T'" Degelijk PENSION aangeboden STADSNIEUWS. BUITEN li AN II l°> m Al) VEfiTËxNTIEN. Gelden disponibel een nette flinke Dienstbode een nette dienstbode een eenvoudig 2e MEISJE. net 2e meisje. GEEKTBUIDA MARIA NETTEN, tegen Ie hypotheek op soiled onder pand en zeer billijke voorwaarden. Mevr. BOSMAN—WAALEWIJN, dader, die zich inmiddels naar het Fort had' begeven, opgespoord. Hij bleek een Amsterdammer te zijn. Gisteravond is te Utrecht de 52-jarige echtge- noote van den heer Spruijt, burgemeester van Ame- rongen, door een atax overreden. Hedenmorgen ie zij in de kliniek overleden. EEN LUCHTBALLON. Te 4 uur gistermiddag is op een land nabij de Kempstraat en de Kritzingerstraat (Transvaalwijk) in den Iiaag een luchtballon gedaald. In het schuitje bevonden zich drie dames en twee lveeren. Zij waren des middags te Oudenaarde, in België, opgestegen met het doel naar Den Haag te reizen. Bij do daling kantelde het schuitje en werd dit toen r.og een eindje door den ballon voortgesleept. Daar door had een der dames het ongeluk het rechterbeen te breken. Deze dame moet verklaard hebben, dat 't niet de eerste maal was dat zij bij een dergelijken tocht een ongeluk bekwam. Weldra waren verschillende personen ter plaatse om hulp te verleenen. De dame die haar rechterbeen ge broken had, werd na voorloopig verbonden te zijn per auto naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. EEN HONDENK AR De Rechtbank te Heerenveen wees Donderdag von nis in de zaak tegen den postbode te Kuinre, wien ten laste gelegd zijn twee overtredingen van als houder van een hondenkar, deze gebruiken anders dan met inachtneming van de voorschriften daaromtrent bij de wet gesteld. Hij had n.l. met. zijn fiets, waarvoor een hond gespannen, op den openbaren weg geredeu, zon der dat op de fiets zijn naam voorkwam en een drink- bakje aanwezig was. De kantonrechter te Steenwijk had hem van rechts vervolging ontslagen, wijl een fiets mot een hond er voor niet te beschouwen is als een hondenkar te zijn. Do Rechtbank overwoog echter in overeenstemming met het O. M., dat een dergelijke fiets moet be schouwd worden als hondenkar. Zij vernietigde het vonnis van den kantonrechter en veroordeelde be klaagde tot 2 geldboeten van ietier 0.50 of 2 maal één dag hechtenis. UIT KOEDIJK. Woensdagavond' werd alhier in het lokaal van den beer Man een debat-vergadering gehouden tusschen Ds. Yethake, predikant alhier en Ds. Schermerhorn predikant te Nieuwe-Niedorp. Eerstgenoemde verdedigde de stellingen: 1. Dat de omstandigheden geen demoraliseerende invloed hebben op dan mensch. 2. Dat de mensch van nature geneigd is God en zijn naaste te haten. Spreker begon met voorop te stellen, dat de wereld, waartoe wij behooren, niet is wat zij wezen moet en niet beantwoordt aan de idealen waarvan wij een voor gevoel hebben. Do maatschappij is rijk aan wanverhoudingen, maar het is ook waar, dat wij als deel van het groote geheel niet zijn zooals wij moeten zijn. Wij gevoelen allen dat de maatschappij anders moet worden als zij is en een ieder werkt daaraan op zijn wijze. Oordeelende over de fouten in de maatschappij en do persoonlijke tekortkomingen in ons, is de een van meening dat de kwaal ligt buiten den mensch en de ander dat men gaan moet tot het eigen hart om daar een verklaring te zoeken. Spreker ontkende niet dat de omgeving iemand tot dronkenschap of zoo iets kan brengen, maar zag in het algemeen dat de omstandigheden een heiligenden invloed uitoefenen, echter niet dat de omstandigheden de oorzaak genoemd kunnen worden van het goede dat optreedt of het kwade dat achterwege blijft. De vraag stellende of de verschijnselen op een an dere wijze verklaard kunnen worden, zei spreker aan te nemen dat de omstandigheden, evenais dit met do zoo ton