Cinema-AmericaiD, Koningsweg Kinder- en Familievoorstelling Het Huis, Boet, Kade en Bloembollen-gronden de rolgende woonhuizen mei erven 8PROKKELINOEN. BTnXË NL AND A1) V ERT ENtTe N. Goed voor hoogstens 3 personen voor de op Woensdag 17 April, aanvang precies 3 nnr, met bijbetaling vooi kinderen 10 cent en begeleiders 15 cent per per*oon UP TO DATE. Linoleum waa, Wed. M. F. BEUPEKER. De Notarissen D. W. VAN NIEKERK te Haarlem en M. GOUTERNE te Alkmaar, Notaris GOTTMER Alkmaar 1. Popelmanslaan, groot I A. 6 c.A vorli. aan Konijn voor f 2.50. 2. Westei kolkstraat. I), no. 4, groot 65 c A., vei h. aan Gilles voor 1 2.15. 6: 10. 12, 14, Groenelaan 66 67 68 69 70 Maris Baas Kleimeer Termaat Verhoeve 2.20. 2.20. 2.20. 2 20. 2.15. groot 86 c.A vei lt, aan Uenze- broek voor f 2.50' alles per week. en schildert. Iemand met zulke gavent En in stede daarvan kellner bent geworden." „Ja mijnheer, dat is bevreemdend. Maar ik ben te fatsoenlijk om te schilderen." „Onder alle beroepen zijn fatsoenlijke en onfatsoen lijke lieden. Ook onder kellner» treft men wel eens menschen aan, die niet bepaald gentlemen zijn." „Zoo meen ik liet niet. Maar de zaak zit zoo. Toen ik vrij jong een groote reputatie als schilder kreeg ec veel, veel geld verdiende., begon ik er over te peinzen dat ik van mijn geld zoo weinig echt genot had. Al les wat ik er voor kocht, liet mij onvoldaan. Zoowel kunstvoorwerpen als al de andere dingen, die vooi gold feil zijn, behielden tijdens het bezit voor mij iet9. wat ik niet goed kan uitdrukken. Laat ik zeggen iets vervreemds (something strange). Ook als ik reizen ei voor maakte, voelde ik mij tijden» die reizen onrustig alsof ik het van gestolen geld deed. Ik huwde een arm meisje, overlaadde haar met schatten, want ik verdiende zooveel als ik maar wilde, zij werd mij on trouw en ik had van 't eerste oogenblik. dat ik haai leerde konnen, het gevoel, dat zulks eens zou moeten geschieden, omdat mijn zielsleven niet zuiver was. Ik zocht en ik zocht, maar ik kon niets vinden, wat toch deze groote verkeerdheid in mijn leven was, waar door ik gestadig mij ongelukkig en onrustig gevoelde, hoewel ik toch deugdzaam meende te leven, ijverig werkte en niet gierig met mijn geld' was. Toen werd ik ziek. een gewone influenza, maar die mij toch noodzaakte in twee maanden geen streek tc schilderen, geen lijn te teekenen. Hersteld ging ik uit naar Whitechapel om nieuwe onderwerpen voor mijn kunst te vinden. Ik scheen dien eersten dag niet bijzonder aangelegd om gevallen te observeeren en wil de juist een cab aanroepen om maar weer naar huis te rijden, toen uit een straat twee reusachtige bobbies (bijnaam voor den Londenschen agent van politie) kwamen, die tusschen elkaar een forschen boef voer den, wiens handen geboeid waren en die zeker zich zeer te weer had gesteld, want- zijn geloot bloedde en zijn kleeren waren gescheurd. Ik huiverde van de schoonheid van het geval. Want de schooier liep prachtig trotsch tusschen de twee reuzen, fier op zijn gang wellicht naar de galg. man zeker naar het tuchthuis, onverschrokken en driest als een Italioansche condottiere. En de twee agenten schenen ook trotsch op hun vangst, want ik zag op hun gelaat ook het geluk van de verovering. Do menschen rondom keken naar dat schrikbnrende drietal, sommigen met afschuw, anderen met sympa thie voor don onverschrokken geweldenaar, de mees ten met angstige bewondering voor de twee agenten, die zeker een gevaarlijken misdadiger met levensge vaar hadden gearresteerd. Ik keek goed toe, naar mijn gewoonte mij de gruwe lijke groep scherp in 't oog^geheugen prentend, alléén aangedaan door