STADSNIEUW 8. gebracht tegen den predikant da. H. Snel, heeft tegen spraak uitgelekt. Het zou niet gaan over grieven van sommigen tegen den predikant, maar klachten gelden, door dezen en gemeenteleden tegen kerke raadsleden ingebracht. Desniettemin handhaven we het vermelde, doch voe gen er aan toe, dat de predikant en een klein aantal leden der gemeente eveneens klachten hebben inge diend tegen den kerkeraad. Het onderzoek vond zijn grond in de oneenigheid tusschen predikant, kerke raad en gemeente. Pogingen tot verzoening hebben tot niets geleid, waarna 37 van de 52 stemgerechtigde lidmaten aan het classicaal bestuur hun voornemen tot opzegging van 't lidmaatschap van de Ned. Ilerv. Kerk alhier hebben te kennen gegeven, als aan dezen toestand, die zoer tot schade der gemeente is, geen einde gemaakt wordt. Uit de laatste regels van de tegenspraak, dat ge noemde predikant hier zoo binnen als buiten zijn ge meente in elk opzicht in achting en bij velen bemind is, zou men haast besluiten, dat de inzender niet goed op de hoogte is der kwestie, of opzettelijk scheef voor stelt. Ds Snel moge buiten zijn gemeente zeer zeker veler achting wegdragen, er binnen schijnt het anders te zijn. Althans wekken de geringe opkomst van de gemeente en het aanwezig zijn van slechts één kerk voogd (noodgedwongen) en één afwisselende diaken voor het collecteeren onder de prediking, emstigen twijfel aan zulk een bewering. N1ET-BETALEN VAN KERKELIJKE BELASTING. Te Dinxperlo heeft ondeT bizondero omstandigheden een gerechtelijke verkoop plaats gehad bij den heer A. Pruin, hoofd der openbare school in de Heume, we gens het niet betalen der kerkelijke belasting aan de Ned. Herv. Kerk. Een talrijk publiek was daarbij te genwoordig. Het eerste werd ten verkoop aangeboden het nieuwe reglement der Ned. Herv. Kerk te Dinx perlo, hetwelk 5 cent opbracht. Daarop werd1 verkocht bet oude reglement dier kerk, dateerende van 1871, hetwelk 87.22 opbracht. De gerechtskosten waren gedekt, en daarmee de verkoop geëindigd. Over die reglementen is de kwestie te Dinxperlo ontstaan. EEN ZONDERLINGE VONDST. Omtrent het vinden van een lijk te Deventer, wordt nader gemeld: In den zomer van 1907 werd hier vonnist een zeke re vrouw Sterkenburg; alle pogingen om haar op te sporen bleven vruchteloos. Gisteravond werd haar lijk gevonden in een ouden gasketel der gasfabriek, welke thans wordt afgebroken. Het lijk was door het koolzuur, dat zich ontwikkeld had in den gasketel, volkomen gaaf gebleven. De po litie vermoedt hier met een misdaad te doen te hebben en heeft onmiddellijk een zeer streng onderzoek inge steld. FRAUDE OF TOEVAL? De Residentiebode schrijft: Bij het nazien der schriftelijke examens, die vanwe ge de Nederlandsche Vereeniging voor Gemeentebe langen vorige week in verschillende plaatsen van ons land gehouden zijn, bleek dezer dagen naar wij vernemen dat tal van jongelui voor een deel gelijk luidend1 werk hadden afgeleverd. O. a. was er een prachtig opstel geleverd over sociale gemeentepolitiek, dat bij tien, vijftien examinandi nagenoeg eenslui dend was. Begrijpelijkerwijs werd de zaak niet recht vertrouwd en men toog op onderzoek, wat aan het licht bracht, dat al de jongelui in-kwestie les hadden ontvangen van eenzelfden opleider te Amsterdam. Men vermoed de reeds, dat hier fraude in 't