Eendeieren. BUTTF*?? 5 VI) S T A l> 8 N I E U W S. A 1» VE R TENTIEnT ALGEMEEN NEDERLANDSCH WERKLIEDEN VERBOND. 9 April. ONI>E RWIJ8 I. PKINS Az., Oudegracht285b* ifss/" 418 104 500 562 241 457 578 De Vereenigde Eierhandelaars ms heeft kunnen verkrijgen. Door de intensiteit van zijn invloed heeft De Standaard de groote liberale Pers niet slechts overtroffen, maar zelfs haar, die eenmaal onbeperkt heerschte en den haan gelijk scheen, die den politiek en wind wees, tot betrekkelijke machteloosheid gedoemd. Spreker eindigde aldus: V\ ij bidden voor u: „nu de ouderdom daar is, ver laat hem niet, o God!" No-g zijt gij frisch als een boom geplant aan water beken. Wij hopen u nog een spanne tijd» te behouden, als voor en met ons strijdend in de worsteling om de komst van Gods Koninkrijk onder ons volk. Zij de trouw van ons Calvinistenvolk u een troost tegen de verguizing en de smaad, en weet, dat de historie der toekomst in u rechtvaardigen zal den man, die gezocht heeft het welzijn van Vorstin en Volk, omdat onder en ondanks alles zijn levensideaal geweest is: de glorie van Gods Koninkrijk in staat en maatschappij." Luid applaus steeg op, toen deze rede beëindigd was. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat een som gelds bijeen was gebracht, als eerste steen van een Kuyperfonds, dat in 't bijzonder ten goede moet ko men aan de verspreiding van „De Standaard" in rui mer kring. Hierbij was een album gevoegd met de namen der deelnemers. Bovendien werd dr. Kuyper aangeboden de teeke- nlng van een mooi bewerkt houten kastje. Hierna werd t woord gevoerd door de heeren mr. P. C. 't Hooft, namens de a.-r. leden der Eerste Kamer, mr. II. A. van de Velde voor de Anti-rev. Tweede-Ka- merclub, mr. A. Ph. lï. C. baron Verborch van Ver- wolde voor het Prov. Comité van Gelderland, W. Ho- vy voor „Boaz," I'. vuu Vliet voor „Patrimonium," mr. P. A. Diepenhorst voor „Do anti-rev. Pers," P. Oosterlee voor de er. van Chr. Onderwijzers, ds. J. E. onkenberg voor den Bond van Jongelingsvereeni- gingen op Geref. Grondslag, mr. S. de Vries Cz. voor de Vereeniging van a.-r. Gemeenteraadsleden, ds. Sy- besma voor den Bond van A.-R. Propagandaelubs en W. J. Bossenbroek voor den Bond van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden. Dr. Kuyper dankte, llij zeide, dat hij gewoon was geworden in de residentie zich terug te trekken en buiten het antirevolutionunire volk te leven. Het le ven werd hem zuur en bitter gemaakt. Anderhalf jaar heeft hij doorleefd in de meening, dat het einde naderende was, althans zijn politiek leven. Zijn ge hoor nam gaandeweg af, een keelaandoening verhin derde het spreken, een inzinking van levenskrachten deed denken, dat het ten einde liep. Het gehoor en de keelaandoening zijn echter gebeterd en een kuur in Dresden heeft zijn algemeenen gezondheidstoestand zóó goed gedaan, dat hij als verjongd teruggekeerd is. Zijn reis naar Groningen en Leeuwarden deed hem weer beseffen, dat hij nog leefde in het hart van het antirevolutionnaire volk en het ontroerde spreker, dat men hem thans zoozeer heeft laten merken, dat de liefde niet is verkoeld. Gesmart heeft het spreker dat „de Nederlander geen