de schoonheid van het ontzettende ge val, het ziende als een symbool, maar zonder mensche- lijke emotie. Toen ik thuis kwam begon ik dadelijk mijn schoon heideindruk op papier te zetten. Doch teekenend kwam opeens mij het. gelaat voor den geest van een lange, magere, oude vrouw, die met een lijkbleek ge laat achter de drie geweldenaars had geloopen. En 't vloog mij door 't hoofd: „Dat was de moeder." Ik hield op met werken en voelde mij zwak, ont kleedde mij en kroop koortsig onder de dekens. Den ganschen nacht sliep ik niet en lag rillend en koortsig te worstelen met visioenen. Telkens weer zag ik de drie en daarachter de bleeke, oude moeder van den misdadiger. Tegen den morgen sliep ik in en eerst- laat op den dag werd ik wakker. Ik stond op en wist nu wat de oorzaak van mijn ongelukkig leven was geweest. Het onzuivere in mijn leven was mijn kunst, diezelfde kunst, die mij zooveel uiterlijke eer en roem en geld inbracht. Iets anders is het schoone en iets anders is het menschel ijko. Men bereikt geen groote mate van kunst-uitdrukking zonder ee-n even groote mate van menschelijkheids-verdrukking. Wie het schoone in de wreede dingen van dit gruwelijke leven wil zien, moet zelf zoo wreed en gruwelijk als dit leven hier op aarde worden. En de tragedie van elk waar kunstenaarsleven is de tragedie van den moordenaar van zijn eigen menschelijke ziel. Het is wellicht daar om dat in eenige godsdiensten de kunst aan banden gelegd is en alleen als ornamentiek is toegelaten of tot tapijtweven, pottenbakken en calligraphic is be perkt. Toen heb ik een harden strijd met den kunstenaar in mij geveerd, dien de kunstenaar gelukkig hoeft ver loren. Het zuiver-menschelijke heeft overwonnen.... ik ben kellner geworden en voel mij sedert zuiver van ziel, rustig en gelukkig. Want. ik zie de wereld nu menschelijk als een eenvoudig, deemoedig mensch, wiens levensdevies dienende liefde is ja mijnheer, ondauks de fooien en heb mij gered' van dut wnan- leven, die verwaandheid, welke de artist zich. diep in als een der goden van den Olympus doet voelen. Ik zie de dingen niet meer met de huivering om de schoonheid van het geval, maar zuiver met de emotie van het medelijden, het mededongen en het erbar men. En dat zal u wellicht veel verklaren." Ik heb de laatste kunstwerken van Ralph Ethel moore Smithfield aan mijn zieken vriend gebracht, die er zich zeer over verheugde. Maar ik heb er wol vour gezorgd, dat hij niet te weten is gekomen, hoe- ik er aan kwam en waarom hij de allerlaatste werken van dien waarachtigen kunstenaar, neen méér, van dien waarachtigen mensch heeft verworven. HOE ZIEKENHUIZEN TOT STAND KENNEN KOMEN. Konstauliucped is niet arm aan ziekenhuizen afgezien van Turksehe zijn er nog Joodsche, Arme nische, Gricksehe en die der vreemde talen. Karakte ristiek is- de wijze, waarop het Duitsohe en het Rus- pisehe tot stand zijn gekomen. Bij een Duitsche be grafenis in 1844 sprak de toenmalige geestelijke van het gezantschap de harde woorden: ..Degenen, die wij zooeveu ter aarde bestelden, stierven bij gebrek aan een goede verpleging." En nog op hot kerkhof hield de practisohe man een collecte en kreeg een bedrag, dat groot genoeg was om eetn houten ziekenhuis op te richten. TTit deze stichting van den predikant is la ter een fraai, groot ziekenhuis aan den Bosporus ont staan. Op een andere wijze werdl het Russische Nicolai- hospitaal in Pankaleli gesticht. Een Russische Arme niër had tijdens den Krimoorlog voor het Turksehe leger geleverd, maar kreeg geen geld. Toen generaal Jgnatzew dit vernam, ontbood hij den man en zeide: „Ik zal uwe rekening innen, maar