BINNENLAND. KUITEN I, AN II Herziening uitbreidingsplan der gemeente. oKrr>ER.wus I. PRINS Az,, Oudegracht (285b* ioi/w a?"/,,, door Torre van nuttig is. En wanneer er een minis ter komt, die bet aandurft dit vak te schrappen, zal spr. geen oogenblik aarzelen de vlag te hij&chen. Aan de gewone onderwijzeres voor de gewone school mag men geen eischen stellen, waaraan eigenlijk alleen specialiteiten kunnen voldoen. Ten slotte sprak mej. Jolhanna Naber over het vak onderwijs, dat volgens spr. nog heelemaal niet gere geld is. Het rapport betreffende de regeling van dit onderwijs is dan ook een der belangrijkste rapporten, welke de commissie heeft uitgebracht. Spr. lichtte toe wat zij als opleiding zou wenschen voor tot het vakonderwijs worde overgegaan en was van meening dat het vak-onderwijs zoo min mogelijk moet beladen zijn met allerlei bijwerk. Uitvoerig stelde spr. daarna in het licht, dat de re geling, zoonis de comimissio ze voorstelt niet voldoen de is. Om kwart over 9 werd hedenmorgen do vergadering heropend door de presidente, waarna verslag werd uit gebracht namens het pers-comité door mej. Belinfnn- te, namens do Vereeniging ter bestrijding van den handel in meisjes door freule A. van Hogendorp, lid van het internationaal comité, die tevens een woord van afscheid sprak, daar zij voor de laatste maal ver slag uitbracht. Zij dankte voor de hulp die zij in de 7 jaren, dat zij lid van het internationaal comité is geweest, mocht ondervinden. De Presidente, die de spreekster de nestor van den Raad noemde, bracht haar een woord van hulde voor de toewijding, die zij steedis getoond heeft. Een) hartelijk applaus weer klonk, toen freule A. van Hogendorp verklaarde alge meen bestuurslid te zullen blijven zoolang zij daartoe de kracht bezat. Vervolgens werd door jonkvr. M. A. van Hogen dorp, penningmeesteresse, finantieel ver al tig uitge bracht namens het internationaal comité van finnn- tiën. Hierna bleek, dat door de afgevaardigden, die thans bijeen zijn gekomen, den eersten dag reeds 29 bijeen is gebracht voor de twee-jaarlijksche bijeen komst van den I. V. R., die in April 1913 te 's-Grnven- hnge zal worden gehouden. Mevrouw SandersHuydeeooper bracht verslag uit voor het internationaal comité voor onderwijs. Om kwart over tien werd de vergadering drie kwar tier gesehorst, in welken tijd door de afgevaardigden een bezoek aan do Kaasmarkt werd gebracht, Hoewel door B. en W. toegezegd was gehoor te zullen geven aan het verzoek van het comité van ontvangst, dat voor dezen keer de kaasdmgers graag in het welbeken de costuum zou zien gekleed, kon hieraan niet worden voldaan, daar het te koud was. ("Wordt vervolgd.) DE GEVONDEN BRIEF. Voordat gisteren de vergadering van den Nationa- len Vrouwenraad begon, verzocht de voorzitster een oogenblik stilte. Zij deelde mede, dat er een brief ge vonden was. nfkomstig uit Gorkum. Wie van de da mes miste den brief? Ademlooze stilte heerschte er niet op die vraag, maar een antwoord kwam er ook niet. „Dan zal ik zeggen wat er boven staat: „Waarde Cor," zeide de voorzitster. Weer volgde een stilte, die niet ademloos was, weer bleef het. antwoord uit. „Nu, dames" zeide do voorzitster, dan zal ik, schoon noode, ook maar de onderteekening zeggen. Er staat onder „je Jncoba." Nu, dames?" De dames zwegen of laat ons eerlijkheidsluilve zeg gen, niemand antwoordde. Totdat plotseling de betrekkelijke stilte werd verbroken door een heer, beroepshalve aanwezig, die den gevonden