IS EE TMAYI TOILETZEEP s t a n s 11 r w s. \mm .\umm ;i m BUITENLAND. Het auto ongeluk op den Heiloërstraatweg. Stoomtramweg-Maatschappij heleend, terwijl tevens dividendbewijzen dier aandeelen, eveneens valschelijk genummerd, verzilverd zijn. De mogelijkheid bestaat dat nog meerdere valsche pieferente aandeelen en dividendbewijzen ter belee- r.ing of verzilvering worden aangeboden. De nummers op de valsche stukken en dividendbewijzen zijn over liet algemeen slecht afgedrukt en het „No."-teeken, dat op de echte stukken vóór de numrruercijfers ge plaatst is, ontbreekt, terwijl de aandeelen van valsche lijk nagebootste handteekeningen van directeur en commissarissen zijn voorzien. VERGIFTIGING? Wij hebben gemeld, dat te Arnhem Woensdagavond een koperslager is overleden, vermoedelijk tengevolge van vergiftiging. Dit geval heeft zich echter te Ren- kum afgespeeld. Nader wordt gemeld, dat de justitie ter plaatse een onderzoek heeft, ingesteld en dat het lijk van den ko perslager heden in een verzegelde kist naar Arnhem is overgebracht voor het sectieonderzoek. In de deor den overledene gebruikte koffie en in van hem afkomstig braaksel is arsenicum gevonden. UIT BARSINGERHORN. Bij Kon. besluit van 22 dezer is de heer K. Bree- baart Dzn. benoemd tot burgemeester der gemeente Barsingerhorn. UIT LIMMEN. De nieuwe burgemeester. De staatscourant- van gisteren bevatte de benoe ming van den heer J. J. Nieuwenhuysen tot burge meester dezer gemeente. De heer Nieuwenhuysen is in 1886 geboren. IIij was eerst werkzaam op de secretarie te Vrijen ban en is thans ambtenaar teT secretarie te 's-Graven- zande. a De heer Nieuwenhuysen is liberaal en naar wij ver der vernamen ongehuwd. KORTE BERICHTEN. Te Rausdorp is een gemeenteveldwachter op den weg plotseling aangevallen door een stentel(?) De woedende vogel vloog hem in kleine kringen om hot hoofd en trachtte hem telkens te pikken. Toen het dier zich niet liet verdrijven moest de politieman van den gummistok gebruik maken, waardoor een einde aan den strijd kwam. Een der bezoekers van een bierhuis te Rotterdam haalde een met zes scherpe patronen geladen revolver te voorschijn en richtte het wapen op zijn voorhoofd, terwijl hij gekscherend zei: het gaat toch niet af. Ongelukkigerwijze raakte hij echter den trekker van het wapen aan, een schot ging af en de kogel drong hem bij het rechteroog in het voorhoofd. Hij is naar het ziekenhuis gebracht en ter verpleging opgenomen. Op de revolver is beslag gelegd. Gistermorgen begaven de gebrs. van Delft, uit Raamsdonkveer, zich met hunne twee zoons per roei boot naar hun werk, in den Biesbosch. Onderweg wer den zij op sleeptouw genomen door de stoomboot Broe dertrouw. Voorbij Dnmmelen gekomen is de roeiboot omgeslagen. Een van dc twee broers en zijn zoon wer den gered. De twee anderen verdronken. Zaterdagmiddag is uit den Rijn onder Zoeter- woude opgehaald het lijk van een 5-jarig zoontje van een schipper. De kleine was al spelende over boord geslagen. Te Qorinchem is bij het zwemmen in een inham van de Merwede verdronken een milicien, kanonnier bij het 3e reg. vest. art. aldaar en herkomstig uit Ilui- sen bij Arnhem. Zaterdagavond tegen 12 uur vond de politie te Heerenveen op een winkelstoep twee jongens van 5 en 12 jaar, half slapende. Ze bleken broers te zijn en van huis te zijn weggeloopen. Hun ouders zijn ker misreizigers en lagen met een woonscheepje te St. Ni- oolaasga. Toen de politie hen wilde meenemen naar het arrestautenlokaal volgde veTzet. Twee nachtwachts waren nooddg den oudsten jongen naar het lokaal te brengen. De politie bracht ze Zondag naar hun ouders terug. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op het Haarlemmerplein te Amsterdam een huis, dat gedeel telijk werd verbouwd, ingestort. