STADSNIEUWS. BUITENLAND. Atf VOfy' A A r- rOxf P Dit zijn enkele doeleinden waarvoor WEER EEN BRAND IN KONSTANTINOPEL. No. 19083 50.000. Nos. 4727, 7308, 7434, 10025, 12983, 1G946, 18959 elk 1000. Nos. 782, 1406, 3663, 3667, 12779, 14253, 15984 elk 400. Nos. 6131, 8029, 8602, 14000, 15996 «lk 200. No®. 842, 1930, 2106, 4912, 7840, 10124, 12152, 12146, 11214, 15064, 16212, 16816, 18689 en 20105 elk 100. DE BAKKERSWET VERWORPEN. 5 Juni. ook voor Bergen kunnen verkregen worden, dan zou hij tot aansluiting durven adviseeren. Op een vraag van den heer Oldenburg antwoordde de voorzitter dat 1 Mei 1913 Alkmaar moet zijn aan gesloten. Verder werd op deze aangelegenheid niet ingegaan. Bij de rondvraag vroeg de heer Maschmeijer inlich tingen omtrent de aanbesteding van de bestrating van den Bergerweg. Geschiedt dit zoo laat in het jaar, dan zou het transport der steenen te duur worden. Naar aanleiding van een vraag van den voorzitter of de raad een meening had omtrent die aanbesteding, b.v. het leveren der steenen in eigen beheer, uitte de raad zich algemeen voor aanbesteding en bloc en om met de uitvoering niet eerder te beginnen dan begin September. Het vorzoek van den heer Min om door de gemeente te worden aangesteld als de legger van de straat, werd, nadat de heer Baltus dit had voorgestaan, na «enige algemeene besprekingen ingewilligd op voor waarden in het contract met den aannemer op te ne men. De heer Baltus vroeg waarom de smid, die onge veer 10 jaren in do gemeente woont, nooit eenig werk aan de gemeente levert. De voorzitter antwoordde daarop, dat het smids- werk over liet algemeen zoo weinig van beteekenis is, dat het B. en W. meestal niet gewen scht voorkomt, dit over meerdere personen te verdeelen. De openbare vergadering werd1 daarna gesloten. UIT OUDE NIEIJORP Door wijlen den heer Ds. Jb. Wijs, die vroeger al hier eenige jaren predikant is geweest, is aan de Ne der d ui t-seh Hervormde gemeente alhier een legaat ver maakt groot 200. |eT om vraagt, de mooiste en zeldzaamste duinplanten verschaffen, juist zooals dat in Zwitserland gebeurt in de Jardins alpins. Van harte hoop ik, dat dezo maatregel tot bescher ming en behouid van de duinflora door veler hulp mo ge slagen." UIT SINT-PANCRAS. Sedert een paar jaar is de zetkooiregeling van de vereeiniging „De Tuinbouw" a'lh'ier in werking en voldoet uitstekend. Algemeen worden door de aange sloten leden de bepalingen dier regeliVig iinl acht ge nomen, waardoor zaad en kooien met vrij groote zui verheid gekweekt worden, wat voor deze koolstreek een levensbehoefte genoemd1 mag worden. Om ,nu ook de huurders' van gemeente-, armbestuur- en kerke-akkers, die niet bij de tuinbonwvereeniging zijn aangesloten, te noodzaken de zetkooiregeling toe te passen, heeft „De Tuinbouw" aan den Raad der gemeente, aan 't Armbestuur en do Besturen va.u Ker kelijke gemeenten, verzocht iini de huurcontracten te bepalen, dat de huurders varplicht zijn zich te houden aan bovengenoemde zetkooiregeling. MISDAAD Te Zuidwolde overleed plotseling het 11-jarig zoon tje van een zekeren O. Daar de gestorvene een vrij ernstige wond' aan zijn voorhoofd had, dacht men aan misdaad. De politie stelde een onderzoek in, terwijl de justitie te Assen sectie op het lijk verrichtte. De vader vertelde, dat zijn zoon 's morgens, bij het uit bed stappen, voorover op de kachel gevallen