BUITKSliAS D. STADSNIEUWS de Ann den ringdijk nabij Sloten ontstond gisteren brand in een huis, waar niemand thuis was. Do vrouw des huizes vertoede juist even bij de buren. Vermoedelijk is de brand ontstaan door een brandend petroleumstel. raadsvergadering UIT IIEILOO. *In de hedenmorgen gehouden waren alle leden aanwezig. De notulen der vorige vergadering werden voorge lezen en onveranderd vastgesteld. Mededeeling werd gedaan van de navolgende inge- komen «tukken: een brief van den lieer van den Aard- weg, houdende dankbetuiging voor de toegestane gra- tificatie en van den heer Metselaar voor de verlioo- ging van zijn jaarwedde. Verder een goedkeuring van Ged. Staten van het besluit om de aflossing van de geldleening te beginnen in 1915 met J 1000. De voorzitter zeide, dat B. en Wzich in verbinding hadden gesteld met den inspecteur der Posterijen en Telegrafie, in verband met het besluit der vorige ver gadering. Ér is bericht ingekomen, dat de bestelling in Ileiloo niet van dien aard is, dat de vestiging van een postkantoor wenschelijk is. Er wordt echter in t schrijven op gewezen, dat door de gemeente vestiging van een hulp-telegraafkantoor kan worden gevraagd, dat dan tevens als hulp-telefoonkantoor dienst, kan doen. De inspecteur verzocht bericht van de verdere stappen en verklaarde zich gaarne bereid inlichtingen te verstrekken. Verder worden er inlichtingen ge vraagd, hoe het komt dat de bestellingsdienst zoo treurig is. De voorzitter vroeg of men zich niet zal tevreden 1 tellen met alleen een telegraaf- en telefoonkantoor. De heer Bakker wees er op, dat. Bergen wel een postkantoor gekregen heeft. Bergen heeft aan de re geering voorgesteld zelf een gebouw te zetten dan aan het rijk te verhuren. De heer Maas Geesteranus zeide, dat ra het adre6 aan het bestuur der posterijen niet gesproken is over de voorwaarden. Op grond hiervan is het dus niet ge weigerd. Do voorzitter bracht het drukke vreemdelingenver keer des zomers in Bergen in herinnering. De heer Maas Geesteranus merkte op, dat zelfs in het onbelangrijke Bergen aan Zeo een gebouw voor ten postkantoor door den lieer van Beenen aan het rijk wordt verhuurd. De voorzitter zed, dat het rijk geen toestemming heeft verleend een postkantoor te willen bouwen, maar in de vorige vergadering is slechts besloten het rijk te polsen om te zien, wat men gedaan zou kunnen krij gen, zonder dat het de gemeente iets zou kosten. Wel kunnen de bezwaren tegen de bestaande uitvoering aan de regeering worden medegedeeld. Ook kan aan het rijk worden gevraagd, welke condities het zou stel len wanneer de gemeente zelf een gebouw zou plaat sen. Na een korte discussie werd ,met het oog op de ge- meente-financiën, met 4 tegen 3 stemmen besloten geen voorwaarden voor den eventueelen bouw van een postkantoor voor rekening der gemeente aan te vra gen. Door den voorzitter werd' hierna medegedeeld, dat B. en W. zich in verbinding gesteld' hebben met een deskundige, den heer IJ. Oldenburg te Alkmaar, in verband inet de plannen tot bestrating. De begroo ting voor de bestrating van de Kerklaan over 100 M. lengte, bij een breedte van 3V2 M. en van den Stati onsweg over 50 M. lengte bij 4 M. breedte worden ge raamd op 1128.90. Hierbij komt dan nog iets voor opzicht enz., zoodat het in ronde cijfers een 1200 wordt. De voorzitter zeide, da.t de kosten hem nogal mee vielen, verschillende leden waren dezelfde meening toegedaan. Met algemeeno. stemmen werd besloten tot de aan besteding over te gaan. De heer van 't Veer vroeg, of de aanbesteding in t openbaar of alleen onder Ileilooërs zou worden geliou den. Nadat de voorzitter had opgemerkt, dat bij openbare aanbesteding