A. Fortuin, BINNENLAND. BUITËNLAND ST A 1> S NÏËFW Langestraat, hoek Houttil. A.3L,KM Ik.A. JrL. ESN .MOORDENAAR AANGEHOUDEN. REGENJASSEN (in gummi- en waterproof.) CAPES (Loden-gummi-waterproof.) OLIEPAKKEN. OLIEJASSEN. ONL>BFlWIJ© I. PRINS Az., Oudegracht 285b* 833/, 1226/, 1141/s 162 451 643 3101/4 8621., 98s/, 538 238 439 538 2121., 312 558 1711/2 bijv. de heer Leguit ea de heer Thomsen op dezelfde wijze ageeren, wat moet er dan van onze vergaderin gen terecht komen, als ieder maar verlangt dat de deuren gesloten worden, als hij wat zeggen wil? Dat is geheel in strijd met alle beginselen van de gemeen- tewet en alle gezonde opvattingen. De heer Fortuin drukt er zijn spijt over uit, dat, wat hij vraagt, niet kan worden toegestaan. De voorzitter zegt, dat het hem zou spijten, dat indien do raad niet met het verzoek van den heer Fortuin mee kan gaan, deze daaruit de verkeerde con clusie zou trekken, dat de raad hem niet ter wille zou zijn, maar het gaat nu eenmaal niet, om telkens maar even de deuren dicht te doen, alleen om de pers te écarteeren. Men kan de gemeentewet in het regle ment van orde geen geweld aandoen. De heer Boelmans ter Spill is dat ge heel eens, hij weet echter niet of liij den heer Fortuin goed begrijpt. Als het is om over personen te spro ken, dan is er niets tegen, dat in besloten zitting te doen. Dat wordt meer gedaan vóór een benoeming of iets dergelijks. Als dat de bedoeling is, dan zal spreker den heer Fortuin gaarne steunen. De heer Fortuin zegt, dat dat zijn bedoeling niet is. Wat hij te zeggen heeft, zou hij in gewone omstan digheden wel in openbare zitting kunnen zeggen maar thans acht hij zich niet meer in staat, in het openbaar te spreken. Hij wil op deze wijze beslist ob structie voeren, omdat hij niet weer wil beoordeeld worden op de oneerlijke wijze van beoordeeling van de Alktnaarsche Courant. Spreker hoopt, dat de Raad hem in dezen zal helpen, hij heeft bij een stemming den Raad ook wel eens geholpen. U heeft, mijnheer de voorzitter, gaat spreker voort, een paar namen genoemd' juist van de jongste raads leden en ik geloof ook, dat zij met mij van meening zijn, dat het hier moeielijk wordt aan het debat deel te nemen, juist om die onwaardige critiek. Andere bladen critiseeren ook wel maar minder scherp. De voorzitter: Ik geloof niet, dat de heereu het mij kwalijk zullen nemen hunne namen te hebben genoemd: ik deed dit zeer toevallig. De heer Van den Bosch zegt niet met het verzoek van den heer Fortuin te kunnen meegaan. Het zou hem echter spijten, als de heer Fortuin, ind'ien spreker tegen een eventueel voorstel in dien zin stem de, daaruit zou concludeeren dat hij hem zou willen dupeeren. Terecht is opgemerkt, dat de vrijheid van spreken den raadsleden hier wordt gegeven. Dat men door de pers wel eens op de een of andere wijze minder aangenaam wordt becritiseerd, kunnen de raadsleden toch niet beletten. Het is spre ker daarom niet duidelijk wat de heer Fortuin wil, het gaat niet aan, daarover te stemmen. De heer Ter Spill heeft z. i. een weg aangewezen; in verband met een bespreking van personen kan men steeds een besloten zitting aanvragen. De voorzitter geeft den heer Fortuin in overweging zijn vraag in te trekken, docli vindt hij aanleiding om in verband met dit of het volgende punt een zitting met gesloten deuren aan te vragen, omdat hij personen wenscht te bespreken, dan is daar niets tegen. De heer Fortuin