SPROKKELINGEN. l)e Onterfde. Vraag en aanbod. Neemt uw maatregelen bijtijds. gemaakte opmerking omtrent de kosten van begelei ding van den heer P. v. Pienbroek. Volgens gewoonte is een en ander betaald door BL H. Armvoogden; goed gevonden werd deze post over te brengen op de ge meente-rekening, waarna de Raad overging in comité tot opmaking van hot kohier van den Hoofdelijkeu Omslag. UIT SCHERMERHORN. De raad deaer Gemeente vergaderde Donderdag middag in voltallige zitting. Bij de opening der eerste vergadering in dit jaar bedankte de voorzitter voor de hem in 1911 verleende medewerking, hield zich daarvoor in 't vervolg aanbe volen en hoopte dat de ook in dit jaar te voeren be sprekingen en do te nemen besluiten zullen strekken voor de belangen der gemeente en hare ingezetenen. Na onveranderde vaststelling' der notulen werd me degedeeld' dat: de heer S. Zijlstra zijne benoeming tot onderwijzer, de heer J. Dubbeld zijne benoeming tot gemeente werkman en de heer J. Dikken zijne benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aannam, dat Gedeputeerde Staten goedkeurden het besluit van onderhandschen verhuur van het oude raadhuis, en de begrooting 1912 en de rekening 1910; dat de koninklijke goedkeuring is verkregen) op de verorde ningen inzake de schoolgeldheffing en hoofdei ijken omslag en dat in 1911 aan het telegraaf- en telefoon kantoor zijn behandeld 273 telegrammen en 173 ge sprekken); dat zijn ingekomen) de periodieke verslagen van de commissie tot wering van schoolverzuim van B. en W.; het verslag betreffende de werking der wo ningwet en van de gezondheids-commissie dat wat aangaat de werking der gezondheidswet, dat de kas- verificatio aangaf conform de boeken en kas een saldo van 2435.18®. Al deze mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Wat betreft het bekende adres van den A. N. W. B. stelden1 B. en W. voor op de aanplakborden den naam der gemeente te vermelden, welk voorstel met alge meene stemmen werd aangenomen. De vereeniging „de Tuinbouw" verzocht met het oog op de meerdere gelegenheid' tot lossing de schoei ïng te vergrooten. B. en W. stelden voot de schoeiïng gedeeltelijk te verlengen en een houten vloer te leggen, daar met het oog op den tijd van het jaar een meer afdoende maat regel thans niet kan worden genomen. De heeren Moerbeek en Helder wenschten niet al leen verlenging maar ook verbreeding der schoeiïng. De heer O ovens steunde het voorstel van B. en W mits het volgende jaar een verdergaande verbetering wordt aangebracht. De heer Helder vroeg of de Gemeente geen vergoe ding kan heffen, opdat nu reeds een goede verbetering- kan tot stand komen. Nadat do voorzitter opmerkte dot dit punt niet in behandeling was, werd het voorstel van B. en W. met nlgemeene stemmen aangenomen. De heer J. Dubbeld, gemeente-werkman, verzocht eervol ontslag met ingang van 1 April. B. en W. stellen den raad voor dit ontslag te verlee nen, welk voorstel na eenige besprekingen werd! aan genomen. Besloten werd een oproeping te doen op hetzelfde salaris als door den heer Dubbeld genoten. Het bekende adres van de voorbereidingscommissie tot stichting eener Electrische Centrale in West- Friesland werd nu ter tafel gebracht. De voorzitter stelde voor de beslissing tot een vol gende vergadering uit te stellen of nu reeds het be sluit te nemen met het