BINNENLAND. vergiftiging" B U I TE N L A N D. verzocht opgave van het oprichten van dergelijke ver- eenigingen. De heer Prins lichtte het schrijven toe, op 't! oogenblik is de toestand, die aanleiding gaf tot het schrijven, gewijzigd! in het voordeel van adressan- ren. De secretaris zal antwoorden en den raad geven de prijzen zoo spoedig mogelijk aan te vragen. De voorzitter deeldie, nadat de .secretaris tal vati toelichtingen had! gegeven, mede, dat de bestuursver gadering van gistermorgen besloten had tot aanslui ting der vereeniging bij dien Bond van Handelsveree- nigingen in d;e Bouwbedrijven. Da vorige vergadering had het bestuur gemachtigd de zaak tot een goed ein de te brengen. De contributie zal1 200 per jaar bedragen. In het eigen orgaan, dut. uitgegeven wordt, zal het verslag der vergadering, dat- nu gedrukt wordt en een 100 kost, worden opgenomen. De proef duurt twee jaar. In verband met voorstellen omtrent collectieven aankoop van tegelkisten, werd besloten de zaak in han den te stellen van het bestuur e.n een afwachtende houding aan te nemen. Omtrent den gezamelijken aankoop van drijfsteenen werd medegedeeld, dat het eerste half jaar 2.400.000 steenen werd'en aangekocht, hetgeen een bedrag van 1400 provisie voor de leden vertegenwoordigt. Medegedeeld werd, dat het! bestuur voor de Nationa le Vaktentoonstelling, van den Ned. Stucadoors-Pa- troonsbond, te Rotterdam te houden, voor den patroon, die de meest luisterrijke inzending inzond een gouden medaille en voor den gezel met de beste inzending een verguld! zilveren medaille beschikbaar had) gesteld, hetgeen de goedkeuring der vergadering wegdroeg. Medledeeding werd! gedaan van het ingewonnen rechtskundig advies inzake de overeenkomst van cessie op termijnen bij aangenomen werken en van de en quête inzake, provisie-systeem (er is een circulaire aan alle leden gezonden, waarop 27 antwoorden inkwamen, alle tegen het verkenen van provisie. Verder werd medegedeeld, da,t de heer v. d. Woerd van Deventer de vereeniging had) vertegenwoordigd op het Midden- standseon.gres en de heeren Slicher en van Wijngaar den de te Dtisseldorf gehouden vergadering van den Duitschen Bond hadden bijgewoond. Het volgend jaar wordl de vergadering van dezen Bond te Leipzig ge houden, ter gelegenheid van een groote vergadering- op het gebied der bouwvakken. De secretaris drong er bij de leden op aan, hieraan een bezoek te brengen. Bij d'e rondvraag wenschte de heer Wernink in be spreking- gebracht te zien de, vraag, wat wenschel ijker is, het verkoopen van schelpkalk bij gewichtsmaat of inhoudsmaat. Na eenige discussie werd besloten, dat het bestuur zich met deze zaak zal bezig houden. Hierna sloot de voorzitter met een woord' van dank aan de leden voor hun tegenwoordigheid1 en aan de regelingscommissie voor haar goede zorgen voor de ontvangst, de vergadering. De leden begaven zich daarna per extra tram naar Bergen, waar in „De Rustende Jager" gedineerd' werd. Disteravond1 was er een gezellig samenzijn in 't hotel „Proot,waar 's middags d'e lunch was gebruikt. Hedenmorgen brachten de leden der vereeniging een bezoek aan de Kaasmarkt, waarna ze zich per rijtuig naar Egmond aan Zee beg-aven, waar een bezoek aan de tentoonstelling werd gebracht. Op het tentoon stellingsterrein werd geluncht. Ook de demonstratie der reddingsboot werd bijgewoond. Over Bergen werd daarna weer naar Alkmaar gereden. GESLAAGD. De heer W. Vermeulen, alhier, slaagde- te Amster dam voor het examen hooifd'-acte. VAC ANTIE-KINDERFEEST. Morgen zullen er met den trein van 9 uur hier 1050 kinderen uit Amsterdam aankomen. Liet minder dan 8200 kinderen gaan er morgen uit de hoofdstad naar buiten met recht wordt gespro ken van een vacantie