Brood-en koekbakkers-bcdi Te koop Villa, C Verheus, Urinezuur Vergiftiging. SPROKKELINGEN. TE KOOPMeubelen, Stoelen en Spiegels in ver schillende stjjlen, Kamermeubelen, ook solied Stof- feerwerk te leveren. Aanbevelend, VANOUDS BEKEND. A DYERTE NTH: N. te alkmaar, het adres. SPAART TIJD, ARBEID EN GELD. Vraag en aanbod. VERLAAT U OP L. DOE» JOMG. Mevrouw Heeft U Wijnflessehen op te ruimen, laat my dan ontbieden. Deze worden door mij h 2 et. per stuk ingekocht en literkruiken k 2112 et per stuk. Ook aan hui-i te ontbieden. L DE JOIMG, Eerste Alkmaarsche Luucliroom,(| W. G. E. VALK, ALKMAAR. Schoutenstraat, bij de Laat' Mandoline enz. twintig jaar heeft echter dit woord pas burgerrecht. verkregen, want voor dien tijd droeg men slechts klee- j dingstukken, die door hun strengen eenvoud niets ele gants hadden. Thans echter worden de onderkleeren der dames zoo volop met kant en lint bezet, dat onze grootmoeders er versteld over zouden staan. Vroeger droegen zelfs de rijkste dames niet anders dan gewone thans zou men zeggen „lompe" rok ken, liefst eenige in aantal en niet te dun en dito pantalons. En tegenwoordig! Dunne, soepele rokjes, dito pan talonnetjes, over en over gegarneerd met kantjes1, tus- schenzetsels en strikken. En de fabrikanten die deze „dessous" laten vervaardigen, zijn onuitputtelijk in het bedenken van nieuwe modellen, nieuwe fijne stof fen en nieuwe wijze van garneering. Evenals alles in den tegenwoordigen tijd, is ook deze dracht aan mode onderhevig. In de eerste plaats komt hierbij ook de kous in aanmerking. Hoevele malen is de mode kleur daarvan de laatste jaren niet veranderd. Eerst zwarte a jour bewerkte, toen gekleurde a jour kousen, daarna gekleurde kousen, die weer niet opengewerkt waren en thans zoo'n keur van kleuren en zulke op zichtige tinten, dat men aarzelt ze te gaan dragen. Niet minder aan mode onderhevig is de jupon, vroe ger de „tusschenrok" of „bovenrok" genaamd, thans de eenige rok, die onder den costuumrok wordt gedra gen. Wat al kleuren, wat al veranderingen van snit hebben zij ondergaan! Nu eens is het mode een Schot- sche geplisseerde rand onder op den jupon te dragen, dan weer een gras-groene of vuurroode gladde rand, nu eens een smalle, eenvoudige, zwarte, dan weer een breede, druk-gegarneerde rand. Telkenmale wordt er door de fabrikanten verandering aangebracht. Een korte gril van de mode was: geheel geen jupon, daar de rokken te nauw waren om er een onder te dra gen. Dat is echter maar van korten duur geweest. Thans zijn de jupons wat minder wijd dan voor gaande jaren en laten zij hun gezellig frou-frou weer hooren. Het blijkt alweer, dat de vrouw het niet zon der den rok kan stellen en dat de mode haar de hand boven het hoofd houdt Hoe is het anders te verkla ren, dat de groote mode-huizen de bekoorlijkste jupons verkoopen van zijde-gaas, chiffon, zijde, borduursel of zijden tricot, die menigmaal niet veel meer zijn dan een dichte sluier? DE ARISTOCRATIE VAN AMERIKA. Te Nieuw-York is de eerste „Gotha" der dollar aristocratie verschenen. Uitgever van dit werk, dat „The four hundred and sixtij-nine ultra-fashonables op America" heet, hetgeen vrij vertaald wil zeggen: de „469 van het bovenste plankje" is een zekere heer C. W. de Lyon Nieholls. Er zijn er dus precies 469 families die voor de onderscheiding in aanmer king kwamen en de samensteller van de lijst heeft ze uitgezift, gewogen, geteld en daarna gerangschikt. Men moet niet meenen, dat men hier te doen heeft met een bloemlezing van namen van multi-millionairs. De heer Nieholls wilde het anders. Hij verklaart, dat rijkdom noch ontwikkeling of voorname afstamming het, recht verleenen, zich te rekenen tot de élite van Dollerica. Integendeel de 469 van het bovenste plankje geven niet om distinctie. Men zal onder hen te vergeefs een beroemd1 geleerde of kunstenaar, een industrie-magnaat of politicus, een Rochefeller, Car negie, Roosevelt of Taft zoeken, daar deze