mm m BESTELDIENST moor Belangrijk Bnelhuis amr van ouds békend/ STADSNIEUWS De wasch, U ziet het, is groot, doch is door de zuivere zeep het werk gemakkelijk ADV E R '1' EIV T 1E N. winkeijuffpoyw Vraag en aanbod. INVORDERING HAVEN- EN KAAI GELDEN. psrwat crwxmz Ij. 13EI JOKTO, Prachtige Schilderijen Complete Kantoorinrichting, BOND VAN NEDERL. ONDERWIJZERS. De afdeeling Alkmaar vun den Boud vru Ned. Ou derwijzers hield Woensdag j.L in hotel „de Nachte gaal" ecu flink bezochte huishoudelijke vergadering. Door den voorzitter werd o. a. medegedeeld, dat de „onschoolsche bijeenkomsten", die bij wijze van proef dezen winter gedurende 4 maanden met ongeveer 30 kinderen werden gehouden, Vrijdag 29 Muart werden beëindigd. Voor den laatsten avond was er voor jets bijzonders gezorgd. De kinderen werden onthaald, terwijl door een stadgenoot voor wiens groote be reidwilligheid men zeer erkentelijk is de tooverr lantaarn werd vertoond. Een infer uitvoerig rapport omtrent deze proefne ming zal aan de leden der afdeeling worden uitge bracht en tevens in afdruk worden toegezonden aan de ingezetenen, die door geldelijke bijdragen het ne men van deze proef hebben mogelijk gemaakt. Na de verschijning van dit rapport zal worden beslist of men van deze. bijeenkomsten iets blijvends zal trachten te maken. In deze vergadering werd voorts besloten, dat door de excursieclub zoo mogelijk binnenkort de gasfabriek zal worden bezocht. Nog werd de vraag besproken, of 't afdeelingsbe- stuur ook middelen ten dienste stonden, om bij het Gemeentebestuur eens aan te dringen op een beschik king op het adres der afdeeling d.d. 27 Juni 1911. In verband met de motie-Uitenbosch, die door den Raad op 19 April 1911 is aangenomen, werd op 28 Juni fei telijk toegezegd een beschikking te zullen nemen bij de behandeling der gemeente-begrootitig voor 1912. Na uitvoerige discussie werd het bestuur opgedra gen, om, rekening houdende met de door de vergade ring gegeven wenken, in dezen te doen wat het het meest aan het doel bevorderlijk zou achten. antwoord, na dit beleefdheidshalve vooraf aan den be vestiger te hebben medegedeeld. Hen moet in de kerk zijn fatsoen houden, maar su dors verdiende zoo'n aanmatigende predikant, die de benoemden aan boord kwam met vragen, waarvan zij niet gediend waren, tot antwoord te krijgen: „Dominé, dat gaat u niets aan; uw plicht is het, ons te bevesti gen". Voorloopig is de fatsoenlijkste manier, die tirannie tegen te gaan door.... te zwijgen, of even als die diaken uit het vorige courantenartikel te zeggen: „Ik beloof mijn ambt goed waar te nemen." Het is te hopen, dat nan de onwaardige praktijken van dwepende diflmné's door de wet een einde worde gemaakt. In de classikalo vergadering van verleden jaar heb ik een voorstel ingediend, om de Synode te verzoeken in art. 77 v. li. Regl. o. d. Vacaturen de be paling op te nemen, dat een predikant het recht heeft, zich door een predikant of emeritus-predikant der Hervormde Kerk naar zijne keuze te doen bevestigen. Dat is aangenomen, en het is te hopen, dat het, zij het ook langs den wijdloopigen weg, dien onze regle menten aanwijzen, tot wet worde verheven. Dan wor den, althans voor zoover het de bevestiging van predi kanten betreft, die weerzinwekkende tumulten in on ze kerk voorkomen. 