vraagt daarop voor het vol gende punt een zitting met gesloten deuren aan, er aan toevoegende, dat hij dit onder andere omstandig heden niet zou hebben gedaan. Het voorstel in zake de aanstelling van een opzich ter van de gemeentereinigiug wordt daarop goedge keurd. Do raad gaat thans over in een zitting met geslo ten deuren, die tot ruim 4 uur duurt. TWEEDE KAMER. In de vergadering van Woensdag beantwoordde do minister van financiën (de heer Kolkman) de interpellatie van den heer Treub betreffende het spoorwegkapitaal, hetwelk door onvoldoende afschrij ving zou zijn ingeteerd. De minister verdedigde de voorstelling van zaken der Staatscommissie, doch op enkele punten is de Staatscommissie te zwaartillend', bijv. in haar becijfe ring van de bedragen, welke zouden zijn ingeteerd. De minister vereenigde zich met de rentabiliteit-sbere kening der Staatscommissie en met hare beschouwin gen over de spoorwegfinanciën als onderdeel der staatsfinanciën in zooverre, dat hij voor buitengewone maatregelen geen aanleiding vindt, daar do minister van oordeel is, dat het staatsvermogen wel inteert ten uanzie.n van de spoorwegen, doch het overige staatska- pitaal toeneemt, door de andere bedrijven. Du finan- cieele toestand, door de spoorwegen veroorzaakt, mankt het echter wel noodig, ten behoeve van het staatsvermogen alle belastingvoorstellen te steunen, debietreeht, inkomstenbelasting en tariefwet. De minister van waterstaat (de heer L. II. W. Regout) bestreed den interpellant in diens critiek op do samenstelling en het werk der Staatscommissie, waarbij de heer Treub door zijn voorliefde voor staats exploitatie eenzijdig was. De minister besprak de oorzaken, die het spoorwegbedrijf ten onzent minder rendabel maken dan elders en sprak als overtuiging uit, dat staatsexploitatie onder die omstandigheden onze staatsschuld nog meer zou hebben verzwaard. De minister gaf een overzicht van de ontwikkeling onzer spoorwegen en van ons financieel beleid op dit stuk. Die voorgeschiedenis wijst er op, dat rente en aflos sing thans niet kunnen worden geëischt van het groo- te, vroeger in dc spoorwegen gestoken kapitaal. De minister ging iin bijzonderheden de afschrijving na en kwam tot een geruststellende slotsom. De mi nister geeft echter toe, dat sinds de spoorwegovereen komst van 1890 een meer bewust stelsel van afschrij ving behoort te worden uitgevoerd. Een onderzoek naar de afschrijvingen zei de minister toe en over eenkomstig dat onderzoek kunnen maatregelen worden genomen. De heer van Doorn (U.-L.) verwonderde zich, dat de interpellant zijn betoog geëindigd heeft met een pleidooi voor staatsexploitatie en hij de samenstel ling der Staatscommissie zoo gelaakt heeft. Spr. zag in de gebleken, geringe rendabiliteit der spoorwegen geen argument voor de waarschijnlijkheid van betere resultaten bij staatsexploitatie. De .spoorwegovereen komsten zijn niet de oorzaak van het tekort, doch het beleid van de ministers van fmanciën, die wat het Rijk van de maatschappijen kreeg in het gewone staatsbedrijf staken, in stede van behoorlijk afschrij vingen te doen. Hooger tarieven zouden de eenige mogelijkheid zijn om het spoorwegbedrijf rendabeler te maken. Wil men die niet, dan moet de staat bijpas sen, en dat is niets erg bij een bedrijf, dat de nationale welvaart zoozeer bevordert. De maatschappijen moeten en mogen niet meer af schrijven, willen zij op do hoogte van haar tijd blijven. Zij gaan vrij uit bij het gebleken tekort, de ministers van financiën en de Kamers niet. De heer T reub (V.