STA DSN IE ÏT WS xnr a k BUITENLAND CURSUS MELKCONTROLEURS TE HOORN. CADETTENSCHOOL. UIT EGMOND AAN ZEE. ^Gistermiddag ongeveer vier uur kreeg het paard van den vrachtrijder Gul, aan den Hoeverweg, terwijl de vrachtrijder naast het paard liep, plotseling een aanval en1 sprong op zijde, waardoor paard en lading in de sloot terecht kwam. Het paard was dadelijk dood, terwijl, toen de lading, waaronder veel kruide nierswaren, weer op het droge was gekomen, eenige schade had gelede®. Voor den vrachtrijder, wiens paard niet verzekerd was, is dit eeni belangrijke schadepost. UIT LIMMEN. Vier der beklaagden, die waren veroordeeld door de Alkmaarsche rechtbank in verband met het gebeur de in den nieuwjaarsnacht, hebben hooger beroep aan- geteekeud de veroordeelde M. N. berustte in zijn vonnis. De advocaat-generaal vroeg bevestiging' van het vonnis, de advocaat mr. Cohen uit Amsterdam vroeg onmiddellijke invrijheidsstelling van beklaagden. Het Hof willigde dit laatste verzoek in, zoodat beklaagden uit de preventieve hechtenis zijn ontslagen. De uit spraak van het Hof volgt later. De cursus in melkonderzoek ter opleiding van con troleurs voor rundveefokvereenigingen, zuivelfabrie ken en melkinrichtingen, welke van October 1911 tot Maart 1912 van wege het ZuiveJconsulentschap voor de provincie Noordholland te Hoorn is gegeven, werd gevolgd door 2:5 leerlingen. Eén leerling overleed tij dens den cursus. Na afgelegd schriftelijk en monde ling examen kon aan 20 deelnemers het diploma van bekwaamheid worden uitgereikt, terwijl 2 moesten worden afgewezen. De namen der geslaagden zijn (in alphabetisehe volgorde) B. T. Bels, Avenhorn, Jb. Benist, Hoorn, Mej. Ca. Ma. Brugman, Stompetoren, D. Brugman, Lutjewin kel, O. C. Dekker, Oterleek. O. Doet-s, Middelie, P. Huiberts, Middelie, P. Kloek, Ooster-Blokker, R. Koe- lemeij, Ursem, C. Koorn Jz., Lutjewinkel P. Nes, Beemster, A. Ruijter, Ooster-Blokker, H. Schouwvlie- ger, Callantsoog, P. Schuurman, Andijk, W. Stam, Wester-Blokker, J. Tesselaar, Nieuwe Niedorp, K. Vet Dz., Sehellinkhout, D. Wit Cz.. Nieuwe Niedoip, J. J. O. Wij dene#, Sijbekarapel, Jb. Zeekant, Zuid- Schermer. Mej. C. M. Brugman te Stompetoren is het eer ste meisje, dat een diploma voor melkonderzoek be haalde Jammer, dat door de ongelukkige loting bij de be noeming van een melkcontroleur voor het te Stompe toren nieuw opgerichte controlestation, hnar de ge legenheid is ontnomen practiseh aldaar werkzaam te mogen zijn. Tevens is haar aanteekening gegeven voor het. on derzoek der melk op gebreken en voor consumptie. WAARSCHUWING. Do burgemeester van Apeldoorn raadt in het Alge meen Politieblad aan, alvorens op een aanbieding ▼an G. G. Moll Jr., hoeve „Zeldenrust" Apeldoorn, die in verschillende dagbladen bij advertentie aardap pelen te koop aanbiedt, in te gaan, eerst degelijke in- formatiën in te winnen. HANDELS AVONDCURSUS 1911—1912. Gisteravond1 had op de groote zaal van de Ambachts school de uitreiking der diploma's en de mededeelin- gen van den uitslag der overgangs-examens plaats. De heer jhr. mr. M. E. J. J. vau Lidth de Jeude sprak de jongelui daarbij ongeveer als volgt, toe: Alvorens tot het uitreiken der diploma's en het me- dodeclen van den uitslag der overgans-exameus over te gaan, wil ik den loop van het onderwijs mededeelen. In de eerste klasse waren 48 leerlingen, zoodat ook deze klasse gesplitst moest worden, in de 2de klasse waren 18, in de 3de klasse 12, in de 4de klasse 7, dus totaal 85 leerlingen, 10 leerlingen verlieten de school tijdens dezen cursus, to weten 7 van de 1ste, 1 van de 2de en 2 van de 3de klasse, door hun vertrek of het vertrek hunner ouders, In het leerarenpersoneel vonden alleen mutatiën plaats door de benoeming van