0 F NIET VOOR DE WASCH. STADSNIEUWS. Ze maakt voor Mevrouw alles blinkend I le maakt voor de meid alles blinkend Ze maakt voor iedereen alles blinkend I le doet de potten blinken f Ze maakt de koekepan als een spiegel 10 le voldoet een leder, Vandaar, dat in de stukken opgenomen werd de ver klaringen van getuigen. Toen deze stukken bij de justitieele autoriteiten van Boston waren gekomen, ontdekte men, dat Dirk beschuldigd was van oplichting, Chris, daarentegen van verduistering. De1 Amerika ansche wet kent dit laatste deliet echter niet. Ware dit misdrijf te Bos ton gepleegd, dan zou geen vervolging plaats vinden, zoodat men volgens de wet niet tot uitlevering over kon gaan van Chris. Deze werd dan ook na ontvangst der stukken in vrijheid gesteld, terwijl men Dirk ter beschikking der Nederlandsche regeering stelde. De inspecteur der Amsterdamsche recherche, de heer Marcus, nam den gevangene te Boulogne sur Mer, van de Amerika ansche politie over en bracht zijn gevan gene Zaterdag naar Amsterdam, waar hij terstond ter beschikking van den officier van justitie werd ge steld. In andere landen wordt over uitlevering alleen tus- sehen de justitie-ambtenaren onderhandeld en kent men de bezwarende bepalingen der Amerika ansche uit leveringswetten niet. (Tel.) De raadsleden uitgezonderd B. en W. werder aangewezen om die rekening na te zien. In de commissie voor de schouw ovear de gemeente landen werden benoemd de heeren Slot, Borst, Weel en de voorzitter. De kohieren van het schoolgeld Voor het 2e kwartaal dezes jaars werden als1 volgt vastgesteld1: voor Kerk buurt op 53.35, voor Dirksliorn op 41.45 en voor Waarland op 54.85. Nadat mej, G. SmitWardenaar was benoemd tot vervangster voor den hulptelegraafkantoorhouder Dirkshorn, werd de vergadering, de gebruikelijke rond vraag niets opleverende, door den voorzitter gesloten, om over te gaan in comité voor de behandeling van re dames tegen den H. O. en het schoolgeld. TENTOONSTELLING VAN SILHOUETTEN. De directie van het Museuim van Kunstnijverheid te Haarlem is, naar ons bericht wordt, voornemens om bij genoegzame deelneming in dte maand September eene tentoonstelling te houden van silhouetten, zoo wel uitknipsels als teekeningen. De kunst der silhouetten was- in de eerste helft der 19e eeuw ook hier te lande zeer in zwang en het zal hoogst merkwaardig zijn om bijeen te zien hetgeen daarvan nog is overgebleven. De directeur van genoemd museum doet derhalve een beroep op de medewerking van allen die uitknip sels en teekeningen in hun bezit hebben, om deze ge durende eenigen tijd voor het houden der tentoonstel ling te willen afstaan. ZEDELIJK SCHIEDAM. In de gistermiddag gehouden zitting van den ge meenteraad van Schiedam; kwam o.a. aan de orde het bekende voorstel van burgemeester en wethouders tot aanvulling van de algemeene politieverordening met deze bepaling: ..Het is verboden in gezelschap met iemand van an dere kunne, te zitten of te liggen op openbare wegen of dijken of op hun bermen, glooiingen of Onderkant. „Deze bepaling is niet van toepassing, indien de be doelde personen met elkander gehuwd zijn of elkander in den eersten of tweeden graad' van bloed- of aan verwantschap bestaan." Een breedvoerige discussie1 volgde, waarin vooral de heer De Bruin crit-iek op de verordening uitoefende, waartegenover van de zijde der voorstanders niets werd! gehoord. i Voorstellen om d;e zaak eerst, nog eens te onderzoe ken, om, zoo mogelijk, een 'betere oplossing te verkrij gen, mochten de