Ik smeek er u toch alle dagen om! Ik heb ze toch waarachtig niet noodig!" De oude heer schoof haar het couvert weer toe. „Behoudt jij je geld maar!" zeide hij verstoord. Maar hij zeide tenminste iets tegen haar. Dat gaf haar moed en zij smeekte: „Neem het toch!.... Ik heb alles in overvloed! Voor God weet hoe lang! Waar zal ik met al die dingen blijven?'' „Ja, niet waar?" zeide haar vader en stond op. „Nu het melkvat in tweeën ligt, komt het gejammer! Zoo ben je altijd geweest! Eerst gedaan en dan ge dacht Niets als zorgen en verdriet heb%ik van jou al tien jaar lang! Nu weer die brief van die bengels!. Ik kan ze niet eens uitschelden!.Als je ook een gek tot zuster hebt Ik ben er ook door jou ingelóopen, ik, oude ezel!.... Ik ben gewoon ge blameerd! De aankoop van BLrkenhagen en Klein- Züst was reeds half besloten Ulerici zou het geld geven. Dan hadden wij de oude familiegoederen weer bij elkaar gehad.En nu!...." „U hebt nog steeds de gedachte, dat ik zoo'n soort ruilmiddel ben!'* zeide Vera en stak het geld, dat haar vader niet wilde hebben, weer bij zich. „Neen, mijn kind, het betreft ons niet, maar jou- zelfDenk toch eens: hoe mooi zou je daar geze ten hebben in je prachtige, nieuwe woning in Ber lijn. „Goddank, dat ik daar niet zit!" De oude Von Vogt zag haar mistroostig aan en schudde het hoofd. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 4