-D.) zei in zijn repliek, dat hij geen uitspraak der Kamers nopens staatsexploitatie bedoelde. Spr. behandelde dan de persoonlijke kwes tie der samenstelling van de Staatscommissie, waarbij spr. over onbehoorlijke beantwoording vaji de zijde van den minister van waterstaat klaagt. Hij hield vol, dat de Staatscommissie partijdig was eu partijdig ge ïnstrueerd. Spr. hield vol, dat de afschrijvingen door de Staatscommissie niet te hoog zijn gesteld. De fout der spoorwegovereenkomsten is geweest, dat men te lage eisehen ten opzichte der afschrijvingen heeft ge steld. De spoorwegcontracten hebben ook tegengehou den een geleidelijke uitvoering vam werken, die onze spoorwegen up to date moesten maken. Spr. stelde ten slotte de volgende motie voor: „De Kamer, van oordeel dat beëindiging der spoor wegovereenkomsten van 1890 in het belang van 'sRijks financiën noodig is, gaat over tot de orde van den dag." Deze motie zal tegelijk met de interpellatie worden behandeld. Do M i n i s t r van Waterstaat meende alleen heden te moeten zeggen dat de Regeering het noodig achtte te protesteeren tegen het verwijt van den heer Treub dat de voorzitter van de commissie en die commissie zelf in hooge mate partijdig was. De Minister betreurde intusschen zich in het vuur zijner rede te hebben laten ontvallen dat de lieeT Treub zelf voorzitter had1 willen zijn van de commissie. Dit nam hij gaarne terug, doch handhaaft overigens zijn protest. Dinsdagavond 8 uur voortzetting. Dinsdag 11 uur ziekteverzekering. HOOGE RAAD DER NEDERLANDEN. Tot President van den Hoogen Raad der Nederlan den is in de plaats van mr. A. H. Th. Eyssell benoemd de heer jhr. mr. S. Laman Trip, vice-president, en tot vice-president de heer jhr. mr. W. H. de Sa vorm in Lohman. DE NEDERLANDSCHE PERS. De Times heeft, naar ons reeds uit Londen is ge seind, in een hoofdtikel over de aanstaande benoeming van von Marsehall als Duitsche gezant te Londen, ge zegd, dat zij hoopte, dat Marschall niet zou trachten op de Engelsehe pers invloed uit te oefenen. In den Haag, tijdens de tweede vredesconferentie, maakte hij, volgens de Times, voortdurend gebruik van dat mid del. „De entourage van den eersten Duitschen gede legeerde (Marschall) wendde zich voortdurend tot en maakte het hof aan bladen en journalisten, gelijk deze te Berlijn werden in beweging gezet toen hij rijksmi nister van buitenlandsche zaken was." Men zou uit deze woorden kuninen opmaken, dat, volgens de Times, de heer von Marschall tijdens de tweede Ilaagsche conferentie op Nederlandsche bladen elenzelfdën invloed uitoefende als dien hij te Berlijn als minister op -Duitsche bladen had. Indien dat die bedoeling is, dan kunnen wij dat tegenspreken. Wij zelf hebben van dergelijke pogingen van den Duit schen gedelegeerde of zijn „entourage" miets gemerkt, c-n wat de overige bladen van eenige beteekenis in ons land betreft, weten wij tegoed, dat ze onafhankelijk zijn, om een oogenblik te gelooven, dat zij zich hebben geleend tot een perscampagne als de Times schijnt te bedoelen. Wij herinneren ons wel, dat er destijds van andere dan Duitsche zijde pogingen zijn aangewend om in sommige bladen, maar niet in het onze, voor een of andere zaak stemming te maken, maar ook dat men daarvan bij de Nederlandsche pers niet gediend was. De bladen hier hebben bij