~1Tü7t~e n l a~n d STADSNIEUW^ MEETING VAN DEN BOND VAN NEBERL. ONDERWIJZERS. ROMEINSCHE KATACOMBEN. Het i6 bekend, dat de heeren Diepen te Valkenburg (L.) voor een paar jaar begonnen zijn met het aanleg gen eener reproductie van de voornaamste gedeelten der Bomeinsche Katacomben in he.t rotspark te Val kenburg. Het gedeelte, dat reedis gereed is gekomen: een deel der Katacombe van Callistus, waarin o. a. de grafkapel der pausen en die van St. Cecilia, voorts de katacombe van Priscilla, waarin de capella graeca, en het baptisterium uit de katacombe van Pontianus, vormt een der aantrekkelijkheden van het plaatsje. Op 2 Juni a.s. zal de officieele opening plaats heb ben van nieuwe gedeelten, welke dit jaar zijn tot stand gekomen. Baron E. Kanzier, secretaris der commissie voor Christelijke Archeologie te Rome, zal daarbij de openingsrede uitspreken. C. A. A. DU DOK DE WIT Jr. Plotseling is overleden de heer 0. A. A. Dudok de Wit Jr., bekend suikermakelaar te Amsterdam, een be kende en zeer geziene figuur in sportkringen, o. a. op het gebied van' automobilisme, luchtvaart en vliegen. VERMIST. Sedert eenige dagen wordt vermist de manufaetu- rier Cohen, uit 's Heerenberg. Hij zou voor zaken naar Amsterdam gaan en had zijn zuster, die te Nij- kerk woont, bericht, dat hij haar op de doorreis zo"u opzoeken. Vooraf heeft hij nabij Cleve een klant willen bezoe ken, doch ook daar is hij niet geweest. Zijn zaken zijn volkomen in orde. Men vreest dat hem een ongeluk is overkomen. Sedert 19 April j.l. wordt te Hengelo (O.) ver mist de 28-jarige ongehuwde arbeider Gerrit Hoogste de, vroeger woonachtig te Stad Vollenhoven. Vermoed wordt, dat hem een ongeluk overkomen is. Alle na sporingen bleven tot heden zonder resultaat. Hij is geestelijk niet goed ontwikkeld. BOTER EN KAAS. De Vereeniging tot bestrijding van knoeierijen in den Boter- en Kaashandel droeg haar bestuur op, pro paganda te maken vo„r het controle-stelsel bij den verkoop van boter in eigen land. Het bestuur heeft gemeend die opdracht het best te kunnen uitvoeren, door op groote schaal circulaires te verspreiden, waar in het publiek wordt verzocht te eischen, dat de aan geboden boter gemaakt is onder contróle en dus voor zien is van het Rijksmerk. Met toestemming van den directeur-generaal van landbouw wordt te geljjk verzonden de ljjst der leden van de botercontrölestations in Nederland. SNIPPERS UIT HET HBLD. Gelezen op het reclamepapier van een straat koop man op Zondagsmarkt in de Joden Houttuinen bij een stapel damborden „Wegens afbraak van den Dam damborden te koop." Jong mevrouwtje, in moeilijkheden over haar nieuwste jongste dienstbode, slaakt aan het ontbijt de verzuchting „O, ik heb vannacht een nachtmerrie gehad oer onze daghit." UIT HOORN. Voor de gewestelijke uitvoering van het N. G. V. 29 en 30 Juni te Hoorn te houden, bestaat een onge kende belangstelling. Niet minder dan 43 mannen en 25 dames-turnvereenigingen met resp. 750 en 450 werkende leden hebben zich reeds aangemeld. Vertegenwoordigd zullen zjjn Alkmaar (3 vereen.), Amsterdam (18 vereen.), Avenhorn, Assendelft, Beem- ster, Berkhout, Edam, Haarlem, Helder, Hoogkarspel, Hoorn, Hensbroek, Koog aan de Zaan, Krommenie, Monnikendam. Oudkarspel, Oostzaan, Oosthuizen, Pur- merend, De Rijp, Schagen, Stompetoren, W. Schar- woude, Uitgeest, IJmuiden, Weesp, Westzaan, Wor- merveer, Wieringerwaard, Winket, Zaandam. VAN DEN LANGENDIJK. Gedurende de week van 6-tot en met 11 Mei werden aan de afslagmarkt, te Broek op Langend'ijk aange voerd 222 baal uien, 100 baal bieten, 6000 stuks bie ten, 800 bos rabarber en 60 zak aardappelen. UIT SINT-PANCRAS. Het weder opbouwen van het woon- en winkelhuis met bakkerij