do grootere concurrentie voordeelig zou zijn voor de gemeente, werd' besloten de aanbesteding iu 't. openbaar te doen geschieden. In de vorige vergadering is besloten, hiervoor even tueel een leening te sluiten. B. en W. stelden voor iets meer dan 1200 te leenen, om niet dadelijk aan het tijdelijk kasgeld te behoeven te komen. De heer Swart vond het treurig, dat nu voor /.c® n kleinen wegenaanleg al een leening moet- worden gi sloten, terwijl de heer van 't Veer als zijn meening uitte, dat dit als een soort piroef moest worden be êchouwd. De heer Van dei* Molen stelde voor J 3000 te leenen met jaarlijkse he aflossingen van 300 voor dezen aan leg en voor onderhoud van wegen. Hiertoe werd na oenige discussie besloten. Het werk zal zoo gauw mogelijk worden aanbesteed wanneer het aangaan der geldleening door Ged. Sta ten is goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dut een af- en overschrij ving moet geschieden in verband met de rekening, wel ke 30 Juni moet worden vastgesteld'. Daarvoor is een suppletoir»» begrooting' voor 1911 opgemaakt, welk «luit met een liedrag van 785 in ontvangsten en uitgaven. Deze begrooting werd goedgekeurd. Eenige af- en overschrijvingen ten bedrage van 1047.92 op de begroot ing 1911 worden eveneens goed gekeurd. Aan de beurt van aftreding voor het college van zetters zijn de hoeren Butter en Hartland. Met de aftredenden zijn door B. en W. op de voor dracht welke aan Ged. Staten zal worden toegezonden geplaatst de heeren A. v. d. Deuren en W. Admiraal. De leden vereenigden zich met deze voordracht Bij de rondvraag merkte de heer Van der Molen op, dat hij het gemeenteverslag op de agenda had ver wacht. Da voorzitter antwoordde, dat het de volgende ver gndering zal worden behandeld. De heer Maas Geesteranus vroeg, hoe het staat met de kwestie van het hoofdzeer op de scholen. De voorzitter zeide, dat de geneesheer reeds kindc ren onder behandeling heeft gehad. Op de school van den heer Veldman is de ziekte zoo goed als ver dwenen. Er wordt verder toezicht gehouden. Hierna ging de openbare vergadering over in eene met gesloten deuren ter behandeling reclames tegen den H. O. diverse stallen te huren, en verkocht voor 18550. Kooper werd d© heer E. E. Stoel. Naar wij vernemen, zal ei- een naamlooze vennoot schap worden opgericht, Alkmaarscbe Rqtuigmaat- schappij, waarvan directeur wordt die heer E. lv Stoel en als commissarissen zullen optreden de heeren G. de Groot, D. J. Govers en Jb. Halff. De namen van deze heeren waarborgen, dat het be drijf met kennis van zaken en op degelijke wijze zal worden voortgezet. AANBESTEDING SCHAPENBEUG. Hedenmiddag had ten stadliuize alhier plaats openbare aanbesteding van het sloopen en opruimen de S c h a p e n b r u g en het daar ter plaatse maken van een ijzeren ophaalbrug, met eenige bijko mende werken. 10 biljetten werden ingeleverd, n.l. door de lirma Spruit en Wils voor 9627. J. Oldenburg Jbz. te Bergen voor 9920. J. Huiberts voor 10824. 11. Punt voor 11290. Firma Bruin en Burgering voor 12150. C. P. Asje» voor 13313. P. Dubbeld Cz. voor 13325. P. Smits voor 13419. W. Stroomer, Bergen voor 13500. C. Benard, Haarlem voor 15990. Het werk is aan de firma Spruit en Wils, alhier, gegund. FOTO-KUNST. In The Amateur Photographer van 24 Juni komt een reproductie voor van oen fraaie foto ,,The Philo sophers" van den heer C. Kroon, alhier, welke be kroond is op de te Londen gehouden groote tentoon stelling. DE TUINBOUWSCHOOL. In ons nummer' van Maandag j.l. namen we een, ook in verschillende andere bladen voorkomend, be richt op, bevattende de mededeeling, dat de lieer Ha- zeloop, rijkstuinbouwleeraar alhier, van de regeering