STAIHSNIEI.' WS BUITEN Si AN" U Niet be vorderil 16 leerlingen, correspondentie! oogen mi De bezoekei' zeide, dat zijn vrouw ze ver moedelijk des ochtends van deit melkboer had ontvan gen, stak de valsche dubbeltjes weer in zijn portemon- naie zonder ze zelf eens te bekijken en gaf den café houder ev twee echte dubbeltjes voor in de plaats. Daarna verwijderde hij zich. Hij voegde zich bij een vrouw, die blijkbaar op hem had staan wachten, liep eerst met gewonen pas, doch weldra verhaastten bei den hunne schreden. Dit kwam den caféhouder, die beiden' had nageoogd, verdacht voor. Hij volgde het tweetal, dat een omweg door verschillende dwarsstra ten maakte. Op de Westerstraat bleven beiden staan en keek de man. in zijn portemonnaie. De caféhouder trad op hem toe en vroeg hem, of hij soms bezig was vnlsch geld apart te leggen. Tevens greep hij den man vast en noodigde hem uit mee te gaan naar het politiebureau in de Westerstraat. Daar werd de man gefouilleerd en werden nog 17 valsclte dubbeltjes in zijn bezit gevonden. De aangehoudene bleek een be woner van de Bloemstraat te zijn en beweerde machi nist van zijn vak te zijn. Hij moet reeds wegens het vervaardigen en uitgeven van valsch geld gevangenis straf hebben ondergaan. De man werd gehoord en bekende niet alleen het uitgeven van het valsche geld, maar ook de vervaardiging ervan. In zijn woning was inmiddels door rechercheurs huiszoeking gedaan. Daarbij werden verschillende materialen, bestemd tot vervaardiging van valsch geld, o.a. matrijzen, in beslag genomen. net echtpaar woonde sedert ongeveer een half jaar in de Bloemstraat. De vrouw, evenals haar man reeds op jaren, ging uit werken. De man was meestentijds tehuis. DE BLOEMENVELDEN. Zondag hebben weer duizenden een bezoek gebracht aan do bollenvelden in den omtrek van Hillegom. Het gure weer was zeker oorzaak, dat het getal bezoekers nog niet grooter geweest is. Desniettemin passeerden het dorp ontelbare rijwielen en vooral ook een groot aantal auto's, die de streek in verschillende richtingen doorkruisten. Zij die de hyacinten nog willen zien, dienen vooral niet langer te wachten dan deze week. Ook de tulpen (Due v. Theoll), Gele Prins era Pro serpine staan reeds ira bloei. DE ZEDELIJKHEIDS WET. De firma Burgersdijk en Nierman» te Leiden is ge dagvaard tegen 15 April voor de Haagsehe Rechtbank, beklaagd het iu een gedrukten catalogus te koop aan bieden van geschriften aarastootelijk voor de eerbaar heid. ZENDINGSFEEST. Het zestiende Provinciaal Noord-Hollandsch Zen- dingsrfeest zal gehouden worden Woensdag 21 Augus tus u.s. op het buitengoed „Waterland1" van jhr. mr. J. W. G. Boreel van Ilogelanden, te Velsen. VAN DE KONINKLIJKE MILITAIRE ACADE MIE VERWIJDERD. Op voordracht van den gouverneur der K. M. A. zijn door den Min. van Oorlog eera cadet sergeant en een cadet sergeant-titulair van de K. M. A. verwij derd, wegens doorgaand slecht gedrag, ook blijkende uit ongevoeligheid voor straffen en vermaningen, als mede ondeugden, welke hen voor andere cadetten ge vaarlijk doen zijn. Door den. gouverneur is hun hun rang ontnomen, waarna zij naar hunne betrekkingen zijn teruggezonden. RIJKSLANDBOTTWWINTERSOHOOL TE SCHAGEN. Bij het op 1 April gehouden