8 T A O 8 NÏ K O W s korte berichten: VERPLAATST. teil aan de inrichting voor de onder de tweede ru briek bedoelde kinderen. Met de algemeene strekking van het rapport der commissie, welke bestond uit de hoeren G. Scheltema, voorzitter, J. J. Pigeaud, N. van der Plaats, 8. Si mons en L. N. Roodenburg, vereenigde de vergade ring zich met op één na algemeene stemmen. Het hoofdbestuur stelde voor, bij wijze van proef, een begin van uitvoering aan de plannen van het rap port te geven, door voor dit jaar het koloniehuis Wee- zenbos te Nunspeet te bestemmen voor de verpleging van kinderen uit de tweede rubriek. Voor zoover de afdeelingen deze soort kinderen bij voorkeur aan zee zouden wenschen verpleegd te zien, zal daartoe eerst omstreeks October in liet koloniehuis-Zwartendijk ge legenheid gegeven kunnen worden. Na eenige discussie werd dit voorstel ongewijzigd aangenomen, en de vergadering vervolgens gesloten. BRUTALE OPLICHTING. Omtreut de gisteren gemelde oplichting, waarvan de firma Cook Son, op het Damrak te Amsterdam, ongeveer een week geleden het slachtoffer werd, wordt nog nader gemeld Uit het onderzoek, door de politie ingesteld, bleek dat de man, die de cheque ten bedrage van ongeveer 4000 inde, gelogeerd had' in een der eerste hotels van Amsterdam. Hij was er daags voor hij de oplich ting pleegde, aangekomen, doch den avond van den dag, dat hij de chèque had geïnd, was hij weder ver trokken. Verdere nasporingen brachten aan het licht, dat hij den trein naar Hamburg genomen had. Het bedrag was hem eerst uitbetaald, nadat hij zich afdoende had gelegitimeerd, waarbij hij zelfs zijn hor loge liet zien, in de kast waarvan letters gegrifd wa ren overeenkomende met de beginletters van den naam die op de chèque voorkwam. Men vermoedt te doen te hebben gehad met een lid van een internationale bende, van welke ook een ont slagen bediende der firma Cook Son deel moet uit maken, anders is het niet te verklaren, hoe de bende op de hoogte kan zijn geweest van de geheime code van het huis, die zoowel hier als te Londen zorgvuldig verborgen wordt gehouden. JEUGDIGE BOEFJES. Toen het kantoorpersoneel van de heeren Gebr. Stuijt, kaashandelaren te Purmerend, Zaterdagnamid dag ging theedrinken, klommen drie jongens van 10 tot 12 jaar over de schutting, om quasi een bal uit den tuin te halen, die daar overgeworpen was. Wetende, dat het personeel afwezig was, deden ze de tuindeuren open en begaven zich in het kantoor, waar ze een ge sloten kistje met geld vonden. Door rukken en trek ken wisten ze het deksel zoo ver open te krijgen, dat er door schudden eenige rijksdaalders en ander geld ten bedrage van ruim 8 uitviel, waarna ze zich op dezelfde wijze verwijderden. Daarop gingen ze de Beemster in en kwamen bij een winkelier, waar ze snoepgoed kochten en een rijksdaalder in betaling ga ven. De winkelier vertrouwde het zaakje niet, begaf zich naar Purmerend en deelde een en ander aan de politie mede, die de jongens spoedig te pakken had. Gebleken is dat ze reeds vroeger bij een paar win keliers de laden hadden gelicht en daarbij met sluw overleg te werk gegaan waren. VLIEGEN. Gistermorgen halfzes steeg de aviateur Ilenri Bak ker met den heer Van der Mathen uit Dordrecht als passagier op de Molenheide op met het doel naar Dordrecht en terug te vliegen. Bij Breda kreeg Bakker al zoodanig met windvla gen te kampen, dat hij van plan was op het exercitie- terrein te landen. Hij zette echter zijn plan niet door, doch wendde zijn machine weer in de richting van Dordrecht en volgde de spoorlijn tot aan den Moer dijk. Boven het water gekomen werd de machine zoo danig heen en weer geschud en verloor zij door den wind zooveel hoogte