BUlTKNl, AN it. ~STADSNIEU W*S UIT DE MIJNSTREEK VAN LIMBURG. 200 spoedig mogelijk onder handen te nemen. De rooilijn bij do woning van den heer Kuys werd 11a eenige besprekingen door den raad vastgesteld zoo als door B. en W. ontworpen. Omtrent de te Hoorn gehouden vergadering in zake de Electrische Centrale „West-Friesland" deelde de heer Baltus mee dat hij de twee eerste sprekers niet verstaan heeft, verder verwees hij naar de couranten waarin een zeer breedvoerig verslag heeft gestaan. De hoeren hadden zich buiten stemming gehouden, omdat zij vermeenen dat indien Alkmaar zich bij de Kennomer Electrische Centrale aansluit, het voor Bergen het beste is dit dan ook te doen. De commissie van voorbereiding der F. E. C. verzocht den raad haar te willen mededeelen of zij in gaat op de finantieele regeling, waaruit kleek^ dat eventueele aansluiting der gemeente pl. m. .1 70.000 zal kosten, t. w. pl .m. 50.000 door directe storting en 20.000 door een aandeel der obligatielecning. Dit adres werd tot een volgende vergadering uitge- De heer Baltus vroeg inlichtingen omtrent de ver zekering van de boerderij van den heer Stuurman. Er werd besloten deze aamgelegenheid aan B. eu W. over te loten, wel was de plaats verzekerd doch men meende dat het goedkooper kon. De openbare vergadering werd hierna gesloten. UIT WEST-GRAFTDIJK. De heer G. Schaar van Krommenie heeft wegens vertrek naar Amsterdam bedankt als directeur van het fanfarecorps „Graftdijk" te West-Graftdijk. Voorloopig zal de heer Vink te Beemster als direc teur fungeeren. In verband met de Engelsche staking in de Engel echo en Duitsche kolenmijnen hadden te Ileerleu Zon dag twee vergaderingen plaats, de een uitgeschreven door den Christelijken Mijnwerkensboud, de andere door den Algemeenen Mijn werkers bond. Door den laatsten, die nog geen 400 leden telt, werd met alge- meene stemmen sympathie betuigt met de staking. I)e eischcn, door dezen bond gesteld (loonsverhooging van 25 voor de bovengrondsehe, 20 tot 10 voor de ondergrondsche arbeiders) zijn aan de directies der mijnen medegedeeld. Bij weigering zal besloten wor den of tot staking wordt overgegaan. De Christelijke Mijn werkers bond!, waarvan het over- groote deel der mijnwerkers lid is, verklaarde zich te gen de staking, maar zal trachten langs geleidelijken weg tot loonsverhooging voor de leden te komen. De vergadering van den christelijken bond werd door eenige leden van den „algemeenen" verstoord, wat de arrestatie van een „algemeenen" tengevolge had. De dag' van Zondag verliep overigens kalm. Er zijn maar weinigen, die aan eene staking in onze mijnen geloof hechten. Gistermorgen was op alle mijnen in den omtrek alles rustig, van staking is niets te bespeuren. IEET KOLENGEBREK De „Nicolaas" en de „Willy", twee stoomschepen, die anders in geregelden dienst varen tusschen Enge land en Amsterdam tot het transporteeren, zijn thans ledig van Amsterdam naar Rotterdam vertrokken. Zij zullen aldaar Limburgsche steenkolen innemen en naar Hamburg vertrekken. Naar verluidt zijn deze kolen voor de HamburgAmerikalijn bestemd. De groote melkfabriek te Zuidhorn is wegens ge brek aan kolen stopgezet. NIEUW UNIFORM. Bij eenige compagnieën van het leger komt dtezer dagen de nieuwe uniform van grijsgroen laken in be proeving. DIEFSTAL. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken op de buitenplaats van den heer William Smit, aan den Hcmingerdüjk te Oud-Kralingen. De dieven zijn de glazen waranda binnen gekomen en hebben zich meester gemankt van een partij oud-zilveren en ande re sieraden, waaronder een oud-zilveren haan van zeer ouden datum en groote waarde. Van de daders is Been spoor te vinden. BLOEDVERGIFTIGING. Zaterdag is te Ilelsingfors (Rusland) aan bloedver giftiging overleden de 22-jarige heer P. Swanenburg uit Barneveld afkomstig. DE BLOEMBOLLENVELDEN. Men schrijft uit Lisse: De gewassen op de bloembollen velden staan er prach tig voor, alles wijst op een bloeiperiode die zeker wel een dag of acht vroeger zal zijn dan andere jaren. Deels is dit toe te schrijven aan het wegblijven van nachtvorsten die soms de planten geducht kunnen plagen en terug houden, maar zeker is ook de warmte van deu afgeloopen zomer wel de reden dat alles zoo voorspoedig groeit- Door die buitengewone hitte zijn de bollen vroeg en sterk gerijpt, wat. altijd! op het vroe ge „werken" der bollen in het volgend jaar van in vloed is. De crocus heeft zoo goed als afgedaan, de narcis komt voor een groot deel deze week reeds open en zelfs de koningiu der bollen, de hyacinth, begint al aardig te kleuren. Een enkel zeer vroeg soort is zoo goed als open, doch algemeen zal de bloei deze week nog niet zijn, vermoedelijk zijn de laatste dagen van Maart de echte „bollendagen" voor kijklustige vreem delingen. De heer C. P. Alkeniado Czn. wonend op „Zo- merzorg" te Noordwijk-Binnen, die twee pond bollen verkocht voor den buitengewonen prijs van 20.000, heeft dien verkoop gesloten met de welbekende firma Van Zanten, te Hillegom. Het zijn bollen van de Gladiolus en wel van de gele variëteit, terwijl als merkwaardigheid geldt, dat- er op den bloemstengel twaalf bloemen van 12 tot 18 cM. in doorsnee, tegelijk in bloei komen. Meestal komen niet meer dan 3 14 bloemen tegelijk in bloei. De bloemen zijn van een bijzonder zacht-gele kleur en worden ge rekend op het oogenblik de prachtigste gele te zijn. De heer Alkemade kocht, acht jaar geleden voor acht gulden Gladiolus-bollen en begon ze uit te zet ten. De bloemen werden met. het stuifmeel van ande re Gladiolussen bevrucht en vijf jaar geleden kwam de kleurvariéteit. Reeds herhaaldelijk verkocht de heer AJkemado bollen er van voor hoogo prijzen, als 250 tot 500, terwijl hij op de tentoonstelling van de Ne- derlandsehe Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde in 1910 een getuigschrift eerste klasse met de gele Gladiolus verwierf. En nu ten slotte kwam het mooie bod, dat terstond werd aanvaard. HET IN DE ZUIDERZEE GEVANGEN ZEEMONSTER. Het zeezoogdier, dat de vorige week in Harderwijk werd aangebracht, is naar Artis gebracht. Bij een nauwkeurig onderzoek aldaar is gebleken, dat het niet is de Beluga doch dë Narval of Zee-eenhoorn, die zich in dezelfde noordelijke streken ophoudt als de Beluga. De mannelijke exemplaren dragen een eentand van meer dan een meter lengte, die zij gebruiken om het ijs te verbreken en tot verdediging. Het gevangen /lier was een wijfje, dat djen eentand dus mist. Dat in dë Zpiderzee'zftlk een exemplaar is aange troffen wordt er des te zeldzamer om, daar sinds het jaar 1736 geen exemplaar in zuidelijke streken voor gekomen is. Toen is er een gevonden aan de noord kust van Duitschland bij de Elbe. UIT BERGEN. In ons verslag van de vergadering van den raad op gisteren, voorkomende op de eerste pagina dezer courant, staat abusievelijk „Het voorstel van den heer Veenhuizen werd aangenomen enz.'', dit moet zijn „Het voorstel van den heetr Maschmeijer werd aangenomen, enz." UIT WINKEL. In een door de afd. Winkel van Volksonderwijs gehouden vergadering, ia benoemd tot voorzitter.de heer A. de Ridder, en tot penningmeester de heer G. Nobel. De heer N. Loder, die gedurende 40 jaren penning meester der afd. is geweest, nam afscheid van de ver- eeniging en