ïTuTteivTan"ÏT - STADSNIEUW 8. OKri>BR.WIJS I. PRINS Az., Oudegracht t285b« dat de staat (die overheid) verplicht zou zijn den arme onderstand te verleenen, geeft de nieuwe regeling zoo min als de bestaande eenigen grond. De minister stemt intusschen toe, dat liet beslissen de woord in deze aan de practijk zal zijn. Voorts betoogt de minister, dat de wet niet toelaat bemoeiingen van de overheid met particuliere aange legenheden van de instellingen. De instellingen zul len alleen opgaven hebben te verstrekken zonder dat die opgaven aan de overheid eenige aanleiding kunnen geven tot inmenging of bemoeiing. Van welke zijde geneeskundige ondersteuning1 ook komt, zij is en blijft ondersteuning, naar het don mi nister toeschijnt. Ook daarbij zal dus van dubbele be doeling sprake kunnen zijn. Gemengd nlenws. UIT HEILO. Nadat do plaatselijke afdeoling van den Volksbond twee jaar geleden met zooveel succes voor het eerst een huisvlijttentoonstelling bad georganiseerd, komt zij thans voor den tweeden keer belangstelling vragen voor een dergelijke onderneming. Op dezen zomerschen lentedag van heden is in het café Ruiter de tweede tentoonstelling geopend van de voorwerpen, waaraan meerendeels de herinnering is verbonden aan gure herfst- en winterdagen, ijverig en gezellig aan den huiselijken haard doorgebracht. De huiselijkheid bevorderen ziedaar het hoofddoel van het pogen, dat vooral m kleinere gemeenten sue ces kan opleveren, wijl daar niet zooveel vermaak bui tenshuis is te vinden en men er dus meer bezigheid binnenskamers zoeken moet. Van een bezigheid, wel ke op goedkoope wijze met schier waardeloos materi aal iets aardigs tot stand brengt, welke vaardigheid, vernuft en kunstzin bevordert, getuigt deze tentoon stelling weer. Daar is een vogelkooi uit Alkmaar bestaande uit 0662 stukjes, waaraan de vervaardi ger 3 jaar heeft gewerkt, daar zijn de 40 pagina s van de werken van Flavius Josephus, welke ontbraken en keurig netjes zijn nagebootst, terwijl omslag en platen met de pen werden nagebootst, schilderijtjes cenigszins en niet geschoolde krachten wij noemen de gestyleerde vlinders en een stilleven met een fai zant welgeslaagde opnamen van wolken en into rieurs, een naieve proeve van boetseerkunst, aardig vlechtwerk van teenen, doelmatige vogel- en voeder huisjes. HieT toont er een hoe met een eenvoudig werktuig uit een duig van een vat een kleerenhanger kan worden vervaardigd, hoe fraai bij aanleg en lang durende oefening houtsnijwerk kan worden gemnak' (bijv. een stoof, Noorsche huwelijkslepel enz.), gin der laat een ander een prachtig geknoopt vischnet van zij bewonderen. Dan zijn er producten van handenar beid uit onze overzeesche gewesten, vlechtwerk uit West-Indië, Indisch gedreven werk en fijn goudbor duursel. Maar ook de dames lieten zich niet onbetuigd. Fijn kantwerk is er voor huiletjes, filigrainwerk, spreien (o. a. een van tule), een smyrnaklced en verder aller lei nuttige en fraaie liandwerken, zelfs door een 83-ja- rige vervaardigd en ingezonden. Jammer, dat de jeugd niet wat meer belangstelling heeft getoond. Er is o.a. een goed opgeplakte bouw plaat en een ontworpen tuintje. Er zijn meerdere voor werpen, maar toch niet zooveel als na de eerste ten toonstelling verwacht had mogeu worden. Evenwel niet vergeten mag worden, dat er twee jaar gele den meer werd gedaan om tot inzendingen te bewe gen nu wilde men eens niet al te zeer aansporen meer het eigen initiatief op den voorgrond