spel was, doordat, b.y. de examen-eischen bekend zouden geweest zijn. Zijn we echter goed ingelicht, dan verklaart de opleider de zaak aldus: De jongelui hadden alles van buiten ge leerd. Wat speciaal het opstel betreft, de opleider vond het facultatieve onderwerp van het vorig jaar over do gemeentepolitiek zoo mooi, dat hij de jongelui bijzonder opmerkzaam gemaakt had op een dergelijk opstel in een vakblad, hetwelk zijn leerlingen toen van buiten leerden. Het resultaat was, dat, toen bij het examen onder de onderwerpen voor opstel ook hetzelfde over sociale gemeentepolitiek werd opgegeven, de van buiten ge leerde wijsheid ten berde kwam. De andere, als twee druppelen water overeenkomen de werkstukken, zouden dan op gelijke, schoon moeilij ker, wijze verklaard moeten worden. Een en ander was, als we het wel hebben, voor de examen-commissie oorzaak van veel debats. Na uitvoerige besprekingen zag de commissie zich genoodzaakt, al de bewuste examinandi af te wijzen. Niet pleizierig voor de jongelui, maar er zat niets an ders op. Onder gemeenteambtenaren wordt deze zunk begrij pelijkerwijze druk besproken. Wij moeten ons echter beperken en verdere stukken, die we ontvingen, voor- loopig terzijde leggen. NADERE VERKLARING. Nu ,,De Standaard" hare „wijze van strijdvoeren' in een drietal artikelen is gaan verdedigen, voelt „De Nederlander," die afkeuring over die wijze van strijd voeren uitsprak en niet mede wilde doen aan de hul diging van „Do Standaard," en den hoofdredacteur, dr. Kuyper, te Utrecht, zich verplicht een nadere ver klaring te geven. Daarin lezen we o. a.: Kan „de Standaard" niet begrijpen, dat wij in de politiek, die „broederlijke liefde", waarvan zij ook nu weer gewaagt, alsmede alle persoonlijke gevoelens en motieven liever buiten het debat, laten, juist omdat onzerzijds de strijd niet gaat vóór of tegen personen, maar vóór of tegen beginselen? Zij kon dat weten, o. a. door zich te herinneren, hoe wij, nog niet zoo lang geleden, optraden, toen de strijd' tegen dr. Kuy per een te persoonlijk karakter aannam. Wij hebben ons toen evenmin om de afkeuring, als thans om de goedkeuring der liberale pers bekommerd. Nimmer beoordeelen wij den persoon, omdat zulks ons niet voegtwij zien ook geenszins voorbij, want wij er varen het dageLijks hoe moeilijk het in den politie- ken strijd is, immer w a a r te wezen, en hoe licht men, meenende te strijden voor het Hoogere, zich zeiven misleidt. Daarom spreken wij over geen personen een oordeel uit, en „De Standaard'' geloove ons persoonlijke kwetsuren, al zijn ze soms erg pijnlijk, groeien bij ons spoedig dicht. Maar wij zien en de laatste „Standaard"-artike- len bevestigen ons weer in die meening in de „wij ze van strijdvoeren aan dit blad eigen", een stelsel, samenhangende met het persoonlijk element, dat door dr. Kuyper in geheel onze politiek is inge bracht, en dat stelsel bestrijden wij, omdat het ons volk niet naar boven, maar naar beneden leidt. En wij hopen, dat het zal blijven worden bestreden, ook nadat de tegenwoordige leiders van „Standaard" en „Nederlander" ten grave zullen zijn gedaald. UIT SCHERMERHORN. Bij den alhier gehouden jaarlijkschen kolfwedstrijd, waaraan door 24 personen werd deelgenomen, werden de prijzen respectievelijk behaald door de heeren O. Langedijk met 122 p. (tevens serieprijs