opzichte van het opkomende leven het geval is, de voorwaarden zijn om naar buiten te halen wat er in zit. Het staat er mede als met de moeder die het kind komt wakker roepen ;om het wakker te roepen moet het kind leven. Voor vele menschen is het noodig dat er bepaalde feiten gebeuren opdat geconstateerd kan worden wel ke helden zij zijn. Een oorlog laat ons soms den een- voudigen soldaat als generaal zien. De omstandigheden nemen den schijn weg. Het gaat niet aan om te zeggen dat de norsehheid van velen het gevolg van hun omstandigheden is. Wat zijn wij voor menschen als wij goed kunnen zijn als het ons goed gaat? Van twee kinderen, onder dezelfde omstandigheden groot gebracht, groeit de eene toch geheel anders op dan de andere. Wij komen tot geen verklaring, als wij niet aannemen, dat er iets in den mensch is, dat tenslotte den doorslag geeft. Het is niet toevallig als wij aan het einde van on zen levensweg in goeden doen verkeeren. Sprekers meening was dat niet de omstandigheden demoralisee- rend werken', maar dat de omstandigheden het demo raliseerende in den mensch te voorschijn brengen. Te genover deze meening staan twee soorten tegenstan ders. Ton opzichte van de eene soort, aanhangers van de leer van Socrates en Spinoza, die van meening zijn dat het verkeerde in den mensch een gevolg is van het te kort aan het goddelijke in hem, waardoor de deugd een gevolg is van kennis en begrip, omdat vol gens hun do verkeerd handelende mensch niet beter wist, zal spr. kort zijn, daar zijn innerlijke ervaring hem geleerd heeft, dat wij wel weten wat wij doen moeten, maar het goede nalaten omdlat het offers koat. Tegenover de andere soort aanhangers van de door do theosofen aangehangen meening, n.l. dat do mensch goddelijk is en dus kindl van God, en dat alle dingen deel hebben aan het goddelijke, was spr. van meening dat de mensch een anderen kant dan bet, goe de heeft. Wij zijn van het geslacht gekeerd van God, van het anti-goddelijke, wij zijn van satanischen oor sprong. Het goede is ons opgelegd, onze anti-godde lijke handelingen zijn uit ons zelf. De in ons werken de strijd' tusschen neiging en plicht zou niet moeielijk zijn, indien de mensch zelf het goede was. Wie dit wil bestrijden zal zielkundig moeten verklaren dat de mensch door machten hui ten hem zoo slecht wordt ge maakt. Spr.'s tweede stelling was de bekende stelling uit. de Heidelborger cathechismus. Voorop stellende dat God liefde is, komt de strijd tegen God neer op de haat tegen hetgeen de liefde ons gebiedt. Wij zijn door onze betrekkelijke goede om' standigheden geneigd aan te nemen dat de mensch zedelijk sterk is. Wij mogen echter niet vergeten dat als de omstandigheden zich wijzigen er wel wat anders van ons naar buiten komt. Zien wij dan ook naar de wildon dan kunnen wij vrijwel eonstatoeren dat zij alles behalve geneigd' zijn om het goede te volgen, dat zij vrijwel alle hoogere neigingen missen. Dit komt omdat de mensch de zonde in zich heeft. Wanneer men dus de omstandighcdeu beter maakt, is het zeer wel mogelijk dat het kwaad op een andere wijze naar voren treedt. Dit namen wij^ reedis waar bij de ascee- ten, daar er zeer zeker geen hoogmoediger menschen geleefd hebben. Wanneer iemand verklaard geen moord te kunnen doen, dan is dit nog niet. het gevolg ran zijn liefde tot het goede, maar een gevolg van zijn liefde tot het sehoone. Als God van ons eischt te moorden, opdat wij eeuwig gelukzalig zullen worden, dan moorden wij en volgen niet onzo liefde tot het goede. Het einde van den weg van het goede is het kruis van Jezus en wij willen het kruis niet maar de lust. Daarom strijdt spr. tegen de opvattiug, die zich vereenzelvigd met het goede, en toch sta ik, zei spr. niet tegenover u omdat ook ik niet van het goede