de opdracht ontvangen had een statistiek samen te tellen omtrent den omvang en den aard dier groente teelt aan den Lan gedij k en Omstreken, in verband me de vraag of bij de stichting van een tuinbouwschool benoorden het IJ aap Alkmaar of Hoorn de voorkeur moet worden gegeven. Dit bericht is ons bij nadere informatie gebleken onjuist te zijn. Wel is op de laatste openbare verga dering, in Hoorn gehouden in verband met de plannen tot oprichting van genoemde tuinbouwschool door den inspecteur van het landbouwonderwijs, mede namens den directeur-generaal van Landbouw, gezegd, dat n den minister zou worden voorgesteld, om de gel den voor de oprichting van die school te brengen op de staatsbegrooting voor 1913. 't Is natuurlijk nog een open vraag', of de minister zich met het voorstel zal vereenigen en of de Sta ten-Generaal het dan even tueel ook zullen goedkeuren. Zoolang het nog niet vaststaat, dat do tuinbouwschool zal wofden gesticht, zal ook van het in het bericht bedoelde onderzoek geen sprake zijn. Statistieken omtrent de groenteteelt worden, afgezien van de onderhavige kwestie, steeds door den rijkstuinbouwleeraar aan de regeering toe gezonden. CLASSICALE VERGADERENG De gisteren alhier gehouden vergadering van de clas sis Alkmaar werd bijgewoond door 40 predikanten 38 ouderlingen. Tot leden van het Classicaal bestuur werden geko zen de heeren C. J. A. Bosch (scriba), J. P. van Na- rik (ouderling), J. Groot (ouderling), C. J. A. Bosch (quaestor), J. E. Tinlxolt (sec. scriba), K. Spaan (sec. ouderling), B. Huizinga (sec. ouderling), J. E. Tinholt (sec., quaestor), S. Bartstrn (eec. praeses), 1. W. J. van den Kieboom (secundus), Besloten werd over al de door de Algemeeno Synode der Ned. Hervormde Kerk voorloopig aangenomen Re glementswijzigingen een gunstig advies uit te bren gen. De bekende motie-Gheel Gildemeester c.s. en an dere daarop betrekking hebbende moties n.l. inzake de benoeming van dr. Noordtzij werden niet gesteund. MEINEED. Voor het Gerechtshof te Amsterdam heeft in hooger beroep terechtgestaan een 40-jarige koffiehuishouder te Helder, die door de Rechtbank to Alkmaar veroor- leeld werd tot twaalf maaqden gevangenisstraf we geus liet afleggen van een valscjie verklaring onder cedo in de zaak van een marinier, verdacht van dief stal aan boord van Hr. Ms. „Zeehond. Het Hof vernietigde het vonnis om redenen van vorm en, opnieuw rechtdoende, legde het beklaagde zes maanden gevangenisstraf op. AGEHDA. VRIJDAG. Zaugvereciiiging „Nieuw Leven Orpheus," repetitie voor heeren, 8 Koorstraat, met mannenkoor uur, lokaal Mooij BELGIë. Het Ilbld. v. Antw. meldt; Gisteravond zijn circa 200 soldaten van het 5e linie met 6 keteltjes eten voor de officierenmess gekomen, waar de kolonel dineerde en weigerden te vertrekken alvorens de kolonel zich vergewist liad over de hoeda nigheid van den kost. Reeds verleden weck was een dergelijke betooging gehouden door soldaten van het 7e, die eveneens meen den zich te moeten beklagen over de slechte hoedanig beid van het eten. Een sympathiek denkbeeld. Gistermiddag heeft te Londen een protestverga- dering, bijeengeroepen door het genootschap tegen de slavernij en voor de bescherming van inboorlingen, een motie aangenomen, waarin wordt verklaard dat Enge land het verbond met Portugal behoort op te geven, als aan de slavernij op de Kaap Verdisehe eilanden niet duurzaam een eind wordt gemaakt. Dr. Machado, uit Lissabon, ontkende, dat daar slavernij bestond. DUlTSCIiLAND. Naar de Vorwarts meldt, zal de zaak tegen de sociaal-democratische Lauddagafge- vaardigden Borchardt en Leiuert, den 8sten Juli voor de rechtbank behandeld worden. De Vorwarts vindt dat