met. 55 p.), E. Voerman met 111 p., P. Alblas met 110 p. en J. Smit Jnet 109 punten. UIT HEELOO. Hoewel weinig ingezetenen door het uitsteken der vlaggen hun belangstelling toonden in het ambtsfeest van den gemeente-ambtenaar, den heer P. Vos, werd deze, heden bij zij^ vijf en twintig jarig jubileum als gemeente-veldwachter, door de burgerij verrast met een prachtig eikenhouten schrijfbureau, geleverd door den heer J. van Til, te Alkmaar, vergezeld van een ge dicht dat ten zeerste getuigde van de achting welke de jubilaris zich heeft verworven. De Raad dezer Gemeente had gemeend niet achter te moeten blijven in het huldigen van dezen ambtenaar en was daarom hedenmorgen vereenigd in de raadzaal, waar do jubilaris en zijne familie werden binnengeleid en den beer Vos door den voorzitter mot ongeveer de volgende woorden werd toegesproken: Vriend Vos, zoo mag ik u wel noemen, het is heden den lsten Mei, den dag waarop gij uwe 25-jarige ambtsvervulling als veldwachter dezer Gemeente her denkt. Do Raad besloot dezen dag niet onopgemerkt voo u te doen voorbijgaan en droeg mij op enkele woorden tot u te spreken. Blij ben ik dit te mogen doen, 't is zeker een heele tijd gedurende 25 jaar uwe diensten aan ééne gemeente te hebben bewezen. Zeker is het een tijd waarop gij met voldoening zult mogen terug zien. Lief en leed zijn u zeker niet gespaard, doch ge loof ik zeker, dat het lief verre de overhand heeft want gij hebt lust en ijver gevoeld om u te doen ken' nen als een uitstekend ambtenaar en gij hebt daardoor de achting der ingezetenen en die uwer meerderen verworven. Het is mij aangenaam u ook daarmede te kunnen gelukweusehen. De taak der politie is niet altijd een aangename en gemakkelijke taak, gij hebt haar echter steeds vervuld op oen wijze, die de tevredenheid der burgerij verwierf, De raad heeft gemeend u naast deze mondelinge ge lukwenschen u een stoffelijk bewijs zijner belangstel ling te moeten aanbieden. Daar een politie-agent steeds op zijn tijd moet zijn we behoeven u dit niet te zeggen, want gij zijt steeds op tijd kozen wij daartoe een horloge. Wij overhandigen u dit in de hoop dat gij nog vele jaren dit geschenk in de beste gezondheid zult mogen genieten en dat gij ook nog vele jaren, omringd van uwe familie, uwe diensten aan de gemeente op dezelfde wijze als tot nu toe, zult mogen bewijzen. Nadat de heer Vos het mooie gouden horloge (waar in de inscriptie: Burgemeester en Wethouders en Le don van den Raad van Heiloo, aan P. Vos, Gemeente veldwachter, ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambts feest, 1887 1 Mei 1912) had aanvaard, daDkte hij ook namens zijne familie hartelijk voor alles wat hij heden hoeft mogen ontvangen. Mijn mond, zeide hij, kan niet weergeven hetgeer mijn hart wil zeggen, daarom aanvaard slecht^ deze woorden: „mijn hartelijken dank." Algemeene felicitaties volgden hierop, waarna de heer Bakker namens het bestuur van den Baafjespol- der den jubilaris een pendule en candelabres overhan digde, uitsprekende den wensch dat hij dit kleine ge schenk nog vele jaren zal mogen gebruiken. De heer Vos zeide daarop dat hij dit cadeau, het welk door deu heer Bakker klein wordt genoemd, voor hem groot was door de beteekenis, met hartelijken dank aanvaardde. De officieele plechtigheid was hiermee afgeloopen, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Onder de aanwezigen bevond zich ook een afgevaar digde van de afdeeling Noord-Holland van den Neder landsehen politiebond. Het heeft den jubilaris den geheelen dag niet aan bewijzen van belangstelling ontbroken, van Heiloo, Alkmaar en vele andere plaatsen kwamen bewijzen van belangstelling in. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Maandagavond' werd ten lokale van den heer de Waard eene vergadering gehouden door een 30-t.nl augurkenbouwers van den Langendijk en St.-Pancras. Als voorzitter fungeerde den heer Jb. Kostelijk, terwijl de volgende punten werden ingeleid door den heer C. Slot Kz. Werden de augurken 't vorig jaar geveild per 6 ki lo, thans gaan er stemmen op om ze per 50 kilo te veilen. Na veel discussie wordt met 21 tegen 9 stem men besloten om voortaan te veilen per 50 kilo. 2e. Betere sorteering. Wat het beter sorteeren betreft, 't vorig jaar werd door handelaren de opmerking ge maakt dat de Langedijker augurken niet zoo goed wer den gesorteerd dan op andere plaatsen. Besloten werd om hier voortaan zooveel mogelijk de hand aan te houden, opdat de Langedijker augurken zich ook een bescheiden- plaats verwerven op de wereldmarkt, 't Laatste punt: „Vaste orde in 't presenteeren der soor ten," wordt besloten om de duurste soorten, d. w. z. de kleinste, het eerst, te veilen. Nog werd gesproken om 6 soorten in 4 partijen te veilen, anderen meenden weer dat de verkooper vrij moest blijven, waarna slui ting volgde. UIT OUDKARSPEL. De nieuwe overhaal aan den Diepsmeer, gemaakt door de Heeren Klaver en Wijte, aannemers te Rus tenburg, werd gistermorgen onder zeer veel belang stelling, zoowel van de zijde der daarbij betrokken autoriteiten als andere ingezetenen voor het publiek verkeer in gebruik genomen. Bij deze ingebruikstelling, welke tevens een proef neming was, bleek dat een zwaar beladen sohuit in den tijd van 6 minuten van den Diepsmeer in het Ambacht kan worden getransporteerd en dat een jon gen van 13 jaar voldoende in staat bleek dit werk te verrichten. Na deze in gebruikname werd vanwege het bestuur de volle tevredenheid over het afgeleverde werk aan de aannemers betuigd en de hoop geuit, dat de over haal er veel toe zal mogen bijdragen, den bloei en welvaart in deze streken te bevorderen. brievengaarder te Budel, verdadht van zich te hebben schuldig gemaakt aan verduistering van postzegels, in zijn hoedanigheid gepleegd. VAN DEN LANGENDIJK. Gedurende de maand April werd aan de afslagmarkt te Broek op Langendijk aangevoerd 12600 rnode kool, 1100 gele kool, 48700 witte kool, 6273 baal uien 448 zak aardappelen, 268 baal bieten en 10880 bos rabarber. UIT NIEUWE NIEDORP. Gistermorgen brandde alhier aan de Langereis de boerenwoning, in eigendom toebehoorende aan den heer A. Zander, tot den grond toe af. Als oorzaak van den brand noemt men den schoorsteen. Verzeke- kering dekt de schade. KORTE BERICHTEN. Eon voerman, in dienst bij een heer te Hilversum, bevond zich gisteren met zijn wagen ter hoogte van den Hoogen Laarderweg, toen, hij het passeeren der rails, zijn voertuig in botsing kwam met de Gooische Stoomtram. Het paard werd door de locomotief ge grepen en een eind medegesleurd. Het was dadelijk dood. De voerman bekwam geen letsel. Te W estzaan werd in den laatsten tijd tweemaal