<7an Houten s ïTFftë~nTa1v7> "STAD S N f¥Ü W S~ De goede Cacaosmaak is in dit product weer volkomen ontwikkeld. n*m*n' IL. !tAl*feÉf AANGEHOUDEN. B. Staande de bijeenkomst sloten enkele der aanwezi gen zich als lid' aan. RONA Indien de goede wil er is, is er geen cent van het burgerlijk armbestuur noodig. In dit verband vroeg spr. of het wel billijk is, dat een kerk, die voor eigen armen geheel zelf zorgt, belasting te betalen zal heb ben voor de armen van een andere kerk. Van het indienen van amendementen zal spr. zich onthouden, al zijn er moeilijkheden overgeblevenvan heeler harte zal hij voor het ontwerp stemmen. De Minister van Binnenlandsche Zaken, de heer Heemskerk, was dankbaar voor de welwillende woor den hier gesproken, en hulde bracht hij aan het vóór werk door de Vereeniging tot verbetering van Armen zorg verricht, dank bracht hij aan de Commissie van Voorbereiding. Het overleg heeft spr. zoo opgevat, dat men moest trachten, tot een aanvankelijk accoord te komen, waarvan men kan hopen, dat het bij de behandeling in de Kamer niet teveel wijzigingen aan leiding zou geven. De gevonden oplossing voor samen werking verheugde spr. en ook h(j is van meening dat deze oplossing gevonden is niet op een huinanis- tischen grondslag, maar op christelijken grondslag. Wat het aanvullend karakter der burgerlijke armen zorg betreft, spr. meent, dat de overheid heginnen moet de kerkelijke en particuliere liefdadigheid te er kennen in de uitoefening van de armenzorg als be langrijk deel van haar taak. Wordt in dit ontwerp een betere reclasseering en methode voor de burger lijke armenzorg mogelijk gemaakt, dan zal dat voor de kerkelijke en particuliere armen nog een spoorslag zjjn, om na te gaan hoe verre zij die methode kan overnemen. Meer steun van rijkswege wil spr. niet; de kerkelijke en particuliere liefdadigheid wordt geheel plaatselijk uitgeoefend; is deze liefdadigheid niet voldoende, dan zullen de ingezetenen hun geld via de burgerlijke overheid geven voor de armenzorg. Plaatselijke rege ling is dus met het oog op de kosten veel beter. Een gemeentebelasting speciaal voor armenzorg zou een novum zijn dat eerst nog een nader onderzoek zou vereischengemakkelijk op te lossen is deze quaestie nietm. n. wat betreft de vraag van ont heffing voor hen, die aan de diaconie geven. Nog zeide spr. dat het beroep op Gedeputeerden (art. 82) niet de bedoeling heeft de armbesturen te doen cen- suren door dit college. De heer T y d e m a n repliceerend, betoogde tegen over den heer Kuyper, dat de armenverzorger van de overheid evenzeer de ziel van den arme die bezocht wordt zal kunnen verstaan als de armverzorgers van de particuliere en kerkelijke liefdadigheid. De Minister, de heer Heemskerk, antwoord de nog kort en zei, dat de armenverzorger van de overheid nooit zal weten welke levensopvatting hij bjj zijn taak te volgen heeft, die van een kerkel. instel ling hebben steeds hun eigen levensopvatting, De algemeene beschouwingen werden gesloten. Vervolgens werden verschillende artikelen bespro ken en aangenomen en de beraadslaging verdaagd tot hedenochtend. HOFROUW. Wegens het overlijden van den. Groothertog van Luxemburg zal het Hof voor drie weken den rouw aannemen; H. M. de Koningin-Moeder, als nicht van den overledene, tot 7 April. H. M. de Koningin heeft persoonlijk haar deelne ming betuigd aan de Groothertogin-Regentes. De regeering deed' haar deelneming door den gezant te Brussel en te Luxemburg aan de Luxemburgsche re geering overbrengen. De Koningin zoowel als de Koningin-Moeder zullen zich bij de begrafenis doen vertegenwoordigen. Gemengd it ten ux. LANDBOUWOPVOE DING. In een op 24 dezer te Utrecht gehouden vergade ring van het bestuur der Vereeniging Landbouwop- voeding, gevestigd