dat Bakker inzag dat het onver antwoordelijk was om den Moerdijk over te steken, het roer wendde en naar^Breda terugvloog, waar hij op de Molenheide om kwart voor zeven weer landde. OPENING STATION NOORD-HOLLANDSCHE TRAMWEG-MAATSCHAPPIJ Gisteren is te Amsterdam een nieuw station ge opend van de Noord-IIollandsche tramweg-maatschap pij. anaf 1888 had een kiosk als zoodanig dienst ge daan. Ilct nieuwe gebouw is naar de eischen des tijds ingericht. Ter gelegenheid van de opening hadden zich een groot aantal belangstellenden in de le klasse- wachtzaal verzameld. Daaronder bevonden zich de burgemeester van Amsterdam, jhr. mr. A. Röell, de wethouder van P. W., de heer Th. F. A. Delprnt, do directeur van P. W. de heer A. W. Bos en do onder directeur de heer J. W. de Groot, de directeur van de gemeentetram, de heer J. N. Neiszen en voorts de be sturen der gemeenten die door de stoomtram met de hoofdstad worden verbonden en tal van andere auto riteiten. De aanwezigen werden verwelkomd door den heer J. H. Naehenius, die bij verhindering van den presi dent-commissaris, den heer N. II. Nierstrasz, een over zicht gaf van de ontwikkeling dezer tramwegmaat schappij, die in 1894 reeds 270.000 passagiers vervoer de, doch in het afgeloopen jaar een vol millioe.n passa giers meer. Do burgemeester van Amsterdam, jhr. mr. dr. A. Róell, dankend voor de uitnoodiging en het resultaat prijzend dat met dit nieuwe gebouw is bereikt en daar voor hulde brengend aan de tramwegmaatschappij en den architect, verklaarde vervolgens bet gebouw ge- opond. INBREKERS GEYAT. Dank zij het moedig optreden van don agent van politie Van der Heyden, zijn in den nacht van Zater dag op Zondag twee gevaarlijke inbrekers gearresteerd in een woning aan de Kranenstraat, te 's-Gravenhage. Op no. 27 woont in die straat een 76-jarige rente nier, die daar een aan de straat liggende kamer, ge heel alleen in huur heeft en die zijn effecten zuinig bewaarde onder het vloerkleed in die kamer. Dat sehijut aan het hier bedoelde tweetal ter oore te zijn gekomen, want in den bewusten nacht hadden zij zich door inklimming door een opengeschoven raam toe gang verschaft tot een leegstaand1 huis naast de wo ning van den rentenier. Hier waren zij binnendoor op het dak geklommen en van daar op het dak van ljet perceel no. 27. Daarop braken zij een gat in het dak en kwamen zoo op den zolder, om langs een trap af te dalen naar de kamer van den rentenier. Deze was echter door het breken op het dak wakker geworden en ijlde de straat op, waar hij alarm maakte, waarop de politie-agent Van der Heyden kwam toesnellen en zonder zich te beden ken de woning binnenging. Daar arresteerde hij de inbrekers. t Een hunner wist zich echter op de Amsterdamsche Veerkade los te rukken en de vlucht te nemen. Den ander wist de agent vast te houden en over te bren gen naar het commissariaat, aan de Nieuwe Haven. Van daar uit werd terstond een uitgebreid onder zoek aangevangen naar den ontvluchte, die al vrij spoedig gevat- werd. De inbrekers bleken te zijn voorzien van eiectrischo zaklantaarns, breekijzers en loopers. Een hunner heeft reeds drie jaren in de gevangenis doorgebracht, de tweede korteren tijd; beiden zijn be ruchte sujetten. EEN POLITIE-AGENT GEWOND. Op den Zeedijk te Amsterdam is het Zondagavond tusschen een aantal min of meer beschonken kerels en de politie tot een botsing gekomen, waarbij een politie agent met een mes in de borst werd gestoken. Terwijl andere agenten met den blanken sabel de bende uit eensloegen, waarbij enkelen bloedend werden gewond, werd de gekwetste agent door eenigen zijner collega's in een rijtuig gebracht en naar het Binnengasthuis vervoerd, waar de