en aan het hoofd verwond is. Van een en ander is proces verbaal opgemaakt. De vadeT is in voorloopige hech tenis genomen. EEN PLANTENTUIN VOOR DE DUINFLORA. In de Levende Natuur betoogt de heer Jac. P. Thijsse, dat het eene mooie dluinplekje voor, het an dere na, te niet gaat. De bloembollencultuur, de vil- labouw, de aanleg van waterleidingen alles op zich zelf zeer goede zaken bedreigen de diuimflora met geheelen ondergang. In de afgelegen hoekjes, waar niemand komen mag en waar vooral, helaas terecht, het gilde van de groene trommel wordt geweerd, groeien nog wel mooie dingen. Do gewone wandelaar echter heeft do grootste moeite, om bekend te raken met de beroemde figuren uit de bloemenwereld der duinen. Zelfs op Texel wordt dat al moeilijk en Ter schelling is voor de meesten maar niet zoo gemakke lijk te bereiken. Het is daarom met bijzonder veel genoegen, dat ik, zoo gaat hij voort, thans onze lezers kan mededeelen, dat de eigenaars van de Berger duinen besloten heb ben, een groote, lage duinpan, in de nabijheid van de zee, geheel in te richten als botanischen tuin voor de duinflora. Het is de beroemde Parnassia.-pan bij of liever in de élite-badplaats Bergen aan Zee. Dit epi theton élite beteekent niet, dat alles in de élite-bad plaats Bergen aan Zee duur en onbereikbaar is, maar wel dat men tracht daar alle misstanden te vermijden, die in andere badplaatsen min of meer gevoelige men iehen zoo dikwijls hinderen. Zoo zou, bij een g< wone opvatting, de Parnassia-pan zeer zeker verwerkt zijn tot een villa-paik, maar nu komen de villa's om de pan heen en die geheele vinkte wordt een plantentuin voor de duinflora. Er is reeds een begin van uitvoering gemaakt. Eei, •telsel van harde paden doorkruist de heele pan en verdeelt die vanzelf in een aantal afdeelingen, som mige hoog liggend, andere slechts enkele centimeters hoven het grondwater, zoodat elke plantensoort, er den gewenschten vochtigheidstoestand kan krijgen. Wat er reeds staat, en dat is niet weinig, vormt de onwaar deerbare kern, Hooge duindoorns leveren beschut ting, eglantiers ontbreken niet, kruipwilgen houden den bodem vast en daartusschen wemelt het nu al van Pirola cn Pnrnassia, Terwille van de interessante flora der duinboschjes worden ook al bosc'hjes aange legd van berk en els en Oostenrijksehen den en men zal er niet tegen opzien, om wagonladingen van bosch- grond uit. andere pannen hierheen te brengen. Ik ben zolden zoo in mijn schik geweest als op dien Zondag een paar weken geleden, toen ik daar een kijkje kwam nemen en de mogelijkheid besefte van wat hier tot nut en vreugde van duizenden menschen tot stand kon komen. Bovendien zaten de tapiüten en de kneutjes te zingen, dat het een lust was, een geelgestreepte pad speelde in het pas gegraven vij vertje, een hagedis sloop weg onder de dorens, alles ten bewijs, dat als eenmaal de plantentuin tot bloei geraakt, een rijke en interessante dierenwereld ook niet ontbreken zal. De bedoeling is, alle duinplanten in zoo groote hoe veelheid aan te kweeken, dat men de gelegenheid kan hebben hun levensgeschiedenis te bestudeere.n. De groote uitgestrektheid van den tuin maakt zoo iets mogelijk en de ligging waarborgt om zoo te zeggen het natuurlijke im het gedrag onzer 'kweekelingen. Wie helpt nu mee dien tuin te bevolken? Natuurlijk mag dit niet geschieden door ontvolking van andere