kinderfeest, het eenige feest, dat de arme kinderen wellicht in hun vacantie hebben. Aan giften is voor dit reuzen-feest, 11.600 ontvan gen, hetgeen bewijst dat velen gaarne den kinderen een genoegen willen' helpen bereiden, of wel, dat de onderwijzers en onderwijzeressen, die geheel belange loos dit. prachtige werk verrichten, er slag van hebben voor de arme jeugd gelden in te zamelen. of wel beide. A an de 1050 kinderen, die hier aankomen, gaan er 400 naar Bergen, 800 naar Egmond! en blijven er 350 hier. De laabatten marcheeren rechtstreeks naar de Harmonie en vinden daar een ontbijt. Zij zullen den geheelen dag in onze stad en de omgeving doorbren gen, onthaald worden en in den namiddag 'in de Har monie een maaltijd verorberen, zooals de moesten hun ner niet vaak krijgen. Wie eens de stralende oogjes van die opgewondten jongens en meisjes zag, als de pudding met. bessensap werd opgediend, zal" dat niet gauw weer vergelen.... Trouwens den geheelen dag zijn de Amsterdam mertjes opgetogen over deze heerlijke vaoamio-.uit spanning, welke hun reedis lang te voren en ook nog lang- daarna genoegen geeft. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 28 Juli 1912. Groote Kerk, 10 uur, Ds. de] Pree. Avond 6 uur, Ds. v. d. Most v. Spijk, van West-Graftdijk, (voor Ds. Vinke). Kapel, 10 uur, E. V. J. Japcheu, Cand. t. d. H. D. (voor Ds. Verwaal). Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, geen dienst. Doopsgez. Kerk, 10 uur, Ds, Westra. Rem.-Ger. Kerk, 10 uur, geen dienst. Geref. Kerk, 10 uur, Ds. Meulink. van Hendrik ido Ambacht, bediening van het H. Avondmaal. Avond 6 uur, dezelfde, dankzegging. Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaintstraat voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, godsdienst oefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag 3 uur, vergadering van de Jongelingsvereeni- gmg „Paulus." Gebouw Waakt en Bidt, Laat. Zaterdagavond van tot 10 ™r> vergadering van de Christelijke Jonge- liugs vereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van sy2 tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus voor knapen van 12 tot 16 jaar. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Doop. Herv. Gem. te Heiloo, 9l/2 uur, Ds. J. van Dorp. Evangelisatielokaal te Heiloo, 10 uur, ds. J. H Wiersma van Amsterdam. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, ds. F. W. J. v d. Kieboom. Kapel Elim, Bergen, 10 ure, Ds. Berkelbaeh van de Sprenkel uit Gouda. Herv. Gem. te Egmondbinnen, 2 uur, ds. Bosch van Limmen voor Ds. Bremer. Herv. gem. te Stompetoren, 9D2 uur, Ds. J. J. van Meurs. Gemengd nieuws. GEWELDPLEGING. In liet perceel Goudscheweg no. 101, «p den hoek van de Groenenlaan te Rotterdam is in het beneden huis gevestigd d'e winkel van C. Heinric.h, de eerste verdieping is tijdelijk onbewoond, en op de tweede woon de blikslager E. C. ILeinrich, de vader van den winkelier. Diens winkel staat met het bovenhuis niet in verbinding. Gisternamiddag, omstreeks 5 nur, toen de blikslager niet thuis was, werd! er aan het bovenhuis gebeld. De 18-jarige dienstbode W. Zijderveld trok de straatdeur open en zag' daarop twee mannen naar binnen komen, die zich aanmeldden als ambtenaren van de belasting. Zij zeid'e toen, dat ze maar boven moesten komen. Terwijl de mannen vervolgens de trap opliepen, heb ben zij ieder een zwart masker voorgedaan. Boven ge komen, liep de eene kerel door het portaal regelrecht naar de keuken, waar die dienstbode werkzaam was. Hij greep haar beet en trachtte haar te overmannen. Toen dit niet spoedig gelukte, sleurde hij haar naai de achterkamer, waar hij hulp kreeg van zijn mede plichtige. Zij wierpen het dienstmeisje op den vloer, bonden haar de handen met een touw op