35. W. AANVULLING VAN DEN STAAT VAN DEELGERECHTIGDEN IN IIET GEMEENTE LIJK PENSIOENFONDS. li. en W. hebben de eer den Rand voor te stellen te besluiten a. den staat, vermeldende de deelgereehtigden in het gemeentelijk pensioenfonds, zoonis die is vastge steld bij Raadsbesluit van 15 December 1909 (Ge meenteblad No. 315), ia dier voege te wijzigen, dat daarop alsnog worden vermeld: de deurwaarder der plaatselijke belastingen en de hulpkeurmeesters van vee op de veemarkten; b. den bedoelden staat daarna opnieuw in zijn ge heel vast te stellen en in het Gemeenteblad te doen opnemen. Van den havenmeester is bij B. en W. een schrij ven ingekomen waarin de noodzakelijkheid wordt be toogd dat ten behoeve van de inning der haven- en kaaigelden, sinds de nieuwe verordening, in meerdere hulp worde voorzien. Zulks zou, naar hunne meening, afdoende kunnen geschieden door den tegenwoordigen assistent-haven meester, den heer K. de Vries, die bij besluit van 30 Augustus 1899, No. 8, als zoodanig werd benoemd op eeno jaarwedde van 150, om „werkzaam te zijn ge durende de marktdagen, alsmede om den havenmees ter bij ziekte, afwezigheid of ontstentenis te vervan gen", ook werkzaam te stellen op de andere werkda gen der week. De jaarwedde van dezen titularis werd door den Raad bjj de begrooting voor 1904, van 150 op 200 gebracht., waardoor, volgens de bewoordingen van de memorie van toelichting ,,de bezoldiging meer in overeenstemming is gebracht met de door dezen amb tenaar te bewijzen diensten." Waar deze diensten thans niet onaanzienlijk staan uitgebreid te worden, komt het B. en W. gewenscht voor deze jaarwedde opnieuw te verhoogen en wel met 300. Kan de Raad zich hiermede vereenigen, dan hebben B. en W. de eer hem voor te stellen te besluiten: I. met wijziging van het Raadsbesluit van' 30 Au gustus 1899, No. 8, de jaarwedde van den assistent- havenmeester, den heer K. de Vries, ingaande 1912, vast te stellen op 300 en te bepalen, dat hij als zoodanig werkzaam zal zijn op alle werkdagen waarop zijne diensten door den havenmeester gevorderd wor den, alsmede om dezen titularis bij ziekte, afwezig heid of ontstentenis te vervangen; II. de henoodigde gelden te vinden door afschrij ving van den post voor „onvoorziene uitgaven" der gemeente-begrooting voor 1912 en overschrijving dnnr- van op volgnummer 90 dier begrooting. BEVESTIGING. Met volkomen instemming las ik in bet laatste nummer van dit blad, aldus schrijft de beer A. J. Oort, era. pred. te Zutphen in het Weebklnd voor Vrij zinnig Hervormden, het artikel over „twee bevesti- gingskwosties waarin de juiste opmerking werd ge maakt. dat in de reglementen nergens van ouderlin gen en diakenen wordt goëischt te antwoorden op vra gen, die de bevestiger gelieft hun voor te leggen. Ver gun mij, waarde Redacteur, hierover nog het een en ander in het midden te brengen. Ook ik ben bijna het slachtoffer geworden van die predikantenaanma- tiging. Toen ik na 42-jarigen dienst emeritus was geworden en terstond tot ouderling benoemd, verzocht ik deu orthodoxen ex-collega die mij bevestigen moest, mij te verschooneu van de liturgische vragen. Dit weigerde hij, evenals de andere orthodoxe; zelfs de evangelische schijnt bezwaar te hebben gehad; mij kwam althans ter oore, dat er ernstig over gedacht was, een predikant- van elders te verzoeken, mij te ko men bevestigen. Gelukkig kwam collega v. d. Bergh v. Eijsinga mij ter hulpe, bood aan mij te bevestigen en deed dit op bijzonder hartelijke wijze. zonder een enkele vraag. Ja, in zijne toespraak verklaarde hij, dat hij het. dwaas zou vinden, aan mij, die 25 ja ren te Zutphen predikant was geweest, vragen te