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Een man, die Zaterdagavond te Amsterdam op een in beweging zijn den tramwagen wilde springen, daarbij gevallen en met een arm onder de wielen ge raakt. Het lichaamsdeel werd hem afgereden. Men bracht hem, in zorgelijken toestand, naar het Onze- Lieve-V rouwegasthuis. Ilet Nwsbl. v. Ned. verneemt, dat de firma La- uion, roosjes juwelier, het geheele snijdérspersoneel heeft gedaan gegeven en dat deze week ook het slij- perspersoneel zal ophouden. De heer Lamon heeft een 300 man in dienst. Slapte moet de oorzaak zijn van dit stopzetten. Een 10-jarige jongen uit Wijk-bij-Duurstede i- bij Werkhoven van een in beweging zijnden wagen ge vallen. Het kind kreeg die wielen over zich heen en werd zoo zwaar gewond, dat het spoedig daarna is overleden. Zondagavond toen een Velpsche boschwachti r op zijn ronde door het Beekhuizer bosch tegen twee ge broeders, een paar bekende stroopers, proces-verbaal wilde opmaken wegens het loopen op verboden grond, heeft het tweetal hem aangegrepen, met een geweer tegen den grond geslagen en van zijn revolver beroofd, waarna zij het hazenpad kozen. De rijks-politie heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt. Terwijl de kapelaan afwezig was, is er Zondag inbraak gepleegd in de kapelanie van Oirsbeek, bij Sittard. Een bedrag van ruim 70 gulden werd uit een lessenaar ontvreemd. Verdacht van dezen diefstal wordt een oude bekende v£fn de justitie. Twee veldwachters zijn er in geslaagd, onder Zoeterwoude eenig-e kwartjesvinders te arresteeren, die het den voorbijgangers door hun onbeschaamde op treden zeer lastig maakten. De arrestatie ging met ernstig verzet gepaard. Te Frankhuis, bij Zwolle, greep een 5-jarig meis je een flesch met brandspiritus van den tafel en dronk deze leeg. Het kind werd dadelijk onpasselijk en was weldra geheel blauw. De radelooze moeder liep met het meisje naar een dokter, die hot kind onmiddellijk deed opnemen in het Ziekenhuis te Zwolle. - Gisteren is te Wageningen een landbouwer G. VV. in een sloot, nahij zijn woning, verdronken gevon den. Tijdens het oefenen in het roeien van de beman ning van het stoomschip Rijndam, van de Ilolland- Amerika-lijn, thans te New-York, is een van de red dingsbooten aangevaren door een ferryboat, met spoorwagons beladen. De vertegenwoordiger van dé Maatschappij bericht, dat er drie personen als gevolg van dit ongeluk vermist worden, twee bedienden wer den verwond. w H-hH'l'l'hUlU, H-H'litM Door de Maatschappij voor Wetenschappelijke ('inematographie te Haarlem, zal een film gemaakt worden van de oefening en het vervoer te water van gewonden, welke het Nederlandsche Roode Kruisco- rnité voor Bussum en Omstreken 3 Juli in de vesting te Naarden in tegenwoordigheid van Prins Hendrik zal houden. FONDS TER AANMOEDIGING EN ONDERSTEUNING VAN DEN GEWAPENDEN DIENST. Daar het Invalidenhuis te Leiden zoo bouwvallig is geworden, dat herstel buitengesloten is, is het hoofd bestuur van het „Fonds tot Aanmoediging en Onder steuning van den Oewapenden Dienst verplicht een nieuw gebouw te stichten. In September 1913 hoopt men het te betrekken. Natuurlijk wil men het den ouden van dagen en den jeugdigen verminkten zoo aangenaam mogelijk maken. In verband hiermede worden er pogingen aangewend om zich in verschil lende plaatsen bijzondere inkomsten te verschaffen. In een publicatie aan het hoofd van ons blad heb ben Burgemeester en Wethouders reeds meer dan eens herinnerd aan de collecte welke hier ter stede Don derdag en Vrijdag a.s. zal plaats hebben en de ingeze tenen uitgeuoodigd deze mild te steunen. Gaarne bevelen wij ook deze zaak in de belangstel ling van onze lezers aan. SALA RISSEN-ONDERW1JZERS. De afdeeling Alkmaar van den Bond van Neder landsche Onderwijzers heeft zich tot den Raad gewend met een adres, waarin zij zegt: dat zij met groote