den rug, sloegen haar een stuk van een schort om den hals en stopten haar een prop van papier en linnen in den mond'. Zoo lieten zij het meisje liggen. Terwijl de eene man naar da keuken was geloopen, was de andere gemaskerde dadelijk door de achterka mer naar een tusschenkamer gegaan, waar de vrouw des huizes zwaar ziek te bed lag. Hij greep de zieke vrouw beet, stapte,- om haar beter meester te worden, in haar bed, bondl haar een doek om den hals en een touw om de handen. De vrouw, ofschoon ernstig ziek, heeft zich zooveel mogelijk verzet; vlokken grijs haar, later in het bed' gevonden, zijn haar van het hoofd' ge trokken. Toen de vrouw en het dienstmeisje beiden weerloos gemaakt waren, is een van de mannen weer naar hèt j bed van de vrouw gegaan, om haar te vragen, waar I het geld geborgen was. Hem is geantwoord': boven. Na d'e deur van de kamer, waarin de tusschenkamer uitkomt, te hebben afgesloten, zijn de kerels daarop naar den zolder gegaan om naar het geld' te zoeken, j Terwijl zij hiermee bezig waren, heeft de zieke vrouw I gelegenheid gevonden, haar handen los te krijgen; zij is opgestaan, naar een raam aan de straat geloopen en heeft toen, na het raam te hebben geopend, om hulp geroepen. De op den zolder naar geldi zoekende mannen er was een bedrag geld' in huis, wat zij vermoedelijk heb ben geweten hebben dit roepen om hulp gehoord, zijn snel de trap afg-eloopen en de straat op gevlucht. Men heeft hen niet kunnen opsporen. Al wat de zieke vrouw en de dienstbode kunnen zeggen is, dat het een paar als heeren gekleed'e personen waren. De gele genheid om iets te stelen heeft hun ontbroken. Een agent van politie, door een burger gewaar- I schuwd, dat er onraadl was, heeft on middellijk een on derzoek ingesteld! en zijn chefs gewaarschuwd, waarna I de commissaris van politie met een inspecteur den toestand vonden als liiervoren beschreven. De dienst- I bode was bijna het bewustzijn kwijt, toen men haar ge bonden vondi ligg-en, en ook de zieke vrouw was door I den schrik zeer van streek. Den ganschen avondi bewoog zich in de omgeving I op den Goudsehenweg- een volksmenigte, die het ge- I beurde druk besprak. I EEN ZONDERLINGE WEDDENSCHAP. Op een der steenovens langs dfe Waal werd' dezer da g-en een zonderlinge weddenschap gehouden. Een steenovensgast verorberde zonder brood of mik der- I ien zoute haringen, mocht den heelen dag maar ééns drinken, en als hij het er goed afbracht, zou hij de weddenschap winnen. De man 'bedfwong den heelen dag zijn gruwelijken dorst in de barre zon, en 's nachts om twaalf uur was hij de gelukkige, winnaar van. een liter jenever! (Gelder!.) BRUTALE BEROOV1NG. Gisternacht om half twaalf kwam op de Prinsen gracht van de richting Westermarkt te Amsterdam een rijtuig aanrijden, waarin zich vier personen bevon den; onder deze was ook een graanhandelaar uit Ab coude. Ter hoogte van de Beerenstraat werd de graanhan delaar door het andere dï-ietal uit het rijtuig gewor pen. Opstaande bemerkte hij, diat hij zijn portefeuille miste, waarin zich een bedrag van 645 aan contanten en een spaarbankboekje, met een ingeschreven bedra°- van 4000 bevonden. De beroofde riep ran politie en op dit geroep schoot een bewoner van de Prinsengracht met zijn hond toe. Deze spoorde zijn hond aan om het rijtuig, dat in middels doorgereden was, te achtervolgen. Een der inzittenden wierp daarop de portefeuille van den graanhandelaar uit het rijtuig. Het mocht den bewo ner van de Prinsengracht met hulp van zijn hond 'en een inmiddels toegeschoten politie-agent gelukken, de zen man aan te houden en over te brengen naar het poli dehureau Lauriergracht. De aangehoudenen had nog ongeveer 200 in ziin bezit. HET WEDDEN NOG TOEGELATEN? Men schrijft