de vredesconferentie zich geheel op onzijdig terrein gehouden. De Times moge gelooven, dat Engeland niet het eenige land van een op haar onafhankelijkheid! naijverige pers is. (N. R. Ct.) Gemengd nieuws. VERGIFTIGING. Omtrent de vergiftiging van de kinderen te Delf zijl wordt nog nader gemeld: Vier kinderen, van 4 tot 7 jaar oud', vonden op een middag aan de Binnenhaven aldaar een pakje, hetwelk zij openmaakten eu waarin zich een soort gebak be vond. De kleinen snoepten er van en na eenigen tijd begonnen ze allen te braken. Zoo spoedig mogelijk werd dr. Stenger ontboden en dez was weldra met de pleegzuster, mej. Colerus, aanwezig. Naar de meening van den dokter zijn de vier kinde reu vergiftigd door rattenkruit. Aanstonds werd van allen de maag leeggepompt en medicijnen toegediend. De toestand is momenteel redelijk, doch buiten gevaar is, volgens den dokter, nog geen der patiënten. Inmiddels is gebleken, dat de door de kinderen ge bruikte stoffen zijn gebezigd voor het dooden van rat ten en muizen en door een dienstbode in het water ge worpen. Twee der kinderen zijn zoontjes van den bootwerker E. P. Buitendam, de twee anderen van den bootwerker J. Buitendam. UIT GRAFT. Den 18den Mei is het 25 jaar geleden, dat de heer J. lvreijger en zijne echtgenoote A. KreijgerKlos de betrekking van weesvader en weesmoeder aanvaardden in tiet weeshuis van de Ned. Herv. Gemeente te Graft. UIT OBDAM. De eerwaarde heer J. Fit, pastoor alhier, is door een beroerte getroffen; de toestnnd van den 74-jarigen grijsaard is zorgelijk. UIT HENSBROEK. De heer P. Klerk, vroeger onderwijzer alhier, is den 13en Mei naar Oost-Indië vetrrokken ten einde daar werkzaam te zijn bij het onderwijs. UIT OUDKARSPEL. Aangenomen het beroep bij de Ned. Herv. Kerk al hier door G. de Leeuw te Ter Apel. KORTE BERICHTEN. De politie te Baraeveld heeft Woensdag een landbouwer gearresteerd, die, veertien dagen geleden, aan een koopman 75 eieren verkocht, doch op zijn briefje vóór dit cijfer eigenhandig een 9 geplaatst had. zoodat hij voor 975 eieren uitbetaald kreeg. Hij heeft volledig bekend! Woensdagmiddag is te Loosduinen een man door den bliksem gedood. Hij lag in den tuin van den heer A. Kortekaas te wieden naast een jongetje, dat onge deerd bleef. De man was afkomstig uit Schevenin- gen. Bij het uitzetten van netten verdronk Woensdag in het Leeker-Die, de visscher P. Jonker. Hij laat een vrouw en twee kinderen na. Een Noord-Brabantseh arbeider is Woensdag middag in verband met den brand' bij den heer Avis, Haarlemmermeer, in hechtenis genomen. Woensdagavond is te Waalwijk een leerling van de Ambachtsschool te Tilburg door een schoenmakers leerling te Waalwijk levensgevaarlijk verwond. Dc dader is in hechtenis genomen en heeft een volledige bekentenis afgelegd. De man, die Zondag op de Noorderbegraafplaats te Groningen eerst zijn kind doodschoot en daarna een poging tot zelfmoord deed, waarbij hij zwaar gewond werd, is in het ziekenhuis aldaar overleden, zonder het bewustzijn herkregen te hebben. Woensdagavond is bij de Keersluis te Viissingen een 32-jarige man uit de electrisehe tram gesprongen vóó deze stilstond; hoewel de wagenbestuurder dade lijk electrisch remde, werd' dë man door den bijwagen overreden en onmiddellijk gedood. Een 19-jarig meisje dat Maandagmorgen de ou derlijke woning in de Elisabethstraat te Leeuwardeu verliet, toen op een der bovenkamers brand uitgebro ken was en die