men opmerkelijk veel baast met de zaak maakt. Het blad meent dat dit opzettejijk geschiedt om de zaak af te doen voordat het kammexgericht een be slissing heeft genomen in zake de aanklacht die de beide afgevaardigden tegen de politie hebben inge bracht- Elzas-Lotharingep wil een eigen vlag hebben en daartoe de oude Lotharingsche kleuren (rood en wit) herstellen, met het traditioneele gouden dubbel-kruis der oude Lotharingsche hertogen iu den rechterhoek van de roode baan. DaaT de Keizer hierover slechts kan beschikken, zal diens toestemming gevraagd worden, Er zit niet de minste bedoeling iq, dje tegen de eenheid van het rijk indniiscbt, '2 .if- OOSTENRIJK. Men heeft bier een groot cen- traal-comitó-gevormd, om een militaire luchtvloot te scheppen, Abe ministers maken er deel van uit. HONGARIJE. Te Boedapest vormt op het oogen- blik een groot persschandaal het gesprek van den dag. De „Budapesti Hirlap" wordt n.l. beschuldigd van den vorigen minister-president, Khuen Iledervary, jaar lijks een subsidie van 400.000 kronen te hebben ont vangen. De regeering heeft deze beschuldiging offi cieel tegengesproken. RUSLAND. Een blad uit Stockholm verneemt uit I St.-Petersburg: In hofkringen wordt verzekerd dat de jonge Russische troonopvolger aan tuberculose in de rechter knie lijdt. Hij kan zich op dit been niet meer steunen en zijn toestand geeft aanleiding tot ernstige bezorgdheid. Het kroonprinsje is 8 jaar oud. Aan het hof heerscht groote verslagenheid, zegt het blad- AMER1KA. De heer Bryan heeft op de democrati sche conventie te Baltimore het voorzitterschap, hem op aandringen van den heer Parker door het comité van besluiten aangeboden, geweigerd. Twee partijleiders van den heer Roosevelt hebben met den heer Bryan overleg gepleegd, maar zij zijn weder vertrokken. Andere volgelingen van den heer Roosevelt zijn nog te Baltimore om te wachten tot mogelijk de scheuring' in de democratische partij haar beslag zal krijgen, Gemengde mededeeiingen. EEN MISDADIGE AANSLAG? De brand aan boord van de „Königin Elisabeth", in de baai van Csernawoda, waarbij 25 menschen zijn omgekomen, heet thans te zijn aangestoken om een aanslag van poLitiek karakter te vergemakkelijken te gen een passagier, den Bulgaarschen generaal Sara- sof, die gewichtige staatsstukken uit Petersburg der zijn berusting had. Het plan was om, in de algemeene verwarring, door het ontstaan van den brand veroorzaakt, er ongemerkt met de stukken vandoor te gaan. Sarasof evenwel was toevallig de eerste die ont kwam, en wel met zijn stukken. Hij sliep in zijn hut, zoo verklaarde hij, en ontwaakte door een plotseling hevig leven. Toen hij de deur opende, stond het dek al in brand. Hij nam zijn stukken, sprong uit liet venster en bereikte zwemmende een reddingboot. De kapitein en andere ooggetuigen hadden sterk den indruk dat het schip opzettelijk vooraf met een brandbare stof was ingewreven. De kapitein was overtuigd dat er zwavel brandde, ofschoon hij niet be- gi-pcp hoe dat aan boord! kwam. In alle geval breidde de brand zich met een anders onverklaarbare snelheid uit. Men ziet in eenige Servische passagiers en een Rus- sischen student, die, zonder op de reddingbootcn te wachten, naar wal zwommen, de vermoedelijke samen zweerders. DE ZIGEUNERPLAAG. Zigeunerbenden hebben van dit voorjaar in ver schillende streken van Duitschland, naar men zich herinnert, door stroopen, stelen cn zelfs moorden, veel van zich laten spreken, het was steeds moeilijk de schuldigen op te sporen. Tot betere bestrijding van die Zigcunerplaag heeft men in Pruisen de verschil lende plaatselijke verordeningen door bepalingen, geldig voor het heele land, vervangen. Zigeuners