goedkeuring van de meerderheid niet verwerven; na een debat van bijna 3 uren werd' de ver ordening met stemming van rechts tegen links aange nomen. DE MOORD TE GE VEE IKBEEK. Voor het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch is giste ren behandeld' de zaak tegen Petrus Lambert us S., die er van beschuldigd was met voorbedachten rade den bejaarden, alleenWonenden landbouwer Pierre G. te Geverikbeek van hef leven te hebben 'beroofd! met het oogmerk om de uitvoering van den hem ten lasten ge legden diefstal van 'een buidel met geld, pl. m. 85 enz. gemakkelijk te maken. Tegen bekl., die door de arrondissements-reehtbank tot levenslange gevangenisstraf werd' veroordeeld, werd gisteren dezelfde straf geëischt. EGMONDSCHE TENTOONSTELLING. Men schrijft ons Op de Egmondsehe Tentoonstelling heerschte Zon dag en Maandag een zeer opgewekte stemming. Hed'en wordt de expositie bezocht, door de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen van Hollands' Noor derkwartier. Vrijdag brengt de Vereeniging van Handelaren in Bouwmaterialen Egmond' een bezoek, speciaal met het oog op dte Reddingsdemonstraties. Deze zijn aldus geregeld!: Middags' van 2 tot 3 uur deskundige verklaring van de Reddingsboot en het vuurpijltoestel op het tentoonstellingsterrein, daarna verklaring van het drijtfbare doek; 3 uur uitrijden der reddingboot en zee-kiezen. Half vier oefeningen met het. drijfbare doek; ten slotte beproeving- van een nieuw hrandbluschmididelWie de verschillende oefe ningen goed wil volgen, diene tijdig op de tentoonstel ling aanwezig te zijn. Het1 lijdt! geen twijfel of het aantal belangstellenden zal zeer g'root zijn, daar men niet dikwijls in de gelegenheid is dergelijke belang wekkende demonstraties bij te wonenn. Behalve bovengenoemde vereenigingen, komen ver scheidene schoolfeesten, terwijl een groote fietstocht van leden van den Bond van Staatspensi'oneering naai de Tentoonstelling wordt voorbereid. De Bioscope van Albert Frères is nu gereed. Voor 1 schoolkinderen, waarvoor speciale films zijn, is dit een j attractie van veel belang. Voor kinderen bieden bo venal de tenten van de Noord- en Zuid-Hollandsehe Reddingmaatschappij, de groote tont van do Prins Hendrik-Stichting, van de Gezondheidskolonies en het Warenhuis vee] aantrekkelijks. POGING TOT OPLICHTING. Een Amerikaansche dokter is, te Amsterdam logee- rende,. bijna weer het slachtoffer van een reeds meer in de practijk gebrachte oplichterstruc geworden. Op het Damrak werd: hij aangesproken door een landgenoot, later voegde zich een Ter bij het tweetal. Zij vertelden den Amerikaan, d'at. zij een erfenis te verwachten hadden. Om deze machtig te worden, hadden zij echter geld' noodig. Samen trokken zij naar een café, nadat zij vooraf den Amerikaan overge haald! hadden, om een cheque ter waarde van 400 in Hollandsch geld bij Cook's wisselbureau te wisselen. In een café werd wat gedronken. Langzamerhand bemerkte de Amerikaan echter, dat hij met oplichters te doen had, zoodat hij de 400 in zijn zak hield. Zijn landgenoot en de Ier hadden inmiddels de plaat ge poetst. UIT HARENKARSPEL. Den 22 dezer kwam de gemeenteraad in voltallige vergadering bijeen. Na de goedkeuring der notulen volgde de mededeel ing-, dat aan den secretaris van 29 Juli 6 Aug. verlof is1 verleend. Gedurende dien tijd zal de secretarie geopend zijn des voorm. van 912 uur. Door de Gezondheidscommissie, gezeteld te Sohn- gen, was geadviseerd omtrent do in de vorige verga dering behandelde wijziging de.r