voor den heer A. Gutter alhier, onder beheer van den heer M. Uitenbosch, bouwkundige te Alkmaar, is o]>gedragen aan de heeren J. Bruin en J. Smit alhier voor de som van 3600. UIT OUDE-NIEDORP. In een Maandagavond gehouden vergadering van de afdeeling van den bond voor Staatspensionneering in het lokaal van den heer A. Mijts, werd tot afgevaar digde naar de federatie-vergadering te Schagen, die a.s. Zondag gehouden zal worden, benoemd de heer A. Wonder Pz. en tot plaatsvervanger de heer C. Bak ker. Tot bestuurslid, in de plaats van den heer A. Wonder, die af moest treden, werd benoemd de heer D. Krill er. De rekening over 1911 werd na onderzoek goedge keurd met een voordeelig saldo groot 7.13. De ont vangsten hadden bedragen 26.52, de uitgaven 19.39. UIT HARENKARSPEL. De voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de o. 1. SQhool te Kerkbuurt bestaat uit de heeren: 1. A. II. J. van 'tHof te Schoten. 2. N. Brunink te Sehellingwoud. 3. T. Hooiveld te Oude-Niedorp. KORTE BERICHTEN. Zondagmorgen is, waarschijnlijk door dieven die zich hadden laten insluiten, diefstal gepleegd in de des Zondags onbewoonde korenmolen aan de Coolvest te Rotterdam. In 't kantoor van den molenaar was het schrijfbureau opengebroken en wordt daaruit f35 vermist De dieven hebben de molen door de hoofd deur verlaten, doch deze open laten staan. De politie vond de deur open en ontdekte alzoo de inbraak. Van de daders is geen spoor te vinden. Een 78 jarige weduwe, die 1.1. Zaterdag bij een brandje in de Valkenburgerstraat te Amsterdam in haar woning brandwonden bekwam is overleden. Haar zoon, die haar te hulp snelde en brandwonden opliep, wordt thans in het Gasthuis verpleegd. Door een bewoner der Wijde K'-rksteeg te Am sterdam is aangifte gedaan dat ten zijnen nadeele 800 mark aan bankbiljetten, een bankbtijet van f 25 en f 8 aan zilvergeld zijn ontvreemd. Te Zaandam is een kindje van 14 maanden, van Oelker, dat onder de hoede van een 9-jarig kind speelde, in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en ver dronken. Bij een auto-wedstrijd van Batavia naar Soera- baja is do hoor Karei Wybrauds, hoofdredacteur van het „Nieuws van den Dag voor N.-I.", levensgevaarlijk gewond. Gistermiddag is in de Willemstraat te Amster dam een 8-jarige jongen door een groote vrachtauto overreden en onmiddellijk gedood. In een nieuw gebouwd pand aan de Nieuwe Laan te Delft, had Zaterdagmiddag een gasontploffing plaats, doordat een timmerman de onvoorzichtigheid had met een brandende lucifer naar een lek te zoeken, liet plafond stortte naar beneden. Eenige ruiten sprongen, terwijl de man brandwonden kreeg aan het gezicht. De chauffeur Br., uit Nijmegen, die het vorige jaar den sigarenhandelaar K., uit Nijmegen, uit den Zwanentoren te Kleef hielp ontsnappen, is eergisteren te Wijier aangehouden. Le landbouwer L. Benning, te Wittelte (Dr.), is Zaterdag bij het opladen van takkenbossen, van een' wagen gevallen, waardoor hij zoodanig aan de rugge wervels werd gewand, dat hij Zondagavond is overle den. Zaterdagmiddag is in het gehucht Heikant, on der Ilooge-Zwaluwe, een 7-jarige jongen van een ge laden zandkar gevallen; hij kreeg de kar over het li chaam, tengevolge waarvan hij is overleden. Als een bijzonderheid wordt vermeld1 dat bij een hovenier te Bergen op Zoom een merrie dezer dager, twee flinke veulens geworpen heeft, een mannelijk en een vrouwelijk, die het beide goed maken en waar schijnlijk in het leven blijven zullen. Gisternamiddag heeft op het Y te Amsterdam een aanvaring plaats gehad tusschen twee haven- stoombooteïi. De eerste kreeg een gat vóór de machi nekamer aan stuurboordzijde, In zinkenden toestand wer«l de boot gesleept naar de Ykade. De zieh aan boord bevindende passagiers, een 15-tal, werden door een andere boot overgenomen. Persoonlijke ongeluk ken hadden er niet bij plaats. Zondagnacht is in het pensionaat van de Zus ters, te Oerle ingebroken. Op een zuster, die onraad bemerkte, weid bij het openen van de deur geschoten, maar zij werd niet getroffen. De inbrekers ontsnapten en zijn tot heden niet gevonden. Het is nog onbekend, wat er aan geldswaarde gestolen is. Laatste^ berichten. DOODSLAG. 