den heer Stadt, ter ver vanging van (hm heer Tinholt, vertrokken, en door de benoeming van den lieer Veltman, hetwelk to wijten is aam de splitsing der eerste klasse. Hierna deelde spr. den uitslag mede, welke luidt als volgt Bevorderd van de le naar de 2o klasse: Aleida van Ddjk, W. J. II. Eickholt, J. K. Govers, II. J. de Groot, J. Marjot, J. L. Meerman, voorw., G. W. J. de Munk, Th. M. de Rover, M. Schenk, I'". L. II. Schermer, V. P. Koijsper, Adr. Kleijmeer, Alida Knuppel, Bartha Ruiter, Anna Wijker, Henri Koll- mer, G. J'. Koster, J. Lievendag, A. Schalkwijk voorw., J. Th. Schneiders, F. A. Schut, K. Weeshoff, J. N. Wortel, G. Velzeboer. Niet bevorderd 17 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse: Jan de Boer, J. W. Kraaijo, M. C. Lobbregt, A. Mandemaker, H. C. de Munk, G. v. d. Veer. Niet bevorderd 11 leerlingen. Van de 3e naar de 4e klasse: H. Booij, P. de Jonigh voorw., C. H. Kops, J. Koot, J. de Lange, C. Venueker. Niet bevorderd 4 leerlingen. Diploma toegekend aan: N. Dubbeld, J. C. Burger, J. Hart, M. Jansen, N. J. B. Loonen, J. Pastoor, A. C. Stoker. Daarna zijne rede vervolgende, zeide de beer Van Lidth de Jeude tot de jongens dat het de commis sie genoegen doet aan al de leerlingen van de 4e klasse het einddiploma te kunnen uitreiken, hij wenschte hen daarmee geluk en hoopte, dat dit hun in hun volgend leven tot nut zal mogen strekken. Waar het dé commissie spijt dat betrekkelijk een' groot aantal leerlingen1 niet tot een hoogere klasse kunnen worden bevorderd' zoowel in het belang van het onder wijs als in dat van hen zelf, hoopte spr., dat zij daarin geen reden zullen vinden de school te verlaten, maar dat zij het onderwijs zullen blijven volgen, opdat ook zij eenmaal in het. bezit van het einddiploma daarvan de vruchten zullen kunnen plukken. Nu rest mij nog de plicht, zoo vervolgde spr.. den heeren directeur en leeraren een woord van dank te zeggen en zeker ook namens u, jongelui, voor het door hen gegeven onderwijs, waarna ik u allen voor zoover gij de school nu niet voorgoed verlaat, een tot wederziens toeroep. VOETBAL. Ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan, heeft de Noord-Hollandsche Voetbalbond serie-wed strijd en uitgeschreven, die gehouden zullen worden op het ter- reiu van Alcmaria Victrix alhier, op de volgende da gen 31 Maart, 7 April en 8 April. Er zjjn twee af- deelingen A en B. Voor 31 Maart zjjn de volgende wedstrijden vast gesteld. 1011. Amstel;IIH.V.V, veteranen (Haarlem) afd. B. 1011 Ajax IVA. F. C. III (Amsterdam), afd. B. Er wordt dus op twee terreineu tegelijk gespeeld. II1/»W/j Sport II (Hoorn)—Alcmaria III afd. B. II1-/,kP/» IJ. V. V. I (IJmuiden)Hercules I (Haarlem) afd. B. 12VzlVz Ajax IIHolland I (voorwedstrijd afd. A). 121/2IV2 Alcmaria IIHolland' II afd. B. Is/»2s/» Alcmaria ISport I afd'. A. ls/42s/» Racing Club II (Amsterdam)S. V. V. (Schoten) afd. B. 34 Prinses Juliana (Haarlem)M. F. C. (Medem- blik) afd. B. 34 Kinheün I (Beverwijk)H. V. V. Quick (Haar lem) afd. 8. Alzoo 10 voetbalwedstrijden op één dag. Dat kan dus voor de voetballiefhebbers, vooral bij mooi weer, een aardige dag worden. Wij twijfelen niet of de regelings-commissie zal voor een nauwkeurige afwerking van bovenstaand pregrammu zorgdragen. Moge de mededingende ver- eenigingen daarom alle op tijd aanwezig zijn. STEENKOOLLEVERING EN -L/YDTNG. Gisteren hebben we een bericht opgenomen van on zen Texelschen correspondent, waarin werd medege deeld, dat „Texels eigen stoombootonderneming," welke reeds te vergeefs bij de gemeente Den Helder aanklopte, besloten had, zich ten spoedigste tot het Alkmaarsebo gemeentebestuur te wenden met het verzoek gedurende het heerschen van den kolen nood steenkool aan bedoelde