1 BD1TKNL AHII STADSNIEUW S. 87 su houden met de melkleveranciers. In de druk bezochte bijeenkomst behandelde o.a. de directeur, de heer A Schrooder de vraag „wat kunnen wij veehouders in algemeen doen, om goede melk te leveren." Hierbij werd vooral gewezen op een oordeelkundige behande ling der melk en met name op wèl begrepen zindelijk heid. Een en ander werd toegelicht met verschillende voorbeelden uit de praktijk. UIT OTERLEEK. Gisteren had alhier in tegenwoordigheid en tot zeer groote voldoening van het gemeentebestuur de beproe ving plaats eener nieuwe brandspuit, geleverd door den heer van Bergen te Heiligerlee. Zij kan naar verkiezing met een of twee stralen werken. liet geheel ziet er keurig, net en zeer solide uit en kan den leverancier tot eer en recommandatie strek ken. Moge ze zoo min mogelijk noodig zijn en zoo ze uoo dig is, niet evenals het berouw veelal te laat komen. UIT OUDE NIEDORP. De Baad dezer gemeente vergaderde Vrijdag namid dags 7 uur. Alle leden tegenwoordig. Voorzitter de heer A. Wonder, burgemeester. Na opening der vergadering en lezing der notulen deelde de voorzitter mede, dat was ingekomen een ver zoek van den Niedorper polder tot bijwoning van een vergadering tot vaststelling van den polderkeur enz. Een verzoek van de commissie van het spoorplan Xoord-Scharwoude, tot bijwonen van een vergadering aldaar. Aan beide vergaderingen zal niet warden deelgenomen. Vervolgens was ingekomen van B. en W. het ver slag vau den toestand van de gemeente over 1911 Dit zal hij de leden circuleeren. Hierna kwam aan de orde een voorstel van den voorzitter om bij Nieuwe Niedorp en Winkel aan te sluiten om voor gezamenlijke rekening een steenko- lengasfabriek te stichten. De voorzitter zeide, dat Winkel en Nieuwe Niedorj overeen gekomen waren een fabriek te stichten. Spr vond de gelegenheid nu zoo mooi en wilde die gemeen ten nu verzoeken in die stichting deel te mogen ne men. De heer Rempt vroeg of er al gegevens waren. Do voorzitter zeide, dat er binnen korten tijd dooi een deskundige rapport zal worden uitgebracht. Do heeren P. Wit en J. Ligthart vonden het voor deze gemeente, te bezwaarlijk, deze gemeente is te uit gebreid en er zouden in Zijdewind te weinig aanslui tingen komen vreesden zij. De voorzitter meende, dat als er eerst maar gas is, de mensehen wel komen. Hij zou het betreuren wan neer men zich niet aansloot. De heer van der Oord vond het ook te bezwaarlijk en de buitenhuizen hebben er ook niets aan. De voorzitter zeide, dat dit in alle gemeenten liet geval is. Na nog eenige discussie bracht de voorzitter zijn voorstel in stemming, dat met 4 tegen 3 stemmen werd verworpen. De heeren C. Over, A. Strijbis en C. Rempt stem den voor. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Hoewel hier veel ziektegevallen voorkomen, is er in de eerste drie maanden 1912 geen sterfgeval voorge komen. UIT HEER HUGO WAARD. In het café „De Hengstman" werd een nieuwe harddraverij-vereenigiug opgericht, met het doel voortaan draverijen te houden van paarden uit de ge meente. Eveneens werd zulk een vereeniging opge richt voor do café's van de heeren Groenland en Bloot hoofd. Door beide vereenigingen werd een bestuur gekozen, lerwijl door de laatstgenoemde reeds op Maandag 20 Mei een draverij zal worden gehouden. Alhier werd aanbesteed het bouwen eener ehris ieli,jke school. Dit werk werd aangenomen door den heer .T. Leegwater alhier voor de som van 7200. Het Waardje. De commissie voor verbetering van dit beruchte vaarwater is ontbonden, aangezien door den bouw eener sluis te. Oudkarspel een groot deel der vroeger belanghebbenden met dit water hoe genaamd niets meer hebben uit te staan. UIT KOEDIJK. De uitslag der door Burgemeester en Wethouders alhier op 3 Mei 1912 gehouden aanbesteding van een woning voor den gemeente-geneesheer is al- volgt: P. Asjes, Alkmaar, 10100; P. Oost wonder, Ivo. tllik, 10300; P. Voorman, Schagen. 