wenschte haar veel goeds toe, waarna de voorzitter den heer Loder de beste wenschen aanbood voor zijn verder leven, dat hij in een andere gemeente gaat doorbrengen. UIT HEER-HUGOWAARD. De beide kaasfabrieken „Vita Nova" en „De Vol harding", beide nabjj den Rustenburgerweg, zullen tot een worden vereenigd, aangezien de boeren die „De Volharding" -hebben gesticht, thans mede-eigenaars van „Vita Nova" zijn geworden. In het noordeljjk deel van den polder tracht men nog steeds te komen tot de stichting eener coöperatieve zuivelfabriek. KORTE BERICHTEN. Te Delft heeft zich een geval van meningitis eerebrospinalis niet diodelijken afloop voorgedaan. Men meldt, dat de boekverkooper ElbergteWa- geningen, om een uitspraak uit te lokken, Saterdag opnieuw de veel besproken prentbriefkaarten in zijn winkelraam uitgestald heeft. In de school van het departement der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen te Breda is op een toevallige wijze het bestaan ontdekt, van een bende jongens uit den netten stand, zich noemende „de Zwarte Bende", die zich herhaaldelijk schuldig maak ten aan diefstallen van chocolade, koekjes, cigaretten, enzwelke artikelen ze uit winkels in de stad op handige wijze wisten te kapen De schoolcommissie heeft de schuldigen van de school verwijderd, terwijl de politie een streng onderzoek instelt. Aan de flessehenfabriek te Delft werd gisteren het vuur van een oven gedoofd, door gebrek aan steen kolen. Honderd werklieden zijn daardoor tot lediggang gedoemd. Op verzoek van den kantonrechter te Hoogeveen heeft de rijksveldwacht proces-verbaal opgemaakt tegen mr. O. te Assen, ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Hoogeveen, wegens het dragen van een ijzeren wandelstok (overtreding van de wapenwet). Laatste Berichten. IIET DRAMA TE SPANNENBURG. LEEUWARDEN, 19 Maart. Bij de instructie in de zaak van den predikant Ewoldt te Oosterzee is geble ken, dat mevronw niet is verdronken maar tengevolge van op haar gepleegd geweld overleden en daarna te water is geraakt. STAKING. GOUDA, 19 Maart. Heden morgen heeft het ge zamenlijk personeel der drukkersfirma Naamlooze Vennootschap voorheen Koch en Knuttel, ten gevolge van een loongeschil, den arbeid neergelegd. De staking omvat ruim 80 personen. DE ONTGROENING TE LEIDEN. LEIDEN, 19 Maart. Voor de Haagsche Rechtbank zal 22 April a.s. de zaak behandeld worden tegen de studenten, vervaardigers van het Libretto, dat in Oc tober van het vorige jaar werd opgevoerd bij de re ceptie van het collegtl en aanleiding werd tot de ont groeningskwestie. Als verdediger zal optreden de Heer Mr. Goudsmit. KONINKLIJK BEZOEK AAN IJMUIDEN. IJMITIDEN, 19 Maart. De Koningin bracht he den een bezoek aan IJmuiden. H. M., vergezeld van den commissaris der Koningin in Noord-Holland, den heer van Geen, kapitein adjudant, en een hofdame, brachten een bezoek aan de havenwerken en de visch- hallen te IJmuiden. Achtereenvolgens werden bezich tigd de rijksvischhallen, de visschershaven, de Vlaar- dingsche stoombeuger „Adio," de IJmuidenschen stoomtrawler „Generaal de Beer Poortugal," de pie ren, het pantserfort, de electrische inrichting en de nieuwe sluis aan de binnenhaven. Op haar tocht met de directieboot werd! 11. M. ver gezeld door den Hoofdingenieur Worstman en de In genieurs l^eli en Karaten Crenier, alsmede den heer Mr. II. Ver Loren van Themaat, burgemeester vau Velzen, die hot gezelschap aan het station opwachtte en het ook weer uitgeleide deed. DE ITALIAANSOH-TUBKSCHE OORLOG. Reuter vernam uit bevoegde Italiaansche bron, dat de, in antwoord op de stappen van haar gezanten te Rome aan de mogendheden