eind-examen zijn ge slaagd do volgende leerlingen (in alfabetische volgor de) A. Dekker, Sint-Maarten; W. Gutker, Zijpe; O. Konijn, Hoogkarspel; C. Pool, Heer-Hugowaard, P. Schuitemaker, Berkhout; J. C. v. Splunter, Velsen; C. Veerdig, Wieringen; O. IJff, Uitgeest. Aan allen benevens aan den leerling voor Zuivelbe reiding, Jb. Bakker te Barsingerhorn, werd een diplo ma uitgereikt voor melkcontroleur. Van de Eerste naar de tweede klasse werden bevor derd de leerlingen (alfabetische volgorde) J. J. van Balen Blanken, Zijpe; D. Bus, Spijkerboor; W. Jum- mink, Zijpe; I)an. Kaan, WieringerwaardJ. Kiste- maker, Wieringerwaard; D. P. Klare, Kolhorn; K. Leeuw, Hoorn; K. Metzelaar, Opperdoes; J. Nagel hout, Oudo-Niedorp; J. Smit, Spanbroek; K. 0. Veer man, Opperdoes; A. Verfaille, Helder; n. Wuis, Heer-Hugowaard. Eén leerling zal in September a.s. moeten deelne men aan eeu overgaugs-examen. KOKTE BERICHTEN. Een 20-jarige knecht, op een motorschuit te Kam pen is door slaapziekte aangetast, Zaterdagavond legde hij zich ter rusto eu alle pogingen, ook van me dische zijde, om hem wakker te krijgen, hebben tot he- don gefaald, lig zal naar het ziekenhuis worden over gebracht. Naar de Asser Ct. verneemt, wordt overwogen, in de toekomst alle militaire hospitalen op te heffen, met uitzondering van die te Utrecht, Amsterdam, Den Haag, Breda en Arnhem. Een lfl-jarige jongen uit Moordrecht is Zondag avond in een sloot onder de gemeente Waddiuxveen verdronken. Zijn rijwiel lag op den kant. Het 15-jarige dochtertje van een postconducteur te Almelo, dat ruim twee weken geleden ernstige brandwonden heeft gekregen bij het aanmaken van een kachel met petroleum, is gistermorgen aan de ge volgen ayerleden. De twee jongens, die verdacht werden dezer da- gan door middel van inbraak uit een woning aan den Praktizijnshoek te 's-Gravenhage een paar kandela- bres en een spaarbankboekje te hebben ontvreemd, zijn door do politie opgespoord. Het zijn jongens van 11 en 13 jaar. Nadat er proces-verbaal tegen hen was opgemaakt, zijn ze naar huis gebracht. Door den storm van Zaterdag hebben de duinen op Terschelling, die van de stormschade van 8 Novem ber vrijwel hersteld waren, opnieuw ernstige schade gekregen, zoodat zij op verscheidene plaatsen den ge- heelen voet hebben verloren en loodrecht op het strand staan. UIT SCHERMERHORN. In do vergadering van de Liberale Kiesvereenigiug werd benoemd tot vice^voorzitter de heer P. Alblas, tot penningmeester de heer J. de Groot, in plaats van don heer M Hartog, die van uit de gemeente is ver trokken, tot leden van het bestuur de heeren J. Ilel- der, T. J. Natzijl en P. Evers. l.aattile berichten. INVALIDITEITSVERZEKERING. VGRAVENHAGE, 2 April. De gisteren begonnen en heden voortgezette vergaderingen der commissie uit de Tweede Kamer, ter voorbereiding van) de inva liditeitsverzekering, zijn dbor slechts 10 a 12 loden der 24 bijgewoond, naar verluidt uit ontstemming der linkerzijde, over het minder geschikte tijdstip der bij eenkomsten, die, bij afwezigheid van den voorzitter, den heer dr. Nolens, geleid worden door dr. de Visser. VERGIFTIGING NIJMEGEN, 2 April. Het gezin W. in de Van Waerdestraat alhier, bestaande uit de ouders en 5 kinderen, is