10590; M. Groen. Sehage-rbrug. 10828; Spruit en Wik, Alk maar. 10970; C. Noord Jr., Heiloo, 10980; O. Nap, Bergen, 11200; Jb. Groot. Koedijk, 1179S; M. Mo lenaar, Koedijk, 11875. Aan den laagsten inschrijver, den heer C. I\ Asjes, is het werk gegund. INTERNATIONALE ZEILWEDSTRIJD OP HET ALKMAARDER MEER. In de 30e algemecne jaarlijksche vergadering van de Zaanlandsche Zeilvereenigiug is besloten liet 30- jarig bestaan der vereeniging te vieren met een inter nationalen zeilwedstrijd op het Alkmaarder Meer op 18 Augustus e.k. Er zal geen wherrywedstrijd aan verbonden worden, doch inplaats hiervan zal aan het programma de polo wedstrijd voor mo-torbooten worden toegevoegd. Bovendien bestaat het, voornemen half Juli een ouderlingen zeilwedstrijd te houden op de Aehterzann voor Zaanvaartuigon. DE ZAAK-SWAET. Mr. Jac. Swart, destijds advocaat en procureur te Leeuwarden, laatstelijk griffier bij den landraad iu Nedorlandsch Tndië, is uit de preventieve hechtenis ontslagen. Mon weet, dat hij, nadat zijn cassatieberoep tegen oen arrest van het gerechtshof te Leeuwarden, waarbij hij werd veroordeeld! tot 8 maanden gevangenisstraf onder aftrek der preventieve hechtenis sinds 5 Sep tember 1911 wegens oplichting van een notaris, was verworpen, aan de Koningin om kwijtschelding van straf had gevraagd en dat de hem opgelegde straf ex pireerde op Donderdag. Toen nu Donderdag nog geen beslissing op het gratieverzoek was ontvangen, ver zocht mr. S. dit te willen intrekken. Nadat van het getrokken departement telegrafisch bericht was ont vangen, dat hieraan was voldaan, werd hij op last van den procureur-generaal in vrijheid gesteld. VERHOOGING SCHOOLGELD. De rechtsche meerderheid- in den Raad! der gemeente 1 ietjerksteradee! heeft van haar overwicht gebruik gemaakt, om het schoolgeld beteekeneud te verheugen. Ten einde de schadelijke gevolgen daarvan in beperk ten kring zooveel mogelijk to voorkomen, heeft de kerkvoogdij der Ned. Ilerv. gemeente te Giekerk beslo ten voorloopig voor één jaar een bedrag van 75 te reserveeren met de bedoeling, daarmede den kleinen man verlichting te brengen van den zwaren druk die hem wordt opgelegd. De kerkvoogdij meent rnorshands niet verder te moeten gaan, wijl zij ver trouwt, dat meerdere vrijzinnige corporaties in den u in trek haar voorbeeld wel zuilen volgen. Bovendien zal zij de afdeeling Trijnwouden van „Volksonderwijs' steunen met een jaarlijksche gift vau 25. (L. Ct.) NA 9 JAAR. In Augustus 1003 gingen de schuren van de En gelsch-Hollandschc Kweeke rij - Ma a t.se ha pp ij te Bever wijk en haar geheele voorraad bloembollen door brand verloren. Assuradeuren weigerden te betalen, omdat volgens hen, de schade te hoog was opgegeven. Er volgde een proces. In 1907 werd de eisch tot schadevergoeding geheel ontzegd, omdat de rechtbank de schade niet bewezen achtte. In 1910 werd dit vonnis door het Gerechtshof ver nietigd, de zaak naar dezelfde rechtbank teruggewe zen en een onderzoek naar te bewijzen aangeboden fei ten bevolen. In 