verbazing en teleurstelling heeft kennis genomen van de voorstellen tot herziening der ouderwijzersjaarwedden, vervat in bijlage No. 57 van 14 Juni 1912, dat zij, gezien de motie-Uitenbosch, in Uwe verga dering van 19 April 1911 met 11 tegen 3 stemmen aangenomen, en in verband met de toezegging, ge daan bij de behandeling van de Gemeentebegrooting, dienst 1912, had meenen te mogen verwachten, dat door B. en W„ bij 't opmaken van hun voorstellen, meer rekening was gehouden met de wenschen, door adressante neergelegd in haar adres van 27 Juni 1911 en in de breedvoerige toelichting daarop nader door haar gemotiveerd, dat zij de onderhavige voorstellen ten eenenmale on voldoende acht, om de salariëering in overeenstem ming te brengen met de dienstprestatie van den on derwijzer als ambtenaar en met den stand, waarin hij, uithoofde van zijn nmbt, in Alkmaar moet leven; reden, waarom zij Uwen Raad beleefd verzoekt, als nog in de salarisverordening zoodanige wijzigingen aan te brengen, dat op afdoende wijze verbetering worde gebracht in den ongunstigen toestand, waarin de onderwijzers hier ter stede onder de thans vigee- rende verordening verkeeren. Bij dit adres is een memorie van toelichting ge voegd. Heden had zich voor de rechtbank alhier te verant woorden Cornelis Johannes P., geboren 28 Juni 1887 te en wonende te 's-Gravenhage. Bekl. staat terecht terzake, dat hij te Heilo op 9 Mei 1912, toen hij op den Rijksstraatweg, die is een rijweg, welke voor het openbaar verkeer open staat, en waartoe behoort een verhard voetpad, dat gelegen is langs het bestrate rijvlak van dien weg, aan de rech terzijde daarvan, beschouwd in de richting van de kom van dat dorp naar de gemeente Alkmaar, reed met een vierwielig onder eigen mechanische kracht, op het voertuig zelf aanwezig, anders dan langs spoor staven voortbewogen motorrijtuig, wegende 1600 K.G., met nog drie andere volwassen personen daarin, en dat door hem als chauffeur bestuurd werd, in de rich ting van Heilo naar Alkmaar, door, toen hij een met een hond bespannen en door Jan Beeldman bestuur den of geleiden scharenslijperswagen achterop reed, welke hij wenschte voorbij te halen, geene geluidsigna len gevende, miet een snelheid van veel meer dan 40 kilometer in het uur, althans met een zoodanige snel heid dat het niet mogelijk was, die automobiel plotse ling op de plaats te doen stilstaan, zonder te remmen, voldoende vaart te minderen of te stoppen, het inge haald wordende voertuig aan de rechterzijde daarvan voorbij to rijden, en door evenmin, aannemende dat hij zag dat de scharenslijperswagen, die midden op den weg, of links daarop reed, naar rechts week, en dat de bedoelde Beeldman zijn plaats op de rechterzijde daar van verliet, zoodat hij rechts naast zijn wagen kwam te gaan, te remmen, voldoende vaart te minderen, te stoppen of alsnog naar de linkerzijde van den weg over te gaan, oorzaak is geweest dat door die verre gaand roekelooze, onbesuisde, en door de motor- en rij- wielwet en het motor- en rijwielreglement verboden handelwijze gezegde Beehimau door tengevolge van aanrijding in aanraking te komen met. het motorrij tuig van hem, beklaagde, beeft gekregen zoodanige breuken in zijn sahedeldak en verder hoofd-beenderge- stel en zoodanige klievingen van zijn hersenmassa, dat hij, Beeldman, dientengevolge eenige oogenblikken later is komen te overlijden. Een 14-tal getuigen a charge benevens een 3-tal ge tuigen a décharge werden in deze zaak gehooid. Nadat het proces-verbaal van lijkschouwing en het overlijdensextract van Beeldinan waren voorgelezen, werd gehoord Antonie Willem van Kleeff, officier van gezondheid' te Alkmaar als getuige-deskundige. Getuige had den lOen Mei met. den arts Degenaar in het sectie-lokaal van het stadsziekenhuis een zwarte kist met een lijk ontvangen otn de