en menschen, die zich als Zigeuners gedragen, mogen niet meer in benden langs 's heeren wegen trekken. Onder bende verstaat men hierbij een vereenigiug van menschen, die niet tot één familie belmoren. De regeeringen van de andere bondsstaten zullen met overeenkomstige bepalingen volgen. GEVANGENIS-CONCURRENTIE. Om aan de klachten over concurrentie van de ge vangenissen tegemoet te komen zullen in Pruisen Voortaan alle door het leger afgedankte goederen aan de gevangenissen ter bewerking worden gegeven. Het goed dat niet hersteld kan worden, zal tot verschil lende doeleinden worden omgewerkt. UIT OTERLEEK. Gisteravond), 26 Juni, is door stemgerechtigde maten beroepen toezegging tot predikant alhier heer K. F. Proost, enndidaat te Leiden. lid- de STALHOUDERIJ—VAN DAM. Gisteren 'zijn de rijtuigen, tuigen, rouwkoetsen, volgkoetsen, bestelwagens en paarden, behoortnde tot de sedert vele jaren door wijlen den heer E. van Dam alhier gedreven stalhouderij, rijtuigverhuurderij, be grafenisonderneniing in verkoop gebracht. Daar rijtuigen, paarden, tuigen etc. eerst afzonder lijk in veiling werdien gebracht, bestond er kans, dat het bedrijf niet zou worden voortgezet. Tenslotte is echter alles gecombineerd, waarbij den kooper het recht werd toegekend het woonhuis met de FRANKRIJK. Bij de schietoefeningen op den ge- •autserden kruiser „Jules Michclet te Toulon is een kanon uiteen gesprongen. Er zijn 20 gewonden. N ijf van dezen werden zwaar gewond, één van de laatsten overleed bij aankomst in het hospitaal. De bakkersbazen van Toulouse hebben de alge meene staking uitgeroepen, waarmede zij reeds ©eni gen tijd hadden gedreigd. Do gemeenteraad had n.l. den prijs van de vijfpondsbrooden op 95 centimes ge steld, d. i. 15 centimes hooger dan tot nog toe, terwijl de bakkersbazen verklaren, dat zij door de stijgende meelprijzen, die brooden niet beneden 1 franc kunnen leveren. Vandaar de staking. liet stadsbestuur heeft onverwijld alle bakkers knechts, wier bazen hun winkels hebben gesloten, aan geworven en met behulp van hen bakkerijen in de ar menhuizen ingericht. Voorts hebben de burgemeester en de prefect de militaire ovens in beslag genomen, die dagelijks 10,000 tot 12,000 K.G. brood voor de be volking zullen leveren. Op deze wijze hoopt men ten minste 30,000 tot 35,000 K.G. brood van de 70,000 K. G., die dagelijks noodig zijn, zelf te bakken. De rest hoopt men van buiten de stad te krijgen. Een nieuwe moeilijkheid is echter gerezen, doordat de molenaars den prefect hebben verklaard, dat ze het stadsbestuur niet de benoodigde hoeveelheid meel kunnen leveren. ENGELAND, zijn, naar de Koning George en Koningin Mary Matin meldt, naar het zuid westen van Engeland vertrokken om persoonlijk kennis te nemen van de arbeidsvoorwaarden, waaron der de arbeiders, meer in het bizonder de mijnwerkers, te werken hebben, die in den laatsten tijd zooveel aan leiding tot onrust en zorg hebben gegeven aan hun regeering. CONSERVATISME, In zijn „Gedanken und Erinnerungen" verhaalt Bis marck de anecdote van een schildwacht in den zomer- tuin van het paleis te Petersburg. Jaar in, jaar uit werd die schildwacht daar elke twee uur afgelost, mid den in den tuin, zonder dat iemand wist, waarvoor di soldaat daar nu eigenlijk op post moest staan. Totdat eindelijk iemand eens op het denkbeeld kwam, om er een onderzoek naar in te stellen. Men moest heel ver teruggaan in de geschiedenis, voordat de order kim worden ontdekt, waarbij bevel gegeven was, op die plaats een soldaat te posteeren. Maar toen bleek het dan ook, dat in Rusland alles bij het oude blijft, al verandert heel de wereld om ons heen. Want voor anderhalve eeuw