oog op de groote kosten van niet verder in onderhandeling te willen treden. De heer Westerboff verwees naar de Beemster waar door pl. m. 80 particulieren aande-elem van 100 zijn genomen, welk bedrag, zoo zeide spr. en de heer Go- vers bevestigde dit, in mindering komt van het door de gemeente eventueel te storten bedrag. De heer Moerbeek vond dit een aardig idee, hoewel de kosten voor deze gemeente te hoog werden geacht. Deze meening bleek ook de andere heeren toegedaan bij de toen volgende algemeene besprekingen. De heer Westerhoff vroeg of er andere gemeenten zijn die een deskundig advies vragen en of deze ge meente dan niet meer zou kunnen doen. Verder ver wees spr. naar de Centrale te Assendelft, hoewel hij erkende dat die gemeente in geheel andere omstandig heden verkeert dan deze. Mocht het nemen van het besluit uitgesteld worden dan moeten- er meer inlich tangen worden ingewonnen, en dat was met het oog op den tijd wel wat te bezwarend. De heeren Nierop eu Helder merkten op dat een aansluiting altijd te veel voor deze gemeente zal kos ten. De heeren Govers en Westerhoff waren alleen- voor verdaging, zoodat op grond van de groote kosten aan de aansluiting verbonden, met nlgemeene stemmen werd bes-loten niet. verder met de E. C. West-Friesland in onderhandeling te treden. Het voorstel vani B. en W. om een gratificatie aan de rijksveldwachters te verleenen, werd met algemee ne stemmen aangenomen. B. en W. stelden voor aan het Hoofd der School en- de onderwijzers ieder een gratificatie van 25 te verleenen voor de bijzondere werkzaamheden tijdens de vacature-de Jong verricht. Dit voorstel werd aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Moerbeek. De betalingen uit den post, voor onvoorziene uitga ven en het doen van af- en overschrijvingen werden conform het voorstel van B. en W. zonder besprekin gen goedgekeurd. Tot leden van het stembureau werden benoemd de heeren. K. Govers en Westerhoff. Tot leden der commissie voor behandeling der be lasting-reclames werden benoemd de heeren Wester hoff, Nierop en de voorzitter. Het in de vorige vergadering aangehouden punt betreffende de verhooging der jaarwedden van de hooistekers werd andermaal ter tafel gebracht. De heer Helder merkte op, dat de hooistekers er te veel werk van maken, zoodat zij daardoor h. i. te wei nig beloond worden. De voorzitter zeide, dat B. en W. voorstelden het salaris te brengen op 60, zooals ook de begrooting aangeeft. De heer Helder achtte 20 voor ieder voldoende. De heer Govers wees op het moeielijke werk der hooistekers, daar de ijzers niet goed zijn, zoo min als de slaaijen; toen ze bij hem waren was het onmogelijk voor de menschen er mee te werken. De voorzitter drukte zijn verwondering er over uit, dat het personeel in dienst der gemeente daar dan niet over klaagt De heer Helder stelde voor op het verzoek afwij zend te beschikken. De heer Govers steunde het voorstel onder niededee- liug, dat het materieel zal worden verbeterd. Dit. voorstel werd verworpen met de stemmen van de heeren Nierop, Moerbeek, Honing en den voorzit ter, waarna het voorstel van B. en W. om 5 verhoo ging te geven- werd aangenomen met de stem van den heer Govers tegen. Bij de rondvraag vestigde de heer Govers er de aan dacht op, dat de schooluren zijn veranderd. Nu is des Woensdags en Zaterdags school, hetgeen