te Utrecht, is benoemd tot direc teur van het door die vereeniging op te richten ge sticht te Nijkerk de heer A. H. Tiemens, voorheen werkzaam bij de Vereeniging Ned. Landkoionisatie en inwendige leiding, te Rottevalle, thans candidaat-op- voedend ambtenaar voor de landbouwkundige vakkon aan het Rijks opvoedingsgesticht „Veldzicht" te Ave- reest, zulks met ingang van, 1 Juli e.k. en voorloopig voor den tijd' van óén jaar. Het uitvoerend' bestuur kon mededeelen, dat het vereischté grondkapitaal thans volteekend is, en dat derhalve onverwijld met den bouw van voormeld' gesticht zal worden aangevan gen, zoodra de van rijkswege reeds in) voorloopig uit zicht gestelde garantie voor renten en aflossing van een gedeelte van de bouwkosten zal zijn aangevraagd en verkregen en de in te dienen bouwplannen van re geeringswege zullen zijn goedgekeurd. Wat. betreft het bedrijfskapitaal werd voortdurende versterking alsnog noodig geacht, in verband waarmede dan ook de wensch werd uitgesproken, dat nog velen als lid mogen toetreden. TWEEDE KAMERZETEL VOOR HOORN. Behalve de reeds genoemde, hoort men in liberale kringen nog de namen van L. Serrurier, Statenlid voor Amsterdam VI, en van vrijz, dem. zijde het voor Amsterdam V zitting hebbende Statenlid Mr. K. A. W. L. Hazelhoff Roelfszema. Onder de leden van den Bond voor Staatspension- neering en die zijn er het district Hoorn heel veel wordt ijverig propaganda gemaakt voor de candidatuur van voormannen uit die beweging. Men tracht van liberale, vrijz.-dem. en soc.-dem. zijde resp. te bevorderen de eandidaturen der heeren Jhr. R. de Muralt te Zierikzee, Fr. Netscher te Velseti en L. Hoeje.nbos te 's-öravenhage. DOMINEE EWOLDT. De justitie te Heerenveen heeft tegen dominee Ewoldt rechtsingang verleend met last tot instructie. STAKING OPGEHEVEN. De staking bij de Qebr. Apeldoorn van Alkmaar, die te Koog aan de Zaan de stijfselfabriek de Bijen korf verbouwen, is opgeheven. Om één uur werd het werk hervat. De werklieden hebben toegegeven. NEDERL. R. K. MIDDENSTANDSBOND. Te Utrecht is gistermiddag in een vergadering van afgevaardigden der diocesane Middenstandsbonden op gericht een Nederlandsche R. K. Middenstandsbond op federatieven grondslag. Ter vergadering waren alle diocesane bonden vertegenwoordigd. In het voor loopig bestuur werden gekozen de heeren A. Verbeek te Rotterdam als president, J. B. Bosman te Utrecht als secretaris, alsmede de heeren Ch. Frenken te Breda en J. H. Schoenmakers te Geertruidenberg. Boven dien werd in het bestuur één plaats gereserveerd voor een afgevaardigde uit liet diocees Roermond. Die af vaardiging zal echter eerst kunnen plaats hebben, wan neer de afzonderlijke afdeelingen, die nu in Limburg bestaan een Diocesanen Bond hebben gesticht. Het voorloopig bestuur nam op zich statuten te ontwerpen en zoo spoedig mogelijk een nieuwe vergadering bjj een te roepen, ten einde die ontwerp-statuten te be handelen en vast te stellen. UIT DE RIJP. Gisteravond vergaderde de afd. de Rijp der Noordh. Ver. „Het Witte Kruis". De comm. van onderzoek der rekening van den penningmeester bracht verslag uit. De ontvangsten bleken te hebben bedragen, met inbegrip van het saldo 1910, f 1177,471/2, de uitgaven f 228,40, zoodat het saldo f 949,071/2 bedraagt. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn gehou den beheer. De begrooting, dienst 1912, werd met et-n wijziging tot een bedrag van f 427,44 vastgesteld. Die wijziging betrof „subsidie wijkverpleging", welke post van f 7,50 op f 25,werd gebracht. De jaarverslagen van magazijnmeester èn secretaris werden beide voor kennisgeving en onder dankzegging aan de betrokken bestuursleden aangenomen. Door den heer Fopma werd a'» afgevaardigde rap port uitgebracht der algemeene vergadering. Dit rap port muntte uit door volledigheid en duidelijkheid. Hierna sluiting. UIT URSEM. „Onderlinge Hulp", eene vereeniging welke zich ten doel stelt, door onderlinge hulp nagelaten betrekkin gen finantieel te steunen bij overlijden van bloedver wanten, hield den 27steu Februari hare jaarvergade ring. Uit liet jaarverslag stippen we aan, dat het leden tal vrijwel Stationnair bleef, dat in den loop van 1911 rijf tien leden stierven, en een even groot aantal nieuwe leden werden ingeschreven. Op de Boerenleenbank was sede.rt Augustus 1909, i toen de vereeniging op hechteren grondslag werd ge bouwd, een reserve-kapitaal van 505.69 belegd, ter wijl het batig saldo over 1911 63.26% bedroeg. Tot bestuurslid werd bij acclamatie herkozen de heer C. Nierop. Twee der drie ter tafel gebrachte voorstellen wer den aangenomen, 't derde werd met algemeene stem men verworpen. Men kon zijne goedkeuring niet hechten aan eene wijziging van art. 8, om de rechthebbenden onmiddel lijk hunne aanspraak op de premie te doen gelden, terwijl in het vigeerende reglement vermeld staat, dat men, drie maanden lid moet zijn, alvorens op de premie aanspraak te kunnen maken. De beide andere vooretellen, het invoeren van ver- valbriefjes en de verhooging van het geringe salaris van den secretaris-penningmeester van f 2.50, worden ina eenige discussie aangenomen. Met een woord van dank sloot de praesis daarna do vergadering. ONZEDELIJK OF NIET. Men schrijft aan do Haagsche Nieuwe Courant: Sedert eenigen tijd hangt er bij de Remington Ty pewriter Company, Papestraat 22, in den Haag, een reclameplaat van de in 1912 te houden Olympische spelen, welke plaat door den vertegenwoordiger uit Stockholm werd gezonden, met verzoek die op te han gen. De naakte mannenfiguren schijnen de aandacht der zedolijkheidsmannen getrokken te hebben, tenmin ste politie-mannen, zoowel in- als zonder uniform, ko men bij het passeeren telkens op hun schreden terug, delibereeren, noteeren enz., doch niemand schijnt de zaak aan te durven. Dat we ons in 't buitenland zou den blameeren schijnt men toch wel in overweging te UIT SINT PANCRAS. De afdeeling van den Landarbeidersbond alhier vergaderde voor de 1ste maal als zelfstandige, veree niging den 27sten Februari, ten huize van den heer II. Gerritsen. De Bondssecretaris, de heer P. Hi ems tra, te Leeu warden, sprak voor leden en belangstellende arbei ders over de vakbeweging en het strijdprogram. Nagegaan werd. hoe langzaam de arbeider is gaan inzien, hoe door organisatie alleen verbetering is to verkrijgen, zoodat eindelijk is tot stand' gekomen het Nederlandsch Verbond, tellende 28 Bonden met 50.000 leden. Van de landarbeiders zijn echter nog maar 1600 rIs lid aangesloten. 't Strijdprogram bevat: verzekering van den arbei der. bescherming van den vrouwenarbeid, regeling van den arbeidstijd, arbeidsbeurs, algemeen kiesrecht en staatspensionneering, welke punten met enkele woorden werden verduidelijkt. UIT IIENSBROEK. Onze rederijkerskamer ,,'t Viooltje" gaf Zondag- en Dinsdagavond haar laatste uitvoering in dit seizoen en heide keeren voor een zeer talrijk publiek. Opge voerd werden „Haat en Liefde" en het blijspelletjo „De Erfoom". Beide stukken werden zeer verdienste lijk opgevoerd, enkele rollen zelfs keurig vertolkt, daar de kamer uitstekende krachten onder haar leden telt. Vooral het laatste stukje deed het publiek soms gieren van het lachen. UIT HARENKARSPEL. Den 26ste dezer had de gewone jaarlijksche verpach ting plaats van het grasgewas aan de wegen alhier. De opbrengst van de wegen in do banne bedroog 493.50 tegen 440 in 't vorige jaar. UIT SOHERMERHORN. De levering van hulpmeststoffen voor de Tuiubouvv- vereeniging „Schermerhorn en