menschen veel te veel verdiensten en belangen hebben. In Nieuw-York telde de schrijver van de 469 er niet minder dan 300, in Chicago met zijn 2,5 millioen inwoners slechts 7. Blijkbaar vonden de varkenssla gers van Chicago geen genade in zijn oogen en keur de hij hen niet waardig, te worden opgenomen in de rij van de Astor's, Van der Bilts, Goulds, Harrimans, Goelets, Bemlonts, Drexels, Iselins, Morgans, Paynes, Milbs, Reids enz. enz. Hoewel volgens den schrijver rijkdom alleen niet den weg naar het paradijs van fatsoen effent, moet men toch met aardsche goederen zijn bedeeld, een paleis in de Fifth Avenue, een villa in Nieuwpoort en een motorjacht bezitten. In het werk worden nuttige wenken gegeven voor wie eerzuchtig zijn en gaarne ultra-fashionable willen worden. Het recept luidt, heel verkort, als volgt: Ge bouwt u allereerst een huis in de Fifth Avenue en huurt iemand, van wien ge salon-manieren kunt leeren. Dan verzekert ge u den dienst van een Ame- rikaansche pers-agent of impresario, opdat uw naam zooveel mogelijk in de courant wordt genoemd. Zijt ge hierdoor voldoende populair geworden, dan moet ge zien, dat ge aan deze of gene der 469 uitverkoren families wordt voorgesteld. Ge moet het dan maar goedvinden, dat men u eerst als een indringer be schouwt. In dezen tijd vooral komt het er op aan de aandacht van toon-aangevende persoonlijkheden op zich te vestigen. Het best geschiedt dit, door op den grootsten voet te leven of door zijn dochter met een of anderen Europeeschen graaf te laten trouwen. Maar bij dit laatste moet men de grootste voorzichtigheid in acht nemen en er vooral voor waken, dat men niet in handen van oplichters terecht komt, omdat men dan voor altijd heeft afgedaan. Is het u gelukt de aandacht van de alleraanzienlijksten op u te vestigen, dan wacht u weldra een uitnoodiging van mrs. Astor de moeder van den millionair, die bij de „Titanic"- ramp is omgekomen? en deze staat gelijk met op name in den kring van „ultra-fashionables". Op deze wijze wordt achter een muur van goudzak- ken, de selfmade-aristocratie van Amerika gekweekt, welke op den geboorte-adel van Europa ten minste vóór heeft dat zo tot betalen in staat is. welken hij in een gewonen roofdderenwagen plaatste. Door een houten schuifdeur was de wagen in twee af- deelingen verdeeld, in de andere zat een hyena. De beer had in één dag de schuifdeur reeds zoover be werkt, dat door de opening een mensch kruipen kon. Toen de temmer dit zag, ging hij bij den beer in den wagen om dezen elders onder te brengen. Op het zelfde oogenblik stortte de beer zich op hem, wierp hem op den grond en begon hem met tanden en na gels te bewerken. Het personeel, dat te hulp snelde, trachtte den beer met ijzeren vorken en stangen te dwingen zijn slachtoffer los te laten, maar het was te vergeefs. Toen drong de hyena (zij was door den eigenaar gedresseerd en hield van dezen) door het gat, dat de beer in de deur gemaakt had, en stortte zich woedend op den aanvaller van haar meester. Wer kelijk liet de beer los en wendde zich naar de hyena. Het gelukte 't personeel den directeur levend, schoon erg gehavend, in veiligheid te brengen. Het gold in dit geval een dier, dat het ander in kracht en grootte ver overtrof en dat men in het al gemeen geen goede karaktereigenschappen toeschrijft, doch dat zich zelf vergetend, zich opofferde, om zijn meester te redden. Ik herinner me voorts een temmer, die na een af wezigheid van twee maanden (hij had als militair moeten opkomen) door zijn vijf leeuwen, die hij overi gens zelf opgevoed en gedresseerd had, werd aange vallen en wiens beer Florica, die tot dezelfde groep behoorde, zich op de leeuwen wierp en woedend om zich heen bijtend, haar meester redden wilde. Haar moeite was echter te vergeefs, slechts het vreeselijk verminkte lijk van den temmer kon uit de kooi te voorschijn gehaald worden. Ik zou uit mijn loopbaan als temster nog menig stukje kunnen vertellen, dat getuigenis aflegt van den trouw en de goede karaktereigenschappen van vele wilde beesten, waaraan vele menschen een voor beeld zouden kunnen nemen. worden. Het najagen van vermeend geluk bederft ook hier het karakter. Ingezonden uiededeelingen. 