voor de kin deren van de Schermer vooral in den winter zeer be zwarend is. De voorzitter zeide, dat ddt gebeurt om den onder wijzer gelegenheid te geven den hoofdcursus te Hoorn te kunnen volgen on dat in zeer vele gemeenten de schooluren in denzelfden geest zijn geregeld. De heer Westerhoff uitte de wenschelijkheid dat de politie 'a avonds wat meer toezicht houdt op de jonge lui die in den laatsten tijd wat rumoerig optreden. Antiore heeren onderschreven deze bemerking, waarna de voorzitter toezegde hiervan nota te zullen nemen, zoowel als van het vele fietsrijden zonder licht. Naar aanleiding van een vervolgens door den heer Westerhoff gemaakte bemerking omtrent de afstroe- g van d<- Achterdijkslootwerd na eenige bespre kingen besloten de regeling dezer aangelegenheid aan B. on W. op te dragen. De heer Helder wees ten slotte op de moeilijke nale ving der bouwverordening dezer gemeente, waarop de voorzitter hem aanraadde een verordening machtig te zien worden eener gemeente waar het gemakkelij ker is. De openbare vergadering werd gesloten, waarna de Raad overging in comité ter behandeling van het ko lder van den Hoofdelijken Omslag. ZANG VAN EEN KERKORGEL. Een halve eeuw sta ik hoog en verheven En ben ik getrouw op mijn post gebleven, Rustend op pilaren, torschend omhoog, Eng'len met bazuinen tot den gewelfden boog, Van 't gebouw, dat dient om Gode te prijzen, Dat statig met zijn toren ten Hemel doet wijzen. Uit Deventer hier gebracht door kunstvaardige mau- [nen, In dienst van de firma Nabe-r, opgebouwd naar plan- [nen In overleg gemaakt niet Kerkvoogden toen ter lijd. Word mijn lichaam met kunst in elkander geleid, k Heb steeds met succes eiken Zondag bij t preeken t Gezang begeleid voor leeraars en leeken. En, haperde er iets aan stem of mechaniek, De firma Ypma te Alkmaar herstelde 't weer kwiek. Trompetten en fluiten, Prestant, Holpijp, Viola, Bourbon en Celeste, Quint, Octoven en Gamba, Pedaal en de Couplers, Mixtuur en 't Klavier, Blaasbalgen en Regulateur (nog kortelings hier), 't Werd alles met zorg door haar onderhouden, Gestemd bij herhaling, wa.s ik somtijds verkouden, Als 't vochtig klimaat en de kachel om strijd Mijn metaal ingewand had vernauwd of verwijd. Een vijftal organisten, vaardig in 't spelen Hebben 't genot mogen smaken, mijn toetsen te [streden, Als des Zondags verzameld was de godsdienstige [schaar', Zich zette tc luisteren naar een Eerwaard redenaar, En, zacht bij een Bede, of luid bij Lofzangen Voldeed ik correct aan des spelers verlangen. Soms dreunde 't gebouw, als een Christelijk feest Do schare gekomen was, blijde, van geest Om te jub'len met Pnschen en Pinkster en Kersttijd, Dan toonde ik mijn kracht, met waardige volheid, Dan voelde ik mij trotsch op mijn maker en den man, Die, Gode ter eere, mij zoo bezielen kan. Dan leeft in mij de hoop, dat ik nog vele jaren In 't statig gebouw aan 't gezang mij mag paren Tot verhooging van den ernst en waren godsdienstzin Met Bede- en Lofgezang stem 'k steeds harmonisch in. Te moer, nu 'kvoor ko-rt nog, in 'tbest van mijn leven, Geheel gerestaureerd ben, en men mij heeft gegeven Twee nieuwe registers voor t tweede Manuaal. Mijn stem nu weer zuiver klinkt en met meerdere [praal. Mijn dank aan de zorgzame Heeren Kerkvoogden Die zóó voor mij zorgden, mijn waarde verhoogden Mij in eere