brief als zijn eigendom kwam opeischen. T ableau nET CARILLON. Vanmorgen van tien tot elf uur speelde het carillon en niet, gelijk op andere marktdagen van 121 uur. Naar wij vernamen was dit eon hoffelijkheid van ons gemeentebestuur jegens de dames van den Natio- nnlen Vrouwenraad. AANBESTEDING. Bij de heden gehouden aanbesteding van den bouw van een kinderhuis te Bergen aan Zee voor rekening van do Deutsche Ferienkolonie onder architectuur van de hecren P. Verkink en Jac. Ph. Wormsen te Am sterdam, werd ingeschreven door de heeren Oudt on Scheepsbouwer te Zaandam 23672, Spruit en Wils te Alkmaar 17947, P. Voorman te Schagen 21960, S. de Vries te Purmerend 21800, van Wageningen te Spaarndam 21300, W. Stroomer te Bergen J 16100, D. Kramer te Krommenie 21793, P. M. te Pierik te Zaandijk 20962. Do begrooting was 16200. DE EERSTE GRASBOTER. Men verzoekt ons te melden, dat door d< N V. Roomboterfabriek „Wilhclmina" te Bergen (directeur de heer Modderman) gisteren de eerste grasboter i, gemaakt van melk, afkomstig van koeien uit Ileili o. Deze boter is nog niet in den handel verkrijgbaar. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 14 April 1912. Groot» Kerk, 10 uur, Ds. Kloosterman. Kapel, 10 uur, de heer de Borst, uand. te Schagen (voor Ds. Vinke.) Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur. geen dienst. Doopsgez. Kerk, 10 uur, Ds. Menno Huizinga, van Zwartsluis. Rem.-Ger. Kerk, 10 uur, Ds. da Regt. Geref. Kerk, 10 uur en avond 6 uur, Ds van Beek, van Dirkshorn. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag 3 uur, vergadering van de Jongt lingsvereeni- ging „Paulus." Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaintstraat voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, godsdienst, oefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Herv. Gem. te Heiloo, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatiesatielokaal te Heiloo, 10 uur, Dr. Wee- ner, van Haarlem. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, ds. F. W. J. v. d. Kieboom. Doopsbediening. Herv. Gem. te Egmondbinnen, 10 uur, ds. H. W. Bosch. Herv. Gem. te Schermerhorn, 9'/2 uur, Ger Kerk, 9l/2 uur, preeklezen. Herv. gem. Stompetoren, geen dienst. Gemengd nieuws. UIT OTERLEEK. Tot voorzitter van de commissie tot wering van schoolverzuim is herbenoemd de heer F. Grim te Oterleek. UIT BERGEN. Men is te Bergen aan Zee bezig de tweede helft van het Parnassiapnrk aan te leggen; reeds zijn er pl. m. 30000 dennen en 12000 elzen en berken geplant. Wat de vroeger geplante 60000 dennen in het Parnassia- park en de 150000 stuks in het Dennenpark tusschen het station en het koloniehuis van het Burgerweeshui» betreft, deze. beginnen, zich daar goed thuis te gevoe len. De in 1908 geplante zijn nu reeds een Meter hoog, wel een bewijs, dat zij zich daar goed kunnen ontwikkelen. In het Parnassiapark zullen dezen zomer een visch- kom, een vijver en een fonteinbak gemaakt worden. Do nieuw aangelegde groentenkweékerij aan den voet van het Russenduin staat goed. Weldra zullen ook de tailpenbedden aan den voet van het Russen- duin in bloei staan. Onder leiding van den Rijkstuin- bouwleeraar worden de eerste aspergebedden nange- legd. Toevallig is op het Russenduin bij het Koloniehuis van „Voor Jong Nederland" een mooie „echo" ontdekt die men het best kan hooren als men bij stil weer naar benedon roept en dan gaat staan bij het paaltje dat hier in den grond is geslagen. Met den bouw van het- Postkantoor