1 Urinezuur verstopt de nieren en veroorzaakt die doffe pijn in den rug, waarmede gij iederen morgen opstaat, of die stekende pijnen,, die uw rug doortrek- ken als gij u bukt. Het belemmert een vrije urine-afscheiding, en leidt tot waterzucht, graveel, steen, verstopping der urine wegen of verlies van de macht om het water op te houden. Het kristalliseert zich in de spieren en gewrichten, en het veroorzaakt zoodoende hevige aanvallen van rhc-umatiek en jicht. Gij kunt nauwelijks uw armen oplichten of het eene been voor het andere plaatsen. Het spant het hart te veel in en het vergiftigt uw bloed gij wordt zenuwachtig, lusteloos en prikkel baar, en gij gaat lijden aan hoofdpijn, duizeligheid, slapeloosheid, enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn vervaardigd van onschadelijke bestanddeelen, die vlug en rechtstreeks op het urinezuur werken, zij lossen het o pen verwijde ren het uit het lichaam. Zij zuiveren en versterken de nieren en blaas en maken deze organen krachtig en gezond. En wanneer de nieren gezond zijn, is het on mogelijk dat de urinezuur-vergiften zich in het li chaam kunnen ophoopen. Let er op, dat de juisten naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen en de handteekening van James Foster op het etiket voorkomen. Dit behoedt u voor na maak. De echte zijn te Alkmaar verkrijgbaar bij de heeren Nierop Slothouber, Langestraat 83. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor één,'of 10 voor zes doozen. EEN TYPISCHE MAALTIJD. Te Waeo, een stad in Texas, zaten onlangs 200 bur gers en burgeressen te middagmalen aan reusachtige tafels, welke in de hoofdstraat der stad gedekt wa ren. De huizen waren met vlaggen en tapijten fees telijk versierd en aan groene slingers, van huis tot huis aangebracht, wiegelden bont gekleurde lampions. Zelfs de electrische ballons waren met gekleurde pa pieren omhuld, zoodat de straat een recht feestelijk aanzien bood. Deze eigenaardige maaltijd werd gehouden bij ge legenheid van de opening van een gebouw eener phi- lantropisehe verzekerings-maatschappij. Als men zooiets onlangs eens op de Laat had aan gericht Wie weet echter wat men in sommige Alk- maarsche straten nog doet, als daar voor het eerst electrisch licht brandt! ROOFDIER EN MENSCH. In de „Lok. Anzeiger" deelt een dieTentemster en kele gevallen mede, waarin een roofdier optrad als be schermer van een mensch. Ik werkte, schrijft zij, eenige jaren geleden met een groep leeuwen en Bengaalsche tijgers. Hoewel ik verbazend veel van mijn beesten hield, was mijn tij gerin niet bijster hartelijk jegens mij (het moet vaak voorkomen dat dames elkaar niet al te best kunnen verdragen!) Mijn tijgerin verborg haar afkeer jegens mij echter in geen enkel opzicht. Op een avond ging f in het circus plotseling het licht uit en heerschte er i diepe duisternis. Ik lag op een schommel, voor mij en achter mij lag een tijger en boven mij, op twee zui len, stond een leeuw. De tijgers, door de duisternis onrustig geworden, sprongen met één sprong naar be neden. Ik deed hetzelfde en trachtte, achteruit loo pend, mijn rug te dekken tegen het traliehek, dat in de manege was aangebracht. Nauwelijks was dit doel bereikt, of ik zag reeds twee fonkelende oogen op me afkomen. De toestand was hachelijk, immers ik had geen enkel wapen in de hand, wijl ik de zweep terzijde gelegd had, toen ik op den schommel ging. Ik riep mijn lievelingsleeuw „Faust", die me reeds menig proefje van zijn groote aanhankelijkheid had gegeven. Met één sprong stond hij op den grond (hij had zijn plaats op de zuilen tot dusverre nog niet verlaten), ging vlak voor me staan en zich oprichtend, gaf hij m'n tijgerin 'n paar zoo geduchte oorveegen, dat