duinplekken. Maar waar een plekje, zooals ik in den aanhef van dit opstel schetste, ten ondergang is ge doemd, kan men gemakkelijk de belangrijke, de kost bare planten redden en zo opzenden naar het asyl in de Parnassaia pan. Bovendien kan mem altijd'1 zaden en stekken verschaffen en ook is het volkomen in den haak. als men van den grooten overvloed, die elders iheerseht, een kleinigheid aan oris zendt. Ik denk hier bijvoorbeeld aan een paar zoden lepeltjesheide (Vac- ciniutn macrocarpon) die we zouden kunnen ontvan gen van Terschelling. Wie wil meewerken kan zich voorloopig bij mij aangeven, met. vermelding van de bijzondere planteu, die hij of zij wil lei-eren. Ik droom nog van iets anders. Menigeen wil graag de beroemdste duinplanten kweeken in eigen tuin. De ze zucht heeft aan duineigenaran al dikwijls verdriet len ergernis berokkend. Maar als onze Parnassiattuin eenmaal tot bloei geraakt, kunnen wij aan ieder, die KORTE BERICHTEN. Zondag kwam nabij Harderwijk iin de Zuiderzee terecht een luchtballon, waarin twee personen, Duit- schers. Booten uit Harderwijk verlosten de reizigers uit hun netelige positie. Ook de ballon kon geborgen worden. Zondagmorgen was men uit Hannover ver trokken. Een kind te M^ntinge, dat door een 14-jarigen jongen met een aardappelschoffel op het hoofd1 werd geslagen, is aan de gevolgen bezweken. Terwijl een landbouwer te Schottersfhuizen, de zer dagen bezig was sehuttingpalen in den grond te pla'an, trof hij zijn, elfjarig zoontje tegen 't achter hoofd en wel zoo ernstig dat het kind een paar dagen later is gestorven. Gistermiddag is een ruim 7-jarig doofstom jon getje te Finsterwolde, onder de stoomtram geraakt en op slag gedood. Een dienstbode te Amsterdam, die den laatsteu dag in haar betrekking was, nam uit een lade weg een diamanten speld! en een portefeuille, inhoudende 475. Bij onderzoek vond' men haar op een boot, die juist naar het buitenland zou vertrekken. PROTESTANTENBOND. In de gister gehouden ledenvergadering van den Ned. Protestantenbond, afdeeling Alkmaar, wa® aan de orde de benoeming van 3 bestuursleden. De heer J. F. Lubbe en mej. G. Bakker weiden herbenoemd, terwijl in do plaats van d'en heer V. S. Ohmstede, die zich niet herkiesbaar stelde, werd benoemd de hoer ds. II. Makkink. Voorts werd in principe met alge meene stemmen aangenomen, het bestuur machtiging te geven tot het memen van die maatregelen, die lei den tot de ontvangst van de algemeene vergadering van den Ned. Protestantenbond in October 1913. Dit belangrijke besluit kan vooral worden genomen op mededeeling van het bestuur, dat volgens betrouwbare bron, voor een godsdienstige bijeenkomst een der kerkgebouwen van de Ned. Herv. Kerk zal beschik baar zijn. Na enkele kleine mededeelingeu en be sluiten werd de vergadering gesloten. „ZIEKENHULP." Gedurende de maanden Maart, April en Mei 1912 werd door bovengenoemde vereeniging aan verschil lende personen 1204 L melk en 140 eieren verstrekt. EEN UITSTALLING. Gebrs. Bervoets hebben in de uitstalling aan de Payglop-zijde van hun perceel een bijzondere uitstal ling gemaakt. Strankltooneeltjes dienen om op de keurige kinder pakjes de aandacht te vestigen. Het geheel maakt een nardigen indruk. ARROND1SSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 4 Juni 1912. HET TRAMONGELUK TE EGMOND. Gisteren stond! terecht Edmomd Jules Theodoor