met woning is een begin gemaakt met 1 Juni kan het- gedeelte voor den dienst in gebruik worden genomen. Ten slotte een merkwaardigheid die vermelding verdient. Bijna den geheeleu winter heeft men de zee des nachts zien lichten. Men weet dat dit verschijnsel 's zomers niet vreemd is, wèl in den winter. De uitslag van de hedenmiddag te 12 uur gehou den aanbestedingen is als volgt: lo. leverantie van 150 M3. grint ten behoeve der gemeente, N. V. v. h. P. Messelaar te Alkmaar 3.70 per M3. P. Brakenhoff a 3.09 per M3. 2o. het rijden van grint over de wegen: C. Floor 75. I. Min 73.50. 8o. het maken en leveren van een vuilnis wagen ten behoeve en voor rekening dezer gemeente: C. Broertjes 259.50, J. Blankendaal 254.30. Gunning van alles aangehouden. UIT HEILOO. Gisteravond gaf het Gemengde Zangkoor „Harmo nie", onder leiding van den heer Ooijknas, weder eeni- ge nummers ten beste, die uitstekend voldeden, zoo mede de voordrachten„De twee aviateurs", Heden- daagsche toestanden" en de operette „O, die mannen". Geen wonder, dat een luid applaus van de vele be langstellenden, in ket café van den heer J. Ruiter, aan do spelers ten deel viel. Een gezellig bal besloot den laten avond. ONDERWIJZERS-MEETINGS. Donderdag 16 Mei (Hemelvaartsdag) zal het hoofd bestuur van dc-n Bond van Nederlandscho Onderwij zers op 10 verschillende plaatsen salaris-meetings be leggen, eenerzijds om dc Nederlandsche klasse-onder wijzers in de gelegenheid te stellen als één man te protesteeren tegen de behandeling hun, zoowel door de Regeering als door de meerderheid der Tweede Ka mer bij de bespreking der moties Arts en Ter Laan aangedaananderzijds om aan Regeering en Volks vertegenwoordiging duidelijk te maken, „dat slechts een afdoende regeling der onderwijzers-salarissen een einde kan maken aan de thans heerschende, steeds toenemende, alleszins gerechtvaardigde ontevreden heid der onderwijzers". EEN LIEFDERIJKE MOEDER. De Zandstraat te Rotterdam stond gisteravond op stelten, toen het gerucht zich verspreidde, dat in de woning van vrouw M. M., in die straat, twee kinderen waren gevonden, beiden verkeerende in een niet te beschrijven toestand van vervuiling en ellende. Voor al de vrouwen liepen te hoop, onder het uiten, van be dreigingen tegen de moeder, die nergens te vinden was. Men riep de politie te hulp, een geneesheer werd er bijgehaald en beide kinderen werden naar het Zie kenhuis gebracht en aldaar ter verpleging opgeno men. Het zijn een jongetje van 9 maanden en een meisje van 2V2 jaar. De moeder werd door do politie opgespoord. Zij vermaakte zich in Casino; de vader zit in de gevan genis opgesloten. DE ELECTRISCHE CENTRALE. De Raad der gemeente Avenhom besloot met 5 te gen 2 stemmen zich niet aan te sluiten hij de Electri- sche Centrale „West Friesland". Do Rnad van Nibbixwoud besloot in denzelfden zin met 4 tegen 3 stemmen. Ook de Gemeenteraad van Barsingerhorn heeft be sloten zich niet aan de stuiten bij de Elcctrische Cen trale voor West-Friesland. DE HAGELBUIEN. Dat de hagelbuien schade gedaan hebben, zoo wordt uit Heemskerk gemeld, is vooral goed te zien bij de tulpen, daar vele bloemen geknakt zijn en de bladeren hier en daar doorboord en verscheurd zijn. Ook de- bloesems der pereboomen hebben 't kwaad gehad. Of schoon alles er goed voorstaat, gaat de groei met dit koude weer slechts langzaam vooruit. VREESELIJK ONGELUK. Bij het zeilen op de Maas zijn gistermiddag een lui tenant en sergeant van het korps torpedisten