herstelden, vernieuwden mijn kracht: Aan U, na een halv' eeuw, mijne hulde gebracht! HET KERKORGEL. Stompetoren 1862 1912. O ja het is waar ook, gelijk met mij werd te Graft Een orgel van NnbeT voor de kerk aangeschaft. EEN MOOIE FEESTREDE. Koning Jacob IT, uit het huis Stuart de gehate broer en opvolger van Karei II van Engeland, be- zocht oei is op een reis de stad Southwold! in de graal schap Suffolk, en de gemeenteraad besloot deze zeld zame gebeurtenis met- een plechtige ontvangst en een feestrede te vieren. Do burgemeester zou natuurlijk zelf de toespraak houden; deze werd echter gemaakt door den secretaris, die tegelijk de rol van vervulde, daar de burgemeester geen groot angstig van gemoed was en do rede niet v kon leeren. Toen het plechtige oogenblik kwam, was de burge meester geheel in de war. .,T we Majesteit! was alles wat hij kou zeggen. De secretaris wilde hem moed in spreken en fluisterde: ..Het hoofd omhoog, als eeu man!", waarop de spreker werktuigelijk herhaalde. „Uwe Majesteit, het hoofd omhoog als één man!" „Is ii bezeten?" fluisterde de secretaris verschrikt. „Is u bezeten?" declameerde de burgemeester zonder te we ten wat hij eigen-lijk zeide. „Ik zeg u, gij zult ons te gronde richten", beet, de wanhopige secretaris hem toe. En met bevende stem klonk de echo van den burgemeester: „Ik zeg u, gij zult ons te gromde rich ten Na deze laatste woorden was het geduld van Koning uitgeput. Sprakeloos, woedend, draaide don burgemeester en den gemeenteraad de rug stapte in zijn rijtuig en reed in galop weg. BEVROREN LEVENDE VTSSCHEN. Dat men tegenwoordig, zonder met de Wet in con flict te komen, visschen en wild' kan eten in den tijd, dat de vischvangst of de jacht verboden is, heeft men te danken aan de koelkamers, waarin vleesch en viseh zoo goed bewaard worden, dat visschen heerlijk ge stoofd op tafel kunnen komen, welke een jaar geleden hun waterland verlieten of, dat hazen, die keurig ge braden worden opgediend; welke eenige maanden ge leden geschoten werden. De lichamen van vele die reu, die wij eten, blijven in een zeer lage temperatuur v.oo, dat het vleesch eetbaar blijft en de voedingswaar de niet vermindert. Daar echter menige kooper of koopster er prijs op stelt de dieren levend in zijn of haar bezit te krijgen, worden er tal vau proeven geno men om de waterbewoners in hun element, ter markt te brengen. Het is evenwel nog al bezwaarlijk de vis schen in bakken water of zoo iets te vervoeren en ge lukkig is men op een nieuw denkbeeld gekomen. Een professor vnn de Universiteit te Genève n.l. heeft vastgesteld, dat een viseh, die bevroren was in water dat tot 20 graden onder nul was afgekoeld, na drie maanden wanneer het ijs weer ontdooit was, nog leef de en weer begon te zwemmen. Door verschillende proeven heeft de hoogleernar gemerkt, dat men op die manier tal van dieren kan bewaren, maar dat de tem peratuur waarin zij moeten verblijven niet voor alle de zelfde is. Dit is vooral een prachtige uitvinding voor het vervoer, daar het natuurlijk veel gemakkelij ker is, de dieren in ijs te vervoeren dan in water. En dientengevolge zullen verschillende menschen, die anders nooit in de gelegenheid zouden zijn sommige visschen of wild uit andere landen te proeven, thans daarvan kunnen genieten. EEN REDEN OM VROEG OR TE STAAN. Het stadje Nara, (Uit 1200 