woord heeft gesproken bij het jubileum. Spreker gevoelde behoefte, aan den heer de Savornin Lobman een eeresaluut te brengen voor wat deze 34 jaar lang heeft gedaan voor het Chr. onder wijs. Spreker eindigde aldus: Met Standaardfeesten moet het nu uit zijn. Onverschillig of ik er ben of niet ben, geen Stan daardfeesten meer. Ik zou den broeders willen vragen, niet langer van me te vergen, om in de Kamer te blijven. Er ligt nog zoo vóél werk, dat ik moet doen. Niet dat ik al be slist tien. Onder óén voorwaarde zal ik blijven: Als er Grondwetsherziening komt. Want het zou mij een lust zijn te mogen meewerken aan eon nieuw artikel 194, dat handelt- over het onderwijs. M aar anders, laat mij gaan. En dan, in 1897 heb ik gezegd: ik heb, bij Groeu vergeleken, nog 8 jaar den tijd om mijn opvolger aan te wijzen. Nu zijn we 15 jaar verder, maar ik schijn op dat stuk wel stekeblind. (Vroolijkheid). Hij is er wel, maar ik zie hem niet. Hij is er natuurlijk. Hij is hier in de zaal hoe zou iemand' mijn opvolger kunnen zijn, die in dit uur niet hier was? Dit bezwaart mij. Voelende, dat de tijd komt, dat die Standaard wees wordt, VTaog ik u, broeders en zusters, neemt gij de voogdij. Maar als ge dat doet, laat het blad dan nooit zijn beginsel, nooit zijn vader verloochenen." Te Rotterdam werd in de jaarvergadering van bo vengenoemd verbond o.a. de volgende motie aange nomen „Het Algemeen Nederlandsch Werklieden-Verbond in vergadering bijeen op 7 en 8 April 1912, te Rotter dam, is van oordeel dat de trage gang der sociale wet geving, een gerechtvaardigde ontevredenheid bij de arbeidende klasse meer en meer veld doet winnen; overtuigd dat het meer dan tijd wordt, dat aan het po litiek geknoei, waarvan de arbeiders(sters) steeds de dupe zijn, een einde moet komen; vermeent dat de verkiezingen voor de Tweede Kamer in 1913, behoo- ren te gaan Ln democratische richting, draagt het Centraal Bestuur op, voor zoover het invloed op de verkiezingen kan uitoefenen, daarmede rekening te houden en in die richting werkzaam te zijn." NATIONAAL ARBEIDSSECRETARIAAT. Op het te Amsterdam gehouden congres van het N. A. S. werd o.a. medegedeeld, dat ondanks den strijd en tegenstand het ledental sinds 1910 verdubbeld is, steeg van 3000 tot 6000. Alles en alles bij elkaar heeft het N. A. S. over 1911 een nadeelig saldo van 804.51. Het bestuursbeleid werd goedgekeurd met alleen de stem der Amsterdamsche stucadoors tegen. Herkozen werden de bestuursleden Kolthek en Maters. Met 31 tegen 9 stemmen en 4 blanco werd besloten, de begin selverklaring te laten zooals ze is. Het congres sprak den wensch uit, dat de heer Van Erkel in de arbei dersbeweging terugkeert en daar als een Kamerlid zal worden ontvangen. Later zat de heer Van Eikel aan de bestuurstafel. Hij gaf de verklaring, dat hij meer dan ooit zijn krachten zou wijden aan den bouw en het steunen van de onafhankelijke vakorganisatie. BOND VAN CHRISTEN-SOCIALISTEN. Deze bond vergaderde te Amsterdam onder voorzit terschap van den heer Daan van der Zee. In het ope ningswoord werd medegedeeld, dat de bond in 1913 met de S. D. A. P. zal medewerken aan de verkrijging van algemeen kiesrecht, de vrijmaking