~¥üTt e n l a¥F STADSNIEUWS £ric ONL1E3F1WIJÖ 1. PRINS Az., Oadegracht '285*»? '011/1 6fi:/s Ph's 509 531 2391 440 52u 213 310 553 172 212 198 Wh* 241 291)/# 85s/4 68 571/4 Het amendement Snoeck Henkemans (de definitie ran „nacht":) de tijdruimte tuseehen 9 uur des na middags en 5 uur des voormiddag») werd met 42 te gen 36 stemmen verworpen. Het amendement Scha,per c.s. (om den Minister wel de bevoegdheid te geven den nacht later, doch niet om hem vroeger te doen aanvangen dan 9 uur) weid inet 46 tegen 17 stemmen verworpen. Het artikel 1 werd daarna z. h. st. aangenomen. De verdere beraadslaging werd verdaagd tot heden halfelf. Herv. (iern. te Urk en haar predikant, heeft tot ge- ALKMAARSCHË CREDIET- EN EFFECTENBANK DE PORTEFEUILLE VAN MARINE. ITet bericht dat de heer Col-ij n het interim van Ma rine zou op zich nemen tot de verkiezingen van 1913, heeft de N. Courant niet verwonderd. Immersi, van het eerste oogenblik af (December j.l.), dat een mari ne-crisis dreigde, is nadruk gelegd op de groote moei lijkheid waarin het Kabinet zou verkeeren bij het zoe ken van een opvolger voor den heer Wentholt. Onder de actief dienende zee-officieren zou bezwaarlijk iemand! te vinden zijn, bereid om minister to worden, bij zouveel ernstiger onzekerheid betreffende een be hoorlijken duur zijner ambtsvervulling dan normaal het geval is. Men kan dan wel weer in den dienst te rugtreden de lieer Cohen Stuart heeft het gedaan maar dat wordt toch niet aangenaam gevonden en in een klein korps als dat van de zee-officieren kan In l tot minder gewcnschte verhoudingen leiden. Evenwel, het be icht (indien het meer is dan een journalistiek voorhnrigheidje) komt op dit oogenblik zeker te vroeg. Niet alleen is nog niet eens bekend, dat- de heer Wentholt zijn portefeuille ter beschikking van Hare Majesteit gesteld heeft, maar ook zou met- de oplossing der marine-crisis door middel van een in terim van meer dan een jaar slechts genoegen geno men mogen worden als noodmiddel. Eerst nadat ernstige pogingen van het ministerie om den heer Wentholt te vervangen mislukt zouden zijn, ware zulk een oplossing aannemelijk; zij ware dan de eenige uit weg uit de „zakelijke ongelegenheid," waarvan de heer Heemskerk Dinsdag sprak. Zulke pogingen kunnen thans, binnen tweemaal 24 uren na de crisis, nog onmogelijk zijn beproefd' en achtereenvolgens mislukt. Oisteren heeft de heer Heemskerk zich naar Amsterdam begeven voor een buitengewone conferentie met de Koningin. Wij hopen, aldus eindigt het blad, dat de Regeering geen moeite zal ontzien om den zetel van den heer Wentholt door een eerste-rangs-kracht te doen bezet ten. Mocht zij daarbij onoverkomelijke bezwaren ont moeten, eerst dan zou de tijd daar zijn voor een óp- lossing als gisteren in enkele rechtsche bladen werd genoemd. Onder het opschrift „Wat het geval Wentholt ons leert", spreekt de Maasbode over den haat der lin kerzijde jegens den minister, die uit het Ministerie- de Meester tot hot Ministerie-Heemskerk overging. Die haat nu ljjkt ons een malle inconsequentie der vrijzinnigheid. Onvergeeflijk boos is men op dr. Kuyper, omdat hij de antithese uitvond tusschen de christenen en paga nisten. De vrijzinnigen wilden geen paganisten zijn maar gingen voor een groot deel nog gaarne door voor ehristenen. Als de verkiezingen voor de deur staan, dan wijst menig liberaal candidaat er gaarne op, dat hij niet alleen christelijk voelt maar zelfs ook kerksch is. Zelfs een Dirk de Klerk wijst in die dagen er dan met voldoening op, dat hij ook tot de leden van de Ned. Hervormde Kerk behoort. Goed, wij kunnen begrijpen dat er onder