jaar geleden de eerste hoofdstad was van den keizer-staat. Japan, welke naar Chineeseh voorbeeld was gevormd, bezit een schoon park met oer-oude hoornen, in welker schaduw sierlij ke, zeer kleine herten dartelen. Deze diertjes zijn zoo tam, dat ze ook in de straten in de buurt loopen en daar van de bewoners en vreemdelingen allerlei versnaperingen krijgen. Daar het als een ernstige misdaad geldt, den herten kwaad te doen, vertelt men, dut de bewoners vroeg op staan, opdat een ieder, wan neer er voor zijn deur eens toevallig een gestorven hert mocht liggen, dit kan wegbrengen, bijv. kan neer leggen voor de deur van een concurrent! Iugezouden Strikken. souffleur licht en n buiten den hij toe, IJDELHEID DER IJDELHEDEN Een Engelsch courantenman heeft eens getracht door een proef vast te stellen, of werkelijk de vrouwen ijdeler zijn dan de mannen. Hij ging daarbij van de veronderstelling uit, dat iemand, die ijdel is, met bij zondere voorliefde zijn eigen spiegelbeeld aanschouwt. Op een goeden dag ging hij in de Londensche Regent- strnnt staan vóór een zaak met groote spiegelruiten, welke op een der drukste punten gelegen was. Hij keek naar de voorbijgangers en lette er op, hoeveel mannen en hoeveel vrouwen/ met Welbehagen naar hun eigen beeld in die ruiten keken. Na vijf minuten kwam hij tot de slotsom, dat van de 50 mannen 19 zulks deden en na acht minuten op de vrouwen gelet te hebben, bleek, dat van de 50, 22 zichzelf aanschouw den. Maar nu het onderscheid. De vrouwen vertraag den in het voorbijgaan den pas een weinig en wierpen een snellen blik op hoed, japon en haar; de mannen daarentegen gingen voor de ruiten staan en namen zichzelf zoo nauwkeurig op, alsof zij voor het eerst hun figuur zagen, en ze deden daarbij, alsof ze ten hoogste voldaan waren. Een prijscourant van een Parijsch magazijn geeft overigens een aardig denkbeeld van de ijdelheid der dames. Een paar gewone kuiten, die het been een elo ganto ronding geven, worden aangeboden voor 5, extra fijne met nikkelbeslagfkosten 12,50. Een Apollo-borstkas, welke de vrouw een mooie buste geeft kan men voor 3ó krijgen, en dé Hercules-schouders uit balein met springveeren en1 een zekerheids-sluit- ting kosten 38,50. Een pond) pomade, ter verfraai ing van het gelaat, kost 21,60. Zooals men ziet, is het niet goedkoop maar er wordt voor ingestaan, dat de dame, die al deze hulp middelen gebruikt, onweerstaanbaar is! DE WE ST - FRI ESt 'HE CENTRALE. Mijnheer de Hoofdredacteur! 27 Maart 1912 schrijven wij vandaag. Ik geef U toe dat de heer F. A. Smit Kleine op 9 dezer niet bekend kon zijn met het alternatief, door U in Uw avondblad van dien dag gesteld. En- ik er ken gaafweg, dat in mijn wederwoord van 19 dezer tusschen de regels door wel te lezen was mijne gedach te omtrent dat alternatief. Maar niet ook sprak ik haar met zoovele woorden uit. Doch wat meer zegt. Met den boemeltrein liggen Alkmaar en Bloemendaal ongeveer een uur sporens van elkaar. Op 19 Maart was de dag van den 9den reeds 10 dagen geleden. Heden zijn zelfs 18 dagen sindsdien voorbijgegaan. Tot op oogenblik van schrijven dezes kwam niet te mijner kennis, dat de heer Smit Kleine mededeel ing deed van de „bijzondere omstandigheden" van Uw al ternatief. Zou U. i. ook eindelijk geen recht bestaan tot een ergo ten gunste der uitspraak van eene „tak- tiek, dien