u moet mij daar van 100.000 gulden geven voor de sitiehting van een Russisch hospitaal. Alleen op deze wijze kunt ge uw misdaad, geleverd te hebben aan do vijanden van Rus land, weer goed maken." Zoo gebeurde het, evenwel vele jaren later. In 1874 werd met de 100.000 gulden de grondslag voor een Russisch ziekenhuis gelegd. DE GEBAARDE EX-FAVORIETE. Op de kermissen in en om Parijs vindt men steeds een klein tentje, waarin een zwarte, gebaarde vrouw wordt vertoond. De zwarte „schoone" was eens de meest beminde vrouw van den Sultan van Zanzibar en voornamelijk tengevolge vau haar prachtigeoi, glan zenden, zwarten baard, welke tot aan baar heupen reikt. Een eigen slaaf werd haar toegewezen. De vrouw streefde er naar, haar sieraad dagelijks een lieuwen vorm te geven. De slaaf legde zich bijzonder ip het vlechten, olieën, parfumeeron enz. van den baard toe en stond in hoogen aanzien bij zijn meeste res. Eens kwam hij op den zonderlingen inval, den baard beneden met kleine klokjes te behangen, waar- loor de favoriete nog meer in de gunst kwam. Nu is alle heerlijkheid van Zanzibar voorbij, de Sultan werd onttroond en de baard is thans voor een ituiver te bezichtigen. ANECDOTEN VAN FELIX DAHN. De onlangs overleden schrijver en gedeerde Felix Dahn had eens te Hamburg een redevoering gehou- len, waarna, zooals gebruikelijk was, een soupeetje zou volgen. Deze mankte van de desbetreffende uit- noodiglng geen gebruik. Hij kende, zeide hij, het iverdadige leven in Hamburg al te goed. Bij zijn eerste verblijf in die stad had hij zes weken lang niets inders gedaan dan gedronken en geslapen. Ongeloo- /ig keken de heeren hem aan. „In welk gezelschap was u dan eigenlijk, profes sor vroeg ten slotte een hunner. „Hm", luidde het antwoord, „het waren mijn eerste levensweken." Dahn was n.l. in Hamburg geboren 1 Een andore anecdote is de volgende. Eens zeide een Russisch minister tegen de verte genwoordigers van een studentencorps: „Ik heb zeer weinig college geloopen en ben toch minister gewor len." Sarcastische liet Dahn hierop zich aldus uit: ..Misschien ware het beter geweest, als hij wat meer college geloopen had en geen minister was geworden!" EEN ONTEMBAAR VOLK. In het afgezonderd' gelegen stadje Hillsville, in den staat Virginia, heeft zich, zooals men weet, onlangs een bloedig drama afgespeeld. In de uitgestrekte Blue Ridgebergc-n, die zich zoowel in Virginia, Caro lina, Kentucky als Tenessee bevinden, leeft een on tembaar volk, dat zich door zachtheid noch geweld tot le orde laat brengen, die in een goed geregelden staat moet heerschen. Sedert tientallen van jaren ligt de overheid met deze bergbewoners, die niet rusten totdat le laatste man uitgeroeid is, overhoop. De openlijke veete tusschen deze bergbewoners en de overheid vindt hoofdzakelijk zijn oorzaak in de belasting welke van de whiky geheven wordt, terwijl het hoofdbestaan van do bergbewoners is deze te distilleeren. Zij heb ben de belasting dan ook nimmer erkend en in den loop der tijden is er van hun kant een gloeiende haat ontstaan tegen de overheid. De behandeling voor de rechtbank in Hilleville, welke zulk een treurigen afloop had, had' slechts een geringeu oorzaak. Fleyd Allen, een zoon van een der invloedrijkste families uit deze bergstreken, had zich te verantwoorden, omdat hij getracht had iemand uit le gevangenis te bevrijden. Toen zijn veroordeeling plaats had, werd plotseling de president van de recht bank doodgeschoten en bij de algemeene consternatie, die ontstond, werden vier personen gedood, de beide broeders van Allen, drie gezworenen en twee toeschou wers gewond. Twee dagen later werd