BINNENLANIt. STADSNIEUWS. BUITENLAND plelziei' te moeten aanschouwen, zoneter zelf iets te kunnen genieten, moet ook de besten verbitteren. Do maatschappij zou dus verstandig handelen en in haar eigen belang, indien zij ten deze wat minder be krompen-materialistisch zou handelen. Voorts behoorde er wat meer zorg te worden besteed aan de bevordering van de bagage der passagiers van en naar boord. Een officieel depot en een paar ver trouwde kruiers in dienst van de maatschappij, die zoo noodig voor een rijtuig ter bevordering naar de plaats van bestemming te Londen en te Amsterdam zoude,n kunnen zorgen, zouden het gemak van de reis voor de passagiers nog zeer verhoogen. Doch dit zijn slechts raadgevingen aan de directie. De reis biedt reeds nu zooveel goede dingen dat wij hen, die in het nu komende voor zeereizen geschikte seizoen een reisje naar Londen willen doen, deze wijze wel kunnen aanbevelen. TWEEDE KAMER. In de zitting van gisteren werden verschillende wetsontwerpen aangenomen, daarna had eenig debat plaats over de conclusion, op eenige adressen geno men, waarna de Vogelwet aan de orde kwam. De hoer llugenholtz (S. D. A. P.) verdedigde een amendement op artikel 5 (vergunning voor het ra pen van eieren van meeuwvogels). Hij wilde het toe staan van vergunning imperatief maken, niet facaul- tatief, zooals het ontwerp voorstelt. De heer Heemskerk (A.-R.) wilde ook ver gunning voor 't rapen van kluiten, koeten en schol eksters. Hij was tegen het amendement-Hugenholtz. De heer llugenholtz trok na een debat met den minister van landbouw, nijverheid en han del (de heer Talma), die 't amendement hier mis plaatst achtte, zijn wijzigingsvoorstel in. De heer T eenstra (V.-D.) was van meening, dat het amendement-Hugenholtz niets tc maken heeft met de artikelen, waarbij de minister het ter sprake gebracht wil hebben. De heer T y d e m a n (V. L.) zal bij art. 24 op de zaak terugkomen. De heer Van Doorn (U. L.) stelde een redac tiewijziging voor tot nauwkeuriger termijnbcpaling, waartoe de minister overgaat. Deze bestreed bet amendement-Heemskerk, dat na repliek van den voorsteller werd verworpen met 50 tegen 18 stemmen. Art. 5 werd z. h. s. aangenomen. Art. 0 werd na een vraag van den heer Van Doorn aangenomen, art. 8 (bevoegdheid voor ge bruikers van gebouwen om nesten te verstoren) na een juridische opmerking van den heer Tydeman. Op art. 9 (vergunning om met vuurwapenen scha delijke vogels te dooden enz.) verdedigde de lieer Fleskens (R.-K.) een amendemeut tot uitbreiding en verduidelijking van de te verleenen bevoegdheid en bepleitte de heer Tydeman een amendement, dat bij een juridische verbetering en een uitbreiding als die van den heer Fleskens, het verbod behelst van het vervoer van de gedoode vogels. Daarna werd de eindstemming over de wijziging van de Indische Comptabiliteitswet bepaald op mor gen en kwam opnieuw een conclusie op een verzoek schrift aan do orde. Vervolgens was de Vogelwet weer aan de orde bij art. 9 en de daarop ingediende amendementen. De heer De W ij k e r s 1 o o th de Weerde- s t e ij n (R.-K.) voerde hierover het woord en verde digde het ame.ndement-Fleskens, voor zoover dit niet alleen bij aanwezige schade, maar ook bij dreigend na deel de vergunning wil verleenen tot het d-ooden van schadelijke vogels. De Parijsche Conventie staat aan dit denkbeeld niet in den weg. De heer Pollema (A.