steek niet van ernstigen aard bleek te zijn. Eenige mannen werden als verdacht van de geweldpleging in hechtenis gehouden. EEN BRUTALE GRAP. Een paar jongens haalden te Cillaarshoek Zondag voormiddag een brutale grap uit. Terwijl de predi kant in de kerk op den kansel stond, waren de deug nieten buiten aan het spelen met spiegeltjes, waarmee zij hem het licht in de oogen lieten schijnen. Hoe de dominee het hoofd ook wendde, steeds wisten de jon gens hem de oogen te verblinden en daar er geen veldwachter, in de buurt was, bleef hem niets anders over dan te kwart voor elf zijn preek maar te staken. UIT HOORN. Op de gisteren alhier gehouden voorjnarsveemarkt waren aangevoerd 2219 runderen. Do prijzen waren als volgt: Geldekoeien 200 ii 300. Kalfkoeien 215 a 375. Melkkoeien 215 a 375. Pinken 75 180. Handel stug. VAN TEXEL. Do raad alhier heeft besloten, een verkorten weg te doen aanleggen van den Burg naar de haven; een los- en laadplaats te doen maken aan den dijk van den pol der 't Noorden, een geneesheer voor de Cocksdorp op te roepen, tegen een jaarwedde van 1000 met vrije woning en den gemeente-opzichter, den heer Dalmeij- er, een pensioen van 250 te verleenen. UIT OOST-GRAFTDIJK. Maandagavond j.l. ontstond er brand in de woning van den heer II., machinist van het stoomgemaal van de Starnmeer. De brand nam zoo snel toe, dat er aan blussehen niet te denken was. Alles brandde tot den grond af. Naar wij vernemen was alles tegen brand schade verzekerd. UIT OUDKARSPEL. Bij de op gisteren door Burgemeester en Wethou ders der gemeente Oudkarspel gehouden aanbeste ding voor bet maken van een sluis, sluiswachterswo- niug en brug, zijn de hieronder volgende gezegelde in schrijvingsbiljetten ingekomen Begrooting sluis 12400. J. Keesman en L. J. Overtoom, Schagen 11751. Firma Spruijt en Wils, Alkmaar, 13250. C. Roos, Oudkarspel 13700. J. Oldenburg, Bergen 13900. K. Bruin, Oudkarspel 14200. Jb. Waaijer, Medem- blik 14365. A. Droog Kz., Kolhorn J 14441. M. Groen, Schagerbrug 14940. P. Voorman, Schagen 15000. W. F. Staal, Vlijmen 15800. H. Punt, Alkmaar 15900. J. Henneman, Heemskerk 18446. Sluiswachterswoning en brug. Begroot 2125. in massa. J. Faust, N.-Niedorp J 2122. J. Keesman en L. J. Overtoom, Schagen 2070. Alleen voor timmerwerk huis. J. van Zaliugen, Oudkarspel 1023. K. Bruin Hz., Oudkarspel 1098. J. Faust, N.-Niedorp 1112. J. Aap, Oudkarspel 1124. C. Klinkert, Oudkarspel 1160. K. Schuit Jz., Oudkarspel 1183. Alleen voor metselwerk huis. C.. Rutsen, Zuid-Scharwoude 760. D. Gelder, Oud- karspel 815. J. Tromp, Oudkarspel 850. Gegund aan de heeren: J. Keesman en L. J. Over toom te Schagen in zijn geheel voor 13821, de ge- heele begrooting was 14525. UIT EG MOND AAN ZEE. Zondagavond gaf de Egmondsche Tooneelvereeni- giug haar laatste uitvoering van dit seizoen in de concertzaal van den heer Jb. Halff. Opgevoerd werd het tooneelspel „Aan Flarden," gevolgd door het blij spel „De knappe vrouw." Het eerste stuk dat veel studie vereischt, werd uitstekend opgevoerd. De ver tolkers dor hoofdrollen Nini en haar echtgenoot, Tho mas Verhulst wisten door hun uitstekend spel het pu bliek te boeien. Mevr. Mathus Jeane en Max van Kalstra kweten zich ook flink van hun taak, niet min der kan dat ook gezegd worden van Ada, het bak- vischje, terwijl de overige spelers het hunne er toe bijdroegen om het geheel goedl te doen slagen. Aan alles was merkbaar dal er ernstig gestudeerd was. Het nastukje „de knappe vrouw", deed de geheele zaal schateren van t lachen. De uitgebreidheid der beide stukken vergde nog al veel van het geduld der dauslustigen, doch die zijn ook tevreden gesteld, daar een gezellig bal den avond sloot. Bij het