van het prole tariaat. De propaganda tochten in Friesland en Twente had den succes. Enka (mej. van der Vlies) sprak op 60 vergaderi ngen. Een breedvoerige discussie ontspon zich over de be ginselverklaring. Ten slotte werd besloten de Aposto lische Geloofsbelijdenis voorloopig te handhaven. Gemengd nieuwe. UIT SCHERMERHORN. De rederijkerskamer „Amicitia" gaf Zondag j.l. een goed geslaagde uitvoering voor een flink bezette zaal. Het opgevoerde stuk „De Fabrieksbaas" werd' flink lortolkt. Amicitia heeft met de opvoering van dit stuk doen zien, dat zij iets moeielijks aandurft, maar ook bij machte is het uit te voeren. Atogo zij in een volgend seizoen ons weer zulke aan gename avonden verschaffen. Hugerl|jkte Mand. NATIONALE VROUWENRAAD IN NEDER LAND. j GEBOREN. V .j herinneren nog even aan den feestavond op 6 April. Willemina Reina Alexandra, d. vsn Willem morgenavond, toegankelijk voor bezitters van uitnoo- i digingskaarten. Donderdag en V rijdag hebben er een morgen- en middagvergadering van den Vrouwenraad plaats, uit sluitend toegankelijk voor leden van aangesloten ver- eenigingen en Donderdagavond een openbare vergade ring, toegankelijk voor alle belangstellenden. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK Uitspraken van heden. Cornelis van der O., Noordschnrwoude, diefstal, 3 maanden gevangenisstraf. Arie K., Alkmaar, oplichting, 6 maanden gevange nisstraf, met aftrek van preventief. Anna Catharina II., Oudorp, melkvervalsching, 2 weken gevangenisstraf. Johan W., Iloorn, melkvervalsching, vrijgesproken. Klaas N., Krommenie, straatschenderij, 15 boete of 10 dagen hechtenis. Teums Remmert S., Helder, oneerbare handelingen, 6 maanden gevangenisstraf. ornelis M., Helder, beleediging en wederspannig- heid, 3 weken gevangenisstraf. Mathijs Gr., Noordwijk, valschheid in geschrifte, 12 maanden gevangenisstraf. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. 371. Haasbroek H. J., Deurwaarder Arr. Rechtbank. Luttik-Oudorp. 535. Herder, Bollen en Stuij, firma de. Aannemers, Snooritrfl n t 393* Stikke! Jr., IL, Wihte Oil Co., Luttik-Oudorp. 370* Croes, Joh., Westerweg. Alexander Geevers en Reinoutje Kjjzer. 7 Immetjed. van Gerrit Timmer en Elsje Koster. Antje, d. van Thomas de Jong ea Antje van den Bosch. Gerritje, d. van Jacob Iloek en Catharina Hofman. 9 Matthias Jozefz. van Johannes Hendricus Eeltink en Catharina Maria Zonderhuis. OVERLEDEN. April. Amalia Anna Jacoba Kann, gehuwd met Antonius Matthias de Lange, 29 j. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 10 April. In het gebied van de waarneming is d« hoogste be kende stand van den barometer 769.9 te Horta. De laagste stand van den barometer 725.8 te Wisbv VERWACHTING. Stormachtige noordwestelijke, later afnemendeu wind, zwaar bewolkt met regen of hagelbuien, later tijdelijk opklarend, mogelijk nachtvorst, iets zachter overdag. In ROEK HOUDEN en aanverwante vakken Ier opleiding voor praktijk en examens. Teletoou 8»». 37.') 378. Rijks Iloogerc Burgerschool, Paardenmarkt. Houtkooper, W., Nassnuplein. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam, C 11, Alkmaar. (ver- UIT OUDE-NIEDORP. Zondagavond (le Pnasohdng) gaf de rederijkerska mer „Moliëre" alhier in het lokaal van den heer A. Mijts, voor een flink bezette zaal een in alle deelen goed geslaagde uitvoering. Opgevoerd werd I: „In de branding, tooneelspol in 4 bedrijven. II. „Het geheim van Mevrouw," een blijspel in één bedrijf. III. „De be keerde vrouwenhaters", Revue van S. de Haas, voor 4 dames en 4 heeren en IV. „Een nachtelijk avontuur," een humoristische duo-scène. Vooral de 3 laatste stukjes vielen zeer in de smaak, daarbij was het een onbedaarlijk gelach. Een gezellig bal was het slot. AGENDA. DINSDAG. Dam- en schaakclub, 8 uur, Voorwaarts. Zaugvereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor Orpheus, repetitie voor dames, 7V2 uur precies, café Central. Zang en Vriendschap 7*/29 uur, Harmonie anderde repetitie). WOENSDAG. Kinderkoor, van 4V26 uur, Harmonie. Zaugvereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor Orpheus, repetitie voor het geheele koor, 8 uur pre cies, gebouw Diligentia. Gymn.-vereeniging „Kracht en Vlugheid," darnes- afd. van 7V28Y2 uur, heerenafd. van 9%101/, uur VRIJDAG. Zangvereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor Orpheus," repetitie voor het geheele koor, 8 uur pre cies, gebouw Diligentia. STAATSLOTERIJ. 2e klasse, lp lijst, trekking van heden. No. 9617 5000. Nos. 365. 672, 17261 elk 1000. Nos. 274, 10388, 18007, 19759 elk 400. Nos. 1781, 6893, 14274 elk 100. Staatsleoningen. NEDERLAN J. Nsd. Werk. Schuld Koers van pC». 3i/a 21/s BUITENLAND. Bulgarije Ta1 akaleaniug pCt. 5 Brazilië Funding 5 Mexico binnenl. 5 Japan 4 Oostenrijk Jan. Jal. 4 Rusland Hope 4 r* V I Consol i 1900 5 1S94 6e Em. 4 Iwang Dombr. 4l/s Financ. en Industr. ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet fip Ned. Handelmaatschappij resc. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. 41/8 4 div. CORRESPONDENTIE. Vele berichten waaronder een over de opvoering- van het „Vrije Tooneol" moeten wegens plaatsge brek tot morgen blijven liggen. Benoemd tot Sehey alhier. UIT HOORN. rijkszuiveloonsulent dr. L. Th. C. KWEEKSCHOOL. lot kweekelingen aan de Rijkskweekschool voor on derwijzers te Middelburg zijn o.a. benoemd J. A. Woel- dors Beemster; I'. Kieft, De Rijp; C. Kooiman, Anna I aulowna. CONGRES DER SOCIAAL DEMOCRATISCHE ARBEIDERSPARTIJ. Aan den vooravond van het 18e Congres der S. D. A. P. werden de afgevaardigden Zaterdag verwelkomd dooi de afdeel mg Leiden in een feestelijke bijeenkomst in de Stads Gehoorzaal, voor deze gelegenheid met guirlandes van roode tulpen versierd. Na een kort welkomstwoord van den afdelings voorzitter mr. J. A. van Eek werden door de zangver eeniging „Do Stem des volks eenige liederen vertolkt. Mr. P. J. Troelstra, die als feestredenaar zou optre den, was ongesteld en wenschte zijn krachten voor het congres te sparen. Hij werd vervangen door mr. M. Mondeis. Na de rede van mr. Mondeis werd de verdere avond gevuld met zang en muziek, terwijl mevrouw Truus PostFaassen als deelamatrice optrad. Zondagochtend om tien uur werd het Congres ge opend. De voorzitter, de heer W. II. Vliegen, hield een openingsrede, waarin hij deed uitkomen, dat het le dental op 31 December j.l. 12713 bedragende, op 1 April