ben verlaten, maar het diepst van mijn hart is slecht en ik geloof dat men, dusdanig redeneerend, dichter bij de waarheid staat, dan er dan nog plaats blijft voor een goed zoekende macht. Dan worden wij gedragen door Goddelijke vaderarmen. Dat wij niet van God zijn verlaten, is een bewijs van goddelijke liefdemaeht, die verloren zondaars blijft zoeken. De waarheid van do vierde eeuw: God1 mensch geworden opdat wij God zouden worden, blijft bestaan. Zoo opgevat gevoelen wij de aanraking met de geest die wil dat de mensch God zal worden in deze wereld. (Applaus). Hierop volgde de pauze. (Wordt vervolgd.) BENOEMD. Bij kon. besluit van 7 dezer is de heer J. Sehoorl, alhier, thans tijdelijk bureelambtenaar van den Rijks waterstaat, met ingang van 1 April benoemd' tot bu reelambtenaar van den Rijks waterstaat 3de klasse. (Reeds in een deel onzer vorige oplaag vermeld.) NATIONALE VROUWENRAAD VAN NEDERLAND. Den lld'en en 12den April zal de Nationale Vrou wenraad van Nederland hier ter stede haar 13de Al- gemeenc Vergadering houden. Aan die tweedaagsche bijeenkomst wordt een groote openbare vergadering, toegankelijk voor alle belangstellenden, verhonden. Bovendien zal door feestelijke bijeenkomsten het aangename met. het nuttige vereenigd' worden. Tal van vrouwen uit alle streken des lands zullen zich dan naar onze stad) begeven om haar Bonden, Vereenigin- gen of Genootschappen bij den Vrouwenraad aange sloten, te vertegenwoordigen. Ten einde die vrouwen een waardige ontvangst te bereiden, heeft zich dezer dagen alhier een comité van ontvangst gevormd uit de afdeelingen van vereeni- gingen, die bij den Raad aangesloten zijn. Mevrouw K. C. Ripping-Bunnik heeft wel het eere-voorzitter- schnp van dat comité willen aanvaarden. Het bestaat uit do dames: K. C. Ripping-Bunnik, eere-voorzitster, C. H. de Lange-Tigler Wybrandi, voorzitster, G. H. de Lange, penningmeesteresse, W. M. Arbeit er, A. T. Bossert-Znadtnoordijk, M. O. Driendijk, A. W. J. Schoonhoven-Vetter, G. D. Sehröder-Boonacker, A. G. v. d. Sluijs Veer, W. J. Teljer-Druijvesteijn en A. Au- ko?-Timmers, secretaresse. NEDERLANDSCII ONDERWTJZERSGE- NOOTSCHAR. De afdeeling Alkmaar van het N. O. G. heeft in hare laatstgehouden vergadering dank betuigd aan de commissie uit haar midden, door wier bemoeiingen in 1911 de hoogste klassen van de 3 kostelooze scholen een schoolreisje konden maken naar Amsterdam. Niet alleen verstrekte deze commissie alle gewenschte in lichtingen, maar zij wist ook den geldelijkem steun van eenige gegoede burgers te verwerven voor het goede doel. Met genoegen bracht de voorzitter in herinnering, hoe er niet tevergeefs was aangeklopt bij eenige kindervrienden, die het tekort in het reisgeld van de leerlingen hadden aangevuld. Op verzoek van de vergadering verklaarde de commissie zich bereid, ook in 1912 deze taak op zich te nemen. Tevens deelde de voorzitter aan de vergadering me de, dat het bestuur der afdeeling, verwijzende naar een vroeger gezonden adres, nogmaals hef College van B. en W. had1 opmerkzaam gemaakt op de wenschelijk- heid, dat art. 6 van de verordening t.ot wering van eenige besmettelijke ziekten op de openbare scholen zoo gewijzigd worde, dat bij het voorkomen van maze- len-gevallen onder de schoolbevolking onnoodig schoolverzuim zoo goed' mogelijk kan voorkomen wor den. VOETBAL. Morgeni een tweetal vriendschappelijke wedstrijden hier ter stede. Op het Alomariaterrein zullen de oude tegenstan ders Alemaria Victrix en R. A. P. elkander de zege betwisten. De Amsterdammers zullen het naar onzo meening de Alemaria-spelers zeer lastig maken. Holland I krijgt ook al bezoek van een Amst. twee deklasser, en nog wel een zeer sterke. Blauw-Wit heeft dit seizoen in afd. A. getoond! over een goede combinatie te beschikken en naar wij gelooven zal Holland dit ook wel ondervinden. Morgen in Antwerpen de eerste internationale wed strijd tegen België. NIEUWE TELEFOON-AANSLUITINGEN. 