aan „De Ned.": Wie mocht wanen, dat na de inwerkingtreding van de Zodelijkheidswettenspel en weddenschap tot het verleden behooren, heeft het. mis. Log steeds- wordt door vele personen gewed' op ver schillende courses te Parijs. Een bekende bookmaker te Scheveningen, bijgestaan door verschillende tourniers, zorgt dat de liefhebbers dagelijks gelegenheid) hebben, aan het spel der wedden schap ie kunnen deelnemen. In de morgenuren be zoeken deze tourniers de: bij hen bekende speler», en nemen de commissies voor dien dag op. Om twee uur des middags is in eeu koffiehuis in de Wagenstraat de uitslag bekend' en wordt het, ver lies in ontvangst genomen. Doch dat gaat niet zoo grif. Kleine sommen van 40, 50, j 60, dat. gaat, doch als liet grootere bedra- gen geldt, worden allerlei uitvluchten gezocht. Zoo is het dezer dagen gebeurd', dat iemand! had' gewonnen een bedrag van 1177, dat niet. is betaald. Nog een tweetal personen, die respectievelijk 1400 en./ 400 hadden te ontvangen, kregen.... niets. Door een van de geputee.rden is een klacht inge diend bij de politie, en in de kringen der spelers wordt met eenige^spanning het ersultaat van die klacht te gemoet gezien. Bij de laatste courses op Duindigt had de wedden schap in het openhaar plaats. D.° tourniers, gewapend' met portefeuille, waren ijve rig in de weer tot opneming van de. verschillende com- missies. Na afloop deed ziph buiten het terrein een incident voor tusschen den bovenbedoelden bookmaker en iemand, die een aanzienlijke som van hem heeft te vorderen. De bedrogene betitelde dezen zakenman(?) met een epitheton, waaro-ver de rechter zal hebben te oerdeelen, of het van beleedigenden aard is. Staat de justitie nu tegen de bovenomschreven fei ten machteloos? UIT EGMOND AAN ZEE. De rijksveldwachter M. C. Uittenbroek, alhier, is verplaatst naar Sehellingwoude, terwijl de rijksveld wachter F. Boer, van Amsterdam naar hier is ver plaatst. 1TIT HEER HUGO WAARD. Tot dijkgraaf van Heer Hugo Waard' is benoemd de heer J. Buren, alhier. UIT SPANBROEK. In de jongste raadsvergadering hebben de stemmen over het voorstel tot aansluiting bij de Elektrische Centrale voor West-Friesland gestaakt. UIT OTERLEEK. Ds. K. F. Proost, cand. te Leidten, heeft het beroep (toez.) naar de Ned. Herv. Kerk alhier aangenomen. UIT HOORN. De heer P. van Doornik, wethouder der gemeente, is heden op 62jarigen leeftijd overleden. ONWEER. Gistermiddag omstreeks halfvijf barstte te 's-Herto- genbosch een hevig onweer boven de stad los. Op verschillende plaatsen sloeg de bliksem inzonder evenwel noemenswaardige schade aan te richten. Het bovenstuk van den gevel van het winkelhuis der firma Hein in koloniale waren werd weggerukt. Een telefo niste werd bij haar toestel bewusteloos geslagen' en moest per rijtuig worden vervoerd. Bij het onweer van gisteravond sloeg de bliksem in den toren der Hervormde kerk te Wamel, waar door de spits vernield werd. - Een hevig onweer, gepaard gaande met een vree- selijken hagelslag, bracht gisteren te Oudenbosch enorme schade aan. De serres in de boomkweekerijen zijn to taal vernield, evenals de ruiten der woonhuizen aan j de regenzijde. Het glazen dak der drukkerij van de Oudenbossche Courant" was in een oogwenk tot gruis geslagen zoodat het aanwezige personeel door de vlucht ijlings een goed heenkomen zocht. Een bewoner van de Quellijnstraat te Amster dam wilde gisteren tijdeus het onweder zijn duiven binnenhalen. Op het plat staande, werd hij door den bliksem getroffen. Hij was op slag dood. Gisteren is de heer J. Weijenberg, kommies dienstgeleider der rijksambtenaren te Babberik door den bliksem gedood. Zijn buurman, die bij hem onder een boom stond bekwam eenige onbeduidende kneu zingen. De ongelukkige