laten tre den. Gaarne wekken wij op de tentoonstelling te bezoe ken. Van Alkmaar naar Heilo is een mooie wandeling En wie tegen den geringen prijs de tentoonstelling be zoekt zonder de verwachting te hoog te. spannen, zal er bevredigd vandaan komen, zal bewonderen wat in anders allicht verloren gegane uren is gewrocht en zal tevens het prettigo gevoel kunnen hebben een sympathiek streven, dat aanmoediging verdient, ge steund te hebben. Wellicht voelt hij of zij zich opgewekt, om in den komenden herfst zelf ook eens aan den slag te gaan, of om kinderen er toe te brengen eens hun krachten te beproeven. BEKRONINGEN. De jury, die bestond uit de dames Eijbergen en Bchram. leeraressen aan de I. II. S. te Alkmaar en de heer G. J. Blees Kz. te Zaandam, J. Cock, leeraar nar. de C. S. te Alkmaar en II. de Haas. onderwijzer R. O. G. te Alkmaar, kende de volgende bekroningen toe: Rubriek I. (Meisjes van 913 jaar). Buffetkleedje J. Hoogotoorn le prijs.; handschoe nen E. Jansen 2e pr.linnenkleedje N. Rozi-.g 3e pr, een paar kousen E. Jansen 4e pr.een kleedie T. llar- tog 5e pr. Rubriek II. (Meisjes van 1316 jam). (Mac.ramé) hrieventaseh C. Bakker 1ste prijs; thee tafelkleed M. Reik 2e pr.schortje (Hardnngerwerk A. Oostwouder 3e pr. sleutelrekje N. Gevers Ie pr waschzak A. Govcts 5e pr. Rubriek III. (Dames van 16 jaar en ouder). Mutsenhuilen mej. Nieboer-Kamp zilv. med.; tuile kant mej. Grietje Dekker, zilv. med.; kinderjurkje mej. Nagelhout-Moeijes le pr.; kleedje mej. Bak ker-Voerman 2e p. gordijn met haakwerk mej. Francis 3e pr.schortje met hardnngerwerk mej. Co. de Ja ger 4e pr.kindermanteltjo mej. wed. de Groot 5e pr Rubriek III ("Dames). Tafellooper mej. Moeton prijs. Rubriek Spreien. Mej. Kooij-IIartland bronzen med.; mej. D. de Ja ger le prijs. Rubriek IV. Ter opluistering. Mevrouw Graat-Perrin Groote zilv. med.; bloemen- photo's mej. B. Zeevat eerv, vorm.; nachtzak mevrouw Bruins, eerv. verm. Rubriek V. (Jongens van 913 jaar). Nico van Steeg le pr.Cot. Vos 2e pr.Willem Wolf 3e pr.; Martinus v. Steeg 4e pr. Rubriek Vil. (Mannen boven 16 jaar). De heer v. d. Welle le pr.de heer Bood 2e pr.de heer Orootewillink 3e pr. Rubriek V lil. (Teekenen.) Vakmannen: De heer A. Harder le pr. Amateur: De heer J. v. Dort le pr.de heer J. Modder 2e pr.de jongeheer C. de Rooij 3e pr.de jongeheer Wold 4e pr. De heer Liitjehnrms le pr.de heer Kroon eerv. ver melding. (Ter opluistering.) Rubriek IX. De heer P. Bakker bronzen medaille; de heer M. Trijbetz zeer eervolle vermelding; de heer K. Ruiter bronzen medaille; mej. Schilling (gemaakte bloemen) eervolle vermelding. Den lsten Mei a.s. hoopt de heer P. Vos, Gemeen te-veldwachter alhier, zijn zilveren ambtsfeest te her- denkeu. Tevens zal het 25 jaren geleden zijn, dat hij de betrekking van bode van den Oosterzijpoldor, van den Baafjespelder, alsmede van den Maalwaterspolder heeft vervuld. Aan bewijzen van belangstelling zal het den jubila ris alsdan zeker niet ontbreken. UIT mofEN. Bij kon. besluit is benoemd tot burgemeester der gemeeute Spaarndam S. G. L. F. baron van P ridagh, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als bur gemeester der gemeente Limmen. UIT HEEMSKERK. De gemeenteraad alhier heeft besloten, gemeente zich niet- zal aansluiten bij de centrale voor West-Friesland. speelliedje in de wei, waarin liedjes van den ouden tijd, als ,,ITop Marjaoneke", Tusschen Keulen en Pa rijs" enz. gezongen worden, had zooveel succes, dat het na afloop der