de ge moedelijke liberalen nog velen zijndie christelijk denken en voelen. De oude wijsheid blijft dat de menschen nooit zoo goed en ook nooit zoo kwaad zijn als hun beginselen. Zoo zat de heer Wentholt in het libérale Ministerie- De Meester als Minister van Marine, chef van een zoogenaamd neutraal Departement. Het liberale Kabinet valt, en de heer Wentholt gaat over in het Christelijk Kabinet. Sinds dien heeft men den heer Wentholt niet meer met rust gelaten, men verweet hem karakterloosheid, onvastheid van beginsel, enz. Toen 't de Kamer duidelijk werd, dat de Marine- Minister zou heengaan, riep de heer Duys: „nu kan h(j weer liberaal worden." En de bladen oordeelen den uitroep van den over- moedigen Duys wel cynisch maar toch juist. Nu kunnen wij met Miuister Heemskerk houden dat 't nog uitgemaakt moet worden waar de heer Went holt meer thuis hoorde in een libe: «al of in een Chris telijk Kabinet. Maar dat nu daargelaten. Uitgemaakt is 't nu wel zoo marquau' mogelijk, dat de vrijzinnigen wel degelijk overtuigd zijn van het bestaan der antithese. Dat zij, de vrijzinnigen, zelve, die antithese hebben getrokken en altijd weer trekken. Dat zjj zelve in het geval-Wentholt erkennen, dat men onmogelijk liberaal en meteen christelijk kan ziju. En tenslotte dat al dat voor-cht istelijk-poseeren van liberale candidaten in verkiezingsdagen is doodgewone huichelarij en verlakkerij. Karakterloozer dan men ooit een Wentholt heeft te verwijten. Gemengd nieuwe. EEN SPAAK IN TIET WIEL. fe Schecmda (Gr.) is het kapitaal voor oen elcc- trische centrale volteckendl sedert eenigen tijd. De bestaande commissie voor de totstandkoming heeft reeds een gebouw aangekocht voor de stichting der centrale, terwijl ze bereids een uitvoerder heeft be noemd. Gedeputeerde Staten weigeren nu echter toestem ming tot die uitvoering te geven, met het oog op de plannen voor de oprichting van provinciale centrales. Een commissie, bestaande uit zeven personen, heeft haar belangen in een vergadering van Gedeputeerde Staten bepleit, zonder resultaat, wijl Ged. Staten' ge nerlei toezegging konden doen en de e. v. vergadering der Provinciale Staten moest worden afgewacht. volg gehad dat Woensdagavond tijdens de kerkvisita tie de heele kerkerand (ouderlingen en diakenen), alle F kerkvoogden, een notabel en de koster-voorzanger hun ambt hebben neergelegd en het archief, de kerkekas, het avondmaalsstel, enz. aan de kerkvisiteurs hebben ter hand gesteld. Hun plan en dat van meer ge meenteleden is, binnenkort collectief hunlidmaatschap van do Nederl. Hervormde kerk bij het classicaal be stuur („doende wat des kerkeraads is") op te zeggen. (Hbld.) UIT HEER-IIUQOWAARD. Alhier is door den heer District-veearts te Haat-lom, een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd onder het vee van den heer P. Yerburg. DOODELIJK AUTO-ONGELUK. Ileel den middag had gisteren de ongeveer zestigja rige scharenslijper J. Beeldman, wonende in het Wes terhofje, te Ileilo messen staan slijpen. Eens was hij landbouwer te Koedijk. Ten tijde van het opkomen der socialistische beweging verkocht hij zijn eigendom, werd koffiehuishouder te Arnhem, maar keerde we gens' droevige echtelijke omstandigheden naar Alk maar terug. Uier leerde men hem het scharenslijpen en schonk hem een scharenslijpwagen, waarmede hij zijn brood verdiende, dat, hoe karig ook, als het moest met anderen, die het noodig hadden, werd gedeeld. Op zijn kar door een hond getrokken, keerde hij gis teren omstreeks vijf nur langs den rijksstraatweg huis waarts, werd achterop gereden door een auto die hem aanreed en wel zoo ernstig, dat