doodsoorzaak vast te stellen. In gevolge die opdracht werd een in- en uitwendige schouwing verricht en het resultaat van die onderzoekingen werd neergelegd in een rapport, denwaarvan de conclusie is, dat B. overleden moet zijn ten gevolge van een krachtig, zeer krachtig uitwendig geweld aan den schedel. De inwendige organen van den overledene waren zoo goed in orde, dat hij aan hartverlamming of iets diergelijks niet gestorven kan zijn. Op een vraag van dén verdediger* mr. W. C. Bosman, antwoordde getuige dat de overledene een man was van middelbare lengte. Jacobus Degenaar had met den heer Van Kleeff de schouwingen verricht en verklaarde te blijven volhar den bij de verklaringen in het rapport neergelegd. De overledene is gestorven aan splijting van het hersen- dak en klieving van de hersenen. Op een vraag van den verdediger verklaarde get. dat de schedelbreuk aan den rechterkant was, de grootste gaping was 8 c.M. De rijksveldwachter Van Keulen, te Alkmaar, ver klaarde op den dag van het ongeluk aanwezig te zijn geweest op de plaats, waar dit geschied was. Dien zelfden avond nog deed get. verschillende opmetingen o]) de plaats des ouheils en maakte daarvan een schets- teekening, waarover getuige enkele inlichtingen gaf. Vlak bij een boom vond hij een bloedplas, van die plas leidde een bloedspoor naar een anderen boom. Getuige had verschillende voorwerpen in beslag genomen van den scharenslijperswagen, die hij op den weg vond. Mr. A. D. H. Quintus, rechter te Alkmaar, was de volgende getuige. De verdediger maakte bezwaar te gen het hooren van dezen getuige in verband met zijn ambt. De rechtbank kan hiermee echter niet meegaan en hoorde dezen getuige wel. Getuige liep met mr. van Ilouweninge op den Rijksstraatweg tusschen Heiloo en Alkmaar toen de auto passeerde, waarmee het on geluk gebeurde. Op getuige maakte het den indruk, dat de auto buitengewoon snel reed, mr. van Houwe- ninge maakte er een ironische opmerking over en getuige werd eenigszins onthutst daar de auto vlak langs hem reed zonder eenige signalen te geven. Eveu later bemerkte getuige, dat er een ongeluk gebeurd was eveu voorbij het tennisveld. Toen getuige er bij kwam zag hij eeu hondenkar staan op den berm van den weg links, de kar was totaal onbeschadigd. Getui ge zag, dat de honden naar den kant van Heiloo ston den. Aan de hand van de kaart gaf getuige daarna nog eenige inlichtingen over de situatie van bet lijk, dat get. in een groote bloedplas zag liggen en waaruit de hersens puilden. Op een afstand van ongeveer 80 M. stond de auto, die get. gepasseerd was. Of deze beschadigd was, weet get. niet. Toen get, aankwam, waren er reeds door voorbijgangers maatregelen ge troffen om het lijk te vervoeren. Get, gelastte ook de hersens mee te nemen, die op den weg lagen. Den volgenden dag heeft get. de auto overgenomen en laten stallen in de garage van den heer Koeman. Het lijk heeft get, laten brengen naar het sectie-lokaal om door twee deskundigen te laten schouwen. Op 24 Mei heeft get. den heer de Jong een proef la ten nemen met de in beslag genomen auto. Deze reed hetzelfde traject af, terwijl get. zich plaatste daar, waar het ongeluk gebeurde. Toen passeerde de auto hem met minder vaart dau op den 9den Mei. Aan den stang van de treeplank vond get. op den dag van het ongeluk grijs menschen- haar. De treeplank bevond zich aan den linkerkant. Beklaagde verklaardé op den 9den Mei van Heiloo naar Alkmaar gereden te hebben met een auto, waarin gezeten waren de heeren H. J. Bosman, J. Bossert uit Alkmaar en C. A. Geerkens uit den Haag. Mr. D. van Houweninge, president der arrondisse- ïnents-rechtbank te Alkmaar, die met mr. Quintus den 9den Mei van Heiloo naar Alkmaar wandelde, had Heiloo verlaten, terwijl daar een auto stond' waaruit o.a. de heeren Bosman en Bossert