amoveeren der oude gasfabriek te De venter is gisteravond in een der gashouders een vrou- wenlljk drijvende gevonden. Daar zelfmoord bijna is uitgesloten, vermoedt men misdaad. Te Tilhurg is een 18jarige arbeidster uit een openstaand venster uit de tweede verdieping der lom- pensorteerderij van Riel gevallen. Met gebroken bee- nen en schedelbreuk werd zij in hopeloozen toestand naar het gasthuis vervoerd. Een Duitscher verhuurde zich een paar maan den geleden te Rijssen als schoenmakersknecht en ging bij een weduwe aldaar in kost. Vrijdagnamiddag zeide hij op reis te moeten. Zaterdagmorgen kwam zijn kostvrouw tot de ontdekking, dat ongeveer f 200 en eenige gouden sieraden verdwenen waren. De politie doet onderzoek. Te Almen heeft zich weer een geval van nek kramp voorgedaan met doodelijken afloop. Te Lonneker heeft een jeugdige fabrieksarbeider per ongeluk met een flobert.pistool zijn 15-jarigon makker uit Enschede, levensgevaarlijk in den buik ge troffen. Te Krommenie is verdronken een 22-jarige man, die met nog iemand in de Nauernasehe Vaart aan het zeilen was. De boot is, doordat ze met vasten schoot zeilden, omgeslagen. De tweede inzittende werd ge red. De verdronkene was ongehuwd. In de zaak van de firma Burgersdijk en Nier- mans, te Leiden, vervolgd ter zake van liet in voor raad hebben van boeken en catalogi, aanstootelijk voor de eerbaarheid, gelastte de Haagsehe Rechtbank gis teren een nader onderzoek, dat daarop met. gesloten deuren werd gehouden. Te Gudewater is een vrouw door aanraking met een petroleumstel in brand geraakt. Zij heeft levens gevaarlijke brandwonden opgeloopen. Haar man is van den schrik dood gebleven. Toen gistermorgen iemand te Lekkerkerk voor zijn baas een stier uit den stal zou halen, drukte deze hem zoodanig tegen den muur, dat zijn borstkas werd ingedrukt en de dood onmiddellijk intrad. Hij laat een weduwe met 5 kinderen na. Twee honderd en tachtig ertswerkers in dienst van de firma van Koeveren en Co. op de Prins Hen drikkade te Amsterdam hebben gistermorgen gewei gerd aan het werk te gaan, omdat een ploeg ertswer kers, die weigerde in het stukgoed te beginnen, be dankt is.. De 280 ertswerkers eischen nu, dat op dit ontslag teruggekomen zal worden. OOK EEN RECORD. Een paard van den landbouwer V. te Zegwaart brengt regelmatig elk jaar oen veulen ter wereld. Op 4-jarige leeftijd is het er mee begonnen en thans heeft het dier, dat 22 jaar oud' is, zijn achttiende veulen ge kregen. DE VROUWELIJKE PREDIKANT. De Heraut schrijft: Het feit, dat in de Doopsgezinde Kerk een vrouw als predikant is opgetreden, heeft in sommige kringen de vraag doen opkomen, of de doop door zulk een vrouw bediend, wel als een wettige christelijke doop is te erkennen? Natuurlijk heeft dit vraagstuk alleen belang, wanneer zich het geval zou voordoen, dat een persoon, die door zulk een vrouwelijke predikant ge doopt is, zich bij onze Kerken zou willen aansluiten. Over de al of niet rechtmatigheid van een doop, bui ten onze Kerken bediend, hebben we geen oordeel te yellen; maar zoodra iemand zich aanmeldt om lidmaat in onze Kerk te worden, komt de vraag op, of we zulk een persoon als gedoopt hebben te beschouwen of niet. Zoo niet, dan moet zulk een persoon nog gedoopt wor den zoo ja, dan zou herdoop ongeoorloofd wezen. Het blad komt tot de slotsom, dat de doop, door die predikante verricht, onder één voorwaarde, in de Ge reformeerde Kerken erkend moet worden. Immers er kenden ook de Vaderen den doop, op een roomseh kind, in nood, door een vroedvrouw toegepast. Volgens gereformeerde leer is geen vrouw bevoegd den doop toe te dienen, aangezien immers in de Schrift de last en het bevel om te doopen aan de