het huis der Aliens be stormd, zij werden gedood en de rest der bergbewoners vluchtten naar een afgelegen hoek der bergstreek. De overheid heeft echter besloten geen moeite te sparen om ze levend of dood in handen te krijgen. De bewoners der Blue-Ridge-bergen zijn nakomelin gen van Engelsche kolonisten, die in de bloeiende ontwikkeling der zuidelijke Staten, in den tijd' van dc slavernij, door de rijke plantage-bezitters verdrongen werden. Er ontwikkelde zich een eigenaardig ras van dat soort, zooals gewoonlijk in de afgelegen en ruwe bergstreken woont. Het zijn oniaangenome, knor rige, geharde menschen, naief en onbeschaafd. Zij leven van een beetje houthandel en landbouw, hun hoofdbezigheid is echter het ditilleercn van whisky. Zij geven om geen enkele wet of verordening en heb ben een soort afzonderlijk repuibliekje opgericht. Vrij heid en onafhankelijkheid vragen zij en persoonlijke geschillen worden met den revolver uitgevochten; diefstal komt zoo goed als niet voor. Zeer merkwaardig is de plaats, die de vrouw onder hen inneemt, zij is een soort huisdier en moet, als zij haar heer en meester begeleidt, op eerbiedigen af- •itarnl achter hem loopen, gaat er een hond mee, dan moet deze voor haar loopen. In enkele afgelegen dis tricten houden de mannen er nog een soort harem op na, in die distrieten heeft een niensehenleven niet de geringste waarde, de bloedwraak speelt daar een groo- ti- 1 en soms worden er heele families uitgeroeid G<'uiei!|;<t nieuws. UIT OTERLEEK. Donderdagmiddag vergaderde de Raad dezer ge meen te in voltallige zitting. De notulen, na opening gelezen, werden onveran- ler goedgekeurd an Gedeputeerde Staten was ingekomen goed keuring van eenige af- en overschrijvingen, dito over onvoorziene uitgaven en bericht, dat. de subsidie auri de gemeente krachtens de wet op het lager onderwijs is bepuald op j 3550. Deze stukken werden voor ken nisgeving- aangenomen. Een schrijven van de commissie van voorbereiding voor het stichten van een electrische centrale, waarin iie motie van de vergadering van 7 Maart wordt ge memoreerd Een schrijven van 5 April, waarin wordt medege leeld, dat de heer v. d. Hegge Zijnen bereid is. om in do eerstvolgende raadsvergadering te ver schijnen, om in verband met de courantenverslagen een toelichting te geven, In verband hiermede wordt de termijn tot aansluiting tot 1 Mei verlengd. Te vens werd gevraagd om zich in verbinding te stellen met. andere gemeenten, opdat meerdere vergaderin gen op één dag konden worden bezocht. De voorzitter deelde mede, hierop de heer v. d. Heg- go Zijnen te hebben geschreven dat hij bezwaar maak te tegen het bezoekt n van meerdere vergaderingen op één dag. en dat hij hem verzocht heeft voor ccn on derhoud in Amsterdam. De heer v. d. Hegge Zijnen was hiertoe verhinderd en berichtte per telegram, dat- het aantal aansluitin gen stijgende was, dat- al werd het aantal klein, de ri sico hierdoor niet grooter werd, ook isolement ver hoogde de risico voor de gemeente niet, De voorzitter wilde deze zaak liever later behandelen en deelde me de dat nog goedgekeurd was ingekomen het kohier voor den hoofdelijken omslag voor 1912. Do gezondheidscommissie had per schrijven d.d. 24 Maart een schrijven gezonden over watervoorziening bij de te bouwen woning en de barak en er op aange drongen dat de deuren van de barak breed genoeg worden voor den doorgang van een branear. De voor zitter had dit schrijven beantwoord, waarmede de raad zich vereenigde. Ingekomen was verder een schrijven van de hei-ren I- rankenliout en Verweel te Stompetoren waarin zij hun bevreemding te kennen geven over het