ingebroken in de villa van den heer D. Latenstein van Voorst. Gisternacht gelukte het der politie een zwer mer uit Koog aan de Zaan, te arresteeren op het oogenblik dat deze een bezoek aan de genoemde villa wilde brengen. De marechaussee te Roermond heeft gisteren naar de gevangenis aldaar overgebracht een 81-jarig JULIAN A-DAG. Het werd laat, voordat gisteren de eindritten van de harddraverij plaats hadden te laat. Enkele kleinere verzuimen bij de voorbereiding waren er mede oorzaak van dat eer3t na zevenen .de wedstrijd geëin digd was. Het publiek was toen natuurlijk reeds aan merkelijk gedund, maar de echte liefhebbers bleven tot het laatst toe op hun post en naast hen stonden, daar de controle toen opgeheven was, velen, die nu gratis een goed kijkje konden nemen. Met de orde werd het er niet beter op, er stonden op sommige ©ogenblikken veel to veel menschen op de baan, totdat de majoor der rijksveldwaeht er met zijn paar mannetjes tus schen beiden kwam en de baan weer bijna geheel vrij kwam. Overigens is het een mooie wedstrijd geweest met tal van spannende ritten en zonder het geknoei waar toe vroeger het gewed veelvuldig aanleiding gaf. Er was echte sport te zien tot het laatst toe. Wij twij felen er niet aan, of de harddraverijen op de korte baan, tot dusverre voornamelijk in de kleinere ge meenten in stand gebleven, zullen in de groote steden heileven. Dat de eigenaars er voor voelen, bleek uit het groot aantal inschrijvingen en uit de aanwezig heid van paarden, die ook op buitenlandsche banen met succes uitkwamen. Dat het publiek belangstel ling voor een dergelijken wedstrijd heeft, mag worden afgeleid uit het gunstige fiunncieele resultaat, dat deze wedstrijd heeft opgeleverd. Het „Comité tot bevordering van Hippische Sport", dat nog altijd bestaat, maar-niets meer van zich deed hooren, zal nu waarschijnlijk wel weer spoedig teeke nen van leven geven 1 Alvorens een overzicht van deze welgeslaagde dra verij te geven, willen we nog even vermelden, dat na het concert door het stedelijk muziekkorps het Cadet- tenmuziekkorps eenigen tijd speelde, hetgeen zeer ge waardeerd werd en dat aan den heer van Leeuwen een boete werd opgelegd wegens het voortdurend niet luis teren naar do gegeven aanwijzingen. Ingeschreven waren, zooals wij gisteren reeds meld den: 1. Mij. Girl, afstand 360 meter., Stal Dolec, den Haag. 2. Percent, afst. 310 M., H. Q. Schrijver, den Haag. 3. Arnoldus, afst. 320 M., C. J. Harmeijer, Beverwijk. 4. Alida, afst. 325 M., A. de Ridder, N.-IJ- polder. 5. Erik, afst. 300 M., C. de Boer, Beverwijk. 6. Bathiida, afst. 310 M., A. de Ridder, N.-IJpolder. 7. Every Simpathie, afst. 320 M., A. P. J. van der Kroone, Abcoude. 8. Diplomatist, afst. 300 M., J. Oos terman, Koedijk. 9. Bertha Susanna, afst. 300 M., J. B. Lijnkamp, Houtrijk en Polanen. 10. Baron Al- runa, afst. 320 M., H. G. Bultman Hz., Haarlemmer meer. 11. Burghtvrouw, afst. 325 M., G. I). van Os, Purmerend. 12. Firmant, afst. 325 M., G. J. de Goede, Purmerend. 13. Amor, afst. 300 M., H. Voerdegaal, Lisse. 14. Kwarteltje, atst. 320 M., A. Witteveen Alkmaar. 15. Letta, afst. 310 M., C. J. Harmeijer, Be verwijk. 16. Astrieër, afst. 320 M., A. de Ridder, N.- IJpolder. 17. AJfridtis, afst. 310 M., F. van Wieringeu, Beverwijk. 18. Johanna III, afst 325 M., G. J. de Goede, Purmerend. 