550* RE RVO ETS, Fa. GEBRs., tijdelijk kantoor Zilverstraat. 174 WIJS en Zn., Wed. R. de, kaas, comestibles enz.. T.angestraat. AGENDA. ZATERDAG. Gymn.-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes afd. van 45 uur, jongens 2e afd. van 50 uur. Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid," Gymn.-lokaal Schoolstraat B 1. Meisjes-afdeeling 45. Gymn.-Ver. „de Halter," 89 uur, adspir. van 12 16 jaar; 910 uur voor leden van 16 jaar en ouder, „Gulden Vlies," ingang Lindegracht. MAANDAG. Gymn.-ver. „Turnlust," mannen 81/,—Ö1/*» lokaal R. II. B. S. Paardenmarkt. Aspiranten V/t81/i, turnlokaal Schoolstraat. Gymn.-vereeniging „Kracht au Vlugheid," heereu- afd. van 91/,10V4. Teekenavond „Kunst zij ons doel", 7 uur, Nieuwe Doelen. Gymn.-Ver. „de Halter," oefeningsavond, 78 uur, adspir. van 912 jaar; 89 uur leden van 10 jaar en ouder, „Gulden Vlies," ingang Lindegracht. Danscursus Gebrs. Crefeld, 810. DINSDAG. Dam- en schaakclub, 8 uur, Voorwaarts. Zangvereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor Orpheus," repetitie voor dames', 7V2 uur precies, ho tel Proot. ENGELAND. De regoering heeft de beide partij en, welke betrokken zijn bij de mijinverkersstaking uitgenoodigd tot een gezamenlijke bijeenkomst. Een officieele verklaring zegt, dat de regeering meent dat baar voorstellen welke reeds aan beide par tijen zijn voorgelegd! het beste middel vormen om tot een regeling te komen, maar zij heeft dezen stap ge daan uit vrees voor nieuwe moeilijkheden wanneer men niet tot gemeenschappelijk overleg overgaat. DUITSCHLAND. Het presidium van den Rijks dag is gisteren aldus samengesteld, dat de vrijzinnige heer Kaempf voorzitter bleef, dat de eerste-ondervoor zitter, de sociaal-democratische heer Scheidemann werd vervangen door den heer Paasche, nationaal li beraal, en tot tweede ondervoorzitter werd herkozen de vrijzinnige heer Dove. Een der sterkste partijen (de sociaal-democratische) is dus uitgeschakeld, de betrekkelijk kleine vrijzinnige partij bezet twee zetels Men verwacht dat van de 350.000 mijnwerkers Maandag 150.000 het werk zullen neerleggen. NOORWEGEN. In de zitting van de volksverte genwoordiging werd door de aanwezige leden hulde gebracht aan den Zuidpool-ontdekker Amundsen. Di rect bij de opening hield de voorzitter een toespraak, waarin hij o.a. zeide: „Wij beginnen heden onze par lementairen arbeid met het uitspreken van onze dank baarheid en bewondering voor Amundsen, die met zijn trouwe volgelingen de Noorsche vlag aan de Zuid'pool geplant heeft. Wij zijn er trotsch op, dat deze ont dekker, die den naam van Noorwegen met glans doet stralen over de gansche beschaafde wereld, een zoen is van het Noorsche volk. Ten slotte werdl besloten een telegram van hulde te zenden. De koning en het aardrijkskundig genootschap zonden ook aan Amundsen telegrammen van geluk- wenseh. De koning heeft goedgevonden, dat zijn naam en die van de koningin aan de nieuw gevonden stre ken gegeven werden. Op de beurs werd! onder groote geestdrift een hoera op Amundsen uitgebracht. In de stad heeft men overal vlaggen uitgestoken. AMERIKA. President Taft heeft een brief ge schreven aan kardinaal Farley, waarin hij zich nog eens verontschuldigt, dat hij aan een banket te diens eere door de niet-Katholieken gegeven, niet heeft kunnen deelnemen. In dat schrijven heet het o.m. „De energieke oppositie van Katholieke zijde tegen het anarchistische en socialistische streven gericht, verdient de instemming en dankbaarheid ook van alle niet-Katholieken. De Katholieke Kerk en de Katho lieke leer zijn de beste beschermsters van