's-HERTOGENBOSCH, 14 Mei. De landbouwer J. van V., die 15 November te Uden Johanna van der Wielen wurgde en onder een paard wierp, is door de rechtbank wegens doodslag overeenkomstig den eisch veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf. DE ZEDELIJKHEIDSWET. In de appèlzoak tegen den 48-jarigen 2de hands boekhandelaar Frederik C. alhier, die bij vonnis van den kantonrechter veroordeeld werd wegens overtre ding van artikel 451bis van het W. v. Str. tot 2 geld boeten elk van 6 werd heden door de rechtbank uit spraak gedaan. Beklaagde was ten laste gelegd dat hij den 8sten December te Alkmaar voor het winkel raam van het perceel no. 17, gelegen aan den openba ren weg, de Doelenstraat, en vanaf dien weg zicht baar, openlijk heeft ten toon gesteld een tweetal boe ken, waarvan de op den omslag leesbaar gedrukte ti tels en afbeeldingen geschikt zijn om de zinnelijkheid der jeugd te prikkelen. De rechtbank vernietigde het vonnis van den kan tonrechter en opnieuw rechtdoende sprak zij beklaag de vrij. METNEED. Hedemnorgeu werd ter zitting van de arrondisse- ments-rechtbank alhier behandeld de zaak tegen Jan V., landbouwer te Zijpe, wien ten laste was gelegd, dat hij den lOen April ten zijnen huize Stendert Jo- han de Wit met een stoel op het hoofd1 had geslagen. Als getuige werd o.a. gehoord een 18-jarige Adam Del ver, een knecht van den beklaagde. Daar de Officier aan betrouwbaarheid van de verklaringen van dozen getuige twijfelde volgens Z. E. A. verklaarde getui ge onder pressie van den bekl. niets gezien te hebben van de mishandeling, hoewel hij zich in dezelfde ka.- mer bevond werd de terechtzitting eenigen tijd ge schorst; daarna werden getuige de verklaringen voor gelezen welke hij had afgelegd en werd hem door den President nog eens uitdrukkelijk gewezen op hetgeen kon volgen als er een valschen eed werd afgelegd door hem. Delver bleef evenwel volharden bij hetgeen hij reeds verklaard had, waarna de rechtbank zijn onmiddellijke gevangenneming gelastte. EEN ONGELUK. Hedenmorgen zijn een viertal werklieden, welke be zig waren met het bouwen van het blok huizen bij de spoorbrug, door een hen onbekende oorzaak van den steiger gevallen. Een hunner, B. J. Schut, werd nog al ernstig gekwetst doordat een kuip met kalk op zijn rug viel. Na door Dr. Straver te zijn verbonden, kon Schut per rijtuig naar zijn woning worden vervoerd, de ove rigen kregen minder ernstige verwondingen. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Uitspraken van heden. Hans T., zwervend, oplichting, 4 maanden gevan genisstraf. Johannes R zwervend, bedelarij. 12 dagen hechtenis. Hendrik M Alkmaar, mishandeling, f 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. Gerardus D., Klaas R, Jan H. en Bernardus Z., allen te Alkmaar, en Cornelia M. te Helder, weder- spanniglieid, de le f 15 boete of 15 dagen hechtenis, de overigen ieder 14 dagen gevangenisstraf. Fokke IJ.. Csllantsoog, wederspannigheid, hervat ting van het onderzoek op 11 Juli 1912. Willem Z Egmond aan Zee, vernieling, 2 weken gevangenisstraf. Frederik C., boekhandelaar, overtreding zedelijk- heidswet, vernietiging vonnis van den kantonrechter, vrijgesproken. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. Men deelt ons mede, dat morgen de Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting zal worden geopend. FOTO-TENTOONSTELLING. De heer Kroon, villa Erica, Bergen, stalt bij den heer Nederkoorn eenige kunstfoto's uit, welke hjj ons te voren heeft vertoond en welke doen zien, dat de vervaardiger zich, deels onder leiding van den hoffo- tograaf James Auiig Blazewitz te Dresden, niet zon der succes aan de fotografie heeft gewjjd. Zijn werk ondervond reeds veel waardeering, hetgeen blijkt uit de toekenning van een eersten prijs in een wedstrijd te Londen aan „Levensavond" en van een specialbn prijs aan de „Philosophen" voor de beste opzetting, voorts uit hetgeen het vakblad „De Camera" over den heer Kroon schreef. Dat blad toch begroette den heer Kroon als een nieuwen werker van beteekenis, van wien het mooi werk nog verwachtte. De heer Kroon verzocht ons er de aandacht op te vestigen, dat hij zich hier in Alkmaar tot September disponibel stelt voor opnamen in eigen omgeving, en dat de heer Nederkoorn gaarne opdrachten voor hem aanvaarden zal VEREENIGING YOOR GEZINSVERPLEGING. In de maand April bezochten de zusters 32 patiën ten, waaronder 6 fondspatiënten, terwijl 18 patiënten kosteloos verpleegd werden. Zij brachten 558 bezoe ken, waarvan 476 kosteloos. Eenmaal werd laatste hulp aan een overledene verleend. Eenmaal werd een dokter op het spreekuur bijgestaan. Donderdag a.s. wordt alhier in de groote zaal van de „Harmonie,' evenals in negen andere plaatsen van ons land een groote vergadering gehouden door den Bond van NederL Onderwijzers. In de vergadering, die om elf uur zal aanvangen, zal het woord worden gevoerd door de heeren Berg- meijer en an Zadelhof, die de verbetering van de fi- nancieele positie van den onderwijzer zullen bepleiten. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 6 tot ll^Mei zijn in het hadhuis van het Witte Kruis genomen 77 kuipbaden 103 regenbade le kl. en 201 2e kl., totaal 381 baden. AGENDA. DINSDAG Zangvereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor „Orpheus," repetitie voor dames, 7V2 uur precies, lo kaal Mooij, Koorstraat. Openbare Leeszaal en Boekerij, algemeene vergade ring in het gebouw Kaarsenmakersgracht, 8 uur. WOENSDAG. Zangvereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor „Orpheus," repetitie voor heeren, 8 uur precies, lokaal Mooij, Koorstraat. Gemengd Koor voor Vrijzinnigen, slotrepetitie, 8 uur, café Central Kinderkoor 4a/26 uur, Harmonie. Zang sn Vriendschap 7^—9 uur, Hermenie. Mannenkoor „De Vereenigde Zangers", geen repetitie. DUIT S CH LANDGister is in den Rijksdag na een lang debat aangenomen het voorstel van de com missie voor de militaire begrooting, waarbij is vastge steld, dat een weigering van een duel om godsdiensti ge redenen, zoowel als geschillen den dienst of parti culiere zaken betreffende, niet het onderwerp kunnen uitmaken van de behandeling door een eeregerecht. De duellant en de uitdagende partij moeten uit het leger worden verwijderd. Ook een amendement van de so ciaal-demoeraten, waarbij de officier die het duel wei gert, daarom niet mag worden verwijderd uit het le ger. werd aangenomen. Uit de discussie stippen we aan, dat de afgevaar digde Ledebour tot de orde geroepen werd, omdat hij zeide „Alle menschen, die het duel handhaven en tot een duel dwingen, staan op den laagsten trap van zedelijkheid". De predident zeide dat de allerhoogste persoon (de keizer) niet in de debatten mocht worden betrokken. De sociaal-democratische afgevaardigde antwoordde hierop „Als koninklijke prinsen moesten duelleeren, zou er wel gauw een kabinetsorder komen, waarbij het duel geheel verboden werd". De Engelsche „Times" hoopt, daf