omstreken" is bij in schrijving opgedragen aan de N. V. Het Landbouw- kantoor „Noord-Holland" te Alkmaar. KORTE BERICHTEN. Gistermiddag is het tweejarig zoontje van S„ in de St. Annastraat te Tilburg, bij afwezigheid van de moeder, in een waschketel gevallen en verdronken. Te Terband (Fr.) is in een kanaal het lijk ge- vpnden van een 50-jarigen schilder te Tjalleberd. De justitie uit Ileerenveep is met een medicus derwaarts vertrokken. Gistermorgen is in het Vondelpark te Amster dam gevonden het lijkje van een pasgeboren kind van het manneljjk geslacht, gewikkeld in een bont boeze laar. Te Tilburg is gisternacht de drijfriemenfabriek van de firma Vos afgebrand. Een groote voorraad leder en machinerieën werden totaal vernield. De oor zaak van de brand is onbekend. Assurantie dekt de schade, die zeer aanzienlijk is. Te Maurik zijn gisternacht afgebrand twee hooi bergen en een mestput. Men vermoedt kwaadwillig heid. Omstreeks één uur gisternacht zou de 26-jarige Duitsche vrouw van eén schipper van het rijnschip Mannheim 24, liggende te Rotterdam, met een roei boot van den wal naar boord terugkeeren. Op dien terugweg is zij uit de roeiboot gevallen en verdronken Haar man sprong haar na en heeft ter plaatse eenigen tijd rond gezwommen zonder haar te vinden. VOLKSBOND. In de Harmonie is eene ledenvergadering gehouden der afdeeling „Alkmaar" van den Volksbond tegen drankmisbruik. De beer V. S. Ohmstede, als waarnemend voorzitter, opende de slecht bezochte vergadering en sprak daarbij een woord van waardeering over het vele goede, dat de heer J. J. Wieringa, die sedert 1 Januari wegens a.s. vertrek opgehouden heeft voorzitter te zijn, voor de afdeeling heeft gedaan. De secretaris, aan de beurt van periodieke aftreding, werd herkozen, terwijl in de vacature, nog niet is voorzien. In de plaats van den heer Wieringa werd tot voorzitter gekozen de heer J P. F. A. Noorduijn. Met dankbaarheid wordt in het jaarverslag rutlding gemaakt van een legaat van f 100.en van den steun van het Gemeentebestuur. Voorts, dat in Februari de heer mr. H. Verkouteren van Amsterdam eene lezing hield met een onderwerp op het gebied van drankbestrijding en de heeren J. M. Otto en W. H. Slinger met een strijkorkest en een zangkoor, daarbij hun weiwillenden steun verleenden. Op de lotingsdagen der nat. militie op 9, 10 en 11 Augustus, trad de afd. zooals gewoonlijk weder op met de poging het drankmisbruik bij de lotelingen tegen te gaan. BEVESTIGING KERKERAADSLEDEN. Naar wij vernemen is de bevestiging der nieuw gekozen kerkeraadsleden bij de Ned. Herv. Kerk, welke zou plaats hebben op 3 Maart a.s., voorm. 10 uur in de Groote Kerk, uitgesteld. Heden werd alhier door de politie aangehouden en naar het huis van bewaring overgebracht een man, die ongeoorloofde handelingen met een jongen pleegde. CADETTENSCHOOL. De sergeant N. F. Soomer is met ingang van 1 Maart, op pensioen gesteld. De heer Soomer heeft ongeveer 27 jaar als militair gediend, waarvan ruim 25 jaar als onderofficier en is van af hare oprichting bij de Cadettenschool werk zaam geweest. OP VRIJE VOETEN. Aan de groote bladen ontleenden we Maandag het bericht dat Zaterdag werd aangehouden de dienstbode van den landman D. P. te Bangert, wien een bedrag van ongeveer f 300 was ontvreemd, en dat het meisje na een volledige bekentenis te hebben afgelegd, naar hier werd vervoerd. Uit welwillend verstrekte nadere inlichting is ons gebleken, dat de justitie termen heeft gevonden haar weer op vrije voeten te stellen. TITAAN IJZERZAND. Eenigen tijd geleden ontvingen we een in levenma- kerigeri toon gesteld ingezonden stuk van den heer John J. Loke te 's-Gravenhage over winning van ijzer uit Javaansch titaanijzerzand. Nederland zou daar door millioenen en nog