-R.) sloot zich bij den heer De Wykerslooth aan, waarna de minister erkent, dat de Parijsche conventie preventieve vergun ningen toelaat, net dooden^van vogels met andere middelen dan met het geweer, zou niet alleen schade lijke, doch alle vogels treffen. Bij deze wet is er gee nerlei aanleiding om den eigenaars gelijke rechten toe te kennen als aan den gebruikers, zooals de heer Tydeman wil. Er volgden replieken. De minister, de heer Talma, merkte op, dat het hem thans onmogelijk is het amendement-Fleskens over te nemen, waarmede hij vrijwel kan instemmen. Daarom wijzigde spr. het artikel in dien zin, dat er de preventieve vergunning in wordt opgenomen. De ver gunning tot schieten zal dan verleend kunnen worden tot wering van schade of overlast van vogels. De heer Tydeman kwam er tegenop, dat men den heer Fleskens nu gaat- aanraden zijn amendement in te trekken. Daar kan geen sprake van zijn, of spr. zou het onmiddellijk overnemen. Nader verklaarde de minister, de heer Talma, nog dat hij het absolute veTzet tegen het amendement- Fleskens laat varen, wanneer men het er over eens is dat indien het artikel een bezwaar wordt tot toetre ding tot de Conventie (omdat andere middelen tot dooden van vogels dan alleen vuurwapenen worden toegestaan), zulks door een beperking bij algemeenen maatregel mogelijk wordt gemaakt. Hierover wensch- te spr. nog advies van den Commissie van Rappor teurs. De heer Van Dedem antwoordde namens de Commissie van Rapporteurs hierop, dat 't z. i. beter is dat de Kamer de zaak uitmaakt. De beraadslaging werd gesloten. Het sub-ame.ndement-Tydeman werd met 40 tegen 33 stemmen aangenomen. Het gewijzigd amendement- Fleskens werd met 41 tegen 33 stemmen aangeno men. Het gewijzigd artikel werd z. h. st. aangeno men. De voorzitter stelde aan de orde art. 10. De heer Tydeman die hierop een amendement heeft, wensehte uitstel tot den volgenden dag. De voorzitter zei, dat hij wensehte door te gaan, om den volgenden dag met, dit wetsontwerp ge reed te komen. De heer Tydeman drong nogmaals op uitstel van behandeling aan. De Kamer is thans vermoeid. De vergadering werd daarna verdaagd t-ot den vol genden morgen. EERSTE KAMER. De leden van de Eerste Kamer dor Staton-Generaal zijn ter vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 27 dezer, des avonds te 8% uur. DE KONINGIN TE SCHEVENINGEN. De Koningin, vergezeld van Haar adjudant den luitenant-kolonel Van Hoogstraten, bezocht gisteroch tend van halfelf tot halftwaalf de aan het strand te Scheveningen gehouden schietoefeningen van de com missie van proefneming, bestaande uit den- luit.-kol. Peletier, de kapiteins Boom, Hossel in de Jong, Witseu Efias en Oudendijk en den luitenant Van Selm. Ook bezocht, de Koningin het meethuisje, op een duin ge legen. N1ET-ONTVANKEL1JK. Het beroep van den gemeenteraad van Kortenhoef tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, waarbij eenige wegen op den ligger zijn ver meld als eigendom van het Fonds doT Geabandonneer de Landen en onder beheer van den polder Kortenhoef, is door de Kroon niet-ontvankolijk verklaard, omdat de gemeenteraad vau zijn boroeip niet te gelijker tijd kennis gaf aan Gedeputeerden. „PLAN 1913." De Centrale Commissie voor „Plan 1913" heeft in Hotel des Pays Bas te Utrecht hare derde vergade ring gehouden. Besloten werd den minister van Landibouw, Nijver heid en Handel dank te betuigen voor de wijze waarop hij der Commissie was tegemoet getreden en hem te verzoeken het eere-voorzittersehap der Commissie te aanvaarden. Uit de mededeelingen van het Uitvoe rend Comité bleek, dat het aantal plaatsen, dat aan het plan zal deelnemen, geklommen is tot over de vijf en twintig en dat reeds van tien internationale con gressen bekend is, dat zij in 1913 in Nederland worden gehouden. Uit eigen beweging