stel len. Bevestigd dus zonder vragen 11 Ja, niet? Bevestigen immers is niets anders dan de ver klaring, dat iemand wettig is of wordt opgenomen in een of andere gemeenschap, in een of ander ambt. In art. 39 van het Reglement op het godsdienstonderwijs wordt van de bevestiging van nieuwe lidmaten deze omschrijving gegeven: „Zij worden plechtig en met gepaste toespraken tot lidinateu verklaard''. In dit geval eischt het reglement jammer genoeg dat Hit moet gesohieden na bet beantwoorden van eenige I vragen. Maar in de artikelen over de bevestiging van predi kanten, ouderlingen en diakonen wordt daarvan met geen woord gerept. Derhalve bestaat hunne bevesti- ging alleen hierin, dat zij in het nnddon der gemeente „met plechtige en gepaste toespraak tot predikant, ouderling of diaken worden verklaard." Indien een predikant, wien de taak is opgedragen hen te bevestigen, weigert dat te doen, zoo zij niet wil len antwoorden op vragen, die hij hun gelieft te doen. dus een voorwaarde stelt, waartoe de reglementen hem niet machtigen, dan maakt hij zich schuldig aan plichtverzuim en kan daarover worden aangeklaagd. Het is jammer, dat de heeren, die in Dordrecht slachtoffers worden van Ds. Keiler, zich niet op dit standpunt hebben geplaatst, en in plaats van met een j uityluehtjc: „ja, volgens mijne opvatting" of iets der gelijks te antwoorden, in hot geheel niet hebben ge- HET MAKEN VAN EEN NIEUWE SCIIAPEN- BRUG. In de raadsvergadering van 31 Januari j.l, werd het voorstel van B. en W. om over te gaan tot het doen maken van een nieuwe Sehapenbrug aapgehouden, in verband met de beschouwingen welke in de bedoelde vergadering omtrent de uitvoering van het aangebo den plan werden ontwikkeld en een door het lid uwer vergadering, den heer A. G. den Boesterd, ter zake ge daan voorstel. Laatstbedoeld voorstel, door den heer den Boesterd nader schriftelijk gedaan en toegelicht, werd met de daarbij behoorende bescheiden en een door den Direc teur der gemeente-werken nader uitgebracht rapport, aan onze commissie van bijstand voor de publieke wer ken gezonden, met het verzoek haar gevoelen daarom trent te mogen vernemen. Het door deze commissie uitgebracht advies luidt als volgt „Om bericht en raad werden door Uw College in on ze handen gesteld: a. een schrijven van den heer den Boesterd d-d. 9 Maart j.l. met daarbij behoorende teekeningon en model in hout; b. een rapport d.d. S Maart j.l. No. 22/1259 van den directeur der gemeentewerken. Daaraan voldoende deelen wij, zeggen B. en W. mede, dat wij met belangstelling kennis hebben geno men van bet. plan den Boesterd. Hoewel het ons voor komt, dat zulks technisch wel uitvoerbaar zou zijn, moon^n wij nü-ttmnin, in do hierna volgende bezwaren, aanleiding te vinden F in overweging' te geven, aan den Raad dezer gemeente het bouwen van een brug, zooals de heer den Boesterd zich die denkt, te ontra den. Bij beschouwing der teekeningon springt nl da delijk in het oog, dat de onder het brugdek aange brachte balklaag ongelijk van hoogte is, waardoor vaartuigen, die wellicht bij gesloten stand' der brug onder den buitensten ligger zullen kunnen doorvaren, op den volgenden konden stuiten en daardoor de brug konden ontzetten. De breedte geeft aanleiding tot de opmerking, dat daar ter plaatse het vervoer geen meerdere breedte eischt dan 4^2 M., terwijl die in het plan den Boesterd is aangehouden op 5.80 M., echter verdeeld in 3 deelen, waardoor de nuttige breedte ver achterstaat