bouw- en woningver ordening, wat betreft de plaatsing van regenbakken binnenshuis. De commissie gaf in overweging geen wijziging aan te brengen, d'och aan B. en W. het recht te vexleenen in bijzondere gevallen dispensatie te ver- leenen van het verbod om de regenbak binnensbuis te plaatsen. De wijziging werd echter vastgesteld, zooals in de vorige vergadering was voorgesteld. De gemeenterekening- dienst 1911 werd aangeboden. Die rekening wijst, .een ontvangst, nan van 21645.17°, een uitgaaf van 20178.92° en sluit- derhalve- met een batig saldo van 14(13.25. KORTE BERICHTEN. De telefoondienst Den HaagAmsterdam onder vond gisternamiddag een aanmerkelijke storing. Ten gevolge van het onveder, werden niet minder dan dirifi kabels in het ongereede gebracht. Öok de verbinding UtrechtAmsterdam en den Haag"Utrecht geraakte in het ongereede. Te Eist bij Amerongen waren twee kinderen met lucifers aan het spelen. Een der kinderen raakte in brand1 en overleed spoedig. Het waren een broertje en een zusje; uit baloordigheid' gooide de een den ander met een brandende lucifer, wat het ongeluk tengeyol ge had. Een Duitsclier uit Essen, die voor zijn plezier naar Winterswijk fietste, had daar het ongeluk van de fiets te vallen en zijn enkel te breken. Zonder zich te bedenken, nam hij een d'oek, verbond zijn voet daar mede zoo goed en kwaad het kon en peddelde weer naar zijn Heimath. Door den heer Bredemeijer, gewezen vertegen wo'ordiger der metaalwarenfabriek Kürz en Co. te Tiel, is bij den offibi-ex van justitie aldaar een aan klacht ingediend' tegen den firmant B. wegens mein eed in een procedure in zake liet arbeidscontract. Bij liet afbreken van een oud huis is te Knijpe een oude ijzeren haardplaat te voorschijn gekomen uit het jaar 1466 Het geheel stelt voor twee krijgs knechten worstelend! met eene vrouw, links een troon of preekstoel, in den .rechter benedenhoek een klein kind mpt opgeheven handen. Op een waaspherij te Ugchelen nabij Apeldoorn had gisteravond 6 uur asp treurig ongeluk plaats Een logée (meisje van 22 jaar) uit een weeshuis te Amsterdam, had het ongeluk, in een groots kuip heet water te vallen, waardoor zij zulke ernstige brand wonden bekwam, dat direct geneesk. hulp moest wor den ingeroepen. Zij werd naar het ziekenhuis overge bracht. Haar toestand is heel ernstig. Sedert 22 April werd uit de ouderlijke woning aan de Willemstraat te Rotterdam vermist een 14- jarige jongen. De ouders dachten, dat-de jongen ver dronken was. Hij had zich evenwel naar Schiedam begeven en daar werk gevonden menschen, wien hij vertelde, dat -zijn ouders overleden waren, hadden hem in huis genomen. Thans is de jongen opgespoord en bij zijn ouders teruggebracht. Te Raalte is een schoenmaker van de trap van zijn woning gevallen en aan de gevolgen v#n den val overleden. Te Dallen Wilder vank) is Zondagavond een 82- jarige man aldaar in het Diep verdronken. Sedert Vrijdag wordt de makelaar in diamant Ete Amsterdam, vermist. Hij heeft een partijtje diamant van eenige personen bij zich. De maréehaussée heeft te Gastel in hechtenis genomen een vrouw wegens inbraak, gepleegd bij haar zwager. De aangehoudene heeft bekend en is gevan kelijk naar Breda gebracht. Gisternacht is er ingebroken in het klooster der Urselinen te Boxtel. De inbrekers zijn achter over de speelplaats binnengekomen en hebben daarna een gla zen deur ingedrukt. Zij hebben het heele klooster doorzocht en een bedrag van f 30 meegenomen. Van de daders geen spoor. Bij een overweg te Stedum