reeds tot 13.968 was gestegen, dat in 19101911 „Het olk 927 nieuwe abonnementen kreeg en in het pas afgesloten jaar 4900 (applaus), terwijl het aantal gemeenteraadszetels steeg van 120 tot 175. I)e petitionnements-actie en de Roode Dinsdag zijn zoo goed geslaagd, dat men thans niet eens vraagt, hoe moet het dit jaar; de Roode Dinsdag heeft ons zoo lekker gemaakt, dat dit jaar de Roode Dinsdag dient herhaald, zeide spr. Den eersten dag werd er uitvoerig gedebatteerd over het beleid van het partijbestuur en de kamerfrac tie, waarbij o.a. ter sprake kwam de zeeliedenstaking, de kwestie Troelstra—Wijnkoop, de justitierede van den heer Duys. Den tweeden dag leidde mr. Troelstra het ontwerp- part ij-program in, en zette de heer Van der Goes de beschouwingen daarover voort. Hierna kwam de Volk-redactie ter sprake en werd de kiesrechtkwestie behandeld. De vergadering werd verdaagd tot hedenmorgen. KAMERVERKIEZING TE HOORN. De heer W. de Jong, candidaatin het district Hoorn trad Zaterdagavond te Oosthuizen op. Op een vraag van een der aanwezigen vond spr. aanleiding te doen uitkomen, hoe dwaas (om geen erger woord te gebiui- ken) het van den heer Teunissen is, zich op te werpen als tegen-candidaat, onder de valsche leuze van te zijn landbouwcandidaat, daar dit niets kan brengen dan verbrokkeling van stemmen, waar eenheid zoo noodig is. Veel heeft ook spr. gedaan voor den landbouw en steeds zal deze, als alle andere bronnen van be staan, zijn warme belangstelling hebben, maar een Kamerlid moet niet, mag niet zijn een standsvertegen woordiger, maar moet opkomen voor de welvaart van het geheele volk. KORTE BERICHTEN. In de kleine gemeente ter Apel is besloten tot de oprichting van een electrische centrale. De vruchtboomen in de Bangert bij Hoorn belo ven zeer veel. Vooral de pere- en pruimeboomen prij ken met zware en zuivere knoppen, terwijl van de laat ste de vroege soorten reeds volop in bloei staan. Ook de kruisbessen bloeion volop en beloven veel. Onder de gemeente Den Bommel is het geroep van dt-n koekoek gehoord. Te Roermond is een 16-jarige jongen overleden, die Zondag een einstigen val maakte bij het voetbal len. Nabij Eindhoven (Zes Gehuchten) viel een 2-ja- rig zusje in een vrij diepe wetering. Ilaar driejarig broertje ging plat langs den waterkant liggen, greep de hand van zijn zusje, toen deze weer boven kwam en riep uit alle macht om zijn moeder. Een buurvrouw kwam ijlings hulp verleenen. Den eersten Paaschdag trachtte een inbreker te Rotterdam vanuit een onbewoonde verdieping- door gaten in den vloer te boren en uitzagen, zich toe gang te verschaffen in een goud- en zilverwiukel. De buren hoorden geraas en waarschuwden de politie. De inbraak mislukte, maar de inbreker wist te ontkomen. le Nijmegen is bij een driejarig knaapje nek kramp vastgesteld. VOETBAL. II V,0 u,itsla»en der seriewedstrijden van den Noord- Hollandschen Voetbalbond, hier tijdens de Paasehdn- gen gehouden, zijn aldus: Afd. B: le prijsverguld zilveren medaille (uitgeloofd dooi den Ik. II. N B.) S. V. V. (Schoten). 2e prijs: zilveren medaille (uitgeloofd door de rege lings-commissie) Ajax IV (Amsterdam). 