verdron ken doordat de sloep kantelde. De ongelukkigen zijn de ongehiuwden 27-jorige lui tenant F. Raland en de 30-jarige gehuwde sergeant majoor de Vries. Deze laat een vrouw en twee jeug dige kinderen achter. In de boot was voorts nog gezeten, de milieien-tor- pedist Kruyt, die een roeiriem te pakken kreeg en zich met de andere hand zwemmende hield. Datzelfde deed ook sergeant-majoor De Vries. Wat er met. den lui tenant gebeurde, heeft Kruyt in die oogenblikken van doodsangst niet kunnen waarnemen. Wel zag hij, dat de majoor na een vijftal minuten wegzonk. Ook zelf voelde hij zijn krachten verminderen. Hij probeerde zich van zijn tuniek te ontdoen die, zwnar van het ingedrongen water, hem naar beneden trok, maar het lukte niet. Ook probeerde hij zijn dienst schoenen uit te trekken en kreeg het nog zoover ge daan, dat hij de riemen loskreeg. Maar toen kon hij niet meer. Hij voelde zich moe en afgemat worden en het oogenblik naderkomen, dat liij den roeiriem, wel ken hij nog vastgeklemd hield, los -moest laten, toen er hulp kwam opdagen. Een Hoogvlieter schipper nam hem gelukkig nog te rechter tijd op in zijn schuit.. Hij zal naar zijn schat ting ongeveer een tien a twaalf minuten zwemmende in het water hebben doorgebracht. Toen Kruyt dit, slechts een tweetal uren, nadat dit alles geschied was, mededeelde, verklaarde hij zelf niet veel van de door gestane ellende meer te weten. „Maar" zoo zei hij „ik krijg het te kwaad, als ze mij naar den luite nant en naar den majoor vragen." „DE VTOLIERS." Te Rotterdam heeft gisteren de honderdste opvoe ring van de Violiers plaats gehad. In vijf maanden tijds werd het stuk 100 maal gespeeld. De burgemeester van den Bosch heeft op het ver zoek om op het verbod van het tooneelstuk De Violiers terug te komen, -geantwoord, dat daaraan niet kan worden voldaan. KORTE BERICHTEN. To VGrnvenmoer is een pas aangelegden boom gaard geheel vernield. Van niet minder dan 37 hoogstnmmen is de kroon afgesneden of afgebroken, terwijl nog tal van pyramiden zijn uitgetrokken. Van de daders geen spoor. Te Beerta (Gr.) zijn achter de oude woning van het hoofd der school, op een diepte van 1 meter in den grond, op een oppervlakte van slechts 4 vierk. meter, 25 zeer gave menschengeraamten gevonden. De heer M„ te Reilen, verzond dezer dagen een brief naar Groningen. Hjj sloot daarbij in 130 aan bankpapier, doch liet den brief niet op het postkan toor aantee'konen. De brief kwam over, doch bij aan komst was het geld daaruit verdwenen. Door de zware stormen van de laatste dagen heeft de visschersvloot van Stavoren een nettenschade bekomen van ongeveer 700. Verscheidene visschors zijn daardoor in hoogst moeilijke omstandigheden ge makt. aangezien ze in tijden al niets hebben verdien.! en de haringvissclierij odk zeer tegen loopt. Te Joure loste iemand oen sohot op twee jongens die op zijn land aan het eieren zoeken waren, met het noodlottig gevolg dat een hunner, de 13-jarige A. van der Meer, in het dijbeen werd getroffen, dat gehéél doorboord werd. Van den anderen jongen, die dicht bij zijn makker liep, was de broek geschroeid. DUITSCHLAND. Do „Germania" berichtte, dat de heer von Kiderlen Wachter in den loop dezer maand zou aftreden als staatssecretaris. De Vossi- sehe Ztg. hoeft de zaak onderzocht, Het antwoord luidde, zoor diplomatiek: „De tijd zal leeren dat April voorbijgaat, zonder dat het bericht waar wordt." M. a. w. dat het na 30 April gebeuren kan, is niet onmogelijk. ENGELAND. In