kwam Maandagna middag een houtwagen van den heer Nanninga te Winneweer in botsing met den trein uit Delfzijl, De wagen werd vernield n een der paarden gedoodhet andere kwam in de sloot terecht. De voerman kwam er goed af. Gisternamiddag heeft de politie te Dordrecht naar het huis van bewaring overgebracht een 58-jari- s gen metselaa-, wonende aan de Lovers-raat aldaar, j die Maandagnamiddag bij een huiselijken twist zijn 57-jarige echtgenoote met een mes in den linkerschou der en den rug had gestoken. De wonden zijn niet levensgevaarlijk. j Een 18-jarige bediende van de Nederlandsch- Duitsche Transportmaatschappij is dezer dagen ver- dwenen met medeneming v.n f 4600 en een rijwiel, f Vier bloemisten te Lisse hebben 47 hectare land in den Anna Paulownapolder gekocht voor bloembol lencultuur. Een drietal jonge ooievaars, uitgebroed op een nest in een land te Gorredijk, zijn dezer dagen plot seling verdwenen. Waar in den laatsten tijd gedurig van diefstal van jonge ooievaars wordt gehoord, daar ligt voor de hand dat ook hier aan ontvreemding wordt gedacht, omdat de beesten nog niet konden vliegen Vermoedelijk door kermisreizigers zijn bij een goudsmid in de Choorstraat te DelP, vier gouden ringen gestolen. Bij een landbouwer aan den IJ weg te Haarlem mermeer is gisterenmiddag een paard in de weide door den bliksem getroffen en gedood. Eenig ander vee in de onmiddellijke nabijheid bleef ongedeerd. Bij een der bewoners aan de Hoofdvaart zette zich een zwerm bijen op een muur der woning neer. Door een gaatje of kier wisten de vreemde bezoek sters zich toegang tot de huiskamer te verschaffen, waardoor de bewoners deze moesten verlaten. Geluk kig riep eenigen tijd later de bijenkoningin haar ge trouwen weer op en vertrok de hijenfamilie zooals ze gekomen was. Een 16-jarige dienstbode uit Sliedrecht, die een arbeider met wien zij verschillende tapperijen had be zocht, een portemonnaie met f 70 had ontstolen, is in verband hiermede aangehouden. Bij de familie te Groningen is bericht ontvangen dat de 27-jarige H. Bolhuis bij de ramp van de „Ti tanic" op jammerlijke wijze het leven verloren heeft. EIND-EXAMEN K. H. B. S. Na Maandag, Dinsdag en bedien gehouden monde ling examen is van d'e derde groep h-et eind-diploma R. H. B. S. met 5-jarigen cursusi uitgereikt aan: J. Th. van Aspe-ren, J, H. G. van den Berg en A. Uekket, AlkmaarH. A. D. Mispelblom Be ij er, Th. de Grauw, J. J. Petri, C. B. Reinhold', mej. J. C. Vreug dehal' en J. C. Wildschut, Haarlem; Th. Lub, N. C. isser, mej. J. Ooijman, Hoorn; L. Schaap, Zaandam; Baert, mej. J. C. Verschoor, Helder. van den Berg en mej. A. IL. M. GESLAAGD. Keeman uit Noord!-Scharwoude, en A. De heeren K C. Schouten, alhier, beiden leerlingen van den heer I. Prins Az., slaagden voor het examen boekhouden voor de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden. De lieer J. G. Groep, alhier, slaagde voor de zelfde ZE MAtKT VOOft IEDEREEN ALLES blinkend; (Apen-Zeep.) Federatie voor het examen Fransche handelscorres pondentie, de beer I'. Bakker, alhier, voor Du-itsche handelscorrespondentie en d'e heer J, Blaauw Jcz. voor Engelsche handelscorres-pond'entie Ook de heer D. F. Timmer, vroeger alhier, thans te Zaandijk behaalde het diploma voor Engelsche han delscorrespondentie. DEMONSTRATIE VAN POLITIE-HONDEN. Het bestuur der dresseerelub Alkmaar e.n omstre ken had tegen heden bij den zoogenaamden ronden O rondeau te Ileiloo een demonstratie van politie honden uitgeschreven. Aan deze demonstratie