na het middagmaal (bestaande uit boontjes, aardappelen en varkensvleesch) ongesteld geworden. Het jongste kind overleed spoegig. De toestand der anderen, wier magen onmiddellijk leeggepompt wer den, is geruststellend. De oudste zoon, die niet mee at, werd niet ziek. NOTABELE. In de gisteren gehouden ledenvergadering van de Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden „Evangeli sche Unie", werd de heer D. Post! benoemd tot candi- daat voor de verkiezing van een notabele, in de plaats van den heer J. J. Krijns, die tot kerkvoogd is be noemd. ANNIE PASCAL. De aviatriee-journaliste-romaracière en nog wat, die onlangs ook onze stad met haar weinig gewenscht bezoek vereerde is, naar wij vernemen, geenszins een vreemdeling in het Alkmaarsche Jeruzalem. Immers zij werd niet ver van hier geboren, n.L in de gemeente Hensbroek en wel den 21sten October 1873. Haar ware naam is ^nnie Geertruida Helder, llaar vader evenals haar moeder repds overleden was een eenvoudig landman. Op betrekkelijk jeugdi gen leeftijd ging zij naar Amsterdam, waar ze bij een modiste in do leer kwam, Na dien tijd' vernam de familie weinig meer vml haar. Wei kwam vrij plotseling het gerucht opdplken Jat zij verloofd was met een jonkheer uit Arnhem en dat zij spoedig zou trouwen, maar tot een huwelijk met dezen is het niet gekomen. Anderhalf jaar geleden verrastte Annie haar Noord-IIollandsehe familie geheel onverwacht met een bezoek. Wij hoorden, dat zij een nacht bij een oom en tante doorbracht, die blijkbaar het zaakje niet vertrouwend, den geheelen nacht niet te bed zijn ge weest J Van een familielid vernamen we, dat Annie nim mer getrouwd is geweest. Elders is echter gemeld, dat zij de verlaten huisvrouw yatj den beeldhouwer T. A- J. van der Meer is en eerder weduwe was van J. M. Drnighovcn. Wat ze den laatsten tijd zooal uit gehaald heeft, is bekend genoeg. I)e kruik gaat echter zoolang te water tot zij breekt. Annie Pascal, zich ook noemende freule de la Court, freule van Bijland en mevrouw Vermeer, staal thans gesignaleerd in het „Algemeen Politieblad". De burgemeester van RenkiW verzoekt hare aan houding en voorgeleiding, wegens oplichting te Heel- sinn. ONS FEUILLETON. Heden wordt een begin gemaakt met een spannend feuilleton, „Om het koude goud", naar hef Duitsch, van Georg Hartwig. AANBESTEDING. Bij de gisterenavond gehouden aanbesteding van het bouwen van een remise met paardenstal voor reke ning van den heer J. Hoed, naar plannen van den bouwkundige M. Uiten'bosch, werd ingeschreven als volgt: C. P. Asjes 5170, J. Bruin 4875, A. Tip 4580, II. Louw 4449, C. Noord 4350, A. Vos en Zoon J 4350, 1'. Dubbeld 4325, T. Krom te Uitgeest 4249, B. A. Blom 4185, T. T. de Munk 4140, al len te Alkmaar. Begrooting 4638. EEN HOLLEND PAARD. Hedenmiddag omstreeks 3 uur geraakte het paard, gespannen voor een boerenwagen met dissel door een onbekende oorzaak in de Wilbelminalaan op hol. De bestuurder, een knecht van den heer Frans aan den Straatweg alhier, viel er af met het gevolg dat do wagen over zijn been ging, dat zeer ernstig werd be schadigd. De knecht werd voorloopig in het hospitaal van de Cadettenschool opgenomen. Het paard holde door en kwam met den wagen ach ter zich tegen