STADSNIEUWS BUITENLAND DE ITALTAANSCH-TURKSCHE OORLOG. daarop vergiftigingsverschijnselen: braken en diar- rhee. De moeder spoedde zich met het kind naar het zit tingslokaal van den Geneeskundigen Dienst, waar de doktoren Brouwer en Zeehandelaar de meegebrachte boontjes onderzochten. Zij constateerden, dat het wonderolieboontjes waren, en betwijfelden of daardoor vergiftiging was ontstaan. Het jongetje van v. d. B. kon weer naar de ouderlijke woning terugkeeren en knapte spoedig op. Anders ging het met het d-jarig dochtertje van Al- bers, wonende Oosterburgervoorstraat No. 80. Zij had, naar werd medegedeeld, met haar 10-jarig zusje eveneens van de boontjes gegeten. De twee meisjes vertoonden dra eveneens de bekende vergifti- gingsverschij nseleu. Terwijl het 10-jarig meisje door den Geneeskundi gen Dienst naar huis kon worden gestuurd, moest hot 6-jarig kindje in het Kinderziekenhuis worden opge nomen. Het was vrij ziek, ofschoon niet wordt geloofd, dat het ernstig zal afloopen. (Tel.) KEN KERK AEGEBRAND. Gistermorgen is de R.-K. kerk te Eede (Zeeuwsclx- Vlaanderen, aan de Belgische grens) afgebrand. Ver moedelijk is de kerk door den bliksem getroffen. DE ZEDEL1JKHEIDSWET. De Arr.-Reehtbauk te Breda heeft een inwoner van Tilburg wegens overtreding van art. 251bis tot drie jaar gevangenisstraf en een andere inwoner uit Til burg wegens het in bibliotheek houden en uitleenen van boeken, aanstootelijk voor de eerbaarheid, tot één maand gevangenisstraf veroordeeld. KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Edam heeft vastgesteld een nieuwe verordening op het havengeld te Volendam, waarin de bepaling is opgenomen, dat aan de gemeen tekas 5 cent verschuldigd is voor iederen passagier, die met een openbaar midldel van vervoer te Volendam aankomt, en dfiar de boot verlaat. Te Haarlem is opgericht oen comité van actie om een verbod te krijgen van het luidkeels venten op Zondag met koopwaren langs de huizen. Tengevolge van het drinken van kokende koffie is het kind van H. J., te Valkenswaard, gistermorgen overleden. Te Haarlem is bij het onder de wapenen komen van de landweer zekere W. B. afgekeurd, omdat hij. te dik was geworden en hij zijn uniform niet meer dragen kon. De rietdekker Jas. Ruijs te Herpt, had aangeno men om bij hot kasteel te Nederhemert de kraaiennes ten uit de boomen te stooten. Hij viel uit een hoogen boom en moest meer dood dan levend naar het gast huis te Heusden worden vervoerd. Zijn toestand is bedenkelijk. Te Sueek is een schip, met kalk en steen gela den, eigenaar en bevaren door sehipper de Boer, van Makkurn. gezonken. Er klonk plotseling een knal en rijf minuten later was het schip in de diepte verdwe nen, nadat de bewoners in allerijl aan wal waren ge bracht. Een stoker te Rotterdam, die door delirium tre mens werd overvallen, was zoo razend, dat hij door geen zes man te bedwingen was. Telkens wist hij zich aan hun handen te onttrekken. Na een lange worste ling kon men hem eerst meester worden. Men maakt zich thans nog al druk over den Elf- steden-rijwieltocht. De heer I. H. Faber, inspecteur bij het Staatstoezicht op de Volksgezondheid, heeft in 1888 in één etmaal ouder controle van den A. N. W. B. op een hoogen tweewioler 406 kilometer afgelegd gelegd In de „N. Courant" wordt onder het opschrift „een bruut op een fiets," melding gemaakt van een jongen man, die kans zag gedurende het tijdsverloop van een oogknippertje, over een afstand van pl. m. 12 Meter, drie mensehen neer te vellen, drie rijwielen te beschadigen, een paard uit zijn dommel te doen op schrikken en een krnchtigen aanval te doen op de schotten van een der vele vrachtwagens, welke op den Lutherschen Burgwal hun standplaats hebben! Te Wormer (N.