17 vereenigingen kwamen in deze afdeeling uit. Afd. A: prijszilveren Lauwertak (uitgeloofd door den II. V. B.) Alcmaria Victrix I. ?üveren medaille (uitgeloofd door Alcma ria) „Wilhelmina Vooruit" (Amsterdam). I rijs voor de hoogste score, bronzen medaille, (uit geloofd door den secretaris der regelings-commissie) Alemana Victrix I). Wij zullen morgen het verslag plaatsen. ALWEER EEN GYMNASTIEK-SUCCES. Men deelt ons mede, dat, op de nationale gymnastiok- wodstrijden, uitgeschreven door de gymn.-ver. ,Bru- mo" ter gelegenheid van haar 80-jarig bestaan te Leeuwarden de heeren Jac. Schenke van de ver. „de Halter den 4en prijs (bij loting) le gr. J. G. Ter maat van „Tumlust" den 3en prijs, 2e gr en G W leringa van Kracht en Vlugheid" den 4en prijs 2e gr. behaalden, deze laatste ook bij loting, daar beiden even hoog aantal punten gekregen hadden. In den le gr. waren 20 deelnemers en 4 prijzen, in den 2en gr. 50 deelnemers en 7 prijzen. KORTE BERICHTEN. Het heet, dat een Italiaanseh vliegtuig bommen in de Turksch-Arabische kampen geworpen en daarbij vele .slachtoffers gemaakt heeft. De Italianen hebben zich meester gemaakt van een Grieksehe stoomboot, beladen met contrabande. Te Eibar (Noord-Spanje) hebben bloedige bot singen plaats gehad tussehen Carlisten en radicalen. Er zijn 1 doode en 13 gewonden. Dertigduizend personen zijn dakloos en 30 ver dronken; 200 vierkante mijlen grond zijn overstroomd en een schade van 10 millioen dollars is veroorzaakt door de overstroomiugen van de Mississippi gedurende de laatste twee weken. Een telegram uit Tientsin maakt melding van een oproer dat in den staat R jen si is uitgebroken en dat togen de buitenlanders is gericht. Er zijn vele Mohammedanen vermoord. Raymond Calleniin, bijgenaamd La Science, de medeplichtige van de autobandieten Bonnot en Gar- nier, is gearresteerd. Tijdens een concert te Iloudain viel een petro leumlamp en vatte vlam. Een paniek ontstond, waar bij 7 personen werden gedood en 15 gewond. Marktberichten. AMSTERDAM, 9 April. 237 vette koeien le kw. 82—86, 2e kw. 78—83, 3e kw. 72—76. 90 melk- en kalfkoeien 150350. 166 nuchtere kalveren 814. 800 IIoll. vette varkens le kw. 5860, 2e en 3e kw. 56—58. Overz. en Geld. le kw. 58—60, 2e en 3e kw 56—58. RO I 1ERDAM, 9 April. Aangevoerd 25 paarden, 1607 magere runderen, 685 vette runderen, 177 vette en graskalveren, 1095 nuchtere kalveren. 737 varkens, 155 biggen. Prijzen vette koeien 8486, 80, 74, ossen 8284, 78, i2, stieren 70, 68, 04, handel redelijk, kalveren 120, 110, 100, schapen 58—60, 56, 52, lammeren 7008, weinig aanvoer, weinig handel, varkens 60—62, 58, 52, licht soort. 4418, handel redelijk, melkkoeien 145 275, kalfkoeiein 165—300, stieren 110—310, pinken 90120, nuchtere kalveren 1013, vaarzen 100— 160, werkpaarden 85—155, biggen 8—15, fokkalveren 14~2L slnohtpaarden 55—115, hitten 80—145 BROEK OP LANGENDIJK. 9 April. Witte kool f4.— per 100. Aanvoer 250 stuks, 205 baal uien f 4,35 a a 4,50 per baal, 480 bos rabarber f 4,75 a 5,75 per 100 bos PURMERENI) 9 April. Aangevoerd 623 runderen waaronder 51 vette 70 a 84 ct. per K.G. en 472 melke- en geldekoeien f 140 a 320, prijshoud. stug. 10 stieren f 0 a ,67 vette ka'veren f 1.a 1 20 per kilo, mtg., 970 nuchtere f 14,— a 28.