19. Clerimond B, afst. 320 M., J. B. Lijnkamp, Houtrijk en Polanen. 20. Perry Coff- man, afst. 340 M., Anema, Groningen. 21 Aura, afst. 340 M., J. Koster, Heemskerk. 22. Queen Esther, afst. 330 M., D. de Leeuw, Amsterdam. 23. Drusbacka, afst. 320 M., N. G. Pennings, Haarlemmermeer. 24. Alex andra, afst. 330 M., P. Hook, Lutjebroek. 25. Nera, af st. 340 M., J. W. Schuijl, Rotterdam. 26. Jo, afst. 320 M., P. van der Wal, Haarlemmermeer. 27. Jacob, afst. 310 M., D. de Vlieger, Haarlemmermeer. 28. Wil helm!, afst. 350 M., J. A. Bakker, Oudesluis. 99. Betty Brook, afst. 320 M., Stal Dolee, Den Haag. 30. Taf- lien's Pride, afst. 320 M., H. G. Bultman He., Haar lemmermeer. 8 paarden verschenen niet aan den start. De eerste rit werd gewonnen door de nummers 1, 4, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 20, 21, 24, 26, 27, 29. De tweede door: 2, 4, 7, 9, 11, 13, 16, 17, 20, 22, 24, 26 en 29. Den o verrit wonnen 1 en 16, 21 en 22 reden kamp, waarna 22 van 21 won. In den tweeden omloop, om vijf uur begonnen, won 1 van 4, 7 van 5, 11 van 9, 16 van 13, 20 van 17, 22 van 24, 27 van 26, terwijl 29 bleef staan. Op het achttal kwamen dus: 1, 7, 11, 16, 20, 22, 2 l# 1 won van 29, 11 van 7, 20 van 16, 22 van 27. Op het viertal stonden dus 1, 11, 20 eu 22. In drie ritten werd' 1 11 de baas, in twee ritten 22 B. S. eu een van 't Gymnasium. Even half twee floot de heer Kring, die welwillend de leiding van dezen wedstrijd op zich had genomen, de elftallen in 't veld. Costuum: wit hemd, zwarte broek. R. II. B. S. ter onderscheiding een oranje-sjerp. In beide elftallen zagen we goede spelers uit de Alc- maria-elf tallen. In 't begin verkende men eikaars krachten en wer den enkele aanvallen door de verdedigingen onschade lijk gemaakt. De middenvoor van 't Gymn.-elftal kreeg na een doorbraak een mooie kans, doch schoot hoog over. 1 och wist 't Gymn.-elftal onverwachts de leiding te nemen. Een door de verdediging slecht weggewerkte bal, werd door den rechtsbuiten opnieuw ingezonden en met succes. Do strijd werd nu span nender. H. B. S. spande zich duchtig- in om gelijk te maken, döch kon hierin voor de rust niet slagen, hoe wel zij wel sterker was. Rust kwam met den stand 1—0 voor 't Gymó.-elftal. Met groote ambitie werd de tweede helft begonnen. Langs de lijnen klonken luide aanmoedigingskreten, en een luid gejuich ging op toen H. B. S. er na onge veer tien minuten in slaagde gelijk te maken. 't Behoeft geen nader betoog, dat nu vol vuur om 't winnende punt werd gestreden. H. B. S. was sterker, doch de rechtervleugel verknoeide veel. En ook de verdediging aan de andere zijde gaf zich niet gauw gewonnen, loch behaalde H. B. S. nog een doelpunt. Een hard schot werd door den keeper op de knieën gevangen eu sprong terug in 't veld, waarna de cen- trehnlf van H. B. S. opnieuw een schot inzond, dat „zat". Beide elftallen gingen nu de opstelling veranderen, o. i. een zeer verkeerde tactiek, doch dit bracht voor geen van beide verbetering. De stand bleef onveran derd en toen de heer Krings, die den wedstrijd' uitste kend leidde, eindigen floot, had het elftal der Rijks Hoogere Burgerschool met 2—1 gewonnen. Onder de aanwezigen waren behalve eenige van de leeraren dei- beide scholen, de rector en conrector van 't Gymna sium. Na afloop van den wedstrijd werden beide elftallen