-II.) werd! in' den laatsten tijd herhaaldelijk in een der fabrieken aan den Ringdijk meel gestolen. Ondanks scherp politietoezicht mocht men er tot nog toe. niet in slagen de daders te betrap pen. Eindelijk is het gelukt, twee personen, arbeiders van de rijst.pellerij „De Unie", aan te hou len, in het bezit van zakken meel, op den weg van de fabriek naar hun woning, die erkenden zich de laatsten maan den reeds meer ahn diefstal van meel en rijst te heb ben schuldig gemaakt. De 36-jarige Kroes te 's-Hertogenbc■sch, onge huwd, is in zenuwlijdenden toestand uit een zolder raampje gevallen of gesprongen en met het hoofd op de strnatsteenen terecht gekomen. Hij was morsdood. ALKMAAIUs EEREBURGERES. De commissie tot huldiging der nagedachtenis van mevrouw A. L. G. Bosboom Toussaint verzoekt ons het volgende op te nemen.: Gelijk reeds onlangs door ons is gemeld, hebben de plannen tot huldiging der nagedachtenis van me vrouw A. L. G. BosboomToussaint Alkinaar's Eere burgeres, vasten vorm aangenomen: haar borstbeeld, ontworpen door den beeldhouwer Falise, zal naar wij hopen op den herdenkingsdag, 16 Sept. a.s„ onthuld worden en Allernaar, zijne dankbaarheid aldus uit drukkende aan zijne groote Dochter, zal zelf een kunstwerk te meer bezitten, een aantrekkingspunt voor ieder ontwikkeld Nederlander. Dat de oommissie tot zoover hare plannen ten uit voer heeft kunnen brengen, dankt zij aan de offer vaardige medewerking van velen uit onze stad, van velen uit andere plaatsen, ook zelfs uit het buitenland, (o.a. Petersburg. Al deze bijdragen zijn haar toege vloeid in antwoord op hare circulaire, in Maart alom verspreid en toen de oplaag te klein bleek, dezer da gen in een tweede ocfitie vervolgd. Bij een nauwkeurige beschouwing der lijst van in gekomen bijdragen blijkt echter dat nog vele stadge- nooten, van wier belangstelling de Commissie over tuigd is. na ontvangst der circulaire niets naders van zicli hebben laten hooren. Een aannemelijke verkla ring is hiervoor wel te vinden, immers hoe menige cir culaire raakt verloren tusschen de papieren op de schrijftafel Zeker, de schoonmaak zal er nog vele hier en daar voor den dag hebben gebracht, en menig geadresseer de zal zich haasten, goed te maken wat door onwille keurig verzuim bijna in het vergeetboek was geraakt: het adres van den penningmeester is Mr. K. A. Cohen Stuart, Langestraat 74. Andoren en onder hen niet de. minst-volbloed Alk- maarders hebben oude gewoonten lief. Eene daarvan is: dat ze bijdragen gaarne schenken, mits een vrien delijke hand de lijst aan huis aanbiedt Do Commissie, gehoor gevende aan de wenschen van zooveel mogelijk alle belangstellenden voor haar doel, heeft zich daarom de zeer gewaardeerde mede werking weten te verzekeren van een aantal dames die zich bereid hebben verklaard, zoo noodig, nog eens aan te kloppen hier en elders. Zij dit artikel eene vriendelijke introductie van haar bij hen, wien ander» op den dag der onthulling, gewis een zucht van teleur stelling zou ontglippen: Hoe jammer dat ook ik niets heb bijgedragen tot deze huldiging van onze „Truitje Toussaint". Dat ook de leden van het