was er eens een Rus sisch prinsesje, die in den zomortuin een sneeuwklokje ontdekt had. Het witte bloempje, dat door de sneeuw laag heen zich een weg naar het zonlicht had gebaand, wekte de belangstelling der-prinses, en om het bloem pje te besehermen verzocht zij aan den Tsaar, er een soldaat bij op post te plaatsen, die last had te zorgen, dat het- bloempje niet werd geplukt of vertrapt. De zomer kwam en andere bloemen trokken de aan dacht der jeugdige prinses; het leven ging voorbij met zijn lief en leed, een nieuw geslacht wandelde op de pleinen en in de tuinen van Petersburg maar nog altoos stond daar in den zomertuin van. het paleis een schildwacht, die telkens om de twee uur afgelost, dag m nacht waakte voor.... ja, waarvoor eigenlijk? Voor het bloempje, dat reeds lang den weg van alle bloemen was gegaan Aan dit verhaal herinnert een andere gebeurtenis, die door de Birshewija Wjedomosti wordt medege deeld. Een admiraal in Rusland kwam dezer dagen op een gedeelte van de marinewerf, waar de buiten dienst gestelde en voor verkoop gereed gemaakte goederen opgestapeld worden. Daar zag hij hoe een aantal werf- arbeiders ijverig bezig waren om nog heel goede maar voor de marine niet meer bruikbare scheepslantaarns, met hamers stuk te slaan. De admiraal meende die werklieden daarover te moeten aanspreken, en vernam toen, tot zijn verba zing, dat dit op bevel van hoogerband geschiedde. Hij ging die „hoogere hand" opsporen, en vond eindelijk de ware reden van dit onzinnig bedrijf. Een eeuw geleden is eens, hij keizerlijk besluit bepaald, dat alle oude scheepsmateriaal vóór het verkocht wordt, on bruikbaar moet worden gemaakt. Eu dit geschiedt sedert dien tijd met groote nauw gezetheid. All©9, hoe goed het ook nog voor anderen bruikbaar zou kunnen zijn, en dus bij verkoop een zekere waarde zou kunnen vertegenwoordigen, werd zorgvuldig vernield, van welken aaird het ook was, om als oud ij'zer of oud1 koper te worden verkocht. Slechts eens had een marinecommandant gemeend een uitzondering te moeten maken op dien regel. Toen voor eenige jaren wat oude kanonnen in de ha ven Nikolajef moesten worden verkocht, bleek het, dat 't vernielen ervan meer geld zou kosten, dan ze ooii als oud ijzer zouden opbrengen; toen had de havenoom- mnndaiït de verantwoordelijkheid op zich genomen, en bevel gegeven de kanonnen, zooals ze waren, te ver koopen. Op Verzoek van (len admiraal, die dit schoone voor- •hrift thans weer eens ontdekte, heeft de minister marine aan de Rijksdoema een wet voorgelegd, waarbij het keizerlijk besluit wordt ingetrokken, dat sedeirt een eeuw tot deze onnoodige vernielzucht aan leiding gaf. HET JACTITDAGBOEK VAN DEN DUITSCHEN KROONPRINS. In Stuttgart is het werk van don kroonprins „Uit mijn jaeht-dngboek" verschenen. In eenige Duitsche bladen lazen we een beoordeeling van dit werk. Deze zeggen, dat er in het geheele werk niets gekunstelds De kroonprins heeft veel beleefd, dat menig jager in zijn hart niet gegund was. Deze jachtgeschiedeni.-r sen worden op zeer interessante wijze verhaald. Wie echter om deze avonturen weinig geeft, kan zijn hart ophalen aan allerlei prachtige natuurbeschrijvingen. Steeds weer roemt de kroonprins de Engelsche gast vrijheid, welke hem aangenaam trof. De soms wreede jacht, welke in Engelsch-Indië gedreven wordt, kan echter de goedkeuring van den kroonprins lang niet wegdragen. Het uit dertien hoofdstukken bestaande boek is ge ïllustreerd met 28 meesterlijk gereproduceerde photo- grniische opnamen van den schrijver en de kroonprin ses. De kroonprins verklaart in het voorbericht, dpt hij er geen aanspraak op maakt literair hoogstaand werk geleverd te