cantate nog eens herhaald werd. Het was een prettige avond voor de kinderen, die alle zooveel schik in den zang hadden, zoowel als voor de ouders, die genoten van hetgeen hun kinderen ge- dat deze eleetrische ROTTERDAM, 19 April. Hedenmorgen om half tieu ontving de directie van de HollandAmerikalijn bericht uit New-York, dat jhr. Reuchlin niet onder de geredden aan boord van de Carpathia was. Hiermede is alle hoop opgegeven. Aan het hoofdkantoor en de terreinen was de vlag halfstok geheschen. Jhr. J. G. Reuchlin was 12 jaar bij de maatschappij in dienst. DE INBRAAK BIJ DE A. E. G. Gistereu stenden voor de vierde Kamer der Recht- bank te Amsterdam terecht W. M. FilaTski, 18 jaar, electricien te Amsterdam, J. K. Postma, 21 jaar, koopman te Rotterdam, A. P. L. Ruygers, 19 jaar, koopman te Rotterdam en Jac. Beekhuys, 23 jaar, koopman te Amsterdam, er van beschuldigd inbraak gepleegd te hebben in het kantoor der „Allgemeine Elöctricitats Gesellsohaft," gevestigd in perceel Kei zersgracht no. 121 te Amsterdam en gepleegd in den nvond van 3 Februari 1912 en den daarop volgenden nacht. Tegen den eersten beklaagde werd 3yz jaar, tegen den tweeden 4Vi jaar, tegen den derden en den vierden ieder 5 jaar gevangenisstraf geëiseht. DE STATIONSVERSIERING. Dat de stationsversiering bijval vindt, moge blijken uit het feit, dat reeds een 53-tal stations- en hnlte- c-hefs zich voor den wedstrijd hebben opgegeven. Van H. S. M. gaven zich o.a. op Medemblik, Ileer-IIu- gowaard en Anna Pnulowna. leerd hadden. En niet het minst voor den leider, den i een aantal jaren hoofd van het passagebureau en se- 1)E ZEDELIJKE OVERHEID Heden passeerden wij het Paleis van Justitie aan de Prinsengracht en zagen wij een drietal opgeschoten jongens, die ginnegappend en elkaar aanstootend een der vonnissen lazen, welke daar ,,In naam der Wet" aangeplakt zijn. Wij waren nieuwsgierig om te weten, wat zoozeer de aandacht der jongens boeide. Toen wij kennis genomen hadden van het dichtbeschreven ge schrift, konden wij ons de belangstelling der knapen volkomen begrijpen. Meent niet, vriendelijke lezerskring, dat ik u dit geschrift hier zal afschrijven. De inhoud toch is niet bestemd voor de kolommen eener courant. Het was het vonnis, gewezen in een zaak, die ter wille der openbare eerbaarheid met gesloten deuren was behan deld. Hier echter kan men in het openbaar lezen, dat een boekbinder en een 32-jarige vrouw ieder tot eenige maanden gevangenisstraf werden veroordeeld wegens schennis der openbare eerbaarheid. Op den openba- i weg, de Keizersgracht, was deze (laad bedreven. Dan volgen de overwegingen van het vonnis met eene minutieuze weergave: wat hij verklaarde; wat zij ver klaarde; wat de verbaliseerende agent van politie ver klaarde. enz. Inderdaad, voor opgeschoten jon gens een literatuur om hij te ginnegappen. Er bleef niets te denken over! De vraag doet zich voor, of een overheid, die on schuldige prentbriefkaarten en andere zaken, waarvan de prikkeling der jeugd in ieder geval twijfelachtig1 is (denk aan het bekende beeldje van den Deenaehen kunsthandel) geen middel zou kunnen vinden om hier door de mazen der wet te glippen, ten einde hare eigen bepalingen niet zoo grof als hier geschiedde, met voeten te treden. Van verschillende zijden werd afkeuring uitgespro ken over de openbare aanplakking van een dergelijk vonnis met alle overwegingen en dat „in naam der wet!" (Tel.) DE VERJAARDAG VAN PRINS HENDRIK. De verjaardag van