het hek terecht van den heer Pepping dat in elkaar werd gedrukt. De bespanning geraakte los, waardoor het paard doorholde, het Ritsevoort op, waar het in aanraking kwam met een vrachtwagen, met het gevolg dat het dier een zeer ernstige vleesch- wonde opliep, waarna het in den stal van den hoer Rol holde eu daar werd gegrepen. AMBACHTSSCHOOL. In druk verschenen is het verslag van den toestand van do vereeniging „Dc Ambachtsschool voor Alk maar en Omstreken", dienstjaar 1911. De verslagge ver brengt allereerst hulde aan de nagedachtenis var. den viee-voorzitter, den heer C. Bosman, herinnert er aan dat in plaats van mr. J. L. Steenlack, mr. I'. A. Offers tot secretaris werd benoemd, deelt mede dat het aantal leden in het afgeloopen jaar verminderde met 15 en thans 80 bedraagt en dat sommige gemeen ten wederom hetzij hare bijdragen hebben verminderd, hetzij geheel hebben ingetrokken. De rekening eu verantwoording over 1910 sloot in ontvangst met J 28838.67 en in uitgaaf met 27473.31/1;, dus met eeu batig saldo van 1365.351/*;, de begrooting voor het dienstjaar 1912 sluit met 292170.70, waarbij rekening werd gehouden met den nieuwen toestand, welke ontstaan zal door den aan bouw van de nieuwe ambachtsschool. In verband met het nieuwe schoolgebouw wordt op gemerkt, dat de uitslag van de aanbesteding een te leurstelling was, daar de inschrijvingen voor het mee- rendeel belangrijk hooger waren dan de raming. Dit deed de noodzakelijkheid inzien iu de bouwplannen eenige vereenvoudigingen aan te brengen, echter van zoodanigen aard, dat noch de soliditeit van het ge bouw, noch de doelmatigheid van de inrichting daar van werden geschaad en waardoor bovendien de bouwkosten belangrijk werden verminderd, zoodat kon worden verwacht, dat de laagste inschrijvers den bouw van de school volgens die vereenvoudigde plannen zouden aannemen voor den prijs, die door de Veree niging in verband met de haar toegezegde subsidiën kon worden besteed. liet werk werd daarop aangenomen door de firma's F. n. Ringers Zoon te Alkmaar en R. K. Koppen Zoon te West-Graftdijk voor een som van 217000, die in de afgeloopen Decembermaand een aanvang met den bouw hebben gemaakt. Het bestuur hoopt, dat nog in 1912 zoo niet het ge- heele gebouw, dan toch een gedeelte daarvan in ge bruik zal kunnen worden genomen. Gebeurt het eerste, dan zal de gemeente zich nog dit jaar mogen verheugen in 't bezit van een grootsch en schoon gebouw, dat een sieraad voor onze stad zal zijn, een mijlpaal op de baan van de ontwikkeling van het ambachtsonderwijs hier ter stede, een voorwerp van trots voor Alkmaar's burgerij en een bewijs van dc voortvarendheid en den ruimen blik van het Dago- lijksch Bestuur der gemeente en haren Raad. En zoo 1912 ons onverhoopt niet mocht brengen wat wij ho pen, dan zal toch 1913 het jaar zijn, dat met gulden letteren in de geschiedenis van onze Vereeniging* zal ■prijken, zegt het verslag. De jaarlijksche tentoonstelling zal worden gehouden op 5, 6, 8 en 9 April, des namiddags van 11 uur, de verloting van de door de leerlingen vervaardigde werkstukken op Woensdag ló April, des voormiddags 10 uur. Zaterdagmiddag had in de groote teekenzaul der Ambachtsschool de uitreiking plaats van