1912 (3 Mei) heeft de rechtbank te Amsterdam opnieuw rechtdoende, het volle bedrag met de rente aan geassureerde toegewezen, nadat uit de feiten is gebleken, dat de werkelijk geleden schade nog'grooter is geweest. KORTE BERICHTEN. In de heerlijkheid Bredevoort is dezer dagen een jachtconsent voor 4000 verkocht, Bij publieken ver koop in 1878 werd v^jor zoo'n consent hoogstens 500 betaald. Onder het veen is te Nijetrijne (Rr.) een vaal bruine urn gevonden, 15 c.M. hoog, 12 a 13 c.M. breed en 8 c.M. diep. Geheel boven, aan de zijde van den nauwen hals, zitten twee kleine oortjes. Het urntje was ledig. Te Winschoten vertoeven sedert Woensdag drie gezinnen met kleine kinderen onder den blooten he mel: een woning is voor deze arme lieden niet te krij gen. Aan den weg van Groenlo naar Eibergen heeft een hevige bosehhrand gewoed. Ongeveer 20 H.A dennenbosch, grootendeels toobehoorende aan de hee ren V. uit Deventer en G. te Groenlo, zijn vernield Oorzaak onbekend. Bij de schouwing van het lijk van De V., te Via- nen uit de Lek opgevischt, zijn, naar De Tijd mee deelt, zeven verwondingen op het lichaam gevonden, terwijl de portefeuille, die 500 moet bevat hebben, opengesneden en leeg in den zak gevonden werd. Men acht misdaad waarschijnlijk. Te Iloogeloon (N.-B.) werden uit den tuin van den pastoor eenige pyramide-vruchtboomen ontvreemd, terwijl tevens in een bosch van het Algemeen Armbe stuur ongeveer 100 jonge boompjes werden geveld. De politie mocht er in slagen den dader te ontdekken, dit tevens nog een inbraakje op zijn geweten heeft, waar bij eertig gereedschap werd ontvreemd. -Te Dongen heeft zich een man onder genees kundige behandeling moeten stellen, die door het met onbeschermde oogen kijken naar de zonsverduistering, aan één oog nagenoeg geheel blind is geworden, ter wijl het gezichtsvermogen vau het andere veel geleden heeft. Uit Appeltern wordt eeu geval van naastenliefde gegeven, waard om vermeld te worden. De gemeente veldwachter van der Schaaf was sinds eenigen tijd lij dende en kon zijn land niet bewerken. Ijverige jon gelieden deden 't nu voor hem en pootten daarenboven zijn aardappelen in den grond, zoodat de zieke hier door geen schade zal lijden. BELGlë. In de Kamer heeft Donderdag een ge duchte herrie plaats gehad, doordat de leider der soci aal-democraten, Van der Velde, zonder tot de orde te worden geroepen, een lid van de katholieke partij had verweteu, dat hij betrekkingen onderhield met bladen zonder fatsoen, die de leden der oppositie beleedigden. Men werd zelfs handgemeen. Een socialist greep een clericanl bij de keel, een clerieaal werd de lorgnet van den neus geslagen en de tafels van het „analystiseh veTslag" werd gebroken. De stenografen kozen het hazenpad; zij sprongen over tafels en banken om bui ten het. handgemeen te blijven. De publieke tribunes, die dapper mee lawaaiden, werden na 10 minuten ont ruimd. Na een half uur waren de gemoederen gekalmeerd. DUITSCHLAND. De Rijksdag heeft besloten tot de wijziging van het huishoudelijk reglement, waarbij schriftelijk in te dienen korte vragen aan den rijks kanselier worden ingevoerd. Een bespreking over het antwoord van den rijkskanselier en voorstellen met betrekking tot het onderwerp der vraag worden niet toegelaten. PORTI UAL. De regeering zal het geheele meubi lair en allo voorwerpen, van waarde in het koninklijk paleis verkoopen. liet persoonlijk eigendom van de ex-koning Manuel en van de gewezen koningin-moe