haar de lust tot verdere aanvallen geheel verging. Nauwe lijks waren er een paar minuten verloopen, toen het weer licht werd en ik kalm mijn voorstelling kon ein digen, maar mij waren deze paar minuten ontzettend lang gevallen. Ik ken een temmer, een eigenaar van een menage rie, die een beer kocht, welke voor tam doorging en MENSCHENOFFERS BIJ HET SCHATGRAVEN. „In het Servische dorp Proskowitsja lokte een boer den zoon van den dorpssmid in zijn huis, slachtte de zen, hakte het lijk in stukken en kookte het uit, zoo dat alleen de beenderen overbleven. Hij meende door het vet van den gedoode begraven schatten te kunnen opdelven. De onmensch werd in hechtenis genomen." Zoo werd onlangs uit Belgrado gemeld. Wie, zegt dr. Hellwig, in den Berlijnschen Morgen- post, met de geheimzinnige macht van het bijgeloof en speciaal met het misdadige bijgeloof, eenigszins op de hoogte is, zal niet twijfelen aan de waarheid van dit bericht. Er zijn zooveel dergelijke gevallen voor de rechtbanken in Italië, Rusland en de Zuid-Slavi sche landen behandeld, dat er aan 't offeren van men schen bij het schatgraven in de twintigste eeuw niet getwijfeld behoeft te worden. Sagen van verborgen schatten spelen in het volksgeloof van alle volkeren een niet geringe rol. Natuurlijk is er voor het vinden iets zeer bijzonders noodig. In het algemeen wordt aangenomen, dat de schat door den duivel en andere demonische wezens, welke men zich vaak als de betoo- verde ziel van den vroegeren bezitter denkt, bewaakt wordt. Zeer dikwijls is het een zwarte hond met groote, vurige oogen, ook wel een witte hond of een draak. Om de zeven jaar gaan de schatten omhoog, zoodat ze slechts een voet onder de oppervlakte der aarde liggen, meestal in den Johannesnacht, ook wel in den Kerstnacht, of op Palm-Zondag. Gedolven kunnen de schatten' slechts worden onder zekere cere moniën, die meestal alleen aan toovenaars of toover- kollen bekend zijn. Daar men meent, dat de duivel of andere bewakers der schat niet zullen wijken, voor dat den moedigen zoeker de schat ontroofd en den hals omgedraaid is, trachten de schatgravers zich door allerlei middelen te beschermen. In tal van streken wordt het mogelijk geacht, den geest gunstig te stemmen door het bren gen van menschen-offers. In vele streken van Italië heerscht het bijgeloof, dat een knaap, die op deze wijze geofferd moet worden, Clemens dient te heeten. In 1888 doodden twee vrou wen te Scrofani een klein jongetje, Clemens geheeten. namen den lever uit het lijkje, dien ze trachtten op te eten, daar dit voor het vinden van een schat bevorder lijk heette te zijn, zij gruwden ervan en konden dien tengevolge de schat niet te voorschijn brengen. In Catania werden omstreeks denzelfden tijd door een dorpsmuzikant Carmolo niet minder dan 24 kin deren op de afschuwelijkste wijze gedood, om met het bloed der onschuldige offers d© aarde te drenken en daardoor bedolven schatten te ontdekken. De onmensch werd ontdekt en werd later krankzin nig. Spoedig daarna, verdwenen uit de plaatsen Ci- boli en Santa Sofia niet minder dan twintig kinde ren, die later als lijken in het bosch terug gevonden werden. De ouders der arme kinderen kregen name- looze brieven, waarin hen werd verzocht niet boos te zijn, daar met behulp van het bloed der kinderen een schat zou worden gevonden, en zij een goede schade loosstelling zouden ontvangen! Ondanks ijverig pogen gelukte het aan de politie niet, dezen menschenslachter in handen te krijgen. Dergelijke gevallen zijn uit Slavische landen be kend. In het voorjaar van 1901 werd een oude bijen houder in het district Balasjoff om het leven ge bracht, in de hoop dat men door zajn bloed in het be zit van een schat zou kunnen komen. In 1905 waren in het gouvernement Mahilow door een boer 50 kinderen vermoord en reeds waren er negen slachtoffers geval len vóór men hem gevangen nemen kon. Ook uit Servië zijn er tal van soortgelijke gevallen bekend. In