de eind-di ploma's aan de leerlingen, die met goed gevolg* den driejarigen cursus hadden doorloopen en nu de school gingen verlaten. Do voorzitter van het bestuur dei- school, de heer mr. F. H. G. van der Hoeven, sprak bij de uitreiking dier diploma's de leerlingen toe en zei- de, dat nu zij zich met lust en ijver gedurende drie ja- rent onder de leiding van hunne bekwame onderwij zers, hadden bekwaamd iu de begiuselen van de theo rie en de praktijk van de ambachten, die zij zouden ganu beoefenen, het bestuur in overleg met den direc teur en do leeraren der school aan hen de erkenning zal geven van do kennis en de vaardigheid, die zij op de school hadden verkregen, een erkenning die uitge drukt wordt iu de diploma's, die aan hen zullen wor den uitgereikt. Nu gij eerlang als jongo mannen uw plaats zult innemen in de groote inenschemmuatschap- pij, willen wij tl zoo maar niet laten heengaan, maar een ernstig woordt tot afscheid tot u spreken. Voor ten groot deel hebt gij uw toekomst zelf in handen, De kunst om te slagen in de maatschappij is gelegen in de ontwikkeling van dé kracht, die in u is en die uw onderwijzers in u hebben doen ontwaken. Met denkkracht, geestkracht en wilskracht gewapend kan ieder mensch groote dingen tot stat}',! brengen, Gij hebt op do^e school geleerd uw geheeie aandacht sa men te trekken en te bepalen op één onderwerp en het afgeleerd om met uw gedachten van den hak op don tak te springen; gij hebt geleerd bij alles het hoe?" en liet „waarom?" te vragen en goed leerep be grijpen daf pr een onafscheidelijk verband bestaat tusschen oorzaak en gevolg. Zoo toegerust en nipt de nood'ige kennis van theorie en praktijk, hebt gij veel voor op anderen. Maar, jongens, in de maatschappij zult gij naast veel goeds, ook veel kwaads onhyarpp, als losbandigheid, liederlijke tual, vloeken en ruwheid, onverschilligheid, de drank en zooveel meer. Als dan de verleiding lokt, jongens, staat dan pal, verzet je met al je geestkracht tegen het kwade en laat je niet meesleepen. Het is in je eigen belang zoo te hande len, want de mensch, die behalve denkkracht, ook geen geestkracht en geen wilskracht heeft, komt ct niet in de maatschappij; zoo'n zwakkeling gaat ten onder. Tl. spreek alleen over je belang en het ligt niet op mijn weg om je yan deze plaats tp wijzeti op veel hoo- gere beginselen, die je moeten afhouden van alles wat kwaad, laag en gemeen is. Kracht, jongens, heb je uoodig om in alle levensomstandigheden je plicht to doen, j^ pljeht tegenover je zeiven, tegenover je ou ders, die zich zooveel opofferingen voor jp getroost hebben, tegenover je familie, je kameraden en de ge heeie maatschappij. Denk niet, dat dp mensch eenig recht of eenige aanspraak heeft op vermaak, behage lijkheid en rust; een zijner voornaamste roepingen is om zijn plicht te doen onder alle omstandigheden. Eindelijk, jongens, begrijpt het goed, gij hebt den voet nog slpohts gezet op de onderste sport van dp ladder, In de werkplaatsen moet gij u verder bekwa men, totdat gij inderdaad bekwame vaklieden zijt ge worden, meesters in uw ambacht. En dat kunt gij doen met den grondslag van kennis en vaardigheid, die gij op deze school hebt verworven, mits gij steeds uw plicht