stapten. Onderweg get. liep op het z. g. rijwielpad passeerde de auto met een ontzettende snelheid, waarover hij een opmerking maakte. Vervolgens merkte getuige het ongeluk, dat er met dezelfde auto had plaats gehad. Ook deze getuige gaf aan de hand van de kaart in lichtingen over de situatie. Met mr. Quintus had hij zicli den 24en Mei naar diezelfde plaats begeven, ter wijl zij de auto, die toen door den heer de Jong' bere den werd en waarin bekl. had plaats genomen, eenige malen voorbij lieten rijden, den eenen keer harder dan den andere. Maar den keer toen hij het hardst reed, had de auto nog niet de vaart, waarmede hij reed, toen hij den lOen Mei passeerde. Toen get. het lijk zag liggen, lag het met het ver nielde deel van de hersenpan naar Alkmaar. Hierna werd drie kwartier pauze gehouden. Na de pauze werd het getuigenverhoor voortgezet. Adriaan Jan Cornelis Maas Geesteranus, rijksont vanger te Heiloo, verklaarde den 9den Mei omstreeks kwart over vijf per fiets van het tennisveld te zijn gekomen. Toen hij in het z. g. „tennislaautje" reed, hoorde hij op den straatweg een auto, zoodat hij van de fiets stapte en zijn hond aan den ketting hield. Toen getuige vlak bij den straatweg kwam, zag hij de auto voorbijsnorren. Het frappeerde getuige, dat de auto zoo verbazend snel reed, wat hem er toe bracht de auto na te zien. Den 24sten Mei is getuige tegen woordig geweest bij de proeven, die met de auto ge nomen zijn, door den chauffeur de Jong. Twee keer zag hij de auto voorbij rijden, beide keeren minder hard dan den 9en Mei. Adriaan Vink, zonder beroep, te Heiloo, had met zijn vrouw en logee op den dag van het ongeluk ge wandeld tusschen Alkmaar en Heiloo. Op dien weg kwam hij een scharenslijperswagen tegen aan den Alkmaarschen kant van het „tennislaantje." De wa gen reed vrijwel midden op den weg, eenigszins naar links. De scharenslijper zat op den wagen, maar ging er af en aan de rechterzijde van den wagen loopen. Dadelijk daarna kwam er een auto aan in zoo'n vlie gende vaart, dat getuige tegen zijn vrouw en logee zei„Ga op zijEen signaal hoorde getuige niet van de auto. Getuige, die de snelheid van de auto angstwekkend vond, keek hem na; plotseling hoorde hij iets en zei: „Daar is een ongeluk gebeurd." Toen de stofwolk optrok, zag hij de auto stilstaan. Ook de ze getuige was tegenwoordig bij de proefneming met de auto op 24 Mei. Twee maal kwam de auto hem voorbij, den tweeden keer sneller dan den eerste, maar de auto reed op 9 Mei nog veel harder. Engeltje Havik, eehtgenoote van den heer Vink, te Heiloo, had eveneens gezien, dat de scharenslijper af stapte, hoe hij reed weet zij niet. Even later week zij voor een auto, die een verbazenden gang had, eeu signaal van de auto hoorde zij niet, ook niet toen hij gepasseerd was. Evenals haar man was zij bij de proefneming op 24 Mei tegenwoordig. De auto reed op 9 Mei veel harder dan toen. Klaas Tump, broodbezorger te Alkmaar, kwam den 9den Mei van Limmen, om half zes ongeveer reed hij tusschen Heiloo en Alkmaar. lederen dag legt deze getuige den zelfden weg af. Op genoemden dag j>as- seerde hem een auto, die met een ontzettende snel heid reed. Gel. herinnert zich niet ooit een auto zoo hard te hebben zien rijden. Een signaal hoorde hij niet van tie auto. Even te voren had get. de zelfde auto in Heiloo zien staan. De heeren Bosman eu Bossert zaten er toen in. Nadat de auto get. gepas seerd was, zag hij hem stilhouden en naderbij geko men, bemerkte hij, dat er een ongeluk gebeurd was. Te midden van een plas bloed zag hij een man liggen met gespleten schedel. Get. had ook den hondenwa gen te voren gezien, maar zag niet of de man op den wagen zat. Na het ongeluk stond' de wagen aan den linkerkant van den weg,met de honden naar Heiloo. Ook deze getuige heeft de proefneming op 24 Mei bij gewoond