des avonds te Groningen werd aange troffen, is naar het Huis van Bewaring te Leeuwar den overgebracht. Zij moet hebben bekend den brand te hebben gesticht. Een 18-jarige bakkersknecht uit Rotterdam, een neef van den vliegenier Van Bussel, ging met een 14- jarig meisje naar de loods waar het vliegtuig van Van Bussel stond. Ilij nam een revolver op die d'aar lag; tegelijkertijd ging het schot af en trof het meisje doodelijk. Laatste berichten. H. M. DE KONINGIN NAAR PARIJS. DEN HAAG, 17 Mei. Het overlijden van den Ko ning van Denemarken zal geen verandering brengen in het reisplan van II. M. de Koningin naar Parijs. MINISTER WENTHOLT. De afgetreden minister van Marine, de heer Went- holt, heeft ontslag aangevraagd als vice-admiraal eu gaat begin van de volgende week geruimen tijd1 in het buitenland rust nemen. EEN ZELDZAAM JUBILEE. SCHIEDAM, 17 Mei. Heden wordt een zeldzaam jubilee gevierd. Dr. C. J. Vaillant herdenkt n.l. den dag waarop hij vóór 70 jaar tot medecinae doctor werd gepromoveerd aan de Hoogeschool te Leiden. In 1843 vestigde dr. Vaillant zich te Schiedam, waar hij spoedig een goede practijk en een geëerde positie innam. Op de hedenmiddag gehouden receptie mocht de 93-jarige doctor ontzaglijk veel bewijzen van belang stelling, zoo uit Schiedam als van daarbuiten ontvan gen: gemeenteautoriteiten, de geneeskundige kring voor Schiedam en Omstreken, doctoren van elders, hoogleeraren, en tal van vrienden, die in van groote bewondering getuigende toespraken huldigden de be langstelling, die de krachtige grijsaard zoovele jaren en nog heeft getoond, voor alles wat de wetenschap betreft. TER NEUZEN, 17 Mei. Te Sluiskil is gearresteerd de 24-jarige Vermeulen die Dinsdagmorgen te Loke ren een gehuwde vrouw, Helena Meert, moeder van 2 kinderen, waarmede hij in ongeoorloofde betrekkingen stond, had vermoord. Voor zijn arrestatie had hij te Avel 150 gulden ge stolen, welk geld tot zijn inhechtenisneming leidde. DENEMARKEN. Op het plein van het paleis Amalienborg te Kopenhagen had zich. Woensdag ©en volksmenigte van 30 tot 40 duizend personen verza meld, toen minister-president Berntsen op het balkou van het paleis van Christiaan VII kwam en met luide stem uitriep: „Koning Frederik VIII is dood. Leve Koning Christiaan X!" De menigte begroette de verklaring van den minis ter-president met hoerageroep. Koning Christiaan trad daarop in generaalsuniform met het blauwe lint van de Olifantsorde om op het balkon. Hij ontblootte het hoofd en hield een door betuigingen vain bijval dikwijls onderbroken rede. Het treurige bericht heeft alle Denen getroffen, zeide Z. M. De Koning, mijn zeer geliefde vader, die hoopte gezond en wel' terug te keeren, is plotseling overleden. Een zware verantwoordelijkheid is mu op mijn schouders gelegd', doch ik hoop hetzelfde vertrou wen te genieten, waarmede men mijn vader tegemoet kwam. Het geluk, de vrijheid en de onafhankelijkheid van Denemarken zullen mijn doel zijn. De volksmenigte brak in een langdurig geestdriftig hoerageroep uit. De vlaggen op het paleis, die half- stoks gewaaid hadden, gingen omhoog en de forten vuurden het koningssaluut af. ENGELAND. Minister Churchill zeide gister avond aan een feestmaal dat het zijn plicht was dit jaar opnieuw het parlement gelden te vragen voor marine-personeel en materiaal. SENSATIE. Een talrijke nieuwsgierige menigte heeft zich Woensdag naar Nogent hegeven, waar de camelots kogels