hij op de plaats dood bleef. In deze auto zaten behalve de chauffeur die stuurde, de eigenaar de heer Geerken uit den Ilaag en als gas ten de hoeren IT. Bosman en J. Bossert uit Alkmaar. Daar Beeldman, naar we vernamen, meer aan den linkerkant dan aan de rechterzijde van den weg moet hebben gereden week de auto in de buurt van Schoonoord had het ongeval plaats in strijd met de wettelijke voorschriften doch nood ged'wongen rechts af, zoodnt de buitenste wielen reeds op het rijwielpad reden. De daar achtergebleven sporen toonden dat er toen al sterk geremd werd. Beeldman scheen toen links ruimte te willen geven opdat de auto daar zou kunnen passeeren, doch te laat. De auto kwam blijkbaar daardoor met den kar waar op B. gezeten was in botsing. De wagen slingerde in de rondte en kwam aan den berm van den weg terecht. In deerniswaardigen toestand vond men Beeldman aan de andere zijde. Zijn hoofd was gespleten en hij overleed onmiddellijk, na vreeselijk veel bloedverlies. De auto heeft schijnbaar wel spoedig gestopt, doch daarmee scheen het ongeluk niet te kunnen worden voorkomen. Zij kwam nog met kracht tegen een twee tal boomen, die beschadigd werden. Een tweetal mannen, even verder met een rijtuig staande, het ongeval bemerkende, keerden direct terug en brachten het lijk naar het politiebureau te Alk maar, vanwaar het naar het lijkenhuis op de algemee- ne begraafplaats werd vervoerd. Toevalligerwijze kwam de rechter van instructie, mr. Quintus, van een wandeling van Ileilo, zoodat de ze spoedig ter plaatse aanwezig was en met den bur gemeester van Heilo een onderzoek kon instellen, welk onderzoek heden druk werd voortgezet. Geheel onafhankelijk van de oorzaak van dit onge val en buiten eenig verband, met de geruchten, die ook nu de ronde doen, maar waarvan de waarheid nog riet is gebleken, wenschen we met klem de vraag te stellen of er niet dikwijls op den Rijksstraatweg tus schen Alkmaar en Ileilo met veel te groote snelheid wordt gereden en of het niet hoog tijd wordt, dat hier omtrent eens een ernstig onderzoek wordt ingesteld en er eventueel eens zonder mededoogen wordt opge treden tegen die onstuimige automobilisten, die een zeer groot gevaar opleveren voor de veiligheid van de zen sehoonen wandelweg. Fietsen zonder licht kan tot ongelukken aanleiding geven, maar wat beteekent dit tegenover het woeste rijden met auto's en motorrijwielen op den openbaren weg? Men verzoekt ons het volgende op te nemen In de gister gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van boven genoemde Bank waren ver tegenwoordigd 175 aandeelen recht gevende op 154 J stemmen. Balaii3 en winst- en verliesrekening werden goed gekeurd, zoodat het winstsaldo zijnde f 2440.521/., op nieuwe rekening werd overgebracht. De heer G. Groot als commissaris aan de beurt van aftreding zijnde, werd met algemeene stemmen als zoodanig herkozen. Gezien de gestadige ontwikkeling der bank achtte de directie de uitkeering van een matig dividend aan het einde van het tweede boekjaar zeer waarschijnlijk. Voorts deelde de Directeur mede, dat pogiDgen in het werk worden gesteld tot aankoop van een nieuw perceel, waarin een nieuw bankgebouw zal kunnen worden gevestigd, geheel in overeenstemming met de eischen des tijds en achtte hij het waarschijnlijk, dat hiermede spoedig n iar wensch zal worden geslaagd. sehingen aan liet adres vnn den heer Roosevelt doen absoluut niet meer onder voor die, welke de rough ri- der-kolonel hein naar het. hoofd slingert. Het regent aanklachten en beschuldigingen aan beide zijden en de ten beschuldigt den ander van unfairheid of zoo- j als het in bokstermen heet van onder het middel a?' ..De Amerikanen zijn in hun nopjes en genieten alsoi zij 1 ommy Burns en Jack Johnson aan het werk j zagen. Gemengde ïuededeellugeu. EEN AARDBEVING. Volgens een telegram uit Mexiko heeft een aardbe ving Zeopoltan gedeeltelijk verwoest en 34 personen om het leven doen komen. Te Ciudad Guzman zijn 16 00011611. PREDIKBEURTEN (12 Mei.) Uit de omgeving. Herv. Gom. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Herv. Gem. te Heiloo, 91 /2 uur, Ds. Eilerts de Haan Evangelisatiosatielokaal te Heiloo, 10 uur, Ds. J. V Haksteen, van Haarlem. Hemelvaartsdag, 10 uur, Ds. J. P. Eriuga, van Amsterdam. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, ds. F. W. J. v. d. Kieboom. Herv. Gem. te Egmondbinnen, 10 uur, ds. II. W. Bosch. Herv. Gem. te Schermerhorn, 9'/2 uur, Ds. Heep te Stompetoren. Oer. Kerk, 9!/2 uur, preeklezeD. Herv. gem. Stompetoren, 91 /2 uur, geen dienst. ONBEVOEGD UITOEFENEN VAN DE' GE NEESKUNDE. Heden deed het kantongerecht uitsprsajk inzake het proces tegen mevr. Margaretha II., echtgenoote yan den heer J. O. alhier, die zich don 26sten April jongst leden had te verantwoorden, terzake dat zij in het tijdvak van 1 Mei 1911 tot 20 Maart 1912 zonder be voegd te zijn tot de uitoefening van het beroep van geneeskundige buiten noodzaak dat beroep heeft uit geoefend (gelijk men weet betrof het hier de middelen van dr. Hoekstra tegen klierziekte en bloedziekte). In hot vonnis wordt gezegd, dat, wettig en overtui gend is bewezen dat bokl. zich schuldig heeft gemaakt aan 4 der 5 ten laste gelegde, feiten, terwijl zij de midu delen bezit om zich een onbekrompen leefwijze te ver oorloven, dat het beroep van bekl. op de omstandig heid, dat zij rand gaf uit welwillendheid en mensch- lievendheid niet kan worden toegelaten, omdat ze een provisie geniet, welke afhankelijk is van het aantal bezoeken, dat bij haar werd afgelegd. Beklaagde werd veroordeeld tot betaling van 4 geld boeten elk van SO, subs. 4 maal 20 dagen hechtenis. ENGELAND. De beraadslaging in tweede lezing over het wetsontwerp betreffende zelfregeering aan Ierland, die 6 dagen heeft geduurd, is gisteravond in het Lagerhuis geëindigd. De bespreking is kalm ge voerd en er is niets, dat een wijziging van de houding der partijen doet veronderstellen. Zoowel de regeering als de oppositie spannen alle krachten in om zooveel mogelijk alle leden van haar partijen deel te doen ne men aan de stemming, die gisteravond eerst laat plaats had. Het ontwerp werd tenslotte onder luide toejuichin gen der ministerieelen in tweede lezing met 372 tegen 271 stemmen aangenomen. Het gerechtshof te Manchester heef den heer lom Maun gisteren tot zes maanden gevange nisstraf veroordeeld, nadat de jury hem schul dig liacl verklaard aan het schriftelijk en mondeling aanzetten van soldaten tot muiterij. Beklaagde sprak de gezworenen van de bank der beklaagden vrijmoedig toe en betoogde, dat de soldaten, wanneer zij de bur gerlijke overheid bijstaan, in geenerlei opzicht van andere burgers verschillen. „Ik vraag geen genade", zeide de lieer Mann. „Ik eisch alleen mijn natuurlijke rechten als man en Engelseh burger op." De voorzitter van het hof verklaarde in zijn samen vatting aan de jury, dat de meeningen van den heer Mann niets hadden uit te staan met de beschuldiging, die het ophitsen van soldaten tot ongehoorzaamheid aan hun officieren betrof. Het stond vast, dat de be schuldiging geenszins tegen de vrijheid van spreken gericht was. DUU SCHLAND. De Centrumspartij heeft de vol geude motie aangenomen: „De Centrumspartij spreekt de wenschelijkheid uit, dat