onderneming te willen leveren en daardoor te bevorderen, dat dé rijkspostdienst TexelNieuwediep geregeld kan worden voortgezet. Wordt aan de pers in het algemeen wel eens verwe ten, dat hare berichten dikwijls voorbarig zijn, ons kan in dit geval een dergelijk verwijt niet treffen. Inte gendeel het bericht kwam veeleer te laat en wat onze correspondent meende, dat nog zou moeten ge beuren, was toen reeds geschied. In de gewone Donderdagsche vergadering van B. en W. is het bedoelde adres n.l. reeds afgehandeld en werd het verzoek ingewilligd, met dien verstande, dat er een bepaalde termijn is gesteld waarvoor een ze kere hoeveelheid steenkool en niet meer dan die door onze gemeente zal worden geleverd. Hoewel de steenkool voorraad nan de gasfabriek zeer groot is. hebben B. en W. dus voorkomen, dat de gemeente, door het aangaan der overeenkomst ge vaar zou loopen, zelf gebrek aan kolen) te krijgen. Deze levering is echter nog van bijzondere beteeke- nis geworden. Men herinnert zich, dat er onlangs een staking heeft plaats gehad bij het lossen van steenko len ten behoeve van de gasfabriek, welke tot enkele strubbelingen aanleiding gaf. In antwoord op een in terpellatie van den heer Fortuin verzekerde de burge meester, dat alles zou worden gedaan, om de verkre gen ervaringen voor het vervolg te voorkomen. In verband! hiermede nu is de wijze, waarop de kolen van de fabriek in het schip zullen worden geladen van bijzonder belang. De heer Gottlieb Perlstein te Amsterdam, generaal- agont der Deutsche Maehinenfabrik A. G. te Keulen, heeft n.1. eenigen tijd geleden schriftelijk aangeboden een proef te doen nemen met een nieuw natuurlijk weer Duitsch! toestel, fahrbarer Eisenbahnwagen- Kipper geheeten. Gisteren is, nadat eerst de heer Smit Kleine, directeur der K. E. M. een conferentie met B. en W. heeft gehad de heer Perlstein iri de gelegenheid gesteld zijn verzoek toe te lichten en be sloten werd, geheel voor dienis risico en kosten, bij de eerste lading van een schip voor de Texelsche onder neming, welke Maandag reeds zal plaats hebben, een proef te nemen. Het toestel is betrekkelijk eenvoudig, gelijk bijgaan de schets, welke wij aan do welwillendheid van den heer Perlstein te danken hebben, duidelijk aantoont. Het is gemakkelijk te transporteeren en kan in zeer korten tijd zonder veel moeite gemonteerd worden. Maandagmorgen om acht uur zal dan ook eerst met het opstellen worden begonnen, terwijl het ondanks den grooten omvang, reeds een half uur later in ge bruik kan worden genomen. Het fabrieksgeheim schuilt voornamelijk in de draaibare schijf en in de constructie der wielen van het onderstel, welke aldus zijn gemaakt, dat de wrijving tot een minimum wordt beperkt, zoodat het leege spoorwagentje met behulp van metaaldraden door motorische kracht gemakkelijk naar boven kan worden getrokken. In dit wagentje wordt met behulp van een inrichting, welke eenigszins doet denken aan een baggermachine, de kool uit de fabriek door twee mannen geladen, een derde zorgt voor het neerlaten en ophalen van het wagentje, ter wijl nog twee mannen door eenvoudige krukbewegin- gen de schijf in de juiste richting plaatsen en daarna geleidelijk en uiterst langzaam doen kantelen, zoodat er geen gevaar bestaat, dat de kool vergruist. Door zijn schip telkens een eindje te verleggen zorgt do schipper voor een. regelmatige lading. Geoefend los- en laadpersonoel, menschen, die aan het zware sjouwen gewend zijn, die de handigheid hebben gekregen ge vaarlijke ladders met zware vrachten op en af te loo pen, heeft men dus niet noodig. Moet men een schip lossen, dan worden do rails zoo geplaatst, dat ze aan weerskanten hoog opgaan, de met de bagger-inrich- ting, als we het zoo mogen