een» millioenen kunnen ver dienen. Wij hadden in dezen Titaan, niet veel ver trouwen, zonden het stuk terug en verbaasden ons er later over dat sommige couranten er plaatsruimte voor hadden afgestaan. Gisteren heeft de heer Loke, naar thans blijkt be zitter van concessies voor de exploitatie van ijzer- zundhoudende terreinen op Java, een vergadering van belangstellenden te 's-Gravenhage gehouden. Ook wij waren uitgenoodigd, maar hebben van deze invita tie geen gebruik gemaakt. Spijt hebben wij hierover niet, immers na de uiteenzetting van den spreker wer den er vragen gesteld, welke door den heer Loke ont wijkend werden beantwoord. Naar de „N. Ct.", die ton slotte maar is weggegaan, meldt, ontaardde het debat in persoonlijkheden, werd een deel van het pu bliek zich minder goed bewust van, het recht van vrij heid voor het' woord. De minderheid, welke nu en dan met zeer bevattelijke tegenspraak kwam om daar op weinig bevredigends te vernemen, kon zich vaak niet verstaanbaar uitdrukken omdat de meerderheid, den heer Loke zeer sympathiek gezind, zulks door voetgeschuivcl trachtte onmogelijk te maken. AGENDA. WOENSDAG. Kinderkoor, van 4%6 uur, Harmonie. „Zang en Vriendschap, van iVi9 uur, Harmonie. Mannenkoor „de Vereeuigde Zangers", repetitie, te 78/4 uur, kleine zaal „Harmonie." Gymn.-ver. „Turnlust", mannen 8%9% R. EL B. Wurstelclub „Kracht door Oefening", 's avonds 8 uur, in „de Leeuwerik". Gymn.-vereeniging „Kracht en Vlugheid," dame»- afd. van JTVa8 Va uur, heereuafd. van 9%—101/, uur. JLaatfete Berichten. DE DIEFSTAL TE OOUDA. GOUDA, 28 tebr. Als verdacht van diefstal bij den Heer de„ Leeuw is gisteren in Amsterdam aan- gehouden de^vroegere knecht Isaac van Leeuwen. Bij r oulleering werd 250 gulden op hem bevonden, de sieraden waren in de fietslantaarn verstopt, die stond in de kamer van den verdachte te 's-Gravenhage. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en wordt morgen naar het Huis .van Bewaring te Rotterdam overgebracht. DE KWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERESSEN. ARNHEM, 28 Febr. Het geschil aan de Kweek school voor onderwijzeressen verkeert in een nieuwe phase, aan de directrice is onbepaald verlof verleend, tot tijdelijk directrice is benoemd mej. M. van Cleeff te Apeldoorn. LOUIS BOUWMEESTER ONGESTELD, A AIS 1 ER DAM28 Febr. Louis Bouwmeester is vrij ernstig ongesteld. Hij moet wegens oververmoeidheid en zware kou het bed houden. BEVESTIGING VONNIS. AMSTERDAM, 28 Febr. De Advoeaat-Oeneraal nj hot Gerechtshof alhier heeft bevestiging geëischt van liet vonnis der Haarlemsche Rechtbank van den 28sten December 1911 tegen den koopman P. D„ die "or genoemde Rechtbank tot één jaar gevangenis straf werd veroordeeld wegens diefstal van twee lam meren, den 31sten October 1911, o-p de Purmereuder markt, Burgerlijke Staud. GEBOREN 26 Febr. Lambertus Cornelis, z. van Klaas Kroon en Neeltje Blaauboer. Adrianus, z. van Johannes van Santé en Anna Maria Boots. 27 Catharina Maria, d. van Jouke Haarsma en Margaretha Maria Gerard a Kaagman. 28 Aaltje, d. van Gerrit van Til en Geertrui Hekket. OVERLEDEN 26 Febr. Willem Schellinger, 73 j. ITALIAANSCH-TURKSCHE OORLOG. Er is sprake van interventie. Men wil van Fran- ische zijde krachtig aansturen op dan vrede en Rus land en Engeland moeten er bij Turkije op willen aandringen, de troepen uit Tripolis terug te trekken en een verdrag te sluiten dat „de levensbelangen en de waardigheid van Turkije beschermen zal." Nu ligt liet wel voor do hand, dat Turkije dadelijk beslist heeft verklaard te zijn tegen elke overeenkomst op den grondslag van 't Italiaansche besluit tot inlijving van tripolis en Barka. Doch afgezien van deze ge bruikelijke verklaring, lijkt het ons niet waarschijn lijk dat