de Rijksdag het besluit, zal nemen den Rijkskan selier te verzoeken spoedig stappen te doen, die ge ëigend zjjn de duellen, weldra tot het verleden te doen behooren; en dat hij vooral te velde zal trekken tegen den dwang tot uitdaging tot een duel en tot aanne ming dier uitdaging. „Het Centrum verzoekt den Rijksdag verder er bij den Rijkskanselier vooral aan te dringen, dat hij het zoo spoedig mogelijk daarheen leide, dat- de bepalin gen van den Kabinetsorder van 1897 over de beper king en vermijding van het duel overal en in alle op zichten zoo streng mogelijk worden toegepast en dat: lo. personen van eerloos gedrag voor een eerezaak on der alle omstandigheden niet in aanmerking komen; 2o. tegen de beleedigors zoo spoedig mogelijk en ge streng- worde opg.etferlen3o. eerezaken eerst na be handeling voor een eeregereoiit syoj-den uitgemaakt; 4o. weigering van een duel of zedelijke grondeu even min als geschillen, don dienst betreffende, of van par ticulieren aard tot voorwerp van de behandeling voor c-en eeipgerpcht gemaakt worden." ALWEER EEN LAGE STRAF. Voor het gerecht te Aube verscheen dezer dagen een jonge onderwijzer, Marcel Vignoud, genaamd, die K-.seliuldigd was zijn geliefde te hebben doodgeschoten. Door den rechter ondervraagd' verklaarde beklaagde, dat de verslagene bij hem op bezoek was, toen haar vader aan de deur kwam kloppen. Zij was hierdoor zeer verschrikt en zeide, dat ze niet naar huis durfde teiugkeecen. I oeu het kloppen bleef aanhouden, j vroeg liet meisje, dat haar minnaar haar zou dood- schieten met de revolver, die op den schoorsteenman tel lag. „Ik vuurde toon op haar, verklaarde de beschuldig de verder, „maar het eerste schot miste. Ze bleef er op aandringen, dat ik haar zou dooden, en ik mikte drie of vier keer op den muur, maar de revolver wei gerde at te gaan. Daarna laadde ik opnieuw, en na een proefsehot te hebben gelost, zette ik het- wapen op haar slaap en haalde den haan over. Het schot ging af." Zeer terecht merkte de rechter op, niet te kunnen begrijpen, dat de beklaagde, toen de eerste schoten met afgingen, zijn pogingen staakte, doch ze maar goedsmoeds voortzette. Op de vraag, wat hij verder deed, verklaarde Vig noud, dat hij alsdan het wapen tegen zich zelf keerde. Het eerste schot weigerde, bet tweede ging echter nf. Twee maanden lang had Vignoud daarna in bijna ho- peloozen toestand ziek gelegen, doch was ten slotte weer hersteld. De moordenaar werd vrijgesproken en alleen veroor deeld tot 3000 francs schadeloosstelling aan den vader van het slachtoffer. DE KOSTEN DEK OVERSTROOMING. Aan het Amerikaansche ministerie van landbouw schat men de door de overstrooming van de Missisippi aangerichte schade aan den landbouw op 50 millioeu dollar. De regeering laat 117,000 personen met voed sel en kleeding verzorgen, terwijl men verwacht, dat liet Congres nog 2 millioen dollar meer zal toestaan tot hulpversehaffing. iu HOEKHGUDEM en aanverwante Vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon 338. AMSTERDAMSOHE BEURIs. Opgave van het NOORD1IOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam, C 11, Alkmaar. Koers van Staatsleeningen. NEDERLAND. Ned. Werk. Sehuld BüirENLAN». Bulgarije Ta1-aksleeaiag Brazilië Funding Mexico binnsnl. J apan Oostenrijk Jan. Jul. Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Iwang Dombr. ,Ci. II pCt. II I» H i» f» i) 3i/s 2i/s 5 5 5 4 4 4 4 5 4 4 Va Financ. en Industr. ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Grondcrediet 'I II Ned. Handelmaatschappij resc. Barge ea Moorman Cultuur Vorstenlaudsu Wiaitbevv. pCt. 4 4l/s 4 div. EINDELIJK GESNAPT. Door den jager Tenkink te Winterswijk werd- in de bosschen van den vorst van Saltn onder Ratum met behulp van een foxterrier een vossenhol uitgegraven. Hij ving daarbij zes jonge vossen. Een der twee jongen, die in leven waren gelaten, lokte s avonds door haar geschrei do moeder-vos, en die werd toen door den jager met een schot hagel ge dood. Twee jonge vossen werden naar „Artis" te Amster dam gezonden. Tenkink had1 in den laatston tijd al oen kleine hon derd kippen aan Reintje de Vos moeten afstaan. EEN LEELIJK VERLIES. Een vrouw te Haarlem heeft aangifte gedaan, dat ze in een oud peluw, dot met den schoonmaak is opge ruimd, 110 aan bankbiljetten had' laten zitten, die r.an haar dochter toebehoorden. Bij onderzoek aan de gemeentereiniging bleek, dat het peluw was uitge stort en de inhoud iu een schuit weggebracht. DE KERKELIJKE KWESTIE TE URK. De bestaande oncenigheid tusschen oen deel der UIT DE BIJLAGEN. TT. en V stellen o.a. den Raad voor: een keuzo te doen uit een aanbeveling van twee personen, de dames O. van der HeijdeOver en A. BelonjeBosman, ter benoeming van een lid der damescommissie van bij stand voor het toezicht op liet onderwijs in de hand werken1; het Oranjeveem op de kaasmarkt voortaan gedurende liet gehc-ele jaar te doen werkzaam zijn en de bijdrage der gemeente in de loonen van allo kaas dragers te verhoogen met 20 en mitsdien te bren gen van 5 op 6 ct. per 100 K.G.; B. en W. uit te noo- digen een aanbeveling in te zenden' ter benoeming- van een ingenieur, eventueel hoofdopzichter bij den dienst van publieke werken op een aanvangsjnarwedde van 1700 met 3 drie-jaarlijksche verhoogingen van 100; het noodige crediet te verleenen voor de aan stelling van een opzichter voor den reinigingsdienst voor de stad, voorshands op een bezoldiging van 14.50 per week, welke bezoldiging zal komen ten las te van het bedrijf voor dien tak van dienst; te benoe men tot sta de-artsen, voor den tijd1 van vijf jaren, de heeren Dr. J. Dirken. R. G. C. Schroder, A. M. Conijn en J. Degenaar, ieder op een jaarwedde van 800 en tot stads-vroedvrouwen, eveneens- voor den tijd van 5 jaren, mcj. A. W. J. Schoonhoven-Vetter en O. W. van der Weele, ieder op een jaarwedde van 350, on der gehoudenheid zich in die betrekkingen te gedragen naar de bestaande of nader vast te stellen verordenin gen en instruetiën, wordende deze benoeming geacht te zijn ingegaan op 1 Januari 1912, met welk tijdstip zij van lninne en hare tot dien datum bekleede betrek kingen van stads-genees- of -heelkundige en stads- vroedvrouwen zullen zijn ontheven verklaard; het plan van uitbreiding der gemeente te herzien in dier voe ge. dat het gedeelte, begrensd door liet Scharloo, den Bergerweg. den Spoorweg, de Hoevervaart en den Westerweg kome te vervallen en worde vervangen door een gedeeltelijke indeeling, als is aangegeven op een bij dit besluit behoorend plan. ITALIë. Ia de Kamer heeft minister-president Giolitti er op gewezen, dat het ontwerp tot hervorming van het kiesrecht zeer gunstig ontvangen was. Hij verdedigde het wetsvoorstel in zijn bijzonderheden. Tiet wilde hot getal kiezers van 3 op 8 millioen bren gen. Met betrekking tot het kiesrecht yoor de yroqw heeft de heer Giolitti opgemerkt, dat men eerst tot ten herziening van het burgerlijk recht betreffende den rechtstoestand van de vrouw moest overgaan. Hij bestreed de stemming bij lijsten pp de evenredige ver tegenwoordiging, die in strijd waren met de Grondwet. De Kamer bezat een voldoende meerderheid om de re- gecring re steunen. De minister-president meende verder, dat de liberale partij, indien zij toonde op de