en is van meening, dat de auto op 9 Mei veel sneller reed. Evert van Broekhuizen, majoor der rijksveldWacht te Alsmaar, ha cl tusschen 9 en 24 Mei de auto opge nomen en gezien, dat. de rechterlantaarn geheel stuk was eu de auto hier en d'aar beschadigd was en vol krassen zat. Getuige zag niet, dat er grijsachtig haar aan den stang van de treeplank zat. Den 24en Mei heeft get. met die auto gereden met den chauffeur de Jong. twee keer een afstand' van 1000 M„ den eersten keer in 793/6 secouden, den tweeden keer in 68 secon- Petrus Adrianus Krook, werkman te Alkmaar, be vond zich in den middag van 9 Mei omstreeks half zes op den rijksstraatweg tusschen Heiloo en Alkmaar. Op eens hoorde hij een harden slag, hij keek om en zag de wagen van den scharenslijper een slag in de rondte gaan. Ook zag hij een auto, die stopte. De scharen slijperswagen kwam toen links aan den weg, de auto rechts aan den weg. Door een van de heeren, die uit de auto was gestapt, werd getuige geroepen. Hij be gaf zich naar de plaats van het ongeluk en zag den scharenslijper doodliggen dwars over den weg. Bij zijn hoofd lag een groote bloedplas, de schedel was gesple ten, maar get. weet niet aan welken kant. Op verzoek van een heer die kwam aanloopen (mr. Quintus) heeft getuige het lijk naar het stadsziekenhuis gebracht. Ge tuige heeft in het geheel geen signaal van de auto gehoord. Toen de auto stilstond, was deze zoowat 70 M. van het lijk verwijderd. Petrus de Groot, bierbrouwersknecht te Alkmaar, was den 9den Mei met den vorigen getuige op den straatweg tusschen Heiloo en Alkmaar. Nadat hij een doffen slag had gehoord, zag hij de scbarenslij- perswagen een zwaaiende beweging maken. Tegelij kertijd zag hij een auto, die stopte. Er werd geroeepn en getuige, die er heen ging, zag een man liggen in een plas bloed. De boom, waarbij de man lag, was beschadigd. De man lag dwars met zijn beenen over het rijwielpad. Op takkenbossen is de man wegge bracht naar het ziekenhuis. Een waarschuwingsignaal heeft getuige in 't geheel niet gehoord. Arie de Boer, agent van politie te Alkmaar, ver klaarde den scharenslijper gekend te hebben, 't Was een man van middelmatige lengte, met grijze haren. Getuige bracht de kist met het lijk van deze man aan de doktoren Degenaar en Van Kleeff. Johannes Nicolaas Hendrik de Jong, chauffeur te Alkmaar, als getuige-deskundige gehoord, verklaarde, dat hij op 24 Mei om 2 uur ongeveer in opdracht van den rechter-commissaris proefritten heeft gemaakt in een auto, die in de garage van den heer Koeman stond. Tweemaal reed hij 1000 M. tusschen Heiloo eu Alkmaar. Hij reed van kilometerpaal tot kilome- terpaal. Naast hem zat Van Broekhuizen, in de auto zat bekl. Den eersten keer reed hij er volgens den chronometer 798/5, den tweeden keer 68 sec. over. De machine kon met een maximum snelheid van 60 K.M. rijden. Getuige achtte het niet ongevaarlijk met deze snelheid te rijden langs dien weg. Indien de wagen, dien gepasseerd moet worden, aan den verkeerden kant van den weg blijft rijden en toont daar te blijven rijden, dan acht get. het geen gevaar in dezelfde vaart te passeren. Bekl. kon van deze wagen niet zeggen hoeveel M. hij noodig heeft om te stoppen. Voor andere wagens re kent get. ongeveer 10 meter. Dikwijls zetten chauf feurs nog iets extra aan als er iets op den weg is, dat zij willen passeeren. Op een vraag van den verdediger of get. het moge lijk acht, dat een leek kan bepalen welke machine het hardst rijdt, als hem er eenige gepasseerd zijn, ant woordt get. dat dit slecht te bepalen is. Iemand, die in de auto zit, zal dit beter kunnen bepalen dan dt buitenstaander, omdat iemand, die in de auto zit, het geluid van de machine hoort. Getuige zelf zou van een auto, die hem een keer passeert met een snel heid van 50 K.M. en een anderen keer met