de tegenwoor digheid van baron Marschall in Engeland en toe zal bijdragen een betere overeenstemming tusschen beide volkeren te bereiken. Maar de „groote verwachtin gen", die zoo vrijelijk zijn uitgesproken in kringen, welke niet altijd goed ingelicht zijn, hebben geen en kelen degelijken of redelijken grond, zegt het blad en gaat dan aldus voort: Er is een grootere dwaling dan te denken dat onze buiten!andsche politiek niet be stendig is, vooral wat betreft onze vriendschapsbetrek kingen. Onze buitenlandsche politiek is een volkomen nati onale politiek, door de geheele natie goedgekeurd. Over den persoon van baron von Marschall schrijft het blad1: „Wij weten dat hij een goed Duitscher is en achten hem daarom niet minder. Wij weten ook, dat met al de openhartigheid van zijn manieren, hij een groot talent heeft vast zijn eigen gang te gaan, zonder te voren anderen te doen weten, welke weg dat is. Die gave heeft hij met. merkwaardig succes toege past op de Ilaagsche Conferentie. De Fransehe gede legeerden waren onder den indruk, dat zijn houding over de^kwestie van verplichte arbitrage, geheel was zooals men die kon wcnschen, op het oogenblik, dat hij onderwerp na onderwerp schrapte van de lijst van kwesties, waarop verplichte arbitrage zou worden toe gepast. Gedurende de geheele Iïangsche Conferentie maak te hij voortdurend gebruik van een bemiddeling, welke wij vertrouwen, dat hij op zijn nieuwen post niet zal gebruiken, daar dit zeker zou leiden tot misverstand en wantrouwen. Bladen en journalisten wist hij door tussehenpersonen te naderen en liet hij behandelen als te Berlijn, toen hij secretaris nan Bui tenia ndsche Za ken was. Er zijn personen, die meencn teekenen van een pers campagne te zien in eenige artikels, welke reeds zijn verschenen over de benoeming. Niets zou meer het doel, dat de heer von Marschall beoogt, schaden, dan iets dergelijks op Engelschen bodem te beginnen." Over de betrekkingen met Duitsclïland zegt het blad nog: De ware natuur van onze betrekkingen met Duitsclï land is door gezaghebbende personen bij tal van gele genheden de laatste jaren toegelicht. Deze verklarin gen hebben nooit van elkaar verschild, doordat de po litiek, waarmede zij in verband stonden, ook nftt is veranderd. Zij is evenmin thans op het punt te ver anderen. Wij hebben altijd gewenscht, dat beide vol keren in goede verstandhouding leven. Maar deze wensch is en blijft ondergeschikt aan een voorwaarde: men moet duidelijk beg-rijpen, zooals Sir Edward Grey heeft gezegd in 1905, dat niets wat wij doen met be trekking tot Duitschland op eenige wijze van invloed kan zijn op onze goede betrekkingen met Frankrijk. Dit was onze politiek zeven jaar geleden en dit is onze politiek van heden. De eerste minister heeft opnieuw bevestigd in woor den. die hoegenaamd geen twijfel laten, vóór het be zoek van Lord Haldane te Berlijn en na dit bezoek heeft Lord Crewe het nog eens met dezelfde duidelijk heid bevestigd. Daar waar wij vriendschap en ententes hebben ge vestigd, zeide de heer Asquith in Guildhall, zoeken wij die loyaal te handhaven en onaangetast te behouden. Onze vriendschappelijke betrekkingen zijn natuur lijk noch uitsluitend, noch naijverig, maar zijn ge grond op de wet der feiten. De vergadering van den Pruisischen Landdag is gisteien met de behandeling van dat proest van den lieer Borch: rdt aangevangen. Op straat voor het ge bouw was scherp politietoezicht, doch het kwant tot geen volksoploop. De plaatsen op de tribunes in het Huis waren alle bezet en ook de afgevaardigden bijna allen opgekomen. Een bespreking werd niet gehou den en het II nis besloot tot stemming bij oproeping van namen. Dit besluit werd