bij die van een brug van 4^2 M. zouder voetpaden. Ook geeit de teekening aanleiding tot de opmerking, dat door de voetpaden van het rijgedeelte niet behoorlijk af te scheiden, er gevaar zou ontstaan, dat zoowel voertuigen' als voetgangers vooral bij duis ter weer met de kettingen in botsing zouden komen. Do ontworpen oudhollandscbe leuning ballast de brug onnoodig zwaar, terwijl het afhangen van de brug aan de poortstijlen ongewenscht is bij de geprojecteerde overstekende voet-paden. De staart zou aanleiding kunnen geven dat bij ijsvorming of vorst de brug niet draaibaar werd, terwijl bovendien ook uit een schoon hei dsoogpunt moet worden ontraden tot uitvoering van deze brug over te gaan. Zooals aan I w College bekend is, werd' den 10 Fe~ biuari 1.1. eene gecombineerde vergadering gebonden mot onze commissie, waarbij ook de lieer Wei? Secretaris van Heemschut, tegenwoordig kwamen toen tot volkomen overeenstemming en wel in dezen zin Hat aan den directeur der gemeentewerken werd opgedragen een brug te ontwerpen, geconstru eerd van ijzer, omkleed met hout. Hierdoor toch zou den de voorstanders van een houten brug bevredigd zijn, terwijl uok zij. die uit het oogpunt van sofiditeit en duurzaamheid een ijzeren brug wensehten, daarme de genoegen konden nemen. De algemeene opinie was toen, dat verhoogde voetpaden daar ter plaatse niet noodzakelijk werden geacht. Aan de opdracht, hem gegeven, heeft de directeur der gemeentewerken ten volle voldaan. De overgelegde teekening geeft onze commissie geen aanleiding tot eenige opmerking, weshalve wij Uw College adviseeren, dit plan met alsnog op te maken gespecificeerde bogrooting aan den Raad aan te bie den. Bij deze brug is de doorvaartopening 5.45 M„ terwijl die der volgende brug slechts 4.80 M. is. ÏL t verdient aanbeveling den Rnadi dit plan tijdig voor te leggen, daar naar onze meening uiterlijk in September met liet werk behoort te worden aangevan gen. Rekent men voor de afdamming en het beton werk ongeveer 2 maanden, dan kan in 4 maanden het geheolo werk voltooid zijn. hetgeen ons ook daarom we n schel ijk voorkomt, omdat dan de afdamming en het betonwerk kunnen geschieden in voor dat werk zeer geschikte maanden. De kosten dezer brug zullen evenwel hooger zijn dan lie van liet vroeger nnn den raad aangeboden ontwerp. De meerdere welstand echter motiveert o. i. wel de hoogere uitgaaf, die van het gewijzigd plan het ge ve g zal zijn. Globaal geraamd zal deze brug vermoe- hl ijk pl.m. 9200 kosten." B. en W. kunnen zich met bovenstaande beschou wingen en advies geheel vereenigen en stellen den Raad mitsdien voor te besluiten: Burgemeester en Wethouders te machtigen tot het doen maken van een nieuwe Sehapenbrug', op dezelfde plaats waar thans de oude brug zich bevindt, gecon strueerd van ijzer, omkleed met hout, velgens het dooi den directeur der gemeen te-werken ontworpen nader plan, waarvan de kosten zijn geraamd op 9200. r.c., Xieuwpoortslaau 44. F. J. Vermerulen, electrician r.c., Nieuwesloot 41a. P. II. S. A. Breukel, bouwkun dig opzichter, r.c., Spoorstraat 18. O. Godijn, zonder beroep, r.c., Liudenlaan 103. E. Mak, tuinman, rc duinstraat 4 A. Mors, gepens., r.c., Klein Nieuwland G. J. Teileman, schipper, r.c., Luttik-Oudorp 51. Groenewoud. los werkman, ge-ene, Tienewal 9a. L. 1 aleari, winkelbediende, r.c., Voordam 6. J. de Rover, ijzerdraaier, r.c., Overdiestraat 09. P. Wortel dienstbode, r.c., Achterweg 51. P. de Zeeuw, naaister] r.c., Houttil 36. J