Z. K. II. Prins Hendrik word heden alhier herdacht door klokkenspel van den Waagtoren, het uitsteken van de vlaggc-n van openba re en enkele particuliere gebouwen, terwijl de Cadet ten, wier Pnaschverlof dezen keer reeds geëindigd was, parade hielden, waarbij zij een korte mnrscli door de stad maakten. heer Van G-ulik, die zulk een bij uitstek geschikt pro gramma voor een kinderkoor had samengesteld en na tuurlijk in ruime mate deelde in het succes. De heer A. Kooger begeleidde de verschillende nuin- mers, waarbij zijn accompagnement gevraagd werd, zeer verdienstelijk. I.HatMle Berichten. Ds. EWOLDT. LEEUWARDEN 19 April Heden morgen is Ds. Ewoldt in vrijheid gesteld. Ingezonden Plukken. HUISVLIJTTENTOONSTELLING. Geachte heer Redacteur! Een zekere I. geeft in uwe courant van j.l. Dinsdag1, een ingezonden stuk over de Huisvlijttentoonsteliing, onlangs te Purmerendi door de afdeeling van den Volksbond aldaar georganiseerd en stelt de vraag waarom eene dergelijke tentoonstelling- ook niet eens hier door de V o lksb o n d- a f deel i n g zou kunnen worden ondernomen. Gij wilt ons zeker wel toestaan, dat wij den heer 1. van antwoord dienen en hem meedcelen, dat reeds vóór enkele jaren, deze zaak in 't Bestuur ter sprake is geweest, doch geen eenstemmigheid kon worden ver kregen. Intusschen verheugt 't ons zeer, dat de heer I. blijk geeft van belangstelling- in den arbeid van den Volksbond en wij meenen te mogen aannemen, waar bij spreekt van „onze" afdeeling, dat hij van deze lid is. Daarom betreuren wij het dat de heer I. zich niet op eene leden-vergadering over deze kwestie heeft uit gelaten, doch dit doet in een couranten-artikel. Het Bestuur der afdeeling zal het zeer op prijs stel len, wanneer de heer I. op eene later te houden leden vergadering, waartoe wij hem reeds bij voorbaat uit- noodigen, de zaak waarvoor hij zich zoo bijzonder in teresseert, ter tafel wil brengen en „zelf de kat de bel zal aanbinden." U dankend voor de opname, Namens het Bestuur der afd. Alkmaar v. d. Volksbond, M. L. C. POOL, Secretaris. dert 1906 als mede-directeur. Jhr. Reuchlin was lid van de Kamer van Koophandel te Rotterdam. ook Ds. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 21 April 1912. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Vinke. Kapel, 10 uur, Ds. Verwaal. Avond 6 uur, do Pree, Heidelb. Gat. Zond. 27. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, Ds J. L. F. do Mejjere Joh.Czn Evang. Luth. Pred. te Haarlem, bevestiging van Ds. II. Makkink. Avond 7 uur, Ds. H. Mak kink, intrede. Doopsgez. Kerk, 10 uur, Ds. Westra. Kem.-Ger. Kerk, 10 uur, Ds. A. van Wijk, van Zaandam. Geref. Kerk, 10 uur, de heer Iinpeta, eand., voor bereiding tot het H. Avondmaal. Avond 6 uur, dezelfde. Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaintstrant voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, godsdienst' oefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Ilerv. Gem. te Heiloo, 10 uur, Ds. Eilei ts de Haan, Evangelisatiesatielokaal te Heiloo10 uur, Ds. J. Wieten van Amsterdam. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, ds. F. W. J. v. d. Kieboom. Herv. Gem H. W. Bosch. Herv. Gem. te Egmond aan den Hoef, 10 uur, ds. te Schermerhorn, 91/^ uur, Ger. Kerk, 91 /a uur, preeklezen. Herv. gem. Stompetoren, Ds. Heep. „ZANG EN VRIENDSCHAP". Gisteravond gaf het kinderkoor „Zang en Vriend schap" een openbare uitvoering in de „Harmonie onder leiding van den heer G. C. van Gulik. Voor eon goed gevulde zaal voor het meerendeel waren ou ders, broers of zusters van de medewerkstortjes opge komen om te luisteren werd een alleraardigst pro gramma ten gehoore gebracht Opgewekt en zonder schroom werd er gezongen, zelfs door de allerklein sten. die met haar kinderlijke stemmetjes bijv. zoo al lerliefst het bekende liedje „Klaas Vaak", van G. O. Weoren vertolkten. Geen wonder, dat zij er zoo'n groot succes mee oogstten. Maar ook de liederen door de oudere meisjes of van alle leerlingen tezamen verwierven een welverdiend applaus; frisch en krach tig klonken de stemmen 't zij in één- of meerstemmige lioderen en meermalen verzwakte de bijval niet voor dat een der nummers of een gedeelte ervan nog eens I herhaald was. „Kom doe Mee!" en „Naar den Dam", beide van Philip Loots, werden prettig- gezongen, men kon zien, dat de kinderen zelf sehik in de woorden en in den zang hadden. Ook na de pauze werden er alleraardigste versjes gezongen, o. a. „Op don zolder" en „Hannes loopt op klompen, zimpe, znmpe, zompe", dat herhaald moest worden. Tot slot werd de cantate van Richard Hol „In den zomer uit" ten gehoore gebracht door het geheele I koor. Dat deze cantate in den smaak bij het publiek viel behoeft geen betoog, de verschillende liedjes, die er in voorkomen zijn zoo aardig en zoo hij uitstek voor kindoren geschikt, dat dit niet anders kan, vooral het JULIANA-DAG TE ALKMAAR. Door „Alcmaria", vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Alkmaar, zullen op 30 April a.s. in de Ilnrddraverslaan aldaar wedstrijden worden gehouden waarvoor zich, naar wij hopen, veel deelnemers zullen aanmelden, terwijl een druk bezoek ,-nn bewoners uit den omtrek verwacht wordt. Onder deze wedstrijden is er een, die eene bijzonde re aantrekkelijkheid, niet alleen voor vreemdelingen kan hebben, doch ook voor alle Noord-Hollanders die 30 a 40 jaren geleden van de harddraverijen in den Hout getuige waren. Wij bedoelen de schoonrijdcrij voor sjeezen waarin paartjes gezeten zijn, gekleed in oud-Hollandsche kleederdracht. Het bestuur van „Alcmaria" heeft evenwel voor dien wedstrijd deze kleederdracht niet verplichtend ge steld, doch zeker is, dat bij eenige beoordeeling, de dragers dit ten goede zal komen en doet mitsdien hierbij een krachtig beroep op alle mannen en vrouwen die nog in het bezit van die costuums zijn. Wat zal het. dragen daarvan te midden van het jonge lente groen een kleurig en fleurig gezicht opleveren! Voor de vrouwen bestaat dit eostuum uit een boeren-hoodje met gouden ijzer, jakje met korte taille en lage schoentjes, om den hals (laag uitgesneden en afgezet met geplooid lintje en witte halsdoek) moet. een snoer van groote bloedkralen gedragen worden. Voor de mannen bestaat het eostuum uit kort buisje, korte broek met groote zilveren platen, zwart-grijze kousen met. zilveren gespen op de schoenen en een hoogen hoed (oud model). In vroeger jaren kwamen op de korte baan in onze oude Harddraver slaan 25 a 36 paarden uit; dit aantal werd gaandeweg minder toen er groo- tere prijzen op de lange afstandbanen werden gegeven Dat de liefhebberij bij ons volk voor harddraverijen op de korte baan er nog niet uit is, kan blijken uit het feit dat bij te Abcoude, Zaandam, Leeuwarden, Gro ningen, Beverwijk enz. gehouden harddraverijen nog 1730 paarden ingeschreven waren. Moge ook in Alkmaar een flinke deelname op Julia na-dag te constateeren zijn en voor het nummer sohoonrijden velen zich genoopt voelen in hun sjeezen te verschijnen in de typische en zoo karakterestieke ■ud-Xoord-Hollandsche kleederdracht. Dit is de oprechte wenscli van het Bestuur vnti .Alcmaria" en zijn secretaris II. v. d. BERG. ITALIAANSOII-TURKSCHE OORLOG. De Italiaansche vloot is in actie gekomen. 