Vorstelijk Huis be langstelling voor de huldiging van de nagedachtenis van Mevrouw Bosboom Toussaint aan den dag leggen, kan blijken uit bet feit, dat bij den penningmeester inkwamen 100 van H. M. de Koningin-Moeder, 50 van H. M. de Koningin, en 25 van Z. K. H. Prins Hendrik. HET AUTO-ONGELUK. Naar de oorzaak van het auto-ongeluk, op den Hei- ioërstraatweg, dat aan den scharenslijper Beeldman bet leven kostte, wordt doer de justitie een zeer erns- lig onderzoek ingesteld. Gisteren werden door den rechter van instructie gehoord de personen, die tijdens het ongeval in de buurt vertoefden, lieden moesten de heeren Geerke, IJossert en Bosman, die in de auto zaten, voor mr. Quintus verschijnen. De auto werd gisteren gefotografeerd en in beslag genomen. De Haagsche chauffeur Pak zal, zoo er termen voor een vervolging worden gevonden, terecht moeten staan wegens het veroorzaken van den dood door schuld, waarop een gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste negen maanden is gesteld. DIEFSTAL. Dezer dagen zijn, zooals we reeds meldden, uit de woning van den heer L. Buuren in de Wognumsche buurt kostbaarheden ontvreemd. Nader blijkt dat deze bestonden in: 1 juweelen broche (tak) waarde 100, 2 gouden ringen met ju weelen steentjes, 1 gouden ketting waaraan kruisje met juweelen steentjes. 1 gouden dameshorlogeket ting, 1 gouden dameshorloge, 1 blauw koralen ketting met juweelen slot), 2 dito armbandjes met gouden ka pittelstokjes, 1 zilveren remontoir-horloge met doublé ketting. De Commissaris van Politie te Alkmaar verzoekt inbeslagname en aanhouding en voorgeleiding van den onbekenden dader. REKENING GEMEENTE-REINIGING DIENST 1911. Ter voldoening aan de bepalingen der verordening op het beheer der gemeentebedrijven (Gemeenteblad no. 344), wordt de rekening der gemeentereiniging dit jaar voor de eerste maal ter goedkeuring aan den Raad der gemeente ingezonden. Zij vermeldt eene ontvangst van 45383.02° en een uitgaaf van 42322.10°, zoodat van het op de gemeen- tebegrooting dienst 1911 voor het bedrijf uitgetrokken bedrag van 22022 een som van 3060.92 niet benoo- iligd is. De ontvangsten, gebracht onder hoofdstuk 1 bedra gen voor compost 8737.20, voor diverse vuilnis 1253.073, voor puin 219.50, voor lompen, beenderen, ijzer enz. 1003.19, voor tonnen en trechters 68.20 en voor diverse ontvangsten 626.23. Onder hoofdstuk II zijn gebracht de tonnenbelas- ting en de beerputtenbelasting, onderscheidenlijk be dragende 6616.33 en 148.25, te zamen 6764.58, onder hoofdstuk 111 de ontvangsten van verschillen den aard ad1 40 en onder hoofdstuk IV als buitenge wone ontvangsten het op de gemeente-begrooting uit getrokken bedrag van 22022. Ten slotte is afzon derlijk genoemd! do opbrengst van den veestapel ad 4619.05. De uitgaven gebracht onder hoofdstuk I, betreffen de jaarwedden van den directeur en de ambtenaren, te zamen bedragende 3180.50, die onder hoofdstuk II, de kosten van schrijf- en bureaubehoeften enz. ad. 212.35; onder hoofdstuk III de verzekeringen en lasten ad 227.14°; onder hoofdstuk IV het onder houd en vernieuwing van paarden ad j 4627.75; onder hoofdstuk V d'e arbeidöloonen ad 25735.37; onder hoofdstuk VI het onderhoud' en aankoop van gereed schappen ad 3864.42"; onder hoofdstuk VII onder houd van gebouwen ad 235.39; onder hoofdstuk VIII het onderhoud van het land 245.13°, en onder hoofdstuk IX onvoorziene uitgaven 10.ten laat ste worden vermeld