P., rangeerder-wissehvachter bij de H. IJ. S. M„ wo nende te Egmond aan Zee, door wiens schuld den 16en April j.l. toen hij te Egmond-Binnen aan het rangee ren was met een zandtrein een botsing veroorzaakt werd tuaschen dien zandtrein en een personentrein die van Alkmaar kwam, ten gevolge waarvan ernstige inaterieele schade werd aangebracht. Beklaagde bekende 's morgens om ongeveer 6 uur bezig te zijn geweets't ïuet het rangeeren van een zand trein, hij haalde den wissel zóó om, dat do trein in de richting van de hoofdlijn reed, die juist verboden was. Bekl. verklaarde dit gedaan te hebben, omdat de ma chinisten steeds klaagden over de manier waarop zij nToosten rangeeren, waardoor de locomotief op het stootblok kwam. Bekl. wist dat er op dietn tijd een personentrein liep, maar daclit, dat die al gepasseerd was, daar hij meen de de rook van de machine te hebben gezien. Alle morgens op dien tijd' was de trein al door. Dezen keer bleek dat echter niet het geval te zijn, waardoor een botsing ontstond, die ten gevolge had, dat de beide locomotieven en een personenwagen ontspoorden. Franeiscus van Nes, conducteur te Alkmaar, ver klaarde den lGen April dienst gedaan te hebben op de trein, die in botsing kwam. Getuige verklaarde vóór den wissel van den trein te zijn gesprongen. Hij had gezion, dat de zandtrein in de richting van den hoofd lijn had gereden. Anthonius Martens, machinist te Amsterdam, reed den löem April den eersten trein van Alkmaar naar Egmond. Plotseling zag hij, dat de lijn niet vrij was, liij remde zoo hard hij kon, maar een botsing tussehen de beide locomotieven was niet te voorkomen. Hermanus Johan Smits, chef van dienst van dc lijn EgmondAlkmaarBergen, was onmiddellijk nadat de botsing had plaatis gehad1, naar de plaats des on- heils gegaan, waar hij een ware ruïne vond. In Janu ari had hij in verband met het vervoer van zand, dat voortaan naar Alkmaar zou plaats hebben, instructies gegeven voor het raugeeren. Hij had bekl. uitdrukke lijk verbaden zóó te rangeeren al® hij nu gedaan heeft. Had bekl, zijn plic'ht gedaan, dan was er geen kwestie van een ongeluk geweest. J. van Rijn, opzichter over de locomotieven, te Alk maar, deelde mede, dat 'hij voer April wel eens tegen woordig is geweest bij het rangeereo der treinen, die zand gingen halen te Egmond. Getuige had! bekl. daar aan het werk gezien als rangeerder, hij deed het toen zooals hem voorgeschreven was, maakte gebruik van het kopspoor en naderde niet de hoofdlijn. Bekl. heeft zich er bij hem nooit over beklaagd, dat het zoo'n lastige manier was. Cornelis Dekker, te Egmond, was den ochtend van het ongeluk waarnemend chef. Hij verklaarde, dat er in het voorste gedeelte van het eerste rijtuig van den aangereden trein geen personen zaten. Hem was be kend, dat de zandt.reinen moesten raugeeren over liet kopspoor en niet over de hoofdlijn. Getuige ontkende tegen bekl. te hebben gezegd, zich daaraan niet te moeten storen. Bekl. beweert dat deze getuige dat wel gezegd heeft. De Officier achtte het eerst noodzakelijk een dui delijker uitlegging van de dagvaarding te geven. Da'arna wees hij er op, dat bekl. zich sympathiek ge dragen heeft door van 't begin af aan te bekennen, dat hij verkeerd gedaan heeft. Dat neemt echter niet weg, dat hij verregaand roekeloos heeft gehan deld, daar hij wist wat de gevolgen konden zijn; zijn