orde en wet. Met vreugde begroeten wij daarom, dat Rome door vermeerdering van het aantal Amerikaansche kardi nalen de werkzaamheid der bisschoppen gesterkt en ons land geëerd heeft. De Katholieke Kerk kan bij haar streven tot handhaven van orde en wet op de on dersteuning en de sympathie van alle niet-Katholie ken rekenen." KORTE BERICHTEN. Bij een spoorwegongeluk op de Wabashlijn in de nabijheid' van' West-Lebanon zijn 30 passagiers ge dood. Bij een oefening van de genietroepen te Inns- briick beging een militair de onvoorzichtigheid de te lefoondraad over dé geleiding van een electrische tram te werpen. De soldaat werd door den stroom oogenblikkelijk gedood1, een) tweede tegen den grond geslagen. Te Munchen is een vrouw tot twee jaar gevange nisstraf veroordeeld, die een barones na betaling van 36.000 gulden had voorgespiegeld haar een zachte huid, glanzende oogen en een mooie buste te zullen verschaffenDe barones was van de teleurstelling zenuwziek geworden. De politic te Parijs heeft een bioscoopfilm in be slag genomen, welke 25 kilometer lang was en niets anders dan onzedelijke vertooningen gaf. De politie heeft de film in de Seine laten zinken. Wat moet het nageslacht wel denken als liet die film eens vindt? AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NO0RDHOLLANDSCH LANDBOÜWGREDIET. Voordam, 0 11, Alkmaar. Koers van 8 tantaleeningor- NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld pGt. 8% t '14 BUITENLAND, Bulgarije Tabaksleening pft. 5 Brazilië Funding 5 Mexico biunenl. 5 J apan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 6 1894 6e lm. 4 Iwang Dombr. 4% Financ. en Industiondernemingen enz Nationale Hypotheek Bark Noordhollandsch Grondcrediet H Ned. Handelmaatsch ippij resc. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winetbcw. pCt. 4 4% 4 div. Westersuiker A'dam Deli Lang kat Idem. pref A'dam Serdaug Bindjey Deli Batavia Deli-Maatschappij Medan tabak Botterdam Deli Senembah Tabak-Mij, Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Gert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. pref. aand Redjsng Leboug Great Co lobar Amalgamated Copper 6y. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent M&rinebonds pCt. 4% Comm. Peru aand. div. Preferent Spoorwegleeningen. van Staatsspoor*. Holl. IJz. 8j).-Mij Mij. tot expl. Deli spoorweg AMERIKA, Atch. Top. Cert. Convert pCt. 4 Den v. en R. Gr. Cert. Aand.div. Eric r Kansas City South. 91 99 pref. I, Miss K. Texas C. v. New-York and Ontarie Norfolk Western C. r. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific eert, v. Wabash gew. RUSLAND. Wladikawkas 1885 pCt. 4 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd.flOO S Gem°ente-creA. 3 BELG1E. Antwerpen 1887 1% HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 3 OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 B RUSLAND 1864 I 8 Mrf fi2u% 68% 9711% 8814 89% 88 907/1, '01 «>0% 987/, 186 118% '73% '45.76 161 715 870 488 67* "21/, 494 5B6 2701* 522 568 219 277 «8% 167»/, 218% >77% 86% 80% 69 4S2 66% 69»/], 22% 96% 66% 63% 179 4% 19% 66% H% 47% 867% 98 223 105 !04% 22*.. 83% 26% 62% 2sl'M 37 109% 24% 109% 28is 169 7% 887/, 1097% 1011*% 867/], 121*/, 114 163% 166 9 Mrt. 95 68% 97% 90% 100% 172% 145% 152 72') 370 436 57% 112% 49» 687 272 527 652 219% 275% 484 158 219% 176 87% 80 65 92 i30 66% 69% 22*/, 25% 66% 54 171% 4% 19 66% 11% 47% 106% 22% 381% 26% 61% 26 n% 86% 241% 110 2618% 169 7% 1077% Koers van het geld. Prolongatie 4*/, pCt. Mededeelingen. Voor Oliewaarden was do stem ming iets beter. Noteering Koninklijke 4836. Ge consolideerde 4759%. Tarahan noteerden wederom hooger. Amerika op vorige prijzen. Tabakken aan vankelijk vast, het slot was inzakkend. Mijnen onver anderd. Culturen prijshoudend. Marktberichten. ALKMAAR, 9 Mrt. Aangevoerd 18 paarden f 100 k 300, 0 veulens f 0 k 0, 23 koeien en ossen f 160 k 310, vette kalveren f a per ned. pond f 0 a 278 nuchtere kalveren f 8 k 24, 0 ezels f 0 A 0, 151 magere schapen f 14.k 25.0 vette id. f 0 A 0, lammerena vette var kens, per ned. pond 0 A ct., 90 magere id. f 18 A 36, 263 biggen f 7.A 15. -8 bokken en geiten f 3 A 8,6 kleine bokjes f 0.40 a f 0.50, boter, per 1/2 ned. pond, hoogste prijs f 0.95, middelprijs f 0.85 laagste prijs f 0.75 aangevoerd 3375 kop, kipeieren f 3.50 A 4.eendeneieren f 4. 