de uitgaven voor den veestapel ad 3984.05. Het wil de commissie voorkomen, dat de som van 3060.92, welke voor het bedrijf minder werd uitge geven dan daarvoor op de gemeente-begrooting is uit getrokken, niet als batig saldo in de onderwerpelijke rekening behoordo te worden verantwoord, en dut dienovereenkomstig het bedrag van hoofdstuk IV bui tengewone ontvangsten 18961.08 behoorde te zijn in plaats van 22022. ,I)e rekening zou dan in ont vangst en uitgaaf sluiten met 42322.10°. Overigens heeft het onderzoek der rekening geen aanleiding gegeven tot het maken van bemerkingen. De uitgaven werden door de overgelegde beseheiden verantwoord bevonden. Voorgesteld wordt: lo. de commissie van bijstand voor de gemeente- reiniging in overweging te geven, om voortaan in de rekening geen hooger bedrag als buitengewone ont vangst te verantwoorden dan werkelijk ten behoeve van het bedrijf uit de gemeentekas is geput; 2o. de rekening thans goed te keuren zooals zij luidt in ontvang tot een bedrag van 45383.02° in uit gaaf tot een bedrag van 42322.10°, met machtiging om het voordeelig saldo ad! 3060.92 over te brengen op de rekening over 1913. VERBETERING. In een deel der oplage van heden is een fout geslo pen in bet hoofdartikel. In de derde kolom moeten na den regel „gelijken tred" volgen de alinea's be ginnende met „Liefhebbers" en eindigende met „min- ermogenden." MUZIEKUITVOERING door het STEDELIJK MUZIEKKORPS, Directeur de heer H. A. MAAS ip Zondag 12 Mei van 2V2 tot 4% uur, in den Hout Programma: 1. Koning Albert Marsch Eilenberg 2. Feest-Ouverture Leutner 3. a. Ilortense Briffaux b. Aimons-Nous Lecocq 4. Fantasie uit de opera „I.e Postillon de Lonjumeau" Adam Pauze. 5. Wenu der Vater mit dem Sohne, Marsch a. d. Operette „Die keusche Susanna" Gilbert 6. Im Bivouac Mela ut 7. „Tiralala," Walzer a. d. Operette „Der tapfere Soldat" O. Strauss 8. Finale. KEUKINGSRAAD VOOR DE MILITIE. Tot plaatsvervanger van den voorzitter van den keuringsraad in het 3de militie-district in Noord-Hol land, is benoemd de heer J. D. Grevinek. luitenant kolonel, directeur van de Cadettenschool. EINDEXAMEN-GYMNASIUM De minister Tan binnenlandsche zaken heef bepaald, dat het eindexamen van het gymnasium alhier zal worden gehouden op 1, 2 en 3 Juli en tot committeer den aangewezen, onder wier toezicht dit examen zal worden afgenomen, de heeren dr. C. J. Vinkesteyn, in specteur der gymnasia, dr. F. J. L. Kramer, oud-hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, directeur van het Koninklijk Huisarchief te 's-Gravenhage, en dr. P. van Geer, oud-hoogleeraar aan de Rijksuniversi teit te Leiden, wonende te 's-Gravenhage. (Stct.) NED. HERV. KERK. De voorjaarsvergadering van de Algemeene Synoda le Commissie is Dinsdag 7 Mei j.l. te 's-Gravenhage geopend. De vergadering is aldus samengesteld: H. A. Leenmans, pred. te Harlingen, president; Dr. G. J. Weijland, pred. te Veere, vice-pres.J. Knottenbelt, te 's-Gravenhage, secretaris; A. A. Cremer Pz., pred. te Broek in Waterland; J. H. Offerhaus, ouderling te Meersen; Dr. J. A. Bruins, predikant te Idaard; Mr. L. J. Huber, o. ouderling te Veendam; D. Zoete, pre dikant te Lemmer; en C. I. Gronemeijer, ouderling te Utrecht. Onder de ingekomen stukken was ook een verzoek van den algem. kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Alkmaar, tot vernietiging van een besluit in hooger beroep van het prov. kerkbestuur van N.