een snel heid van 60 K.M. niet kunnen zeggen, wanneer het hardst gereden wordt. Hierna werden de getuigen décharge, de heeren 11. J. Bosman, J. Bossert van Alkmaar en Geerke uit den Haag gehoord, die in de auto zaten. De eischwan den Ambtenaar van het O. M. luidde 6 maanden hechtenis. (Wordt vervolgd). ARROXDISSEMENTS-REOHTBANK TE AliKMAAR. Uitspraken van heden. Johannes Autonius R., Amsterdam, bedelarij, be krachtiging vonnis. Johan Sch., zonder vaste woonplaats, oplichting, 4 maanden gev. Joseph L„ Heidér, diefstal, 3 maanden gevangenis straf. Jan M., Zijpe, beleediging en verzet, 1 maand ge vangenisstraf. Antonius T„ Eukhuizen, wederspa unigheid, 1 maand gevangenisstraf. Dirk V„ Katwijk aan Zee, wederspannigheid, 1 week gevangenisstraf. Piéter A., Pieter B„ M. D. en W. v. W., Audijk, erfvredebreuk, de le drie vrijgesproken, de 4e 14 da gen gevangenisstraf. Pieter Sp., Hoorn, wederspannigheid', lichamelijk letsel ten gevolge hebbende, 1 maand gevangenisstraf. Johannes W., Hoogwoud, mishandeling. 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. ÏTALIAANSCII-TURKSCHE OORLOG. De Italiaansche regeering heeft een vloot van 65 koopvaarders, 4 divisies infanterie en eeu cavalerie brigade gereed gemaakt, bestemd om in Europeesch Turkije te landen. Te Milaan is een socialistische betooging tegen den oorlog gehouden, waaraan 20.000 mensehen deel namen. In een aangenomen motie wordt gedreigd met algemeene werkstaking, zoo niet wordt ingewilligd de drievoudige kreet: v„Weg met Afrika! Vrijheid voor de politieke gevangenen! Brood en werk voor het volk!" BELGIë. De „Patriote" verklaart het gerucht van het aftreden van den minister van oorlog voor onge grond. De mijnwerkersorganisaties in de Borinage heb ben besloten tot de algemeene staking, echter zonder daarvoor een datum vast te stellen. Het socialistisch congres op 30 dezer zul beslissen of tot een algemeene werkstaking zal worden overge gaan tegen den tijd der opening van de gewone zit ting der Kamer, als middel om van de regeering het algemeen en enkelvoudig sterm>*.ht af te dwingen. De Katholieken zullen ter viering der overwin ning den 7den Juli te Rousselaire in West-Vlaande- ren een betooging houden, waaraan 50.000 menschen, onder wie alle ministers, zullen deelnemen. 1RANKRIJK. De bakkers te Toulouse gaan heden staken, omdat hun aandringen bij de regeering op maatregelen tegen de duurte van graan en meel zon der resultaat blijven. ENGELAND. Zondagmiddag werd op een mon stermeeting der stakers het volgende schrijven van den koning- toegezonden door diens secretaris Lord Knollys: „Z. M. draagt mij op, u te berichten, dat bij zeer gaarne een ndies van de !ichtermainnen op de Theems zal ontvangen." Op de voorlezing van dien brief volgden* levendige toejuichingen. DUIÏSCHLAND. De reis van keizer Wilhelm naar Noorwegen is tot 15 Juli uitgesteld. KORTE BERICHTEN. Te Nabeul in Tunis is gebleken, dat een Arabi sche vrouw kinderen vermoord heeft, ten einde men- schenbloed te drinken te geven aan haar zieken zoon. Mevrouw Pankhurst en mevrouw Pethick Law rence, twee bekende kiesrechtvrouwen, zijn wegens ernstige ziekte uit de gevangenis ontslagen. Op de Wannsee heeft een stoomboot een motor boot, waarin ongeveer 30 menschen zaten, door mid den gevaren. Een man en een vrouw verdronken. Een lievig onweer met hagelslag is boven den Elzas losgebroken. Van den dom te Straatsburg zijn 60 vensters, waaronder kostbare beschilderde glazen, vernield. In den Midden-Elzas is de aardappel- en graanoogst grootendeels vernietigd. Het schijnt dat de Berlijnsche politie zich ver gist heeft toen zij een actief officier van een vreemde mogendheid (Rusland) wegens spionnage aanhield. Verwacht wordt, dat kapitein Kostjewitsz spoedig zal worden losgelaten.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2