met eenige hunner leeraren gekiekt en daarna had de uitreiking van den wisselprijs plaats. Door de heeren leeraren van 't Gymnasium was n.l. voor dezen wedstrijd een zilveren lauwerkrans als wis selprijs beschikbaar gesteld. Zij werd door den heer Krings aan 't overwinnende elftal uitgereikt. Deze merkte hierbij op, dat' het in do bedoeling lag, deze krans elk jaar op Juüana-dag tusschen twee elftallen als dezen, te laten verspelen, terwijl dat elftal dat driemaal achteiroen of vijfmaal in 't geheel de krans won, definitieve 'bezitter zou worden, 't Was spreker een genoegen de krans dit maal te mogen uitreiken aan 't sterkste elftal, dat de prijs werkelijk verdiende. De aanvoerder van H. B. S., de heer Wielage, dank te met eenige welgekozen woorden, tevens daarbij de hoop uitsprekende, dat deze wedstrijden de vriend schapsband tusschen Gymnasium en Hoogere Burger school mochten versterken en een oordeelkundige be oefening van 't voetbalspel mochten bevorderen. En hiermede was t seizoen voor Alkmaar gesloten. SPOORWEG-ONGEVAL. Men meldt ons uit Heer-Hugowaard Hedenmorgen ongeveer half negen had hier een spoorwegongeval plaats, ongeveer 10 minuten ten oos ten van de halte Middelweg. Een as van een der waggons van den goederentrein brak en de .waggon werd nog ongeveer 700 M. voortgesleept, hierbij ver scheidene biels vernielend. Spoedig was van beide richtingen hulp aanwezig en waren autoriteiten ter plaatse. Met kracht werd er gewerkt, zoodat na ver loop van 3 uur de baan weer vrij was. De passagiers uit beide richtingen moesten op de plaats des onheils overstappen. Het verongelukte rijtuig werd op een lorri naar Obdam gesleept. Trein 570 kon met verminderde vaart weer doorrij den. 20. In twee ritten van 20 van 1 en 11 van 22. De uitslag was dus: eerste prijs 200, Perry Coffin (eigenaar Anema Groningen, berijder S. Witteveen), tweede prijs 75, My Girl (eigenaar stal Dolec den Haag, berijder B. W. Schippers); derde prijs 25, Burghtvrouw( eigenaar G. D. van Os, Purmerend, be rijder L Ensing). In het hotel „de Toelast" werden met een kort woord de prijzen uitgereikt door den voorzitter van Alcma- ria," mr. D. Bastert. In den avond was het druk en gezellig op straat. In de groote zaal van de Harmonie hield Alcmaria haar feestavond, die in den loop van den avond zeer goed was bezocht. De heer A. Fortuin opende om 9 uur deze bijeen komst. De voor dezen avond benoemde commissie was, zeide spreker, er in geslaagd den bekenden declamator, den heer de Groot, te engageeren en verder op ander gebied bekende artiesten. Spreker hoopte dat zij den aanwezigen een gezelligen avond zouden bezorgen, en verklaarde namens den voorzitter van Alcmaria, die thans nog verhinderd is, den feestavond geopend. (Applaus). En nu werd met het programma begonnen. De heer Groot bleek voor een dergelijken feestavond geen ge lukkig repertoir te hebben gekozen, meer behagen daarentegen schiep het publiek in de coupletten voor drachten der soubrette mej. Henriëtte Blazer en in de nummers van het dames-trio, welke tot luidkeels mee zingen een gaarne gebruikte gelegenheid bood. Het orkest onder leiding van den heer Hartog J. Polak droeg tot verhooging der gezelligheid niet weinig bij. Na afloop was er gelegenheid tot dansen, waarvan „druk" gebruik gemaakt werd. Op het Hofplein was het, zooals