gedane mededeeling in verzoenenden toon gesteld en er op berekend1 is verde re besprekingen te vergemakkelijken. FRANKRIJK. Bij de aanvullingsverkiezing voor de Kamer te Linioux overwon Zondag de radicaal-so cialistische candidaat- Bonnial tegen den onafhanke- 1 ijken socialist, den vlieger Védrines, met een meer derheid van 650 stemmen. Védrines vernam het be richt van zijn nederlaag zeer kalm en zeide alleen: „Men heeft mij niet begrepen." Anders was het- echter met de bevolking. Na de mededeeling van het resultaat drong een menigte on der het zingen van de Internationale de sous-prefectu re binnen. Het café waar zich het verkiezingscomité voor Bonnial bevond, werd met steenen gebombar deerd. Een eskadron dragonders is naar Limoux ge zonden. ENGELAND. Minister Churchill heeft bij de in diening van de marinebegrooting zeer openhartige me- dedeelingen gedaan omtrent, den toestand van de vloot. „De tijd is gekomen," zoo zeide hij, „dat Duitschland en Engeland beide moesten begrijpen, dat het voor Engeland altijd voordeelig zou zijn, als het bij een zeeslag telkens een schip van elke klasse ver loor tegen een soortgelijk verlies van Duitschland en dat deze wijze van vermindering der vloot aan Enge land, zij het dan ook langs een zeer ongewenschten weg, de overwinning zou brengen en de absolute su perioriteit» De minister bepleitte niet het leggen van twee kie len door Engeland tegen elk schip, dat Duitschland mocht bouwen. Dat zou misschien nog noodig worden zeide hijs maar was het thans nog niet. De tegenwoordige standaard, aangenomen door de Admiraliteit, is een overwicht van 60 procent boven de Duitsche dreadnoughts en kruisers. Naar aangeno men kan worden, zal die maatstaf de eerste vier of vijf jaren kunnen blijven gelden. Wanneer Duitsch land aan zijn program van vlootbouw binnen do eerste zes jaar twee nieuwe schepen toevoegt, dan zal Enge land vier schepen bouwen. Maar iedere vermindering van den bouw in Duitschland zal' ook door Engeland in dezelfde verhouding worden gevolgd. Dit zal totaal voldoende zijn om de mededinging krachteloos te maken. De heer Churchill roerde daarna het gevaarlijke probleem aan van het gebruik van olie als brandstof, die daarvoor onbetwistbaar te verkiezen is boven ko len, hij vroeg echter: „Kunnen wij er zeker van zijn steeds voldoende voorraden voor redelijken prijs te krijgen? Zou het mogelijk zijn een voldoenden reser ve-voorraad bijeen te brengen en dien behoorlijk te vrijwaren tegen sabotage door aëroplanes? De hoor Churchill betoogde daarna, dat de taak van de Brit- scbo vloot van zuiver defensieven aard is en stelde het denkbeeld van een aanval op Duitschland of eenig ander land in een belachelijk daglicht. Nadat de minister de onderlinge verhouding tus schen Duitschland en Engeland had behandeld, kon digde hij een totale reorganisatie van de marine aan, waarbij hij drie vloten wenscholijk verklaarde voor de verdediging yap het land zelf. J>p eerste ep de twee de vloot moesten respectievelijk bestaan uit vier en twee eskaders slagschepen met volledige bemanning pp kader en een derde van twee slagschip-eskaders met een kern yan bemapnipg. F11 geland zou dap 65 slagschepen beschikbaar hebben tegen 38 yan de mo gendheid, wier vloot sterk te op die van Engeland volgt. In het Lagerhuis deelde de eerste minister giste ren mede dat hij heden een wetsontwerp zou indienen omtrent betaling van een minimumloon aan personen, die aan dp mijnen onder den grond werken en andere omtrent andere kwesties, die daarmede verband hou den. De regeering acht het beslist noodig, dat het wets ontwerp zoo spoedig mogelijk. Donderdag