4 groote schepen, 20 torpedojagers en torpedobooten hebben het fort van Koemkale aan den ingang van de Dardanel- ien aangevallen. Het fort heeft zich dapper veTweerd zegt een Turkseh bericht. Een der groote oorlogssche pen is ernstig beschadigd en heeft de gevechtslinie verlaten. Na 3^2 uur gevuurd te hebben, werd de Ita liaansche vloot teruggeslagen. Een andere vloot heeft de kazerne en de munitie magazijnen op Samos beschoten. De Italiaansche vloot, aldus verder een telegram uit Konstantinopel, heeft 180 projectielen afgeschoten, waarvan er één geringe schade heeft toegebracht aan de kazerne van het fort Seddil Bahr, dat gelegen is op den Europeeschen oever van de Dardanellen. Het fort beantwoordde het vuur. De kazerne en de forten van Orhani en Koemkale zijn licht getroffen. Een Turk werd gewond, een paard gedood. liet fort. Orhani beantwoordde eveneens het vuur en heeft ernstige schade toegebracht aan een Italiaansch oorlogsschip, aan boord waarvan een brand uitbrak, die bet schip de gevechtslinie deed verlaten. DE RAMP VAN DE TITANIC. Een vanmorgen ontvangen teleg-ram meldt, dat aan boord van de Carpathia 412 passagiers der Titanic I zijn, die gered werden. Sommigen waren gestorven, anderen stervende of gewond. De kapitein en verschillende officieren hadden uit wanhoop zelfmoord geploegd. Sindsdien ontvangen telegrammen luiden: 's-GRAVENTTAGE, 19 April. De geredden meld den, dat tijdens het zinken van de Titanic het muziek korps speelde „Dichter bij U, mijn God." 's-GRAVENHAGE, 19 April. De Carpathia is te j New-York aangekomen met 710 geredden, waaronder 535 passagiers aan boord. De geredden meldden dat na de botsing1 met de ijsberg een ketelontploffing plaats had. Toen kapitein Smith den omvang van do ramp overzag, doodde hij zich met een revolverschot in den mond. Geen wonder is het waarlijk, dat men in Amerika zoo ontevreden is over den Janboel der berichten. Er zal een streng onderzoek inge-steld worden naar den oorsprong van de valsche berichten. In het kan toor van de Cunard-lijn beweert men, dat de Whito Starlijn reeds Maandagmorgen om 10 uur met het- ver gaan van de Titanic bekend was en dat de Cunardlijn het bericht van den kapitein van de Carpathia, dat hij de geredden aan boord had, met 24 uur vertraging ontvangen heeft. In Niew-York beschuldigt men de White Star-lijn het bericht een etmaal achtergehouden te hebben om de eigen risico van de bevriende be vrachters door herverzekeringen te kunnen dekken. Een telegram, dat het Am er ik a arische ministerie van marine openbaar maakt, bevestigt, dat de Carpathia bij voortduring weigerde om op de dradeloos geseinde vragen van de Chester, den door president Taft uit gezonden kruiser, te antwoorden, ofschoon de Ches ter haar vragen deed in naam van president- Taft. Ev verluidt beslist, dat de heer Ismay, de president van de White Star-lijn, terstond naar Engeland terug zal gaan. Men zegt, dat hij bizonderheden over de ramp aan de White Star-lijn heeft gezonden in cijferschrift, maar dat hij heeft verboden, dat een bericht over do ramp wordt openbaar gemaakt. De Senaat heeft evenwel besloten, dat. de heer ïs- rnny in hechtenis zal worden genomen en een drin gend verzoek gericht tot de congres-oommissie om een onderzoek in te stellen. In verband daarmede ver luidt, dat de heer Ismay daarvan bericht, heeft ont vangen en dat van de Carpathia een ander schip, dat op weg naar Europa is en eveneens tot. de Cunardlijn behoort, is aangeroepen om Ismay aan boord over te nemen en hem aldus voor vervolging te vrijwaren, Bnrgeriyke Stand, GEBOREN. 