laat een vrouw met twee kin deren achter. In een stuk land in het Land van Stein, bij Gouda, zjjn drie koeien door den bliksem doodgeslagen. KORTE BERICHTEN. Te Groenloo heerschen de mazelen kwaadaardig. Reeds zijn eenige kinderen overledende scholen zijn gesloten. Een heer te Aalten heeft deze week in Makenden welstand zjjn 96sten verjaardag gevierd. Dit feit ver dient daarom vermelding, omdat deze krasse grijsaard, thans gepensionneerd luitenant-kolonel een der weinig overgebleven is, die den tiendaagschen veldtocht heeft medegemaakt. Door het defect raken van de machine van den trein, welke te ongeveer kwart over negen te Middel burg moet aankomen, arriveerde deze Woensdagavond eerst te ongeveer half twaalf, en waren ook de snel- en mailtreinen te laat; terwijl een extratrein van het Dordtsche zendingsfeest, die te 9.40 moest aankomen, eerst te middernacht binnenkwam. Woensdagmiddag is bij het sloopen van een muur op den Papenhulst te 's-Hertogenbosch een gehuwde slooper uit Tilburg, naar beneden gestort en even daarna overleden. De laatste dagen komen te Zalt-Bommel herhaal delijk stakingsrelletjes voor. Ruiten worden ingewor pen op de drukkerij van „De Zalt-Bomm. Courant", bij den neer Wink en bij enkele employe's van de firma Van de Garde Co., bij wie gestaakt wordt. Bij het baden in een tocht, is gistermiddag ver dronken een 11-jarige zoon van een landman te Nes. Te Sappemeer is het elfjarig zoontje van een in woner, in de Spoorkolk bij het baden verdronken. De twee individuen, die Woensdag te Amsterdam aan een Amerikaan, door middel van de bekende truc, een portefeuille met geld hadden weten afhandig te maken, zijn gistermorgen ter beschikking van de justitie gesteld. Bij het verhoor door de politie ontkenden zij kwade bedoelingen gehad te hebben. Op een hun ner werd echter de portefeuille met eenig geld, aan den Amerikaan toebehoorende, gevonden. Het bleken een Amerikaan en een Ier te zijn. Do burgemeester pan Zaandam heeft, verzet aan- geteekend tegen d'e beslissing van de rechtbank te Haarlem, waarbij hij naar de openbare rechtszitting is verwezen wegens het opmaken van een valschen reis- pns voor zijn zoon. - Te Haarlem is in een perceel in de Lange Wijn gaardstraat een kind) van 8 jaar uit het raam der tweede verdieping gevallen. Ernstig gewond werd de kleine naar het St. Elizabeth's gasthuis vervoerd. Te Ugehelen bij Apeldoorn geraakte een driejarig meisje in een der beken en werd levenloos opgehaald. De gemeenteraad' van Zaandam heeft gisteren avond de door B. en W. met de werf „Conrad" te Haarlem getroffen overeenkomst, waarbij aan de „N. \i erf Conrad in erfpacht worden g-pgeveu ruim 2Va H.A. van het Visschershop, gelegen aan zijkanaal G., tegen een erfpachtscanon van 10 cent per vierkan ten Meter, bekrachtigd'. Gisteren is: te Amsterdam aangifte gedaan dat uit een perceel aan de Lauriergracht aldaar een be drag van ruim 800 is ontvreemd'. In het Z. W, van Drente blijft bet- stelen van jonge ooievaars uit de nesten aanhouden. De politie doet streng onderzoek, 't Schijnt dat deze vogels voor Engeland bestemd zijn, alwaar men ze op buitenplaat sen gaarne ziet rondloopen ter stoffage van het land schap. Ien nadeele van den heer Fuhrhop, burgemeester vai}. Schoten, zijn twee rijwielen ontvreemd. Vermoe delijk is de diefstal gepleegd in den nacht van Dins dag op Woensdag. De sectie verricht op het Tijk van den plotseling overleden chef-kok van een groot Amsterdamsch ho tel, en het daarop gevolgde gerechtelijk chemisch on derzoek hebben aangetoond, dat er geen sprake is ge weest van arsenicum-vergiftiging. Een militair, die zich gisteren aan den weg on der Veldhoven te slapen, had gelegd, is door de tram overreden. Te Eindhoven is