hoogte van haar taak te zijn, niets van de hervorming te vreezen zou hebben. Hij geloofde, dat de intrede van de katholieke partij in het politieke leven iets goeds zou opleveren. Bovendien vreesde hij niet voor een overwinning van haar, zelfs niet voor een van de socialistische partij. Rl SLAXD. Aan boord van de Tesarewitsj die voor Ilelsingfors ligt is een deel der bemanning- gear resteerd en eveneens een aantal Finnen te Ilc-lsing- fors. Ettelijke huiszoekingen vonden plaats. Mot groote beslistheid wordt verzekerd, dat een komplot ontdekt is om liet schip in de lucht, te doen springen. De in verband met de bloedige gebeur tenissen in de goudwasscherijen aan de Lena stakende kleermakprsjrezellen te Moskou hebben getracht een -- t ra at betoog in g te houden, doch, werden door de poli tie uiteengedreven, 15 Personen werden In hechtenis genomen. BALKANSCHIEREILAND. Men meldt uit Salo- niki, dat. de Albnneezen de stad Djakova, tengevolge van het verwerpen van hun verzoek om voorrechten, omsingeld hebben, en de gemeenschap met Prizrend hebben verbroken. liet leger deed een aanval op de opstandelingen, waarvan de uitslag onbekend is. t> Westers uiker aa»d. A'darn Deli Langkat Idem pref. A'dam Serdapg Bindjey Deli Batavia Deli-Maatschappij Medan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst, Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dortsciie Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang j' Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak n Ketahoen Gew. R d' 1 Ph#f* Redjang Lebong Great Cobar n Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels M Car and Foundry Amerik. Stooniv.- Mij Common Marine Preferepf Marinebonds pCt. 41/s Comm. Peru aand. div.' Preferent n Spoorwegleeningen. Holl. iJz. Sp.-Mij, n Mij. tot expl. van Staatsspoorw. "n Deli Spoorweg AMERIKA. Atcli. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Den v. eu.R. Gr. Cert. aand. div. Kansas City South. »iPref',) I. Miss K. Texas C. v. F ew-York and Ontarie Norfolk Western C. v. Rock Island gew j, Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert v. Wabash gew. AMERIKA. Te Nieuw-York is bericht ontvangen, naoasn new dat de Mexicaansche regeeringstroepen onder kolonel j RUSLAND. Wladikawkas 18S6 bonzales j I. Zondag bij Cuatro Oienegas de opstande- lingen hebben verslagen. De rebellen verloren 600 man aan dooden en 1500 aan gekwetsten." De verlie zen der icgeeringstroepen worden uiet gemeld. f t De twee candidaten voor het presidentschap der HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. ereenigde Staten vechten als leeuwen. Mr. Taft - Idem hppft nu zelf erkend, dat het „geen tijd meer is voor OOSTENRIJK. Staatslsening I860 dames-msthodun'' en zijn krachttermen en verwen- R"SLAND. 18 4 Fremioleoningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. f100 s Gemeente-cred. BELGIE An werpen 18S7 pCt. 4 21/9 4 3 5 5 9 Me 92s/jj 673/. 976/, 103 46 J/, 89b(| 87 881 875/16 95«/i 993/, 100u4 96i/s 1851/2 118 170s/4 147.-1 159 626 309 365 85)'8 747, 56 76 396 88 81» 3 251/j 256/q 85 Vw 57i.'o 172 43/4 ISO/is 641/0 103/4 45I/0 833,4 971/8 §421/9 1043/4 104 3'4 22'1/16 349,16 251/4 597/, 28 391/1 11(0/8 27'Vts 109V! 28i '8 1688/4 81/2 867/is IOÓV16 10016/ie 83is 1226- U4i/o' 162 451 1() Mei 927/, 67 s/4 4« 89s/8 863/, 881/4 101 876/,. 998/4 185 174s/i 149.1 159 638 311 865 51 Ö'M 507 533 238)2 439 530 216 813 563 1713/4 793/4 380 94 83 251/4 251/n «013/16 581 k 172 18? R 647/8 103/4 461/8 85 971/4 23 311J/'l6 251/2 591/j 281/2 691/4 277/. 281/4 169 9i/8 87"/i6 106'/ij

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2