verkochten, die van Garnier zelf afkomstig heeten te zijn. Men heeft reeds 200 frank geboden voor den hond van Garnier, die door buren is opgevan gen. Een liedjeszanger wil het paviljoen koopen, om er een cabaret in te vestigen. DE GEMEENTERAADSVERGADERING. Aan de Haagsclie Nieuwe Courant ontleeinen we het volgende over het deel der gemeenteraadsvergade ring van Woensdag, dat niet door de vertegenwoor digers der Alkmaarsche bladen is bijgewoond: Ten aanzien van het voorstel van B. en W. betref fende bet aanstellen van een ingenieur of hoofdop zichter bij de publieke werken werden B. en W. ge machtigd, de vereischte maatregelen daartoe te ne men. Waar echter nog steeds wordt gewacht op het rapport der raadscommissie inzake het beleid van den directeur der gemeentewerken, zal de verdere uitvoe ring van dit voorstel nog gedurende een termijn vam 5 weken worden aangehouden. Het voorstel van B. en W. betreffende de kaasmarkt werd aangenomen, zoodat het Oranjeveem voortaan ook, met de vier andere Vcemeu, gedurende het gehee- le jaar zal werken, terwijl de bijslag der gemeente in het draagloon van 5 op 6 ct. per 100 K. G. werd ge bracht. Besloten werd voorts met de Kennemer Electrici- teit-Maatschappij een stroomleveringcontraet te slui ten ten dienste van de eleetrificatie dezer gemeente, waarvoor betaald zal worden: voor de eerste 50 K. W. 80 per K. W. en per jaar, voor de tweede 50 K.W. 70 per K.W. en per jaar, voor de derde 50 K.W. 60 per K. W. en per jaar, voor meerdere K.W. 50 per K. W. en per jaar. De eerste oprichtingskosten zullen voor de gemeen te, naar raming, 97.000 bedragen. Bij den aanvang der zitting werd de wenschelijkheid uitgesproken van het aanschaffen van een motor brandspuit, waaromtrent B. en W. al onderhandelin gen bleken te hebben aangeknoopt. De behandeling der verordening op het gemeente lijk werkloozenfonds en der nieuwe algemeene politie verordening werd tot de avondvergadering uitgesteld. EXAMEN-COMISSIE. In de commissie, welke dit jaar het rangscliikkings- onderzoek zal worden opgedragen van de adspiranten die wenschen te worden toegelaten tot de Koninklijke Militaire Academie, zijn o. a. benoemd de heeren A. II. P. Blaauw, P. M. de Wolf, J. A. Yerkuvl en J. N. van Beek, alhier. PRIJS BEHAALD. Bij de te Baarn gehouden kwartetwedstrjjden, uit geschreven door Baarn's Mannenkoor, is de 4en prijs gewonnen in de afdeeling „enkele mannenkwartetten" door „Kunstmin", alhier. Op de nationale bakkery-tentoonstelling, te Lei den gehouden vanwege de vereeniging van R. Kath. Bakkersgezellen, afd. van den R. Kath. Volksbond, is door den heer A. Burger alhier een 2e prjjs gewonnen in de afdeeling diversen van de door hem ingezonden Alcmaria cakes en Alkmaarsche jongen». De heer T. J. Witteveen (eig. F. van Wieringen) behaalde gisteren te Bussum met den hengst „Al- frides' den len prijs van den openingswedstrijd. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 19 Mei 1912. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Vinke. Avond C uur Ds. de Pree, Heidelb. Cat. Zond. 30. Kapel, 10 uur, Ds. Verwaal. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, Ds. H. Makkink. Doopsgez. Kerk, 10 uur, Ds. Westra. Rem.-Ger. Kerk, 10 uur, Ds. de Regt. Geref. Kerk, 10 uur en avond 6 uur, Ds. Idema, van Workum. Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaintstraat voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, godsdienst oefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 6 uur. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag 3 uur, vergadering van de Jongelingsvereeni- ging,, Paul us." Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van 81/, tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 5% tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- thous", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Herv. Gem. te Heiloo, 91 /2 uur, Ds. Eilerts de Haan. EvaDgelisatielokaal te Heiloo, 10 uur, Ds. P. H. de Pree, van A lkmaar. Horv. Gem. te Bergen, avond 7 uur, ds. Th. J. v. d. Kieboom. Herv. Gem. te Egmond aan den Hoef, 10 uur, ds. H. W. Bosch. Herv. Gem. te Schermerhorn, 91 /2 uur, de heer J. van Dorp, cand. tot den H. Dienst te Utrecht. Ger. Kerk, 91/2 uur, preeklezen. Herv. gem. Stompetoren, 9!/2 uur, Ds. Heep. AGENDA. ZATERDAG: Liedertafel „De Vereenigde Zangers," spoedverga dering, kleine zaal Harmonie, 8^2 uur. in BOEKHOUDER en aanverwante vakken ter opleiding voor praktik en examens. Telefoon 339, AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET. Koers van Ned. Staatsleeninge» NBJERLAND. Werk. Sekuld pCt. 5 5 5 4 4 4 4 5 4 41/8 II 41/8 99 4 div. II II r. II aand. II II II 91 11 11 •1 II II II 11 II II II II >1 II II II BUITENLAN». Bulgarije Ta^aksleonhsg pCt. Brazilië Funding Mexieo hiunenl. Japan Oostenrijk Jan. Jal. Kusland Hop» Consol 1906 1894 6e Em. Iwang Dombr. Financ.enlndustr. ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsck Grondcrediet II W Ned. Handelmaatschappij resc. Barge em Moorman Cultuur Toret»nlandem IFin «tbs Westersuiker A'dam Deli Langkat Idem pref. A'dams Serdang Bindjey Deli Batavia Deli-Maatschappij Medan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Gert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petrsleuss Dortsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. pref. Redjang Lebeng Great Cobar Amalgamated Capper Cf. Amer. Hide and Leatker Anglo Amer. telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik. Stoomv.- Mij Common Marine Preferent Marinebonds pCt. 41/3 Comm. Peru zand. div. Preferent Spoorwegleeningen. Holl. iJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Sta&tsspoorw. Deli Spoorweg AM BRIK A. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en.R. 8r. Cert. aand. div. •ric Kansas City South. u v praf. 1. >1 Miss K. Texas C. v. N ew-Tork and Ontarie Narfolk Western C. v. Rock Island gew Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert v. Wabash gew. RUSLAND. Wladikawkas 1886 p«t. 4 Premieleeningen. NED1RLAND. Stad Amsterd. flOO 3 •emeente-cred. 3 BELGIE Antwerpen 18S7 2l/j HONGARIJE. Hongaarsehe Hyp. 4 Idem 8 OOSTENRIJK. Stftfttsleening 1S60 5 RUSLAND. 18 4 5 15 Vlcii 910/4 68 975/, 1039/16 461/2 878/4 895/, 868/4 881/4 101 873/1, 993/4 IOO1/4 96i/2 1847/, ne 175 148.50 159 649 319 373 51 99i/8 510 544 2381/5 445 544 2161/, SI61/3 57ui/a 173 2441/g 206 87i/3 70 571/s 82 358 94 837/, 265/, 256/, 705/, 59 5/, 1737/, 43/4 181/3 648/4 101/2 461/a 858/4 977/, 2411/4 1077', 1048/4 218/4 357/w 255/, 6O1/4 28 Va 881/* 29 is Ul15/i<J 28 7/8 17112 91/4 8715/16 106V16 1001/4 17 Mei 915/, 681/3 461/3 891/., 868/4 88 967/,, 99s/4 184 it, 122m 174i/3 148 210i/g 203 871/0 70 561 8O1/4 350 96 831/8 268/4 251/0 691/4 58a 174 45/, 18i 4 64S/4 11 46i/a 851 98 1071/4 21 351/4 251/4 59i/s 28 39 281/g 283 I681'o 9 863/4

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2