groote en grove schuld staat dtus vast. Er zijn wel geen persoonlijke ongelukken voorgekomen, maar in dien er meer menschen in de personenwagens gezeten hadden, dan hadden er ernstige ongelukken kunnen gebeuren. Spr. achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischte tegen bekl. 14 dagen gevangenisstraf. Bij het hooren van dezen eisch barstte beklaagde in snikken uit. MISHANDELING EN BEROOYING. Tegen Antonius S. uit Hoorn, die zich gisteren te verantwoorden had1 wegen® mishandeling en berooving MONKEY BRAND ken gebruikt worden— (APEN-ZEEP) Voor het schuren van keukentafels en vloeren. Om vloerzeil helderen glansrijk te houden. Om geverfde oppervlakten zoo goed als nieuw te maken. Voor messen en vorken, aardewerk, porcelein en émaille. Voor badkuipen, onverschillig van welk metaal. Voor ontelbare dingen, te veel om op te noemen. van den Iloornscheni koopman Arie Vos, werd een ge vangenisstraf va.n 2 jaar geëischt. De overige zaken zullen in een volgend nummer worden opgenomen. AGENDA. DONDERDAG. Alkmaarsche Konijnenfokkerselub. Algemeene Ver gadering 's avonds 8 uur, in het lokaal van den heer A. M. Hazes, Zaadmarkt. Kegelclub „Onze Club," 8 uur, de Unie. ITALIAANSCH-TURKSCHE OORLOG. De Daily News vernam uit Rome dat Engebyid opnieuw pogingen doet, ,om den vrede tussehen Italië en Turkije tot stand) te brengen, m,aar in het Lager huis zeide de minister vatn buiteulandische zaken, do heer Grey, dat er wel besprekingen, hebben plaats ge had, doch dat tot heden geen bevredigend resultaat bereikt was. BELGIë. In de Borimage hebben twee duizend mijnwerkers den arbeid neergelegd uit protest tegen het aanblijven der regeering. Elders kwam het tot ernstige, betreurenswaardige relletjes. Te Charleroi bijv. werden dë ruiten vam een aantal katholieke instellingen ingeworpen. Te Gent kwamen eir verscheiden botsingen voor met de politie, waarin een aantal personen werden ge wond! Te Vervier» moesten de gendarmen eveneens herhaaldelijk chargeeren en revolverschoten lossen om zich te verdedigen tegen projectielen. Er werdén een 30-tal personen gewond. Zeven gendarmen werden gewond, 17 personen gearresteerd. Te Luik schijnt het echter het ergst te zijn ge weest. Daar werd de menigte voortdurend! onrustiger. Met de revolver in de hand kwam de bereden gendar merie tusschenheide, en koos stelling op „bet groene plein." De gendarmes werden echter met revolver schoten begroet, van het socialistische volksgebouw. De chef van het detachement riep: „Schiet er nu op los!" Daarop schoten de gendarmen op de betoogers die zich in liet gebouw bevonden. Ettelijke minuten duurde dit schieten; door de gendarmen werden 250, door de oproermakers 100 schoten geflost. Binnen in het gebouw was het schouwspel vree&elij'k. Op den steenen vloer van het café zieltoogden drie mannen in een pla» bloed; een vierde werd stervende weggebracht. Er waren ongeveer 20 gewonden. Bui ten bleven de gendarmen, steeds met het revolver dreigend het Volkshui® in bedwang- houden. Alle stra ten waren versperd; de groote pleinen in het centrum waren in neutraal gebied herschapen. Daarna bedaaTde het oproer. De burgemeester 'heeft tot nader order alle samen scholingen op den openbaren weg verboden. Een troep betoogers, die van Seraing kwam, werd buiten de stad door een escadron lansiers tegengehouden en moest terugkeer en. In Brussel hebben