-Holland, d.d. 16 April j.l. inzake de bevestiging van kerkeraadsle- den. Dit verzoek werd gesteld in handen van de hee ren Gronemeijer en Huber. OPENLUCHTSAMENKOMST TE HEILO. Door verhindering van den heer W. H. Slinger zal de leiding van het „Gemengde Koor" van Vrijzinnig Her vormden, hetwelk op Hemelvaartsdag de openluchtsa menkomst te Heilo zal opluisteren, waargenomen wor den door den heer Willem Hespe van Amsterdam, di recteur van de Liedertafel ,,De Vereenigde Zangers" alhier. SCHEEPSWERF „NICOLAAS WITSEN." Van de scheepswerf „Nicolaas Witsen" van de fir ma W. E. Stoel Zoon alhier, is met goed gevolg te water gelaten; Een stalen luxe-motorjacht, lang 43 voet breed 8Va voet met teakhouten kajuit op het middenschip, met motor van 24 P. K. De boot is voor rekening van den heer P. W. Iluijser te Amsterdam. Een stalen luxe-motorbootje, lang 26 voet breed 6 voet met 5 P. K. motor, gebouwd voor rekening van den heer W. F. van Wijk te Wijk aan Zee. AGENDA. ZONDAG: Gemengd Koor voor Vrijzinnigen, repetitie Sl/s uur, bovenzaal café Central. Zangvereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor Orpheus," repetitie voor heeren, 12 uur precies, lo kaal Mooij, Koorstraat. De Dardanelleu zouden geopend1 worden en Europa was Rusland dankbaar voor zijn krachtig optreden bij de Porie, waai bij het Tsarenrijk zonder eenig voorbe houd een oogenblikkelijke opheffing der Dardanellen- sluiting eischte. De ministers te Konstantiuopel, die aanvankelijk snoefden, dat Turkije er niet aan dacht de versperring der zeeëngte op te geven, vóór de Itali- aansehe oorlogsschepen de Egeïsehe zee verlaten had den, bonden spoedig in. Kennis werd er gegeven van de onverwijlde opheffing der sluiting, de mijnen wer den verwijderd. en nu komt van morgen weer een bericht, dat de wederopenstelliug van de Dardanelleu voor onbepaalden tijd' uitgesteld isl DU1TSCHLAND. De Rijksdag nam tegen de stern- mem. der sociaal-democraten en Polen de verhooging van het effectief in vredestijd aan in den vorm zooals zij door de commissie was vastgesteld. Verworpen werd het soc.-democratische voorstel tot vermindering- van den diensttijd. De Minister van Oorlog zeide, dat Duitschland ie deren dag over een slagvaardig leger moet kunnen beschikken. De eensgezindheid tusschen den Rijks dag en de regeering, verklaarde hij onder bravo's, heeft bijzondere nationale beteekenis voor het welzijn van het vaderland. Het protest van den heer Borchardt tegen zijne uitsluiting van de vergadering van Donderdag in het Pruisische Huis van Afgevaardigden is gegrond op de overwegingen: lo. dat de uitsluiting in strijd is met het rijksweiboek van strafrecht, waarmede het huis houdelijk reglement niet in strijd! kan zijn, 2o. dat hij vooraf niet tot de orde is geroepen, 3o. dat afgevaar digden van andere partijen hetzelfde als hij gedaan hebben, en 4o. dat de voorzitter in 't algemeen niet Let- recht heeft aan een afgevaardigde voor te schrij ven van waar hij iemand in de rede mag vallen. Tal van sociaal-democratische lichamen te Berlijn publiceeren een oproeping tot protest-vergaderingen. De sociaal-democratische Rijksdaggroep zal een in terpellatie indienen in den Rijksdag, daar volgens haar meening een vergrijp gepleegd is tegen het rijks wetboek van strafrecht, dat gewelddadige verhinde ring' van afgevaardigden in de uitoefening van huu ambt strafbaar stelt. FRANKRIJK. Het te Tanger aangekomen bestuur van het landgoed