hebben; toch wordt de taal yan 2, l\ II. geprezen. Van zijn jachthuis in Bilezië zegt de kroonprins „Als jonge man heb rik het laten bouwen voor een reeks van jaren maar toch reeds in de gedachte, et' eens mijn vrouw binnen te kunnen leiden.... Heel eenvoudig, maar zeer gezellig is het huisje ingericht en een diepe, onverstoorbare vrede omringt dengene, die 's avonds aan het haardvuur behagelijk in een lui en stoel leunt, den rook van een sigaret tegen de ruw- getiinmerde balken blaast en zijn gedachten den vrijen loop laat. En hier aan den haard denkt men steeds weerhoe heerlijk toch zulk een eenzaamheid verge leken bij de nooit rustende drukte en de zenuwachtige haast van een groote stad. Steeds kost het Cécile en mij moeite van deze plaats te scheiden." Met waar enthousiasme beschrijft de kroonprins de heerlijke natuur-tafereelen 's morgens en hij beklaagt de arme schepselen, die in fabrieken en kantoren nooit van de zon en de frissche lucht kunnen genieten, 'tls to hopen, merkt het „Tageblatt" ironisch op, dat de kroonprins zich ook later eens zijn voorliefde zal her inneren voor de „frissche lucht," die niet alleen voor den prins weldadig is, maar veel meer nog voor het rijk en zijn burgers. KORTE BERICHTEN. Als gevolg van de groote stijging der vleeschprij- zen is Dinsdagavond door een zeer groot aantal vrou wen te Nieuw-York een indrukwekkende manifestatie gehouden. De woede der vrouwen werd zoo groot, <liit ze uit verschillende vleeschwinkels de kooper, verdreven en het vleeseh onbruikbaar maakten, doen' er petroleum over te gieten. De historische vensterruiten van de kerk Cordi- liers in Chateauroux (Frankrijk) werden indertijd door iemand, die met hpt herstellen er van belast was, aap de Pnrijsche kunstschool verkocht. Dit is thans aan het licht gpkomen. Met beleefde verontschuldi gingen zijn de waardevolle antiquiteiten aan don ver baasden gemeenteraad van phnteauroux teruggezon den. De Londensche politie heeft de hand gylegd op een 70-jnrigen grijsaard, die if1 tTn juwelierswinkel inbraak pleegde. Aan twee vroegere diefstallen in deu- zc-lfden winkel moet hij ook medeplichtig zijn. Te Cordele in Georgia heeft de woedende bevel king een negerin, d.ie haar meesteres vermoordde, ge lyncht. Burgerlijke Stamt, Getrouwd: Oornelis Groeneveld en Maria Jo hanna van Deventer. Huibert Pruning en Johanna Boer. I^jrk van Beek en Anna Maria Gilles. Gor- rit de Kruijff en Maria Dominica Aloïsia van dor Gulik. Geboren: 25 Juni. Hendrikus Francisous, z.v. llendrikus van den Bersselaar en Aaltje Limmeu. 27 Juni. Augusta Maria, cl. v. Jacob Jozias W'il- lenisen en Christina Johanna de Reus. Laatste Bericliteu. VERDUISTERING. AMSTERDAM, 27 Juni. Het O. M. bij de Recht bank alhier eitohte h. dsn 2 jaar gevangenisstraf tegen een recidivist, die rtels 17l/2 jaar in de gevangenis had doorgebracht en thans terechtstond wegens ver duistering van blikslagei sgereedschap. Bekl. was door de afdeeling Alkmaar van het Ge nootschap voor zedelijke verbetering van gevangenen naar Amsterdam gezonden met het verzoek bliksla- geragereedschap voor hem te koopen, zoodat hij met een karretje langs de huizen kon venten. De afd. Amsterdam vond het beter hem te Amster dam te houden, kocht voor f 35 blikslagersgereed- schap, waarvan hij f 1 per week zou afbetalen. Hij verduisterde het gereedschap echter, welke daad hem weer voor de rechtbank bracht. KANON GESPRONGEN. PARIJS, 26 Juni. Bij schiet-oe'eningen van de leerlingen-kanonniers op de „Jules Michelot" geraakte ei n kardoes in brand op het oogenblik van de lading. Dertien personen werden gewond. De schiet-oefening

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2