der Amelia zal worden teruggegeven, zoodra ze den staat de voorschotten hebben betaald, die aan koning Carlo9 werden verstrekt en ongeveer 12 millioen be dragen. RUSLAND. De solidariteitsstaking, die zich over geheel Rusland uitstrekt, heeft de Russische regeering loen besluiten een onderzoek in te stellen naar de ge beurtenissen aan de Lena. De daarmee belaste com missie zal vooral de ontzettende toestanden onder de arbeiders in de goudmijnen onderzoeken. AMERIKA. De heer Roosevelt vertelt in de „Eve ning Post" de redenen waarom hij de herkiezing van den heer Taft bestrijdt. De heer Taft werd in 190S tot president gekozen, omdat hij zich overtuigd pro gressief noemde. Deze politiek en de president wer den toen bestreden door de reactionairen, die nu den heer Taft steunen, openlijk en met alle politieke mid delen, die hun ten dienste staan. Do heer Roosevelt beschuldigt den heer Taft openlijk van ondankbaar heid tegenover do progressieven, aan wie hij zijn ver kiezing te danken had. Vijf der acht gedelegeerden van Massachusetts, aan wie de heer Roosevelt telegraphisch verzocht heeft op den heer Taft te stemmen, hebben reeds hun voorne men te kennen gegeven, toch op den heer Roosevelt te zullen stemmen. In Chicago wordt aan alle binden, met uitzonde ring van één socialistisch blad, gestaakt. Vooral het uitblijven der beursberichten veroorzaakt voel schade. Het schijnt, dat de vereeniging beslissen wil over het aantal arbeiders, dat aan elke pers zal werken en over hun loon. MAROKKO. Sultan Moulai Ilafid heeft genoeg van zijn baantje. Hij liet zich interviewen door de Matin en beklaagde zich bitter over zijn tegenwoordi ge positie. Als er in Fez verteld werd dat hij de ge vangene wns der Franschen, dan was dit, zeide hij, slechts het gevolg daarvan, dat iedereen zag, dat alle maatregelen door de Franschen genomen werden. De stukken waren niet meer voorzien van 't SheriffijDsehc wapen, maar droegen het Fransehe zegel. De sultan gaf toe, dat hij er aan gedaeht heeft afstand te doen, en zelfs, dat hij daar nog steeds aan denkt, doch hij wil met Frankrijk in goede verstandhouding blijven leven, want hij houdt veel van dit land en wil het trouw blijven. „Hoeft Frankrijk vergeten," zoo sprak de sultuu, „dat ik menigmaal heb moeten weerstand bieden aan de suggesties en aanbiedingen van Duitschland f Heb ik het haar niet medegedeeld! En, tijdeus het inci dent van Agadir, heb ik toen niet diezelfde suggesties moeten afwijzen? Hoe kan men dan aan mijn op rechtheid twijfelen? Men heeft mij elk gezag ontno men, ik ben zelfs geen raadgever meer voor de regee ring. Men handelt zónder mij er in te kennen, zelfs in mijn persoonlijke kwesties met enkele kaïds en in familie-aangelegenheden met verschillende stammen, moet ik via de Fransehe autoriteiten onderhandelen. Toch heb ik mij nooit beklaagd; ik heb allots verdra gen, doch men heeft mij met vastgebonden handen in het water gegooid en zou men mij nu willen verwijten dat ik nat ben? Waarom ook wil men mij hu verhin deren naar Rabat te gaan? Zou dat.... (de sultan zocht naar een juist woord) rechtvaardig zijn?" Ook de correspondent van de „Temps" te Fez., dr. Weissgerber, meldt, dat Moulay Ilafid opnieuw op wellingen heeft om afstand te doen. De sultan wees dienaangaande op de toestemming, die hij in October 1911 van minister De Selves zou gekregen hebben. Verschillende leden van het ministerie Caillaux, ge- interviewd door de „Temps," verklaren, dat zij