van Rensehhausen bevestigt dat er een geheel ongegronde aanval heeft plaats gehad van 150 man Sjerifijnsehe troepen onder bevel van twee Fransche officieren, benevens een plundering van de farm en de gevangenneming van het inboorlingenper- soneel. Dezen werden door de Fransche officieren met kolfstooten mishandeld. In 't algemeen wordt in den laatsten tijd over de stelselmatige geweldpleging op Duitsche beschermelingen door Fransche militairen levendig geklaagd. Een Duitsehe semsar wordt se dert eenigen tijd in ketens gevangen gehouden, zender dat zijn vrijlating verkregen kan worden. PORTUGAL. Een officieel telegram uit Mozam bique meldt, dat er opstand is uitgebroken onder dé inboorlingen, in het noorden der provincie. Veertien inlandsche hoofden zijn gevangen genomen en zullen verbannen worden. AMERIKA. President Taft hield Woensdag 19 redevoeringen in Ohio. Hij is thans teruggekeerd naar Washington, om Maandag opnieuw zich naar Ohio te begeven en daar nog 90 redevoeringen te hou den, omdat de verovering van zijn geboortestaat voor hem van groote beteekenis is. Wat zal de corpulentie van den gezellig-dikkcn pre sident onder deze campagne lijden. Gemengde Mededeeliugen. EEN AFSCHUWELIJKE ONTDEKKING. Op het station te Warschau is een koffer aangeko men uit Kieff, waarin men drie verminkte lijken vond, die waarschijnlijk van een vermoord echtpaar en een 4 a 5-jarig oud kind afkomstig zijn. Van den afzen der ontbreekt elk spoor. DAT PAKTE ANDERS UIT Te Dortmund was iemand naar een waarzegster ge gaan, die hem voorspelde, dat hij tot zes maanden ge vangenisstraf zou. worden veroordeeld. De jonge man trok zich dit zoo aan, dat hij zich bedronk en aan een bekende verklaarde, dat de vrouw wel waarheid gesproken zou hebben en dat hij wel iemand' iets doen moest! Hij had spoedig daarna twist en verwondde iemand ernstig met een mes. Natuurlijk werd hij geverbaliseerd en veroordeeld. Maar bij de voorspelde 6 maanden bleef het niet 2 jaar kreeg hij. Hij zal nu zeker wel niet weer naar een waarzegster gaan. KORTE BERICHTEN. De Atlantische stoomschepen hebben talrijke reus achtige ijsbergen ontmoet, ofschoon zij een veel meer zuidelijken koers gevolgd hadden. Het bericht heeft in scheepvaartkringen onrust gewekt, omdat men meende dat de nieuwe koers ijsvrij zou zijn. ln Nieuw-York dreigt thans een kellner-staking, welke reeds uitgebroken is in het groote hotel Bel Mont. Zij dreigt zich over alle hotels uit te breiden, ofschoon de leiders van den Kellners-Bond moeitt doen, om het eerst later tot een uitbreiding der bewe ging te laten komen. De laatste berichten omtrent den toestand van den vlieger Védrines luiden bijzonder gunstig. Sedert Woensdag is zeer veel verbetering ingetreden. Nie mand wordt echter nog bij den gewonde toegelaten. In de prachtige kerk San Andrea della Valle te Rome is inbraak gepleegd. Het Christusbeeld, dat zich in een glazen kast in de kruiskapel bevindt, werd van alle kostbaarheden beroofd. De dieven bleven onbekend. Er zijn te Bilbao verscheidene gevallen van zon nesteek voorgekomen, waarvan één doodelijk. De overstrooming der Mississippi heeft volgens een officieel bericht van den gouverneur van Louisia na een schade van 240 mil'lioen gulden veroorzaakt. 375.000 menschen zijn dakloos. llargcrlijke stainl. GEBOREN. 10 Mei. Helena Johanna Elisabeth Maria, d. van Ja cobus Nicolaas Al en Alida Kuijs. Corne lia Johanna, d. van Lambertus Nicolaas van Es en Alida Cornelia Jonker. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 11 Mei. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsak Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 12 Mei. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 768.5 te Horta. Do laagste stand van den barometer 749.0 te Ma- linliead. VERWACHTING. Matige tijdelijk wellicht krachtige zuidwestelijke tot westelijken wind, aanvankelijk nog kans op regen of onweer, later tijdelijk opklarend, iets koeler. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDIIOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam, C 11, Alkmaar. 8t aa tsleenin g en. NKlERLANL). Nei. Werk. Sekuld BlhrENLAN». Bulgarije Tavaksleeni«g Brasilif Funding Mexito binnwil. Japan Oostenrijk Jan. Jul. Rusland Rope Consol 1906 1894 6e Km. Iwang Dombr. Koers van pCt. pCt. SVs Sl/s 5 6 6 4 4 4 4 5 4 41/b Finane. en Industr. ondernemingen enz. pCt. 4 4V» 4 div. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsck Qrondcrediet I) W Ned. Handelmaatschappij resc. Barge e» Moorman Cultuur Yorstenlandun Wlnstbew. Westersuiker aaad. A'dam Deli Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli-Maatscliappij Medan tabak Rotterdam Deli Sencmbah Tabak-Mij. Arnst. Rubber Cult. Gecons. Holt. Petrol. Cart. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dortsche Petroleum Moaara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleu rn-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. pr«f. Redjang Lebong Great Co bar Amalgamated Copper Br. Amer. Hide and Leather Anglo .'.mer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik. Stoomv.-Mij Common Marine Preferent Marinebonds pCt. 4tys Comm. Peru aand. div. Preferent Spoorwegleeningen. Holl. iJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli Spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. enjR. Gr. Cert. aand. div. Eric Kausas City South. n >1 pref. ,1 Miss K. Texas C. v. h ew-York and Ontario Nerfolk Western C. v. Rock Island gew Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert v. Wabash gew. RUSLAND. Wladikawkas 1885 pCt. 4 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. fl00 3 Gemeente-cred. 3 BELGIE Antwerpen 1887 21/3 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 3 OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 5 RUSLAND. 18 4 5 lOMei 927/, 67a/4 975/, 1035/ifi 46 89»/, 863/4 881/4 101 876/is 953/4 993/4 IOO1/4 96 i/e 185 118 1743/4 149.— 159 638 311 365 51 99 507 533 2381/a 439 530 216 313 563 1718/4 241 2011/s 853/4 68 571/4 798/4 380 94 88 251/4 251/2 6613/16 58Va 172 415/is 187's 647/8 108/4 461/, 85 971/4 2121/2 1043/4 1013/4 23 84Wm 251/2 591/3 281/s 691/4 1101/8 277/s 1091/3 281/4 169 91/s 876/i6 1061/46 100is/16 833 s 122s/, 1141/3 162 .451 11 Mei 92 67i k 1087/j6 46 s/, 863/4 88 1011/8 875/16 Mi/, 185 176 148.50 159 640 314 367 50 997'8 508 533 23816 440 535 2111/, 314 570 1731/4 243 2011/4 86 70 355 95 831/2 26 251/2 68 69ii/ia 4»/„ 185/8 648/4 107/, 461/4 85 971/4 228/4 351/4 265/j, 60 281'» 261/8 111 1/3 281 170 91/4 1001 Koers van het geld. Prolongatie 4'/8 pCt. Mededeelingen. De meeste aandacht was heden ge- iveetigd op de Oliemarktvoornamelijk Koninklijke liepen flink in prijs op, noteering 564V25703/4 slot 570; de handel was flink. Voor Amerika was de stem ming oveneens vast met koogore koersen. Tabakken

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2