is de buiten!nndsche pers over hetgeen in ons land wordt voorbereid gaan schrijven. KöLnische en Frankfurter Ztg. bespraken het plan op sympathieke wijze. Het laatste blad ken schetste het met de woorden: „Ganz Holland ei,no Ausstellung" en voegt daaraan o.a. dit toe: „so wird Holland mit einfachen Mitteln endlich das gefunden huben, wonach wir auf den zusammengeiirfelten Wel- taiisstellungen so sehnsüehtig und vergebens auslug ten. Harmonie dor Ausstellung mit, der Umgebung und einfache einlieitlioho Kunstlerische Beschaulieh- keit." Aan de sub-commissie voor de reclame in het bui tenland werd een crediet verleend om met die reclame te beginnen, terwijl met erkentelijkheid werd kennis genomen van de toezegging der groote spoorweg- en stoomvaartmaatschappijen om met hunne reclame-ad ministratie de commissie behulpzaam te zijn. De verschillende commissie brachten verslag uit over hunne werkzaamheid en blijven diligent. Het denkbeeld om iets te doen ten einde de school jeugd te doordringen van den plicht om vreemdelin gen beleefd te behandelen, ook als zij in kleeding of manieren van de onze afwijken, bleek reeds door de Tuchtunie aan de orde te zijn gesteld en zal dus aan die vereeniging ter verwezenlijking worden overgela ten. Tot penningmeester werd aangewezen de heer Jhr. C. R. T. Krayenhoff te Utrecht. Do volgende vergadering zal weder te Utrecht wor den gehouden op Zaterdag 20 April. Gemeiigd nieuws. MOORD TE BEEK. In verband met de aanhouding van Herman Bosch werd gisteren een uitgebreid onderzoek ingesteld on der leiding van kapitein Thomson, der marechausséo uit Arnhem. Tal van getuigen werden gehoord en geconfronteerd met den verdachte. Het onderzoek duurde van kwart voor twaalf tot zes uur. Bosch bleef ontkennen, en werd daarna weer gevankelijk naar 's-Heerenberg overgebracht en zal werd naar Arnhem worden getransporteerd. Zijn arrestatie is reeds lang voorbereid, maar, daar hij in Duitschland werkte, kon ze niet eerder plaats hebben. Zaterdagavond kwam hij weer in het land en werd toen onmiddellijk door den gemeente-veldwachter Clerx te Beek gearresteerd. Bosch staat zeer ongunstig hekend. Vóór vier jaar werd hij tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens verkrachting. In grootte en uiterlijk lijkt hij zeer veel op Derksen, terwijl hij ook gelijke kleeren aan en een zelfde lioed op had. Het getuigenis van mej. Gottsmann uit Emmerik is daardoor ook weer merkwaardig. DE MOORD TE VUGHT. liet Gerechtshof te VHertogenbosch veroordeelde A. van Ruth, den 24-jarigeu arbeider te Vught, tot twintig jaar gevangenisstraf, onder aftrek van het voorarrest, wegens moord, den 14<lcn Augustus 1911 gepleegd op Adriann van Roosmalen te Vught. 16.000 GULDEN VERLOREN. Een dame, met haar zoontje uit Deventer naar Brus sel reizend, ontdekte te Rotterdam, waar zij een paar uren vertoefde, dat 16.000 aan bankbiljetten verlo ren waren, die zij haar zoontje in een linnen zakje op het lijf had gebonden. De nummers zijn bekend. AANVARING. Dinsdagavond kwam de salonraderboot „Hamburg,'' die op de werf van de firma P. en A. van Gelder te Nijmegen was gerestaureerd en bestemd voor Cuxha- ven, te Deventer, voor den wal met een groot aantal gonoodigden aan boord. Op de reis naar Deventer heeft een aanvaring plaats gehad met de schipbrug te Doesburg, doch de boot kon, na eautiestelling. haar reis vervolgen. Gistermorgen werd de reis voortgezet naar Kam pen. Bij het doorvaren der schipbrug- te Deventer hail wederom een aanvaring plaats, met het gevolg dat een belangrijke schade aan de brug werd toege bracht, waardoor de