de betoogers de deuren van de St. Janskerk opengetrokken en ze in brand gestoken. De brand' werd echter spoedig gebluscht. Hetzelfde gebeurde aan de Antoniuskerk te Ander- lecht en bovendien werden de ruiten van twee andere kerken ingeslagen. Na een nieuwen .aanval op een katholieke iririch- j ting, maakten gendarmerie en politie een charge en dreven de betoogers uiteen, waarhij een groot aautal personen gewond werden. FRANKRIJK. De minister-president Peincaré heeft in dein ministerraad zijn standpunt inzake kies recht-hervorming uiteengezet. Hij vroeg de intrek king van de urgent-verklaring. Een groote meerdër- heid willigde dit verzoek in. ENGELAND. De patroons zoowel als het stakings comité hebben gisteren met de ministers een bespre king gehouden. Het nationale verbond van transportarbeiders dreigt nog steeds met een nationale staking, terwijl in patroonskringen de opvatting veüd wint, dat de sta king spoedig een eindë zal nemen!. DUITSCHLAND. In het voorwoord van het boek, dat de Kroonprins uitgeeft, zegt hij: „Loose bladzij den zijn het, genomen uit het dagboek van een mensch die de echte jacht, lief heeft ,ein voor wien de mooie, groote natuur een onuitputtelijke bron van schoon heid en levenevreugde is." Over sommige liefhebbe rijen, over zijn lectuur, vriendschap, afkeer spreekt de kroonprins af en toe met groote openhartigheid. HONGARIJE. Het is weer misère geweest in het Huis van Afgevaardigden. Er is weer met lessenaars geslagen, geschreeuwd, gescholden enz., zoodat de zitting gesehorst moetst worden. Honderd' politie agenten verschenen c)r inmiddels im de wandelgangen! Toen werd de zitting heropend! en begon liet lawaaie rige spelletje opnieuw. Een en veertig afgevaardig den, onder wie de partijleiders Kossuth en Justh wer den door de politie buiten de zaal gezet, de overige le den der oppositie verlieten) de zaal. De voorzitter, graaf Tisza, 'rechtvaardigde zijn optreden in' het bela,ng van het land ,wil hij baas blijven. De stad is door militairen beaet, doch rustig. SPANJE. 15000 mijnwerkers zijn in staking ge gaan. Vele gendarmes werden naar het kolenbekken gezonden, Te Oviedo kwam het reed® tot onlusten, waarbij een staker gedood werd. Da staking werd afgekondigd, om te protesteeren tegen het. uitblijven van een beslissing over de eischem die aan de regee ring gesteld zijn betreffende de slechte exploitatie van dé spoorwegen in Zuid-Spanje. Alle handelshuizen zijn gesloten. 1563 PORTUGAL. Nadat er een motie Yan wantrou wen tegen dein minister van binnenlandsclie zaken in de Kamer wa® ingediend, en met 73 tegen 37 stem men een motie was verworpen, wa.arin het ontslag van alle ministers werd! gevraagd, hebben de ministers be sloten gezamenlijk hun a;nbt neer te leggen. RUSLAND. In Samara moet vreeselijke hon gersnood heerscheu. Een dokter daarvandaan vertelt, dat de menschen algemeen aan scheurbuik lijden. D® boeren hebben de hoop op redding laten varen en leg gen zich languit op den vloer, om den dood af te wachten. In een hut vond hij een moeder, die er uit zag al® een oude vrouw, ofschoon zij pas 28 jaar was, stervend naast de lijken van haar vijf kinderen. Een schoolmeester uit Feodorofka verhaalt, dat de kinde ren op alle vragen anbwoorden niet de wedervraag, of meester geen brood' voor hen heeft. Verscheiden vrouwen zijn door den aanblik van heft lijden van huu kroost waanzinnig geworden. Gemengde mededeelingen. Opnieuw is Stamboel door eon brand geteisterd, (weer zijn een groot aantal lioht ontvlambare houten huisjes vernield iin een gedeelte der stad dat reeds dikwijls door groote branden) bezocht werd. Een geweldige wind joeg het vuur voort. De hou ten huizen, die 14 dagonj lang in do glooiende hitte volkomen droog waren geworden, leverden dankbare brandstof. 