n.h, door het Lagerhuis behandeld zal zijn. Wanneer dit ge schiedt, dan kan het ontwerp Vrijdag a.s. door het Ilqogerhuis behandeld worden en Zaterdag reeds door den koning bekrachtigd worden. In eenige Schotschp districten hebben Zaterdag ongeregeldheden plaats gehad, De orde is thans her steld, behalve te Bells Ilill, waar hedenavond een vij andige menigte een aantal niet-aangeslotem mijnwer kers, die van hun werk huiswaarts keerden, aanviel en de politie met steenen wierp. De aangevallen werklieden werden met groote moeite dopr de politie naar hunne woningen gebracht. ITALIë. Te Venetië zal keizer Wilhelm eeu sa menkomst hebben met den koning van Italië, daarop zal hij zich naar het eiland Brioni begeven om den Oostenrijkschen aartshertog-troopopvolger Frans Fer dinand een bezoek te brengen. Volgens een bericht van de „Echo de Paris" zal koning Victor Emmanuel in Mei eeu bezoek brengen aan tsaar Nicolaas. De onderhandelingen voor dit be zoek moeten reeds voor het uitbreken van den oorlog begonnen zijn; toen echter moest men een geschikt tijdstip voor de samenkomst afwachten. Dit tijdstip acht men nu gekomen. In Italië verklaart men overigens over de vriend schappelijke howling van Rusland' gedurende den oor log met Turkije zeer tevreden te zijn, TURKIJE. Uit Seres (wil. Salonika) meldt men, dat 10 gewapende officieren zich daar naar het hotel hadden begeven, waar afgevaardigden van de partij der Liberale entente afgestapt waren. Zij hebben de ze afgevaardigden ontwapend en geslagen. Talrijke agenten en gendarmen drongen het hotel binnen en namen de afgevaardigden in hechtenis, die gevangen gehouden worden. KETELONTPLOFFING. Bij een ketelontploffing op een locomotief in een loods van locomotieven te San Antonio (Texas) zijn 25 personen gedood en verscheidenen gewond. ALCOHOL VERGIFTIGING. Sedert Vrijdag zijn te Gelsenkirchen 5 personen na het drinken van zelfvervaardigde jenever overleden. Bij den inkoop van de tot vervaardiging van de jenever vereischte bestanddeelen zou hun, waarschijnlijk met opz«t, brandspiritus verkocht zijn en volgens het hoofd van het scheikundig laboratorium te Gelsenkirchen, dr. Racin, moet men als doodsoorzaak een vergiftiging door methyl-alcohol aannemen. WERKLOOZENFONDS. In de raadsvergadering van 31 Januari j.l. werd om bericht en raad in handen van B- en W. gesteld de door de heeren v. d. Bosch c.s. aangeboden nieuwe concept-verordening" op het gemeentelijke werkloozen- fonds te Alkmaar. lil hun bijlage po. 23 verklaren B. en W., dat, daar gelaten de volgorde der verschillende artikelen in bei de concepten, de inhoud niet zoozeer uiteenloopt, dat de gewenschte wijzigingen niet in den vorm van amendementen konden aangebracht zijn. Met verschillende wijzigingen kunnen B. en W. meegaan, met andere daarentegen niet. Nu hebben de heeren v. d. Bosch c. s. weer een aan tal amendementen voorgesteld op het tweede concept van B. en W. Als dit onderwerp Woensdag in behandeling komt, zullen wij Zaterdag wel gelegenheid hebben, nadere bijzonderheden mede te deelen. GESLAAGD. Mejuffrouw A. Lubbe legde aan de universiteit te Amsterdam met goed gevolg het candidantsexamen in de rechtswetenschap af. RECHTERLIJKE MACHT. Bij Koninklijk besluit is bepaald; dat de vacature van ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Alkmaar, ont staan door de benoeming tot andeTe funetiën van mr. J. L. Steenlack, niet zal worden vervuld. (Reeds in een deel der vorige editie vermeld.) BENOEMD. Bij Kon. besluit van 16 dezer is met ingang van 1 April P. T. Boom alhier benoemd tot onderhavenmees ter bij de visschershaven te IJmuiden. (Reeds in een