noemen, gevulde wagen krijgt dan zoo'n vaart, dat hij uit eigen kracht naar boven gaat, waar het leeghalen door een tweede bng- gerinrichting of Jacobsladder wordt bevorderd. De Duitsehe firma verzekert, dat op deze wijze een normaal kolensehip in 4 uur tijds kan werden gelost of geladen „ligdagen" zijn dus uitgesloten bij deze uitvinding', waarbij op betrekkelijk eenvoudige wijze oen moeielijk probleem tot oplossing is gebracht. Wij komen hierop Maandag, wanneer wij het toestel zelf in werking zullen hebben gezien om ongeveer half negen begint men en om half een denkt men ge reed te zijn natuurlijk nader terug. VROUWENKIESRECHT. Gisteravond hield de afdeeling Alkmaar van de Vi reeuiging voor Vrouwenkiesrecht onder leiding van inej. E. van der Hoeven een1 vergadering in „de Unie," waar de heer C. Nobel uit Sehagen en mej. C. Groot uit Rotterdam als spreker en spreekster op traden. De zaal zag er allervriendelijkst uit in haar tooi van gele narcissen en witte hyncinthen, de kleu ren van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht. Na een korte inleiding kwam de heer Nobel er toe de tegenwoordige gehuwde vrouw te vergelijken met de lijfeigene uit den ouden tijd. Wel staiat zij niet aan zulke martelingen bloot als dit. met de lijfeigene het geval is, maar haar positie is even machteloos. Im mers wanneer haar man dat wil, heeft zij ook niets over hare kinderen te zeggen;, liij kan ze haar ontne men en ze brengen waar hij wil. Hij kan zijn loon ver brassen, den boel thuis kort en klein slaan, zijn vrouw mishandelen en hnar toch dwingen met hem te blijven samenwonen. Zij is hem gehoorzaamheid! verschul digd en moet hem volgen, waar hij wil wonen. Met het sluiten van een huwelijk verliest de vrouw haar vrijheid eu onafhankelijkheid, daar art, 1759 van het burgerlijk wetboek de getrouwde vrouw in de macht van haar man stelt Beter zou het zijn als de vrouwen ook eens mee konden spreken, wanneer er wetten ge maakt worden. Toen mem begon te pleiten voor de afschaffing der lijfeigenschap, werd beweerd, dat vele lijfeigenen 't nog zoo kwaad niet hadden en niet eens zoo erg op vrijheid gesteld waren. Zoo is het ook met dc vrou wen, vele, die het goed hebben getroffen, steunen de mindor-gelukkigeu niet. Evenals bij de lijfeigenen is de fierheid en de kracht bij de vrouw gebroken. Spr. wees er vervolgens op, dat een onervaren jong meisje, dat in het huwelijk treedt, niet weet wat zij prijs geeft en stelde in het licht, dat de zedewetten, die de man nen gemaakt hebben, de vrouw tot het huwelijk dwiu- gen, daar geen andere weg haar tot hare roeping, moe der te worden, kan leiden. Spr. toonde met enkele voorbeelden aan, hoe do vrouw haar zelfstandigheid in het huwelijk heeft verloren en hoe do man zijn macht in het huwelijk misbruikt. Mochten do vrouwen mee do wetten maken, dan zou vooral de huwelijkswet geving er anders uitzien. Daarna haalde spr. verschillende bedenkingen aan van hen, die tegen het Vrouwenkiesrecht zijn, o. a. dat de meeste vrouwen het kiesrecht niet wenscheu en du6 het onrecht niet gevoelen, dat er al zooveel mannen zijn, die het kiesrecht bezitten en er niet eens gebruik vau maken, dat de plaats van de vrouw uitsluitend In het huisgezin is, dat er wel veel voor te zeggen is, dat de ongehuwde vrouw kiesrecht krijgt, maar niet. 4e gehuwde, daar de man de vertegenwoordiger van het gezin is. Spr. weerlegde deze bezwaren, hoopte dat allen het er over eens zouden zijn, dat er geen enkel behoorlijk motief bestaat tegen het Vrouwenkiesrecht en spoorde de vrouwen aan mede te strijden en zich vooral te vereenigen, want: eendracht maakt macht! N# de pauze trad mej. Groot op met haar voor dracht: „Wat Marijke er van docht." Op humoristische