19 April. Abel Jan, z. v, Abel Jan Smith en Geertrui- da Groot. ONDERTROUWD. 18 April. Nicolaas van de Kamer en Cornelia Emerentia Maria van den Burg. Jacob Karei Johan nes Post en Guurtje Pallemans. Jan Tes- selaar en Margaretha Maria Jonker. Hen- drikus Antonius Theodurus Schenau en Mar garetha Lover. Petrus van Diepen en Alida Geertruida Kom. lu BOFKHOFDFJN en »«nverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon 330, AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het N OORDHOLLANDSCH 1 .AN DBOUW CUE DIET Voordam, C 11, Alkmaar. Staatsleeningen. NF.DERLAN i>. Nel. Werk. Schuld BUITENLAND. Bulgarije T» aksleealng Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan. Jul. Rusland Hope Consol 1906 1894 fle Ba. Iwang Dombr, Koers van pCt. 31/a 21/b pCt. 5 5 5 4 4 4 4 5 4 Financ. au Industr. ondernemingen enz. pCt. 4 41/S div. Nationale Hypotheek Bank N oordhollandscb Orondcradiet >1 U Ned. Handelmaatschappij resc. Barge ea Moorman Cultuur Vorstenland,» Winstbew. Westersuiker aand. A'dam Deli Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey üeli Batavia Deli-Maatschappij Medan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Oecons. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij t. expl. v. Petroleum Dortsche Petroleum Moeara Bnim Sumatra P&lembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Oew. pref. Redjang Lebeng Great Cobar Amalgamated Copper Cv. Amer. Hide and Leather Anglo ..mer. 'telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik. Stoomv.-Mij Common Marine Preferent Marinebonds pCt. 41/9 Comm. Peru aand. div. Preferent Spoorwegleeningen. Holl. XJz. Sp.-Mij, Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli Spoorweg AMERIKA. Atck. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en^R. Or. Cert. aand. div. Eric n Kansas City South. n n 11 Pr®f- u o Miss K. Texas C. v. N ew-York and Ontario Norfolk Western C-. v. Rock Island gew Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert v. Wabash gew. RUSLAND. Wladikawkas 18SS pCt. 4 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. flOO 3 Gemeente-cred 3 BELGIE An werpen 18S7 St/a HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. 4 idem 8 OOSTENRIJK. Staatsleening I860 6 RUSLAND. 18 4 6 18Apr 92s 4 67 s/9 97 1037 <g 466.', 89ift 87 881/s 100yu 87 6/8 961/n 99s/, IOO1/4 96i/2 185 118 174 1481/2 1471/9 645 304 370 50 100 500 519 239 442 565 224 3201/s 539 170 2401/4 195 871/4 781/4 59 79 826 80 82" 8 258/4 26 7U/8 596/4 172 51/9 217/8 668,4 1016/16 456/4 847 8 98-6 8 238 108 i/s 109 24is 371/2 281/4 638/8 308,8 4012 108-8/4 298,4 1126/g 301 s 172 91,8 8811/1J 106 101 82s,k 1226/g 115 1621-8 448 17 Apr. 021/4 671.. 104 461/4 896,8 871/2 886/, 1006ft 87%; 1851/5 118 1747,8 150 1431ft 810 362 98 488lfe 540 237 431 554 224 814 532 168 236 191 87 78 61 83 385 88i/s 81% 25 25" 8 70% 58 171% 5% 20% 65% 11 45% 84% 107% 24 36% 23 63 29% 40 291/s 29%; 9% 8U/l6 lOl'Vie Koers van hot geld. Prolongatie 84/4 pCt. Mededeeliugen. Op bijna alle afdeelingen was dg

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2