zich absoluut niet herinneren, dat een ministerraad zich met deze belofte heeft beziggehouden. Volgens offici- eele mededeelingen zou het Moulay Ilafid er slechts om te doen zijn naar Rabat te kunnen gaan, De „Temps" gelooft, dat de regeering zich daar niet te gen verzetten zal, daar zij gunstige resultaten ver wacht van de besprekingen in Rabat tussehen don Sultan, generaal Lyautey en Rognault, Alles ziet er inderdaad keurig en kersversch uit, hoe wel er werktuigen bij zijn, die de eigenaar ook reeds iu zijn vorige, kleinere inrichting gebruikte. l evens heeft de heer van Sluis een wachtkamer heel gezellig laten inrichten, zoodat patiënten, die eenigen tijd moeten wachten, het zich gemakkelijk kunnen maken. MUZIEKUITVOERING. Door het Stedelijk Muziekkorps, directeur de Heer ii. A. Maas, zal op Zondag 5 Mei van 2i/g tot 4i uur in den Hout de navolgende stukken worden uit gevoerd 1. „Kat! er, mijn God, l»ij UI" arr. par. (Titanie's laatste klanken) v. 2. Ouverture „Prinses Juliana", comp. par. 3. Marseh uud Chor („Seht, er kommt nut Preis gekröut") aus deni Ora torium „Judas Maccalaus" 4. Fantaisie de l'opera „Ginq Mars" H. A. Maas. G F. Hiindel. Ch. Gounod. Gemengde iH«*d*-<tecIliigei». DE HEER BRUCE ISMAY OP DE TERUGREIS. Onopgemerkt bereikte Donderdag- het hoofd der ma- rinetrust zijn staatsiehut op de Adriatic, die hem naar Engeland terug moet brengen. Daar ontving do heer Ismay epn aantal journalisten, die hem allereerst vroegen, of hij zich onrechtvaardig behandeld achtte. „Zeker niet door de commissie of het Anierikaan- sche publiek," zoo luidde het antwoord. „Sommige uwer binden zijn echter zeer onbillijk geweest. Ik zai stellig terugkeeren, indien de senaatscommissie dat van mij wenscht." EEN ZONDERLING GEVAL. De emeritus-pastoor Liebe te Berlijn voelde zich eenige dagen geloden ziek. Hij dronk daarom uit een fleschje, dat volgons bot etiket anisette bevatten moest, doch waarin zich atropine bevond. Eenigo uren later stierf hij. Men dacht eerst aan zelfmoord, maar bij het onderzoek bleek hiervoor geen enkele reden. Liebe, die vroeger mineraloog geweest is, was een liefhebber van edelgesteenten en 'had vele kostbaarhe den verzameld, niet alleen in Duitschland, maar ook op groote reizen, die hij in Afrika en Azië als zende ling gedaan had. Bij een nauwkeurig onderzoek in zijn woning vondi men in een kast een verzameling edelgesteenten, waarvan de waarde bij voorloopigo schatting op 1 a IV2 miüioen mark geschat wordt, alsmede een avondmaalsbeker, die met de daarop aan gebrachte edelgesteenten een waarde van meer dan 300.000 mark vertegenwoordigt, Daar bovendien de zaken van den overledene in de beste orde werden bevonden, is de politie haar onder zoek van nieuws begonnen. SCHADELOOSSTELLING AAN ONTSIERDE VROUWEN. Een merkwaardige lijst van schadeloosstellingen, die door Amerikaansehe rechtbanken aan door ongc vallen ontsierde vrouwen zijn toegewezen, maakt de Parijsche Eclair openbaar. Zoo heeft het gerecht bij een spoorwegongeluk, waardoor mevrouw Clara Bidar- ro een verwonding had opgedaan, die de artsen tot het afknippen van het haar had gedwongen, de betreffen de spoorwegmaatschappij tot 4800 gulden schadever goeding veroordeeld. En aan een arbeidster, die bij een bedrijfsongeval haar prachtig blond' haar, dat haar trots en haar schoonheid geweest was, verloren had, werd zelfs het bedrag van 12.000 gulden toege kend. Behalve het haar worden de ontsierende lidtee- kons met de