—, stug' 13 paarden f a 1468 schapen f 15.— a 24 0 overhouden, f a prijshoud. stug, 193 vette varkens 57 a 63 ct. per kilo, mtg 38 magere id. f 20.— a 30.—, mtg, 229 biggen f 8 a 14, mtg. Kleine fabriekskaas f 32. - kleine boerenkaas f 32.—, middelbare f 28.—commissie fvolvette Westerluiker aand A'dam Deli Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli-Maatschappij Med&n tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij t. expl. v. PetroDi.m Dortscke Petroleum Moeara Enim t Sumatra Palembang Perlak Petroleu in-Mij. Zuid-Perlak n Ketahoen Ge w. Phref- Redjang Lebong Great Cobar )t Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. 'telegraph Comm. Steels (J Car and Foundry Amerik. Stoomv.-Mij Common Marine Preferent Marinebonds pCt. 4l/j Comm. Peru aand. div. Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli Spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr.Cert, aand.div. Eric Kansas City South. pref. Miss K. Texas C. v. 5 ew-York and Ontarie Norfolk Western C. v Rock Island gew Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert v. Wabash gew. RUSLAND. Wladikawkas 18S5 pCt. 4 Premieleenin gen NEDERLAND. Stad Amsterd. fl00 Gemeente-cred BELGIE An werpen 1887 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. Idem OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 RUSLAND. 18 4 4 Apr. 928 68 978/4 104 6/j 46s, 86 s 8911/, 8714 88a/. 1003/4 876/, 963; 99s/. 1001/. 96i/s 185a 118 1 1731/a 150 148 652 351 425 57 1051/0 502 569 240 466 571 224 l/s 302 509 162 220 1861/2 851/2 797^ 62 88 310 85 81 i/i 25'. 251,4 707/8 571/4 170 53/4 24 70 111 4 46i/s 85 98 2341/0 108V® 108s/, 235/8 861/2 273/4 64 311/4 39 1083b 295/o 1781/2 77/8 305/8 3 3 81b 4 8 6 6 loft/is 1018 4 85H/, 1226/g 116 168 448 9 Apr. 92a/4 681/4 1045/, 46 f7i/g 881/2 1003b 876/8 963 185i 4 118 1741/s* 1511/4 1481/0 648 l/g 309 526 1681/8 1871/s 61 89 315 84 81 261/2 251/4 731/a 59sb «Vu 24'V,s 698,, 118/s 46i 98 10914 1083., 243,b Va 29 64i/4 815/, 30 301/4 175«b 9 881,. 1061/4 Koers van het geld. Prolongatie 43/8 pCt. Mededeel in gen. De Amerikaansche markt zoowel als de Oliemarkt kenmerkten zich heden door eene vaste stemming, vooral voor Oliewaarden; verschillen de soorten o. a. Steels, Rock Island liepen flink in prijs op. Voor Olie bestond de meeste rijzing in Ko ninklijke en Geconsolideerde, met flinken handel. No teering Koninklijke 522—528 slot 526. Geconsolideerde 308—314 slot 309. Tabakken iets aangeboden met weinig belangstelling. Culturen op vorige koersen. Mijnen beter. Rubbers stil. Heden overleed mijne innig geliefde Echtgenoote en van myne kinderen de zorgzame moeder AMALIA ANNA JACOBA KANN, in den leeftijd van 29 jaren. Mr. A. M. DE LANGE. Alkmaar, 9 April 1912. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Verzoeke geen bloemen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze ëê- liefde Schoondochter en Behuwdzuster, Meviouw A. A. J. I>E LANGE-«eb. KANN. Alkmaar, 9 April 1912. Mevrouw J. G. DE LANGE-Hiuschio Mr. A. P. H DE LANGE J. E DE LANGETVentiioit Mr. C. J. DE LANGE A. DE LANGE -Hirschio,

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2