apostelen en in de apostelen aan de ambtsdragers wordt gegeven, en ner gens leert de Schrift dat vrouwen het ambt mogen dragen. In de Gereformeerde Kerk mag een vrouw dus geen kind doopen, maar een doop, in een andere Kerk erkend, erkenden de Gereformeerde Vaderen als geldig, de verkeerde practijk voor rekening van die Kerk latende. Dus zal de Gereformeerde Kerk ook nu een doop, door mej. Zernike verricht, erkennen, mits, en dit is de eene voorwaarde, de doop geschied is met water en met de geijkte formule. LaaUle berichten. TWEEDE KAMER. s-GIlA\ ENHAGE, 30 April. Naar aanleiding van dc- regeling der werkzaamheden ontstond' in de Kamer zulk een ongekend rumoer, voornamelijk naar aanlei ding van de interrupties tusschen de heeren Lobman, Duijs en Troelstra, dat de voorzitter de orde niet meer bij machte was te handhaven, onder hevige op winding de Kamerzitting moest sluiten tot morgen. MIJNONGELUK IN JAPAN. TOLIO30 April. De Ubarin-mijn van de Hok- knido-compagnie is door mijnontploffing vernield; 283 mijnwerkers zijn in de mijn begraven, zonder hoop op redding. ARKONDISSEMENTS-RECHTBANK Uitspraken van heden. Emmetje II., Andijk, diefstal, vrijgesproken. Jacobus B., Opperdoes, diefstal, vrijgesproken. Laurentius van D., Zuid- en Noord-Schermer, over treding drankwet, bevestiging vonnis van den kanton rechter. Klaas D., Hoogkarspel, mishandeling, 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Johannes Frederik H., 5 boete of plaatsing in een Tuchtschool voor een week. Cornelia Cathnrina O. geb. T., Alkmaar, overtre ding art. 241 W. v. St., 9 maanden gevangenisstraf. GESLAAGD. De heer L. Carsten, vroeger alhier, slaagde heden te Leiden voor het doctoraal examen in de rechten. TOYNBEE. Zaterdagavond had in „de Unie" de feestelijke slui ting plaats van den cursus in Toynbee-onderwijs, ge durende den winter van 1911—12 gegeven. De samenkomst, waar bijna alle leerlingen tegen woordig waren, werd geopend door den heer J. A. Verkuijl, die bij deze opening uiteenzette de beteeke- nis van het Toynbee-onderwijs en verder een leven schets daarvan gaf, onder verwijzing naar de inrichting „Ons Huis" te Amsterdam, waarin als 't ware voor Nederland de bakermat van dit onderwijs ligt. Spr. wees er op dat, hoewel het getal leerlingen van dezen cursus niet zoo groot is geweest als dit andets het geval was, het onderwijs in de Nederlandsche Taal niet zoo uitgebreid, doordat de onderwijzers in dat vak, dcor andere bezigheden verhinderd waren les te geven, en liet onderwijs in koken nu aan de Huishoud en Industrieschool aan toekomstige dienstboden wordt gegeven, de omgang der leeraren en (leerlingen echter imtiemer was, wat zeker ook goede vruchten met zich heeft gedragen. Eon ieder dank brengende voor de aangename sa menwerking, die ook dezen winter op den cursus was getoond, nief het minst aan de dames en heeren, die als leerkrachten optraden, verklaarde spr. dezen feest avond voor geopend, hopende dat hij in alle opzichten een gezellige avond mag worden, een Toynbee-ver- eenigiDg waardig. Hierna volgde de afwerking van het uit een 16-tal nummers bestaande programma waaronder enkele zeer aardige nummers voorkwamen. Na afloop daarvan het was i-middels 12 uur geworden sloot de Voorzitter deze bijeenkomst met een woord van dank aan hen, vooral aan de dames, er waren zeer weinig heeren die iets ten beste hadden gegeven voor de verleende medewerking om dezen avond wederom tot een zoo genoegelijken te maken. GESLAAGD. Aan de Universiteit te Utrecht is met goed gevolg het theoretisch tandheelkundig examen afgelegd door Mej. Nelly Aukes. De assistent-telefonist D. P. Lems is van hier ver plaatst naar Arnhem, terwijl de