altijd! bij dergelijke gelegenheden zeer gezellig rondom de muziektent, waarin het muziekkorps „Ons Genoegen," directeur de heer J. M. Otto, een concert gaf. In of vóór de cafe's hadden velen een plaatsje gezocht. In Diligentia gaven de heeren Harp en Strous een buitengewone bioscoop-voorstelling, die tamelijk slecht bezocht was, hetgeen te betreuren was, daar het ver toonde veel meer belangstelling had verdiend. In 't Maastrichtsch bierhuis, waaj- het duo Roseli optrad, was het eivol, en wist het duo de aanwezigen op een aangename wijze bezig te houden. VOETBAL. R. H. B. S. GYMNASIUM 2—1. Als laatste wedstrijd alhier in dit seizoen, werd gis teren op het terrein van Alcmaria Victrix een voet- mannen balwedstrijd gespeeld tusschen een elftal van de R. H. Harmonie. EEN JUBILEUM. Morgen zal de heer L. Molijn den dag herdenken dat, hij 25 jaar verbonden is aan de N. V, Alkmaar- sche Ijzer- en Metaalgieterij. Het zal den jubilaris dien dag ongetwijfeld niet aan blijken van belangstelling ontbreken. VERTREK VAN Dr. KERKHOFF. Wij lezen in het Dagblad voor Helder en Hollands Noor'erkwartier: Maandagmiddag te 1.52 vertrok de heer Dr. D. A. Kerkhoff, oud-directeur der Rijks Hoo gere Burgerschool, met zijne familie van hier, om zich metterwoon in Alkmaar te vestigen. De leeraren met hunne dames, zeer vele leerlingen en vole vrien den waren op het perron aanwezig om den vertrek- kenden vaarwel te zeggen. Moge de heer Kerkhoff door de rust herstel vinden voor zijne geschokte ge zondheid. Het ga hem en zijne familie wel EERVOL ONTSLAG. Bij Kon. besluit van 29 April is, met ingang van 1 September, aan den heer F. J. W. Lambert, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Alkmaar. GESLAAGD. De heer N. D. Erkamp, alhier slaagde gisteren te Haarlem voor het examen voor onderwijzer. NOORD-HOLLANDSCH GRONDCREDIET ALKMAAR. In de heden gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders werden Balans en Winst- 'en Verlies rekening goedgekeurd, Directeur en Commissarissen gedéchargeerd voor hun gehouden beheer en toezicht en het dividend over 1911 bepaald op zes procent. oor bijzonderheden uit het verslag verwijzen wij naar ons nummer van 25 April j.l. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET, ALKMAAR. In de heden gehouden algemeene ve gadering van aandeelhouders werden balans en winst- en verlies rekening goedgekeurd en het dividend over 1911 be paald op zes procent. Voor bijzonderheden uit het jaarverslag verwijzen wij naar ons blad van 25 April. De aan de beurt van aftreding zijnde commissaris, de heer Mr. F. S. van Nierop werd als zoodanig herkozen. Op voorstel van Commissarissen werd de Directie gemachtigd de Heeren Jhr. Mr. P. van ForeestJr. en J. C. Surie te benoemen tot procuratiehouder, terwijl door de Directie de Heer van Foreest werd aange steld tot Secretaris der Vennootschap en de Heer J. C. Surie als Agent te Delft werd benoemd in de plaats van den Heer F. W. Junghuhn, aan wien op zjjn ver zoek eervol ontslag als zoodanig was verleend. OPBRENGST DER ORANJEBLOEMPJES. De Oranje-bloempjes, welke gisteren verkocht wer den ten bate der algemeene armen, hebben opgebracht f 230. AGENDA. WOENSDAG. Zang en Vriendschap 7y2—9 uur, Harmenie. Mannenkoor ereenigde Zangers," repetitie 8 utiij

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2