van den Berg, gepens., geref., Zeg- lis 29. W. Gli. alkeuburg, zonder beroep, e.l., Tous- saintstrnat 24. VERTROKKEN PERSONEN: H. G. Stip, zonder, n.h., Strafgevangenis Amster dam. Th. Voss, dienstbode, r.c., Langestraat 22, Ib- benbüren. ed. O. T. GrootVeen, zonder, n.h., Ber- gerweg 08, Midwoud. A. Vreeker, kaasknecht, r.c,, Veerstraat 12a, Wormeneer. F. Habicli, schoenmaker, r.c., Lianen 22, Bloemendaal. C. Bruijns, zonder, r.c., Snaarmnnsl 9, II. II. Waard. E. G. Iloobeek, loopjon- &en> Fnidsen 66, Montfort. AI. A. Schonk, Inge- uieur, Toussaintstr. 8, Socrabajn. H. Lodewij'ks, Si garenmaker, r.c., Landstr. 26, Haarlem. J. M. Witte, bierbrouwer, r.c., Kennemerstraatweg 45, Bergen. j] van der Meer, slager, Langestraat 32,Bussum. U Zwaan, dienstbode, r.c., Langestraat 19, Egmond aan Zee. II. Smorenberg, stoker, r.e., Verb Landstraat 16, Zaandam. A. A. Wehnes, dienstbode, r.c Ko ningsweg 94, Helder. Mr. J. L. Steenlack, Sub. Off. v. Just., n.h., Langestraat 100, Groningen. L. R. A. Delachaux, zonder, r.c., Emmastr. 4, Vissehövede. p] Levert, goudsmid, n.h., Mient 22, Hoorn. J. Ch. Lan- genhagen, winkelbediende, n.h., Achterweg 29a, Delft. J. Stokkink, machinedrijver, n.h., Voormeer 22, Am sterdam. Th. P. Bartels, zonder, n.h., Spoorstraat 77, Haarlem, C. P. Botman, slager, r.c., Laat 101, Enk- Imizen. R. oorthuijsenKeezer, zonder, n.li., Snaar- manslaaq 0, Winkel. 1 li, G. C. Goes, kinderjuffrouw i.e.. Kaanstraat 12, Amsterdam. J. Schuiten, brug- wachtersknecht, n.h., Friescheweg 3, Velsen. B. Dek ker, banketbakker, d.g., Ilouttil 5, Baarn. M. A. Brink, dienstbode, r.c., Kanaaldijk 1, Bergen. F. Koot, opzichter teekenaar, n.h., Langestraat 94, Am sterdam. J. C. Rijnders, winkeljuffrouw, r.c., Hout- til 31, Amsterdam, J. P. Ilazes, smidsknecht, rc Hofstraat 11, Beemster. H. P, O. can de Ree, druk ker, rem., Langestraat 92, Uithuizen. C. M. Ton, dienstbode, d.g., Kennemersingel 3, Hilversum. A. Klinkhamer, tuinier, n.h., Sliksteeg 9, Beemster. bezuiden het Vuurschip „de Ilnnks" onder met genoemden schipper en een derden man MOOTE wewk! ZSMVErtÊ ZEEP. IliillffT Kosteloos ingevolge certificaat van onvermogen afgegeven door den heer Burgemeester der gemeente Urk d.d. 5 Oetober 1907 en krachtens beschikking dei- Rechtbank te Alkmaar d.d. 1 Oetober 1908. In deu ja re 1900 twaalf den vijfden April ten ver zoeke van HARRETJE WAKKER, zonder lieroep, wonende te Urk en uit kracht van liet verlof, door de Arrondissements-Reehtbank te Alkmaar bij beschik king van den leu Oetober 1908 op het daartoe door de requiraute gedaan verzoek, verleend, zijnde geregi streerd heb ik JOHANNES GERARDUS KLEIN, deurwaarder bij de Arrondissements-Reehtbank te Alkmaar, wonende aldaar, T T1T,Tl„, GEDAGVAARD i i J ))kEKSlAND, laatstelijk gewoond heb bende te LRK, thans ZONDER BEKENDE WOON- ERBLIJ1 PLAATS iu het koningrijk, bijgevolg mijn exploit doende bij aanplakking aan de hoofddeur dei \ergaderplaats van gemelde Arrondissements- Reehtbank te Alkmaar, en aan den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie hij gemelde Rechtbank, die het oorspronkelijk met „gezien" heeft geteekend en aan wien ik afschriit hiervan heb gelaten, terwijl voorts dit exploit zal worden geplaatst in de Neder landsohe Staatscourant en in de Alkmaaische Cou rant, als zijnde de daartoe bij voormelde beschikking uitdrukkelijk aangewezen nieuwspapieren Om na verloop van drie maanden en alzoo op Don derdag den elfden Juli 1900 twaalf, des