gemeenschap met beide oevers werd gestremd. Men hoopte het verkeer gisteren nog weer te kunnen openstellen en heeft naar Kampen ge seind om aanhouding der boot, om opnieuw cautie te deen stellen voor de belangrijke schade. EEN AMSTERDAMMER WEGENS SPIONNAGE GEARRESTEERD. Na het bekend worden van de arrestatie, wegens spionnnge op het, eiland Wight, van een Engelschman, een Duitscher en een Hollander, welke laatste beweer de te zijn Carl Denig Jr., uit Amsterdam, die twee dagen in een kleine tent gewoond! hadden bij een fort, en voor den rechter beweerden dat zij een uitotapje maalden, na te Londen een snijeursus te hebben ge volgd, heeft het ITbld. zich gewend tot den lieer Carl Denig, kleermaker, Heerengracht bij de Oude Mie straat te Amsterdam. Inderdaad bleek deze, meldt het blad, de vader van den gearresteerden „spion" te zijn. Wij waren de eersten, die hem het bericht van de arrestatie van zijn zoon brachten.... Al dadelijk verklaarde de heer De nig, dat hier zonder eenigen twijfel een misverstand in het spel moest zijn; de onschuld van zijn zoon staat als een paal boven water. De heer Denig Jr. woonde sedert een paar jaar te -Londen, waar hij het vak van kleermaker uitoefende. Sinds Januari volgde hij een snijeursus in de Engel- sehe hoofdstad: deze cursus was juist deze week afge- loopen. Einde dezer week zou, naar aan de familie bekend was, de zoon naar Amsterdam komen en van hier naar Duitschland vertrekken, om er een betrek king te aanvaarden. Do jonge Denig, die juist Dinsdag wellicht de dag zijner arrestatie den 20-jarigen leeftijd bereik te, was een groot liefhebber van het leven in de open lucht. Zoodoende was hij lid: van de „Amateur Cam ping Club," een vereeniging, die zich het knmpeeren buiten ten doel stelt. Met een kleine tent, die zijn eigendom was, had hij o.n. reeds te Brighton en in de omstreken van Londen gekampeerd, in gezelschap van enkele vrienden van den snijeursus. Men toonde ons photo's door den „spion" en door een zijner vrienden, een Duitscher (vermoedelijk dezelfde, die met hem ge arresteerd werd) van de tent vervaardigd. Want en dit is vermoedelijk een verzwareude omstandigheid voor den heer Denig Jr. geweest hij deed aan pho- tografeeren I Toch is het niet aannemelijk, dat hij met zijn toe stel, een handeamera'tje 9 X 12, opnamen zou ge maakt hebben van forten bijvoorbeeld, want het mili tarisme en wat daarmee verband hield, lokte lit 111 geenszins aan. Het was niet aan de familie bekend, dat hij zich op Wight bevond. Wel wist men, dat hij voor zijn ver trek nnar Holland nog een uitstapje zou maken. De familie lachte ten slotte om het geval; toch is het. voor den zoon een minder aangenaam avontuur, want hij zit gevangen als slachtoffer van overdreven Kngelsche spionnagevrees. UIT SCHERM ERHORN. In de vergadering van „Het Witte Kruis" werd door den secretaris verslag uitgebracht over 1911 en door den penningmeester rekening en verantwoording over dat jaar. Deze rekening gaf aan in ontvangsten een bedrag van 229.10°, in uitgaven een bedrag van 192.41r', alzoo een batig saldo van 36.69. De begrooting over 1912 werd in ontvangsten en uitgaven vastgesteld tot een bedrag van 221.69. Als bestuursleden werden herbenoemd de heoren J. Kuil man on G. Moerbeek en in plaats van den beer J. Kos ter werd gekozen de heer R. de Boer. Tot afgevaar digde naar de district9vergaderi,ng te Piïrmerènd werd gekozen de heer T. J. Natzijl. Verder werd besloten nog eenige staaldraadmatrasseu aan te schaffen. Voor een slechts matig bezette zaal trad hier Woonsdagavond als spreker op de heer Jhr. Muralt van