feit, dat de bouw voor de veldwachterswoning en de barak aan de patroons in Oterleek is opgedragen. Zij wijzen er op dat nieuw werk steeds werd aanbesteed en veronder stellen dat de opdracht op een misverstand berust, waarom zij den raad verzoeken op dit besluit terug- te komen. De heer Vader is van meening dat er waarheid in hun bewering schuilt. Ook de dokterswoning was aan besteed. De voorzitter wil niet zeggen, dat zij geheel onge lijk hebben, maar meent toch te moeten opmerken, dat de heeren geen rede tot klagen hebben, daar zij veel meer onderhoud' hebben, dan de Oterleekers, bo vendien lag aanbesteding geenszins in de bedoeling. Het komt hem voor dat hierin wel wat getracht wordt om een anders duiven te schieten. Ook met het bouwen van de woning van Brouwer is door hun niet Koninklijk gehandeld. Do heer Glijnis meent ook dat de lui in Stompeto ren meer aan de gemeente verdienen dan de Oterlee kers. I)o heer de Jong is het hiermede eens. De heer Groot is van meening dat aanbesteding i;og meer zal kosten. Do heer Glijnis stelt voor het, schrijven voor kennis geving aan te nemen, niertoe werd met algemeene stemmen besloten. 27 Maart wa9 ingekomen de goedkeuring op den aankoop van den grond'; 30 Maart de rekening en ver antwoording van de gezondheidscommissie te Purme- rend sluitende met een batig saldo van 716.895, wel ke stukken voor kennisgeving werden aangenomen. De wed. v. Ham verzocht den termijn van ontrui ming van de woning waarvan zij eigenares was met 6 maanden te verlengen. Dit verzoek werd ook door de heer Frederiks gedaan, terwijl bovendien een ander verzocht het andere deel van de woning te mogen be wonen. Na eenige discussie, waariu de heer Groot zich deeld. Overigens beu ik verschillende dingen met S. P. eens, behalve de volgende twee: lo. dat ook het rechtsgevoel medezegging zou heb ben in zaken van maatschappelijke orde, en 2o. dat de zedelijkheidswet geen weerklank zou vin den bij bet volk zelf, maar ik wensch hierover geen discussie te voeren, zoodat ik er niets anders over zeg gen zal dan dat het rechtsgevoel een metaphysisch be grip is, hetwelk alleen maar individueel belang heeft, terwijl de nioeielijkheden met de zedelij kheidswet niet ten laste van de Wet komen, maar van eene verkeerde toepassing der Wet, inzonderheid wat art. 451 bis be treft. In dit verband merk ik dan ook op, (Lat het betrokken kwaad twee uiteinden heett, n.l. artisticiteit en vulgariteit, die niet voor bestraffing vatbaar zijn, hetgeen mij nog aanleiding geeft tot de volgende me dedeelingen lo. in geen der mij bekende catechismussen wordt ter bewaring van de kuischheid om wettelijke tus- sehenkomst gevraagd, doch zijn wel verschillende mid delen aangewezen, die het individu zelf moet betrach ten, als hij aan de geboden Gods wil voldoen, 2o. in Wageningen is dan ook van vervolging af gezien, waar immers reproducties in beslag waren ge nomen, wier artisticiteit mogelijk de kuischheid wel eens in gevaar konden brengen, en 3o. dezer dagen ontving Minister Mc. Ken-na eene deputatie, die bij monde van den Bisschop van Lon den verzocht, om in de Indecent Advertisements Act een definitie van „indecency" op te nemen, daar de grenslijn tusschen „vulgarity and indecency" tot aller lei nioeilijkheden aanleiding gaf, waardoor de zaak zelf maar werd belemmerd. In deze drie punten culmineert de heele kwestie. «=■- j ij hier hebben ook behoefte aan 't geen men in En- verklaardo tegen het toestaan van het gaan bewonen geland noodig heeft, doch hier behoeft het niet door van een reeds afgekeurde woning en waarin de. heer Couwenhoven te kennen gaf dat nogmaals 6 