hem de rechter voet af gezet. Laatste Berichten. ROTTERDAM, 26 Juli. Uit Abbenbroek wordt ge- I meld, dat de Rotterdamsche rechtbank gevangenne ming beval van den landbouwer G, Sporn in zake het bekende vergiftigingdrama, waarbij landbouwer J. H. Westerveld om het leven kwam. ENGELAND. In het Lagerhuis heeft de minister president Asquith naar aanleiding van de aanvullende begrooting voor een comité voor de verdediging des Rijks gezegd: Onze betrekkingen tot Duitschland zijn betrekkin gen van vriendschap en welwillendheid. Minister Ilaldane is, reeds vroeger naar Berlijn geweest en heeft daar gesprekken gevoerd] en meeningen gewis-' said. Dat i* sindisdian voortgezet, met een geest van i volkomen openhartigheid! en vriendschap wederzijds, en wij hebben nu het voordeel' van een uitstekend I staatsman in ons midden te hebben, dien de Keizer I herwaarts gezonden heeft. l'ot slot zeide de heer Asquith: Wij dekken ous erfgoed, wij koesteren geen neiging, I noch staan wij voor een verleiding om den kring onzer I verantwoordelijkheid uit te breiden. Doch de.ze ver- I anf.woordelijkheid strekt zich uit over de gansche we- I reld, en waar wij thans genoodzaakt zijn om het geld. I dat wij uitgeven voor onze opperheerschappij ter zee, I te onttrekken aan andere doeleindten, die meer in het I belang van den bloei en de welvaart der menschbeid j zouden zijn, daar merk ik op, dat* iedereen weet, dat het letterlijk waar is, als ik zeg dat deze uitgave door I ons wordt beschouwd, als niets anders dan een nood- I zakelijke beveiliging- van de ontzaglijke belangen, j waarvan de regeering en het Lagerhuis de vertrouwde I en waakzame beheerders zijn of behooren te zijn. I (Toejuichingen.) TURKIJE. De voorzitter van de Kamer heeft een I brief ontvangen van een aantal officieren, waarin dte- I zen sommeeren binnen 48 uur de Kamer te sluiten. I De Kamer besloot over de zaak te beraadslagen in te genwoordigheid van den grootvizier en den minister I van oorlog. Na het voorlezen van den brief verklaarde de voor zitter der Kamer dat hij zou voortgaan zijn plicht te doen. De voorzitter van de partij ereeniging en Vooruit- I 8'ong, verklaarde dat de officieren, die den brief heb ben gezonden, niet tot het leger konden behooren. Wij moeten zeide hij - de regeering verzoeken haar plicht te doen; nooit zal het leger de volksverte genwoordiging- aanvallen. Verscheiden afgevaardig den laakten daarop den brief en zeiden dat dreigemen ten hun geen vrees aanjoegen. De minister van oorlog sprak zijn leedwezen over liet voorval uit. Hij merkte echter op, dat sedert de invoering van de grondwet dergelijke grootspreker ij meermalen was voorgekomen. Alen zoekt den officier, die den brief heeft afgegeven. Hij zal worden ge straft. „Ik ben nog- slechts kort minister, er is tijd! noodig om de tucht in het leger te verzekeren," zeide hij. De grootvizier heeft besloten om de bladen te laten vervolgen, die de proclamatie hebben opgenomen. De Kamer nam met de verklaring van den minister ge noegen. IRAN KRUK. De heer Delcassé, de minister van marine, heeft de schietoefeningen, die het Mi'düel- landsche Zee-eekader tot slot van zijn manoeuvres van den 30sten Juli tot den Bden Augustus zou houden, afgelast. Verscheiden bladen zoeken de oorzaak daarvan iu bedenkingen, die naar aanleiding van het rapport over de ramp op de Jules Michelet over den kruitvoorraad van de oorlogsschepen zouden zijn gerezen. Uit Lo- rient zijn 9800 leege granaten voor Toulon besteld, voor welke uitsluitend kruit van 1912 zal worden ge bruikt. Deze granaten zullen die dei schepen op het, oogenblik aan boord! hebben, moeten vervangen. SPANJE. Minister-president Canalejas heeft zich de verontwaardiging van d'e: bevolking van