onder groote vroolijk- heid genomen, en wel omdat tot de voorstellers daar van behalve de zes sociaal-deihocraten ook de conser vatieve afgevaardigde von Heydebrand, de zgn. onge kroonde koning van Pruisen, behoorde. In dit gedeel te van de vergadering werd' het voorzitterschap niet bekleed door den in de aangelegenheid betrokken voor zitter von Erffn, doch door den eersten ondervoorzi- ter dr. Porsch. Tegen het protest de conservatieven, de vrij-eruservatieven, het Centrum en de nationaal- liberalen, verder bijna alle afgevaardigden van de Vooruitstrevende Volkspartij. Daarvóór stemden de 6 sociaal-democraten en de 2 Denen. De Polen en 3 leden van de Volkspartij onthielden zich. Bij bekendmaking van het resultaat riep de sociaal democraat Hoffmann: „Zelfontmanning van de Prui sische DoemaEr werd echter geen acht op gesla gen, waarop de sociaal-democraten heengingen. Het Huis zette daarop zijn werkzaamheden voort. FRANKRLJK. Volgens de statistiek van het mi nisterie van binnen landsche zaken betreffende de ge meenteraadsverkiezingen is in 355 arrondissements hoofdplaatsen een meerderheid verkregen en wel van de vereenigde socialisten in 9, van de republik. so eialisten in 6, van de radicalen en socialistische radi calen in 175, van de republikeinsche linkerzijde in 93, van de progressisten in 35, en van de nationalisten en reactionairen in 37 hoofdplaatsen. In 4 daarvan is de meerderheid nog twijfelachtig. Het gerucht loopt, dat de zuidelijke stammen den zoon van Maclainin tot sultan hebben uitgeroe pen. BALKANSCHIEREILAND. Vierduiz end recru- ten van alle wapenen in Montenegro zijn tot oefenin gen in de verschillende garnizoenen opgeroepen. De regeering^ wilde met het oog op den treurigen toestand van den landbouw de oefeningen tot na de bebouwing der velden uitstellen, maar de Russische militaire zen ding stond op de onmiddellijke oproeping. AMERIKA. De „N.-Y. Herald" verklaart thans openhartig, dat het onmogelijk is te zeggen of de heer raft, of de heer Roosevelt het pleit zal winnen. Veel hangt af van den strijd in Ohio, want al moet president Taft nog slechts 90 stemmen hebben om in de Delegatie de meerderheid te krijgen, wanneer de verkiezing in Ohio eens ten gunste van den ex-presi dent Roosevelt uitviel, zou dit den president heel veel zwakker doen staan en hem een groot stuk van zijn populariteit kosten. Uit Nieuw-York wordt aan het „Berliner Tage- 1)1 att geseind: Tusschen de bondstroepen en de revo lutionairen heeft ongeveer 500 K.M. ten Zuiden van de Amerikaansche grens in de nabijheid van de stad Conejez, die door de opstandelingen veroverd en door de bondstroepen heroverd was, een beslissende slag plaats gehad. De strijd duurde tot zonsondergang. De rebellen werden teruggeslagen en verloren 10 ka nonnen. Het getal dooden en gewonden wordt op meer dan 500 geschat. De bondstroepen hebben hun overwinning hoofdzakelijk te danken aan hun goed ar tillerievuur. Het wetgevend lichaam van den Noord'-Ameri- kaanschen staat Ohio nam met de vereischte meer dan 2/s der uitgebrachte geldige stemmen (76 tegen 34 st.) een amendement op de grondwet aan, waarbij aan vrouwen het volledig kiesrecht wordt gegeven. In Augustus e.k. wordt dit amendement aan een referen dum der kiezers onderworpen. De wetgevende licha men van nog 4 andere staten, Kansas, Wisconsin, Ore gon, en in het begin van April ook Michigan, namen eveneens amendementen op de grondwet aan, die aan vrouwen gelijk kiesrecht als aan mannen geven. In de vier laatste staten zal in November a.s. een referen dum der kiezers uitmaken, of de vrouwen volledig bur gerrecht zullen krijgen. De uitslag in Ohio zal van grooten invloed zijn op de andere staten der Unie, want