maanden verlenging de laatste maal kom zijn, werd, nadat dc voorzitter te kennen had gegeven dat het het beste was dat er in de gemeente een vereeniging kwam met het doel van het bouwen van arbeiderswoningen, wel ke vereeniging door de gemeente gesubsidieerd kon worden, liet voorstel van den heer de Groot om geen toestemming te verleenen tot het betrekken van een reeds afgekeurde woning, verworpen met 5 stommen. Vóór stemden de heeren Groot en Vader. Aangenomen werd de ontruimingstermijn met 0 maanden te verlengen. Besloten werd het verzoek van de schoonmaakster te Stompetoren om haar loou van 50 et. op 1 te bren gen, in zooverre in te willigen, dat dit voortaan 0.75 werd. De electrische centrale kwam hierna aan de orde. wetswijziging, doch kan het door eene rechterlijke uit spraak worden verkregen. Als de aangehaalde wijzi ging in de memorie van de Beantwoording geen stilis tische vormverandering maar eene wezenlijke begrips wijziging geweest is, dan zijn we klaar, en is aan al de kleingeloovigheid, die zich totnogtoe in deze zaak ge openbaard heeft, voor goed een einde, in 't belang van de zedelijkheid zelf, die immers maar lijdt, wanneer deze kleingeloovigheid zich aan een wet vastklampt, terwijl we nog altijd godsdienst en opvoeding bezitten, waardoor het kwaad moet worden gekeerd. De heer S. P. houde mij intussehen ten goede, dat ik verder het zwijgen zal doen tot de kwestie. Ik was op zijn eerste vraag niet onbereid, om de consequen ties van het betrokken vonnis nader toe te lichten, en deze tweede vraag heb ik gaarne aangegrepen ter ver dere definieering van de zaak zelf. maar als ik alle punten behandelde, die bij S. P. gerezen zijn, dan zou- ■rx i y j g v-i ii J y uau m/u~ Ue voorzitter wees er op dat indien de verslagen over den we divergeeren, en daarvoor heb ik noch tijd, noch lust, terwijl het ook onnoodig is, want in hooger be roep zullen al deze dingen nader beoordeeld' worden. Ik zie met vertrouwen het eind der zaak tegemoet, die immers van nationaal belang is, en wier meerdere ob jectiviteit thans door breeder oordeel kan worden be paald. Terwijl ik u, Mijnheer de Redacteur, dan ook dank voor de opname, ben ik overigens gaarne tot persoonlijke inlichting bereid. J. KLOOTSEMA. deze kwestie van andere gemeenten juist waren, deze zaak in de meeste gemeenten verkeerd was voorge steld. Steeds hoorde men van daar: het moet de ge meen te zooveel kosten. Dit nu was onjuist, de ver bruikers moeten de meerdere kosten betalen. De ge meente betrekt de stroom van de centrale en levert ze aan hen die stroom betrekken. Wanneer er 50 aan sluitingen waren, dan zou ieder verbruiker ongeveer oen 20 per jaar meer moeten betalen dan de stroom de gemeente kostte, maar dan behoefde de gemeente daarvoor niets uit den hoofdelijken omslag te halen. De voorzitter sprak daarom alvorens te beslissen liever eerst nog- eens den heer v. d. Hegge Zijnen, daar de kosten hem nog niet geheel duidelijk waren. De heer de Jong- was van meening dat dit niet veel zal geven daar de gemeente te geïsoleerd' komt te liggen. Dit is volgens den voorzitter geen bezwaar. Het grootste bezwaar is te weinig aansluitingen. Persoon lijk wilde hij niet de verantwoordelijkheid dat de ge meente 1100 per jaar meer betaalde. Wanneer er vo-ldoende aansluitingen komen- is dit echter niet noodig en dan is spr. er erg voor. Het komt spreker voor dat de NoordLHollanders er niet rijp voor zijn. De Westfriezen eenmaal wakker ge weest zijn, doch nu slapen. Algemeen werd goedgevonden dat de voorzitter nog eens met den heer v. d. Hegge Zijnen over de kosten sprak. De voorzitter stelde hierna voor om