voormiddag., te elf ure te verschijnen of iemand van zijnentwege te doen verschijnen ter terechtzitting van voornoemde Arrondissements-Reehtbank te Alkmaar in het Ge rechtsgebouw aan deu Geestersiugel aldaar TENEINDE: ioA,a"gei-en de daagde op den vierden December 3402 in dienst van den schipper HARMEN BAKKER f: "„„echt heeft gevaren op het vaartuig gemerkt „I K T exel aan boord; Aangezien op gemelden datum ongeveer te midder nacht gemeld vaartuig door de Duitsche sleepboot de Noordzee" is overstoomd geworden en wel aan bak boordzijde, waarbij de pen van den polder van gezegd vaartuig in aanraking kwam met de raderen van ge zegden sleepboot en waardoor gezegd vaartuig eeni- gen tijd aanvankelijk bleef hangen, waarop, nadat in middels voormelde schipper en de derde man gelegen heid hadden gevonden om op de sleepboot over te springen, vervolgens de boot achtcruitstoomde en ge meld vaartuig onmiddellijk begon te zinken en in ruin- dor dan tijd mot don knecht door do sjolven word vor- zwolgen Aangezien sedert dien noch van gemeld vaartuig iets meer is gemerkt, nöoh van gemelden Weerstand iets meer is vernomen, Aangezien er alzoo thans bijna tien jaren rta het plnats grijpen dier noodlottige gebeurtenis zijn ver- loopen, zonder dat er eouig bericht is ingekomen van het aanwezen of overlijden van meergemelden Weer stand en mitsdien sedert meergemeld tijdstip geen ze kerheid bestaat aangaande diens leven of dood; Aangezien er om gezegde redenen alleszins termen bestaan, om verklaring van rechtsvermoeden van over lijden van meergenoemden Weerstand te vragen en de requestrante daarbij belang heeft, omdat zij een nieuw huwelijk wenseht aan te gaan. Mitsdien aan gemelde Rechtbank van zijn aauwe- zen te doen blijken, den gedaagde tevens aanzeggende, dat, in geval noch de gedaagde noch iemand van zij nentwege op deze dagvaarding mocht opkomen en er alzoo niet behoorlijk van zijn aanwezen mocht blijken, door de requiraute zal worden geconcludeerd dat haar daarvan acte zal worden verleend en tevens verlof tot het doen van een tweede dergelijke dagvaarding, met verdere aanzegging aan den gedaagde, dat mv. A. DORBECK, procureur, wonende te Alkmaar en al daar kantoor houdende aan het Luttik Oudorp no. 85, voor eiseheresse als zoodanig zal occuperen in deze] wordende door haar ten evengemehlen kantore domici lie gekozen. De kosten zijn in debet 5.95. J. G. KLETN, Deurwaarder. Gezien Ik- Officier van Justitie (get.) v. SONSBEECK. eissman, was. Wij (WSG op MAANDAG 15 APRIL 1912, des voonn. 10 urn-, in la t lokaal „de Harmonie," van den heer W. DE LANGE, aan de Lombardsteeg te ALKMAAR, een zeer netten HOUTTIL 57. Telef. 200. ail 1 5 regels <25 Cents, bij vooruitbetaling. 'JpE KOOPMeubelen, Stoelen en Spiegels in ver schillende stjjlen, Kamermeubelen, ook solied Stof- feerwerk te leveren. Aanbevelend, Firma P. J, C. NIEROP. A 1 k m a a r.Fuidsen 113. Langestraat 58. J.®' L. SIMON, Alkmaar. Steenhouwerij Ko ningsweg 46. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. Jn- en Verkoop van Huisraad en Inboedel. Ook aan huis te ontbieden. Beleefd aanbevelend, K. VER- WER, Koningsweg 64, Alkmaar. 