assistent-telefonist J. C. Tomasze van Arnhem naar hier overgeplaatst is. BADHUIS „WITTE KRUIS." In de week van 22 tot 27 April zijn in het bad huis van het „Witte Kruis" genomen 72 kuipbaden, 91 regenbaden le klas en 172 regenbaden 2e klas, te zamen 335 baden. OPGEVANGEN POSTDUIVEN. Bij het commissariaat van politie alhier zijn drie postduiven terug te bekomen. Ringnummers N.H. 5^ 371 N.N.09. L.V 6131 - 45.g p. 55. ONDER EEN WAGEN. Gistermiddag had een aan den Koningsweg spelende knaap het ongeluk met zijn voet onder een der wielen van den daar rijdenden bestelwagen der II. IJ. S. M. te geraken met het gevolg dat zjjn hiel nog al erg gekwetst werd. De voerman van den wagen heeft alles gedaan om het ongeluk te voorkomen, maar dit mocht hem niet baten. NADER MIJN GOD, BIJ U. Vrijdag zal de heer Crefeld, van 12 uur tot kwart over 12 op het carillon spelen „Nader mijn God, bij u," het bekende lied, dat het doodslied van de passagiers van de „Titanic" werd. DE VERLOTING TE EGMOND AAN ZEE. De commissie voor de verloting der tentoonstelling te Egniond aan Zee kocht gisteren in Alkmaarsch Warenhuis een vierhonderd prijzen aan, waaronder ta felserviezen, salonlampen, thee-tafels en andere luxe artikelen. JULIANA-DAG. De verjaardag van prinses Juliana dat is in de eerste plaats een dag van en voor de jeugd. Zoo dachten waarschijnlijk ook de ferme jongens uit de zesde klasse der school van den heer Aukes er over, toen ze zich gisteren parmantig per brief tot den bur gemeester wendden, inhoudende het verzoek of ze he denmiddag vrij mogen hebben 1 De burgemeester liet hun weten, dat het antwoord wel door liet hoofd der school zou worden gegeven. En gelijk haast niet anders was te verwachten was er vanmiddag vacantie op alle scholen. Reeds vroeg hadden de kinderen zich met Oranje getooid. Zoo vroeg waren ze zelfs reeds op de been, dat ze den heer Jansen van 't Alkmaarsch warenhuis, die gratis sjerpen had uitgeloofd, reeds voor zevenen uit zijn bed haalden had er ook niet in een adver tentie gestaan, dat het „Warenhuis na 7 uur gesloten zou zijn." Honderden en honderden kleine kindoren kwamen er om een sjerp vragen, zoodat de oranjevoorraad spoe dig was uitgeput en men zich wel moest behelpen met daarop eenigszins gelijkende kleuren. Maar tal van kinderen droegen ook mooie sjerpen van wollen stof of zijde en fraaie cocardes. Hier en daar zag men kindervlaggetjes uit de huizen gestoken, ten teeken dat de kleine bewoners of bewoonsters ook daar reeds in den vroegen morgen aan Juliana hadden gedacht. Op de scholen werden liederen gezongen ter eere van het prinsesje, en toen dan ook het bericht van het vrij-af kwam, was er vreugde in het kindergemoed, dat zoo gauw verrukt is I Ook de groote menschen toonden door veelvuldig te vlaggen en zich met Oranje te tooien, dat zij gaarne uiting wilden geven aan de gevoelens welke hun op de zen dag bezielen. Het opwekkende klokkespel en de ommegang der ca detten brachten mede vroolijkheid teweeg. liet hoofdnummer van den dag is natuurlijk de schoonrijderij, door „Alcmaria," vereeniging tot be vordering van het vreemdelingenverkeer georgani seerd. oor beide afdeelingen was een zeer groote deelna me. Na een korten omgang door de stad van het hotel de 1 ries af langs Laat, Huigbrouwerstraat, Lange- straat, Koorstraat, Ritsevoort, kwam men in den Hout. oorop de muziek, dan de bestuurs- en com missieleden en eindelijk, in een lange rij, de deelne mers. Deelnemers waren nan den wedstrijd in het schoon rij den: 1. N. N., J. Plevier, H.H. Waard. 2. Adriaan, N. Commandeur, Baarsdorpermeer. 3. Veldman, D. Kater, Oudesluis. 4. Vera, N. Brantjes, Beverwijk. 5. Ilans, G. Weel, Hugowaard. 