de oude leenin- gen af te lossen en te probeeren bij gemeente-crediet een nieuwe leening groot 13500 tegen 4 te slui ten, ingaande 1 October en hierop 500 per jaar af te lossen. Met algemeene stemmen! werd hiertoe beslo ten. Ook werd goedgevonden in de voor den veldwach ter te bouwen woning een kelder voor den prijs van J 125 te maken, die daarvoor de eerste 5 jaren 25 zal betalen. De Firma Xijg-h en Ditmar deed een aanbieding van een goedgeslaagd portret van prinses Juliana, in vele plaatsen was men vol lof over de goede uitvoering liet portret is dan ook reeds in veel plaatsen aan geschaft. De voorzitter zegt hiervoor persoonlijk niet veel te gevoelen. Wanneer men daar nu al toe overgaat, dan kan men, daar de prinses nog maar drie jaar is, er ieder jaar wel een koopen. De heer Dekker is het. hiermede eens en vindt dat dit beter kan gebeuren als de prinses 18 jaar is. Met algemeene stemmen wordt besloten geen por tret aan te koopen. In rondvraag vraagt de heer Vader of de assurantie in kennis is gesteld met de gasverandering aan de dokterswoning en merkt op dat de overbodige gaske- itd nu wel verkocht kan worden. De voorzitter verklaart de verzekeringsmaatschappij hiermede in kennis te stellen. Algemeen wordt goed gevonden de ketel te verknopen, waarna de vergade ring werd gesloten. UITSLAG VERKOOPING, bij opbod gehouden den Hen April 1912 ten verzoeke van den heer Jn. Francis Kz. te Burghorn, gemeente Schagen, ten overstaan van den notaris P. J. Laur- man te Sehoorldam, van de navolgende, onroerende goederen in de gemeente Schagen: Huis, boet, erf en weiland, sectie F., nos. 216 cn f68, groot II.A. 1.26.20. K. Slot Kz. te St. Maarten f 4685.623. Weiland, sectie F no. 217 en 25, groot H. A. -2.77.80, Jb. Swan, Warmenhuizen, 5283.75. Weiland, Sectie F., nos. 20, 22, 149 en 150, groot H. A. 5.90.10. G. Jonker, St.-Maarten 11037.50. Weiland, Sectie F.,'nos. 21, 144 en 162, groot H.A. 1.42.70. P. Louwe, Zijpe, 8448.75. Weiland, Sectie F., no. 27, groot H.A., 2.25.70. A. Nottelman, Fenigenburg, 5160. Weiland. Sectie F, nas. 26 en 163. groot H.A. .55.T. Timmerman, Sehoorl 7303.12°. Huis en wei- en bouwland, sectie F., nos. 250, 249 en 169, groot H.A. 1.67.90. K. Beers, Heerhugowaard 3308.75. Te zamen 45227.50. Afslag, combinatiën en eindtoewijzing op Vrijdag 19 April 1912, des voormiddags 11 uur, in het koffie- huis van den lieer Jn. Vader Az. te Schagen. Ingezonden stukken Mijnheer de Redacteur, lk he.b het schrijven van S. P. met belangstelling gelezen, maar vind geen reden, om er verder op in te gaan. Alleen merk ik op, dat de kwestie zeer objec tief behandeld werd ook door den kantonrechter en ofschoon daaruit, niet voortvloeit, dat geen nader objectief inzicht mogelijk zou wezen, is dit toch een 3 jura l, dat alleen in hooger beroep kan worden beoor- I Uitknippen. Uitknippen. De Directie. elke andere beter, gemakkelijker, goedkooper dan soort, 4(1 Cent per bus. AANBEVELEND, zullen verkoopen op Maandag 20 April 1012, 's morgens ÏO uur. in het Koffiehuis van Mei. wed. A. P. PEPERKAMP te Alkmaar: te ANNA PAULOWNAaan de Kooilangs de Spoorsloot, bij de Spoorhalte van Koegras, groot 16.15.70 hectaren, in 2 gedeelten Koop I. Huis, Boet. Kade en Land, groot 9 H. 33 A. 60 e.A vrij van poldei lasten. Koop II. Land, groot 5 H. 82 A. 10 c.A. Alles in huur bij C. v. d. KROON. te OBDAMzal Donderdagen 2 Mei IOI3, bjj opbod, en 9 Mei 1912, bij afslag en comb., telkens 's avonds 6 nnr, in het café van den Heer KOOP MAN a/h. Hof te A 1 k maar, verkoopen, voor de erven van Mej. Wed. J. BALTUS aldaar, li 8,

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 6