Zierikzee, voorloopige candidaat van de vrijzinni ge richting in de Kamervacature Hoorn. In zijn rede werd door spreker vóór de pauze behandeld1 de Tarief- wet, na de pauze de Staatspensionneering. Spr. toon de aan hoe nadeelig de aanneming van de Tariefwet voor ons volk zou zijn en voor sommige takken der in dustrie eveneens. Het Staatspensioen noemde hij een recht den arbeider toekomende, dat niet uit den boezem van bet volk moest voortkomen maar van de kapitalisten, die zedelijk verplicht waren het te verlee nen, als verbruikers van de arbeidskrachten van hen, die in den dienst van het algemeen versleten zijn. Aan het einde van zijn rede viel1 den spreker een da verend applaus ten deel, wel een bewijs dat de aanwe zigen het met hem eens waren en hij in deze plaats een goeden indruk heeft achtergelaten. UIT SINT-PANCRAS. De afdeeliug SLnt-Pancras van de Kindervacantie en herstellingskolonies vergaderde 20 Maart ten huize vuil den heer Jn. Ruys. Na opening en lezing der no tulen en jaarverslag, volgde de rekening en verant woording der gelden. Ontvangen was 30.92, uitge geven 41.07. alzoo een nadeelig' saldo van 10.15, De heer J. Verweel werd als lid van 't bestuur met algemeene stemmen herkozen, terwijl in de plaats van den lieer C. Groen, die bedankte, gekozen werd de heer P. Volkers. Men besloot het Burgerlijk Armbestuur te verzoe ken het nadeelig saldo aan te zuiveren, evenals dit het vorig jaar was geschied, Hierna sluiting met dank aan de aanwezigen. UIT BERGEN. Te Utrecht slaagden voor liet examen nuttige hand werken de dames T. Duyves, J. C. M. Henning, B. A. van Velzen, M. A. C. Dahmen, J. M. Heuvel en D. A. van der Bijl. allen alhier. De staking aan de zandsteenfabriek van den heer van der Heijden kan als geëindigd worden beschouwd. Van de 13 stakende arbeiders zullen 9 hedenmiddag het: werk hervatten. Deze laatsten hebben een nieuw arbeidscontract geteekend. Wij vernemen dat hun eisch om loonsverhooging niet is ingewilligd. Een viertal stakers werd ontslagen. Laatste berichten, DOOR DEN TREIN VERMORZELD. 's-HERTOGENBOSCH, 21 Maart. Hedenmiddag is een ploeg arbeiders door trein 207 van Utrecht naar Den Bosch nabij de stad verrast. De arbeider Schoen makers sprong op het alarmsignaal van den machi nist opzij en viel met het hoofd' op de brugleuning. Hij kreeg een hevige schedelbreuk en was direct dood. De arbeider Bos werd door den trein vermorzeld. AANBEVELING RECHTER TE UTRECHT. Door de arrondissements rechtbank te Utrecht is ter benoeming van een rechtor in haar college, opge maakt de navolgende alphabetische lijst van aanbeveling: mr. dr. A. D. IJ. Fockema Andreaemr. G. W. Star Busmann mr. dr. R. Kranenburgrechters re spectievelijk in de arrondissements-rechtbanken te Alk maar, Almelo en Tiel. (Stct.) (Reeds in een deel der vorige editie vermeld). AANBESTEDING. Aan de firma W. F. Stoel werd bij aanbesteding van wege den polder de Wieringerwaard de levering opgedragen van 980000 waalstraatklinkers en niet van slechts 980 stuks, zooals ons desbetreffend berichtje van gisteren meldde. COLLEGIUM LEIDSCH STUDENTENCORPS. Bij enkele candidaatstelling is gekozen tot assessor II Collegi van het Leidseh Studentencorps de heer G. C. B. v. d. Feen de Lille, alhier. GEMEENTELIJKE NORMAALLESSEN. Bij de gehouden toelatingsexamens voor de gemeen telijke normaallessen alhier zijn geslaagd voor de 2de klasse de meisjes C. M. Blom en W. Everhard, bei den alhier, voor de lste klasse de meisjes C. J. van Huit, E. P. Visser en A. S. Wijker, allen alhier, T. Peijs te Koedijk en M. van Zalinge te Oudkarspel. Voor de lste klasse