was zoo min mogelijk ruchtbaarheid1 gegeven, ten einde te voorkomen, dat- (in dezen tijd' van vacantie!) de toe vloed! van belangstellenden en nieuwsgierigen te groot zou worden en daardoor het werken detr politie-honden zou wordlen gestoord. Men had zich daarom, bepaald tot het uitnoodigen van enkele personen, het gemeen tebestuur, de rechtbank, de balie, etc., van wie slechts vypinigen dp pitnoodiging om onder het lommer rijk geboomte de demonstratie bij te wonen, gevolg gegeven hadden, Jn drie rubrieken werd gewerkt. De eerste afdeeling-, bevatte gehoorzaamheids-oefe ningen (het volgen vrij aan den voet, het afleggen d, i. stil liggen 8 minuten, het weigeren van toe geworpen of aangeboden voedsel, het' apporteeren van hout en ijzer, het apporteeren over hindernissen, 1 M. hoog, van voorwerpen, 1 Kilo zwaar, het afleggen op afstand). In de tweede afdeeling moesten de honden toonen, hoever ze het gebracht hadden in het speuren over een afstand van 300 Meter, het opzoeken van voorwerpen op d'e lucht van -een voetafdruk, het opzoeken en aan blaffen van een persoon op een zichtbaren voetaf druk. En eindelijk hadden ze in de derde afdeeling te bewijzen in boever ze voor den veiligheidsdienst bruikbaar zijn (het afzoeken van een bedekt terrein, het- opzoeken en aanblaffen van verborgen personen, het stellen van vluchtende personen, het zijn van stok en schotvast, het transporteeren zonder bijten, liet- verdedigen van een geleider). Vier politie-honden namen in al deze rubrieken deel, n.l. twee Hollandsche herdershonden uit Hoorn, een Hollandsehe herdershond en een Dobermann Pinscher uit Worme-ryger, De deelnemende honden waren; Gora van dpn heer Molenaar, agent van politie, le klasse, te- Hoorn, Nora, van den heer E. F. van der Lugt Melstert, commissa ris van politie te Hoorn, Juliana, van de afdëeling Noord-Holland der K. N. P. V. en Meta van den heer Damen, inspecteur van politie te Wormerveer. De jury bestond uit de heeren Brands en Broekhuij- zen van Alkmaar en Kooij van Hoorn. ERNSTIG ONGELUK, De 74-jarige nog krasse opperman A. Henkes, wo nende Westerhofje alhier, die nog dagelijks des mor gens om vier uur naar zijn werk te Castricum loopt, om dës avonds- per tram terug te keeren, viel gister morgen door een misstap van een yi-er meter hoogen steiger bij een werk aan het krankzinnigengesticht te Castricum, waardoor -hij met zijn hoofd! op een hoop puin terecht kwam en ernstig gekwetst werd. Op last van -een der gestiehtsgeneesbeeren, die de eerste hulp verleende,» werd! Henkes per zieken a uto naar het- St. Elisabethsges'ticht alhier yeryoerd. Naar wij vernemen heeft' d'e patiënt een slechten nacht doorgebracht, V OLKSHUIS'VESTING. Naar wij vernemen zijn gisteravond voorloopig 22 woningen van de vereeniging tot verbetering der volkshuisvesting, staande ten zuidtvesten van d'e Over- d'iestraat, aan gegadigden toegewezen. In het geheel waren er 40 liefhebbers. De -eerste woningen zullen waarschijnlijk half Augustus kunnen worden betrok ken. De huurprijzen zijn op 2 en 2.25 gesteld. BENOEMD. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot, 2e luitenant bij het 3e regiment vestingartillerie, de cadet N. J. II. M. van Middendorp. HOOGER BEROEP. De Officier van Justitie alhier is in hooger beroep gegaan tegen het vonnis der Rechtbank alhier, waarbij G. J. P., de Haagsehe chauffeur, werd vrijgesproken van het veroorzaken van dood' door schuld', waar voor het O. M. 6 maanden hechtenis en 3 jaar ont zegging van het recht om als chauffeur op te treden, had geëischt. AREONDISSEMENTS-KECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 23 Juli. DE DIEFSTAL AAN DE WOGNUMSCHE BUURT. Franciscus Johannes- Leonardus J., een 18-jarige slager te 's-Gravenhage, was ten laste gelegd, dat hij zich den 30sten April ten nadeele van L. Buren, land bouwer' en veehouder aan d'e Wognumsehe buurt alhier, tal van gouden en zilveren voorwerpen wederrechtelijk had toegeëigend. Bekl. verklaarde genoemden datum met een vriend' van den Haag naar Haarlem g-et-rokken te zijn ten ein de te trachten daar ter gelegenheidvan 't Juliana-feest niet worstelen wat te verdienen. Daar dat niet ge lukte, begaven zij zich naar Alkmaar. Bekl. wilde 's avonds' bij een. boer aan den Bergerweg' nachtverblijf vragen. Hij trad daartoe de boerderij van den heer Buren bin nen, maar zag er niemand'. Ilij ontdekte een aantal gouden en zilveren voorwerpen in de huiskamer, waaronder 2 gouden ringen, een gouden ketting met kruis, een gouden horlogeketting, een juweelen broche, enz.hij stak alles bij zich in zijn -pet en vertrok daar op weer. Hij reisde vervolgens met zijn vriend over Amsterdam naar den Haag, waar zij alles verkochten aan verschillende personen voor 50 a CO. Een 9-tal getuigen werd in deze zaak gehoord. Dirk Sepp, inspecteur van politie te Alkmaar, ver klaarde naar aanleiding van aangifte van diefstal door den heer L. Buren alhier, een onderzoek in deze zaak ingesteld' te hebben. Half Mei ontving get. be richt uit den Haag, dat daar eenige van de vermiste voorwerpen waren opgespoord. Getuige begaf zich daarop naar den Haag en stelde daar een verder on derzoek in. Behalve bij enkele kooplieden, ontdekte bij eenige der voorwerpen in het huis van beleening-. Jacoba Noort-, huis-vrouw van Laurens Buren, deelde mede, dat zij van plan was den dag na Juliana-dag op reis te gaan. Toen zij 's morgens vertrekken wilde en haar horloge wilde krijgen, bemerkte zij, dat dit ver dwenen was. Tegelijkertijd kwam zij tot- dp ontdek - king, dat niet alleen baar horloge, maar tal Ya6 ftflde- re sieraden niet te vinden waren. Yolgops getuige la gen al de vermiste; voorwerpen niet- in één kamer, daar er o.a. ook een heerenhórloge vermist was, Geertruida G. A. Buren, de 18-jarige dochter van den heet L. Buren, verklaarde, dat er op Juliana-dag iemand aan da woning van haar ouders is geweest tüsschen 5 en 6 uur om melk te drinken, waarschijnlijk was dit beklaagde. Toen hij vertrokken was, haalde zij de sieraden voor den diag, die haar moeder den vol genden dag mee op reis zou nemen en legde alles op de tafel bij elkaar. Lodewijk H. Schenk, een 21-jarige koopman uit den Haag, thans gedetineerd in het huis van bewa ring, kreeg den 30sten April 's avonds 11 upr, bezoek van beklaagde met den koopman Kokee, Zjj zeiden; „We hebben wat voor je" en lieten hem een gouden dameshorloge en gouden ketting zien, benevens een juweelen broche en een paar gouden ringen. ..Een beleenbriefje van een zilveren horloge gaf bekl. bij die gelegenheid' aan getuige's vrouw. Getuige kocht den gouden ketting, bet gouden dames-horloge en twee ringen, enkele der voorwerpen stelde Kokee, enkele andere stelde bekl. hem ter band. Yoor alles tezamen betaalde hij 27 a 28 aan Kokee. Getuige dreef daarna zelf weer handel -met de gekochte voor werpen. Een gouden doekspeld' met brillanten nam Kokee o.a. weer mee. Den volgenden diag kwam Kokee weer terug en kocht getuige nog wat van lipan. Het gouden dames- horloge werd door getuige helpend', hij