Heer „niet tot eer strekkende"? Evenmin zondigde ik nwar mijne meening tegen, den tweeden door U aangehaalden rechtsregel. West Friesland's eigen initiatief moge den lieer Smit Klei ne zelfs uitermate onaangenaam zijn. Was hij echter werkelijke partij ten gedinge? Hij, die ongeroepen aanviel? Die ook. voorzooverre mij bekend, niet uit genoodigd was door of van wege eenige gemeente met. welke zijne vennootschap in onderhandeling is of zou zijn, om in 't openbanr ontwerpen) en plannen der West-Friesche combinatie te be-, laat staan veToor- ileelen? Die zieh zelf tot quasi-partij opwierp? Die om de 't zal ten «lotte toch wel vaststaan! hem wei nig tot eer strekkende taktiek van zijn beweerd aan grijpen moeilijk voor zich vermocht- opteëischen égards als waarmede de loyale, tegenstander behoort behan deld te worden? Het spijt mij juist hierbij in Uw repliek van j.l. Za terdagavond een misverstand aantetreffen. Welover le.gd en met eenparig goedvinden besloot de Commis sie van onderzoek (Burgemeesters) niet om aan zich maar oin ann de vergadering overtelnten, of 's Heeren Smit Klcinefs „Eenige beschouwingen enz." aldaar zouden ter sprake komen. Dat heb ik bedoeld te zeg gen on ik meen het in mijne betrekkelijke zinsnede ook gezegd te hebben, waar het daarin laatstelijk go bezigde woord „haar" grammaticaal slaat op „verga dering" en niet op „commissie.' De heer v. d. Hegge Zijnen was alzoo meer spontaan dan Uwe opvatting van mijn wederwoord van 19 dezer U nader deed den ken. Daarmede zij het tusschen U en mij genoeg. Tk had in Uw hoofdartikel van j.l. Zaterdag eene gele genheid te meer om waartenemen en ik waardeer die waarneming niet. minder, hoe geheel en uitsluitend het belang van Alkmaar en West-Friesland naar Uw inzicht bij U vooropstaat. Omgekeerd hebt U acte willen nemen van mijne verzekering namens de Com missie van onderzoek (Burgemeesters) aan het slot van mijn wederwoord. Of nu de Commissie de daar bij bedoelde toelichting om in meerder opzicht min correcte of niin-juisto bestrijding moet uitlokken of den wonsoh hiertoe mag afwachten, dunkt- mij hoogs tons quaestie van meer of mindpr. Waar zij door en na langen tijd van samenwerking algeheel vertrouwen in haren technischen adviseur heeft leeren stellen, zou ik voor mij meenen, dat de Commissie kan vol staan mot de verzekering, welke ik voor haar durfde te geven. Hoogachtend, Mr. JAN VIJN. Amsterdam, 27. 3. 1912. [Aan hetgeen mr. Jan Vijn schrijft, kunnen we het zelfde onderschrift toevoegen, dat wij Donderdag schreven onder het ingezonden stuk van den heer Smit Kleine: behoudens het punt betreffende de pu blicatie van de beschouwingen- handhaven we onver zwakt wat we in deze kwestie hebben geschreven. Red. Alkm. Ct.] GEVESTIGDE PERSONEN. A. Helderman, sigarenmaker, geref., Oosterkolk- straat 7. J. N. Helsloot, slagersknecht, r.c„ Lange- straiat 32. W. Toest, dienstbode, r.c., Langestraat. 