dejongens J. Asjee en P. S. Duin- ker, alhier, K. Heinis te Groot-Schermer en P. Kieft te de Rijp. DE BEVESTIGING IN DE NED. HERV. KERK. Gisteren is er vergaderd over de bevestiging van de gekozen vrijzinnige ouderlingen en diakenen, alhier, die den 3den dezer door ds. De Pree niet heeft plaats gevonden als gevolg van een gerezen geschil. De zaak werd aan het oordeel van het classikaal bestuur on derworpen, dat beslist heeft, dat er tusschen beide partijen geen geschil in kerkrechterlijken zin bestaat. DE NUTSSPAARBANK. Blijkens het financieel overzicht over de laatste 5 jaren was liet. bedrag van den inleg resp. J 118024.44, f 137.052.845, f 172.638 89, f230.047.155, f232.342.195, de terugbetaling 129.712.00°, 118.993.21°, 152.869.55%, 191.128.62%, 208.544, het saldo te goed aan inleggers verschuldigd 327.495.11V2 355.351.43%, 386.241.65, 437.558.41, J 475.119.30%, het totaal der reserve 85.000, 85.000, 96.999.65, 104.000, 104.880.68. Het aantal inleggers bedroeg respectievelijk: 2557, 2542, 2560, 2709, 2493 (deze achteruitgang is toe te schrijven aan het intrekken van circa 400 boekjes we gens verjaring). Den 30 Maart a.s. zal het 65 jaar geleden zijn dot deze spaarbank werd opgericht. VOLKSHUrSVÏSTlNG. In de gisteravond gehouden vergadering van het Bestuur der Vereeniging Volkshuisvesting is de bouw van 10 arbeiderswoningen opgedragen aan den heer L. C. Oudt, aannemer alhier. SP1JSUITDEELINO. Naar men ons mededeelt heeft de commissie voor de spijsuitdeeling alhier in den winter van 19111912 van 21 December tot en met 2 Maart aan 126 gezin nen, beslaande uit 206 hoofden en 279 kinderen, dus 485 personen uitdeeling gedaan. In dien tijd werden verstrekt in 30 afdeelingen 10210 porties, waarvan 5041 rijstsoep, 1434 erwtensoep en 3735 gort. Gedurende drie weken werden er twee maal en 8 weken 3 maal per week uitdeelingen gege ven. AGENDA. DONDERDAG. Kegelclub „Onze Club," 8 uur. de Unie. Schaak- en Damclub V. V. V. VRIJDAG: Gymn.-ver. „Turnlust," aspiranten 7'/48V4, turn- lokaal Schoolstraat. Zangvereenigiug „Nieuw Leven" met mannenkoor „Orpheus," repetitie voor het geheele koor, 8 uur pre ei es, gebouw Diligentia. Gymn.-vereeniging „Kracht en Vlugheid," jongens, le afd. van 07 uur. Dames Gymnastiek-vereeniging „Hygiea" oefening van 6—7 uur voor meisjes, van 78 voor jongens van 8—9 voor Dames in het Gulden Vlies. CORRESPONDENTIE. Men zal gemerkt hebben, dat in het nummer van gisteren de verordening op den genees- heel- en ver loskundigen dienst voor behoeftigen eenigszins door- elkaar gekomen is. Na de tweede alinea van artikel 4 had natuurlijk artikel 5 tot en met artikel 15 moeten worden inge- lascht. DE ITALIAANSOH-TURKSCHE OORLOG. De Vossische Zeitung bevat een brief nit Tripolis d.d. 14 Maart, waarin een pessimistische voorstelling gegeven wordt van de positie der Italiaansche troe pen. Overal zijn ze tot een verdedigende houding ge dwongen. De Turken beschikken over een groote mocht en krijgen steeds meer officieren. De schrij ver verwacht, dat de ItaLianen Aïn-Zara bij een he- vigen aanval zullen prijs geven, omdat zij do noodlge troepen niet hebben om zich te verdedigen. Zij den ken op het oogenblik dan ook niet aan een actief op treden, maar nemen maatregelen tegen mogelijks aanvallen op Tripolis. Do Italianen hebben echter een paar overwinnings- berichten bij de hand. Zij melden: De bestuurbare luchtschepen hebben een kruistocht ondernomen en kwamen o.a. boven het Arabische kamp te Sooani ben Aden, waar zij een dertigtal bom men nnar beneden geworpen hebben, die op zichtbare wijze schade aanrichtten. Gisteren