het Lagerhuis is thans het wets ontwerp betreffende zelfregeering van Ierland. De minister-president sprak twee uur ter verdediging van het ontwerp en verklaarde, dat do regeering niet on der pressie van do nationalisten haar overtuiging en haar persoonlijke en politieke eer ten offer had ge bracht, maar dat ze de wet had voorgesteld uit eerlijke en besliste overtuiging. Het uitvoerend comité der mijnwerkers in Z. Wales heeft een proclamatie uitgevaardigd, waarin het de mannen aanspoorde, weder aan het werk te gaan. Deze aansporing heeft merkbaar uitwerking. De. arbeiders zijn gisteren in grooten getale in de mij nen teruggekeerd en men verwacht dat Maandag alles weer geregeld zal gaan. De plaatselijke spoorweg dienst is hersteld. ITALIë. Reuter seinde gisteren, dat te Madrid het bericht van 's Pausen dood verspreid werd en dot de nuntiatuur te Madrid het had bevestigd. Later bleek echter dat de Paus een uitstekende ge zondheid genoot en gisteren nog verschillende perso nen in afzonderlijke en collectieve audiëntie had ont vangen. De geruchten over den dood waren te wijten aan een onjuiste uitlegging van een telegram door den auditeur der nuntiatuur te Madrid uit Rome ontvan- gen. KORTE BERICHTEN. Te Oporto is een autobus, die in hotsing kwam met een andere, van een opklimmenden weg naar heneden gestort. Zij viel 120 voet diep met de 14 reizigers, den chauffeur en den conducteur. Negen van de 10 personen werden gedood, de anderen zwaar gewond. Er hebben sneeuwstormen in heel Duitschland gewoed, welke groote schade aan. de vroege bloesems hebben aangericht. Ook in Zuid-Rusland is het bui tengewoon slecht weer; er zijn daar 36 persenen dood gevroren. Sarah Bernhardt heeft aan den Matin een bedrag gezonden voor een vliegmachine die l'Aiglon moet heeten. Zij had dit geld bij kleine beetjes een maand lang dag aan dag in haar theater zelf ingezameld. In het Belgische dorpje Grace Berleur bij Luik, hoeft de vrouw van den arbeider van Brabant een vierling het leven geschonken. Moeder en kinderen genieten de beste gezondheid. Tien maanden geleden werd het huisgezin van Brabant met een drieling ver groot! Ingezonden Stukken Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van Uw raadsverslag in het num mer van gisteren, verzoek ik U beleefd mij toe tc staan, tegen de door den heer Fortuin in bedoelde vergadering aan mijn adres gespreken woorden, ern stig te protesteeren. De heer Fortuin toch geeft een onjuiste voorstelling inzake de besproken verklaring van de 34 werklieden. Waarheid is, dat ik naar aanleiding van de door den beer Fortuin aangekondigde interpellatie, tegen hem de opmerking maakte, dat, indien van officieele zijde beweerd mocht worden, dat Zaandamsche werk lieden waren gehaald, omdat destijds geen Alkmaar- sclie werklieden te krijgen waren, het voor hem ge- weoischt was, een verklaring te hebben, waarin de werklieden verklaarden, bereid te zijn geweest liet werk te verrichten, indien hun eischen waren ingewil ligd. Hiermede was de heer Fortuin het eens en hij vroeg mij of ik voor een dergelijke verklaring wilde zorgen. Hierop antwoordde ik, dat ik mij daarmede persoonlijk niet kon belasten, maar wel zoo iets kon schrijven en aan de werklieden verzoeken- er voor te zorgen, dat die verklaring in het bezit van den hoer Fortuin kwam. De heer Fortuin verzocht mij zulks te doen. Den volgenden morgen legde ik hem de volgende ver klaring ter goedkeuring voor, die ongeveer aldus luidde