6. Bles, J. J. Stroomer, Oterleek. 7. Soe- katrati, D. Duin, Sckoorl. 8. Julianus, D. Duin, id. 9. Felix, C. Pijper, Alkmaar. 10. Bles, J. Timmer, Ileiloo, 11. Mina, J. Kokkes, Stompetoren. 12. Rosa, E. Schermerhorn, Alkmaar. 13. Catrien, K. de Graaf, Beemster. 14. Stella, Wed. Schaap, Velserpolder. 15. Anna, P. Willig, Oudendijk. Iu den Hout trof allereerst de uitnemende wijze, waarop voor de afzetting was zorg gedragen. De rege ling was zoodanig, dat men het verloop van de wed strijden uitnemend kon volgen en dat er van bescha diging van gras of geboomte geen sprake behoefde te zijn. Terwijl in de muziektent van de Cadettenschool het stedelijk orkest vroolijke deuntjes blies, werd begonnen met de keuring. In de jury zaten de heeren D. Oly uit Amsterdam, bestuurslid' vau de«Ned. Harddraverij en Renvereeniging, de heer P. Kaan uit Anna Pau- lowna, en de heer P. Geerlings uit Purmerend. Het was een lust de aardige spannetjes door de mooie Harddraverslaan te zien rijden. Jammer dat er niet meerdere oud-Hollandsche spulletjes waren! Twee der laatsten vooral vielen oj> door eigenaardige schoonheid. Als er in het mooie zonlicht eens een hcele rij door de laan waren gegaan! De dames en heeren zullen gemerkt hebben dat ze in hun zeldzame costumes geenszins ten spot waren, maar terecht algemeene bewondering vonden. Omstreeks twee uur werd de uitslag bekend. De prijzen werden toegekend: le prijs aan „Vera," N. Brantjes te Beverwijk;! 2e prijs aan „Bles," J. J. Stroomer te Oterleek; 3e prijs aan „Catrien," K. de Graaf, Beemster; 4e prijs aan „Stella", wed. Schaap te Velserpolder. En in de rubriek Oud-Hollandsche sjeezen en kle derdrachten: le prijs aan „Mina," J. Kokkes te Stom petoren; 2e prijs aan „Soekatrate," D. Duin te Schoorl; 3e prijs aan „Bles" J. J. Stroomer t© Oter leek. Nauwelijks was de keuring afgeloopen of de vurige dravers snorden over de uitnemende renbaan, om zieh nog eens eventjes te trainen. De commissie voor de harddraverij bestond uit do heeren D. Govers, J. Swaag, J. Halff en IJ. Olden burg. Zoo n draverij met zooveel eerste klasse dravers was er hier, naar men ons verzekerde, nog nimmer ge weest. De belnngstelling was dan ook zeer groot. Aan de harddraverij namen deel: 1. Mij. Girl, afstand 350 meter., Stal Dolec, den Haag. 2. Percent, afst. 310 M„ II. Q. Schrijver, den Haag. 3. Arnoldus, afst. 320 M„ C. J. Harmeijer, Beverwijk. 4. Alida, afst. 325 M., A. de Ridder, N.-LT- polder. 5. Erik, afst. 300 M„ C. de Boer, Beverwijk. 6. Bathilda, afst. 310 M„ A. de Ridder, N.-IJpolder. 7. Every Simpathie, afst. 320 M„ A. P. J. van der Kroone, Abcoure. 8. Diplomatist, afst. 300 M., J. Oos terman. Koedijk. 9. Bertha Susanna, afst. 300 M., J. B. Lijnkamp, Houtrijk en Polanen. 10. Baron Al- runa, afst. 320 M„ II. G. Bultman Hz., Haarlemmer meer. 11. Burghtvrouw, afst. 325 M„ G. D. van Os. Purmerend. 12. Firmant, afst. 325 M„ G. J. de Goede, Purmerend. 13. Amor, afst. 300 M., II. Voerdegaal, Lisse. 14. Kwarteltje, afst. 320 M„ A. Witteveen, Alkmaar. 15. Letta, afst. 310 M., C. J. Harmeijer, Be verwijk. 16. Astrieër, afst, 320 M., A. de Ridder, N.- IJpolder. 17. Alfridus, afst. 310 M„ F. van Wieringen, Beverwijk. 18. Johanna III, afst. 325 M„ G. J. dé Goede, Purmerend. 19. Clerimond B, afst. 320 M., J. B. Lijnkamp, Houtrijk en Polanen. 20. Perry Coff- man, afst. 340 M„ Anema, Groningen. 21 Aura, afst, 340 Af., .T. Koster, Heemskerk. 22. Queen Esther, afst. 330 M„ D. de Leeuw, Amsterdam. 23. Drusbaeka, afst. 320 M„ N. G. Pennings. Haarlemmermeer. 24. Alex andra. afst. 330 M., P. Hoek, Lutjebroek. 25. Nera, af st. 340 M., J. W. Sehuijl, Rotterdam. 26. Jo, afst.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2