Turkije ervoor te vinden zal zijn vrede te slui ten. En mocht dit wel het geval zijn, dan is Italië daardoor nog lang niet de baas iu Tripolis! De gevolgen vaai Beiroet doen zich. steeds sterker gevoelen. Zoo verluidt, dat alle Italianen, die geld schuldig zijn aan den Turkschen staat of Turksche onderdanen, hun schuld betalen moeten vóór do ver banning. Anders zullen hun eigendommen verkocht worden. De Italiaansche scholen in Turkije zijn gesloten. FRANKRIJK. De Franach-Eng-elsobe toenadering wordt voortgezet. Thans wordt medegedeeld, dat er in April te Cannes en Wizaa verhoederingsfeesteu zullen plaats hebben ter gelegenheid van de onthul ling van gedenkteekenen van koning Eduard en ko ningin Victoria. ENGELAND. Men is over het geheel zeer hoop vol gestemd ten aanzien der staking. De regeering heeft echter beide partijen verzocht hef. stilzwijgen te bewaren. Mochten de onderhandelingen falen, dan zou do regeering van plan zijn een debat in het Lager huis uit te lokken en een wetsontwerp door te zetten, waarbij het mimmium loon in de steenkoolnijverheid wettelijk wordt vastgesteld. In de nieuwe oorlogsbegrooting worden 2.400.000 gulden en 200 man meer aangevraagd dan in de vori ge, in verband met de uitbreiding van de militaire aviatiek. DUITSCHLAND. In ongeveer 30 steden, waaron der Berlijn, hebben de arbeiders in de kleedermakers- vakken de loontarieven opgezegd. De onderhandelin geen over de tariefkwestie hebben echter geen succes gehad'. V auneer uiet voor het einde van deze maand hierover overeenstemming verkregen1 wordt, dan zal den lston Maart liet werk neergelegd worden in der tig steden. Er is, volgens het „Berl. Tageblatt', kans dat déarna de werkgevers-organisatie voor geheel Duitschland de uitsluiting proclameert voor de man nelijke arbeiders. Deze uitsluiting omvat dan 30.000 arbeiders. Do correspondent van de „Temps" te Rome seint dat de advocaat Salem uit Saioniki, naar Rome ge komen zijnde met een zending bij het Italiaansche mi nisterie, voor zijn afscheid een onderhoud van ver scheidene uren gehad heeft met den minister van bui- tenlandsche zaken. Mr. Salem zal te Milaan beraad slagen met financiers. Uit Saioniki wordt geseind, dat daar overeen komstig een bevel uit Konstantinopel met groote haast aan de verdedigingswerken wordt gearbeid. Alle officiereu zijn op hun post geroepen. De maatregelen tot krachtige verdediging van de haven zijn reeds ge nomen. Er is een lijst gemaakt van de hier wonende Italianen, die uitgezet moeten worden. Van een vij andige stemming tegenover de vreemdelingen merkt men hier overigens niets. AMERIKA. Ze zijn in Mexiko weer aan het bom bardeeren. De stad Juarez is beschoten en daarna ingenomen. Het schijnt nog al kalm te zijn toege gaan immers slechts één man werd gewond. De opstandelingen hebben beloofd(!) de orde te handhaven en niet te plunderen. Gedurende den aanval patrouil leerden Amerikaansche troepen langs de grens, gereed om Juares binnen te trekken als de stad El Paso mocht worden bedreigd. flemeugde uiedeüeeliugen. OPZIENBAREND PROCES. In het Poolsche stadje Petrikau is gisteren een pro ces begonnen tegen eenige kloosterbroeders van het in de geheele Slavische wereld vermaarde katholieke bedevaartoord Czentochau, welke broeders bun won derdadig Mariabeeld beroofd en de offerbussen van de kerk vele duizenden roebels ontstoleu hebben, die zich aan bacchanalen te buiten gegaan zijn eu van wie er één zijn stiefbroeder en medeminnaar vermoord heeft. Terwijl zijn slachtoffer met den dood! worstelde, wurgde de monnik hem met de handen) en gaf hem te gelijkertijd als geestelijke den zegen. Bladen, uit heel de wereld hebben verslaggevers naar het plaatsje gezonden.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2