8TATION NOORDSCHARWOUDE, 8 Mrt. Grove uien f 3.80 a 4per 50 Kgr., Roode kool le soort f 20,a 21,2e soort f 16,a 18,kleinere f 7,a 15,gele le soort f 19,— a 21,2e soort f 16,a 17,50, kleinere f 6,a 15,Deensclie witte f 21,a 22.2e soort f 17 a 20,kleinere f 7,— a 16,50 per 100. HOORN, 9 Mrt. Tarwe f 6.75 A f 8.50, rogge a 0.A gerst f 6.75 A f 7.25 haver f 4.75 A f 5.26, witte erwten f A f groene dito f 13.50 A f 16.grauwe f 20.A f 21.50 vale f 20.A f 22.50 bruine boonen f 17.50 A f 18. karweizaad f 16. Af mosterdzaad f 23.50 A A f24.50, 24 paarden f 100 A f 200, 10 koeien f 180 A f 270, 239 schapen f 22.A 27.lammeren f 0.A 186 kalveren f 9.A f 22.3 var kens f 50 A f 60.0 zeugen f A f 130 biggen f 8.A f 14.kippen f 0 A f kipeieren f3. - Af 3.40 eendeieren f 0.A f 0 1720 kop boter 70 A 75. CORRESPONDENTIE. A. B. Wij kunnen uw stuk niet plaatsen, daar over het door u behandelde onderwerp thans reeds genoeg in ons blad is gezegd. Rurgerlijke Sta ml. Geboren: 7 Maart. Dirk Henrikus, z. v. Si mon Koster en Antje Admiraal. 8 Maart. Petrus Josephus, z. v. Albertus van de Kamer en Geertje van Diepen. Overleden: 8 Maart. Engeliua Gerarda Jo hanna Bruns, 2 jaar. 9 Maart. Jacob Schot, 2 dagen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 9 Maart. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandseh Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 10 Maart. In het gebied van de waarneming is de hoogst# be kende stand' van den barometer 768.1 te Horta. De laagste stand' van den barometer 745.0 te Malin- head. VERWACHTING. Meest matige Zuidelijke tot Zuidoostelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen,kans op nachtvorst, overdag zachter. Heden overleed! te Barsingerhorn zacht en kalm onze lieve Moeder, Behuwd!- en Grootmoeder G. BPAAMSHpRMiis, in den ouderdom van ruim 73 jaar. D. KOSSEN—SPAANS. A. KOSSEN G. HARTLAN DSPAANS A. HARTLAND. en Kinderen. Alkmaar, 8 Maart 1912. De familie van Dam betuigt haren hartelijken dank, voor de bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van huu broeder SIMON. Alkmaar, 9 Maart 1912. Voor de vele en hartelijke blijken van belangstel- ling, ondervonden bij het overlijden van onze dochter en zuster G UURTJE, betuigen wjj onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Oterleek. K. DEKKER. T. DEKKER-KOSTELIJK. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervon den bij het overlijden onzer geliefde zuster, behuwd zuster en tante, Mejuffrouw betuigen wij hiermede onzen oprechten dank. Berkel (Z.-H.). Alkmaar. A. J. NETTEN en kinderen. A. NUIJENS. Th. NUIJENS—NETTEN. G. J. NETTEN. M. C. NETTEN—DIEPEN en Kinderen. Alkmaar, Maart 1912. AdresG. A. ROOS, Doelenstraat 20. met Zft-Slaapkauier of Zit- en Slaapkamer, naar verkiezing. Brieven lett A 232, bureau van dit blad. tegen lo. MEI a.s., en FLINK LOON. Van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden bij Juffrouw N. VISSER, Frie- sche brug, alhier. Gevraagd om met MEI in dienst te treden, adres Mej. WILLIG, Hof, Café „Central." Mevrouw VAN HEUKELOM, Emmastraat 21 vraagt voor halve dagen Zich aan te melden 's avonds tusschen 7—8 uur. VOORMEER 35, vraagt tegen I Mei een

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2