1500 tot 2000 huizen moeten vernield zijn, twaalf wijken in puinhoopen veranderd. Er zijn 2 dooden en, 17 of 20 gewonden, terwijl twee gewonden, agenten in den loop va.n den nacht overleden. Een zieke vrouw verbrandde, terwijl er vijf vrouwen en tien kinderein worden vermist. Een officier, die een brandend liuisi binnendrong, waar hij dacht, dat zijne vrouw wa», werd zwaar gewond, HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Laatste Berichten. 'b-GRA VEN RAGE, 5 Juni. De Tweede Ka- mer heeft «Ie Bakkerswet verworpen met 49 tegen 43 stemmen. [„De Nederlander", het christ.-historische omgaan van den heer de Sa vorm in Lobman), betoogde, dat hét wetsvoorstel onrechtvaardig was jegens de groot-in dustrie. Om politieke verwantschap met dein voor steller mocht men niet goedkeu rem wat men verwerpe lijk achtte. Het blad voegde hieraan echter 'toe, dat het materi aal voor een .nieuw ontwerp ruimschoot® voorhanden is en dat zonder veel moieite an omslag een nieuw ontwerp ingediend an zelfs aangenomen 'kan worden. „Op die wijze zou de heer Taiina, datgene, waar voor hij met zoo grooten ijver em zaakkennis dapper gestreden heeft, toëh bereiken, zonder, gelijk bij aan neming van het aanhangige voorstel het geval zal zijn, een aanzienlijk deel das vdlk® te grieven," Dit is dus het gevolg, dat het blad aan de verwer ping zou willan toekennen. Red. Allan. Ot,] Laatste Post. UIT HEILOO. Tot afgevaardigden na,ar da op 11 dezer in Den Haag te houden Algemeene Vergadering van de Ne- (lorlandsehen Politiebond, teT herdenking van het 25- jarig bestaan daarvan, werden in de in Krasmapolski te Amsterdam gehouden afdeelingsvergadering be noemd de heeren P. Vos, gemeante-veld'wacktor alhier en W. van de Marei, inspecteur van politie te Hilver sum. UIT STOMPETOREN. Uot maken van een rentenderswoning voor mej. de Wed. C. Kramer alhier is opgedragen aam Joh Kril- ler, onder beheer van den architect E. Kalverboer. UIT SCHOORL Bij de op 4 Juni 1.1. gehouden aanbesteding van eeu dokterswoning .alhier waren 7 biljetten Ingeleverd, n.l. ',?oor Jb. Groot voor 8825: R. v. Essen 8850, M. Groen 8880, P. Voerman 8975, A. Sleutel 9000, A. Bijpost 9200 em P. den Das voor 9625. liet werk is niet gegund. Hnrgerlfike stand. Getrouwd: Klaas Timmer en Eufemin Petro- nella Selhorst. Ge boren: 5 Juni. Pieter, z. v. Gijsbertus Corne lis Schot en Hermiina Schrijver. Overleden: 5 Juni. Emeliu® vam Dam, 53 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlasdsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond vam 6 Juni. In liet gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 768.1 te Ilorta. De laagste stand van den barometer 747.0 te Skeg ness. VERWACHTING. Matige tijdelijk krachtige zuidwestelijke tot zuid oostelijken wind, overwegend zwaarbewolkt, waar schijnlijk regenbuien met geringe onweerskan», iets zachter. Neerslag te Alkmaar, 4 Juni 5.5 in.M.5 Juni 8.1 m.M.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2