het aannemen van het amendement zou voor goed' aan de bewering een einde maken, dat alleen in de staten van het verre Westen de invoering van vrouwenkiesrecht mogelijk is. Het gebied Arizona zal zich het volgend najaar bij de Vereenigde Staten voegen. De Senaat heeft reeds besloten het vrouwenkiesrecht in het ontwerp voor de grondwet op te nemen. De Gouverneur van Califor nia en de burgemeester van San Fransiseo richtten een adres tot do Kamer van Arizona (Legislature), waarin zij Arizona aanraadden, om het in liun staat zoo gunstig werkende vrouwenkiesrecht in te voeren. Gemengde Mtededeelingen. HET ONVINDBARE LIJK. Te Hamburg zou het lijk van den overleden direc teur van het stadtheater te Königsberg worden ver brand De familieleden en vrienden van den overle dene kwamen Zondag te Hamburg aan, maar het lijk was er niet. Het lijk werd ook niet gevonden. Drie, vier uren gingen voorbij, velen dergenen, die den over ledene de laatsfo eer wilden bewijzen, vertrokken. Eerst later vernam men, dat het lijk tengevolge van een fout bij het rangeeren naar Hamburg— Ohlsdorf gebracht was. Alleen in tegenwoordigheid van de familieleden had toen de verbranding plaats. EEN BRUTALE DIEFSTAL. Zondagmiddag heeft in de Gare de Lyon te Parijs een brutale diefstal plaats gehad. Een dame liet haar bag ge een oogenblik onbeheerd staan om aan het buffet wat te gaau gebruiken. Deze gelegenheid nam een andere „dame" te baat om een klein koffertje mee te pakken. Toen de eigenares van het buffet terug keerde, schrok zij niet weinig, want het gestolen taseh- je bevatte 180.000 frs. aan geld. Dadelijk werd! de po litie gewaarschuwd, een surveiileerend' agent deed on middellijk onderzoek en kreeg inlichtingen, waaruit bleek, dat de dievegge naar de Gare de l'Est gereden was. Dadelijk reed de agent naar dit station en kon nog juist de „dame" en twee vrienden voor het vertrek aanhouden. JALOEZTE VAN EEN GRIJSAARD. Een zeventigjarige heeft te Pavia zijn eveuoude vrouw doodgeslagen, omdat hij vermoedde, dat zij hem bedroog! Na zijn misdaad ging de man naar zijn vrienden in een café, at en dronk kalm en wandelde vervolgens naar het kerkhof, waar hij zich met een scheermes eenige levensgevaarlijke wonden toebraeht. STORM EN ONWEER. Ook uit verschillende steden van Duitsclïland komen berichten in over een hevigen storm, die Zondagavond daar heeft gewoed. Te Keulen was het den geheelen dag zeer wann. Tegen den avond' stak een storm op, zonder dat in den aanvang regen viel. Tegen 9 uur viel echter een -tortregen gepaard met onweer, waardoor de tempera tuur aanmerkelijk daalde. De storm was zeer hevig en heeft op vele plaatsen schade aangericht. Hier en daar is hagel gevallen. De korrels waren zoo groot als duiveneieren. De bloesems hebben daardoor zeer veel geleden. Te Bochum is een onweer gevallen zoo ais men sedert menschenheugenis niet heeft bijge woond. Ook de Zaterdag geopende tentoonstelling van kookkunst werd niet gespaard. Men hoopt bin nen tweemaal 24 uur de aangerichte verwoesting te herstellen. Het oude kerkhof der stad is een beeld van verwoes ting. Nog andere gedeelten leden zware schade. In Dortmund ging het onweer mede gepaard met hagelslag en hevigen storm. Door omgevallen hoornen en bouwwerken werd het verkeer der electrische tram gestremd en ook de liehtgeleidingen werden buiten werking gesteld. Ook te Witten was de verwoesting' zeer groot. Door het omvallen van een telegraafpaal verkeerde een per sonentrein uit Löttringhausen komend, een oogenblik in gevaar, maar de machinist kon gelukkig nog bijtijds stoppen. Het circus van Otto Mark werd' tijdens den storm geheel verwoest.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2