Semendrija had een onderofficier van de artillerie gedroomd, dat hij op een bepaalde plaats van den vestingwal een schat zou kunnen vinden, in dien hij voor korten tijd hetleven liet. Hij haalde een bevriend kanonnier over hem te dooden, hem op een bepaalde plek te begraven en hem ten slotte met too- vermiddelen, die hij daar zou vinden, in het leven te rug te roepen; dan zou hij in staat zijn de schat, die hij in den droom had gezien, te vinden. Tot zijn geluk kon de kanonnier, die wegens moord aangeklaagd werd, de waarheid van zijn lezing be wijzen, daar de onderofficier ook met andere personen over zijn droom en zijn plan gesproken had. Het geloof aan begraven schatten behoort tot de ergste bijgeloovige voorstellen, daar het berust op de alom aanwezige begeerte, gemakkelijk rijk te wor den en daar het verstrekt wordt door het vinden van schatten, die bijv. in oorlogstijd in den grond gestopt UaiKleUmedeileeltiigen. f 0.30 per regel. GLOBE-POETS EXTRACT. ER IS GEEN BETER in het gebruik voordeeliger poetsmiddel voor alle metalen voorwerpen van goud, zilver, nikkel, koper, alfenide enz., dan het echte Glo- be-Poetsextract, vervaardigd in de grootste metaal- poetsmiddelfabrieken der wereld van de Firma Fritz Schulz jun. Akt.-Ges. te Leipzig, Neuburg a. D., Aus- sig i. B. en Lincoln bij New-York. Globe-Poetsextract geeft zonder moeite en snel een mooien en duurzamen glans, is vrij van alle schade lijke bestanddeelen, krast niet, en tast de metalen niet aan. Globe Poetsextract verliest zijn poets kracht nooit, vlekt niet zoo als poetspoanade, en is veel beter en zuiniger in het gebruik dan de meeste in den handel zijnde vloeibare poetspreparaten. Kort om, Globe Poetsextract is het beste metaalpoetsmid del welks uitmuntende kwaliteit werd erkend, daar het reeds meermalen is bekroond), het laatst op de we reldtentoonstelling te St. Louis 1904 met den Grand Prix, de hoogste onderscheiding in die branche. De nauwlettende zorg bij de vervaardiging in acht genomen en het gebruik van de beste grondstoffen, in hoofdzaak het echte Neuburger kiezelkrijt dat in die beste kwaliteit uit de eigen mijnen van de Firma Fritz Schulz jun. Akt.-Ges. wordt verkregen, hebben Globe-Poetsextract tot een algemeen gebruikt poets middel gemaakt en het steeds meer gezocht doen wor den. Sedert de vervaardiging van Globe-Poetsextract door de firma Fritz Schulz jun. Akt.-Ges., heeft het, zich in honderdduizenden huishoudens als uitstekend doen kennen; het wordt nu overal in ieder werelddeel gebruikt, Globe-Poetsextract mag derhalve met recht als het beste metaalpoetsmiddel worden genoemd. Ie dere maand worden millioenen doozen ter verzending vervaardigd, een bewijs dat Globe-Poetsextract onont beerlijk is geworden, en wat zijn uitmuntende kwali teit betreft, ongeëvenaard. Dit bewijzen ook de po gingen om minderwaardige namaaksels in bedriegelijk nagebootste verpakking afzet te doen vinden. Men wachte zich daarvoor en verlange uitdrukke lijk slechts het echte Globe-Poetsextract met fabrieks merk „Globe in den rooden dwarsstreep". Ingezonden Stukken. KINDERBOND AFD. ALKMAAR. S. S. In 1891 werd in Nederland een Kinderbond opge richt, ten doel hebbende, bij de kinderen, „het volk der toekomst", rechtvaardigheid en meegevoel aan te kweeken voor alle levende schepselen en ruwheid en baldadigheid tegen te gaan. Daartoe vereenigt de Kinderbond zijn leden (alle kinderen van 816 jaar, van alle standen, richting of gezindte, die het wenschen) in kleine, gezellige, ver trouwelijke clubjes, die elke week, onder leiding van hun eigen clubleidster(deT) bijeen komen. Daar wordt getracht, ongedwongen, door het vertel len of voorlezen van mooie verhalen, door platen be kijken en door gesprekken, gevoel van rechtvaardig heid en barmhartigheid' in het kinderhart te wekken, opdat het kind, de mensch der toekomst, minder zelf zuchtig en liefdeloos worde, en leere anderen, zoo die ren als menschen, te behandelen, zóó