hoogste schadevergoeding bedacht. Me vrouw Florence Helder kreeg bijv. voor een litteeken, dat een streep had gehaald door de schoonheid van haar linkerwang, 7200 gulden, terwijl het verlies va:i den neus van mejuffrouw Bessie Andrews uit Chicago mei slechts 60(H) gulden vergeel werdi, hoewel het zui ver Grieksche snit van haar reukorgaan daarbij mede verloren was gegaan. Voor een kuiltje in wang of kin, dat zij bij een geforceerde kuur in een schoon heids-instituut had verloren, heeft mevrouw Eufemia Kaller 3120 gulden geïnd, terwijl onbegrijpelijkerwijze een verforen vinger bij een ander geval door het ge recht met slechts 1200 gulden vergoed! werd. GROOTE OVERSTROOMING. Van de Missisippi is thans bijna de geheele Delta verstroomd. Door een breuk in een dijk van 70 meter breedte stortten onmetelijke watermassa's, die 200.000 menschen dakloos maakten. De spoorwegen zenden treinen, 0111 menschen en vee te redden. Daar het on geluk geheel onverwacht optrad is het bijna een won- der, dat er niet meer dan vijf dooden gekomen zijn. DE BRAND VAN DILIGENTIA. Naar wij vernemen zijn bij den brand van verleden Donderdag in Diligentia mede een prooi der vlammen geworden een kast met muziek partituren, een koperen nm- ziek-instrument en een lessenaar, behoorende aan het muziekgezelschap „Ons Genoegen"; een kist met muziek van de Geheelonthouders-zang- vereeniging D. O. V. (hierbij zij opgemerkt dat zich daarin niet alleen bevond de muziek verleden Woens dag bij gelegenheid van do 1 Mei-viering gebruikt, doch ook nog andere; de vereeniging hoopt door gif ten in staat gesteld te worden nieuwe muziek te kun nen aanschaffen); het vaandel van den Zouaven Broederschap, dit was echter verzekerd en het vanndel van de ontbonden toonee'l vereeniging Talma. Al de eigendommen van de muziekvereeniging .Nieuw Loven" en „Orpheus" werden gered. BRAND. Gisteravond omstreeks half negen ontdekte de heer mm, Tlouttil, brand in dë étalagekast van Gez, Broers, aan do overzijde. Tn een minimum van tijd had men een tuinslang op de in den winkel gepletste kraan van de waterlei ding gezet, waardoor men de vlammen spoedig mees ter was, terwijl een paar voorbijgangers hetgeen brandde uit de kast haalden. De schade door vuur en water geleden, is niet on belangrijk, maar wordt door verzekering gedekt. EEN NIEUW GYMNASTIEKLOKAAL. Deze week heeft de heer C. van Sluis, gymnastiek leernar alhier, zijn nieuwe lokaal, staande in de Spoor straat, geopend. Hedenmorgen waren wij in de gelegenheid het even te bezichtigen. Het lokaal, dat 12 M. lang, 1 M. breed en 41/2 M. hoog is, maakt bij het binnentreden al dadelijk een frissehen, mimen in druk. liet is zoowel voor gymnastiek, voor heil-gym- nastiek als voor massage ingericht cn tal van werktui gen, zoowel Zweedsche als andere, waaronder zeer kostbare, van de nieuwste systemen, zijn er aanwezig. 5. FranzOsieche Lustspiel Ouverture Kóler Béla 6. „Willem III", Gavotte. J. Kwast. 7. „Wenn die Fusschen sis heben Walzer a. d. operette „Die keuscha Susanna"Jean Gilbert, 8. Ftn«le, OPENBARE LEESZAAL. Het bezoek aan de Openbare Leeszaal bedroeg over de maand April 1912: 471 mannen en 27 vrouwen, te gen 695 mannen en 32 vrouwen in 1911. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. 398 Antusch, Dr. A. C„ Nieuwlander Singel 423 Elte, S., Broodi-, Koek- en Banketbakker, Laat. 266 (ireef, J. C. de, Hotel Neuf, Langestraat. 291 Krom, S., woning, Oudegracht (wasscherii Tel 523). 