deel der vorige editie vermeld.) IJSFABRIEK BIJ HET GEMEENTE-SLACHT HUIS. In de raadsvergadering van 31 October j.l. werd bij de beliandeling der voordracht tot oprichting van een ijsfabriek in deze gemeente door B. en W. de toezeg ging gedaan dat omtrent de exploitatie, de prijzen enz. te zijner tijd nadere voorstellen den Raad' zouden be reiken. Daaraan voldoende, hebben B. en W. de eer, na ter zake het gevoelen te hebben ingewonnen van de com missie van bijstond, waarmede zij zich geheel kunnen vereenigen, voor te stellen te besluiten: a. den prijs van het ijs, bij afname van groote hoe veelheden, te bepalen op 21 cent; voor slagers, zie kenhuizen en voor hen die het ijs in hun bedrijf behoeven op 26 centvoor particulieren op 30 ct. per staaf; b. het ijs verkrijgbaar te stellen op de dagen en uren waarop het slachthuis voor het slachten van vee en afhalen van vleesch is geopend en tevens op undere tijdstippen, door den directeur, naar ge lang der behoefte, te bepalen; c. in verband met de meerdere werkzaamheden welke bij de inwerkingtreding van de ijsfabriek van het personeel van het gemeente-slachthuis zullen wor den gevorderd, met ingang van dat tijdstip, het salaris van den machinist, conform het advies van de Commissie van bijstand, met 190 en dat van den klerk-boekhouder met 50 per jaar te verhoo- gen. BADHUIS „HET WITTE KRUIS." In de week van 11 tot 16 Maart zijn in het badhuis van „Het Witte Kruis" genomen: 74 kuipbaden, 81 regenbaden le klas, 169 regeDbaden 2e klas, te samen 324 baden. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK Uitspraken van heden. Cornells K„ Broek op Langend ijk, mishandeling, f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Pieter de B Helder, mishandeling en beleediging, f 40 boete, subs. 20 dagen heohtenis. Auke Fl„ Medemblik, vernieling, zes maanden gev. Gerrit P., Urk, mishandeling, f 15 boete subs. 15 dagen heohtenis, AANGRIJPENDE TERAARDEBESTELLING, Een sombere stoet trok er hedenmiddag door onze stad. De twee lijkwagens aan het hoofd getuigen dat de twee jongemannen grafwaarts werden gedra gen, van wier verscheiden wij gisteren melding maak ten. En waar de stoet voorbijkwam, zal men, getrof fen door het aangrijpende van deze begrafenis, even met deernis en medelijden hebben gedacht aan de ouders, die twee zoons, en hun kinderen, die twee broeders grafwaarts moesten brengen. Op de algemeene begraafplaats was een belangstel ling- helaas ten deele vermengd met nieuwsgierig heid van kinderen, die bij een dergelijke plechtige ge beurtenis moesten worden geweerd zooals wij er nog nimmer te voren zagen. Vroolijk scheen het zonnetje, maar op hetzelfde oogenblik, dat de eerste kist in de groeve werd neerge laten, stak er plotseling een Maartsche bui op, de re gen viel iu dikke druppels neer het was of de na tuur meoweendei, meetreurde, nu ze zag, hoe zwaar de taak was, welke de nabestaanden op dit oogenblik hadden te vervullen. Toen werd het stoffelijk overschot van den tweeden zoon aan de narde toevertrouwd en brachten de fami lieleden beiden een laatsten bloemengroet. Het was een aangrijpende gebeurtenis oil de stil te werd slechts verbroken door het geween en gesnik, dat van alle kanten gehoord werd. Zelfs de mannen, wier werk het is de overledenen ter aarde te bestellen, bleken tegen zooiets aandoenlijks niet meer bestand. Ds. Vinke trad hierop naar voren om een korl woord te spreken, llij wees op de groote belangstel ling welke getoond' werd, nu een ouderpaar diep werd getroffen, dat twee zoons op jeugdigen leeftijd van zich zog weggenomen. Allen moesten wel worden herinnerd aan het oude psalmvers: Gelijk het gras is ons kortstondig leven, Gelijk een bloem die op het veld verheven Wel sierlijk pronkt, maar kracht'loos is en teer. Spreker kou begrijpen wat er moest omgaan in de harten der aanwezigen; vooral in die der vrienden, die stonden kan het graf van wie zij hebben lief ge had. Diep moesten vooral die jongemannen onder den indruk zijn. Maar wilde spreker vragen ge denken zij wel allen hun Schepper? O, het geschied: zoo vaak, dat dit in (le jongelingsjaren niet het geval is en dat men dan in de latere, de kwade jaren, daar toe geen lust meer gevoelt. E11 toch is (Ht van zoo groot belang. Daarom wilde spreker dit plechtige oogenblik aangrijpen, om in aller aanwezigheid te pre diken het Evangelie der Opstanding en des Levens. De grootste Christen, Paulus, zeide reeds: „in mij is Christus en daarom is sterven gewin," omdat hij in Christus.God den Vader van het eeuwige leven zag. Gij ook, zeide spreker, moogt kennen die Heiland en het. komende Paaschfeest zal U getuigen van op standing en leven. Daarom eindigde spreker met de vraag: Kent gij Christus als Zalig-maker, als Verlos ser van zonde, dood en graf? Zoo niet, jaag er dan naar Hem te leeren kennen, die verzoenen wil met den dood, en door Gods genade het eeuwige leven schen ken wil. Hierna zong- liet dubbel-mannenkwartet „Harmonie" ter nagedachtenis aan hun zangbroeder F. C. W. Stütner het Ecce Quomodo Moritur" van Handl. Namens de familie Stütner werd eindelijk dank ge bracht voor de overstelpend vele bewijzen van harte lijkheid', liefde en trouw, de laatste tijden ontvangen en werd de hoop uitgesproken, dat onder Gods onmis bare zegen het sterven den aanwezigen tot gewin zou worden. Toen verliet men het dübbele graf, waar een schat van schoone bloemen als zichtbare teekenen van deel neming en waardeering achterbleven. (Ongecorrigeerd.) AGENDA. DINSDAG. Dam- en schaakclub, 8 uur, Voorwaarts. Zangvereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor „Orpheus," repetitie voor dames, 7V2 uur precies, ho tel Proot. Ingezonden Stukken. Amsterdam, 16 Maart 1912. Den Hoogedelgestrengen Heer C. VAN DER VOORT VAN ZIJP. Lid van de 2e Kamer der Staten-Generaal, 's-Gravenhage. Hoogedelgestrenge Heer, In de Ermelosohe Courant van Woensdag 13 Maart 1.1. wordt gewag gemaakt van eene door U te Njjkerk gehouden lezing over de Tariefwet. Daarbij wordt ge schreven „Maar nog niet wisten zij hetgeen de heer van der Voort van Zijp mededeelde, dat het Duitsche kapitaal ook reeds meedoet om de voor Holland zoo nadeelige Tariefwet te bestrijden. Op deze wijze wor den de kosten der Anti-Tariefwet-advertentiën onder meer bestreden." Hoezeer het ons moeilijk valt te gelooven, dat gij zoodanige mededeeling deedt, is het bericht, dat wij ook in andere bladen vondin zoo stellig, dat wij er niet aan kunnen twijfelen. Het zij ons dan evenwel veroorloofd met den meest mogelijken nadruk te protesteeren tegen Uwe aantij ging, omtrent de voor en door het Anti-Tariefwet- Comité bijeengebrachte gelden. Het is een verzinsel te beweren dat aan eenige beweging van het Anti- Tariefwet-Comité het Duitsche kapitaal mededoet. Dat gij het noodig hebt gevonden eene beweging die er haar eer instelt nationaal te zijn en die er niet minder trotsch op is dat zij zich houdt buiten het terrein der politiek, te bestrijden met onware en on waardige argumenten, kunnen wij niet anders dan betreuren, te meer waar wjj van den volksvertegen woordiger althans feitolijk juiste mededeelingen moch ten verwachten. Hoogachtend, het Anti-Tariefwet-Comité, (w.g.) J. H, G. BEKKER, Secretaris,

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2