Ondergeteekenden, alle losse werklieden in deze ge meente, verklaren Maandagmorgen bereid te zijn ge weest, de kolenaak te lossen, indien hun eischen, één man- meer in de ploeg en 5 cent per hoofd van een waggon meer waren ingewilligd, welke eischen, waar van de billijkheid door lederen deskundige erkend zal worden, ook in de toekomst gehandhaafd blijven. Zij waren daartoe met zeven man present, maar waren wel in staat geweest, oto wanneer hun eischen waren ingewilligd, voor de vier ontbrekenden te zorgen. De. heer Fortuin vereenigde zich met deze verkla ring, waarna ik deze Zaterdag 16 Maart 's middags 5 uur, aan den heer Kopjes en eenige andere werklie den overhandigde en hun verzocht, wanneer deze ver klaring overeenkomstig de waarheid was (en het te gendeel is niet gebleken) er voor te z»rgen dat deze, van hun namen voorzien,, in het bezit van den heer Fortuin kwam. Ik zeide hun dat zij dit zelve moesten doen om te voorkomen (lat er gezegd kon worden, dat de verklaring onder suggestie van mijn persoon was geteekend. Den Maandag daarop had de heer Fortuin nog niets ontvangen en verzocht hij mij tc informee- ren naar de oorzaak daarvan. De heer Kopjes, dien ik daarop bezocht, verklaarde allen nog niet bezocht tc hebben en beloofde mij er voor te zullen zorgen dat de verklaring des Woensdags gehaald kon worden, wat ik dan ook deed, waarna zij door mij aan den heer Fortuin werd overhandigd. De heer Fortuin wist dus dat niet ik de handteekeningen verzamelde, kon dus van mij niet eischen, dat ik mij had moeten overtui gen dat do handteekeningen door de werklieden per soonlijk waren geplaatst en mist hierdoor het rocht mijn handelwijze in deze „zeer onberaden, onpractisch en „dun" te noemen. M. i. blijkt hieruit voldoende dat de heer Fortuin het recht hiertoe allerminst, had. Waar trouwens in de vorige raadsvergadering van officiëele zijde allerminst beweerd werd, dat er geen Alkmnarsche werklieden te krijgen waren, was het overbodig dat de heer Fortuin de verklaring aanhaal de; hij maakte er bovendien een geheel verkeerd ge bruik van, daar hij het deed voorkomen, alsof de ver klaring inhield, dat de directeur niet voor de werklie den te spreken was, waarop ik hem clan ook na de ver gadering opmerkzaam maakte. Waar de heer Fortuin den anderen heeren verder nog verklaart, dat zij in kwestie tusschen kapitalisten en arbeiders er met mij „in kunnen vliegen", cn daar voor waarschuwt en opmerkt, dat dit bij hem niet kan gebeuren, wil ik opmerken dat ook in deze redenee ring de logica bij den lieer Fortuin zoek is, wanneer toch de daarboven staande bewering van den heer Fortuin waarheid was, dan toch was hij or met mij ingevlogen. Gaarne verklaar ik. dat ik in den strijd van het ka pitalisme tegen liet proletariaat, aan den kant van het proletariaat sta, al eiseh ik in dit opzicht do ex- kenning, dat ik in dien strijd niet willens en wetens afwijk van datgene wat voor mij waarheid is. Do woorden van den voorzitter over mijn handel wijze waren juist, wanneer ik, de door de. werklieden geteekende verklaring, als door mij verzameld aan den lieer Fortuin had gegeven, waar dit niet het geval is, zijn ook deze niet gerechtvaardigd. Aan u, Mijnheer de Redacteur, mijn dank voor de plaatsing. Hoogachtend, D. A. KLOMP. Mijnheer de Redacteur. De zaak, betreffende de. staking etc. aan de Ge meente-Gasfabriek heeft mij zoo onaangenaam ge troffen, dat ik weinig lust gevoel, die opnieuw te me- moreeren. Echter gevoel ik mij