379 Morsel», 11. A., orthopaed. schoenmaker, Voor- dam. 530 Oudt, L. C., Bouwloods Volkshuisvest., Overdie. 47 Rezelman, D„ Hotel de Toelast. 221 Sehermerhorn, E„ voorh. Bregma 11, Friescho brug. '*2 Schouten, Geestersingel, (Iluisli. aansl.) 376 ries, A. de, Emmastr. 394 W eber, mei). A. B. II., Nieuwlandersingel, AGENDA. ZONDAG „Nieuw Leven" en „Orpheus," 12 uur, repertitie voor neeren 111 het Gulden Vlies bij Mooij, Roerstraat. Bnrgeriyke stuud. Geboren: 2 Mei. Geertruida Maartje, d. v. ('ornelis Kleijer en Grietje Wester. }!ei' Maria, d. v, Jan Vel en Geertruidu Isabella Fehres. 4 Mei. Maartje, d. v. Hermanns van Wonderen eu Alida Ou wens, AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam, O 11, Alkmaar. Btaataleeningec. NIOERLAN L>. Ned. Werk. Srtuld BUiriNLAN». Bulgarije TiCaksleeaiag Braailië Fundiag Mexico binnenl. Japaa Ooetanrijk J&a. Jal. Rusland Hopt Consol 1900 1894 6e Km. Iwang Dombr. Koers van pCt. 3i/s 2i/s pCt. 5 s 5 6 4 4 li Fin anc. en Industr. ondernemingen enz pCt. 4 41k 4 div. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Grondcredict Ned. Handelmaatschappij reat. Barge ea Moorman Cultuur Vorstenlanden >1 Winstbew. Westersuiker aand. A'dam Deli Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia 't Deli-Maatschaapij Medan tabak M Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij t. expl. v. Petroleum Dorische Petroleum Moenra Euim Sumatra Palembaag Perlak Petrolea m-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. fj p a-* i PK*f- Redjang Lebeng Great Cobar Amalgamated Copper Ky. Amer. Hide and Leatker Anglo ..mer. 'Lelegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik. Stoom v.-Mij Common Marine Preferent Marinebouda pCt. 41/g Comm. Peru aand. div. Preferent Spoorwegleoningen. Holl. iJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli Spoorweg pCt. 4 AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en_R. Qr. Cert. aand. div. E™ Kansas City South. n pref. Miss K. Texas C. v. f ew-Tork and Ontarie Nerfolk Western C. v. Roek Island gew Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert v. Wabash gew. RUSLAND. Wladikawkas 188S Premieleeningen NEDERLAND. Stad Amsterd. f100 •emeente-cred BELGIE An werpen 1887 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. Idem OOSTENRIJK. Staatsleening I860 RUSLAND. 18 4 Koers van het geld. Prolongatie 43/8 pCt. Mededeelingen. De meeste belangstelling bestond hedep voor Oliewaarden, vooral Koninklijke liepen ^•cerk in prijs op, wederom naar aanleiding van buiten- iandscho aankoopen. Amerika voor bijna alle soorten in flauwe stemming, Gewone Steels noteerden pl. m. 2 lager, alleev- Amalgamated Copper konden.zich 3 3 2 Va 4 3 5 5 4 Mei 917<8 67111 97 103 ï/g 467', 89 J»/M 861/8 88 101 86i3/la 95s/4 90s» 100 li 96 il 1851/. 118 1741/j 1481/0 I6O1, 610 310 360 47 90 480 521 2341/0 483 518 21öi/g 806 5891/4 168 2S7i/t 195 831 /g 741/3 54 82 364 98 82i/3 26i/g 253/4 711/4 60 1727', 5 195/, 64s<4 1015/1, 453/i, 847, 971/g 256s/4 1071/s 231/4 36.1 g 25i3ile 59i/o 295/g 40 111 293/4 1107/g 29 1713/4 87/, 87U/1, IO615/1 10014 j8238 123 i/t II51/4 162 451 3 Mei 917/8 671/4 46?'8 895/, 87 88 1013, 95i5/10 185i.„ 1741/0 i49i/; 159 62) 812 866 49 98 483 522 234 433 522 214 309 547 1698/4 239 196 851/2 78 56 365 96 83 i'g 953/8 251/0 69 59 172 4,5/l6 191/4 641/2 107/8 453/4 85 219 107 IO51/4 28 35 215/g 591/8 2814 39 231/is 231/8 169 8ig 881/ie 1061/j, 83^

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2