29. J. Kroon, banketbakker, <Lg„ Laat 219. W. van Dijk, grondwerker, n.h„ Fabrieksweg 7. C. Mooij, stal-, knecht, r.c., Dijk 16. F. E. E. Döderlein de Win, dienstbode, r.c„ Langestraat 85, G. N. Ivuijper, grond werker, r.c., Oudegraeht 8. J. Zorgman, machinist-ste ker, n.h., Zeglis 83. J. Singeling, gep. torp. majooT, n. h„ Bergerweg 40. J. D. Broers, opzichter teeke-naar, n. h„ Ritsevoort 1. AL Oudshoorn, huishoudster, geref., Langestraat 33. A. Veis, arbeider, n.h., Heiligland 11. J. B. Kalf, zonder beroep, r.e„ Liefdelaan 34. J. H. Kiburg, schilder, r.c., Metiusstraat 1. A. M. N. Vee- terling, schilder, r.c., Metiusstraat 1. L. van Til, ar beider, r.e„ Nieuwpoortslaan 1. P. Blokker, arbeider, n.h.. Groot Nieuw land 21. VERTROKKEN PERSONEN: D. J. Wuijs, slager, n.h., Koorstraat 37, Oude-Nie- dorp. O. A. Yerweij, zonder, n.h., N. Sloot 30a, Al- tenkirchen. G. Potgieser, grutterskneclit, n-h„ Stu artstraat 64, Graft. J. O. D. G. Kea, broodbakker, d. g„ Visscherslaan 3, St.-Pancras. J. Mebius, Opv. Ambt. R. O. Geref., Snaar-manslaan 94, Amers foort. J. A. Kops, brievenbesteller, r.c.. Middenstraat Utrecht» M. van den Bosch, dienstbode, n.h„ Ken- nemerstraatweg 91, Oterleek. E. Groen, dienstbode, r.c., Doelenstraat 3, Amsterdam. N. H. IJd-o, spek slager, geref.. Ritsevoort 15, 's-Gravenzande. J. A. Pijpers, Insp. Levensverz., r.c„ Laat 108, Delft. C. Helder, apoth. ass., n.h., Koorstraat 47, Helder. M. C. van Keulen, zonder, r.c„ Krnanbuurt 6a, den Haag. II. Blom, huishoudster, n.h., L. Oudorp 28, Koedijk. C. G. van Rijn, zonder, n.h„ Hofdijkstraat 8, Lausan ne. P. Dekker, arbeider, r.c., Karoemelksbuurt 10. Haarlem. J. D. Cox, adj. insp. H. IJ. S. M„ n.li., Em- mastraat 25, Amsterdam. J. Ch. Yasbinder, zonder, n»h„ Bergerweg 62, Oosterhout. J. P. Westphal, zon der, n.h„ Nieuwesloot 11, Amsterdam. C. nop, arbei der, n.h., Oudegraeht 32, Hoorn. J. A. Ch. Morra, zonder, n.h„ Kaarsenmakersgracht la, Haarlem. N. van der Mark, meubelmaker, geref., Verdronkenoord 45a, Kampen. T. Groet, dienstbode, mh., Kerkplein 9, St.-Maarten. G. C. Groet, dienstbode, Spoorstraat 64, Br. op Langendijk. C. Ruiter, boerenarbeider, r.c„ Huiswaard 1, Oudorp. C. Rike, kellner, Mariënlnan 3 Banrn. J. II. Bok, kaasmaker, n.h„ St-Annastraat 19, II.II. Waard. D. J. Wuiving, behanger, n.h., N.- Poortslaan 103, Amsterdam. N. van Spanje, adj. ing. R. W. St., n.h., Ritsevoort 28, Harlimgen. Ph. F. C. W. Pelilig, scheepsteekennar. n.h., Eilandswal 11, Am sterdam. J. Reints, kapper, n.h., Langestraat 34. Groningen. Ingezonden mededeelingen. Het komt dikwijls voor, dat menschen aan nier- of blaaskwalen lijdende zijn, zonder dat zij eenig ver moeden hebben van de oorzaak van hun kwaal. De verschijnselen loopen dan ook zeer uiteen en dat zij zich niet op dezelfde wijze voordoen dient te worden toegeschreven aan de verschillende liehaamsgesteldhe- den bij verschillende menschen. Doordat de nieren hun plicht niet behoorlijk vervul len, gaat gij lijden aan pijn in den rug, of de zijden, gij la-ijgt last van pijn in de gewrichten en spieren en vooral bij guur en vochtig wee>r gevoelt gij u rheuma- tiseh. De urine laat een bezinksel achter en komt pijnlijk, soms bij zeer groote of bij zeer kleine hoeveel heden, en met een scherpen, onaangenamen reuk. 