doet en met ernstigen en* vasten wil en met geestkracht uw doel nastreeft. Daarop haci de uitreiking der diploma's aan de leerlingen plaats. Bevorderd van de le naar de 2e klasse. Timmerlieden. M. Bobeldijk. D. Eriks. E. de Groot J. Hartog. F. Hes. C. Houtman. M. Hui- berts. J. Koning. P. Kooij. C. Lingerak. N. Morseh. A. Nottelman. Jac. Schuit, Petrus Schuit. P. Slik ker. KI. Smit, voorw. J. P. Vos. W. Zweedijk. G. Mesman, voorw. Mach. bankw. en smeden. C. Appelman. P. Blom. P. Bosman. P. M. Dekker. A- van Dijk. A. Frank fort. P. A. Geeriing. H. Ileijen. A. Jansen. Th. J. Netten. H. H. Sehermerts. H. Schutte. P. Tool. R. C. de Visser, J. G. Welbergen. G. de Wit. Jac. Koelemeij. Jac. Broekhuizen, Pieter Zwnag. Wil lem Heeringa. Meubelmakers. N. Groot. J. Lampers. Schilders. W. van Duin. D. de Jong. G. Meijer. K. v. d. Post, voorw. Metselaars. II. Tauber. Jac. van Steeg. Kleedermakers. Jarig Dijkstra. Cornelia Burger, voorw. Anna Janssen. Anna B. Smiers. Harmanna Ileijen. J. Marjof. Niet bevorderd 5 leerlingen. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse. Timmerlieden. J. Bottemaime, voorw. II. Groot. G. de Jong. A. J. Koes. J. Moejes. J. F. A. Smit. H. ink. R. de Vries. W. Wester. C. Ivangh. P. Helder. Mach. bankw. en smeden. Karei Bos. J. A. Doe- dens. D. J. Gerling. J. W. Jonkers. T. Kaagman. Abr. Kool. A. Langereis. 0. van Maarleveld. W v d. Molen. P. Silver. G. Schinkel. M. Slooten. H. eldkamp. J. Verbeek. W. J. Vosman. J. Wipprecht. II. Solioltens. J. Passer. Th. J. Kloppenburg, Meubelmakers. J. P. Briinsmann. P. Vennik. P. os. 11II. v. Woesik. Schilders. J. Ivangh. M. A. Th. Jongmans. M. Nauta. G. C. Schoen. W. F. Koster. Abraham Jon ker, voorw. Metselaars. N. de Boer. G. Klokkemeijer. P. G. 11 chiles. C. J. Meijer. Kleedermakers. Th. F. J. Nieuwenhuizen, voorw. J. II. Sëtcmian, voorw. Diploma toegekend aan: Timmerlieden. P. H. Baars. I. Bloem. C M van Broekhuizen. G. de Graaf. II. dé Jong. A. Kalk man. 1). Kluiten. 11. F. Lnngenberg. F. J. Meijer. v. J Post. P. C. Smiers. W. Tauber. J. Wal. Mach. bankw. en smeden. J. A. v. d. Berg J v d. Borden Karei Bos. E. Blom. L. 0. Dekker.' j! Hartog. KL Helder. G. L. Landman. V. M. ten Pas J. N. Rauzijn. P. Romeyn. H. J. Roorda. J. J. de Koos. 11'. F. Führmann. Schilders. S. Bak. J. II. Breeuwer. G. Beukers. J. Houtman. Abr. Kroon. G. J. Smit Metselaars C. de Jong. G. de Nijs. L. Schoen. Kleedermakers. W. Baars. Niet toegekend 2 leerlingen. BURGERAVONDSCHOOL EN AVOND SCHOOL VOOR HANDWERKSLIEDEN TE ALKMAAR. In tegenwoordigheid van het Dagelijkseh Bestuur* dezer Gemeente, de Commissie van Toezicht, op het Middelbaar Onderwijs, de directeur, de leeraren en al de leerlingen, heeft op Zaterdag j.l., des avonds 8 uur, in eeu der groote teekenzalen van bovengenoemde in lichtingen de mededeeling plaats gehad van de over- gaiig- en eind-examens in den afgeloopen cursus. Na eenige mededeelingen *van den voorzitter der commissie, jhr. mr.,M. E. J. J. van Lid'tli de Jende, werd de volgende uitslag medegedeeld: BURGERAVONDSCHOOL, CURSUS 1911—1912. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: N. Bolten, Corn. Erkamp, Arie de Jong, W. G. Jon kers, C. Obdam, Jan Schaap, Gerrit Zwart, B. Koot, B. Leuverman, 11. J. Koersen, J. Jansen, P. Mooij, J. C. Hes, Th. Nierop Groot, Jac. Ph. Opdam. P. C. Kollenberg, Fr. de Goede, Karei G. Knegt, Th. Ooms. A. J. Schut, F. lvarel Swager. II. Ursem, C. F. Koo- ter, P. v. J. Bosch, Abr. Jonker. Carl. P. Bakker. An dreas Becker, .Tan. v. d. Berg, E. Braaksma, Jac. Kruin, Jacob Dam. D. C. de Gier, D. van Helden. J. Jonker. J. Kalf. L. Koeman. Chr. Licher. C. J. Mul der, Pieter Pover, M. Termaat, Joh. A. W. Veer, R. •I. Appelman, Johan Hommelder, N. P. Hendrikse, J. Th. Sieuwerts, K. Wit, W. Heeringa, Arie de Graaff, J. M. A. Bierman, Jan Narold, L. Leuverman, A. II. Nismau. Is iet bevorderd 4 leerlingen. Bevorderd van de 2e klasse Burgeravondschool naai de le klasse Avondschool voor Handwerkslieden. M. Bobeldijk. Dirk Eriks, P. van Eijk, A. J. Gene tbas, Egbert de Groot, F. Hes, Joh. Koning. N. la Lnu, N. Morseh, N. Schenner, Jac. Schuit, voorw., Petrus Schuit, KI. Smit, J. P. Vos, voorw., W. Zwee dijk, A. Nottelman, II. J. Erkamp, J. van Heems, W F. Koster, P. N. v. d. Meer, J. A. Roskam, J. Schip per, J. Iloek, Jarig Dijkstra, 'I h. F. J. Nieuwenluti zen, voorw., P. Bosman, Jac. Broekhuizen, P. M. Dek ker, voorw., Petrus Dik, A. van Dijk, A. Frankfort, P A. Geeriing, E. de Groot, A. Jansen, Th, ,1. Netten! A. Peppel. H. H. V. N. Sehermerts, H, Schutte, J. v. il. Tooren, voorw., R. C. de Visser, J. G. Welbergen, Pieter Zwaag, F. Hazes, J. P. Steimneier, C. J Meijer, J. Lampers, voorw.. J. J. Praat, G. if. ïmpink. J. Knip. AVONDSCHOOL VOOR HANDWERKSLIEDEN. Bevorderd van de le naar de 2e klasse, J Bottemanne, H. Groot, C. Ivangh, voorw., J. Kloos, J. Moejes, N. J. Schaap, P. C, Smiers, J. F. A. Smit, II. A ink, R. de riea, <J, Burger, F. Coppens» \Y. M. Bnkkum, J. P Briinsmann, P. F. J. Praat, D. I oorenburg, P. Vennik, P. Vos, voorw., J. P. den Hartigh, M. A. Th. Jongmans, P, de Munk, M. Nau ta, J. F. Nijnian, G. C, Schoen, J. A. Doedens, II. ileijen, -I. Jattssen, d. V Jonkers, D. Klinkhamer, ,\hi*. Kool, P. Mensink, W. v, d, Molen, J. Passer, G Schinkel, Hendr. Scholtens, P. Silver, H, Smorenberg. J. erbeek, ]1. Veldkamp, W, Vosman, W. Visser, W. J. Pater, B- de Graaff, Nio, de Boer, P. G. Wehnes. Niet bevorderd tl leerlingen. Diploma toegekend aan: P. II. Baars, I. Bloem, 0. M. v. Broekhuizen, II. 1>i*"u\ver, Van Driel, A,. de Gier, G. de Graaf, T. vyrootes, P. Helder, D. dp Jong, A. Kalkman, P, Koopman, W. O. Koppen, W. F. Langenberg, F, j. .Meijer. ,T .Fluister Jzn., G. v. d. Post, G. van Steeg, W, I auber, I'. Zwart, D. Kruiten, J. Dingerdis, G. de Nijs. L. Schoen, J. v. d. Berg, E. Blom, J. v. d. Bor den, K. Bos, J. flos, L. C. Dekker, W. F. Führmann, D. J. Gerling, KI. Helder, T- Kaagman, Th. J. Klop penburg, R. Koning, G. L. Landman, V. M. ten Pas, J. N Rnnzljn, J. J. de Roos, P. H. de Rover, D. Vis ser, 8. Zuijdam, W. Klaver, S. Bak. P. J. Bakkum, G. Beukers, ,T. II. Breeuwer, N. H. Otto, C. de Nijs, G. J. Smit, J. Ursem, H. J. Wesseling, C. v, d. Meer. Niet toegekend 1 leerling. Voortgezette klasse. Loffelijk vermeld, p. Noorden, J, Bos, W. Botter, Th. Groot, J. Kemp, A. F. Blok, B. B. Crone, E. Harder, J. Koeman, Corn's de Rooij. Niet loffelijk vermeld 4 leerlingen. DE VIOLIERS, Van het nieuwe stuk in vier bedrfjven, dat het ge zelschap Royaards hier Donderdagavond geeft, behoeven we niets te zeggendaarover is reeds genoeg ge schreven en gesproken. Maar wel willen we er even aan herinneren, dat Diet de heer Royaards, doch de heer Jan Muscli de hoofdrol vervult. Hoe Jan Muscli, zegt het N. v. h. N., gaf een Violier, hjn, afgewerkt, die Royaards hem niet verbeterd zou hebben en kreeg als verdiende hulde een mooie krans. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK te ALKMAAR. Uitspraken van heden. Petrus D., Heiloo, ontuchtige handelingen, 4 maan den gevangenisstraf. Arie K., zonder vaste woonplaats, bedelarjj, 3 dagen hechtenis en 3 jaar opzending naar e6n rijkswerkin richting. Simon van H., Helder, meineed, twaalf maanden gevangenisstraf. Nicolaas de Gr., Hoorn, beleediging, 1 maand ge vangenisstraf. Willem Gr., JSgmond aan Zee, vernieling f 15 boete, subs. 11 dagen hechtenis. Grietje V., Petten, mishandeling, f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Jacob Vr., Berkhout, mishandeling, vrijgesproken. BIOSCOPE MODERNE. De bioscoop in Diligentia heeft weer twee avonden achtereen met succes mooie programma's vertoond. In het bijzonder mogen genoemd worden de nummers Indisch bloed (waarvan de eerste afdeeling, gekleurd in Indië en de tweede in Londen speelde), de gekleurde „Romeinsche zeden" en de prachtige Volendamsche film„Het lijden eener scheepsjongen". Overigens wa ren er velschillende komische films en ook een natuur- opname, n.l. Kopenhagen in vogelvlucht. Nee waarde onbekende abonné, wij waren op onze hoede en plaatsten daarom niet Uw stukje met vollen naam onderteekend. Dat was toch Uw bedoeling niet waar ENGELAND. Over het algemeen genomen vallen de stemmingen onder de Engelsehe mijnwerkers over de nl of niet hervatting van den arbeid, meerendcels uit ten gunste van beëindiging der staking. Woensdagavond of Donderdagochtend' zal de vol ledige uitslag der stemmingen bekend zijn. ITALIë. Er is een Italiuansch comité gevormd, dat in navolging van het Fransche uit particuliere fond sen geld bij elkaar wil brengen voor een luchtvloot; (eu gift van 200.0(H) lire is reeds ingekomen, ook een aantal giffen van 20.000 lire. HONGARIJE. De minister-president Kliuen Ho- dervary heeft het kabinet voorgesteld en aan de Ka mer vertrouwen gevraagd. De heer Kossuth stelde voor eeu commissie te be noemen, die een adres aan den Koning zou moeten opstellen om hem te overtuigen, dat artikel 18 van de wet van 18S8 zijn reehten niet vermindert. De Koning moet er niet aan denken om af te tre den. AMERIKA. De New York Herald constateert, dat (Je beweging voor den heer Roosevelt op een bijna vol komen fiasco is uitgeloopen. De politici die de Roo- sevelt-eampagne leidden, hebben hun hoofdkwartier in het Metropolitan Tower-gebouw in New York ont ruimd en hun kantoorpersoneel ontslagen. VREBSELIJK. Een 32-jarige metselaar te Aich (Wurtemberg) heeft eergisternacht om twaalf uur zijn slapende vrouw met een zakmes den hals afgesneden. Toen zijn 14-jarig dochtertje ontwaakte en naar moeder vroeg, pakte hij het kind heet. om het te wurgen. Het meisje wist echter t-s ontkomen en vluchtte op zolder, waar

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2