wijze werd hierin geschetst, hoe een boerenvrouw warm werd voor het vrouwenkiesrecht. Zoowel de in houd. als de wijze waarop mej. Groot in onvervalsclu Xoord-llollandsch deze voordracht vertolkte, gaven meermalen stof tot een hartelijk lachen. Ten slotte bracht de heer Freser in het midden, dat er meer mannen als lid van de Vereeniging moesten toetreden, waarop de presidente verwees naar het be staan van den Mannenbond voor Vrouwenkiesrecht. Na afloop der vergadering had de verloting plaats van de tombola zonder nieten ton voordeele van de vereeniging „Kinderkleeding on Kindervoeding." liet bedrag, dat in dé kas van genoemde vereeniging' gestort zal worden, zal 20.50 bedragen. Na afloop gaven zich 12 nieuwe leden op. DE NUTSSPAARBANK. Heden is het de dag, waarop vóór 65 jaar de Nuts- spaarbank alhier werd opgericht. Wij komen op dit feit Maandag nader terug. Naar wij vernemen heeft het. cadetteucorps besloten dit jaar het jnarlijksohe assaut niet te laten doorgaan. De Paus heeft vier nieuwe klokken aan de Marco- kerk geschonken. Gedurende de inwijdingsplechtigheid zal de Paus in zijn kamer zittend, het klokkenspel, door middel van een aantal telefonische toestellen, welke over het St. Marcoplein worden verdeeld en aangesloten worden aan de telefonische leiding naar Rome, die voor hem gereserveerd blijft, hooren. De opperbevelhebber van de Italiaansche troepen in Benghasi, generaal Ameglio, is onder verschijnselen van vergiftiging ziek geworden en moest naar het hospitaal overgebracht worden. Naar het heet. heeft heeft de generaal bij vergissing sublimaat gedronken. In Pompeji heeft men den gevel van een huis opgegraven, dat wellicht het schoonste is, wat van antieke kunst is overgebleven. De gevel ia rijk ver sierd met zeldzame fresco's en busten van goden en bevat bovendien een zeer fraai beschilderde fries. De chef van de veiligheidspolitie te Parijs heeft reeds van 1200 personen brieven gekregen, waarin wordt verklaard, dat aanwijzingen kunnen worden gedaan over de auto-bandieten. Ook vele waarzegsters en slapende zuDsters willen de uitgeloofde 100.000 francs wel verdienen Toen een sneltrein naar Napels aan kwam rijden, bemerkte de vrouw van een baanwachter te Metapont dat haar beide dochtertjes op de rails zaten. IJlings vloog zij naar haar lievelingen toe en trok haar eene kind nog juist weg voordat de trein pas- seerde. Toen ze echter nog eens de armen uitstrekte om ook het tweede te redden, werd ze met haar kleine door den trein gegrepen en vermorzeld. Laatste Betichten. DYNAMIET-PATRONEN. ARNHEM, 30 Maart. De gemeente veldwachter van Westervoort vond gisteravond in de dorpsstraat voor de woning van den predikant O. twee voorwerpen, welke bij nader onderzoek dynamiet-patronen bleken te zijn en naar het parket werden opgezonden. Om trent de herkomst is niets kekend. Marktberichten. ALKMAAR, 80 Mrt. Aangevoerd 18 paarden f 60 k 200, 0 veulens f 0 k 0, 29 koeien en ossen f 160 k 280, vette kalveren f a per ned. pond f 0 a 301 nuchtere kalveren f7 a 22, 0 ezels f 0 a 0, 521 magere schapen f 16.k 27.0 vette id. f 0 a 0, 1 lammeren f 10a vette var kens, per ned. pond 0 a ct., 58 magere id. f 18 a 30, 250 biggen f 7.k 14.50, 7 bokken en geiten f 4 a 10,5 kleine bokjes f 0.40 a f 0.50, boter, per t/2 ned. pond, hoogste prijs f0.75 middelprijs f 0.70 laagste prijs f 0.65 aangevoerd 4044 kop, kipeieren f 3.50 a 4.eendeneieren f 3 80 HOORN, 30 Mrt. Tarwe f 7.a f 8.50, rogge a 0.a gerst f 6.75 a f 7.25 haver f 4.75 a f 5.25, witte erwten f a f groene dito f 12.a f 16.—, grauwe f 17.a f 20.50 vale f17.