als het zelf, in hun plaats, redelijker wijze, behandeld zou willen wor- deu. In de kleinheid en intimiteit van deze clubjes, in den persoonlijken omgang met de clubleideres schuilt de eigenaardige kracht, die er van den Kinderbond uitgaat. Geen trouw lid van den Kinderbond (hoewel geen belofte wordt afgelegd) zal vernielen of bederven al wat het ziet, het zal integendeel helpen of bescher men waar het pas geeft. Het heeft leeren voelen dat dit recht is en goed, lipt kind heeft geleerd) zich te verplaatsen in den toestand van een ander. Zoo namen Amsterdamsche clubleden een mis maakt meisje in bescherming, brachten haar veilig naar school en naar huis, omdat zij zoo geplaagd werd. Geen kapellen worden meer gevangen, banken, pas geverfde deuren, enz. worden niet bekrast, geen bloemen worden uit tuinen gestolen enz. Het kind geniet integendeel op zijn wandeling van al wat het ziet, laat mensch en dier met rust en ver nielt of beschadigt niets. Het komt thuis met een veldbouquet voor moeder, maar niet met half dood ge martelde dieren. Er zullen zeker vele stadgenooten zijn, die iets voot dit werk voelen, want hetgeen aan het kind gedaan is, is nooit verloren, daarom roept de afdeeling Alkmaar uw aller steun in, opdat zij haar werk ter dege zal kunnen doen, zóó, dat haar invloed u zal kunnen blij ken. Wij wekken daarom ernstig op, ons op eenigerlei wijze te steunen, b.v. door als contribueerend lid toe te treden (minimum-contributie 0.50 per jaar) Voor alle verdere inlichtingen1 verklaart zich gaarne bereid het Bestuur van de afd. Alkmaar van den Ned. Kinderbond: S. E. VAN SPALL, Presidente. C. DE LANGE, Secretaresse. A. VEENENBOS, Penningmeesteres. Alkmaar, April 1912. De kinderen die lid wenschen te worden, kunnen zich aanmelden Woensdag van 12 uur, bij Mej. S. E. van Spall, Kennemerhoek. Van 15 regels 25 Cents, bij vooruitbetaling. Firma P. J. C. NIEROP. Alkmaar. Fnidsen 113. Langestraat 58. T B. L. SIMONAlkmaar. Steenhouwerij K o- ningsweg 46. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. Tn- en Verkoop van Huisraad en Inboedel. Ook aan *- huis te ontbieden. Beleefd aanbevelendK. VER- WER, Koningsweg 64, Alkmaar. Mevrouw Laat U Jj. DE JONG ontbieden, die is overal be kend, geeft de hoogste waarde voor kleeden, kleederen, rourauicii, hoeken. wijulle&selien en kruiken. Is ten allen tijde aan huis te ontbieden. Oiidegraclit 252thans No. 18. Let s.v.p. op het adres. TTen net MEISJE kan dadelijk geplaatst worden, om voor het Costuumvak te worden opgeleid. Adres LUTTIK-OUDORP No. 30. IjVn aankomende KNECHT gevraagd voor den IJs- handel van D. BLAAUW, Baangracht. IJevraagd een net DAGMEISJE. Zich aan te melden EMMASTRAAT 75. XJ andel in nieuwe en gebruikte Machineries n, Ge- reedschappen. enz. Motoren ten alle tijde in wer king te zien. Werkplaats Koningsweg 65, Magazijn Kanaalkade 41. G. DOESCHOT en ZOON, Alkmaar. Ijle huur een flink WINKELHUIS met open achter- ERF met gas- en waterleiding. Hekelstraat C 10. Te bevragen LANGESTRAAT B 58. Ijle huur een HEERENHUIS met TUIN, voorzien J van gas- en waterleiding en andere gemakken op netten stand, aanvaarding 1 Mei a.s. Te bevr. bij J. DE GRAAFF, Laat 103, Alkmaar. lïillijk te koop Een zoo goed als nieuwe DRAAI- BANK met gereedschap, bij D. BAKKER, Tuin- bouwbuurt, te Beemster. Te koop gevraagd een goed onderhouden PROME NADE-WAGENTJE of een opvouwbaar WA GENTJE. Adres bureau van dit blad. JONGE HOND te koop gevraagd, wordende middel matige grootte. Brieven met opgaaf, prijs en ras onder letter M 237, bureau van dit blad. Oudegraelit 48. GEV1SAAGD tegen 15 Mei, niet boven 21 jaar. billijke prijs. »an den STRAATWEG, prach tig gelegen. Gas, closets, waterleiding, bad elf kamers, serre. Zeer soliede gebouwd, Tuin met vruchtboomen. Adres: DE LANGE DE MORAAZ, Breedstraat, Alkmaar. Uurwerkmaker, VIOOL onderwijs door II. A. MAAS, Dir. Sted. Orkest, SPOORSTRAAT.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 10