verplicht, inzonder heid ten opzichte van den heer Klomp, te verklaren, dat de verontwaardiging, die zich tijdens de beant woording mijner vragen, van mij meester mankte, oorzaak was, dat door mij enkele harde woorden wer den gesproken, die ik zeker niet zou hebben gebezigd in kalmer gemoedsstemming. Onder dank voor de plaatsing. Iloogaehtend, A. FORTUIN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR, Gelot op artikel 28 der Woningwet, Brengen ter algemeene kenms, dat op de secretarie dier gemeente van heden af gedurende vier weken voor een ieder ter inzage is nedergelegd het ont werp van het plan tot herziening Tan het uitbreidingsplan «Ier gemeente, welke herzie ning omvat het gedeelte, begrensd door den Berger- weg, den Spoorweg, de Hoevervaart en den Wester- weg (terrein, waarop de nieuwe ambachtsschool wordt gebouwd). Alkmaar, den 10 April 1912 Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Burgemeester. DONATH, Secretaris. in BOEKHOUDEN en aanverwante vakken ter opleiding voor praktUk en examens. Telefoon 320. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordum, C 11, Alkmaar. Ned. Stautsleeningen. NEDERLAN Werk. 8ohuld Koers BUITENLAND. Bulgarije Ta aksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Ja», al. Rusland Hope Consol 1906 1894 6c Sm. Iwang Dombr. pCl. 31/8 2 Va pCt. 5 6 6 4 4 4 4 5 4 41/s Financ. cn Industr. ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bank N oordhollandsch Qrondcredist Ned. Handelmaatschappij resc. Barge ea Moorman Cultuur Vor8tenland»« Winstbew. pCt. 4 D/s div. Westersuiker A'dam Deli Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli-Maatschappij Medan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert A K«n. Mij t. expl. v. Petroleui Dortsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Ge w. pref. Redjang Lebong Great Cobar aaud. Amalgamated Copp-r Cy. Amer. Hide and Leather Anglo iner. telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik. StoomT. -Mij Common Marine Preferent Marinebonds pCt. 4* Comm. Peru aand. div. Preferent Spoorwegleeningen. Holl. iJz. Sp.-Mij. Mij. lot expl. van Staatsspoorw. Deli Spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. aand. div. Eric Kansas City South. V n prof. (l Miss K. Texas C. v. A ew-York and Ontarie Norfolk Western C. v. Rook Island gevr Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert v. Wabash gew. RUSLAND. Wladikawkas 18S5 pCt. 4 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. flOO 3 Gemeente-cred 3 BELGIE An werpen 1887 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. 4 I dem 3 OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 5 RUSLAND. 18 4 5 Ex-dividend. Koer» van het geld, Prolongatie 41/, pCt. llApr 92s '4 68 97»/* 1088't 461/a 86s/g 90 86s it 89 1007/a 87 5/8 967/8 993/4 1001/* 96 i/s 1851/0 118 1743/4 1491/2 148* 659 347 417 52 11,21/s 501 558 242 450 568 224 8141/2 531 166 242 1931/a 86* 797/8 64 88 316 89 796/8 257/fl 25 711/8' 60 172 6V* 231 j 691/3 111/8 461'3 85 98*8 235 109 1083,4 2412 381,4 281/* 63* 81Vs 41 1083/4 297/9 114 308,8 173* 98/8 88V* 1061/* 1018/* 8511/ie 1225/» 115 162* 448 12 Apr. 928.-4 68i/16 103** 461/is 90 87 96s/8 1851/2 174 148.50 651 330' 390* 54 103* 512 560 245 453 576 229 314 530 167* 192 60 80 295 87 808* 25* 71* 591/* 172 6 V* 238/4 09* 1013/m 45* 85 983 8 210 1081/» 24n/nj 38»/* 28* 638,4 8015/16 40* SO-i/iu 30* 178V* 9* 88U/19 106 84 V*

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2