Tuy op den hals gehaald en wel om de volgende reden. De inwo ners van deze stad! hadden den premier een telegram gezonden, waarin zij hulp vroegen voor dte Portugee- sche uitgewekenen en ook de uitdrukking „Gods bij stand, gebruikt werd. De radicale heer Canalejas was daar woedend! over en s-eind'e terug, dat Spanje God's hulp niet nood'ig- had' en het, zelf wel afkon. Alen begrijpt en voelt d^t de inwoners van Tuy ver toornd zijn over zulk een antwoord. AAIERIKA. De democratische candidaat voor het presidentschap, de heer Wilson, heeft den leider der democraten uitgenood'igd) tot een driedaagsch bezoek. De heer Bryan zal' de heer Roosevelt overal op den voet volgen en hem wegens het zich toeëigenen van de mocratische denkbeelden, na elke rede bes! lijden. Gemengde mededeelingen, EEN MILDE' STRAF. Uit Londen wordt gemeld, dat Duleia Torriani, of zooals de danseres werkelijk heet, Eva Davis, gisteren wegens doodslag op Hermann Weinberg tot zes weken gevnngenisstrat is veroordeeld. Het onderzoek wees uit, dat V einberg een souteneur van de ergste soort I geweest was, die het meisje, waarover hij een onbe- I Nöhrqllijke macht gekregen had, op schaamtelooze wij- I ze uitbuitte en mishandelde. Eva Davis verklaarde, I dat ze. Weinberg niet had' willeu d'ooden, maar hem slechts een steek had! willen toebrengen, om hem af te neren. Rechters, officier van justitie en gezworenen waren allen van meening, dat de wereld in Weinberg mets verloren had. De officier trok de aanklacht, waarin moord ten laste werd gelegd' in, waarop het meisje zich schuldig verklaarde aan doodslag. Ze is pas twintig jaar oudl EEN ÖPZIENWEKKEND SCHANDAAL. De bewoners van dte stad' Djawson in den staat Geor gia (L.-Amerika) zijn zeer verontwaardigd' over de onmensehelijke behandeling, welke een jong meisje, j Bessie Carter, van aanzienlijke burgers der stad heeft ondergaan. Het meisje werd' in een sloot in de nabij heid van de stad half dood gevonden. Ze verklaarde, dat haar verloving met den zoon van den gemeente secretaris bij den vader op tegenstand' had gestuit. Deze had zijn zoon opgesloten en het meisje met be hulp van eenige vrienden in een auto buiten de stad gebracht, waar ze ontkleed werd en door den vader van den geliefde met een zweep half werd doodgeslagen. Daarna had men haar in eeii sloot geworpen EEN ROMAN Zeer geachte heer doctor 1 Geachte en beste doctor Beste doctor! -- Beste vriend! Goeie, beste vriend! Johan! Lieve Johan! Lieve jongen LiefsteDierbare en brave vriend Beste Johan Zeer geachte heer doctor! DE ENGELSCHE VLOOT IN HET NET. De „Berliner Lokal Anzeiger" verneemt uit Londen, dat de Engelsche vloot ten getale van 96 schepen door de Nederlandsche haringvloot zou zijn gevaren en alle netten zou hebben vernield. KORTE BERICHTEN. Men is begonnen met het zoeken naar de schat ten van de gezonken Spaansche schepen der Armada van 1588 in de Schotsche baai bij Tobermore. Tot nu toe zijn een aantal oude munten en oude wapenen gevonden. Ben aardbeving, welke 40 seconden duurde, heeft gisteren bijna de geheele stad Piura in Perzië ver woest. Zeer veel menschen zijn gedood of gekwetst. Volgens een bericht van de Liberté zijn in eene kazerne der republikeinsche garde te Parijs zestig soldaten ziek geworden. Men dacht eerst dat men met een vergiftiging op groote schaal te doen had, maar nu is men geneigd aan te nemendat het typhus is. Een geduchte brand, welke zich met verrassende snelheid uitbreidde, is uitgebroken in Epinay in het gebouw van de groote champagnefirma Dette. Ver scheiden brandweerlieden zijn gewond. Een groot stuk muur stortte in en bedolf drie menschen; twee heeft men nog niet te voorschijn gehaald.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2