heeft de artillerie te Derna scharen Ara bieren met verlies aan hun zijde teruggeslagen. ENGELAND. I)e bijeenkomst van het mijnwev- kersverbond heeft een besluit genomen, waarbij lo. geen wet van het parlement aannemelijk verklaard wordt, als niet opgenomen is een minimum loon van ten minste '5 shilling per dag voor volwassen werklie den, die geen stukwerkers zijn. en van 2 shilling voor jongens van 14 jaar; 2e moet het wetsontwerp loon schalen voor de kolendelvers in elk district bevatten, de vergadering doet een beroep op de Arbeiderspartij om een daartoe strekkend amendement in te dienen; 3e wordt een verdere overweging van het wetsont werp overgedragen aan het uitvoerend comité, aange vuld met parlementsleden, die bet verbond vertegen woordigen, ten einde het amendement np te stellen, dat het ontwerp in overeenstemming zal brengen mot het besluit van het verbond. Onwaar moet het zijn dat de arbeid Maandag wordt hervat. Op zijn vroegst is dit 1 April. De unionisten zullen tegen bet wetsontwerp zijn en de ministerieelen zijn deswege bezorgd. De Pall Mall, een unionistisch blad bestempelt het ontwerp als een chantagewet, welke de arbeiders uit andere industrieën zal aanmoedigen óók het minimum loon te eischen, het spoorwegpersoneel en de trans portarbeiders het allereerst. Dl ITSC'HLAND. Tegengesproken wordt het ge rucht. dat de staatssecretaris vail huit en 1 nndsche za ken, de heer von Kideorlen Wachter zijn ontslag reeds ingediend heeft, maar beweerd wordt, dat de positie van den staatssecretaris sedert de Marokko-kwestie geschokt is en dat hij binnen, niet al te langen tijd een gezantsehapspost zal overnemen. De keizer is op bezoek geweest bij den Fran- schen gezant te- Berlijn, en dat heet erg goed te zijn voor de Franseh-Duitsche betrekkingen. De komst van den Duitschen keizer moet echter slechts aan een gelukkig toeval te wijten zijn. De heer Cambon moet aan de dochter van den keizer, prinses Victoria Loui se, gevraagd hebben, of zij niet eens de Fransche am bassade kwam bezoeken. De prinses antwoordde, dat zij dat buitengewoon gaarne zou doen, maar dat zij nu eerst naar Zwitserland ging. Daarop moet de keizer lachend gevraagd hebben: Wat zou u er van denken, wanneer ik eens als plaatsvervanger ver scheen TURKIJE. De ministerraad nam kennis van de telegrammen der Turksche gezanten in het buiten land, betreffende dc concentratie der Russische troe pen in de nabijheid van de Turksche grens. Deze be richten zijn geruststellend. De Turksche gezant te St.-Petersburg heeft van den Russischen minister van buitenlandsche zaken Saso- nog de formeele verzekering ontvangen, dat Rusland geenerlei aanvallende bedoelingen heeft. Het heeft slechts de reorganisatie en de aanvulling van enkele korpsen ter hand genomen, doch geen mobilisatie plannen. In regeeringskringen worden de Italiaansche vre desvoorstellen onaannemelijk geacht. CHINA. Volgens „Exchange" kreeg Joeantsikai een dreigbrief, waarin stond dat hij, als de soldaten niet gisteren nog hun volle soldij kregen, zou worden vermoord. Gemengde Mededeelingen. EEN PETROLEUSE VOOR DEN RECHTER. Helen Pitfield, de suffragette, die op 3 Maart 1.1. het hoofdkantoor der posterijen in brand trachtte te steken, is te Londen tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De rechter zeide, dat hij haar nog stren ger zou hebben gestraft, wanneer zij niet in een zie kenhuis had gelegen. OP EEN IJSSCHOL. Uit IHelsingfors wordt aan den Berl. Lokal. Anz. gemeld, dat 300 Finsche visschers op een ijasohol de zee ingedreven zijn.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2