's Morgens gevoelt gij u dikwijls te ellendig om op te staan en gij krijgt blazen onder de oogen, opgezwollen handen of enkels. Wanneer zieh verschijnselen ais de bovenstaande vertoonen, is dit een bewijs, dat de mieren te kort schieten in him plicht om de onzuiverheden uit het bloed te filtreeren. Verwaarloozing dezer verschijn selen leidt, tot. gevaarlijke ziekten als chronische rlieu- matiek, steen, ontsteking van de blaas en urinekaua- lem, hartzwakte, enz. Begint daarom zoo spoedig mo gelijk heden nog met het gebruik der echte Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen, het grootsche nieren- eu blaasgeneesmiddel, dat den nieren hun verloren kracht weergeeft. Zij maken deze organen weer geschikt voor hun omvangrijk werk om het bloed te zuiveren. Let er op, dat de handteekening van James Foster op de doos voorkomt ten bewijze, dat gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Zij zijn te Alk maar verkrijgbaar bij de heeren Nierop Slothouber, Langestraat 83. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel 6 1.75 voor één, of 10, voor zes doozen. Van 15 regels 25 Cents, bij vooruitbetaling. tpE KOOPMeubelen, Stoelen en Spiegels in ver schillende stylen, Kamermeubelen, ook solied Stof- feerwerk te leveren. Aanbevelend, Firma P. J. C. NIEROP. Alkmaar. Fnidsen 113. Langestraat 58, T B. L. SIMONAlkmaar. Steenhouwerij K o- ningsweg 46. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. a- en Verkoop van Huisraad en Inboedel. Ook aan huis te ontbieden. Beleefd aanbevelend, K. VER- WER, Koningsweg 64, Alkmaar. I-Jeen heerlijker, krachtiger en smakelijker glas bier daft het beroemde TRAPPISTENBIER. Ook per halve flesch verkrijgbaar bij J. H. ALBERS in den Bierkelder, Verdronkenoord, ingang Kapelpleiu. Y*r wordt te huur aangeboden een HEERENHUIS met TUIN en vele gem; kken op netten stand; aanvaarding 1 Mei a s. Huurprijs f 250 p. j. Te bevr. bij J. DE GR.AAFF, Laat 103, Alkmaar. "VOG VOORRADIG: Zuurkool 12 cent, Spercieboo- nen 12 cent, Snijboonen 16 cent de 6 ons. Uitge wogen Spinazie 10 cent, Postelein 20 cent per flesch. Dagelijks versch gekookte Bieten. Beleefd aanbevelend, H. PASTOOR, Doelenstraat 14. og steeds UITGEWOGEN BUSGROENTEN, als Snijboonen, Spercieboonen, Doperwten en Spinazie. Ook nog VATGROENTEN Snijboonen, Spercieboonen, Andijvie en echte Mainzer Zuurkool. Aanbevelend, G. W. v. d. POL, Schoutenstraat. IIIANO. Wegens sterfgeval direct te koop tegen bil- Jjjken prijs een gebruikte Piano, benevens een Sa lontafel en een Spiegel. Br. fr. letter A 235, bureau dezer courant. Spoedig gevraagd'een flinke SMIDSJONGEN boven de 16 jaar, bij Jn. VISSER, Dijk, Alkmaar. \~oor een Heer PENSION aangeboden met huiselijk verkeer bij een Wed. zonder kinderen, dicht bij den Hout. Br. onder letter W 234, bu- eau dezer courant. tyie geld wil verdienen, koopt of bestelt alle soor- ten en modellen meubelen aan de meubelfabriek KOOLTUIN 9. Want dan krijgt men degelijk goed tegen de scherpste concurrenten. Tevens een JONGEN ge vraagd, bekend met timmer- of meubelvak. Zondags gesloten. Mijn va-der had om mijn. moeder te trouwen een hu welijk geweigerd met een. adellijk en rijk, maar leelijk en roodharig meisje. Wij woonden boven een winkeltje in de Eburry S tri-et, in plaats van in het prachtige gebouw, dat ieder onder den naam van Whartley-Towers kent en waar mijn vader was geboren en gelukkige tijden had doorleefd, toen hij nog een schoolknaap was gelijk ik. Alle onaangename familieleden moest men eigenlijk door eene wet uit de lijst der levenden schrappen, in 't bijzonder die oude vrekkige vervélende tantes, die op Nieuwjaarsdag in plaats van lekkernijen en mooie cadeautjes, de onmogelijkste voorwerken geven.... en da n de grootvaders, vooral de grootvaders

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 6