kreeg er 6 voor. Getuige heeft dit briefje afgestaan aan de po litie, toen hij in hechtenis werd! genomen. De voor werpen, die zich nog ten zijnen huize bevonden, werden in beslag genomen. De President bracht getuige onder het oog, dat hij heel goed begrepen moet hebben, dat de voorwerpen van diefstal afkomstig waren. De volgende getuige was Johannes H. A- Kokee, een koopman uit dep Haag, dip thans eveneens in voorloopige hechtenis zit. Deze getuige verklaarde op Juliana-dag met- beklaagde uit1 te zijn geweest. Na afloop dier harddraverij te, Alkmaar ging get. naar 't station, waar hij gexuimen tijd! wachtte op bekl., die plotseling verdwenen was. Toen bekl. terugkwam, liet hij hem verschillende gouden -en zilv. voorwerpen zien, die hij volgens- zijn zeggen uit een boerderij dicht- bij het spoor weggehaald' had. Zij gingen daarop geza- rt'eli 1 ijk na-ar den Haag, waar zij Schenk opzochten, wien zij al het goud, dat zij hadden, verkochten. Een zilveren horloge kreeg getuige, terwijl een nikkelen hamertje bij Schenk werd achtergelaten. Een juwee len broche werd door Schenk een -paar dagen later voor hen verkocht. Het zilveren horloge verkocht ge tuige ten slotte ook, Beklaagde verklaarde dien avond te veel bier te hebben gedronken en dientengevolge- niet te weten of hij of Kokee de voorwerpen heeft verkocht, Johannes Gerard us Cred'oe, rechercheur te den Haag, verklaarde enkele -der vermiste voorwerpen bij de kooplieden Van Akkeren en Van Ipenburg in den Haag in beslag genomen te hebben, Volgens Wilhelmus' II. van Akkeren, zilversmid te 's-Gravenhage, was den len Mei Schenk bij hem ge weest om hem een gouden ketting te verkoopeu. Ge tuige gaf er 16.50 yóor, maar moest later den ket ting aan de politie afstaan. Frederik van Ipenburg, goudsmid te 's-Gravenhage, kocht den 2en Mei van Schenk een juweelen broche, die later door de politie iii beslag- werd genomen. Ge tuige verklaarde niet begrepen te- hebben, dat het een gestolen voorwerp was. Jacobus Warris, rechercheur te 's-Gravenhage, de laatste getuige in deze zaak, had' den 14en Mei eenige voorwerpen hij Schenk in beslag genomen. Beklaagde, nogmaals ondervraagd, hield vol alleen den diefstal te hebben bedreven. Hij ontkende ten stelligste door een raam te zijn binnen gekomen. De Officier van justitie wees op de bekentenis van beklaagde, bracht een woord van hulde- aan den in specteur van politie te Alkmaar, den heer D. Sepp, die zoo ijverig in deze zaak gewerkt beeft; ook den heer Credoo en de Haagsehe politie over het algemeen komt z. i. een woord van lof voor hun ijver in deze zaak toe. Zonder de getoonde samenwerking, zou men niet tot het verkregen resultaat gekomen zijn. Vervolgens -wees de Officier op het ernstige van het feit, dat held, die nog zoo jong is, bedreven heeft. Spr. eisehte tegen beklaagde, die niet voor de eerste maal wat op zijn kerfstok heeft, 3 jaar gevangenis straf. DRONKENSCHAP. An to ui us T., landbouwer te Enkhuizen, was in ver zet gekomen tegen het' vonnis van den kantonrechter, die hem veroordeeld' had wegens' dronkenschap. Des wege stond! hij thans' voor de arrondissements-Techt- bank terecht, terwijl de agent van pol. uit Enkhuizen, Willem Muusze, als- getuige gehoord werd'. Deze ver klaarde evenals voor den kantonrechter, dat het den 16en Mei voor de openbare veiligheid noodzakelijk was beklaagde, die zeer onder den invloed' van sterken drank verkeerd# en dientengevolge zeer woest was, op

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2