4Aeen heerlijker, krachtiger en smakelijker glas bier dan het beroemde TR APPISTENBIER. Ook per halve flesch verkrijgbaar bij J. H. ALBERS in den Bierkelder, Verdronkenoord, ingang Kapelplein. Mevrouw Laat I I.. DE JOXG ontbieden, die is overal be kend, geeft de hoogste waarde voor hleeden, klevdereii, couranten, boeken, wUnflessclien en kruiken. Is ten allen tijde aan huis te ontbieden. Ondegraclit 253thans No. 48. Let s.v.p. op het adres. van SALON EETKAMER en SLAAPKAMER AMEl - il): eiken tafels, eiken schrijfbureau, eiken hullet, eiken boekenkast, uitzettafel, dienbak. theetafels, boeken- en bloem tafels, couranten-stan daard, haardkachel en andere kachels, gaskronen, schemerlamp, gaslampen en gastoestellen, wollen glas- en overgordijnen met koperen roeden, prachtige vloer- v lieden, 1 oermatten, karpetten, gang'- en traploopers met koperen roedon, eiken étagères, bordenrekken en kleerhangers, een nog nieuwe phonograaf met platen, ï-^olieu heerenrijwiel, serre- en tuinmeubelen, tuinsl mot wagen, keukengereedschappen, ijskast. Eén- en tweepersoons iedikanten met toebehc spiegelkasten, wasehtafels met garnitu jes, tafels, stoelen, toilettafels, handdoekenrekjes enz. Groote partij diverse boekwerken in prachtband waaronder Encyclopaedic (uitgaaf Winkler Prins] in 16 deelen. lang moren, nachtkast- GEVESTIGDE PERSONEN L. Wijkstra, los arbeider, mor., Overdiestraat 10. J. P. II. Dnmen, commies H. IJ. S. M„ r.e., Varne- broek 5. N. Wagemaker, timmerman, r.e., Popelmnns- laan 18. G. van den Ende, zonder beroep, n.h., Vnrne- broek 13. J. de Beus, zonder beroep, n.h., Kennemer straatweg 158. D. M. Mulder, huishoudster, n.h., Lin- denlaan 48. A. Martens, leerling-machinist, r.c., Fo- restusstrant 11. A. Kriebel, controleur grondbelasting, n.h. Ritsevoort 28. J. Houtkooper, kaashandelaar, n. h.. Nassaulaan 53. J. A. Kogels, schoenmaker, r.c, Eonnigsweg H. Z. Donker, bloemist, r.c.. Achterstraat 58. H. G. \y ijnants, zonder beroep, r.c., Strafgevan- gems. N. Linger, banketbakker, r.e., Langestraat 39. J Vc t t' TT°nc' ?r0ndbela8tmg- n h- Kennemer- park 18. J. J. H. Stultiens, rijks klerk grondbelasting. fJW overname gevraagd een knappe WIEG met of zonder kap. Brieven met prijsopgaaf onder motto „Wieg", bureau dezer courant. klampen HOOI gen (N.-H.) te koop bij W. Z. TEGEL, Ber- Oevraaga een nette BARBIERSLEERLING. Adres ALB. DIK Sz., bij 't Hof. JUFFR. biedt zich aan als in een banketbakkerij of ter assistentie in een pen sion. Zeer goede getuigen staan ten dienste. Br. fr. lett. K 147, Boekh. BLOMMESTEIJN, Hilversum. van verschillende meesters. waaronder prachtige pendule onder stolp, spiege., r riesche klok, kasten, divers porcelein. K LISTAL-, GLAS- en PORCELEINWERK, eet-, koffie- en ontbijtserviezen, groote partij kristal- en rSvV^ karaffen, glazen, vingerkommen enz. Eenig ZIj.\ ERW ERK, Tafellinnen. Schrijfbureau, bureaustoel, tafels, eene nog nieuwe schrijfmachine merk L. C. Smith Bros met tafel, prachtige copieermaehine merk „Roneo" met tafel] bi and kast merk „Payton Co.," een nog nieuw kas register, potlood-slijpmachine enz. Bij gunstig weer zullen de kleeden buiten worden uitgelegd. ooraf, en wel te 9 uur precies aau het Kaaspak- huis in de HEKELSTRAAT verkooping van Kaas- stellingen, Kaasschraapmachine, Bascule met ijzeren en koperen gewichten, spijkers, veiligheidsklenimen, slijpsteen, blazen, kuip, kookketel, kisten, ijzeren gas leiding met ornamenten enz. Een en ander te zien op Zaterdag 13 April, van 15 uur, tegen betaling van IQ cent per persoon, ten bate van „Liefdadigheid naar Vermogen" en op Zondag 14 April van 124 uur. H. J. HAASBROEK, Deurwaarder. ?J'E KOOP een prachtige Kanarie-volière en 2 Jon gens-rijwielen. Te bevragen bij D. HAASBROEK, Kooltuin 21.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 10