— a f 21.bruine boonen f 16.50 a f 17.50 karweizaad f 15.75 a f mosterdzaad f 23.a a f 23.50, 6 paarden f 110 a f 300, 21 koeien f 160 a f 280, 440 schapen f 18.a 25.lammeren f 0.a 147 kalveren f 10.a f 24.4 var kens f 60 a f 70.0 zeugen f a f 161 biggen f 8.a f 14.kippen f 0 a f kipeieren f 3.50 a f 3.75 eendeieren f 0.a f 0 1690 kop boter 65 k 70. BROEK OP LANGENDI.TK, 30 Mrt. Roode kolen f4 a 9,75, 0gele kelen f 4.50 a 13,50, witte kool f 3 50 a 14.—. Aanvoer 13000 stuks, 870 baal uien f 2,20 a 2,60 per baal. Bnrgerlljke Niand. GEBOREN. 30 Mrt. Clasina, d. v. Jacob Braak eu Trijntje Kraak man. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 30 Maart. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 31 Maart. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 770.2 te St. Mathieu. De laagste stand van den barometer 740.3 te Hapa- randa. VERWACHTING. Meest krachtige tot stormachtige noordwestelijke tot westelijken wind, veranderlijke bewolking, waar schijnlijk regen of hagelbuien, iets kouder. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCn LANDBOUWCREDIET. Yoordam, O 11, Alkmaar. Koers van Ned. Staatsleeningen. NEDERLAN Werk. Schuld BUITENLAND. Bulgarije Ta aksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan. Jul. Rusland Hope Consol 1906 l»y4 6e Em. Iwaug Dombr. pCt.. 31/2 2i's pCt. 5 5 6 4 4 4 4 5 4 4i/g Finano. en Tndustr. ondernemingen enz. A Petroleum Nationale Hypotheek Bank h oordhollandsch Grondcrediet W Ned. Handelmaatschappij resc. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker aand. A'dam Deli Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli-Maatschappij Medan tabak Rotterdam Deli Sencmbah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. Kon. Mij. t. expl. v, Dortsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petrolcum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. pref. Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated CoppT Cv. Amer. Hide and Leather Anglo mer. I elegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik. Stoomv.-Mij Common Marine Preferent Marinebonds pCt Comm. Peru aand Preferent Spoorwegleeningen. pCt. 4 41/s 4 div. 41/s div. Holl. iJz. Sn.-Mij. pi. Spo AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Mij. lot expl eli Deli Spoorweg van Staatsspoorw. Convert pCt. 4 Denv. en R.. Gr. Cert. aand. div. Eric Kansas City South. n 11 PreL Miss K. Texas C. v. N ew-York and Ontarie Norfolk Western C. v Rock Island gew Southern Pacifio Southern Rail* ay Union Pacific cert v. Wabash gew. RUSLAND. Wladikawkas 1886 pCt. 4, Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. f100 Gemeeme-cred BELGIE An werpen 18S7 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. Jdem OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 18 4 3 3 !i/s 4 3 6 5 29VIrt 921/» 37 Va 971» 1041/2 455/8 897'8 8b 1/2 881» 1003» 87 96 Va 99s 1000» 961/a 1853'» 118 173 147 1411/b 714r, 360 43U/» 57 1068/» 5221, 575 273 488 585 231 294 496 1591/ï 223 18H/2 851/s 797's 68 90 •325 69V4 79i/8 251'» 25 691/2 571/2 1681» 61» 253/s 697 111» 46 84Uo 98 2341/2 1071/2 107 24 371/s 281', 64 315/s 39 1083/» 271 '2 114 30Vs 1741/2 77/s 88 10612 1011» 85' '/is 1225'8 116 163 448 30 Mrt 921, 675/g 9711/n 451'» 8913/w 863'» 881;» 1007'» 871» 993» 1851, 118 173 147 50 144 670* 364 434 1061, 520 5771/n 250§ 484 585 232 292 ij 404 159 223 181 62 92 320 68Vt 798/3 25s'1 281» 68i;( 57 6 5/8 243/» 70 llVs 46 85' s 1071 - 24 U 37 Vb 28 Vs 64 316 291, 277/s 1737', 7 i's 887', Prolongatie 41/» pCt. RUSLAND. Ex-dividend. ex claim. Koers van het geld. Mededeelingen. De Ainerikaansche markt was he den iets in reactie, enkele soorten kwamen lager af. Ook Oliewaarden bewogen zich op lager peil; de han del was kalm. Tabakken beter speciaal voör Undy>d Langkat Mijnen onveranderd. Culturen prijshou dend.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2